Proton VPN – Zkušení bezpečnostní lídři (mohou dodávat?)

ProtonVPN zatím není působivou službou, ale zdá se, že se snaží tvrdě. Zde je můj názor na to, jak se hromadí proti konkurenci.


ProtonVPN je intelektuálem harvardských fyziků, kteří byli za ProtonMailem. Prohlášení společnosti ProtonMail ke slávě je skutečnost, že byla umístěna v podzemním bunkru. ProtonVPN je virtuální privátní síť navržená pro zabezpečení vašeho webového provozu.

ProtonVPN je služba, která je zaměřena na zabezpečení. Je to jedna z mála služeb VPN, která nabízí skutečně bezplatnou možnost. Je to dobrá služba. Mohlo by to však být nejlepší VPN? Podívejme se na několik faktorů, které nám mohou pomoci určit odpověď.

Přehled

FunkceInformace
Použitelnost: Snadné použití
Zásady protokolování: Žádné zásady protokolování
Velikost serveru: 3 000 ++ serverů
Distribuce serveru: 61 zemí
Podpěra, podpora: Lístek
Torrenting: Omezený
Streamování: Omezený
Protokol VPN a šifrování: Protokol OpenVPN; Šifrování AES-256
Hlavní sídlo: Švýcarsko
Cena: 4 $ / měsíc
Oficiální webové stránky: https://protonvpn.com/
Profesionálové:
 • Servery jsou fyzicky bezpečné
 • Dobré zásady ochrany osobních údajů
 • Internetový klient se snadno používá
 • Přátelský k P2P
 • Může zahrnovat ProtonMail
 • Zabezpečené základní připojení
Nevýhody:
 • Omezené servery a umístění serverů
 • Problémy s rychlostí serveru
 • Ne všichni klienti získají plný přístup k funkcím serveru
Funkce:
 • Tři umístění serveru s bezplatnou verzí VPN
 • AES - 256 šifrování
 • 2048bitové šifrování klíčů RSA
 • HMAC s SHA256 pro ověření zprávy
 • Otevřete protokoly VPN
 • Podporuje PPTP L2TP / IP sec
 • Švýcarská společnost
 • Proton VPNs Secure Core se nachází 1 000 m pod povrchem v ochranném krytu proti spadnutí
 • Zabijte spínač
 • Zpráva o průhlednosti
 • Rozkazový kanár

Můžete důvěřovat ProtonVPN?

Při určování, zda je VPN důvěryhodná, je jedním z prvních míst, na které se chceme podívat, jejich zásady ochrany osobních údajů. ProtonVPN při diskusi o své filozofii říká, že se zavázali chránit soukromí svých uživatelů. To znamená, že shromažďují minimální množství potřebných informací s cílem umožnit svým klientům soukromý a anonymní zážitek.

Protonvpn log logProtonVPN slibuje, že nebude shromažďovat žádné protokoly. Zavazují se proto, že nebudou sdílet informace o vašich připojeních nebo navštívených webech.

Na přihlašovací stránce účtu ukládají jediné časové razítko nejnovější aktivity. To nezahrnuje informace o tom, odkud se přihlašujete nebo jak dlouho jste přihlášeni. Jedná se o standardní postup se všemi VPN. To jim umožňuje zajistit, aby zákazníci nezneužívali své služby tím, že více lidí používá VPN, než umožňuje předplatné. Časové razítko se přepíše pokaždé, když se znovu připojíte k serveru.

Někteří se divili, jak se ProtonVPN dokáže vyhnout uchování dat protokolu, protože je to podle švýcarského práva povinné. ProtonVPN to podrobně vysvětlil ve svých zásadách ochrany osobních údajů. Odebrání jejich blogu spočívá v tom, že zákony, které vyžadují ukládání informací o protokolování, se vztahují na hlavní telekomunikační operátory, což ProtonVPN není. Tyto zákony tedy nejsou dotčeny.

