Nejlepší australští poskytovatelé internetových služeb

obraz pomalých rychlostí internetuStejně jako většina ostatních Aussies jsem bojoval s domácím internetovým připojením.


Při budování tohoto blogu a několika dalších online podniků došlo k určitým obdobím, kdy mi pomalé připojení k internetu způsobovalo vážné frustrace.

Mluvíme o tom, jak bouchám do klávesnice na stůl, jakési frustrace. Něco takového ��

V procesu zkoumání a snahy o optimalizaci rychlosti mé domácí kanceláře jsem provedl sakru spoustu výzkumu o australských poskytovatelích internetových služeb a plánech NBN.

Svět australských poskytovatelů internetových služeb

Je obtížné si představit život bez trvalého přístupu k internetu. Od roku 2020 má více než 14,7 milionu Australanů doma internet nebo internet. To znamená, že přibližně 88 procent domácností a podniků je připojeno.

Používání internetu je rovnoměrně distribuováno po celé Austrálii, přičemž lidé v Tasmánii používají méně internetu než většina země. Telstra Corporation Limited je největším poskytovatelem telekomunikací, včetně internetu, v zemi.

Austrálie má pověst tím, že v rozvinutých zemích má některé z nejnižších rychlostí internetu. Je to za zeměmi, jako je Rusko, Maďarsko a Keňa. Většina předplatitelů Internetu má rychlosti mezi 24 Mb / s a ​​100 Mb / s.

Nedávná studie umístila Australana jako 62. nejpomalejší internet na světě. Ó

Ačkoli je Telstra Corporation Limited v telekomunikacích největším názvem, na ostrově působí řada nových a zavedených poskytovatelů internetu. Může být obtížné vybrat tu správnou. Shromáždili jsme několik informací o největších hráčích v australské telekomunikaci s cílem pomoci vám získat lepší přehled o trhu a udělat dobré rozhodnutí.

Kromě krátkého prozkoumání těchto společností jsme zahrnuli některé relevantní informace o možnostech internetu dostupných v Austrálii ao tom, jak mohou ovlivnit poskytované služby..

���� Top 10 poskytovatelů internetu Austrálie ����

Představíme 10 nejlepších poskytovatelů internetových služeb v Austrálii, počínaje některými z větších známých jmen a poté mluvíme o některých méně oblíbených možnostech.

1. Telstra - nejlepší celkové připojení / rychlost

Když Australané přemýšlejí o internetu, myslíme na Telstra. Ve skutečnosti je více než 40 procent internetového připojení v Austrálii s Telstra.

Telstra nabízí některé z nejdražších možností internetu. Ceny začínají na zhruba 70 USD měsíčně za plán 100 GB, který je dodáván s ADSL 2+, NBN nebo kabelem.

To je podstatně dražší než to, co některé další společnosti, které nabízíme, přezkoumáme.

Telstra je dobrá volba, pokud hledáte starou společnost, která má pověst pro kvalitu a konzistentní služby. Telstra nabízí dobré večerní rychlosti NBN. Inzerují 80 procent maximální rychlosti připojení ve špičkách.

Mobilní plány Telstra nabízejí přístup k rychlé síti 4GX. Někteří se rozhodli použít mobilní širokopásmové připojení jako náhradu za svůj domov.

Mezi další výhody, které klienti získají, patří levné vstupenky na filmy, předprodej vstupenek na koncerty a zvýhodněné vstupenky na některé sportovní akce.

2. Optus - skvělé služby / rychlosti

Pokud je Telstra v Austrálii králem telekomunikací, pak je korunní princ Optus. Je to druhý nejznámější poskytovatel internetu v zemi. Jeho pověst byla něco, co trvalo roky vybudovat. Původně byla založena v roce 1981 pod názvem AUSSAT. V roce 2001 převzal moniker Optus.

Optus nabízí klientům kompletní škálu služeb, včetně plánů NBN a ADSL. K dispozici jsou mobilní plány a plány mobilního širokopásmového připojení. Optus si vybudoval reputaci pro poskytování vysoce kvalitních zákaznických služeb. Dychtí po chatu se svými klienty prostřednictvím telefonu, sociálních médií, chatových programů a v obchodech.

