Neomezená kontrola VPN – Proč je ve skutečnosti velmi omezená

Co znamená slovo neomezeně? Můžete použít VPN Neomezeně na celý život za pouhých 200 USD. To je pro nás docela neomezené.

vpn neomezené logo

Síť VPN by měla být kritickou součástí téměř online komfortu. Když VPN Unlimited poprvé spustila, ve skutečnosti nenaplnila to, co bychom chtěli z VPN.

Se svou verzí 5.0, určitě ano vylepšeno, pokud jde o rychlost, provozuschopnost serveru a zkušenosti s aplikací. To je fantastické znamení od jakékoli společnosti, protože ukazuje, že se pravděpodobně jen bude dál zlepšovat.

Aktuální verze služby vás neodradí, ale nabídne téměř vše, co potřebujete z VPN. Má new kill switch a je skvělá platforma pro přístup k streamovanému obsahu. Jeho rychlosti vás nevyhodí z vody, ale kdo ví, možná tentokrát to bude nejrychlejší VPN kolem.

Služba rozhodně ukazuje největší ochotu ke zlepšení ve srovnání s desítkami dalších služeb VPN venku.

Více o VPN Neomezeno

Pět očí

VPN Unlimited je produkt americké společnosti s názvem KeepSolid Inc. a služba byla zahájena v roce 2013. Jak je dobře známo v některých sektorech online komunity, USA je součástí bezpečnostních aliancí Five Eyes partneři jako Kanada, Austrálie, Spojené království a Nový Zéland. V souladu s tím se USA nepovažují za jednu z nejvýhodnějších zemí, ve které mají založit obchod VPN.

Je to proto, že účast v síti Five Eyes umožňuje jiným členským státům v podstatě špehovat občany ostatních zemí, které souhlasily. To může být pro země výhodné obejít své vlastní zákony proti špehování svých občanů protože jiná země provádí skutečný dohled a poté předává informace.

V současné době v USA neexistují žádné zákony, které by donutily službu VPN zaznamenávat data, ale pokud by někdy byla země, která by to dělala, byla by to USA.

Pokud hledáte síť VPN, pravděpodobně si online přidáváte prémii za zabezpečení, soukromí a anonymitu. A Americký poskytovatel VPN nemusí být vaše nejlepší sázka.

Zásady protokolování, které zaostávají

Jedna věc, kterou většina uživatelů nechce, když používají VPN, je kdokoli, kdo sleduje, kde byl a co dělal online. Poskytovatel internetových služeb nebo poskytovatel internetových služeb obvykle vede rozsáhlé záznamy o online provozu všech. Tato data mohou být zranitelná, a pokud se dostanou do nesprávných rukou, mohou způsobit katastrofu.

VPN by se měly lišit. To je důvod, proč většina poskytovatelů VPN uvádí, že mají zásady „žádné protokolování“. „Žádné protokolování“ znamená, že si nikdo neuchovává životně důležitá data, například o tom, které webové stránky navštěvujete, s kým mluvíte online a co můžete dělat s časem stráveným na internetu..

anonymní prohlížení

Bohužel mnoho z těchto zásad „bez protokolování“ není tak jednoduché, jak by společnosti chtěly, aby spotřebitelé věřili. Zásady protokolování VPN Unlimited určitě spadají do této kategorie.

Zdá se, že část jejich protokolování souvisí s pokusem poskytnout uživatelům lepší výkon. Společnost například sleduje počet lidí, kteří přistupují k jejich serverům, aby pomohli s řešením problémů a udrželi operace v bezpečí. Dále si zaznamenávají, kolik kliknutí uživatelé provádějí při používání softwaru VPN za účelem vylepšení rozhraní. To není nijak zvlášť znepokojivé, ale zbytek jejich logovací politiky může být.

V jejich zásadách se uvádí, že společnost neshromažďuje a neudržuje uživatelské aktivity, zatímco zákazníci používají jejich VPN. Společnost však vede záznamy o datu každé relace a celkovém množství webového provozu, ke kterému dochází během těchto relací. Zásady společnosti také stanoví, že šifruje a uchovává data o zařízeních, která zákazníci přidružili ke svému účtu VPN, protože lze připojit pouze určitý počet zařízení.

VPN Unlimited říká, že se zapojují do tohoto typu protokolování výhradně za účelem poskytování „podrobných informací určených výhradně pro každého konkrétního uživatele.“ Tento nejasně stanovený účel může zvýšit u některých uživatelů červenou vlajku, zejména ti, kteří chtějí pouze nejlepší ochranu, pokud jde o online anonymitu a soukromí.

Je VPN neomezeno zabezpečeno?

Bohužel, lidé, kteří se spoléhají na VPN Unlimited, aby jim nabídli online anonymitu, se mohou těšit z falešného pocitu bezpečí. Rozsáhlé testování řady serverů společnosti ukázalo velké úniky.

