1Password Review – stále to stojí za cenu? (Aktualizováno: 2020)

Co mají společného „Open Sesame a„ Joshua “?

Jsou to některé z nejslavnější smyšlená hesla používaná v historii.

„Open Sesame“ byla magická fráze, kterou použil Ali Baba pro vstup do jeskyně, kde shromáždilo čtyřicet zlodějů a uložilo ukradené kořisti. Lidé říkali „Open Sesame“ pro 10 století.

Joshua byl konstrukt umělé inteligence, který ovládal arzenál jaderných zbraní ve filmu z roku 1983 WarGames. Stalo se také, že se jedná o heslo, které se používá k získání přístupu k zabezpečené síti ze zadních dveří.

Popularita a historie těchto hesel vede mnoho lidí si je vybralo jako své vlastní heslo.

podvod typu phishingn 2017, výzkumný pracovník zabývající se bezpečností informací prošel masivním výpisem více než 590 milionů hackovaných internetových účtů a zjistil, že „Open Sesame“ a „Joshua“ byly použity mnohokrát. 

Jak jste již pravděpodobně zjistili, použití hesel z populárních filmů a lidových příběhů není součástí dobré bezpečnostní strategie online. Není to tak špatné jako používání „123456“ nebo „qwerty123“, ale získáte představu.

Silné zabezpečení heslem je poměrně důležité, a proto existuje software jako 1Password. 

Contents

Proč potřebujete silnou ochranu heslem

V dubnu 2019 byl výzkumný pracovník v oblasti informační bezpečnosti vyzbrojený 3D tiskárnou, která používá stereolitografickou technologii, schopen oklamat snímač otisků prstů Samsung S10 + faxem svého vlastního ukazováčku.

Touch ID, rozpoznávání obličeje a další nově se objevující technologie dosud nedokázal, že jsou připraveni je vyměnit kombinace uživatelského jména a hesla.

Přechod z pověření účtu na biometriku je něco, co se nestane přes noc; ve skutečnosti to může trvat desetiletí, protože to vyžaduje změna paradigmatu z hlediska architektury hardwaru a digitální sítě.

Hesla neodcházejí brzy, a to vyžaduje použití strategického a pohodlného zabezpečení heslem. Hesla nejen určují vaši digitální identitu, ale také zabránit neoprávněnému přístupu k online účtům které jsou pro vaši online existenci opravdu důležité.

Mluvíme o bankovní účty, e-mail, aplikace pro rychlé zasílání zpráv, sociální sítě, a další. Získání neoprávněného přístupu k účtům bylo vždy v popředí škodlivé hackerské činnosti; ve skutečnosti jsou crackery na hesla, jednotlivci, kteří mají talent pro určování hesel, v kruhech počítačové kriminality vysoce respektováni.

silné zabezpečení heslemNejlepší způsob, jak se chránit před crackerem hesel, je používat dlouhé a složité řetězce písmen, číslic a symbolů. Hesla jsou jako klíče od vašeho domu. Nezáleží na tom, zda jsou vaše stěny vyrobeny z vyztužené oceli a betonu s nejlepšími domácími bezpečnostními systémy, které si mohou peníze koupit, pokud zámky na vašich dveřích nefungují. 

Používání slabého hesla, například „123456“, je podobné sundávání klíčů spolu s vaší domácí adresou napsanou na ubrousku v místním baru, kde jsou známí zloději.

Použití stejných přihlašovacích údajů na různých účtech je jedním z nejúčinnějších opatření, která můžete použít také z hlediska online bezpečnosti. Problém je v tom, že došlo k narušení sítí a některé z těchto incidentů vedly k odcizení kombinace uživatelského jména a hesla.

Představte si, že hacker získá pozdržení adresy a hesla Gmailu, které používáte také pro přístup k vašim bankovním účtům, kreditním kartám a účtům Facebooku.

Pravděpodobně nebudete chtít, aby se to stalo. To je důvod, proč je nezbytné, abyste v těchto dnech používali dobrého správce hesel.

