Avira Phantom VPN – Tuto nedoporučujeme (výsledky testů)

Avira Phantom VPN - Tuto nedoporučujeme (výsledky testů)

Příliš málo serverů, příliš pomalý a - mimochodem - co ty německé zákony na ochranu soukromí?

Avira Phantom VPN má hodně práce. Využívá nejnovější a největší protokoly VPN a šifrování AES-256 bitů. Navíc je povoleno torrentování a zdá se, že Netflix je z velké části k dispozici na mnoha serverech. Avira Phantom se také může pochlubit vestavěným vypínačem zabíjení a schopností připojit více zařízení najednou.

Tato sbírka pozitiv nestačí k překonání skutečnosti rychlost přenosu dat je neuvěřitelně pomalá s touto službou. Společnost má také centrálu v Německu, což může být problém pro uživatele, kteří se obzvláště obávají o soukromí svých údajů. Politika protokolování může být navíc pro některé lidi odbočkou.

Pojďme to rozebrat.

avira logo

Avira Phantom VPN Přehled

FunkceInformace
Použitelnost: Velmi snadné použití
Zásady protokolování: Některé zásady protokolování
Velikost serveru: 40 serverů
Distribuce serveru: 20 zemí
Podpěra, podpora: Databáze
Torrenting: Povoleno
Streamování: Povoleno
Protokol VPN a šifrování: Protokoly OpenVPN, IPSec a Ikev2;
Hlavní sídlo: Německo
Cena: 4,99 $ / měsíc
Oficiální webové stránky: https://www.avira.com

Zabezpečení a šifrování

Avira Phantom má klienty pro Windows, Android, MacOS a iOS. Když se připojíte k systému Android nebo Windows, budete používat protokol OpenVPN. Pro většinu informovaných uživatelů je to protokol volby, protože má výhodu, že se jedná o technologii s otevřeným zdrojovým kódem. Pro ty, kteří používají MacOS nebo iOS, bude mít výhody protokolu IPSec. Sofistikovaní uživatelé si mohou všimnout, že pokud jde o protokoly VPN s touto službou, není na výběr. Je však nepravděpodobné, že by si toho všiml průměrný uživatel.

šifrovací proces vpn

Avira Phantom VPN má vestavěný spínač zabíjení, tato funkce je však k dispozici pouze platícím zákazníkům a nikoli těm, kteří se rozhodnou používat bezplatnou verzi této služby. Přepínač zabíjení je nezbytný, protože brání aplikacím v počítači pokračovat v procházení, když VPN náhle ztratí připojení. Tím zajistíte, že během relace procházení budete udržovat úplné soukromí.

Jedna známka ve prospěch Avira Phantom je, že nabízí ochranu DNS. DNS transformuje adresy URL, které lidé hledají, na adresy IP, kterým mohou počítače snáze porozumět. Díky vlastní službě DNS je Avira Phantom mnohem více pro jakoukoli třetí stranu je obtížné sledovat požadavky uživatelů na DNS.

Umístění serveru Avira Phantom VPN

avira vpn seznam zemíJeden z důvodů, proč je Avira Phantom VPN tak pomalá, může souviset s jejím malý počet serverů. Celkově to má jen 40 serverů ve 20 zemích. Většina z nich se nachází v Evropě v zemích, jako je Rakousko, Česká republika, Itálie, Německo, Francie, Rumunsko, Nizozemsko, Polsko, Švýcarsko, Velká Británie a Španělsko. Vzhledem k tomu, že má sídlo v Německu, není tato koncentrace evropských serverů překvapivá.

Další servery jsou umístěny v USA, Kanadě, Mexiku, Austrálii, Brazílii a Singapuru. V USA existuje tucet serverů, ale v Jižní Americe má jen jeden server a Blízký východ a Afrika jsou zcela vynechány. Pokud žijete na jednom z těchto míst, může být moudré vyhledat jiného poskytovatele VPN.

Web společnosti Avira Phantom slibuje, že v budoucnu bude přidáno více míst, ale neexistují žádné podrobnosti o tom, kdy k tomu může dojít nebo kde by tyto servery mohly být umístěny..

Proč je tento relativně malý počet serverů významný?

Pokud poskytovatel VPN nabízí uživatelům pouze několik serverů, z nichž si mohou vybrat, znamená to, že se vynásobí objem provozu na každém serveru. S rostoucím přetížením serveru se zhoršuje výkon, zejména rychlost přenosu dat.

Čím větší je rozmanitost umístění serverů, tím je pravděpodobnější, že uživatelé najdou server, který je blízko domova, což by mělo zlepšit rychlost prohlížení. Pokud je skrytí vaší geografické polohy kritické, pak mít více serverů, z nichž si můžete vybrat, znamená lepší schopnosti spoofingu.

Pokud se podíváte na nejlepší výběr pro australské VPN, uvidíte, že většina vysoce kvalitních služeb má k dispozici tisíce serverů.

Používání BitTorrentu nebo P2P s Avira Phantom VPN

Členové týmu zákaznické podpory Avira Phantom uvedli, že nerozlišují mezi různými typy webového provozu. To znamená, že P2P a stahování torrentů jsou povoleny. Na rozdíl od jiných poskytovatelů VPN není sdílení souborů omezeno pouze na konkrétní servery.

