Opera VPN Service – zdarma .. Nebo je to opravdu? (Výsledky testů)

Pokud je produkt zdarma, jste produktem. Alespoň vaše data jsou.

Většina lidí nyní chápe důležitost dostupnosti nejlepší VPN. Chtějí chránit své soukromí. Chtějí mít možnost získat přístup k geo-omezenému obsahu a surfovat po webu bez omezení. Když uslyší, že Opera poskytuje službu VPN zdarma s neomezeným počtem dat, skočí na to.

Opravdu služba opery opravdu naplní humbuk?

Přehled VPN Opera

FunkceInformace
Použitelnost: Snadné použití
Zásady protokolování: Některé zásady protokolování
Velikost serveru: 10 serverů
Distribuce serveru: 5 zemí
Podpěra, podpora: Žádný
Torrenting: Nepovoleno
Streamování: Omezený
Protokol VPN a šifrování: Neexistující
Hlavní sídlo: Kanada
Cena: Volný, uvolnit
Oficiální webové stránky: https://www.opera.com

Není to skutečná VPN - jedná se o proxy službu

První věc, kterou musíte pochopit, je to Opera není skutečná VPN. Je to bezpečné proxy služba. To znamená, že Opera zašifruje provoz svého vlastního prohlížeče směrováním přes server provozovaný sítí VPN v Kanadě. Nicméně, Opera je není určen k šifrování provozu v jiných webových prohlížečích nebo samostatné e-mailové klienty. Pokud by Opera byla skutečnou sítí VPN, šifrovala by každý kousek informací o Internetu přicházejících a vystupujících ze zařízení. Nezáleží na tom, jaká aplikace data zpracovávala. To znamená, že Opera je mnohem méně bezpečná než samostatná služba VPN.


Profesionálové:
 • Zcela zdarma
 • Žádná omezení šířky pásma
 • Pracuje s Netflixem
 • Snadné nastavení a snadné použití
Nevýhody:
 • Zaznamenává všechny vaše informace
 • Kanadská jurisdikce
 • Není to skutečná VPN
 • Žádný samostatný produkt
 • Zjištěny úniky IP
 • Pomalé rychlosti
 • Žádné torrenty
 • Pouze tři volby serveru
 • Zákaznický servis

Co se nám na Opera VPN líbilo

opera vpn zdarmaChtěli jsme začít s pozitivními věcmi o této „VPN“, než jsme se ponořili do mnoha nedostatků. Jedna dobrá věc na službě je, že je zcela zdarma. Nemusíte se přihlašovat k odběru a neexistují žádná omezení šířky pásma.

Je však důležité si to pamatovat bezplatné sítě VPN nějak vydělávají své peníze, a to obvykle prostřednictvím zpeněžení vašich dat. Existuje rčení, dostanete za co zaplatíte “. V tomto případě to nemůže být pravda. Pokud tedy chcete, aby skutečná nabídka byla nákladově efektivní, musíte jít s téměř bezplatnou službou. Podívejte se na náš seznam nejlepších bezplatných sítí VPN.

Je postaven přímo v prohlížeči a aktivace je snadná. Pro aktivaci VPN jednoduše přejděte do menu / nastavení / soukromí / VPN. Po dokončení tohoto procesu můžete službu VPN jednoduše spustit a znovu zapnout. Můžete také zvolit umístění serveru a zjistit, kolik dat používáte.

Konečně, k našemu překvapení Opera spolupracovala s Netflixem. Fungovalo to nejen, ale fungovalo to bezchybně. Někteří se mohou ptát, neměli by všechny sítě VPN pracovat s Netflixem? Teoreticky ano. V průběhu let se však Netflix stal velmi přísným a používal výkonnou anti-VPN technologii k detekci a blokování i těch nejlepších VPN. Mnoho VPN, když jsou použity pro streamování geo-omezeného obsahu na Netflixu, se setkává s obávanou chybovou obrazovkou.

Chybová obrazovka netflix

To je něco, co má Opera ve svůj prospěch.

Pokud důvěřujete opeře?

Odpověď na tuto otázku získáte, když se podíváte na zásady ochrany osobních údajů Opera. Tam najdete několik klauzule, která nutí jednotlivce dotýkat se soukromí dvakrát.

Jedním příkladem je skutečnost, že služba si vyhrazuje právo shromažďovat údaje o použití. To znamená, že mohou ukládat navštívené webové adresy a IP adresy, ale ne nutně obsah webových stránek.

Toto je mnohem více informací, než shromažďují ostatní VPN. Je třeba si uvědomit, že služba není nijak spojena s vaším jménem ani s vámi. Je připojeno k používanému zařízení. To znamená, že Opera VPN nevytváří historii procházení.

Když se podíváte na jejich zásady ochrany osobních údajů, zjistíte, že shromažďují informace o vašem operačním systému, vaší IP adrese a další informace, které lze v průběhu času použít k identifikaci vašich zařízení. Opět je důležité zdůraznit, že Opera VPN nemá informace, které vás spojují s IP adresou.