Optus je primárně známý jako poskytovatel tradičních pevných internetových plánů a mobilních telefonů. Rozvětvují se však a nabízejí více domácích bezdrátových produktů. Jejich plány jsou konkurenceschopné a mnoho z nich vidělo své bezdrátové možnosti jako atraktivní alternativu k ADSL, NBN nebo kabelovému internetu..

3. TPG - Volba pevného balíčku NBN

Když Australané myslí na TPG, jedno z prvních slov, které přichází na mysl, je levné. Společnost TPG má k dispozici některé z nejlevnějších plánů NBN. TPG se může pochlubit více než dvěma miliony zákazníků prostřednictvím svých servisních plánů. Plány rostly v popularitě kvůli jejich nízkým počátečním cenovým bodům a bez dalších výhod.

Kromě toho, že je levná, služba TPG NBN je rychlá. Testy výkonu provedené v roce 2020 ukázaly, že služby TPG na NBN poskytovaly zákazníkům rychlost stahování přibližně 86 procent jejich inzerovaného maxima. To je stejně dobré, ne-li lepší, než jejich konkurenti. Tato čísla se samozřejmě mohou pravidelně měnit.

Společnost TPG nabízí klientům tři úrovně rychlosti NBN:

 • Základní NBN 12
 • Standard Plus NBN 50
 • Premium NBN 100

Tyto plány přicházejí s neomezenými daty. Za rozumný poplatek mohou uživatelé přidávat pevné linky a mobilní telefony.

4. iiNet

iiNet je pro vás dobrou volbou, pokud chcete spolu s vaším internetem plán zábavy. Při zakoupení neomezeného plánu datových sítí iiNet máte přístup k set-top boxu Fetch TV. Jednou z nejatraktivnějších funkcí této společnosti je, že nabízejí služby Naked DSL. To znamená, že můžete získat internet DSL bez placení za pronájem další telefonní linky. Mnoho Australanů to miluje, protože většina lidí opouští své pevné linky a používá pouze mobilní telefony.

5. Dodo

Dodo si sice nezachytil stejný trh jako někteří jeho větší konkurenti, ale vybudoval značnou zákaznickou základnu. Jako dceřiná společnost Vocus Communications je ve vlastnictví stejné společnosti, která spravuje iPrimus a další komunikační společnosti.

Dodo nabízí domácí internet, plány mobilních telefonů a domácí energetické a pojišťovací produkty. Kromě nabízených internetových služeb přitahuje lidi k Dodo i to, že mohou poskytnout domácnosti většinu klíčových služeb na jeden účet..

Srdcem toho, co Dodo nabízí, je širokopásmový internet. Mají kompletní sortiment produktů, včetně NBN, ADSL 2+ a mobilních internetových služeb. K dispozici je několik internetových balíčků a pouze plány pro internet. Dodo se může pochlubit některými z nejlevnějších možností širokopásmového připojení na ostrově.

6. Vodafone

Většina lidí nemyslí na internetové služby, když přemýšlí o Vodafone. Tato společnost si vybudovala jméno jako mobilní společnost. V posledních letech však Vodafone začal nabízet plány NBN a házel klobouk do internetové obchodní hry.

Vodafone má přímý cenový model. Všechny jejich plány mají neomezené množství dat. Musíte pouze určit rychlost a cenu, kterou chcete zaplatit. Možnosti se pohybují od NBN 25 do NBN 100. Pokud uděláte trochu kopání, uvidíte, že Vodafone má levný plán NBN 12. To je dobrá volba, pokud hledáte internet s rozpočtem.

7. Patří

S názvem, díky kterému se všichni cítí vítáni, je Belong jedním z novějších poskytovatelů internetových služeb v Austrálii. Zahájena v roce 2013 a nabídla ADSL 2+ plány za 50 $ měsíčně nebo 65 $ měsíčně. Tyto plány nabídly 70 GB, respektive 250 GB. Bohužel, při startu mohli z této služby těžit pouze lidé žijící v metropolitní oblasti Sydney.

