Jak smazat svou historii Google

Google o vás ví víc než vaše matka. Je možné, že Google vás zná lépe než vy sami.

Jak je to možné?

Pro Google je to snadné. Vedou záznamy o všem, co děláte prostřednictvím jejich služeb. Z každého vyhledávání, které jste kdy vstoupili, se o vás dozvěděli více, včetně vašich lajků a zájmů a také identifikace lidí, se kterými jste spojeni..

Už jste někdy použili Google k hledání zaměstnání nebo k získání více informací o zdravotním stavu? A co hledání televizních pořadů, hudebníků a filmů? Možná jste hledali banku nebo zprostředkovatelský dům nebo našli svého realitního agenta pomocí Google.

Pokud ano, Google si to pamatuje. Google udržuje uživatelský profil pro všechny, kdo používají jejich služby.

Jsou schopni získat nejmenší podrobnosti týkající se vaší identity a preferencí pouhým shromážděním všech těchto dat. Facebook je v tomto ohledu ještě horší, protože jejich nedávné neštěstí v oblasti ochrany osobních údajů se podařilo dostat do celosvětového hlediště.

Zde je ukázka toho, na čem Google udržuje karty:

  • Vaše požadavky na vyhledávání
  • Který videa vidíš
  • Všechny reklamy na které kliknete nebo si prohlédnete
  • Vaše fyzická poloha během prohlížení
  • Který webové stránky trávit kdykoli
  • Údaje týkající se prohlížečů a zařízení, která používáte při přístupu na Google

To je docela komplexní, ale záznamy tam nekončí. Každý, kdo má účet Google, mohl dát společnosti celou řadu informací, jako je jméno, pohlaví, narozeniny, telefonní číslo a heslo.

smazat aktivitu google

Pokud na YouTube přidáte nějaké komentáře, nahrajete fotografie nebo videa, píšete e-maily nebo přidáváte kontakty, vše se zaznamená také.

Není to, jako by Google tyto informace kdykoli vyčistil. Udržovali uživatelské profily z roku 2005. To znamená, že pokaždé, když používáte Google, byl do vašeho profilu vložen nový záznam. Tenkrát na vysoké škole, když jste se zajímali o rekreační drogy? Google má o tom záznam.

Skutečností je, že tyto rozsáhlé záznamy jsou přímé ohrožení vašeho soukromí. I když můžete vymazat historii v prohlížeči, nedělá to nic pro vyčištění vaší historie Google. Je to proto, že smazání historie vašeho prohlížeče funguje pouze na vašem vlastním zařízení.

Je pravděpodobné, že se obáváte o své soukromí a bezpečnost v online světě. Chcete použít nejlepší VPN, abyste zajistili, že nikdo nebude schopen uchovávat záznamy o tom, co děláte online. Pokud však svou historii vyhledávání Google nevymažete, necháváte se zranitelní. I když tato data nebudou napadena nebo zneužita, stále jde o narušení vašeho soukromí.

Contents

Proč Google uchovává všechna tato data?

Google nebude mazat informace, které v průběhu let shromáždil. Je to proto, že se na to spoléhají pro různé účely.

  Recenze KeePass - skvělá správa hesel nebo katastrofa s otevřeným zdrojovým kódem?

čistý příjem z digitální reklamy podle společnosti

Jedním z nejvýznamnějších těchto cílů je jejich účast na hromadném sledování. Google úzce spolupracuje s vládními agenturami na „špehování“ lidí. Program sledování PRISM se týká zejména odborníků v oblasti bezpečnosti. V rámci tohoto programu je NSA v USA schopna shromažďovat zprávy o online komunikaci. Podobné programy jsou aktivní i v jiných zemích.

Tato data navíc Google pomáhají cílit na konkrétní reklamu. Ten zimní kabát, na který jste se dívali online?

Najednou se z toho nemůžeš dostat.

Reklama na to vás sleduje všude, kam jdete.

Google rychle poznamenává, že vaše data neprodává třetím stranám, ale stále dosahují zisku. Je to proto, že je inzerenti platí za umístění reklamy. Google uspěl v této hře v piky. Jsou nad všemi ostatními online reklamními službami.

