9 Terrifying Ways Facebook používá vaše data

Poslední aktualizace 16. dubna 2019

Kelly Gildersonová zde. Sociální média mění způsob, jakým svět funguje - je to však pro nás přínosem?
Dnes chci prozradit některé šílené způsoby, jak FB a další velká mediální monstra používají vaše data a vydělávají TON peněz.


Facebook revolucionizoval světovou kulturu a stanovil standard toho, co a platforma sociálních médií mělo by. Jednotlivci, podniky, vlády a vzdělávací centra používají Facebook jako způsob komunikace s masami. Tímto svěřují Facebooku velkou část svých soukromých, osobních a někdy citlivých informací.

Když odloupnete vrstvy a podíváte se na množství informací, které má Facebook o široké veřejnosti, a porovnáte to s porušováním soukromí, strašidelnými experimenty a psychologickou manipulací, které Facebook použil k provedení těchto informací, začíná se objevovat děsivý obraz.

Facebook je více než jen společnost, která využívá reklamu k vydělávání peněz. Je to společnost, kterou světové vlády a průmyslová odvětví dokázaly použít ke sběru, analýze a analýze používat vaše osobní údaje.

Nedávné zpravodajské příběhy diskutovaly o skandálu na Facebooku. Vlastní zájem však mnoha mediálním médiím brání mluvit o celé pravdě. Přebírají temnější aspekty toho, co Facebook dělá. Následuje několik znepokojivých faktů o Facebooku. Naším cílem je osvětlit skutečnou povahu Facebooku a vysvětlit, jak to je nebezpečí do soukromí a jak to narušuje svobodné myšlení.

# 1 - Facebook mohl těžit uživatelská data bez autorizace uživatele

Aplikace „thisisyourdigitallife“ řekla uživatelům, že aplikace osobnosti shromažďovala anonymní informace pro psychologický výzkum. Aplikace vytvořená společností Global Science Research vyžadovala, aby uživatelé před udělením přístupu k jejich datům na Facebooku souhlasili s podmínkami aplikace. Aplikace byla údajně posílena Amazon Turks. Jedná se o program, který platí jednotlivcům za provádění stručných online úkolů, včetně průzkumů. Společnost Global Science Research údajně prodala informace shromážděné na Facebooku a Amazonu Turks společnosti Cambridge Analytic.

Graf úniku informací na facebooku pomocí cambridge analytica

I když je to znepokojivé, větším problémem je skutečnost, že aplikace, kterou stáhlo pouze přibližně 270 000 lidí, také převzala informace od přátel uživatele. To znamená, že aplikace v krátkém pořadí shromáždila informace od milionů uživatelů. Mnoho z odhadovaných 87 milionů uživatelů, kteří své informace prodali společnosti Cambridge Analytica, nikdy nestáhlo aplikaci „thisisyourdigitallife“ a nikdy neschválilo tyto informace k použití jakýmkoli způsobem.

# 2 - Facebook a stát dozoru

V roce 2003 došlo k úniku dokumentů NSA a do programu PRISM se dostalo dosud nevídaného pohledu. Únikové zprávy nastínily spolupráci mezi NSA a GCHQ, příslušnými dozorovými agenturami Spojených států a Velké Británie.

přehled imimim

Podle Washington Post se NSA a GCHQ společně s dalšími špionážními agenturami napojily na centrální servery devíti významných amerických internetových společností. Extrahovali audio, fotografie, e-maily, dokumenty a další informace cílovým uživatelům.

Facebook byl identifikován jako společnost, která poskytl špionážním agenturám přístup na jejich servery. Facebook a další internetové společnosti, které spolupracují s vládním dohledem, jsou však právně imunní kvůli zákonu o změnách FISA z roku 2008.

Podle uniklých dokumentů PRISM Facebook spolupracuje s NSA od června 2009. Facebook je v podstatě jen další součástí NSA. Je to nástroj, který NSA použil pro globální dohled.

# 3 - Facebook věděl, že jeho data byla zneužita

V roce 2015 novináři informovali Facebook o zneužití údajů o uživateli. Tvůrce aplikace „thisisyourdigitallife“ Dr. Alexander Kogan uvedl, že data se shromažďují pro akademické studium. Trval na tom, že v té době nebyl zapojen do nesprávné činnosti.

Když se Facebook dozvěděl o způsobu shromažďování údajů o jeho uživatelích v roce 2015, požádal o tento globální vědecký výzkum odstranit informace. Když se Facebook dozvěděl, že tyto informace nebyly odstraněny, jsou střih kravat s Global Science Research a zahájili vlastní vyšetřování.

Investoři podali žalobu. Měli pocit, že by tyto informace měla zveřejnit Facebook.

