Jak zastavit únik webového RTC (bezplatné a snadné opravy)

Úniky WebRTC jsou trapné, když jste venku. Pokud používáte prohlížeč Chrome, jste v ohrožení. Tady je co dělat. „Nuff řekl.

V některých případech je použití virtuální privátní sítě (VPN) nedostatek zabezpečit vaše datové přenosy a zajistit anonymitu vaší IP adresy. Únik WebRTC je problém, který ovlivňuje prohlížeč Google Chrome a může mít za následek zpřístupnění vaší skutečné adresy IP online.

webrtc vektorWebRTC znamená Webová komunikace v reálném čase. Používá se na mnoha webových stránkách a webových aplikacích k udržení otevřeného konstantního proudu relace mezi počítačem uživatele a hostitelským serverem. WebRTC bude používat připojení SSL (Secure Sockets Layer), pokud hostitelský server má platný certifikát, ale to stále nestačí, aby se zabránilo úniku vaší IP adresy.

Pokud webové stránky nebo třetí strany získají vaši místní IP adresu, umožňuje jim sledovat vaši online aktivitu a dokonce i vaši fyzickou polohu. Všechny adresy IP jsou propojeny s geografickými oblastmi, takže je místní síť a internetová společnost přiřadí podle města a regionu, ve kterém žijete nebo pracujete.

Jak dochází k únikům?

Hlavní problém s úniky WebRTC byl poprvé odkryté v roce 2015. Programátoři zjistili, že když byl prohlížeč Chrome připojen k webu prostřednictvím připojení VPN, pravidelně by zadával požadavky prostřednictvím systému známého jako Session Traversal Utilities pro NAT (STUN). Požadavky STUN jsou vyžadovány pro podporu jakékoli komunikace v reálném čase nebo spolupráce v okně prohlížeče.

Problém je v tom, že každý požadavek STUN hovoří mezi počítačem uživatele a vnějším internetem, a v takových případech použije vaši místní adresu IP, nikoli adresu poskytovanou vaší službou VPN. To znamená, že adresa od vašeho poskytovatele internetových služeb (ISP) nebo wi-fi sítě bude přístupná vnějším stranám. Webové stránky by ve skutečnosti mohly pomocí kódu JavaScript snadno zachytit vaši skutečnou IP adresu prostřednictvím požadavku vynutit STUN.

Prevence úniků pomocí rozšíření Chrome

Přepnutí na jiného klienta VPN nebo hostitele nepomůže zabránit propojení WebRTC. Problém ovlivňuje všechny služby VPN, bez ohledu na to, jaký šifrovací protokol používají. Místo toho je nejlepším přístupem instalace rozšíření Chrome, což je malý nástroj, který se přidá a pomůže vytvořit bezpečný prohlížeč. Chrome má celou řadu rozšíření, z nichž mnohé lze získat zdarma.

Google ve skutečnosti napsal a publikoval celé rozhraní pro programování aplikací (API) pro problém WebRTC. To umožnilo jednotlivým vývojářům vytvořit si vlastní Rozšíření Chrome o vyřešení problému s klienty VPN.

Jedním z nejpopulárnějších rozšíření Chrome pro tento účel je WebRTC Leak Prevent. Je kompatibilní s jakoukoli verzí prohlížeče Chrome vyšší než 42. Po instalaci se zobrazí okno možností rozšíření a budete si moci vybrat, zda chcete chránit úniky WebRTC nebo ne.

Rozšíření WebRTC Protect funguje podobným způsobem. Přidá tlačítko do pravého horního rohu prohlížeče Chrome a jediným kliknutím můžete zapnout nebo vypnout ochranu WebRTC. Pokud je ikona zbarvena modře, znamená to, že ochrana je povolena a vaše VPN služba nevrátí vaši skutečnou IP adresu na žádný web.

V závislosti na tom, jakou službu VPN používáte, váš poskytovatel může doporučit konkrétní rozšíření Chrome nebo může nabídnout jeden ze svých. Další informace získáte na jejich webových stránkách. Mějte však na paměti, že každé rozšíření využívající oficiální rozhraní Google API bude fungovat stejným způsobem.

Testování na úniky WebRTC

Po instalaci rozšíření Google Chrome, abyste se ochránili před únikem WebRTC, byste měli pomocí online nástroje zajistit, že vše funguje tak, jak bylo navrženo. Ujistěte se, že rozšíření Chrome, které se rozhodnete nainstalovat, nabízí renomovaný vývojář a má značný počet pozitivních recenzí.

Jak zastavit únik webového RTC (bezplatné a snadné opravy)

Může zde být nebezpečná řešení nabízená na webových stránkách třetích stran, která nejsou originální a ve skutečnosti se pokusí infikovat váš počítač. Rozšíření Chrome byste měli nainstalovat pouze z oficiálního obchodu Google.

Snadný test na úniky WebRTC je k dispozici na stránce Co je moje IP? webová stránka. Když načtete tuto stránku, bude to znamenat, zda byla vaše IP adresa odhalena nebo skrytá. Pod touto zprávou uvidíte, jak se vaše místní IP adresa liší od veřejné IP adresy, kterou mohou vidět ostatní webové stránky. Díky silné VPN jako NordVPN nebo Surfshark a ochrana proti úniku WebRTC by vaše lokální adresa IP měla zůstat vždy soukromá, abyste mohli chránit svou totožnost a osobní údaje.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me