Jak odemknout webové stránky

Jedna z nejoblíbenějších složek internetu oslavila v roce 2020 své 30. výročí.

Před třemi desetiletími zveřejnil britský počítačový vědec historický návrh, který nastínil jeho vizi toho, co by se stalo známým jako World Wide Web, na který bychom se v dnešní době měli jednoduše odkazovat jako na „web“ a který se v podstatě stal zkratkou pro „internet“ . “

Sir Tim Berners-Lee si představoval implementaci jazyka Hypertext Markup Language spolu s dalšími digitálními informačními technologiemi, aby se internet stal skutečně globálním systémem neomezeného prohlížení..

Základem Berners-Leeova návrhu byla svoboda informací; chtěl propojit počítačové sítě, aniž by se musel odpojit od aktivních relací, a jedním z jeho hlavních cílů bylo umožnit lidem z celého světa přístup k informacím uloženým na serverech po celém světě.

screenshot celosvětový webový projekt
Po jeho návrhu trvalo Bernersovi-Leeovi asi rok, než dokončil vývoj první softwarové aplikace webového prohlížeče a prvního webu, který byl zachován pro historické účely v celé své slávě příkazového řádku..


Od té chvíle se web rozrostl o skoky a meze a Berners-Lee byl pravděpodobně šťastný, když zjistil, že splnil jeden z nejdůležitějších cílů svého návrhu: bezplatný a neomezený přístup k digitálním informacím.

TL; DR - Získejte VPN

Pokud potřebujete odpověď hned, pak nejlepší je použít nejlepší VPN.

Webové stránky jsou primárně blokovány podle geografického umístění a VPN problém vyřeší přímo a hladce. Existují další poskytovatelé VPN, kteří by mohli fungovat, ale pokud bychom mohli doporučit pouze 2, pak by to bylo NordVPN a ExpressVPN. Oba mají vynikající výkon po celá léta a jejich funkce se zvyšují téměř každý měsíc.

S těmito dvěma se nemůžete pokazit.

  • Přečtěte si náš plný Recenze NordVPN nebo navštívit NordVPN
  • Přečtěte si náš plný Recenze ExpressVPN nebo navštívit ExpressVPN

Potřebujete více informací? Čti dál.

Jak dnes web vypadá

Pokud jste v určitém věku, pravděpodobně si vzpomenete na dobu, kdy nebylo třeba odblokovat webové stránky.

90. léta byla skvělým obdobím pro rozvoj informačních technologií; pokud jste nenarazili na weby, které vyžadovaly zadání kombinace uživatelského jména a hesla, užili jste si neomezené procházení toho, co je známé jako „Surface Web“, což je pojem, který se objevil k odlišení od „Deep Web“.

Viditelná část sítě existuje v prostoru informací o povrchu; všechno ostatní, ve skutečnosti většina webu, dokáže Přístup je možný pouze pomocí pověření účtu nebo specializovaných prohlížečů, které se připojují ke skrytým službám. Povrchový web sotva obsahoval žádné geoblokované weby před 21. stoletím, ale v roce 2020 to tak již není.

Geo-blokované weby jsou něco, o čem si pravděpodobně myslel Sir Tim Berners-Lee, když vynalezl web, ale rozhodně neočekával, že se to do velké míry stane. Než začneme vysvětlovat, proč dochází k geoblokaci a jak můžete odblokovat weby pomocí virtuální privátní síťové technologie, krátce se zmíním o tom, jak se Berners-Lee cítí na webu 30 poté, co jej vymyslel: není úplně spokojený s tím, jak věci fungují se vyvíjely, zejména pokud jde o svoboda informací.

Víte, jak už tuto internetovou komponentu nazýváme World Wide Web? Web jsme zkrátili, aniž bychom si uvědomili, že geoklokované weby již tuto celosvětovou charakteristiku odstranily. Způsob, jakým vám web v Austrálii vypadá, se liší od toho, jak to vypadá uživatelům ve Spojených státech, Kostarice a mnoha dalších zemích (Přečtěte si více: Stav online soukromí v Austrálii)

Sir Tim Berners-Lee, vynálezce celosvětové sítě

V některých případech vlády ukládají cenzurní opatření, která můžete očekávat od totalitních režimů, jako je Čína, Kuba, Írán, Sýrie, Súdán a další. Kromě internetové cenzury najdeme také soukromé společnosti, z nichž mnohé jsou americké, které uzavírají smlouvy na vytváření překážek, které brání neomezenému prohlížení.