Cambridge Analytica spolupracuje s vyšetřovateli a tvrdí, že tyto informace odstranili. Společnost uvedla, že informace, které shromáždily, nebyly využity během prezidentské kampaně v roce 2016.

# 4 - Facebook shromažďuje vaše obrázky pomocí databáze rozpoznávání obličeje

Od roku 2011 vyvíjí Facebook podle PC World technologii pro rozpoznávání obličeje. Když na Facebooku označíte fotografii, pomocí technologie rozpoznávání obličeje se dozvíte více o tom, jak tento jedinec vypadá. Totéž platí pro vaše fotky, když vás ostatní označí.

extrahování informačního grafu

Tento program začal téměř před osmi lety. Dnes má Facebook výkonný a přesný systém rozpoznávání obličeje založený na umělé inteligenci. Je to jeden z nejvíce sofistikovaných a nejpřesnějších systémů svého druhu na planetě.

V diskusi o programu známém jako DeepFace ho Wikipedia popisuje jako program rozpoznávání tváře. Má schopnost vybrat lidské tváře v digitálních obrazech. Má devět vrstev neurální sítě. Je vybaven více než 120 miliony připojovacích závaží. Systém je údajně Přesná 97 procent. To je lepší než 85% míra přesnosti identifikačního systému Next GEN FBI.

To znamená, že pokaždé, když nahrajete fotografii sebe, přítele nebo člena rodiny, trénujete umělou inteligenci DeepFace pro lepší identifikaci rysů lidské tváře. Rozpoznávání obličeje tohoto typu ničí soukromí. S tímto typem rozpoznávání obličeje by člověk mohl získat jedinou fotografii, na které byste se mohli podívat, a poté pomocí této fotografie shromáždit všechny informace, které v průběhu vašeho života shromáždil Google, Facebook a další weby..

# 5 - Facebook je vyšetřován FTC, Austrálií, USA a Spojeným královstvím

Facebook se sešel s Kongresem dva dny poté, co se skandál s těžbou dat zlomil. Facebook využívá služeb soukromé vyšetřovací firmy. Kancelář britského komisaře pro informace však provádí vlastní vyšetřování a požádala soukromou společnost Facebook, aby najala, aby odešla, zatímco pokračovala ve svém vyšetřování..

FTC zkoumá, jak byly použity informace shromážděné během Cambridge Analytica. Existuje také australská organizace hlídacích psů, která se zabývá používáním těchto informací.

facebookové vyšetřovací země zasažené skandálem

Jak vyšetřování pokračuje, pravděpodobně se objeví více podrobností. Stále existuje řada otázek o tom, jak byla ukradená data použita. Mnoho z těchto otázek se točí kolem toho, co, pokud vůbec, ovlivní ukradené informace, které měly na politické kampaně. Cambridge Analytica tvrdí, že se nedopustili žádného přestupku.

# 6 - Facebook používá „Shadow Profiles“ ke shromažďování údajů od jiných uživatelů

Facebook používá stínové profily, podle informací shromážděných z mnoha zdrojů, ke sledování uživatelů mimo Facebook. Facebook také používá třetí strany a vytváří stínové profily pro sledování aktivity uživatelů, kteří nepoužívají službu.

facebookový stínový profil

Facebook vytváří digitální biometrickou šablonu pomocí každého obrázku s tváří, která je nahrána na jejich servery. V současné době se proti Facebooku podává žaloba, která tvrdí, že porušuje práva na soukromí ostatních, protože ukládá biometrické informace o lidech bez jejich souhlasu. Facebook tvrdí, že pouhé uložení biometrických informací bez souhlasu neubližuje lidem.

Je zřejmé, že odhlášení ze sledování a shromažďování údajů provedené Facebookem není možnost. Jediným způsobem, jak zabránit tomu, aby vaše osobní údaje získala temná ruka Facebooku, je použití dobrých opatření pro zabezpečení soukromí online.

# 7 - Facebook říká, že byl oklamán

Co odlišuje porušení Facebooku je to, že informace nebyly odcizeny hackerem nebo narušení bezpečnosti podobné tomu, které bylo vidět v jiných společnostech. Jak však Zuckerberg jasně poukázal, došlo k porušení důvěry mezi Facebookem, Koganem a Cambridgeem Analytica.

Lidé, kteří používali Facebook, věřili, že Facebook bude chránit jejich data a že data nebudou sdílena s ostatními. Zuckerberg uznal, že to je něco, co Facebook potřebuje opravit.

průzkum důvěryhodnosti na facebooku

Andrew Bosworth, viceprezident pro rozšířenou a virtuální realitu společnosti Facebook, který také působil jako viceprezident pro reklamu, vysvětlil, že Facebook je nastaven tak, aby osobní údaje uživatele se neprodávají. To neznamená, že vývojáři nepřijímají data, která jim pomáhají zlepšit zážitek pro své klienty. Facebook však podle příspěvku napsaného Bosworthem nevydělává peníze přímo z této výměny informací. Jejich cílem je nastavit Facebook tak, aby firmám nebyly prodávány žádné osobní informace.

