Kompletní seznam zemí s zakázanými VPN (aktualizovaná verze)

V některých zemích se na vás díváme Čína, Severní Korea a další, svoboda přístupu na internet WHOLE se nikdy nestala věcí.

Přestože je internet považován za otevřenou mezinárodní platformu, je důležité si uvědomit, že jednotlivé země a území mohou dát své vlastní zákony o tom, jak web funguje pro jejich obyvatele.

Mnoho zemí omezuje poskytovatele internetových služeb (ISP), aby určili, jaký typ obsahu je blokován prostřednictvím webových prohlížečů. Vláda se například může rozhodnout zakázat určité weby pro sdílení souborů nebo online tržiště.

Nejjednodušší způsob, jak obejít tyto typy omezení, je pomocí virtuální privátní sítě (VPN). S VPN klient nastaveno v počítači nebo mobilním zařízení, stále se připojujete k internetu prostřednictvím místního poskytovatele internetových služeb nebo mobilního operátora, ale veškerá vaše komunikace je okamžitě směrována na server třetí strany.

Relace je plně zabezpečená a šifrovaná a stane se primární IP adresa maskovaný na všechny vnější weby.


Kompletní seznam zemí s zakázanými VPN (aktualizovaná verze)

S připojením VPN můžete skutečně řídit, ve které oblasti se vaše IP adresa nachází, v závislosti na možnostech nabízených poskytovatelem služeb. Pokud má například váš hostitel VPN servery nastavené ve Spojených státech, Kanadě nebo Austrálii, můžete se připojit k některému z těchto serverů přístupový bod a obdržíte lokalizovaná IP adresa. Mnoho uživatelů VPN využívá této možnosti pro připojení ke streamovacím videovým službám nebo jiným aplikacím a webům, které nejsou v jejich zemi povoleny.

Vláda samozřejmě stále existuje ovládání používání internetu, dokonce s tolika službami VPN na současném trhu. Mohou spolupracovat s poskytovateli internetových služeb, aby zablokovali domovské stránky VPN nebo úplně omezili připojení VPN. Čtěte dále a dozvíte se, jaké typy omezení uplatňují různé země. Níže uvedený seznam je uveden v pořadí nejrychlejších rychlostí internetu po celém světě.

Jižní Korea

vlajka Jižní KorejeJihokorejská vláda neomezuje Využití VPN pro své občany. Účastní se však internetové cenzury, protože blokuje mnoho webových stránek souvisejících se Severní Koreou nebo pornografií.

Norsko

norská vlajkaV Norsku jsou nejsou umístěny žádné bloky na webech VPN nebo klientech. Země je považována za velmi otevřenou internetovou politiku, i když nedávná rozhodnutí vedla k tomu, že norská vláda zablokovala několik hlavních webů pro sdílení souborů a torrentů, včetně The Pirate Bay..

Švédsko

Švédská vlajkaObyvatelé Švédska mají plný přístup k celosvětovému webu a mohou se připojit k jakýmkoli službám VPN. Ústava země podporuje svobodu slova a tisku, a v důsledku toho existuje malá až žádná internetová cenzura ve Švédsku.

Hongkong

Hongkongská vlajkaPřestože jsou geograficky rozmístěni v Číně, kde je používání internetu vysoce monitorováno a cenzurováno, mají občané Hongkongu volný přístup na otevřený web. Poskytovatelé internetu v Hongkongu neomezují použití VPN, bez ohledu na to, kde je hostitelský server umístěn.

Švýcarsko

Vlajka ŠvýcarskaPřestože VPN nejsou ve Švýcarsku blokovány, země přidala další a další internetová omezení v posledních letech. Federální nejvyšší soud vydává rozhodnutí případ od případu. Zejména země zakročila na webových stránkách o hazardních hrách.

Finsko

Finská vlajkaPoužívání služeb VPN je pro občany Finska plně legální. Vláda však zaměstnávala jisté filtrační systémy vynutit poskytovatelům internetových služeb, aby blokovali webové stránky zaměřené na sdílení souborů nebo online hazardní hry.

Singapur

Singapurská vlajkaSingapur je považován za relativně restriktivní přístup k internetové cenzuře, ale nástroje VPN nejsou pro jeho občany blokovány. Torrentující weby, jako je The Pirate Bay, byly v Singapuru zablokovány a několik případů rasistických online komentářů vedlo k trestním řízením.

Japonsko

japonská vlajkaJaponští občané mají plný přístup k webu a mohou využívat jakoukoli hostitelskou službu VPN. To je díky jeho zákonům pro svoboda projevu a tisku. Někteří poskytovatelé internetových služeb v Japonsku zavedli zásady filtrování nevhodného obsahu svým zákazníkům.