Není divu, že Berners-Lee je zklamán: geograficky blokované stránky jsou anathema k tomu, co měl na mysli, ale jsou nyní nepříjemná realita digitálního světa Žijeme v.

Jak fungují geoblokované weby

Existují různé metody, které vlády, poskytovatelé internetových služeb (ISP) a technické firmy mohou použít, aby vám zabránily v přístupu na webové stránky; dokonce blokuje YouTube. Abychom vysvětlili, jak to funguje, budeme nazývat blokující subjekty „aktéry“, pro které je neomezené prohlížení něco, co odporuje jejich obchodním modelům a metodám správy. Začněme s extrémním případem, velkým čínským firewallem, který reguluje přístup k internetu na domácí úrovni.

Geo blokovaný webGFW se zjevně snaží prosazovat čínské právo, které dává vládě, konkrétněji Komunistické straně Číny, pravomoc kontrolovat internet v rámci svrchovaných hranic. Realita je spíše v souladu s cenzurou, sociální kontrolou a hromadným dohledem - proto roste obliba nejbezpečnějších prohlížečů a nejbezpečnějších e-mailů.

K podpoře GFW se používá řada metodik; na nejzákladnější úrovni jsou adresy IPv4 a IPv6 blokovány a dobrým příkladem je v tomto ohledu čínská verze Wikipedie. Sofistikovanější a účinnější metoda zahrnuje zásah do adresových systémů DNS na úrovni ISP, ale pro čínské regulační orgány je to snadné, protože provozovatelé ISP musí reagovat na vládu a ztěžovat občanům skrytí jejich IP adresy.

V Číně není neobvyklé zjistit, že došlo ke změně nastavení DNS v počítači otrava útoky, které jsou zahájeny ve velkém měřítku. Tyto útoky zažili turisté a další zahraniční návštěvníci, jejichž notebooky a chytré telefony nemají přístup k určitým webovým stránkám ani po návratu domů.

Pokud jde o soukromé společnosti s geoblokovanými webovými stránkami, jejich odůvodnění je založeno na záležitostech souvisejících s dodržováním, autorskými právy, obchodními dohodami a kontrolou nad některými trhy..

Možná si vzpomenete na dobu, kdy DVD byla mnohem populárnější než služby streamování videa, jako jsou Netflix, Hulu, YouTube a BBC iPlayer. V té době se distributoři DVD uchýlili k technologii, jako je kódování regionu, takže disk zakoupený v jedné zemi by se v jiné zemi nemohl přehrát. Přestože je streamování obsahu nejčastěji ovlivněno geoblokem, v tomto ohledu jsou notoricky známé i jiné weby, jako je Craigslist..

Obnovit neomezené prohlížení

Pokud je vaše vize webu více v souladu s tím, co měl na mysli Sir Tim Berners-Lee před 30 lety, dlužíte sobě, abyste používali odpovídající technologii, která vám pomůže obejít tato omezení..

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, by bylo použití webového serveru proxy nebo zjistit, jak přistupovat k serverům proxy; Jedná se o metodu, kterou čínští uživatelé internetu používají už řadu let s různou mírou úspěchu. Problém s webovými proxy je v tom, že někteří dodavatelé technologií vyvinuli metody pro jejich detekci pomocí konstruktů umělé inteligence; navíc nejsou tak spolehliví, jak by si lidé přáli, aby byli, a často nebudou pracovat se streamovacími službami nebo mobilními aplikacemi.

Existuje citlivější důvod, proč v roce 2020 možná nebudete chtít používat webové proxy: pokud potřebujete při přístupu na webové stránky zůstat anonymní, budete muset zajistit, aby vzdálený server nebyl schopen zachytit určité informace, které by vás mohly identifikovat.

To není o nic větší, pokud se jen pokoušíte zobrazit hudební video na YouTube, které je z nějakého důvodu blokováno ve vaší zemi, ale co když kontrolujete, zda existuje zatýkací rozkaz v jiné zemi? Řekněme, že autoritářský režim ví, že pobýváte v Austrálii, a příkaz k vašemu zatčení byl zveřejněn na webových stránkách jejich ministerstva zahraničních věcí; v tomto případě byste například nikdy nechtěli používat webový proxy ze svého smartphonu v Melbourne. V podstatě jsou proxy obvykle nezabezpečení.

