Nejlepší plány NBN ve srovnání s cenou a rychlostí

Rychlost internetuVšichni hledáme stejnou věc ... šíleně rychlý internet. ��️


Tato příručka vám pomůže pochopit různé plány NBN.

Když se pokoušíte vybrat národní širokopásmovou síť, která vám poskytne rychlý internet za dostupnou cenu, může být obtížné najít perfektní plán. Mnohokrát si všimnete, že za účelem dosažení vysoké rychlosti musíte zaplatit více. Nikdo nechce, aby se jejich služba streamování videa začala ukládat do mezipaměti uprostřed jedné z jejich oblíbených pořadů, které sledují.

Níže se dočtete o nejlepším celkovém plánu, o nejlepší rychlosti a několika dalších poctivých recenzích poskytovatelů. Byly porovnány dvě hlavní vlastnosti: rychlost a cena. Chtěli jsme věci ještě usnadnit tím, že jsme mluvili o nejlepším poskytovateli NBN pro každé populární město v Austrálii. Nakonec si povíme trochu o tom, co byste měli hledat při nakupování u vašeho dalšího poskytovatele internetu.

Proč mi věřit? ����

Jmenuji se Vůle a poslední tři roky jsem provozoval tento bezpečnostní blog, který pomáhá Australanům lépe porozumět digitálnímu soukromí (obrovský průvodce zde). Spolupracoval jsem se společnostmi v australském prostředí, které jim pomáhají zabezpečit jejich sítě a webové stránky. Tato cesta mě také naučila něco o tom, jak funguje průmysl ISP.

Mým cílem této příručky je podělit se o své zkušenosti s používáním doslova všech níže uvedených plánů NBN při nastavování bezpečné IT infrastruktury pro malé podniky v Sydney a Melbourne.

Tento článek se připravuje, ale pokud máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoc s výběrem vhodného plánu NBN, neváhejte mě kontaktovat. Na zdraví ��

Contents

�� Co je to NBN? ��

Austrálie používá termín NBN nebo národní širokopásmovou síť, když mluví o vysokorychlostních širokopásmových společnostech, které poskytují internetové služby občanům Austrálie. Nabízejí také služby, jako je bezpečnost, zábava, mobilní a dokonce i elektronické zdravotnictví.

Existuje několik různých technologií, které národní širokopásmové sítě používají k poskytování služeb svým zákazníkům, ale o tom si promluvíme později. NBN je podobný tomu, co Američané nazývají poskytovatelem internetových služeb, protože jsou v podstatě stejná věc, používají různé typy technologií.

�� Nejlepší poskytovatel NBN - porovnání 6 plánů ��

Dobře všichni, je čas na kontrolu. Připojte se a začněme naší internetovou hrůzou, abychom našli krále scény Aussie ISP.

1. Nejlepší celkový výběr - nejlepší NBN plán neomezených dat

Celkově nejlepší volbou pro nejlepší plán NBN s neomezeným počtem dat v Austrálii je Internode. Tato společnost byla založena téměř 30 let a její sídlo se nachází v australském městě Adelaide. Internode je pobočkou iiNet. Není pochyb o tom, že jsme na prvním místě, protože jsou nejpoužívanějším poskytovatelem internetových služeb v celé Austrálii.

BREJLE

 • K dispozici bezplatné nastavení: ano
 • Možnost pronájmu / nákupu modemu: ano
 • Plány se pohybují od 50 $ - 100 $ měsíčně
 • Dostupné balíčky: ano
 • Doplňky: Telefon, internetový balíček, načtení, balíčky kanálů

PROFESIONÁLOVÉ

Široká škála cenových možností
Dostupné možnosti platby za běhu
Žádná smluvní podmínka
Zákaznický servis je úžasný

NEVÝHODY

Méně než průměrná MBps než ostatní NBN v Austrálii

Žádná smlouva, žádný problém

Skvělá věc na tom je, že je to pay as you go telefonní služby a širokopásmové služby, které platíte za měsíc na měsíc. Neexistuje složitá smlouva, kterou musíte podepsat, a tato společnost skutečně získala ocenění za spokojenost svých zákazníků. K dispozici je standardní plus večerní rychlost kolem 44 Mbps. Tato společnost nabízí neomezená data za zhruba 50 $ měsíčně.

Jiné než ostatní

I když si můžete všimnout, že dostanete o 6 megabitů za sekundu méně než někteří jiní národní poskytovatelé širokopásmových sítí, výhody, které jsou schopny platit meziměsíčně, mají skvělé služby zákazníkům a žádná smlouva nestanoví výše uvedený plán Internode Unlimited výše zbytek. Nabízejí také obchodní plány a další telekomunikační služby.

Oceněný

Pokud jde o ceny, Internode jich získal spoustu. Mají jednoho poskytovatele internetových služeb měsíce v červnu, červenci a srpnu 2019. Také dva roky v řadě získali domácího poskytovatele širokopásmových služeb roku. Nakonec získali ocenění za inovační komunikační alianci.

2. Nejlepší rychlost - Aussie Broadband

Pokud jde o nejlepší vysokorychlostní plán NBN, našli jsme pro vás jednu z nejlepších možností. Začínáme od nás aussie Broadband. Aussie Broadband byla založena v roce 2008 a je soukromou společností. Sídlo společnosti se nachází v australském městě Morwell. Nabízejí internet a mobilní služby v oblastech jako Victoria, Darwin, Lynbrook a Morwell.

BREJLE

 • K dispozici bezplatné nastavení: ano, pokud to uděláte sami
 • Možnost zapůjčení / nákupu modemu: ano (a pronájem telefonu)
 • Plány se pohybují od 69 do 199 dolarů měsíčně
 • Dostupné balíčky: ano
 • Doplňky: zábavní balíčky

PROFESIONÁLOVÉ

Rychlosti blesku
Žádné vyplácení z kapsy
Není třeba podepisovat smlouvu
Snadno dostupný po celé zemi

NEVÝHODY

Plány mohou být drahé

Crazy Fast Speed

Mají 100/40 neomezený balíček. Vaše typická večerní rychlost bude těsně pod 90 Mbps. Obdržíte neomezené množství dat a průměrná cena se pohybuje kolem 100 $ měsíčně. Tento prémiový plán je dost těžké předat. Průměrná rychlost poskytovatele NBN pro Austrálii je kolem 80 Mbps, zatímco Aussie Broadband je blíže 90 Mbps.