Opera vydělává peníze prodejem vašich dat - pozor

opera vpn od surfeasyKdyž se podíváme na tuto službu jako celek, cítíme, že Opera dělá to, co byste očekávali od bezplatné služby. Shromažďují vaše anonymní informace a prodávají je ostatním. Pokud hledáte anonymitu a úplné soukromí, rozhodně to není VPN, které byste měli důvěřovat. Měli byste pokračovat v hledání nejlepší VPN pro ochranu soukromí a zabezpečení.

Prohlížeč Opera je technicky společnost se sídlem v Norsku. Problém je v tom, že jejich VPN službu spravuje SurfEasy. Tuto kanadskou společnost koupila Opera před několika lety. Kanada je účastnickým členem 5 Eyes Surveillance Alliance.

Tohle je aliance pro shromažďování informací. Myšlenka je taková, že více národů může sdružovat své zdroje dohromady. Pokud má jedna země ve skupině informace, sdílí je s ostatními čtyřmi. Nejenže jde o monitorovací činnost Opera VPN, ale pokud o to kanadská vláda požádala, je povinna ji předat.

VPN prohlížeče používá algoritmus AES-256. Víme také, že používá standardní zabezpečení HTTPS. Během testování jsme neviděli žádné úniky webRTC.

Předpokládali bychom, že Opera VPN bude fungovat jako její partner SurfEasy. Myslíme si, že používá OpenVPN. Je však obtížné to ověřit. Využívá integrovaného veřejného DNS společnosti Google. Požadavek proxy pochází ze serverů VPN.

Používání VPN

odznak prohlížeče opera vpn povolitPoužití VPN v nástěnném prohlížeči je velmi snadné. Po dokončení procesu povolení serveru VPN se na panelu vyhledávání zobrazí modrá značka VPN. Kliknutím na odznak VPN se přesměrujete na hlavní panel.

Ovládací panel se snadno používá. Službu VPN můžete zapnout nebo vypnout. Dostanete displej, který ukazuje šířku pásma používanou během týdne, stejně jako šířku pásma, kterou jste použili během měsíce. Virtuální umístění můžete změnit kliknutím na svůj aktuální výběr. Dostanete seznam nových míst, na která můžete změnit. Jednoduše vyberte nové umístění a změní se na server VPN ve zvolené zemi.

Jak rychlý je Opera VPN

Každý chápe, že pokud budete používat zabezpečené připojení VPN, ztratíte trochu rychlosti internetu. To je pro kurz jen par. Problém nastane, když si všimnete obrovské poklesy výkonu ve jménu "anonymita".

opera vpn speed result zurichJeště horší je, když jste ani slíbená anonymita a ty jsi nuceni trpět pomalou službou.

To je to, co získáte s Opera VPN.

Zde vidíte rychlosti, které se v nepřijatelném území snižují.

Tenhle je o něco lepší, ale rozhodně není o čem psát.

Tohle je jedno z nejpomalejších připojení VPN, jaké jsme kdy viděli. Opera VPN tedy může odblokovat Netflix. Spojení je však tak pomalé, že streamování vašeho oblíbeného filmu nebo televizního seriálu na Netflixu se stává zábavným až noční můrou.

Možnosti platby

Opera VPN je zdarma. Neexistují žádné platební možnosti, žádné upgrady ani časové limity. To znamená, že se nemusíte starat o záruku vrácení peněz nebo o to, zda používají kryptoměna k ochraně vašeho soukromí..

Problém s VPN zdarma

nevýhody vpnNejlepší VPN nebude nikdy VPN zdarma. Bezplatné sítě VPN z dlouhodobého hlediska budou stát dražší, protože neposkytují soukromí a neposkytují zabezpečení. Mnoho služeb umožňuje třetím stranám prohledávat vaše osobní údaje nebo dokonce ještě horší.

Když platíte za VPN, společnost, kterou platíte, vydělává peníze prostřednictvím předplatného. To znamená, že nemusí prodávat vaše osobní údaje ostatním. Bezplatné sítě VPN mohou představovat riziko, že budete mít škodlivé věci, jako je krádež identity.

Bezplatné VPN mají pomalou rychlost připojení. Bezplatné VPN mají málo zákaznických služeb. Zdarma VPN mají malý výběr serverů, ze kterých si můžete vybrat. Bezplatné sítě VPN vám nabízejí dílčí protokoly VPN.

A co Torrenting?

S Opera VPN není torrentování vyloučeno. S torrentem používáte VPN, protože chcete své informace chránit. Chcete zabránit tomu, aby lidé mohli hacknout váš počítač. Když torrent, připojíte se k počítačům a systémům jiných osob a dáváte jim přístup k vašim.

Ve světě, kde byli všichni dobří a laskaví, by to nebyl problém. Bohužel, torrenting používají zločinní jedinci k páchání počítačové kriminality. Pokud používáte VPN, můžete se chránit.

statistika porušení údajů

Tady je problém. Opera vaše informace nešifruje. Takže i kdyby bylo torrentování v pořádku, nebyli byste v bezpečí. A pamatujte, že Opera VPN je proxy prohlížeče. Bude tedy fungovat pouze pro informace přenášené přes skutečný prohlížeč.

