Bezpečná kontrola heslem – jeden z nejlepších nástrojů pro správu hesel s otevřeným zdrojovým kódem

Bezpečná kontrola heslem - jeden z nejlepších nástrojů pro správu hesel s otevřeným zdrojovým kódem

Pracuji v technologii, ale dlouhodobě jsem odolal nástrojům pro správu hesel. Až donedávna vlastně. Vypadalo to jako zbytečný další krok, když moje důležitá hesla byla uložena na Post-It v mé peněžence. Než se příliš hluboce krčíte, vím, že byly skutečně uloženy v mé hlavě, protože mám velkou paměť (nebo tak jsem si myslel), a peněženka byla jen záloha, kdybych dostal ragby otřesu.


Potom přišel den, kdy jeden z Webové stránky WordPress, které jsem právě přijal online, byly hacknuty. Pracovní kámoš poukázal na to, že bych měl mít vlastní radu a zpřísnit svá hesla na obvyklou doporučenou normu: nejméně osm znaků, které se skládají z velkých a malých písmen, čísel, speciálních znaků, bla bla..

Nevyžádaně jsem si uvědomil, že moje hesla byla kecy proti útoky hrubou silou. Jejich zlepšení by vyžadovalo něco lepšího než moje mozková síla.

"Získejte správce hesel," řekl můj kamarád. Na hack jsem byl tak naštvaný, že jsem se rozhodl, že nebude bolet zkoumat pár.

Zjistil jsem, že existuje asi miliarda a jedna možnost, ale tolik postrádá nezbytné funkce nebo vyžaduje, abyste se přihlásili k odběru, abyste získali plný přístup k funkcím, které opravdu potřebujete, a pak nakonec zaplatíte za věci ty nechceš nebo nikdy použít.

Dlouhý příběh krátce. Usadil jsem se s heslem Safe a tady je proč.

Přehled bezpečného hesla

Rozhraní Password Safe se snadno používá, nenechte se zmást tím, že si myslíte, že je to vtip programu, protože to není. Komunita aktivních tvůrců / vývojářů vám pomůže, když se něco pokazí. Od nynějška existují i ​​neoficiální aplikace pro Android a iOS, což se mi jeví jako velmi cool věc.

Pros - Co se vám bude líbit
  • Intuitivní a snadno použitelný
  • Podporováno živou komunitou s otevřeným zdrojovým kódem
  • Naprosto zdarma
  • Zvládne více úschoven
  • Místní šifrování dat
Nevýhody - co lze zlepšit
  • Pouze hrstka možností importu
  • Je omezeno pouze na ukládání hesel

Je bezpečné heslo?

Ano. Program byl navržen se spoustou funkcí, díky kterým je transparentní a bezpečný.

bezpečnostní zámek

Je to Open Source. To znamená, že nemusíte brát designérské slovo jako evangelium, že program je bezpečný. Můžete si snadno stáhnout zdrojový kód, zkontrolovat jej sami, nebo nechat někoho s větší odborností v dané oblasti zkontrolovat. Pokud máte technické kotlety, můžete program dokonce dát dohromady pomocí stažených zdrojových souborů namísto souborů, které nabízí bezpečné heslo.

Nástroj Password Safe také nemá mechanismus obnovy ani neexistuje backdoor - což je dobré. Tohle znamená tamto pokud osoba nemá hlavní klíč, není možné získat přístup k vašim heslům. To zahrnuje vývojáře a uživatele.

Kontrola integrity souborů znamená, že útočník nemůže upravovat žádné chráněné soubory bez znalosti hlavní přístupové fráze. Zálohy předchozích databází jsou vytvářeny automaticky. Uživatelé mají úplná kontrola nad počtem záloh a také kde jsou uloženy.

Jak používat bezpečné heslo

Heslo bezpečné vám umožní uložte všechna svá hesla do jediné databáze hesel, nebo si můžete vytvořit různé databáze pro různé účely, pokud chcete. Vidím, kde by mohlo být užitečné mít databázi pro práci a jinou pro osobní použití.