Jsou servery Proton Mail bezpečné?

protonvpn žádné protokolyJiní se obávají, že mnoho serverů ProtonVPN se nenachází ve Švýcarsku. Místo toho se nacházejí v zemích, jako je Kanada, Spojené státy americké a Čína, kde jsou vynucovány věci jako protokolování a monitorování. Dalo by se tedy zeptat, jak by v této situaci fungovaly zásady bez protokolu. Odpověď je, že zásada je stejná bez ohledu na to, kde jsou servery umístěny. Podle ProtonVPN jejich servery neukládají žádné osobní údaje, takže je bezpečné se připojit k jakékoli zemi, kterou by uživatel chtěl..

ProtonVPN je otevřený a předem o skutečnosti, že vědí, zda je konkrétní klient připojen ke službě VPN. To však platí pro každou službu VPN venku. Co se nám na ProtonVPN líbí, je to, že jsou dostatečně zodpovědní, aby tuto skutečnost odhalili. Pro nás je to dobrá věc.

Skutečnost, že sledují časová razítka pokusů o přihlášení, je dobrá, protože jim umožňuje chránit před útoky brutální síly. Služba VPN, která říká, že se nezaznamenávají pokusy o přihlášení, je buď lhavá, nebo si není vědoma bezpečnosti.

Takže po prozkoumání různých aspektů jejich zásad ochrany osobních údajů máme pocit, že ProtonVPN je čestný. Jsou předem o tom, co budou a nebudou shromažďovat. Podporují je jednotlivci, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oblasti ochrany osobních údajů a kteří berou ochranu soukromí svých klientů vážně.

Protože jsou švýcarskou společností, nepodléhají právním předpisům EU. Nejsou členy sledovacích programů Five Eyes ani 14 Eyes vedených Spojenými státy. Jak jsme však zmínili výše, Švýcarsko také schválilo některé zákony o dohledu, které nás nutí přemýšlet dvakrát. Tyto zákony vyžadují, aby telekomunikační operátoři ukládali protokoly připojení po dobu 12 měsíců. Vzhledem k nejednoznačnosti formulace je možné odejít a věřit, že to neplatí pro e-maily a služby VPN. Toto je taktika, kterou ProtonVPN přijímá.

Ceny ProtonVPN

ProtonVPN nabízí čtyři různé způsoby stanovení cen. Každý cenový bod nabízí volitelné slevy, pokud platíte ročně.

protonvpn ceny

První úroveň služeb je zdarma. Jedná se však o velmi omezenou službu. Máte přístup pouze k serverům v Nizozemsku, Spojených státech a Japonsku. Nejsou nabízeny žádné další funkce. Pokud se však zaregistrujete pro bezplatnou službu, máte možnost vyzkoušet si placenou službu sedm dní zdarma. To je dobrá volba, pokud chcete získat pocit, zda služba ProtonVPN pro vás bude fungovat.

Další možností je jejich základní plán 4 $. Máte přístup ke všem jejich serverům. Můžete připojit dvě zařízení současně. Rychlost služby je vyšší než rychlost, kterou získáte u bezplatné možnosti, ale nejde o jejich nejrychlejší rychlost.

Další možností je 8 $ měsíčně. Omezení připojení je zvýšeno na pět zařízení. Zde získáte přístup k jejich nejvyšší rychlosti, jejich torrentovým serverům a jejich Secure Core. Pokud jde o peníze, jedná se o nejlepší plán. Poskytne vám vše, co budete potřebovat z VPN.

protonvpn způsob platbyKonečný plán je 24 $ měsíčně vyplácených jednou ročně. Tento plán je velmi blízko plánu 8 $ s výjimkou, že získáte také přístup k ProtonMail.

Můžete platit pomocí PayPal nebo hlavní kreditní kartou.

ProtonVPN nabízí 30denní záruku vrácení peněz. Nejedná se však o plnou záruku vrácení peněz. Je to poměrná záruka. Takže vám bude vrácena částka za nevyužitou část měsíce. Používáte-li službu po dobu pěti dnů, obdržíte vrácení peněz za nevyužitých 25 dní. Toto upřímně není dobrá politika vracení peněz, zejména pokud se podíváte na jiné služby, které nabízejí plné žádné dotazy, záruku vrácení peněz.