Dále vysvětluje, jak pokud Facebook zná své uživatele lépe než jiné podniky, umožňuje Facebooku zobrazovat uživatelům lepší reklamy, což vede ke zvýšení zisku pro Facebook. Z pohledu Boswortha je prodej informací, které Facebook získal, špatná strategie.

Aby byl Facebook životaschopný, musí mít uživatelé při připojení k aplikacím pozitivní zážitek. Pokud se uživatelé obávají, že jejich informace jsou odcizeny, nemusí se nutně připojit k aplikacím, firmy přestanou pracovat s Facebookem a celý proces se rozpadne. Toto je část argumentu, který Bosworth dal na obranu Facebooku a řekl, že Facebook nevystavil úmyslně uživatelská data.

# 8 - Facebook provedl na vás psychologické experimenty bez vašeho svolení

Vedoucí Facebooku, Sheryl Samberg, se omluvil uživatelům Facebooku poté, co vyšlo najevo, že Facebook provedl experimenty s více než 700 000 uživateli bez jejich souhlasu..

Je ironií, že když si přečte omluvu, vidíte toho Samberga nikdy se omluvil za psychologické experimenty, které Facebook provedl, ale místo toho za to, že Facebook odvedl špatnou práci při komunikaci o experimentech s uživateli.

Měli byste se o to starat. Je zcela zřejmé, že Facebook je snaží se manipulovat s vašimi emocemi. Jaký dementní důvod má Facebook k tomu? Nevíme. Víme, že se to stalo v minulosti a pravděpodobně se to stále děje.

Bývalý manažer společnosti Facebook diskutoval o tom, jak Facebook psychologicky poškozuje naši společnost. V diskusi, kterou měl o Facebooku, tento bývalý manažer na Facebooku stanovil, co cítí, psychologický dopad Facebooku na moderní společnost. Diskutoval o tom, jak se díky Facebooku snížil občanský diskurs a spolupráce. Dezinformace a mylná pravda jsou na vzestupu. Pokračoval konstatováním, že vliv Facebooku na společnost není jen problém, kterému čelí Američané, ale je globálním problémem. Je jasné, proč tolik lidí vnímá Facebook jako psychologické nebezpečí, kterému by se za každou cenu nemělo vyhýbat.

# 9 - Chraňte se

Facebook se ve svém jádru osvědčil jako sociopatický. Nejznepokojivější je, že po všech slyšeních, všech skandálech a vyšetřováních FTC, Velké Británie, Spojených států, australských vlád a dalších vlád na celém světě se nic nezmění.

Mnoho ze stejných institucí, které byly pověřeny vyšetřováním Facebooku, těží z informací, které shromažďuje, nejvíce. Vládní agentury, velké podniky, vzdělávací centra a další skupiny potřebují informace shromážděné z webů, jako je Facebook, aby jim umožnily udržovat kontrolu a moc a průběžně manipulovat s masami.

Čas od času se Facebook dostane dohnal skandál. Pak se stanou následující věci:

  • Facebook napíše tokenovou omluvu a řekne, že porušení dat bylo způsobeno chybou.
  • Média budou mít strach ze skandálu a bude o nich diskutovat, že narušení soukromí bylo něco nového nebo překvapivého.
  • Facebook bude pokračovat v práci jako obvykle. Budou distribuovat vaše data, používat vaše data rušivým způsobem a provádět strašidelné experimenty na nevědomé a nevědomé veřejnosti.

Neexistuje žádný důvod, proč byste si měli myslet, že Facebook změní způsob, jakým jedná. Facebook je doslova další zbraní státního dozoru. Každý rok utrácejí miliony dolarů lobováním za politiky, aby mohli pokračovat v práci jako obvykle.

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se chránili:

  • Nejprve se zbavte sociálních médií.
  • Za druhé, vyhledejte dobrý prohlížeč zaměřený na soukromí, který chrání vaše data.
  • Za třetí, vyhledejte dobrou VPN, aby byla vaše online aktivita anonymní.
  • Začtvrté, použijte nástroje ochrany soukromí jako způsob ochrany vašich dat

Pokud nechcete přerušit vazby s Facebookem, využijte nastavení Facebooku k omezení sdílených dat. Zvláštní pozornost věnujte tomu, které aplikace třetích stran jste oprávněni shromažďovat data. To vás nebude chránit, když vnější zdroj najde způsoby, jak získat přístup k informacím na Facebooku. Ale alespoň je to začátek.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me