Nord VPN vs. PIA – vítěz = Nord

Získání nejlepší služby VPN se nikdy nestane náhodou. Obvykle je to výsledek důkladného výzkumu, který porovnává věci, jako je země, ve které je VPN ústředí, rychlost VPN a síť serverů.


Snad nejdůležitější, zákazníci potřebují vědět, zda jsou jejich data v bezpečí s touto VPN. Je pravděpodobné, že poskytovatel sdílí jakékoli informace, které shromažďuje, nebo skutečně dodržuje přísné zásady „bez protokolování“, které slibují uživateli úplnou anonymitu?

Pro průměrného zákazníka není snadné trávit hodně času porovnáváním různých poskytovatelů VPN. Proto jsou taková srovnání tak důležitá. Uvádíme dva relativně známé poskytovatele VPN do konkurenční soutěže, v níž může zvítězit pouze jeden..

Pojďme se na to blíže podívat NordVPN vs. Soukromý přístup k internetu, nebo PIA.

Úvod do NordVPN

Sídlí v Panamě a jedná se o jednu VPN, která se skutečně drží zásady „žádné protokoly“. Díky tomu je mimořádně populární a testy rychlosti odhalí některé působivé výsledky. Mezi další cenné funkce patří software pro blokování reklam, nepřetržitá živá podpora prostřednictvím chatu, servery, které umožňují použití TOR-over-VPN, a konfigurace pro dvojitou VPN. Jejich 30denní záruka vrácení peněz je chvályhodná.

nordvpn logo

Úvod do PIA

Lidé, kteří hledají základní a levnou síť VPN, mohou být se soukromým přístupem na internet spokojeni. Je založen ve Spojených státech, které mnoho lidí uzná jako nevýhodu, protože tato země je součástí sítě Five Eyes Network. Zásady pro vrácení peněz společnosti PIA jsou méně štědré než u společnosti Nord a prodlužují se na pouhých sedm dní. Navíc se zdá, že zákaznická podpora PIA se v posledních měsících zhoršila.

logo soukroméinternetaccess

Porovnání jurisdikce

NordVPN má nepochybně tu výhodu. Má sídlo v Panamě, zemi, která je není součástí z pěti očí, devíti očí nebo 14 očí. Porovnejte to s PIA, která má sídlo v USA. USA je součástí všech těchto špionážních sítí. To znamená, že zpravodajské údaje pocházejí ze špionáže občanů mohou být sdíleny s úřady.

Tyto sítě v podstatě umožňují internet špionážní agentury jednoho členského státu, aby se podívaly na online aktivity občanů v jiných členských státech. Mohou tak činit legálně díky dohodám mezi členy. Zatímco americké zákony omezují americké špiony, aby jednali na svém domovském území bez pravděpodobné příčiny, oprávnění a jiných právních věcí, špion z Austrálie nemá stejná omezení.

Pokud se Austrálii náhodou podaří získat nějaké užitečné informace týkající se online aktivit občanů USA, sdílejí je s americkými úřady, které mohou poté jednat. Samozřejmě je to také naopak. Když američtí špioni zjistí údaje o australských občanech, které by mohly být zajímavé, sdílí se s australskými úřady.

V souladu s tím nemusí být síť VPN založená v USA schopna chránit své zákazníky před vládními zásahy. Taková VPN je také podléhají americkým zákonům týkající se uchovávání údajů a sdílení těchto údajů s úřady.

Naproti tomu Panama nemá takové zákony o uchovávání dat. Rovněž nejsou stranami mezinárodních špionážních dohod, které by je přiměly ke sdílení dat s jinými národy. Díky tomu je Panama vynikající volbou pro hostování VPN.

Která VPN je rychlejší?

Bez ohledu na to, jak trávíte čas online, Rychlost VPN je kritická. Pomalé rychlosti narušují výkon prohlížeče a ponechávají vám rychlost načítání stránky, která zaostává. Podívejte se na výsledky testů VPN níže a zjistěte, která služba je rychlejší.

Porovnání hodnocení poskytovatele vpn

NordVPN poskytuje robustní síť, která příliš kolísá. Pomáhá to společnosti Nord automaticky připojit uživatele k nejméně přetíženému serveru v zemi, kterou si uživatel vybere. Méně přeplněný server se vždy překládá na rychlejší prohlížení.

Rychlosti NordVPN však nebyly působivé. Stahování při používání serveru v Tokiu měřilo pouhých 1,05 Mb / s. Nejlepšího výsledku bylo dosaženo v Amsterdamu s rychlostí stahování 16,36 Mbps.

Výsledky testu rychlosti PIA byly lepší. Míra stahování v Tokiu byla 13,74 Mbps, v Nizozemsku to bylo 20,38 Mbps, což byla nejrychlejší rychlost pro PIA. Počáteční připojení je místo, kde se zdá, že PIA ztratí většinu své rychlosti, i když jeho konzistence byla dobrá napříč deskou.

Tohle znamená tamto PIA má výhodu rychlosti, ale její přístup k streamovacím platformám je v nejlepším případě nepředvídatelný. V souladu s tím mohou uživatelé stále preferovat spolehlivější NordVPN při streamování.

Která VPN má rozsáhlejší síť?

Pokud jde o zajištění velkého výkonu, velikost sítě a distribuce jsou nanejvýš důležité. Čím více serverů VPN nabízí, tím méně bude každý z těchto serverů přeplněný. Kromě toho je žádoucí mít dobrou geografickou distribuci serverů, takže bez ohledu na to, kde se zákazníci na světě mohou nacházet, jsou můžete najít server, který je relativně blízko. Tím je zajištěn rychlejší výkon, ale také to znamená, že uživatelé mají mnohem více možností, když chtějí zkazit svou polohu.

evropské servery nordvpn

NordVPN je vítězem v této kategorii s jeho více než 5 000 serverů nachází se v 61 různých zemích. PIA se může pochlubit právě teď 3 100 serverů umístěny ve 33 zemích.