Spojené království

Velká Británie vlajkaVPN jsou ve Velké Británii legální, ale to neznamená, že jsou tak anonymní, jak si myslíte. Spojené království má zákon s názvem Zákon o vyšetřovacích pravomocích, což vyžaduje, aby poskytovatelé internetových služeb uchovávali údaje o zákaznících a zpřístupňovali je v případech, kdy je vyžadován vnitrostátní dohled. Společnosti VPN provozující své servery ve Velké Británii jsou s touto zásadou spojeny, i když se občané mohou stále připojit k hostitelům v jiných zemích.

Vláda Spojeného království v minulosti ano blokovaný online přístup ke službám sdílení souborů, u nichž je známo, že je hostován pirátský obsah. Také někteří z největších poskytovatelů internetových služeb ve Velké Británii procházejí veškerý provoz pomocí filtrů, které blokují nelegální weby a zobrazí chybu webového prohlížeče, když se uživatel pokusí získat přístup k nim.

Spojené státy

Vlajka Spojených státůKlienti VPN jsou ve Spojených státech amerických plně legální. Některé internetové předpisy mohou být ve skutečnosti kontrolovány jednotlivými státy, ale USA celkově udržují otevřený přístup k internetové cenzuře.

Spojené státy americké byly nedávno označeny jako nepřítel internetu určitými mezinárodními skupinami. Důvodem je z velké části historie země v roce online dohled nad svými občany. Kromě toho nejnovější rozhodnutí vlády zrušit právní předpisy týkající se neutrality sítě mohlo by vést k tomu, že poskytovatelé internetových služeb získají více síly, aby omezili přístup pro své zákazníky.

Holandsko

nizozemská vlajkaNizozemsko má velmi otevřený přístup k používání internetu a neklade žádné bloky ani omezení o používání VPN. Nejvyšší soud země v minulosti nařídil největším poskytovatelům internetových služeb, aby zablokovali určité nástroje pro sdílení souborů, jako je The Pirate Bay, ale neutralita sítě zůstává v Nizozemsku cílem.

Rumunsko

Vlajka RumunskaRumunsko má žádná historie nikdy neomezuje používání služeb VPN. Jeho občané mají plný přístup na otevřený internet, ve vzácných případech hazardní weby, které vláda filtruje.

Česká republika

Vlajka České republikyObyvatelé České republiky jsou považováni za obyvatele České republiky úplná svoboda pokud jde o prohlížení internetu, včetně použití hostitelů VPN v jiných regionech. Jednotliví poskytovatelé internetových služeb v České republice mohou zvážit filtrování konkrétních webových stránek, pokud stížnosti podávají jejich zákazníci.

Spojené arabské emiráty

Vlajka Spojených arabských emirátůSAE mají napsány konkrétní zákony týkající se toho, jak mohou občané využívat služby VPN. Přestože sítě VPN nejsou zcela blokovány, jakákoli aktivita prováděná prostřednictvím sítě VPN, u které se zjistí, že je nezákonná, bude mít za následek pokutu vězení a velká pokuta.

Dánsko

Vlajka DánskaDánská vláda má nikdy se nepokusili blokovat připojení VPN pocházející z jeho hranic. Pokud jde o filtrování internetu, existují určitá omezení systému názvů domén (DNS), zejména kolem webových stránek s drogami a nástrojů pro sdílení souborů.

Tchaj-wan

Vlajka Tchaj-wanuTaiwan nabízí svým občanům plný přístup k internetu necenzurovaný internet, včetně možnosti používat VPN k maskování IP adres. Poskytovatelé internetových služeb na Tchaj-wanu nesledují provoz zákazníků ani neblokují služby sdílení souborů.

Lotyšsko

Vlajka LotyšskaLotyšská ústava zahrnuje práva na svobodu tisku a svobodu slova. Jako výsledek, internetová omezení jsou minimální v Lotyšsku a VPN lze volně používat. Vláda neprovádí dohled nad internetovým využitím e-mailových dat jejich občany.

Belgie

Vlajka BelgieBelgická vláda nemá historii omezující používání klientů VPN. Země však má zavedeny určité zákony, které vyžadují, aby poskytovatelé internetových služeb odfiltrovat webový obsah, který je považován nemorální nebo nezákonné. Patří sem webové stránky pro hazardní hry a aplikace pro sdílení souborů.

Kanada

Kanada vlajkaPřestože existují spekulace, že největší poskytovatelé internetových služeb v Kanadě se mohou snažit omezit používání VPN, dosud se tak nestalo. Vláda má organizaci, která pracuje na označení nelegálních webových stránek, ale mimo to filtrování má kanadský občan plný přístup k internetu.