S ohledem na výše uvedené uvádíme několik doporučení, jak odemknout weby z různých důvodů v roce 2020. Začneme s používáním VPN, protože to je nejlepší a nejchytřejší metoda; VPN tunel, známý také jako zabezpečený tunel, lze použít mnohem více, než jen sledovat nejnovější epizodu „Game of Thrones“.

Použití VPN k odblokování webových stránek

Virtuální privátní síť je rozšíření digitální informační sítě, která může pracovat přes veřejné prostory prostřednictvím připojení point-to-point. Historie této technologie sahá až do poloviny 90. let, kdy byl vytvořen tým pro síťové inženýrství společnosti Microsoft digitální komunikační protokol, který poskytuje mnohem větší bezpečnost než dřívější vzdálené připojení zřízeno prostřednictvím terminálových relací.

jak vpn funguje tok

Abychom pochopili, jak funguje VPN, pomáhá zjistit, jak jsou data přenášena z osobních výpočetních zařízení na internet. Abyste měli přístup na web, je třeba shromažďovat a vyměňovat si digitální informace, což se obvykle děje způsobem, který ponechá vaše data otevřená pro kohokoli, kdo je uvidí.

Pro účely geografického blokování se poskytovatelé streamování, jako je Netflix, podívají na tyto informace a určí, kde se nacházíte; pokud se například nacházíte v Queenslandu, uvidíte obsahový katalog určený pro australský trh, což znamená, že některé programy mohly být zablokovány na základě dohod o obchodní distribuci - HBO je tímto způsobem také blokován.

Odblokujte weby pomocí služby NordVPN

Vzhledem k tomu, že jsme Netflix zmínili více než jednou, můžete se také nyní dozvědět, že nejlepší možností pro odblokování Netflixu v roce 2020 je NordVPN, společnost, která funguje od roku 2012.

NordVPN odstartoval jako projekt svobody internetu založený na silných ideálech soukromí a volného přístupu k informacím pozorovaným severskými zeměmi; V dnešní době se společnost rozrostla na nejvíce doporučované řešení pro uživatele, kteří chtějí přistupovat k webům z celého světa.

Jedním z důvodů, proč je NordVPN ideální pro odblokování geo-omezeného obsahu, je to, že provozují více než 5 000 serverů pokrývajících 6 kontinentů; kromě toho protokoly VPN a vrstvy šifrování používané společností NordVPN zajistěte, aby vaše soukromí nikdy nebylo ohroženo.

Odblokujte weby pomocí ExpressVPN

Tady je další služba VPN, které můžete věřit, když se pokoušíte obejít tato otravná opatření geobloku.

ExpressVPN nabízí více než jen servery po celém světě; Poskytuje také právní úroveň ochrany údajů tím, že se nachází na Britských Panenských ostrovech, což je jurisdikce známá svými přísnými zákony na ochranu soukromí. Při používání ExpressVPN se nemusíte starat o zásady protokolování nebo historii připojení. Zákony tohoto ostrovního státu nutí obchodní subjekty, aby žárlivě hlídaly identitu svých klientů, a to je něco, co je společnost ExpressVPN hrdá na to,.

Používání mezipaměti vyhledávače

Pokud nemůžete získat přístup na web z důvodu geobloku, možná budete moci získat část svého obsahu vyhledáním verzí jeho stránek v mezipaměti. Prohledávače vyhledávačů provozované společností Google a Bing v zásadě kopírují celé verze webových stránek, minus určité prvky, pro následné hostování na svých serverech.

mezipaměť vyhledávače

To pro vás znamená, že můžete pomocí Google vyhledávat weby, o kterých víte, že jsou zablokovány; Jakmile uvidíte výsledek vyhledávání, všimnete si malé zelené šipky vedle adresy URL a zde můžete zkontrolovat, zda je k dispozici verze v mezipaměti. Bohužel, tohle nebude fungovat, pokud dotyčný web nakonfiguroval soubor robots.txt, aby zabránil procházení.