Porovnání zabezpečení

Zabezpečení je hlavním důvodem, proč lidé používají VPN. Stále více lidí se zajímá o VPN kvůli obavám o bezpečnost a počet titulků o riziku kybernetické bezpečnosti zasáhne téměř téměř zpravodajské weby každý den.

V této kategorii není možné porazit NordVPN. Mají spolehlivé zásady proti protokolování a jejich šifrování je prvotřídní, protože získáte protokol OpenVPN a 256bitové šifrování AES. Nord navíc umožňuje dvojí VPN a zahrnuje CyberSec, což pomáhá uživatelům vyhnout se botnetům. Testování dále odhalilo, že NordVPN neměl žádné úniky.

nordvpn cybersec

U PIA neexistuje dvojitá VPN a výchozí připojení používá 128bitové šifrování AES. Přesto si můžete vybrat 256bitové šifrování AES a také si můžete vybrat MUŠKÁTOVÝ KVĚT, což není tak dobré jako Nord's CyberSec, ale alespoň nabízí určitou ochranu.

nastavení soukromého přístupu k internetu

Soutěž v této kategorii je těsná, ale Nord vyjde dopředu.

Kompatibilita

Pokud jde o skutečné používání VPN, chcete mít bezpečný přístup k internetu ze všech svých zařízení. Implementace VPN na zařízení může být problémem v mnoha scénářích. Pokud je pro vás důležitá úspora času s snadnou instalací VPN, pak by NordVPN byla vaše volba.

PIA nabízí všechny hlavní operační systémy: Windows, MacOS, iOS, Android, Linux a schopnost používat VPN na routerech. Problém je - mimo hlavní platformy to je matoucí používání VPN na jiných zařízeních.

Společnost NordVPN nabízí každý hlavní operační systém, který společnost PIA provádí. Má také praktické návody pro používání VPN v krabicích Android TV, spoustu různých značek směrovačů a náhodná zařízení..

Soukromý přístup k internetu překoná NordVPN v počtu zařízení, která můžete připojit najednou. PIA vám nabízí možnost používat 10 současných připojení zatímco NordVPN umožňuje pouze 6.

Pokud opravdu potřebujete další 4 připojení, pak by PIA sem posunula jehlu, ale pokud jde o kompatibilitu, NordVPN je na špičce.

Výběr VPN

V tomto srovnání NordVPN vs. PIA, Nord je jasným vítězem. Nicméně PIA nabízí spolehlivé služby a dává smysl použití ve specifických scénářích.

Obě nabízejí záruky vrácení peněz, takže je velmi rozumné vyzkoušet obě možnosti zdarma a vyzkoušet si rychlost polohy, pokud již některý z nich neprodáte. Pokud NordVPN drží rychlost PIA, doporučujeme použít NordVPN, abyste využili jejich vynikajícího zabezpečení, jurisdikce a nabídky funkcí.

nordvpn logologo soukroméinternetaccess

Vaše poloha může učinit jeden z nich dobrou volbou. Pokud jste v Tokiu, rychlost na NordVPN prostě nevzbudí velkou důvěru ve službu a učiní PIA mnohem lepší volbou. Jediný okamžik, kdy NordVPN opravdu porazí PIA, je ve specifické rychlosti umístění kde se nacházíte, má velký vliv na váš výběr.

FAQ

Otázka: Je NordVPN soukromý?

A: Ano, ale NordVPN umožňuje torrentování a P2P pouze na vybraném počtu svých služeb. Vidět, jak torrenting je obvykle to, co lidé chtějí mít soukromý, by to mohlo být problém pro některé lidi.

Otázka: Má NordVPN přepínač zabíjení?

A: Ano, jednou z jejich nejlepších funkcí je automatický přepínač zabíjení. Pokud budou vaše data vystavena na vteřinu, automaticky zastaví program, který používáte, nebo přeruší připojení od zařízení, které používáte.

Otázka: Je PIA VPN dobrá?

A: Ano, jako jedna z nejpopulárnějších služeb na současném trhu nabízí služby na vysoké úrovni.

Otázka: Jaká je nejbezpečnější služba VPN?

A: NordVPN bere dort v této kategorii. I když ne vždy nejrychlejší, NordVPN nabízí nejlepší zabezpečení.

Otázka: Jsou bezplatné VPN bezpečné?

A: Z velké části ne. Existují některé placené služby, které mají bezplatné verze svého softwaru, které jsou relativně bezpečné. K dispozici jsou lepší možnosti rozpočtu, které by se vám lépe hodily. Podívejte se na našeho nejlepšího bezplatného průvodce VPN.

Přidejte svoji vlastní recenzi:

Snažíme se samostatně zkoumat produkty, abychom našim čtenářům lépe pomáhali při rozhodování. Vzhledem k tomu chceme také slyšet vaše názory. Přijímáme jednotlivé recenze, které jsou informativní a nepropagační. Vyplňte níže uvedený formulář a my vaši recenzi zveřejníme. Propagační recenze od samotných společností nebudou zveřejněny. dík!

--- Vyberte rychlost ---
Průměrný
Zpomalit
Rychle
?>

--- Vyberte prosím použitelnost ---
Snadné použití
Mírně komplikované
Velmi komplikované
?>

Kliknutím na tlačítko níže potvrzuji, že jsem si přečetl a akceptuji Podmínky použití.

PŘIDAT MOJE PŘEZKUM

0
4415

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me