Thajsko

Thajsko vlajkaSlužby VPN jsou v Thajsku dostupné bez jakýchkoli omezení. Země je však považována za velmi restriktivní politika cenzury, který se v posledních letech zvýšil. Velká část filtrování, která se vyskytuje v Thajsku, souvisí s politikou. Vláda může blokovat jakoukoli webovou stránku, která je považována za urážlivou nebo nelichotivou pro krále.

Irsko

Irská vlajkaObčané Irska by neměli mít problémy s používáním klienta VPN pro přístup k zabezpečeným sítím a maskování jejich IP adresy. Země má minimální omezení prohlížení webu, kromě několika webů pro sdílení souborů, které jsou aktuálně blokovány vládou.

Bělorusko

Běloruská vlajkaZemě Bělorusko byla dříve označena jako nepřítel internetu a jeho vláda podnikla kroky k omezení používání VPN jeho občany. Vláda vlastní primární ISP a udržuje přísnou kontrolu nad tím, jak lze internet používat. V nedávné době byly běloruské úřady spojeny s webovými stránkami VPN společně s klienty, kteří využívají torrenting. Občané mohou být potrestáni za používání klientů VPN nebo za pokus o přístup k určitým zahraničním webům.

Irák

Irácká vlajkaV Iráku jsou poskytovatelé VPN obecně zakázáni. To znamená, že jakýkoli pokus o přístup na domovskou stránku poskytovatele VPN nebo jakýkoli pokus o připojení klienta VPN bude ukončen poskytovatelem služeb Internetu. Pokud jste schopni najít službu VPN, která obchází omezení, uvědomte si, že vaše aktivita bude sledována a můžete být stíháno za použití VPN.

Írán

Íránská vlajkaÍránská vláda má přísné právní předpisy, pokud jde o to, jak lze VPN použít. Nejsou technicky nezákonní, ale občané jsou povoleno pouze přihlášení k službám VPN, které byly dříve schváleny vládou. V mnoha ohledech to překonává účel VPN, protože vládně schválené možnosti pravděpodobně blokují hodně stejného obsahu jako normální poskytovatelé internetu..

Írán byl označen za nepřítele internetu, a to zejména kvůli jejich zákonům o filtrování, které blokují určitý politický a náboženský obsah od všech občanů. Mnoho sociálních sítí je také zcela zablokováno v Íránu.

Čína

Čína vlajkaČína je proslulý omezením internetového používání jeho občanů. Firewall, který vláda zavedla, blokuje mnoho z nejpopulárnějších webů hostovaných ve Spojených státech. Pokud jde o VPN, Čína často zablokuje primární domovskou stránku poskytovatelů VPN. To občanům ztěžuje stahování přidruženého klienta VPN, i když to nemusí zcela blokovat odchozí připojení.

Pokud jde o mobilní zařízení, bylo z čínských obchodů s aplikacemi pro systémy iOS a Android násilím odebráno několik aplikací VPN. Čínská vláda také blokuje mnoho webových stránek souvisejících se spornými politickými činnostmi nebo historickými událostmi.

Severní Korea

Vlajka Severní KorejeNení divu, že Severní Korea má některé nejpřísnější internetové předpisy na celém světě. O tom, jak přesně jsou jejich zákony prosazovány, není známo mnoho, ale lze bezpečně předpokládat, že externí VPN hostované v jiných zemích nejsou povoleny. Všechny webové stránky v Severní Koreji jsou spravovány vládou a neexistuje žádný přístup k širšímu webu.

Omán

Ománská vlajkaV minulosti vláda Ománu zablokovala mnoho předních poskytovatelů VPN, kteří hostují své služby v zahraničí. Vláda filtruje veškerý webový obsah, který považuje za nemorální, a to zahrnuje VPN a další nástroje určené k anonymizaci IP adres.

krocan

Turecko vlajkaObčané Turecka mají omezený přístup k celosvětové síti, protože vláda přijala opatření ke kontrole typů obsahu povolených prostřednictvím svého filtru. Mnoho z nejpopulárnějších služeb VPN je v Turecku blokováno a obyvatelé nesmějí přesměrovat svůj webový provoz přes cizí servery.

Sociální média jsou v Turecku také silně regulována, přičemž několik platforem je zcela zakázáno. V minulosti byli občané trestáni za připomínky k sociální síti.

Rusko

Vlajka RuskaV současné době platí ruská vláda o zásadách VPN blokovat domovské stránky jednotlivých poskytovatelů služeb. Skutečný provoz VPN s maskovanými adresami IP není blokován, takže ruští občané prostě potřebují najít způsob získání bezpečného nástroje VPN. Země provozuje rozsáhlou černou listinu dalších blokovaných webových stránek, včetně veškerého obsahu, který vláda považuje za nezákonný.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me