Je to bez rizika

To je také skvělá volba, pokud hledáte něco, co je prakticky bez rizika. Nebudete se muset zavázat ke smlouvě na dobu určitou ani nemusíte platit žádné kapesné za jakýkoli typ nastavovacích poplatků. To je perfektní, pokud si nejste jisti, jaký typ rychlosti potřebujete nebo kolik dat používáte. Plány můžete snadno přepínat, pokud potřebujete něco více či méně.

3. Nejlepší plán Telstra NBN

Telstra je jednou z nejznámějších a používaných národních širokopásmových sítí v Austrálii. Byli tu už několik let a mají sídlo v australském Melbourne. Nabízejí hrst jednoduchých svazků, ze kterých lze snadno vybírat. Pokud jde o nejlepší plán Telstra NBN, musíte zvážit, kolik dat budete potřebovat měsíčně.

BREJLE

 • K dispozici bezplatné nastavení: ano
 • Možnost pronájmu / nákupu modemu: ano
 • Plány se pohybují od 75 do 120 $ měsíčně
 • Dostupné balíčky: ano
 • Doplňky: zábavní balíček, přístup ke službě Xbox

PROFESIONÁLOVÉ

Konkurenční svazky rychlosti
K dispozici je bezplatný modem s příslušnými podmínkami
Netflix bez vyrovnávací paměti

NEVÝHODY

Je to drahé

Bundles Galore!

Jejich svazky jsou založeny na množství získaných dat. Nabízejí plán 100 GB, plán 200 GB a neomezený plán. Stejně jako mnoho jiných poskytovatelů nabízejí i doplňky, jako jsou televizní služby včetně Netflix. Pokud bychom si museli vybrat celkově nejlepší plán Telstra NBN, museli bychom jít s neomezeným plánem. Díky tomu zaplatíte 90 USD za fakturační období a získáte neomezená data při rychlosti NBN 50.

K dispozici je standardní plus večerní rychlost, 216 $ modem, který je zdarma, když používáte službu po dobu 24 měsíců, slevy na poplatky za připojení a dokonce i neomezené místní a národní telefonní hovory v ceně.

Dostupné další možnosti zábavy

Telstra je skvělá, protože má spoustu možností zábavy. Pokud jste způsobilí, můžete také upgradovat svůj plán na prémiovou rychlost NBN 100. Konečně neexistuje smlouva o uzamčení. To je skvělé pro zákazníky, kteří bojují se závazkem nebo se často pohybujete.

Služby zákazníkům

Jejich zákaznický servis je také něco, co odlišuje tuto společnost od ostatních dostupných možností. Existuje několik způsobů, jak se zmocnit zástupce zákaznického servisu. Můžete mluvit s někým po telefonu, poslat e-mail nebo dokonce živý chat s vyškoleným zástupcem zákaznického servisu z pohodlí vašeho domova.

Recenze NBN - další skvělé možnosti

4. Plány TPG NBN

TPG je dalším úžasným poskytovatelem pro obyvatele Austrálie. Tato společnost má více než 5000 zaměstnanců a od srpna 2015 je druhým největším poskytovatelem internetových služeb v Austrálii. Jedna věc, kterou lidé nemusí vědět o společnosti, je to, že TPG je zkratka pro Total Peripherals Group. Tato skupina byla založena a založena až v roce 1986.

BREJLE

 • K dispozici bezplatné nastavení: ano
 • Možnost pronájmu / nákupu modemu: ano
 • Plány se pohybují od 60 do 90 dolarů za měsíc
 • Dostupné balíčky: ano
 • Doplňky: Telefon, internetový balíček, zábava, sport

PROFESIONÁLOVÉ

Spousta doplňků
Žádná smlouva o uzamčení
Nastavení zdarma na 18 měsíční smlouvu

NEVÝHODY

Pomalejší než průměrná rychlost jejich levnějšího plánu

Široká paleta plánů

Nabízejí celou řadu různých plánů, z nichž všechny mají neomezené množství dat. Ty se pohybují od přibližně 60 dolarů za měsíc do 90 dolarů za měsíc. Je známo, že mají nejrychlejší výkon, pokud jde o večerní rychlosti s průměrem 88 Mb / s. Díky levnějšímu balíčku získáte také neomezené množství dat, nesmluvní období, 11,1 megabitů za sekundu, typickou večerní rychlost, vše za 60 USD měsíčně.

Jejich střední plán na 70 $ měsíčně vám poskytne neomezená data, žádné smluvní období a téměř 44 Mbps typické večerní rychlosti. A konečně, za jejich dražší balíček vám 90 $ měsíčně získáte smlouvu bez smlouvy, typickou večerní rychlost 78,2 Mb / s a ​​samozřejmě neomezené množství dat.

5. Plány Vodafone NBN

Vodafone je známá společnost po celé Austrálii. Je ironií, že společnost sídlí v Berkshire ve Velké Británii. Samotná společnost byla založena v roce 1982 v Newbury ve Velké Británii, ale do Austrálie je poněkud nová. Mají kolem 2500 zaměstnanců a jejich ústředí se nachází v North Sydney.

BREJLE

 • K dispozici bezplatné nastavení: ano
 • Možnost pronájmu / nákupu modemu: ano
 • Plány se pohybují od 59 do 69 dolarů měsíčně
 • Dostupné balíčky: ano
 • Doplňky: Wi-Fi hub, telefon

PROFESIONÁLOVÉ

Ušetříte peníze, když svazujete
Zdarma Wi-Fi hub
Okamžitě se připojte
Záloha 4G

NEVÝHODY

Streamování je k dispozici pouze na více zařízeních na základě jejich dražších plánů

Rychlé rychlosti při nízkých rychlostech

Mají k dispozici čtyři hlavní plány, které jsou poměrně efektivní z hlediska nákladů. Jejich první plán vás bude stát kolem 60 $ měsíčně a obdržíte neomezená množství dat, smluvní období a typickou večerní rychlost 23 Mbps.