I když má uživatel ve svém systému povoleno všechna nastavení zabezpečení a soukromí, může dojít k únikům. VPN by měla těmto únikům zabránit.vpn neomezené šifrování

Testování však ukázalo, že uživatelé VPN Unlimited mohou podléhat únikům WebRTC, DNS a IPv6. K těmto únikům dochází i přes přítomnost robustního šifrování.

VPN Unlimited používá šifrování AES-256 s OpenVPN, což je právě teď zlatý standard. Je to zvolená metoda šifrování pro vládní agentury na celém světě, takže je to pro uživatele VPN Neomezeno pozitivní. Tyto úniky jsou však trvalým problémem.

KeepSolid Wise

keepsolid dns firewall

KeepSolid Wise je rozšíření, které zákazníci mohou přidat do své služby VPN, pokud potřebují obejít zvláště omezující vládní protokoly. V totalitních státech není neobvyklé, že vlády zakazují používání VPN. Když objeví někoho, kdo používá některou z těchto služeb, může zasahovat do nebo zabránit uživateli v přístupu na internet.

KeepSolid Wise je navržen tak, aby připojení VPN vypadalo jako běžné připojení ke každému, kdo může sledovat internetový provoz. Toto rozšíření je k dispozici pouze v systémech Linux, Android, Windows a iOS. Uživatelé Macu to zatím nemohou využít.

Má VPN Unlimited funkci zabíjení?

vpn neomezený kill switch android

Není to tak dávno, VPN Unlimited nenabízí funkci přepínače zabíjení. To je důležité, protože přepínač zabíjení je zabezpečením proti selhání, které zajišťuje, že se uživatelé zbytečně nevystavují online.

Pokud připojení VPN VPN selže nebo se stane nedostupným během relace procházení, je tato relace automaticky ukončena přepínačem kill.

VPN Unlimited nedávno tento nedostatek svých služeb vyřešil přidání funkce přepínače kill.

VPN Unlimited je nyní spolehlivá

V minulosti testování prokázalo, že připojení k VPN Unlimited bylo zřídka snadné. Zdálo se, že k tomu došlo bez ohledu na to, které testery serverů se pokusily použít. Zdá se, že klient Windows je touto chybou obzvláště zranitelný. S novou verzí softwaru se to úplně změnilo.

Nějaký servery se zdají být náhodně nedostupné. Nyní jsou velmi jasně uvedeny, pokud jsou dostupné a nejsou-li k dispozici. V našich nejnovějších testech jsme se pokusili připojit ke každému jednotlivému serveru a neměli jsme žádné problémy.

Když se uživatelé mohou připojit, existuje několik hlášení o ztrátě připojení na frustrujícím způsobem. Někteří zákazníci říkají, že musí restartovat počítač několikrát, aby se znovu připojili, což má za následek některé Ztráta času 30 až 45 minut zatímco se jednoduše pokoušíte se bezpečně připojit online.

Řekneme těmto uživatelům, aby dali VPN další pokus, pokud chtějí. Chápeme však, že pokud jste byli v minulosti spáleni, proč to zkusit znovu? Když je venku tolik dobrých sítí VPN, tito zákazníci pravděpodobně našli alternativu.

Nedovolte, aby vás tyto recenze odrazovaly, pokud jste novým uživatelem VPN, protože VPN unlimited tyto problémy definitivně vyřešila.

Restriktivní zásady zařízení

Stejně jako mnoho jiných poskytovatelů VPN i VPN Unlimited omezuje počet zařízení, ke kterým se uživatelé mohou připojit ke službě. V současné době společnost umožňuje každému uživateli připojit k VPN maximálně pět zařízení.

vpn neomezený limit zařízeníNezní to jako nevýhoda, dokud se podrobněji podíváte, jak vás VPN Unlimited nutí omezit zařízení, která používáte v souvislosti s jejich službami. Zatímco jiné společnosti omezují počet zařízení, která můžete současně připojit k jejich VPN, tato společnost dává každému zákazníkovi pět slotů, z nichž každé je přiřazeno konkrétnímu zařízení. Pokud se pokusíte přihlásit pomocí jiného zařízení, které není přiřazeno k jednomu z těchto slotů, nebudete se moci přihlásit.

Mohli byste se přihlásit k autorizovanému zařízení, odstranit jedno z ostatních zařízení a přidat nové zařízení, ale je to hodně práce. Důvod všech těchto komplikací se stane transparentním, když si uvědomíte, že na svůj účet můžete přidat další zařízení za další měsíční poplatky. Velké rodiny nebo společnosti, které používají VPN, mohou mít zájem o přidání dalších zařízení, ale tato funkce má pro většinu lidí jen malý zjevný nástroj.

Průměrná rychlost

Ať už nahráváte, stahujete nebo jen procházíte, záleží na rychlosti, a to je kde VPN Unlimited je průměr. Je umístěna přímo uprostřed balíčku zbývajících VPN, které jsme testovali. Ve srovnání s jinými poskytovateli VPN může být toto užitečné, pokud se vám rozhraní líbí.