  Co je to síťová neutralita a jak to změní věci?

Představujeme 1Password, skutečně bezpečného správce hesel

Historie hesla 1Password sahá do roku 2005, kdy si dva komerční vývojáři webu uvědomili, že potřebují bezpečnou a účinnou metodu pro správu a sdílení četných hesel, která vytvářeli jménem svých klientů..

Tato potřeba se stala projektem interního kódování, který fungoval podle plánu, a tak vedl Roustem Karimov a David Teare přemýšlet o tom, jak by mohli sdílet tento nápad s uživateli internetu po celém světě.

Při přechodu z vývoje webu na spotřebitelsky orientovanou firmu zabývající se bezpečností informací založili Teare a Karimov společnost AgileBits Inc. Ozbrojené programy Apple PowerBooks a silné znalosti programování v jazyce Java byly kodéry flummoxovány v naprostém množství online formulářů, s nimiž se uživatelé internetu setkali. v polovině roku 2000.

Myšlenka, že je možné ukládat data z formulářů spolu s přihlašovacími údaji, prošla do správce hesel, který mnozí technologičtí recenzenti a novináři považují za nejlepší.

Při přechodu z vývoje webu na spotřebitelsky orientovanou firmu zabývající se bezpečností informací založili Teare a Karimov společnost AgileBits Inc. Ozbrojené programy Apple PowerBooks a silné znalosti programování v jazyce Java byly kodéry flummoxovány v naprostém množství online formulářů, s nimiž se uživatelé internetu setkali. v polovině dvacátých let minulého století a myšlenka, že bude možné ukládat data z formulářů spolu s přihlašovacími údaji, prošla do správce hesel, který mnoho recenzentů technologií a novinářů považuje mezi nejlepší.

Je zajímavé poznamenat, že projekt začal jako správce hesel pro Mac OS X. V počátečních letech společnosti byly jedinými místy, kde byste mohli najít recenzi 1 hesel, weby věnované Apple Mac. 1Password bylo od začátku považováno za dobrého správce hesel, i když pouze pro uživatele počítačů Mac.

Trvalo asi 10 let, než společnost AgileBits poskytla řešení rostoucí poptávky po řešeních pro správu hesel na všech platformách. V dnešní době společnost nabízí důvěryhodnou službu dostupnou pro zařízení MacOS, iOS, Windows a Android.

Pochopení toho, co 1Password nabízí

Dobrý správce hesel generuje, ukládá, šifruje, a načte složité přihlašovací údaje pro uživatelské jméno / heslo. Důvod, proč revidujeme 1 heslo, je ten, že zatrhne všechny tyto krabice

Díky pokročilým funkcím jde dokonce o pár kroků dále, aby byl online život uživatelů snadnější a bezpečnější.

V centru služby najdete strategii, která se stala univerzální, pokud jde o zabezpečení internetu: používání velmi silných a jedinečných hesel pro všechny účty. 

Vytvoření silné kombinace písmen, číslic a symbolů, které budou crackery hesel velmi obtížně dešifrovat i se silnými dešifrovacími nástroji, je něco, co byste se pravděpodobně mohli naučit během několika minut.

Problém je v tom, že taková hesla si téměř nelze zapamatovat. 

Heslo podobné těm, které jsou uvedeny níže vezme odborníky zpravodajských služeb z Národní bezpečnostní agentury Spojených států po staletí na trhliny:

Časový diagram prolomení hesla

Pamatování hesel, jako je výše uvedené, není něco, co může průměrný člověk dosáhnout. Nyní si představte, jak se snažíte použít různá silná hesla pro více webů a účtů. To se prostě nestane.

Psaní složitých hesel do notebooků a poznámek je nepraktické. Ani mnemotechnická zařízení vám nepomůžou zapamatovat si složité řetězce postav, které moderní online účty vyžadují.