Dále vám za 70 dolarů měsíčně získáte 83 Mbps typické večerní rychlosti, neomezená množství dat, žádné smluvní období a často tento plán najdete za 20 USD za měsíc. A konečně, další možnost 70 $ měsíčně vám poskytne neomezené množství dat, novou smluvní dobu a typickou večerní rychlost 45 Mb / s..

Je to nová společnost

Tato společnost je poněkud nová, pokud jde o národní širokopásmové sítě, ale jsou skvělá v tom, co dělají. Pokud používáte Vodafone pro vaše mobilní zařízení, řeknete, když přidáte širokopásmový tarif, mezi 5% a 20%.

6. Plány Tangerine Telecom NBN

Dále máme Tangerine Telecom. Tato společnost byla založena v roce 2013 a má asi 50 zaměstnanců. Jedna věc, kterou lidé říkají, co se týče společnosti Tangerine Telecom, je, že mají v pracovní době 10 sekund na odpověď. To znamená, že když zavoláte během pracovní doby, budete mluvit se skutečnou osobou do 10 sekund. Pryč jsou dny čekání na věky.

BREJLE

 • K dispozici bezplatné nastavení: ano
 • Možnost pronájmu / nákupu modemu: ano
 • Plány se pohybují od 64,90 do 89,90 dolaru za měsíc
 • Dostupné balíčky: ano
 • Doplňky: mobilní sim, telefon

PROFESIONÁLOVÉ

14denní bezriziková zkušební verze
Poplatek za zřízení 0 $
Často existují propagační akce

NEVÝHODY

Drahé modemy
Ceny rostou po prvních 6 měsících

Úspory peněz

Často mají propagační nabídky a dokonce i dvoutýdenní bezrizikovou zkušební verzi, abyste si mohli vyzkoušet své služby. Tři plány s neomezeným množstvím dat, které tato společnost nabízí, se pohybují od přibližně 55 dolarů za měsíc do téměř 80 dolarů za měsíc. Jejich levnější plán začíná na 54,90 $ měsíčně a nabízí neomezené množství dat, žádné smluvní období a 21 Mbps typické večerní rychlosti.

Férové ​​ceny

Dále za 59,90 $ měsíčně získáte smlouvu o smlouvě s neomezeným počtem dat a 42 Mbps typické večerní rychlosti. Jejich nejdražší plán přichází za 79,90 $ měsíčně. Získáte tak neomezená data, typickou večerní rychlost 83 Mb / s a ​​smlouvu na dobu neurčitou.

7. Exetel NBN plány

Poslední čestná zmínka, kterou máme, je Exetel. Jejich ústředí se nachází v Sydney v Austrálii a společnost existuje zhruba od pádu roku 2001. Jedná se o soukromě vlastněnou společnost, která má v době psaní tohoto dokumentu přibližně 300 zaměstnanců..

BREJLE

 • K dispozici bezplatné nastavení: ano
 • Možnost pronájmu / nákupu modemu: ano
 • Plány se pohybují od 69 do 99 dolarů měsíčně
 • Dostupné balíčky: ano
 • Doplňky: telefonní služba

PROFESIONÁLOVÉ

Změna plánů je zdarma
Žádná smlouva o uzamčení
K dispozici je kontrola rychlosti
Spousta možností balíčku

NEVÝHODY

Vyšší počáteční náklady

Důvěryhodná australská společnost

Tři hlavní neomezené plány, které mají, se pohybují od 69 do 99 $ za měsíc. S nejdražším tarifem obdržíte neomezená množství dat a žádné smluvní podmínky a typickou večerní rychlost 77 Mb / s pod 100 USD.

Jejich střední plán je $ 79 a dostanete 40 Mbps typické večerní rychlosti, neomezené množství dat a já vím smluvní období. Jejich nákladově nejefektivnější varianta s neomezeným počtem dat má smluvní období a typickou večerní rychlost 20 Mb / s.

Plány NBN podle města

Protože se zdá, že plány NBN se liší v závislosti na tom, v jakém městě žijete, chtěli jsme rozebrat některé možnosti dostupné pro nejpopulárnější města v Austrálii. Mnoho poskytovatelů NBN poskytuje služby několika městům nebo dokonce většině země.

Nejlepší plány NBN pro Melbourne

1. Neomezeno Patří

patří logo

První plán NBN, který se hodí pro ty, kteří bydlí v Melbourne, je Unlimited Belong. Tento plán nemá standardní aktivační poplatek a pokud podepíšete smlouvu na 12 měsíců, bude účtován poplatek za modem s nulovým dolarem.

Získáte neomezené měsíční údaje při standardní a rychlosti 50 Mb / s. Jejich nejkratší plán je 12 měsíců a umožňuje přístup pouze k širokopásmovému připojení. To vás bude stát zhruba 65 $ měsíčně. Poskytují také 24 sedm zákaznickou podporu.

2. TPG Plus

logo tpg

TPG Plus je další skvělá volba pro rezidence v Melbourne. Tento plán vám poskytne neomezená data každý měsíc za necelých 60 USD měsíčně. Rychlosti jsou o něco pomalejší, se základní rychlostí 12 Mb / s.

Vzhledem k tomu by mělo být pro většinu lidí stále dostatečnou rychlostí. Konečně, jejich smlouva je 18 měsíců dlouhá a nabízejí balíček širokopásmového připojení a domácí telefon.

3. Sumo Single Saver

sumo single spořič

Sumo Single Saver nabízí 50 Mbps neomezené služby za měsíc. Tato možnost je skvělá, protože nemusíte podepisovat smlouvu a doba trvání smlouvy je každý měsíc.

Nabízejí pouze širokopásmové balíčky již od 65 USD měsíčně. Můžete také ušetřit pět dolarů měsíčně, když propojíte svůj širokopásmový plán s jedním z plánů společnosti Sumo Electricity.

4. Dodo - standardní plus plán

Poslední možností, o které budeme hovořit pro Melbourne, je svazek od Dodo. dodo pták Za 70 $ měsíčně získáte neomezené množství dat rychlostí 50 Mb / s. Jejich smlouva je 12 měsíců dlouhá a nabízejí svazek širokopásmového a domácího telefonu. Jedná se o neuvěřitelně rychlý internet za dostupnou cenu, zejména pokud jde o svazek.