Google je dále známý nákup ohromujícího počtu podniků. Data, která shromažďují od vás a od ostatních, jsou potřebná k tomu, aby těmto podnikům pomohla uspět. Mezi jejich poslední akvizice patří Sigmoid Labs, Workbench, Onward, Senosis, GraphicsFuzz, Cask a mnoho dalších.

Nenávidíte myšlenku, že Google o vás tolik ví?

špionážní vektorNení pochyb o tom, že Google je skvělý vyhledávač. Získáte spoustu vynikajících výsledků v žádném okamžiku. Tato služba však přichází s cenou, konkrétně za vaše soukromí. Jak si více lidí uvědomuje, jak jsou invazivní a rozšířené taktiky Google, roste pocit naléhavosti vymazání jejich historie Google.

Pokud se vám nelíbí myšlenka, že by o vás měla každá společnost tolik informací, z nichž některé pravděpodobně pocházejí z roku 2005.

Existují kroky, které můžete podniknout, abyste se s tím vypořádali.

Začněte s účtem Google

Vypadá to kontraintuitivně, ale jediný spolehlivý způsob, jak smazat historii Google, je prostřednictvím vašeho účtu Google. Pokud tedy nemáte účet Google, musíte si jej vytvořit. Pokud jste jako drtivá většina lidí, jeden už máte. Pokud tak neučiníteposkytněte Googlu pouze minimum informací o tobě.

Vyhledejte nástroj Moje aktivita

Začněte na domovské stránce Google. Pokud nejste přihlášeni, přejděte do pravého horního rohu a přihlaste se ke svému účtu Google. Poté klikněte na ikonu ve tvaru kruhu s počáteční.

Google vás přenese na domovskou stránku účtu Google. Vyberte „Data & Personalizace “na levé straně obrazovky. Přejděte dolů a najděte tlačítko „Moje aktivita“.

nastavení google

Na této stránce uvidíte neuvěřitelně podrobný a úplný seznam vaší online aktivity. Na levé straně obrazovky máte možnost „Smazat aktivitu“.

Klikněte na něj a Google se vás může pokusit přesvědčit, že sdílení vašich dat a jejich uchovávání ve svých záznamech je důležité. Používají tři diapozitivy, které uvádějí důvody, proč si myslí, že byste měli být při své činnosti otevřenější.

  Co je proxy server? Jednoduchý průvodce

V zásadě je lze ignorovat, protože zde je kladen důraz na ochranu soukromí.

Existují data, která chcete uchovávat?

Některá z vašich vyhledávání nemusí být zvlášť citlivá a pokud vám svět o nich ví, nemusí vám vadit. Smazání historie Google zahrnuje také odstranění e-mailů ve vašem účtu Gmail. Ve vašem profilu Google mohou být i další věci, které chcete zachovat.

Pokud je to váš případ, budete muset data před odstraněním stáhnout. Je to důležité, protože zde uvedený postup mazání zcela vymaže vaši historii Google. Nechcete ztratit žádné důležité e-maily ani jiná data, která jsou pro vás stále užitečná.

Chcete-li stáhnout vybrané soubory, které chcete uchovat, přihlaste se ke svému účtu Google. Najděte stránku pro odebrání dat. Google automaticky vybere ke stažení všechny typy souborů ve vašem účtu. Protože pravděpodobně nepotřebujete ani nechcete stahovat celou historii Google, můžete kliknout na „Vybrat žádné“, takže nebudou vybrány žádné kategorie..

gmail štítky

Odtud si můžete vybrat a vybrat, které soubory nebo typy souborů chcete stáhnout a zachovat. Například v oblasti Gmailu můžete vybrat všechny položky ve složce Doručená pošta a koncepty. Po dokončení výběru klikněte na „Další“ ve spodní části stránky.

gmail výběr štítků další tlačítko

Tím se otevře nová stránka, kde můžete si vybrat, kam chcete své stahování uložit. Je také možné zvolit, zda chcete typ souboru .zip nebo .tgz. Poté musíte zvolit, jak budou vaše data doručena. Většina lidí dává přednost tomu, aby jim byl e-mailem zaslán odkaz, ale můžete se rozhodnout nechat odkaz odeslat do cloudového úložiště. Poté kliknutím na „Vytvořit archiv“ zahájíte proces stahování. V závislosti na velikosti stahovaných souborů to může trvat několik minut.