Pozitivní je, že ProtonVPN může podle svých smluvních podmínek poskytnout svým klientům poměrnou náhradu, pokud z nějakého důvodu nebyla jejich služba k dispozici nebo nestabilní. To by bylo provedeno poté, co majitel účtu podá žádost. Veškeré náhrady jsou zpracovány do 14 dnů od žádosti.

Rychlost serveru ProtonVPN

ProtonVPN má v pořádku rychlosti pomocí plánu plus. Je to o 13 až 15 procent pomalejší než nechráněné připojení. Čím blíže jste fyzicky k serveru, tím rychlejší jsou rychlosti.

protonvpn rychlostní výsledekKontrola připojení pomocí serverů plus vedla k trochu větší ztrátě rychlosti připojení. Očekávali jsme to však kvůli zvýšené úrovni šifrování. Přestože došlo k určité ztrátě rychlosti, služba byla stále dostatečně rychlá, aby mohla využívat online streamingové služby.

Síťová připojení Secure Core měla nejpomalejší rychlost ze všech služeb. Dá se to očekávat, protože cesta k cílovému serveru VPN je rozšířena o multi-hopping. Toto přidané bezpečnostní opatření zvyšuje čas pingu výrazně a znatelně snižuje rychlost internetu.

rychlost protonvpn2Šifrované připojení, počínaje základní rychlostí poklesu ISP 28 MB za sekundu, sníží rychlost na 18,46 MB za sekundu. Mluvíme o 35 procentním snížení rychlosti. Viděli jsme, že stejné výsledky jsou pravdivé bez ohledu na server. Rychlost klesla mezi 25 a 35 procenty. Jedná se o drastickou ztrátu rychlosti, ale je dostatečně rychlá, abyste se mohli věnovat svým internetovým aktivitám, pokud jste ochotni obětovat rychlost kvůli zvýšenému soukromí online.

výsledek rychlosti protonvpn3S bezplatnou službou VPN si všimnete největšího poklesu rychlosti připojení. Důvodem je, že služba poskytuje přístup k malému počtu serverů s malou šířkou pásma, které jsou často zatíženy.

Zde jsme začali se základní rychlostí stahování ISP 28,22 MB za sekundu. Klesl na přibližně 15,5 MB za sekundu. To je pokles o 45 procent. A další zkušební rychlosti klesly mezi 30 a 60 procenty. V závislosti na rychlosti vašeho původního připojení k ISP by to mohlo mít znatelný efekt a ovlivnit vaši schopnost využívat online surfování. Volná volba tedy není opravdu dobrá volba pro jednotlivce, kteří běžně používají internet s VPN. Pokud jen zřídka potřebujete zabezpečené připojení k internetu nebo nemáte peníze, může to být dobrá volba.

Porozumění možnosti Secure Core Connections

Jednou z funkcí vyšší úrovně je její síť Secure Core. Tato síť je skupina serverů na Islandu, ve Švýcarsku a ve Švédsku. Všechny tyto země mají velmi silné zákony na ochranu soukromí. Servery, které tvoří síť Secure Core, jsou v extrémních bezpečnostních datových centrech.

Tyto servery jsou zcela vlastněny a řízeny společností ProtonVPN. Tyto servery jsou připojeny k Internetu pomocí vlastní vyhrazené IP adresy sítě.

To umožňuje uživatelům úplnou ochranu proti ohroženým serverům VPN a zemím s nižším ohledem na soukromí na internetu, jako je Čína. Nebo chrání uživatele před sledováním v zemích, jako je Austrálie, Velká Británie a Spojené státy americké.

Pokud byl dodavatel VPN v zemi, jako je Austrálie, nucen monitorovat síťový provoz VPN, může být schopen použít časové korelace jako způsob útoku na soukromí uživatele při surfování online. Pokud je uživatel připojen k síti Secure Core, tyto korelační útoky načasování budou sledovat pouze zpět do sítě Secure Core společnosti ProtonVPN. Tím se minimalizuje šance, že by donucovací nebo vládní agentura mohla sledovat skutečnou IP adresu uživatele.