Nejlepší plány NBN pro Perth

Perth má všechny plány, které Melbourne uvedl výše, ale chtěli jsme zahrnout hrstku specifickou pro Perth.

1. iiNet Unlimited

iiNet Unlimited nabízí souhrnný plán širokopásmového připojení k internetu a domácí telefonní služby. Logo iiNetZískáte neomezená data a rychlost 50 Mb / s. Jejich plány jsou šestiměsíční a stojí vás kolem 75 $ měsíčně.

2. Základní plán My Republic Unlimited

myrepublic-logo

Moje republika má neomezený základní plán, který si lidé v Perthu užívají. Díky tomuto plánu zaplatíte za neomezené množství dat 75 $ měsíčně. Jejich plány jsou 12 měsíců dlouhé a nabízejí pouze širokopásmové připojení. Stejně jako mnoho jiných poskytovatelů má tento plán standardní rychlost plus 50 Mb / s.

3. Neomezený plán iPrimus

logo iprimus

Dále máme Neomezený plán iPrimus. Tento plán je souborem širokopásmového připojení k internetu a domácí telefonní služby. Za 80 $ měsíčně získáte neomezené množství dat rychlostí 15 Mbps. Jejich plány jsou 12 měsíců najednou a je zahrnuta půjčovna linek.

4. Telstra Casual Unlimited

telstra-logo

Pokud hledáte něco, co je měsíc po měsíci, Telstra Casual Unlimited má domácí širokopásmový balíček, který by vás mohl zajímat. Získáte širokopásmový internet a domácí telefonní službu za 90 USD měsíčně. Jejich standardní plus večerní rychlost je 50 Mbps.

5. Optus

logo optus

Konečně, pro Pertha je Optus. Optus nabízí neomezená data při 50 Mb / s za 90 $ měsíčně. To zahrnuje balíček širokopásmového internetu a domácího telefonu. Jejich délka služeb je 24 měsíců najednou.

Nejlepší plány NBN pro Adelaide

1. Neomezeno Patří

patří logo

Jaké jsou nejlepší možnosti plánu pro lidi žijící v Adelaide je Unlimited Belong širokopásmový plán. Za 65 $ měsíčně získáte neomezená data po dobu 12 měsíců. Jedná se o balíček pouze pro širokopásmové připojení a existuje standardní plus rychlost 50 Mb / s. S tímto plánem dostanete bezplatnou aktivaci, bezplatný modem a 24 sedm zákaznickou podporu.

2. Sumo Single Saver

sumo single spořič

Sumo Single Saver dělá další vzhled, tentokrát pro lidi v Adelaide. Díky tomuto plánu budete platit pouze meziměsíčně a stále získáte neomezené služby. Plány stojí těsně pod 65 USD a existuje další možnost, jak ušetřit dalších pět dolarů měsíčně, když propojíte svůj plán pouze pro širokopásmové připojení s plánem elektřiny Sumo. S tímto plánem dostanete standardní 50 Mbps.

3. TPG Plus

logo tpg

Tato další možnost je o něco dlouhodobější a rychlost je o něco pomalejší. Se základním plánem od společnosti TPG Plus zažijete rychlosti 12 Mb / s. Tento plán je dlouhý 18 měsíců a zahrnuje neomezená množství dat. Jedná se o svazek domácí telefonní služby a širokopásmového internetu za méně než 60 USD měsíčně.

4. Optus

logo optus

Optus nabízí obyvatelům Adelaide neomezený plán balíčků. Jak jste si asi mohli myslet, tímto plánem obdržíte neomezená množství dat. Zahrnuje širokopásmové internetové služby a domácí telefon. Plán je dlouhý 24 měsíců, stojí 70 $ měsíčně a má standard plus rychlost 50 Mbps.

5. Dodo

dodo pták

V neposlední řadě má Dodo také plán pro tuto část Austrálie! Jedná se o neomezený plán, který zahrnuje pronájem domácí telefonní linky pro balíček služeb domácí telefonní sítě a širokopásmového internetu. Plán je o něco delší, celkem 24 měsíců. Získáte 50 Mbps standardu plus rychlost za 70 $ měsíčně.

Nejlepší plány NBN pro Brisbane

1. iiNet Unlimited

Logo iiNet

První plán Brisbane, o kterém se bude mluvit, je z iiNet Unlimited. Tento plán má pouze šestiměsíční smlouvu a bude stát méně než 75 USD měsíčně. Získáte balíček služeb širokopásmového internetu a služby domácího telefonu se standardní rychlostí 50 Mb / s. Zahrnuto je neomezené množství dat.

2. Základní plán My Republic Unlimited

myrepublic-logo

Dále máme My Republic. Díky neomezenému základnímu plánu zaplatíte za neomezená data jen 75 USD měsíčně za standardní rychlost plus 50 Mb / s. Plán zahrnuje pouze širokopásmové připojení a bude trvat 12 měsíců.

3. Dodo

dodo pták

Dodo je skvělou volbou pro lidi žijící v Brisbane. K dispozici jsou dvě délky plánu, 12 měsíců a 24 měsíců. Oba stojí 70 $ měsíčně a zahrnují neomezená množství dat. K dispozici je pronájem domácí telefonní linky s oběma plány a 50 Mb / s standardní plus rychlosti. Toto je souhrnná možnost širokopásmového připojení k internetu a domácí telefonní služby.

4. Optus

logo optus

Optus nabízí obyvatelům Brisbane Sbalený širokopásmový a domácí telefonní plán služeb s neomezenými daty. Za 70 $ měsíčně po dobu 24 měsíců obdržíte 50 Mbps standardního a rychlého internetu.

5. Neomezeno Patří

patří logo

Neomezené patří patří 12měsíční plány širokopásmového připojení za 65 USD měsíčně. Díky tomu získáte neomezená data při 50 Mb / s standardní rychlosti plus, aktivaci zdarma, 24 sedm zákaznických služeb a bezplatný Wi-Fi modem.