Jak se však pokrytí NBN začalo rozšiřovat, Belong začal nabízet plány NBN a plány ADSL v celé větší oblasti Austrálie. Jak 2020, Belong držel se jeho jednoduché jednoduché nabídky. Existuje jedna neomezená možnost datového plánu, tři možnosti pro službu NBN, dva plány ADSL 2+ a tři mobilní plány Sim..

Austrálie má více poskytovatelů širokopásmového připojení než kdy předtím, takže novější poskytovatelé, jako je Belong, museli najít způsoby, jak se dostat na trh. Belongovo tvrzení o slávě je, že nabízí efektivní způsob, jak streamovat Netflix na rozpočet. Domácnost se dvěma nebo třemi lidmi může snadno streamovat pomocí služby Standard Plus 40 Mbps. Větší domácnosti, které hledají nepřetržité streamování 4K / UHD, by mohly těžit z plánu Premium 80 Mb / s.

Zatímco základní plány nabízené společností Belong jsou atraktivní, v oblasti zákaznických služeb se jim nedostává. Existuje řada stížností na špatnou komunikaci a pomalou dobu odezvy.

8. Aussie Broadband

Aussie Broadband je dalším poskytovatelem internetových služeb v Austrálii. Co jim chybí rozpoznávání jmen, rychle se staví v dobré pověsti. Zákazníci Aussie Broadband často komentují, jak se tento poskytovatel internetových služeb obává výkonu své služby. Aktivně jedná se svými zákazníky, jak je vidět z jejich komunikace se zákazníky na fórech.

9. Exetel

Společnost Exetel, založená v roce 2001, se rozrostla na více než 300 000 obchodních a rezidenčních zákazníků zde v Austrálii. Toto je společnost, která udělala tvrdé loděnice a existuje už řadu let.

Stejně jako jejich konkurenti nabízejí více úrovní plánů NBN, počínaje plánem NBN 50 až po plán 100 NBN. Nenabízejí plány NBN 25 nebo NBN 12, ale rozhodli se zachytit zákazníky rozpočtu prostřednictvím své bezdrátové širokopásmové služby. Se smlouvou na 12 měsíců získáte modem a nemusíte platit instalační poplatek. Za zhruba 40 $ měsíčně získáte 250 GB dat.

Uživatelé, kteří se stydí zavázat se, mohou získat stejnou širokopásmovou službu bez smlouvy, ale za modem musíte zaplatit přibližně 100 USD. Při použití těchto možností musíte sledovat přidělení dat. Pokud překročíte svůj příděl, bude vám účtována částka 10 USD za 10 GB. A vaše rychlost klesne z 12 Mbps na 256 kbps.

Exetel také nabízí klientům plány ADSL, optické plány a plány mobilního širokopásmového připojení. Stejně jako u mnoha ISP, které jsme přezkoumali, nabízí Exetel jako balíček balíků domácí VoIP balíček, mobilní plány a plán domácí linky..

10. SpinTel

SpinTel je jedním z nejlepších poskytovatelů internetových služeb v Austrálii, o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli. Renomované finanční časopisy, například Money Magazine, udělily SpinTel několikrát za to, že nabízejí levné internetové možnosti.

Podobně jako mnoho svých konkurentů nabízí SpinTel celou řadu služeb, včetně NBN, mobilních širokopásmových plánů a ADSL 2+. Jejich domácí bezdrátové širokopásmové služby vám dávají sílu širokopásmového připojení prostřednictvím modemu. To vám umožní sdílet internet v celém domě. Protože SpinTel prodává telefonní plány, můžete si při nákupu na internetu spojit telefonní plán BYO.

Co znamenají různé typy internetových služeb?

V naší recenzi nejlepších poskytovatelů internetových služeb v Austrálii jsme hovořili o:

 • Internet ADSL
 • Kabelový internet
 • NBN
 • Domácí bezdrátové širokopásmové připojení
 • Pevné bezdrátové připojení
 • Satelitní NBN

Všechny tyto podmínky mohou být matoucí. Udělejme si několik minut, abychom si rozebrali, co každý z těchto podmínek ve skutečnosti znamená, a uvidíme, jak ovlivňují internetovou službu, kterou dostáváte.