Databáze lze přesouvat mezi systémy, pokud každý systém používá stejnou verzi bezpečného hesla. Podívejme se na rychlé nastavení softwaru.

Při prvním použití bezpečného hesla budete vyberte nové tlačítko databáze.

nové heslo bezpečné

Poté budete vyzváni vyberte umístění, kam chcete novou databázi uložit stejně jako jméno, které chcete přiřadit k databázi.

umístění pwsafe db

Budete vyzváni k zadání hlavního hesla. To je to, co budete používat k šifrování a uzamčení veškerého obsahu uvnitř nového trezoru.

heslo bezpečné zadání

Pokud jde o používání uloženého hesla, existuje celá řada nástrojů, které jsou k dispozici. Mnohé z nich vyžadují vložení informací do vaší schránky a jiné umožňují funkci automatického typu automatizuje přenos hesel do webových formulářů.

Chcete-li použít uložená hesla, můžete otevřít Heslo bezpečné. Dále vyberte uživatelské jméno a heslo, které chcete použít.

pwsafe uloženo přihlášení

Vyberte ikonu uživatelského jména pro panel nástrojů. Naopak můžete kliknout pravým tlačítkem myši na obrazovku a vyberte „kopírovat uživatelské jméno do schránky“. Další možností je použití zkratky Control + U a vložení uživatelského jména do požadovaného pole.

ikona uživatelského jména pwsafe

Vyberte příslušné heslo, klikněte na ikonu hesla na panelu nástrojů nebo klikněte pravým tlačítkem a poté vyberte „kopírovat heslo do schránky“. Další možností je použít Control + C k vložení hesla do požadovaného pole.

ikona hesla pwsafe

Další funkce

pwsafe přizpůsobení

Password Safe usnadňuje vytváření a úpravy přihlašovacích údajů, protože vše, co potřebujete, je uživatelské jméno, heslo a místo, kde by měla být nová skupina informací uložena.. Můžete nastavit data vypršení platnosti svých hesel, což poskytuje další vrstvu zabezpečení tím, že je často měníte.

Možná hádka, ale skvělý nápad.

Existují přizpůsobitelné zásady pro hesla, které vám umožňují pravidelně měnit hesla podle vaší volby.

Funkce automatického vyplňování a automatického přihlášení usnadňuje používání hesel. Generátor hesel vytváří složitá a silná hesla automaticky na základě zadaných kritérií.

Tak silný a tak komplexní, že se ani neobtěžuji snažit si je pamatovat. Nestojí to za námahu.

Několik dalších funkcí, které stojí za zmínku, patří možnost instalace softwaru na jednotku USB a funkce zálohování, která umožňuje zálohování celé databáze a její uložení na bezpečném místě, by se mělo něco pokazit.

Omezení

Password Safe je skvělý nástroj, který nic nestojí a jeho stažení a nastavení může trvat jen několik sekund. Jedinou nevýhodou je to v současné době k dispozici pouze pro systémy Windows. Neztrácejte čas hledáním upgradů, protože žádné neexistují. Normálně by se to týkalo mě, ale věc je tak mrtvá jednoduchá a snadno použitelná, že aktuální verze by mělo fungovat dobře po dlouhou, dlouhou dobu.

Logo bezpečné pro hesloZde končí omezení pro všechny praktické účely. Slovo o zákaznickém servisu; protože se jedná o open source řešení, hlavní způsob podpory je ve fórech, což není špatná věc. Pro jednoho bych raději vybral mozky lidí, kteří tento produkt skutečně používají, než těch, které si najala společnost, aby o tom mluvily. Jen moje preference.

Po instalaci softwaru a testování na několik dní jsem tady, abych řekl, že nemůžu najít jediný důvod, proč se dál dívat. Password Safe je správce hesel, o kterém jsem si nikdy nemyslel, že to chci, ale podivně jsem se k němu připojil.

Po rozsáhlém osobním testování to mohu říci Password Safe je vynikající správce hesel to dokonce soupeří výkon našeho kurátorského seznamu nejlepší správci hesel. Pro potřeby naprosté většiny uživatelů si neumím představit, že byste se museli hledat jinde.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me