Nejlepší plány NBN pro Sydney

1. Telstra Casual Unlimited

telstra-logo

S tímto neomezeným datovým tarifem budete měsíčně platit 90 $. Neexistuje žádná dlouhodobá smlouva a dostanete balíček pro širokopásmový internet a domácí telefonní služby. Standardní plus večerní rychlost je 50 Mbps.

2. Neomezeno Patří

patří logo

Unlimited Belong je snadno jednou z vašich nejlepších možností bez ohledu na to, kde se v zemi nacházíte. Jejich nejdostupnější plán přichází s neomezenými daty při 50 Mbps standardu plus rychlosti. Jedná se o plán pouze pro širokopásmové připojení a bude vás stát 65 USD.

Nejlepší část? Aktivace je zdarma, nemusíte platit za Wi-Fi modem a vy můžete kdykoli získat zákaznickou podporu.

3. TPG Plus

logo tpg

TPG opět vytvoří seznam, tentokrát pro Sydney. Se základním balíčkem zaplatíte měsíčně 59,99 USD za širokopásmové i domácí telefonní služby. Po dobu 18 měsíců obdržíte neomezená data při základní rychlosti 12 Mb / s.

4. iiNet Unlimited

Logo iiNet

Za 74,99 $ za měsíc můžete získat balíček od iiNet, který zahrnuje jak širokopásmový internet, tak službu domácího telefonu. Jejich plány jsou dlouhé pouhých šest měsíců a poskytují standardní plus rychlost 50 Mb / s.

5. Sumo Single Saver

sumo single spořič

V neposlední řadě pro Sydney je plán od Sumo Single Saver. Nabízejí měsíční plán za 64,95 $ měsíčně, který má neomezené množství dat a standardní plus rychlosti 50 Mbps. Mají také neomezený plán, který je $ 70 za měsíc, který má základní rychlosti 12 Mbps, ale proč platit více za pomalejší službu?

Nejlepší plány NBN pro Victoria

1. Neomezeno Patří

patří logo

Victoria miluje také Unlimited Belong. Existuje standardní 12měsíční plán, který stojí 65 USD měsíčně. To zahrnuje pouze širokopásmové připojení a 50 Mb / s standardní a rychlosti. Mají také plán, který je $ 70 za měsíc.

Tento plán je meziměsíční neomezený datový plán pouze pro širokopásmové připojení. Získáte také 50 Mb / s standardní plus rychlosti. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma plány kromě délky trvání je to, že s levnější možností dostanete také aktivaci a Wi-Fi modem zdarma. Oba plány přicházejí s 24/7 zákaznickou podporou.

2. My Republic Unlimited Essential Flexi Plan

myrepublic-logo

Základní plán Flexi z mé republiky je 79 $ měsíčně za měsíc. Získáte tak pouze širokopásmové připojení, neomezené množství dat a standardní plus rychlost 50 Mb / s. Tato společnost také nabízí 12měsíční období pro čtyři dolary méně za měsíc.

3. iPrimus

logo iprimus

iPrimus má k dispozici dva plány za cenu 80 USD, má neomezené množství dat, balíček širokopásmového připojení a služby domácího telefonu a průměrnou večerní rychlost 50 Mb / s. Jediný rozdíl mezi plány je v tom, že jeden má 12měsíční délku služby, zatímco druhý má 24měsíční délku služby. Oba plány mají také zapůjčení linky.

4. Dodo

dodo pták

Dodo také nabízí dva plány pro ty, kteří žijí ve Victorii. Tyto plány stojí jak 70 $ měsíčně, přicházejí s neomezenými daty, mají standardní plus rychlosti 58 Mbps, a jsou to jak širokopásmové, tak domácí telefonní služby. Přicházejí také s pronájmem telefonní linky, ale jeden plán je 12 měsíců dlouhý a druhý 24 měsíců.

5. Optus

logo optus

Optus vytvoří seznam naposledy. Jejich plán je dlouhý 24 měsíců a bude vás stát 70 $ měsíčně. Tím získáte neomezené množství dat a širokopásmový balíček s domácím telefonem. K dispozici je standardní rychlost plus 50 Mb / s.

Průvodce nákupem plánů Austrálie NBN

Může být těžké vědět, co hledat, když nakupujete pro svého dalšího poskytovatele NBN. Možná nemáte tušení, kolik dat používáte, pokud stojí za to získat balíček, pokud smlouvy mají skryté informace, spolu s dalšími souvisejícími faktory. Proto jsme vám chtěli říct něco o tom, co byste měli hledat, aby vám pomohli najít perfektní plán pro vás. Níže je průvodce nákupem NBN, který můžete použít při porovnání jednoho poskytovatele nebo plánu s jiným.

Použití

První věc, kterou chcete zvážit, je to, pro co budete používat NBN. Pojďme se podívat na to, co budete potřebovat pro různé níže uvedené kategorie.

Procházení Internetu

Pokud jste někdo, kdo zjistí, že si prohlížíte web hodně, pravděpodobně využijete 150 až 300 MB za hodinu. Jedná se o věci, jako je kontrola e-mailu, surfování po webu, občasná kontrola sociálních médií nebo krátké streamované video na YouTube.

Hraní online

Online hraní se může trochu lišit, záleží na tom, jaký typ hry hrajete a zda streamujete živě na publikum. Obecně hry vyžadují obvykle asi 40 MB za hodinu. Pokud hrajete hry virtuální reality, je to mnohem vyšší. Pokud kombinujete hraní hry, stahování nových her nebo aktualizaci těch, které již máte, budete pravděpodobně potřebovat každý měsíc hraní přibližně 100 až 200 GB na osobu. Opět existuje mnoho faktorů, které jdou do této kategorie, takže množství použitých dat se může docela lišit.

chlapec hraje počítačové hry

Trávit čas na sociálních médiích

Pokud se považujete za někoho, kdo tráví slušné množství času pomocí sociálních médií, pravděpodobně budete konzumovat přibližně 120 MB za hodinu. To je jednoduše zveřejňovat stavy, stahovat obrázky nebo videa a zveřejňovat obrázky nebo videa. To vše kromě zpráv svým přátelům a blízkým, tato kategorie vás poběží v rozmezí 1,8 GB za hodinu až 3,5 GB za hodinu.