google vytváří archiv

Jakmile váš e-mail dorazí od Googlu, klikněte na odkaz a stáhněte si data. Zvažte uložení kopie na vašem PC a další v cloudu nebo na externím pevném disku.

archív stahování google

Mazání vyhledávacích dat

Na stránce „Moje aktivita“ najděte tlačítko „Smazat aktivitu podle“. Můžete si vybrat z několika možností, abyste se rozhodli, co chcete odstranit a co ponechat. Smazat můžete na základě konkrétních témat nebo produktů.

téma mazání google

Klikněte na „Vyzkoušet“ pod „Smazat podle tématu nebo produktu“. Tím se vrátíte na hlavní stránku „Moje aktivita“. Vyberte konkrétní aktivitu kliknutím na ikonu tří svislých bodů. Vyberte „Smazat“.

google moje aktivita

Zde Google začne trochu panikařit. Dává vám kartu, která vám řekne, jak vaše historie dělá Google rychlejším a užitečnějším. Kliknutím na „OK“ toto obejdete.

Pak, Google dvakrát zkontroluje, zda je opravdu chcete tuto položku smazat. Užitečně vás informují, že podobná data mohou být stále připojena k vašemu účtu Google v oblastech, jako je Historie polohy a Historie Chrome. Také vám řekne, že pokud chcete vidět tuto další aktivitu, můžete navštívit „Další aktivita Google“. Klikněte na smazat a vybraná položka zmizí.

  Co je šifrování AES? Jak to funguje

Rychlejší a komplexnější způsob, jak smazat svou historii Google je použít možnost „Smazat podle data“ namísto možnosti „Smazat podle tématu nebo produktu“. Klikněte na „Vyzkoušejte to“ a zobrazí se vám rozbalovací nabídka s různými časovými obdobími. Můžete také vytvořit vlastní časové období, které chcete odstranit.

google smazat téma po celou dobu

Nejužitečnějším záznamem v rozbalovací nabídce je však výběr „Vždy“. Klikněte na „Odstranit“ a Google bude znovu panikařit. Uvidíte kartu, která chce, abyste si ověřili, že to opravdu chcete smažte celou svou historii.

google odstranit téma další tlačítko

Dokončete proces kliknutím na tlačítko „Smazat“. Pokud jde o Google, máte nyní čistou břidlici.

Co teď?

Jednoduše proto, že jste vyčistili svou historii, neznamená to, že nemusíte dělat nic jiného. Google stále sleduje každý váš krok. To znamená, že je nutné opakovat proces mazání historie Google každých několik týdnů nebo měsíců.

Alternativně, můžete společnosti Google zabránit v sledování vašich online aktivit. Na hlavní stránce „Moje aktivita“ klikněte na ikonu tří svislých bodů v pravé horní části obrazovky. Vyberte „Ovládací prvky aktivity“.

ovládání aktivity google

Každá aktivita Google má vlastní kontrolu, takže budete muset zrušit výběr každé z nich.

Kliknutím na tlačítko Pozastavit v dolní části stránky zabráníte Googlu ve sledování vás. Chcete-li zastavit ještě více sledování aktivity, přejděte dolů do dolní části další stránky a klikněte na „Reklamy“. Znovu budete muset zrušit výběr všech tlačítek. Zobrazí se vyskakovací okno týkající se personalizace reklam. Vypněte to také.

google pauza webové aktivity

Po dokončení všech těchto kroků si můžete být jisti, že vaše soukromá data již nejsou uložena v rozsáhlé databázi Google.

Google je to obrovský poskytuje informace pro bydlení. Kdykoli používáte jejich služby, musíte si uvědomit, že každá akce je sledována, měřena a analyzována především proto, aby vám přinášela reklamy. I když určitě existují způsoby, jak omezit množství informací, které od vás může Google získat, jako je použití zcela bezpečného prohlížeče spojeného s VPN (i dobrá VPN bude dělat), nezapomeňte, že obětujete trochu lepší zkušenosti pokaždé, když jste anonymní.

Toto téma je velmi subjektivní, ale vždy zůstane otázkou rovnováhy mezi soukromí a pohodlím.

Co je pro vás důležitější?

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me