Server v Miláně v Itálii testoval při 60 Mb / s při našem připojení 100 Mb / s. To je v pořádku, ale zdá se, že jde o to nejlepší, co VPN Unlimited dokáže shromáždit. Server v New Yorku spravoval během stahování pouhých 25 Mb / s. Opět není to skvělé, ale není to nejhorší. Rychlosti nahrávání byly mnohem pomalejší, ale to je druh normy, pokud jde o VPN.

vpn neomezený rychlostní výsledek

Hongkongský server byl stejně průměrný při stahování rychlostí přibližně 30 Mbps a při nahrávání přibližně 12 Mbps. Netřeba dodávat, že pokud hledáte neuvěřitelně rychlá nahrávání a stahování, pak byste raději hledali nejlepší VPN pro vaše potřeby..

Je Netflix k dispozici při používání VPN neomezeně?

Funkce Netflix KeepSolid

Netflix může nebo nemusí být dostupný prostřednictvím VPN Unlimited, v závislosti na serveru zvoleném uživatelem. To je normální u VPN a tato služba má ve skutečnosti vyhrazené sítě Netflix, které fungovaly pokaždé, když jsme je vyzkoušeli.

Ostatní servery jsou více zasaženy a chybí. Například se zdá, že servery společnosti v Nizozemsku a Hampshire ve Velké Británii blokují přístup k Netflix. Na druhé straně se server umístěný v americkém státě Kalifornie a další server nalezený v Kanadě oba mohli připojit k Netflixu..

Pokud je Netflix na vašem seznamu „must“ pro poskytovatele VPN, je to mnohem lepší než u jiných možností.

Mohu používat stránky Torrent s VPN Unlimited?

BitTorrent a další formy sdílení souborů nejsou prostřednictvím VPN Neomezeně dostupné. Společnost ve svých zásadách uvádí, že jejím hlavním zájmem je zajištění soukromí uživatelů na rozdíl od stahování torrentů.

To znamená, že VPN Unlimited umožňuje používání torrentových serverů u určitých serverů. Patří mezi ně server v Kalifornii v USA, Ontario v Kanadě a servery ve Francii, Lucembursku a Rumunsku. Vzhledem k celkové nespolehlivosti služby, ti, kteří chtějí používat torrent weby s jakoukoli pravidelností, budou pravděpodobně muset hledat jinde.

Počet serverů a umístění

VPN-neomezené-umístěníVPN Unlimited obsahuje přibližně 400 serverů v 70 národních prostředích. Na rozdíl od mnoha jiných poskytovatelů VPN tato umístění zahrnují Afriku, Turecko a Jižní Ameriku. Ostatní konkurenti na trhu nabízejí více, pokud jde o počet serverů a rozmanitost umístění.

Mateřská společnost VPN Unlimited, KeepSolid, nezveřejňuje, kolik serverů je fyzických serverů a kolik virtuálních serverů. To může být problém pro některé uživatele, kteří se obávají konečné bezpečnosti svých dat. Ostatní poskytovatelé VPN jsou mnohem transparentnější než VPN Unlimited, pokud jde o používání virtuálních serverů, které mohou být umístěny na jednom místě, ale signalizují, že jsou na jiném místě. Přečtěte si více o nejlepších vpns pro torrenting zde.

Neomezená podpora zákazníků VPN

Zdá se, že jednou z oblastí, ve kterých VPN neomezeně funguje velmi dobře, je zákaznická podpora. I když nemají funkce živého chatu, umožňují komunikaci s pracovníky podpory prostřednictvím e-mailu.

Zdá se, že většina lidí dostává do 20 minut nebo půl hodiny relativně účinnou odpověď. Jednou z možných nevýhod oddělení podpory zákazníků je, že se zdá se nachází na Ukrajině. To může být pro některé jazyková bariéra.

Kolik stojí VPN neomezené náklady?

Zákazníci, kteří dávají přednost nastavení průběžně, ocení měsíční plán 9,99 $.

vpn neomezené ceny

Jeden rok služby lze zaplatit předem za cenu pěti dolarů měsíčně. Lepší řešení je tříletý plán, který stojí 99,99 $. Program „Celoživotní“ je k dispozici za zhruba 200 USD, ale toto je doporučeno pouze pro ty, kteří si jsou jisti, že VPN Unlimited je pro ně to pravé.

Mám zvolit VPN neomezeně?

Záleží. Pokud potřebujete připomenout, co jste právě četli, má jich pár bezpečnostní úniky a průměrná rychlost. Pokud upřednostňujete sledování Netflixu jako svůj hlavní úkol VPN, pak všemi prostředky vyzkoušejte VPN Unlimited.

V průběhu mnoha let jsme zkontrolovali tolik sítí VPN a vyzkoušeli téměř stovka různých poskytovatelů VPN. V tuto chvíli můžeme s absolutní jistotou říci, že existuje spousta dobrých, z nichž si můžete vybrat NordVPN a Surfshark. Vše záleží na tom, co je pro vás důležité. Pokud potřebujete dobrý seznam pro začátek, podívejte se na nejlepší VPN pro rok 2020. Stačí jít přes možnosti a nebudete zklamáni tím, co najdete.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me