Streamování videí

Kdo nemá rád streamování videí? Ať už sledujete Netflix, YouTube nebo Presto, streamování videí zabírá nejširší šířku pásma ve srovnání s jinými kategoriemi. To se samozřejmě bude lišit v závislosti na tom, kolik sledujete a jakou kvalitu to sledujete. Streamování videa v průměru využívá přibližně 3,5 GB za hodinu. Na nejnižší úrovni průměrná spotřeba domácnosti spotřebuje zhruba 320 GB měsíčně.

Pokud s někým bydlíte nebo jste někdo, kdo tráví hodně času online, může se tento počet trochu zvýšit. Někdo, kdo používá internet náhodně, utratí za to asi 32 hodin měsíčně. Lidé, kteří investují do sociálních médií, mohou utratit více než 40 hodin měsíčně. A konečně, většina domácností bude snadno sledovat 60 hodin videí za měsíc.

Data

Jedna z hlavních věcí, která určí, který plán si zakoupíte, je množství datových rezerv, které potřebujete. Doufejme, že výše uvedená část vám poskytne lepší představu o tom, kolik vy a vaše domácnost spotřebuje za měsíc. Možnosti NBN, o kterých jste dříve četli, měly neomezené možnosti dat.

stahování multimédií

To je skvělá volba pro většinu lidí, v závislosti na ceně. Pokud je ve vaší domácnosti někdo, kdo streamuje spoustu videí, stahuje filmy nebo hraje mnoho online videoher, určitě získáte své peníze z neomezeného datového plánu.

Průměrný australský utratí každý měsíc o něco méně než 50 hodin online. V závislosti na tom, co děláte, můžete použít spoustu dat jeden měsíc a sotva příští. Je chytré získat trochu více dat, než si myslíte, že budete používat, abyste se vyhnuli vyčerpání.

Velikost domácnosti

Když jsme provedli náš výzkum, abychom zjistili, které plány byly nejlepší pro hlavní města v Austrálii, museli jsme vyplnit, kolik lidí bylo v domácnosti. Pokud žijete sami, budete pravděpodobně používat mnohem méně dat než čtyřčlenná rodina. Záleží také na věku lidí v domě.

Pokud máte tři děti, z nichž každá má své vlastní zařízení pro streamování karikatur, bude jíst spoustu dat. Pokud žijete s partou vysokoškolských studentů, pravděpodobně stráví hodně času online studiem, sociálními médii, streamováním videí a obecně jen procházením webu. Vidíte, jak rychle se může množství potřebných údajů změnit? Poslední věcí, kterou je třeba mít na paměti, je, jak často jsou lidé ve vaší domácnosti doma.

rodina sleduje něco na notebooku

Pokud žijete s hrstkou dospělých, kteří pracují na plný úvazek, budete používat mnohem méně dat než domácnost s lidmi, kteří jsou doma hodně.

Rychlosti NBN

Dále si povíme trochu o rychlosti. Rychlost je naprosto zásadní funkce, kterou je třeba zvážit, než utratíte jakékoli peníze za balíček nebo balíček. U většiny plánů NBN existují tři hlavní rychlosti.

 • NBN Standard: 25/5
 • NBN Standard Plus: 50/20
 • NBN Premium: 100/40

Když mnoho poskytovatelů poprvé začalo nabízet plány pro své zákazníky, byl nejčastěji používán standardní plán NBN. Od způsobu, jakým používáme internet, a toho, jak ho používáme, se v průběhu let drasticky změnilo, společnosti se začínají zbavovat NBN jako standardní plán, protože standardní plus plán je nejoblíbenější plošně.

Aby bylo trochu snazší strávit, jsou frakce výše pro každý plán složeny ze dvou čísel. První číslo je ve vztahu k rychlosti stahování. Například plán NBN plus plus má rychlost stahování 50 Mb / s. Druhé číslo souvisí s rychlostí nahrávání. NBN standard plus plán má rychlost uploadu 20 Mbps.

internet rychlost test

Jedna věc, kterou můžete udělat, je zjistit, kolik dat budete potřebovat a jakou rychlostí je zvážit, kolik zařízení bude ve vašem domě použito. Pokud máte dvě nebo méně obrazovek, mělo by stačit NBN standard plus plán. Pokud máte více než to, budete pravděpodobně potřebovat prémiový plán NBN.

Je důležité si uvědomit, že pokud jde o rychlost vašeho plánu, pokud nevíte, kolik toho budete potřebovat, je lepší předpokládat spíše menší než vyšší částku. Je to proto, že je mnohem snazší požádat společnost, aby zvýšila vaši rychlost, ať už ji sníží.

NBN Náklady na plán

Samozřejmě musíme mluvit o penězích. Plány NBN přicházejí v různých cenových bodech, jak je vidět výše. Některé plány stojí 60 USD a poskytují maximální rychlost 12 Mb / s, zatímco jiné mají stejnou cenu a nabízejí 50 Mb / s. Z tohoto důvodu je důležité porovnat plány mezi několika různými poskytovateli NBN. Další věc, pokud jde o náklady, jsou počáteční náklady. Někteří poskytovatelé mohou vyžadovat zálohu při účtování svých služeb.

Zatímco někteří poskytovatelé NBN nebudou mít žádné počáteční náklady, jiní mohou mít počáteční náklady přes 200 USD. Existují také poplatky, které přicházejí s dobou trvání smlouvy v závislosti na délce. Není neobvyklé, že zjistíte, že když se zaregistrujete na delší plán, pravděpodobně vám nabídnou zlevněný měsíční poplatek. Průměrný australský zaplatí za své služby NBN přibližně 50 USD. Existují poskytovatelé, kteří za některé balíčky a balíčky budou účtovat více než 100 USD měsíčně.

pomocí wifi designu

Když už mluvíme o balíčcích, pokud dostáváte předplatné, můžete platit až 2 000 AU za dva roky služby. Je to vaše nejlepší sázka začít s nákladově efektivnějším plánem a upgradovat podle potřeby. Tímto způsobem neplatíte více za použití méně. Nezapomeňte si přečíst drobné výtisky a nemusíte se stydět položit poskytovatelům jakékoli dotazy týkající se nákladů.