Používání sítě Tor

The Onion Router byl projekt vývoje softwaru, který začal v Agentuře pro obranný výzkum USA pro pokročilé a později byl financován Nadací Electronic Frontier Foundation za účelem směrování internetového provozu prostřednictvím globální sítě soukromých serverů a uzlů provozovaných na dobrovolném základě..

Procházení v síti Tor je vysoce doporučeno pro uživatele, kteří mají hluboké obavy o své soukromí; například vyšetřovací novináři, kteří mají povinnost chránit identitu svých zdrojů.

Přístup k síti Tor byl před několika lety poněkud komplikovaný, ale už ne; Nyní můžete začít instalací prohlížeče Tor pro Windows, MacOS, Android nebo Linux.

Tor nemusí fungovat pokaždé a konektivita může být občas nejistá, ale obecně můžete věřit, že bude pilně fungovat jako nástroj k zabezpečení vašeho soukromí. Na používání sítě Tor je příjemné, že se hodně dozvíte o digitálním soukromí a netrvá dlouho, než začnete používat podpis GPG, aby vaše e-mailová komunikace byla v bezpečí..

Závěrečné myšlenky

NordVPN a ExpressVPN jsou bezpochyby nejlepšími způsoby, jak se v roce 2020 obejít geobloku. Jak již bylo uvedeno, používání webových serverů proxy je datováno a upřímně řečeno, nebezpečné pro uživatele. Pokus o přístup k blokovaným webům pomocí mezipaměti vyhledávače Google vás nemusí dostat příliš daleko. Síť Tor je vynikající pro ochranu osobních údajů, ale není to dobrá volba pro odblokování YouTube nebo Netflix.

Na konci, používání VPN je nejdůvěryhodnější a nejhladší způsob, jak jít, zejména pokud používáte více než jedno zařízení pro přístup k webům a streamovacím službám. Jakmile vyberete řešení VPN, které skutečně funguje pro vaši situaci, možná budete chtít prozkoumat jeho instalaci do bezdrátového směrovače, aby byla zajištěna maximální efektivita a soukromí (Přečtěte si více: Nejlepší VPN směrovač).

FAQs

Otázka: Jak odblokuji web na bráně firewall?

A: V některých případech mohou být webové stránky, ke kterým nemáte přístup, blokovány na úrovni brány firewall, což znamená, že mohly být místně odfiltrovány směrovačem, operačním systémem nebo antivirovým programem, podle toho, který z nich spravuje bránu firewall. Řešení bohužel v tomto případě není univerzální; budete muset vědět, jak přistupovat k bráně firewall a vytvořit výjimku nebo odstranit web z černé listiny.

Otázka: Jak odblokujete Craigslist?

A: Je to stejně snadné jako změna vaší IP adresy, která je nejdůležitější funkcí služeb VPN. Můžete také vyzkoušet síť Tor nebo dokonce web proxy, ale mějte na paměti, že tato možnost nemusí fungovat, pokud máte povolený JavaScript..

Otázka: Jak omezit nebo odstranit blokování IP?

A: Pokud provozujete svůj vlastní web, můžete omezit přístup pomocí konkrétních IP adres nebo rozsahu IP z obrazovky administrace cPanel, a to je místo, kde můžete omezení odstranit. Na webech, které nespravujete, nemůžete zabránit blokování IP, protože nemáte oprávnění správce; blokování IP však můžete obejít pomocí řešení, jako je NordVPN a ExpressVPN.

Otázka: Zná ISP stránky, které navštěvujete?

A: Váš poskytovatel internetových služeb do značné míry potřebuje znát IP adresy, které navštívíte pro účely směrování provozu, a čísla portů, ke kterým se pokoušíte přistupovat, takže krátká odpověď by byla ano, ale to neznamená, že se dívají na obsah, ke kterému přistupujete. ; jsou příliš zaneprázdněni vyděláváním peněz v konkurenčním obchodním prostředí, aby se obtěžovali frontou nebo e-maily Netflix. Očekává se, že američtí poskytovatelé internetových služeb si budou uchovávat metadata vaší dopravní činnosti po dobu šesti měsíců a mohou tyto protokoly sdílet podle zákonů s donucovacími a zpravodajskými agenturami; To je další dobrý důvod, proč bychom měli používat VPN v roce 2020.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me