Co je to ADSL Internet?

obrázek zobrazující internetové linky reklamy v AustráliiADSL Internet, také známý jako Asymmetric Digital Subscriber Line, je technologie, která byla vytvořena za účelem zajištění vysoké rychlosti připojení pomocí tradičních telefonních linek. To umožnilo rychlosti, které byly mnohokrát rychlejší než rychlosti poskytované telefonickým připojením k internetu.

Technologie ADSL umožňovala širokopásmovou rychlost. Je to síla za Web 2.0.

V některých částech světa byl ADSL Internet nahrazen internetovým připojením pomocí optických vláken. Na mnoha místech v Austrálii je však ADSL dnešní technologií. Pochopení toho, co to je a jak to funguje, vám může pomoci při výběru připojení pro váš domov nebo firmu.

Co je ADSL linka?

Technologie z optických vláken vyžaduje kabely z optických vláken. Pro srovnání, ADSL je flexibilní technologie. Používá měděné telefonní linky, které se používají v pevných linkách po celá desetiletí. Informace jsou posílány přes měděné linky vysokou rychlostí, což uživatelům umožňuje sledovat Netflix, posílat e-maily a pracovat online.

Technologie byla poprvé představena v roce 1988, ale trvalo několik let, než se technologie zakořenila, protože je nákladné ji nasadit. Bylo zapotřebí intuitivního zpracování signálu, což vyžadovalo vývoj a výrobu specializovaného zařízení. Začátkem roku 2000 byla většina oblastí upgradována na technologii ADSL.

Pokrytí sítě ADSLJak ADSL funguje?

ADSL je komplikovaný systém, který vyžaduje, aby více technologií fungovalo harmonicky. U vás budete potřebovat ADSL modem. Modem z vašeho domova je připojen prostřednictvím krouceného páru měděných telefonních drátů, obvykle kabelů kategorie pět nebo kategorie šest, které jsou připojeny k místní telefonní ústředně. Odtud jsou měděné dráty z vašeho domu a měděné dráty z domácností a firem ve vaší oblasti připojeny k DSLAM nebo k digitálnímu multiplexoru pro přístup k předplatitelským linkám.

Modem, který máte doma, odesílá a přijímá data do az DSLAM. Signály, které se odesílají tam a zpět, používají jinou frekvenci, než která se používá pro hlasovou telefonní komunikaci. Z tohoto důvodu je možné telefonní hovory a signály z Internetu odesílat současně na stejnou linku. Když signály dosáhnou výměny, jsou rozděleny a zpracovány různými síťovými technologiemi. To vám umožní komunikovat po telefonu nebo komunikovat s webovým serverem na druhém konci.

Co ovlivňuje rychlost ADSL Internetu?

Internetové rychlosti ADSL nemohou překročit 50 Mbps z důvodu omezení měděných vodičů použitých pro připojení. Existují další faktory, které mohou ovlivnit připojení ADSL, z nichž většina je mimo kontrolu spotřebitele.

Pokud je vaše připojení „neomezené“, bude maximální hodnota kolem 10 Mb / s. V obydlené oblasti se vytáhne několik místních připojení ze stejné šířky pásma. To znamená, že se více lidí snaží používat omezené množství šířky pásma.

Na druhé straně omezené připojení ADSL má omezení počtu současných připojení v oblasti. Ty mohou dosáhnout rychlosti až 40 Mb / s, protože na stejné lince není tolik uživatelů.

Rychlost ADSL je ovlivněna vzdáleností mezi vaším domovem a telefonní ústřednou. Čím je vzdálenost větší, tím pomalejší a méně spolehlivé může být připojení. Prodlužovače smyčky lze použít ke zvýšení síly signálu na delších vedeních. Kratší linie jsou však vždy lepší.

Vylepšení linek ADSL zajistily spolehlivější poskytování vysokorychlostního internetu na delší vzdálenosti. Spoje, které jsou od sebe vzdáleny 10 nebo více kilometrů, však budou stále trpět degradací a ztrátou rychlosti v důsledku vzdálenosti.