Délka smlouvy NBN

Další věc, kterou chcete zvážit, je délka smlouvy. Jak jste si přečetli výše, poskytovatelé NBN nabízejí různé délky smluv. Některé nabízejí smlouvy na měsíc, zatímco jiné mají smlouvy na 24 měsíců. Existuje řada faktorů, které hrají, do které smlouvy byste se měli přihlásit. Pokud jste někdo, kdo se hodně pohybuje, má nestabilní příjem nebo si není jistý rychlostí využití dat ve vaší domácnosti, je smlouva na měsíc skvělá volba.

To vám umožní snadno upgradovat nebo downgradovat v případě potřeby. Na druhou stranu, hodně času, když se podepíšete na delší smlouvu, získáte zlevněnou cenu. Pokud plánujete v dohledné budoucnosti žít ve svém bydlišti nebo městě, máte stálý příjem a již víte, kolik dat a rychlosti budete potřebovat, je to skvělá volba.

Podepsání smlouvy bez ohledu na to, jak dlouho to může vypadat jako děsivé a zastrašující. Jděte s jakoukoli délkou smlouvy, se kterou se cítíte pohodlně, a vyhněte se poskytovatelům, aby vás mohli promluvit do plánu nebo délky smlouvy, aby mohli vydělat více peněz.

Modemy

Modemy mohou být neuvěřitelně drahé. Pokud již vlastníte, ušetří vám to spoustu peněz. Pokud tak neučiníte, pravděpodobně si budete moci půjčit od poskytovatele NBN, který si vyberete. Je důležité si uvědomit, že ne všichni poskytovatelé nabízejí modemy k pronájmu, ale většina z nich ano. Pokud potřebujete jeden pronajmout, bude velmi užitečné podívat se na ceny různých poskytovatelů.

chytrý modem telstra

Jeden může nabídnout bezplatný modem s delší smlouvou, zatímco jiný vám může účtovat 30 dolarů měsíčně za používání jednoho z jejich modemů. Je ve vašem nejlepším zájmu koupit si vlastní. Tímto způsobem nenesete odpovědnost za kus vybavení společnosti a z dlouhodobého hlediska vám to ušetří spoustu peněz.

Služby zákazníkům

Nyní se na to můžete podívat a domnívat se, že zákaznický servis nezmění vaše rozhodnutí, ve kterém plánu nebo poskytovateli si vyberete. I když to může být pravda, doufáme, že zohledníte zákaznický servis. Způsob, jakým společnost zachází se svými zákazníky, může změnit váš svět, pokud jde o vaše zkušenosti s nimi.

To může být obzvláště důležité, pokud potřebujete přepnout plány, zrušit svůj plán nebo potřebovat profesionála, který přijde k vám domů a opraví váš modem. Jak zjistíte, zda má poskytovatel dobrý zákaznický servis? Existuje několik způsobů. Jedním z nejjednodušších způsobů kontroly je přečtení recenzí.

Snažte se vyhnout čtení recenzí na jejich přímém webu, protože je velmi nepravděpodobné, že by zveřejňovali jakékoli negativní recenze. Podívejte se na místní vyhledávač nebo jednoduše zadejte jméno poskytovatele a poté „recenze“, abyste viděli skutečnou a čestnou zpětnou vazbu od zákazníků. Další věc, kterou byste mohli udělat, je zkontrolovat, zda nezískali nějaké ocenění za zákaznický servis. Co se týče zákaznických služeb, je těžké, že to může být docela nestabilní. Zákazník by mohl být hrubě hrubý, zástupce zákaznického servisu může mít špatný den nebo něco mezi tím.

zákaznická podpora na smartphone

Z tohoto důvodu je důležité přečíst si několik recenzí, které jsou pozitivní i negativní, aby vám poskytly nejlepší představu o tom, do čeho se dostáváte. Nakonec se zeptejte se svých přátel a rodiny, jaké poskytovatele mají a jaké jsou jejich zkušenosti. V závislosti na poskytovateli NBN se to může v jednotlivých městech lišit.

Typy technologie NBN

Většina lidí neví, jaký typ technologie již vlastní. Pokud jste jako já, můžete se snadno obrátit na svého poskytovatele a zjistit to. Můžete také přejít na jejich web a zadat svou adresu, abyste zjistili, jaký typ technologie a připojení poskytuje vaše město.

Protože technologie může být neuvěřitelně komplikovaná, chtěli jsme zahrnout několik jednoduchých věcí, abychom ji trochu srozumitelnější. Existují tři různé technologie NBN, které budeme pokrývat, a my si povíme o tom, co byste měli hledat uvnitř vašeho domova, mimo váš domov a jaký typ soketu bude vyžadován.

Vlákno do areálu (FTTP)
 • Typ zásuvky: Tento typ technologie NBN nepoužívá telefonní zásuvku ve vaší domácnosti.
 • Uvnitř vašeho domu: Ve vašem bytě budete muset namontovat dvě krabice.
 • Mimo domov: vlákno poběží do a z domu do pouliční krabice NBN spolu s krabicí nainstalovanou na vnější straně domu.
Kabel (HFC)
 • Typ zásuvky: Vnitřní box nebude připevněn ke stěnám a nebude používat telefonní zásuvky.
 • Uvnitř vašeho domu: Pokud ještě nemáte kabel NBN, budete jej muset nainstalovat.
 • Mimo domov: Koaxiální kabel poběží z elektrického vedení do uzlové skříňky. Potom vlákno spojí uzel box s NBN boxem.
Vlákno do uzlu (FTTN)
 • Typ zásuvky: Používá telefonní zásuvku ve vaší domácnosti.
 • Uvnitř vašeho domu: Ve vašem domě je umístěn ADSL modem.
 • Mimo váš domov: Měděné linie povedou z vašeho domova do uličního uzlu. Pak bude z ulice směřovat vlákno do krabice NBN.