Výsledky rychlosti Avira Phantom VPN

Většina lidí, kteří používají VPN, dříve ví, že tyto služby mohou pomoci zajistit anonymitu a soukromí online. Také vědí, že cena, kterou za tuto anonymitu platí, je rychlost. Opravdu renomovaný poskytovatel VPN se sítí tisíců serverů a dobrou rozmanitostí umístění serverů způsobí menší dopad na rychlost přenosu dat.

avira phantom vpn speed resultBohužel pro Avira Phantom VPN trpí jejich systém neuvěřitelným nedostatkem serverů. To znamená neuvěřitelně pomalý přenos dat. Benchmarkové testování bez použití VPN poskytovalo rychlost stahování 98,71 Mb / s a rychlosti přenosu 53,00 Mb / s. Když byla zapnuta síť Avira Phantom VPN, rychlost stahování klesla na pouhých 6,98 Mbps zatímco rychlost uploadu byla neuvěřitelně 9,02 Mbps.

Tento test byl proveden pomocí serveru Avira v Nizozemsku, což je docela daleko od skutečné polohy testovacího počítače. Testování na serveru v USA bylo ještě horší. To přineslo výsledky stahování 4,34 Mbps a 2,23 Mbps pro nahrávání. To je rychlost stahování přibližně o 95% pomalejší než výsledky dosažené bez VPN, a rychlost nahrávání byla podobně ovlivněna.

Ve srovnání s některými většími poskytovateli VPN, kteří jsou tam venku, jsou tyto výsledky rychlých testů velmi skličující. Představte si, že na načtení webové stránky budete muset čekat několik minut. Bylo by to nesmírně frustrující. Pravděpodobně byste se vzdali a odešli dlouho předtím, než byste něco udělali.

Zásady protokolování sítě Avira Phantom VPN

zabezpečené prohlíženíMnoho poskytovatelů VPN se může chlubit zásadami bez protokolování, ale poté ve svých zásadách ochrany osobních údajů nebo podmínkách služby uvedou, že skutečně provádějí omezené sledování a správu záznamů o svých zákaznících. Avira Phantom VPN se liší v tom, že jsou předem o protokolování, které dělají.

Společnost říká, že oni uchovávat data týkající se diagnostických informací aby mohli udržet náskok před chybami a dalšími problémy, které pravděpodobně ovlivní uživatelské prostředí. Avira také může sledovat, zda jsou konkrétní uživatelé placeni nebo bezplatní zákazníci, protože existují limity, kolik dat může bezplatný zákazník během jednoho měsíce používat..

Kromě toho společnost říká, že nesledují, které webové stránky její zákazníci navštěvují, ani jejich IP adresy.

Možnosti cen pro Avira Phantom VPN

Avira Phantom nabízí bezplatné i placené verze své služby. Bezplatná verze omezuje zákazníky na pouhých 500 MB za měsíc. Veškerý provoz je šifrován a je možné přistupovat k webům s omezeným přístupem. Je zahrnuta prevence úniku DNS a je možný přístup přes více zařízení.

avira vpn proPlacená verze se nazývá Phantom VPN Pro. Uživatelé, kteří se rozhodnou pro tuto službu, mají přístup k neomezenému množství dat a ke všem funkcím, které jsou součástí bezplatného plánu. Placená služba však přichází se dvěma hlavními funkcemi, které nejsou k dispozici bezplatným zákazníkům. Jedná se o přepínače kill a přístup zákaznické podpory.

Dobrá cena nebo předražená?

To je správně. Každý, kdo se rozhodne neplatit za Avira Phantom VPN, nebude mít výhodu přepínače automatického zabíjení, který by je chránil v případě, že bude jejich služba VPN nedostupná. dodatečně, bezplatní zákazníci nemají vůbec žádný přístup k zákaznické podpoře.

Internetová stránka Avira Phantom VPN má znalostní základnu, ale nemusí nutně odpovídat na otázky, které uživatelé hledají. K dispozici jsou také fóra uživatelů, ale zkušenosti naznačují, že toto není efektivní nebo efektivní způsob řešení problémů se službami.

Mít zákaznickou podporu s placeným programem není nutně ani moc. Přístup je možný prostřednictvím telefonu nebo e-mailu a podpora je poskytována reproduktorům ve více jazycích. nicméně, doba odezvy se zdá být pomalá, táhnoucí se na hodiny nebo dny. Když jsou odpovědi přijaty, často nejsou k věci a vyžadují více dozadu a dopředu. Řešení jednoduchého problému může trvat i déle než týden.

Zaplacené předplatné stojí 10 $ měsíčně. Nejedná se o špatnou cenu, ale nedostatek zákaznické podpory a pomalá rychlost přenosu dat znamenají, že služba nestojí za náklady. Jedna pěkná věc je, že Avira Phantom VPN umožňuje připojení neomezeného počtu zařízení. To je zvláště dobrá zpráva pro majitele firem nebo lidi, kteří mají mnoho zařízení na ochranu.

Je Avira Phantom VPN doporučena?

Router VPNAvira Phantom VPN je nedoporučeno z mnoha důvodů. I když je k dispozici pro použití na zařízeních se systémem Windows, Mac, iOS a Android, není možné tuto službu nastavit na routeru, takže všechna vaše připojená zařízení budou mít stejnou ochranu. Navíc to tak je není možné použít Avira Phantom ve spojení s TOR poskytnout si další vrstvu ochrany. SmartTV, herní konzole a zařízení Linux podobně nejsou kompatibilní.

Existují lepší služby s rychlejším přenosem dat a snadno dostupnými konkurenčními cenami. Pokud chcete Ochrana osobních údajů Austrálie doporučení, pak se podívejte na naši recenzi NordVPN. Nebudete zklamáni.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me