Co je kabelový internet?

obrázek vysvětlující, jak funguje kabelový internetKabelový internet používá stejný koaxiální kabel a síť, která slouží k zajištění kabelu pro váš domov, aby vám poskytl internet. Váš poskytovatel internetových služeb pošle datový signál prostřednictvím koaxiálního kabelu. Signál je přenášen do vašeho modemu.

Z vašeho modemu je k počítači nebo routeru připojen ethernetový kabel. Zde získáte vysokorychlostní internet. Směrovač bude vysílat signál Wi-Fi po celé domácnosti.

Služba kabelové televize využívá pouze malou část šířky pásma koaxiálního kabelu. Proto internetová služba může fungovat pomocí stejné sítě. Kabelové sítě jsou rozmístěny po celé zemi a používají se k propojení Austrálie se zbytkem světa. Kabelový internet umožňuje rovnoměrnou distribuci signálu mezi jednotlivými uživateli. Rovněž umožňuje uživatelům, kteří platí více, přijímat větší šířku pásma, což znamená vyšší rychlosti.

Jak se liší kabelový internet od jiných forem internetu?

Satelit, optický kabel, kabel a ADSL sdílejí řadu podobností. Kabelový internet může být výhodnější než satelitní internet, protože satelitní internet nabízí nepřímý signál, což znamená, že během přenosu může dojít k rušení. Kabelový internet má přímé připojení, což znamená spolehlivý signál při vysokých rychlostech.

Vláknové optické kabely mohou dosáhnout rychlosti nahrávání v rozmezí od 50 Mb / s až do 2 000 Mb / s. Je to výrazně rychlejší, než co získáte z kabelového internetu. Nevýhodou je, že optické sítě se stále rozšiřují a nejsou tak dostupné po celé Austrálii, zejména ve venkovských oblastech.

Pro koho je kabelový internet vhodný??

Kabelový internet nabízí rychlé širokopásmové připojení. Může být až 10krát rychlejší než služby DSL. Kabelový internet je skvělý pro ty, kteří chtějí mít nepřetržité služby při hraní videoher a používání živé video technologie online. V současné době je prostřednictvím kabelového internetu nabízeno několik telefonních služeb, které poskytují jasnou komunikaci za zlomek ceny tradičních telefonních linek..

Co je NBN?

Čas by selhal, kdybychom se pokusili podrobně popsat, co je NBN. Tady je verze pro čtenáře. Národní širokopásmová síť je síť, kterou vláda Austrálie postupně rozšiřovala. Účelem NBN je poskytnout vysokorychlostní připojení do každého domova a kanceláře v Austrálii. Umožňuje také telefonům a poskytovatelům internetových služeb dodávat zábavu, elektronické zdravotnictví, zabezpečení a další do domácností a podniků.

Jaké technologie používají NBN?

NBN používá více technologií, včetně:

 • Vlákno do areálu
 • Vlákno do uzlu
 • Vlákno do budovy
 • Koaxiální vlákno koaxiální
 • Pevné bezdrátové připojení
 • Satelit

Většina obyvatel a podniků bude používat jednu z prvních tří technologií.

Síť vytvořená NBN je navržena tak, aby posunula australskou ekonomiku vpřed tím, že nabízí lepší spojení se zbytkem světa. Většina lidí používá NBN jako způsob připojení k internetu, komunikaci s přáteli a rodinou a sledování streamovacích služeb.

Jakmile je dům nebo podnik připojen k NBN, musí majitelé domů zakoupit nový plán a modem NBN. NBN umožňuje uživatelům pokračovat v prohledávání webu tak, jak vždy mají, ale se stabilnější sítí a vyššími rychlostmi.

NBN prodává čtyři rychlostní stupně poskytovatelům internetových služeb, kteří je přebalují a prodávají veřejnosti. Možnosti zahrnují:

 • NBN 12
 • NBN 25
 • NBN 50
 • NBN 100

Čísla po NBN se vztahují k megabitům za sekundu. Toto číslo vám v zásadě říká, jak rychle můžete věci stahovat. Čím vyšší číslo, tím rychleji si můžete stáhnout informace. Pokud si zakoupíte plán NBN 50, budete mít rychlost internetu rychlejší než starší plány ADSL. Stačí čtyřem rodinám umožnit svobodné používání internetu.