Sejf na hesla v podstatě shromažďuje všechna vaše online pověření, pomáhá vám je vylepšovat z hlediska zabezpečení, ukládá je do ultra bezpečného trezoru a získává je pomocí jen jedním dotykem a jediné heslo. Docela elegantní.

  Recenze KeePass - skvělá správa hesel nebo katastrofa s otevřeným zdrojovým kódem?

Naše recenze 1Password

Při pohledu na správce hesel se v zásadě díváte na dvě věci, pokud jste normální člověk.

 1. Líbí se vám rozhraní?
 2. Funguje to?
 3. Kolik to bude stát?

Pokud jste s těmito třemi otázkami spokojeni, pravděpodobně budete chtít software používat. Na tyto otázky ti teď odpovím. 

 1. Většina správců hesel má pěkná rozhraní. Určitě se nám líbí rozhraní 1Password stejně jako ostatní možnosti tam a v mnoha případech i více.
 2. Ano, funguje to docela dobře.
 3. Za používání softwaru vás nestojí více než 5 $ měsíčně. Podrobněji se budeme zabývat stanovováním cen.

Pokud o kryptografii nevíte nic, pravděpodobně byste se zastavili. Pokud se chcete dozvědět více informací o tom, jak 1Password zajišťuje vaše věci, máme pro vás níže:

 • Protokol nulové znalosti: Toto chytré ověření uživatele znamená, že se nevyměňují žádná hesla, což zase znamená krádež hesla není možná.
 • Tajný klíč: Jak název napovídá, pro použití služby si musíte pamatovat pouze jedno heslo, ale funkce tajného klíče přidává další vrstvu zabezpečení, která bude dešifrovat agenty NSA vyzbrojené výkonnými počítači několik desetiletí.
 • WebCrypto: Toto je programovací rozhraní JavaScriptu, které udržuje šifrovaná a zabezpečená komunikace mezi aplikacemi a servery společnosti takže se nemusíte bát útoků typu „člověk uprostřed“ nebo jiné sofistikované hackerské činnosti, když jste online.
 • AES-GCM: Od roku 2011 používá AgileBits 256bitové klíče Advanced Encryption Standard k tomu, aby věci na zločincích, hackerech sponzorovaných státem a crackerech hesel opravdu komplikovaly věci. Řekněme, že nečestný stav je schopen proniknout do vašeho kontejneru 1Password na úrovni serveru; k rozbití Galois / Counter Mode blokových šifrů používaných k šifrování vašich informací, trvalo by to miliony let.
 • Asymetrická kryptografie: Toto je standard zabezpečení počítače, který spáruje dva klíče, jeden známý a druhý tajný autentizovat online transakce například přístup webové stránky chráněné heslem.

Šifrování v režimu CBC

Jak nastavit 1Password

Existuje několik způsobů, jak nainstalovat 1 heslo. 

Jak si dokážete představit, dvě nejoblíbenější jsou mobilní aplikace pro zařízení iOS a Android. Aplikace 1Password vám přinese klid v duši udržováním hesel v bezpečí a vždy po ruce. 

Máte také možnost nainstalovat aplikace Windows, MacOS, Chrome OS, a dokonce Linux. S ohledem na druhý operační systém si můžete vybrat mezi grafickým rozhraním nebo aplikací příkazového řádku, ke které máte přístup z terminálu.

1password download

Po instalaci vás aplikace provedou procesem nastavení bezpečného hlavního hesla spolu s tipy, které vám pomohou si ho zapamatovat. 

Nemusíte ručně ukládat všechna vaše uživatelská jména a přihlašovací údaje k účtu najednou. Funkce rozšíření webového prohlížeče bude tato data bezpečně zaznamenávejte při přihlášení do svých účtů. Automatické vyplňování formulářů zajistí přístup k vašim účtům na jeden dotek nebo na jedno kliknutí. 

1Password může také ukládat více než jen hesla. Je schopen ukládat citlivé dokumenty, zvukové záznamy a digitální videa do vašeho osobního trezoru.