Protonvpn možnost bezpečného jádra

Základní myšlenkou je, že vaše připojení začíná multi-hoppingem prostřednictvím sítí Secure Core. Poté provede konečné připojení k cílovému serveru VPN. Pokud se připojujete k serveru ve Spojených státech pomocí sítě Secure Core, přenos by nejprve prošel serverem na Islandu nebo ve Švýcarsku a poté by šel na konečný cílový server VPN ve Spojených státech..

Umístění serveru

umístění serveru protonvpnProtonVPN má relativně malý počet umístění serveru. Přibližně 300 je to o 90 procent méně, než mají ostatní služby VPN. Například NordVPN má více než 4 800 serverů a VPN privátního přístupu k internetu má více než 3 500 serverů.

Čím více serverů má společnost VPN, tím více možností existuje pro spoofing vaší polohy. Pokud hodně cestujete, chcete přístup k nedalekému serveru VPN, protože vaše připojení bude rychlejší ve srovnání s připojením v jiné zemi nebo dokonce na jiném kontinentu..

ProtonVPN má 24 umístění serveru. Ke svému kreditu pracují na zvyšování počtu umístění na serveru.

Jedná se o servery Secure Core, které se používají k přidání další ochrany před kompromisy koncových bodů VPN.

Jedná se o standardní servery, které se používají k poskytování připojení s velkou šířkou pásma pro předplatitele.

Doporučujeme ProtonVPN?

Přestože ProtonVPN je v oboru relativně nový, má za ProtonMail technické zázemí a podporu týmu. ProtonVPN je proto zabezpečená síť VPN. Jsou dobrou volbou, ale zdaleka nejsou ve stejné kategorii jako nejlepší služby VPN, které jsme zkontrolovali.

Jejich klient se v systému Windows snadno používá. Síť Secure Core poskytuje zvýšenou úroveň zabezpečení. Tato zvýšená úroveň zabezpečení však přichází se znatelným snížením rychlosti.

7denní zkušební vektorový obrázek zdarmaNabízejí bezplatnou sedmidenní zkušební verzi, ve které můžete zažít plný výkon VPN. Pokud však někdo chce používat ProtonVPN jako bezplatnou službu, bude zklamán. Servery jsou obvykle nasycené, takže rychlost vašeho internetu může být snížena až o 50 procent.

Mají slušný cenový plán s 8 USD plus služba je nejlepší volbou pro vaše peníze. Jak již bylo řečeno, máme pocit, že v této VPN chybí mnoho funkcí, které by člověk od placené služby očekával. Hlavní nevýhodou pro nás je počet míst, ve kterých mají servery VPN. V jejich zákaznické podpoře chybí možnost živého chatu.

Jak jsme řekli, jedná se o relativně novou společnost. Když navštívíte jejich online fórum, uvidíte, že se aktivně angažují se svými zákazníky a podnikají kroky ke zlepšení kvality služeb, které nabízejí. Těšíme se, že tento produkt znovu zkontrolujeme a uvidíme vylepšení, která provedli. Prozatím však cítíme, že tato služba nestojí za peníze.

Služba VPN, která stojí za to - NordVPN

Chcete službu VPN, která poskytuje kvalitní služby za přiměřenou cenu? Doporučujeme NordVPN.

Společnost NordVPN má tisíce serverů rozložených po 61 zemích na 6 ze 7 kontinentů. Mají jasnou politiku bez protokolování a poskytují nejlepší zákaznickou podporu, jakou jsme kdy viděli.

NordVPN se snadno používá a odráží závazek společnosti dát na prvním místě soukromí zákazníka. Neexistují žádné skryté poplatky ani klauzule. Pomocí jednoho předplatného můžete chránit více zařízení.

Protože se nacházejí v Panamě, jste chráněni před řadou vládních programů dohledu, které hrozí ohrožením vašeho soukromí.

 • NordVPN má fantastickou zákaznickou podporu a nabízí 24/7 live chat
 • NordVPN umožňuje torrentování pomocí speciálních serverů
 • NordVPN má plány, které se pohybují od 11,95 $ za měsíc do již za 2,99 $ měsíčně
 • Většina serverů NordVPN může obejít geo-omezený obsah, jako je Netflix

S NordVPN, dostanete to, za co platíte.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me