Kdo těží z NBN Satellite a pevných bezdrátových plánů?

Bezdrátové signály jsou ideální pro ty z nás, kteří žijí ve venkovských oblastech Austrálie. Je cenově kontraproduktivní vést kabely až do našich domovů, takže bezdrátové signály nám umožňují využívat internet bez obětování výkonu.

Můžete jej porovnat s mobilním internetem v telefonu. Po celé zemi jsou velké přenosové věže, které jsou součástí NBN. Máte doma anténu nebo přijímač. Pokud žijete v obydlené oblasti, může existovat jediná přenosová věž, která obsluhuje více domů současně.

Pokud žijete ve vzdálených částech země, vaše služba NBN je poskytována prostřednictvím satelitu známého jako Sky Muster. Na střeše vašeho domu bude anténa a signál bude cestovat do vašeho domova z vesmíru. Tato technologie se zdá být futuristická. Protože signál cestuje na velké vzdálenosti, existují limity, jak rychle může signál jít.

Kdo těží z domácího bezdrátového širokopásmového připojení?

Ačkoli Austrálie nechává hodně co nejvíce žádoucí, pokud jde o rychlost internetu, Austrálie má některé z nejlepších mobilních telefonních sítí na planetě. Mnoho lidí si uvědomuje, že je mnohem lepší používat bezdrátové širokopásmové připojení na rozdíl od připojení k pevné službě, jako je NBN..

Domácí bezdrátové širokopásmové plány sdílejí mnoho podobností s mobilními širokopásmovými plány. Bezdrátové plány však mají více dat a nabízejí až 200 GB měsíčně. Kromě toho budou bezdrátové širokopásmové plány dodávány s Wi-Fi routerem, který je srovnatelný s routerem, který byste použili při připojení k NBN. Jedná se o silné kusy hardwaru, které vám umožní získat signál v každé místnosti vašeho domova.

Plány bezdrátového širokopásmového připojení jsou o něco dražší, než kolik byste zaplatili za plány NBN. Avšak s tím, jak je více lidí začne používat, se očekává, že cena těchto plánů začne klesat.

FAQ: Jak si mohu vybrat nejlepší internetový plán?

Provedli jsme krátkou recenzi nejlepších ISP v Austrálii. Nyní bychom rádi probrali několik věcí, které byste měli zvážit při výběru nového internetového plánu pro váš domov. Měli byste zvážit tři primární faktory. Obsahují:

 • Množství dat, které budete potřebovat
 • Rychlost vašeho plánu NBN
 • Podepsání smlouvy nebo ne

Kolik dat potřebuji pro svůj plán ISP?

Odpověď na tuto otázku se bude v jednotlivých domácnostech lišit. V roce 2018 průměrná australská domácnost používala každý měsíc kolem 85 GB širokopásmových dat. Jak již bylo řečeno, většina lidí vnímá internet jako nástroj. Nikdo by nechtěl koupit pevné množství elektřiny s vědomím, že pokud by toto pevné množství překročili, elektřina by byla vypnuta. Podobně většina lidí chce, aby jejich internet byl vždy zapnutý. To je důvod, proč většina volí neomezené množství dat.

Kolik dat aktuálně používáte?

Pokud máte pocit, že neomezené množství dat pro vás není správné, nejlepším způsobem, jak zjistit, jak velký datový plán potřebujete, je podívat se na své staré internetové účty. Obvykle mají vaše měsíční využití. Pokud nemáte papírovou kopii, měli byste mít možnost najít tyto informace na webových stránkách poskytovatele.

Kroky k minimalizaci využití dat

Pokud jste šokováni množstvím dat, která používáte, a chcete platit za levnější plán, můžete udělat několik vylepšení vašeho internetového využití. Například na sociálních médiích nastavte videa na automatické přehrávání. Dále zkontrolujte kvalitu streamování Netflix. Čím vyšší je kvalita, tím více dat používáte. Pokud stahujete filmy, stáhněte je na SD na rozdíl od HD. Film v kvalitě HD na iTunes je kolem 4 GB, zatímco film v kvalitě SD je v průměru 1,5 GB.

Jak rychle by měl váš plán NBN být?