Řekněme, že pro osobní účely používáte smartphone s Androidem a iPad, služba vám umožní synchronizovat data bezproblémově mezi zařízeními. Tuto funkci můžete dokonce rozšířit na PC nebo notebook v práci.

  Jak získat americký Netflix v Austrálii

1 Ceny hesel a pokročilé funkce

Slíbil jsem, že vám dám více informací o cenách, a tady jsme!

Zabezpečený cloudový trezor AgileBits je dodáván na bázi Software-as-a-Service, což znamená, že za předplatné zaplatíte několik dolarů měsíčně. 

Nejlepší řešení je plán předplatného rodiny, což je také jen pár dolarů za měsíc, když se účtuje ročně. Tento plán zahrnuje pět členů, což zahrnuje možnost pozvat až pět hostů k omezenému sdílení služby správce hesel. 

Všechny předplatné je určeno pro neomezená zařízení, a zahrnují nepřetržitý zákaznický servis.

1password rodinné ceny

Speciální plány pro malé obchodní týmy a podniková řešení jsou k dispozici také za rozumné předplatné. 

Mezi nové pokročilé funkce patří režim cestování, který uživatelům umožňuje bezpečně spravovat citlivé soubory uložené v jejich osobních výpočetních zařízeních, když jsou na cestách. 

V době, kdy americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti začalo horlivě hledat elektroniku v příletových částech mezinárodních letišť, je určitě vítána funkce 1Password Travel Mode. Přístup lze obnovit jediným kliknutím jakmile uživatelé odbaví clo.

Závěrečné myšlenky k 1 heslu

V průběhu hodnocení správců hesel můžete narazit na recenzi 1 hesla, která lituje přerušení místního úložiště ve prospěch jeho protějšku založeného na cloudu.. 

Specialisté na informační bezpečnost na AgileBits důrazně doporučují cloudové úschovny, protože hackeři často považují za snazší proniknout do jednotlivých zařízení než ultra bezpečné servery AgileBits..

Pokud je váš smartphone ztracen nebo odcizen načtení informací o vašem účtu lze snadno provést z webu 1Password pokud máte hlavní heslo.

Rozhodně doporučujeme vyzkoušet 1Password.

Často kladené otázky

Otázka: Jsou správci hesel v bezpečí?

A: Díky silnému hlavnímu heslu a přiměřeným bezpečnostním opatřením jsou správci hesel nejbezpečnějšími místy pro ukládání citlivých informací.

Otázka: Lze 1Password hacknout?

A: Každý systém informačních technologií může být hacknut. Například skupina Shadow Brokers pro počítačovou trestnou činnost má podle předpokladů vstup na servery spravované Národní bezpečnostní agenturou za účelem krádeže zbraní počítačové války, ale jejich přesná metodika zůstává neznámá. I když jsou servery AgileBits ohroženy, hackerům by stačilo zablokovat šifrování AES-GCM, které chrání vaše data, za předpokladu, že mají přístup k výkonnému datovému centru v Arktidě a dost peněz na to, aby každý zaplatil tisíce dolarů za účty za elektřinu Měsíc.

Otázka: Co je to 1Password Watchtower?

A: Jedná se o informační službu, která vás upozorní na narušení dat na webových stránkách, na kterých máte účty. Řekněme, že vaše přihlašovací údaje k e-mailovému účtu Yahoo jsou ohroženy; 1Password Strážná věž vás okamžitě upozorní, abyste si mohli změnit své heslo před tím, než se vaše pověření prodají v podzemních hackerských fórech..

Otázka: Funguje 1Password s aplikacemi?

A: Vylepšení automatického vyplňování formulářů a připojení k AgileBits API je něco, co přijali mnozí vývojáři aplikací. Expedia a Starbucks jsou v tomto ohledu dva příklady; Mezi další patří Chase pro mobilní bankovnictví a oblíbená organizační aplikace Evernote, která se velmi doporučuje.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me