Hola VPN – skvělá volba pro zabezpečení a rychlost BAD

Kdy VPN není VPN? Když je to Hola VPN. Vážně. Zajímavý způsob použití P2P sítě.


hola vpn logoHola VPN je v tomto odvětví něco anomálie. Neposkytuje přesně tradiční VPN služby, protože spíše než směrování webového provozu prostřednictvím dedikovaných serverů umístěných na různých místech, Hola VPN je systém typu peer-to-peer. To znamená, že když se uživatelé přihlásí do Hola VPN, jejich webový provoz je směrováno prostřednictvím připojení ostatních uživatelů.

Tento přístup může mít několik výhod. Například použití Holy málokterý vliv na rychlost přenosu dat. Uživatelé, kteří jsou zvyklí na rychlé stahování, nebudou zklamáni. Použití VPN typu peer-to-peer také znamená, že weby obvykle nemohou zjistit, že procházíte VPN. To znamená, že budete mít možnost získat přístup ke službám, jako je Netflix, i když se zdá, že to zřídka spolupracuje s Holou.

Hola VPN lze také použít zdarma. Pokud jste si opravdu vědomi nákladů, může to být dobrá věc. Žádný z těchto jen stěží pozitivních aspektů však převažuje nad negativními důsledky této služby. Není to také doporučená volba pro bezplatné vpns.

FunkceInformace
Použitelnost: Snadné použití
Zásady protokolování: Některé zásady protokolování
Velikost serveru: n / a
Distribuce serveru: n / a
Podpěra, podpora: Kontaktní formulář
Torrenting: Nepovoleno
Streamování: Nepovoleno
Protokol VPN a šifrování: Neexistující
Hlavní sídlo: Izrael
Cena: Volný, uvolnit
Oficiální webové stránky: https://hola.org/
Co je tedy obchod s Holou??

Komunita hola vpnKdyž se zaregistrujete pro Holu, vy umožní ostatním členům používat váš systém a prostředky ve vaší síti. Publikace Hola tvrdí, že to dělají, pouze pokud jsou vaše zařízení nečinná a připojená ke zdroji energie. A co víc, společnost říká, že průměrný provoz, který nečinný partner zažije v typický den, je menší než klip YouTube, který trvá jen několik sekund. To může být až čtyři až pět MB.

Ještě větší obava je skutečnost, že nemáte možnost vědět, co dělají ostatní uživatelé Holy, zatímco využívají vaše zdroje. Váš počítač se může stát výstupním serverem pro jiné škodlivé účely. Od spamu po hackerství můžete jednoho dne zjistit, že vaše IP adresa je spojena s některými docela ošklivými věcmi.

Zabezpečení a šifrování

Zabezpečení a šifrování s Hola VPN prakticky neexistují. Přestože vedoucí představitelé v oboru využívají protokol AES-256 a Open VPN k ochraně vaší identity a soukromí, Hola nevyužívá ani jeden z těchto.

Předpokládejme, že se chcete přihlásit k Internetu přes Hola v Austrálii. Když zapnete Hola, přihlásíte se prostřednictvím jiných nečinných uživatelů v Austrálii. Díky tomu vypadá, že se připojujete přes jinou IP adresu. Hola trvá na tom, že tento přístup poskytuje zákazníkům „špičkovou službu VPN s minimálními základními náklady.“ Argumentem je, že jelikož společnost neplatí za nákup a údržbu spoustu nákladných serverů po celém světě, mohou vám přinést své služby zdarma a přitom spotřebitelům nabízíme soukromí a ochranu, která je rovnocenná ochraně poskytované tradičními poskytovateli VPN.

symetrická bloková šifra

Tento argument jednoduše nezvoní. Protokoly šifrování, jako jsou AES-256 a Open VPN, nabízejí šifrování vojenské úrovně, které superpočítače nedokáží rozbít. dodatečně, Hola připouští, že v jeho systému jsou zranitelná místa. Píšou o tom, že „nebezpeční lidé“ budou moci „ukrást váš hotspot WiFi“, a říkají, že tato „zástupná řešení“ zavírají, jakmile jsou objeveni.

Mezitím jste zranitelní. Hola VPN vůbec nepoužívá protokol VPN. Vaše informace jsou přenášeny pomocí proxy připojení bez šifrování. Nechybuj. Tím jsou ohroženy vaše citlivé osobní údaje.

Umístění serveru Hola VPN

vektor umístění serveru vpnHola nemá žádné servery, a zatímco společnost tvrdí, že je to výhoda, určitě je těžké ji takto považovat. Zákazníci, kteří tuto službu používají, jsou ve skutečnosti servery. Pokud se vám nelíbí myšlenka nechat cizince využít vaši IP adresu, pak vám Hola umožní odhlásit se.

To znamená, že budete muset zaplatit za předplatné. I s placeným předplatným byste měli neočekávejte žádné významné výhody. Jediná věc, kterou dostanete, je absence ostatních lidí, kteří trapí po celé vaší IP adrese. Díky prémiovému předplatnému stále neexistuje žádné šifrování a málo ve skutečných funkcích ve stylu VPN.

Používání BitTorrentu nebo P2P s Hola VPN

Přestože společnost Hola nabízí první službu VPN typu peer-to-peer, neočekává se, že bude moci stahovat torrenty nebo sdílet soubory prostřednictvím tohoto systému. Ačkoli nic v literatuře Hola přísně nezakazuje sdílení souborů, testování to odhalilo torrentování s Holou prostě nefunguje.