Změna poskytovatele

Pokud uvažujete o změně poskytovatele, závisí to dobře na několika faktorech. Hlavním faktorem, který hraje roli, je, zda jste ve smlouvě. Pokud jste v jednom, měli byste se obrátit na svého současného poskytovatele a zjistit, jaké jsou jejich storno podmínky a zda existují další poplatky.

poskytovatel orionů

Některé společnosti vám budou účtovat zbývající měsíce vaší smlouvy plus storno poplatek. Ostatní společnosti vám nic neúčtují. To může být něco, na co se podívat, než si vůbec vyberete poskytovatele na prvním místě. Jak změníte poskytovatele, pokud nemáte smlouvu? To je mnohem jednodušší, než kdybyste měli smlouvu.

Nejprve budete muset kontaktovat svého nového poskytovatele NBN. Můžete to udělat online, telefonicky nebo dokonce osobně. Skvělá věc, jak to udělat, je, že váš nový poskytovatel bude pravděpodobně mluvit s vaším starým nebo současným poskytovatelem, aby vám pomohl snadno přepnout. Váš starý plán obvykle zůstane aktivní až do konce měsíce.

Kde žiješ

Kde žijete, také hraje roli, ve které můžete poskytovatele NBN, který můžete použít. Ne každé město má stejné možnosti. Pokud nevíte, kdo poskytuje službu ve vašem sousedství nebo v sousedství, do kterého se přestěhujete, můžete jednoduše přejít na web poskytovatele, který zvažujete použít, a zadat svou adresu.

Pokud nemáte na mysli žádného poskytovatele, existuje spousta webů, které vám umožní zadat vaši adresu, a na základě zadané adresy vytáhnou různé možnosti..

Bundling

Balíček je další věc, kterou musíte zvážit, než utratíte jakékoli peníze za nového poskytovatele služeb. Některé společnosti nabízejí balíčky obchodů, díky nimž bude hrst vašich výdajů o něco levnější.

ruka ukazující na wifi

Například, pokud máte mobilního operátora, který vám účtuje 100 USD měsíčně za vaši telefonní službu a NBN, který vám účtuje poplatky za služby 75 USD, možná budete chtít zkontrolovat u tohoto NBN, zda nabízejí balíčky. Pokud ne, může být vhodné přejít na peníze, které ano. Možná budete moci získat mobilní telefon a služby NBN za méně než 100 USD měsíčně.

Propagační nabídky

Poskytovatelé budou mít spoustu času spuštěny reklamní akce, z nichž budete chtít využít. Nejběžnějším propagačním obchodem je zvýhodněná cena za prvních šest měsíců vaší smlouvy.

Další propagační akce budou zahrnovat věci, jako jsou bezplatné nebo dokonce rychlejší služby za méně peněz. Nezapomeňte se zeptat na propagační nabídky u jakéhokoli poskytovatele NBN, ze kterého chcete koupit službu. Ne všechny propagační akce jsou vždy uvedeny na webových stránkách.

Doplňky

Doplňky nebo jiná oblíbená funkce, kterou má mnoho poskytovatelů NBN k dispozici pro své zákazníky. Většina doplňkových balíčků se týká zábavy. To by mohlo znamenat, že poskytovatel zahrnuje předplatné Netflix, konkrétní televizní kanály nebo předplatné videoher.

netflix

Služby jako jsou tyto jsou součástí sdružování. Nejlepší plán, který byste mohli najít, by byl ten, který nabízí internet, telefon a streamovací služby. I když se to liší od člověka k člověku, tento typ balíčku by byl u většiny zákazníků neuvěřitelně populární.

NBN PLAN FAQ

Otázka: Jaký je účel NBN?

A: Hlavním účelem NBN je přinést zákazníkům, jako je telefon a internet, zákazníky po celé zemi. Poskytují také velkoobchodní širokopásmové připojení maloobchodním poskytovatelům služeb ve velkých městech.

Otázka: Je NBN dobrá věc?

A: Nebudeme se tím chlubit, kdyby to nebylo! Národní širokopásmová síť má mnohem rychlejší rychlosti než ADSL. Sazby, které nabízejí, jsou konkurenceschopné a mnoho plánů zahrnuje neomezená množství dat.

Otázka: Co zahrnuje instalace NBN?

A: Pokud vnější část vašeho majetku nebyla dříve nastavena pro instalaci NBN, bude to první krok. Budou přicházet a instalovat kabely nebo vlákna, v závislosti na typu dostupné technologie. Poté v případě potřeby nainstalují kabel v domácnosti spolu s krabicí nebo dvěma. V případě potřeby vám mohou pomoci nastavit váš internet, abyste byli připraveni jej používat, jakmile odejdou!

Otázka: Je instalace NBN zdarma?

A: Pokud hledáte pouze standardní instalaci NBN, ano, to je zdarma! To zahrnuje proces instalace, který je uveden výše!

Otázka: Můžete použít NBN bez aktivní telefonní linky?

A: Určitě můžete. Aby NBN fungovala, není potřeba aktivní telefonní linka. Můžete mít společnost nainstalovat NBN pomocí měděného drátu a telefonní zásuvky, která je ve vaší domácnosti, i když to není provedeno na všech typech technologií.

Otázka: Existují alternativy k NBN?

A: Technicky ano. Ale pokud jde o porovnávání věcí, jako je cena, data a rychlost, neexistuje žádná jiná alternativa, která měří až do NBN..

Závěrečná slova

No, tady to máte. Nyní jste odborníkem na vše, co souvisí s národními širokopásmovými sítěmi. Doufáme, že se vám podařilo najít poskytovatele nad tímto městem, který má ceny, které spadají do vašeho rozpočtu a které nabízejí konkurenceschopnou rychlost a rychlost přenosu dat. Než utratíte nějaké peníze, nezapomeňte se podívat na délku smlouvy, kterou má poskytovatel pro každý plán.

Ujistěte se, že částka, kterou platíte, a množství údajů, které získáte, jsou dostatečné pro celou vaši domácnost. Nezapomeňte také, že v závislosti na tom, jak vy a ostatní žijete s používáním internetu, může být velký rozdíl, pokud jde o to, kolik dat potřebujete. Nejlepší bude jít s neomezeným datovým tarifem, který má večerní rychlosti mezi 30 a 50 Mbps. Doufejme, že jste o krok blíže k nalezení dokonalého poskytovatele NBN pro vás. Šťastné nakupování!

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me