Pomocí torrentů se připojujete k vnějším programům, jako je uTorrent. To znamená, že můžete políbit trochu ochrany, kterou tato tzv. VPN poskytuje sbohem.

Kde jsou umístěny Opera VPN servery?

umístění serveru vpnServery VPN Opera jsou umístěny v pěti zemích. Oni jsou:

 • Spojené státy
 • Německo
 • Kanada
 • Nizozemí
 • Singapur

Opera vydala plány na rozšíření svých serverových základen na různá místa po celém světě. V současné době umožňují uživatelům připojení k tomu, co nazývají „upřednostňované servery“. Jedná se o servery v:

 • Americas
 • Asie
 • Evropa

To je frustrující nemáte ponětí, s kterým městem jste spojeni. Musíte hodit kostkami a doufat v to nejlepší.

Zatímco jsme u toho, měli bychom dodat, že neexistuje žádné zabíjení přepínače. To je něco, co od VPN jen očekáváte. Pokud dojde k úniku vaší IP adresy, přepínač zabíjení automaticky sníží vaši relaci.

Služby zákazníkům

opera vpn forumUpřímně, byli jsme v pokušení nechat tuto sekci prázdnou. Koneckonců, o čem je mluvit? Kolik z toho dostanete?

Podívejte se, jestli chcete pomoci, Opera od vás nechce slyšet. Kliknutím na tlačítko nápovědy nezačne živý chat, nepřijde vás do kontaktního formuláře a neotevře se lístek nápovědy.. Nic. Stačí jen přejít na stránku, kde si můžete přečíst více o tom, co je VPN a jak vám má pomoci.

Opera má fórum podpory. Toto fórum však pokrývá široké spektrum témat zabývajících se prohlížečem. O VPN se přímo nediskutuje. Jen další stávka proti tomu možnost subpar VPN.

Čínští investoři

Čína nemá dobrou pověst, pokud jde o bezplatný internet nebo soukromí na internetu. Nedávno čínská investiční skupina spolupracovala s prohlížečem Opera. Zjevně to nezahrnuje Opera Media Group ani Opera VPN. Zdá se, že prozatím jsou v rukou původní norské společnosti. To je řečeno, pokud máte obavy o soukromí, možná se divíte, jaký přístup mají Číňané k Opera VPN a informace, které shromažďuje.

Závěrečné myšlenky

Opera VPN vypadá dobře na povrchu. Kdo tím nebude nadšený něčím, co je zdarma a odblokuje geo omezení Netflix? Opera VPN se snadno používá. Abyste mohli získat výhody, nemusíte vědět, jak nastavit VPN, ani co je to VPN. Vaše šířka pásma není omezena a přenosy jsou šifrovány pomocí šifrování vojenské úrovně.

Pokud jste však jakýmkoli způsobem, tvarem nebo formou znepokojeni ohledně soukromí a skutečné bezpečnosti, toto není pro vás volba. Nezapomeňte, že nenakupujete nejlepší VPN na trhu. Jedná se o bezplatnou službu, která funguje pouze s informacemi přenášenými z prohlížeče Opera.

vpn povoleno vyskakovací opera vpn

Pokud si přečtete zásady ochrany osobních údajů nebo podmínky použití připojené ke službě, budete se cítit méně bezpečně. Rychlosti připojení jsou propastné. Opera VPN nejen zaznamenává vaše použití, ale může také prodávat vaše data. A díky nejasné jurisdikci je velmi možné, že tato společnost prozradí vaše údaje donucovacím orgánům, pokud o ně budou požádány..

Služba je zdarma. Přesto si nemyslíme, že to stojí za cenu.

Pokud chcete VPN, pak získejte skutečnou VPN

Chcete vyzkoušenou a vyzkoušenou službu VPN, která chrání všechna data odesílaná prostřednictvím Internetu? Pak doporučujeme NordVPN.

Společnost NordVPN má po celém světě tisíce zabezpečených umístění serveru. Mají jasnou politiku a nabídku bez protokolování bezkonkurenční podpora zákazníků.

Je také velmi snadné použití, což odráží závazek společnosti poskytovat produkt, který opravdu funguje. Neexistují žádné skryté poplatky ani klauzule. Pomocí jednoho předplatného můžete chránit více zařízení.

Díky jejich umístění v Panamě, NordVPN chrání vás před řadou vládních programů dohledu, které mohou ohrozit vaše soukromí.

 • Nabízí fenomenální zákaznickou podporu a live chat, který je k dispozici 24/7
 • Adovoluje torrentování
 • Plány NordVPN sahají od 2,99 $ měsíčně až 11,99 $ měsíčně
 • NordVPN má speciální servery vyhrazené, které vám pomohou obejít geo omezení služeb jako Netflix
David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me