Kromě toho neočekávejte, že bude moci přistupovat k Netflixu v jiných oblastech prostřednictvím Holy. Toto bylo testováno pomocí pěti různých spojení a nikdy to nebylo úspěšné.

Výsledky testu rychlosti VPN Hola

Jde jen o jedinou metriku, kterou pro ni Hola VPN požaduje. Rychlosti přenosu dat se službou nebyly vždy zvlášť rozlišitelné od základní úrovně, nepoužívaly-a-VPN rychlosti přenosu dat. S pomocí předplatitelů Holy v USA byly rychlosti stahování relativně slušné pro VPN při 32,47 Mbps. Rychlost nahrávání 7,97 Mb / s je však stěží přijatelná. Tohle je neuvěřitelně pomalý ve srovnání s některými z nejlepších sítí VPN venku.

Výsledek testu rychlosti hola vpn

Uživatelé v EU si vedli o něco lépe. Rychlost stahování byla 84,61, což není vůbec ošuntělý ve srovnání s benchmarkem 97 Mbps. Nahrávání bylo ve srovnání s benchmarkem o něco pomalejší. Tyto čísla činily 38,83 a 53.

hola vpn výsledek testu rychlosti amsterdam

S postupujícími testy rychlosti nejsou tyto výsledky špatné. Těchto rychlostí je však dosaženo na úkor jakéhokoli šifrování nebo skutečné bezpečnosti jakéhokoli druhu. Pokud jste vůbec nepoužívali žádnou VPN, měli byste rychlejší přenosové rychlosti a stejnou úroveň ochrany, aniž byste ohrozili svůj systém od ostatních uživatelů..

Zásady protokolování Hola VPN

Většina poskytovatelů VPN je hrdá na své zásady bez protokolování. Koneckonců, jedním z hlavních bodů používání VPN je vyhýbat se zvědavým očím a udržovat váš online život co nejosobnější.

Zatímco několik společností VPN se může chlubit tím, jak neuchovávají protokoly, tyto chvály jsou zřídka podporovány fakty. Mnoho služeb VPN uchovává o svých uživatelích omezené záznamy. V oboru jsou samozřejmě elitní poskytovatelé, kteří z něj činí místo, aby měli přísnou politiku bez protokolování a absolutně to myslí vážně.

Nakonec se jedná o druh poskytovatele VPN, který chcete. Nejlepší poskytovatelé VPN jsou obvykle založeni ze země, která není součástí aliancí pro sledování pěti očí, devíti očí nebo 14 očí. Další informace, jako je tato, naleznete v našem průvodci zásadami protokolování VPN.

Izrael - není tak velký na osobní soukromí

nato country aliance

Hola VPN sídlí v Izraeli, který není členem těchto aliancí. Je však důležité poznamenat, že o těchto aliancích dozoru je známo, že Izrael „spolupracuje“. Jinými slovy, Izrael úzce spolupracuje s národy, které jsou členy těchto skupin. Pokud jsou nuceni sdílet svou inteligenci, pravděpodobně tak učiní.

To je špatná zpráva pro uživatele VPN, kteří hledají skutečně soukromý a anonymní online zážitek. S obavami, Hola na svém webu nevydává žádné skutečné prohlášení o svých postupech protokolování. Společnost má zásady ochrany osobních údajů, ve kterých zmiňuje data protokolu. V zásadě je s konečnou platností uvedena skutečnost, že zaznamenávají vše o používaném prohlížeči, navštívených webech, kolik času stráveného na každém webu a datum a čas přístupu.

To však není konec. Hola také sleduje osobní údaje každého člena. To zahrnuje všechna data, která vás mohou identifikovat, včetně vašeho jména a e-mailové adresy spolu s vaší IP adresou.

sbírka informací hola vpn

Tam to nekončí. Zásady ochrany osobních údajů dále uvádějí, že mohou sdělovat osobní údaje zákazníků „důvěryhodným poskytovatelům služeb nebo partnerům třetích stran.“ Rovněž proaktivně prohlašují, že budou sdílet vaše informace v souladu se zákonem nebo soudním příkazem.0.

Jinými slovy, tato VPN není vůbec VPN.

Možnosti cen pro Hola VPN

hola vpn ceny

Je zřejmé, že Hola je bezplatná služba. Mají plán prémiového předplatného, ​​který je k dispozici za 11,95 $ měsíčně. Speciální nabídky se často pořádají na nákup šest měsíců, jeden rok nebo dva roky předem. Jedná se o mnohem levnější možnosti, ale za své peníze dostáváte jen velmi málo.

Je Hola VPN doporučeno?

Hola VPN má tolik problémů, že je těžké vědět, kde začít. Pokud pro vás záleží rychlost, může být Hola tou správnou odpovědí. Bez jakéhokoli zabezpečení nebo šifrování jakéhokoli druhu jste však daleko lepší při surfování po webu bez VPN. To je Protože, pokud používáte Hola, necháte svůj systém zranitelný vůči uživatelům se zlým úmyslem. Rozhodně si nepřejete, aby vaše IP adresa byla spojena s hackováním, spamem nebo jinými nezákonnými či alespoň špatně doporučenými aktivitami.

Mnohem lepší VPN služby jako NordVPN a Surfshark jsou dostupné. Většina z nich poskytuje vojenské šifrování, fyzické servery, které maskují vaši identitu a umístění a uchovávají vaše data v bezpečí.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me