Pro Australany to může být složitá otázka, protože jsme nejdéle neměli na výběr, jak rychle bude naše připojení k internetu. Nyní nám však NBN dává na výběr.

Při určování toho, jak rychle je pro nás dost, musíme vzít v úvahu dva faktory. První věcí, o které chceme přemýšlet, je rychlost NBN z hlediska, jak rychle jsme schopni věci stahovat. Pak chceme přemýšlet o maximální kapacitě našich připojení.

Řekněme například, že jsme se rozhodli pro nejlevnější plán NBN 12. Dostáváme 12 Mb / s. V našem domě však máme šest lidí, kteří jsou často na internetu. Pokud jsou všichni současně online, každý se dostane pouze kolem 2 Mbps, což není nic.

Ve většině případů doporučujeme získat plán NBN 50. To umožní čtyřem rodině připojení k internetu s dobrou rychlostí. Jistě, ušetříte pár dolarů navíc zakoupením pomalejší služby. Když však všichni v rodině bojují o streamování Netflixu, sledování videí na YouTube nebo hraní online her, uvědomíte si, že pár extra dolarů, které jste uložili, nestojí za to.

Měli bychom získat ISP plán smlouvy?

Odpověď závisí na tom, co chcete od svého internetu.

Výhody plynoucí z uzavření smlouvy

Možná budete chtít smlouvu zdarma z měsíce na měsíc, protože nejste v ní zamčeni na dlouhou trať. Pravděpodobně budete muset zaplatit nastavovací poplatek a pravděpodobně vám bude účtován router a modem. Službu však můžete kdykoli zrušit. Pokud se vám váš poskytovatel nelíbí, můžete kdykoli pokračovat. To je dobrá volba pro lidi, kteří uvažují o vyzkoušení nového poskytovatele, v nějž nevěří.

Budete-li mít lepší nabídku, budete také moci snadno změnit poskytovatele. Pokud však nový obchod, který najdete, je také nastaven na měsíc po měsíci, budete pravděpodobně muset zaplatit další drahý nastavovací poplatek. Zde v Austrálii není náš trh s širokopásmovým připojením tak robustní jako trh s chytrými telefony. To znamená, že existuje menší konkurence, takže pravděpodobně nedojde k velkému kolísání cen od jednoho poskytovatele k druhému, pokud nedojde k dohodě.

Výhody získání smlouvy

Pokud jdete smluvní cestou, váš ISP vás zamkne na dobu 12 až 24 měsíců. Časem však pravděpodobně ušetříte peníze. Některé výhody, které získáte za podepsání smlouvy, mohou zahrnovat nevyplacení nastavovacího poplatku, získání bezplatného nebo zlevněného modemu a levnější měsíční cenu.

Dlouhodobé smlouvy obvykle přicházejí s nějakým typem bonusu. Mohou zahrnovat televizi, notebook nebo přístup k dalším službám. Zatímco všichni poskytovatelé internetových služeb používají smlouvy, pouze několik z nich pracuje meziměsíčně.

Doufáme, že se vám líbil náš přehled deseti nejlepších poskytovatelů internetových služeb v Austrálii. Jako vždy, rádi slyšíme od našich čtenářů. Sdělte nám své zkušenosti s různými poskytovateli internetových služeb, které jste použili v sekci komentářů níže.

Přidejte svoji vlastní recenzi:

Snažíme se samostatně zkoumat produkty, abychom našim čtenářům lépe pomáhali při rozhodování. Vzhledem k tomu chceme také slyšet vaše názory. Přijímáme jednotlivé recenze, které jsou informativní a nepropagační. Vyplňte níže uvedený formulář a my vaši recenzi zveřejníme. Propagační recenze od samotných společností nebudou zveřejněny. dík!

--- Vyberte rychlost ---
Průměrný
Zpomalit
Rychle
?>

--- Vyberte prosím použitelnost ---
Snadné použití
Mírně komplikované
Velmi komplikované
?>

Kliknutím na tlačítko níže potvrzuji, že jsem si přečetl a akceptuji Podmínky použití.

PŘIDAT MOJE PŘEZKUM

0
6858

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me