Recenze KeePass – skvělá správa hesel nebo katastrofa s otevřeným zdrojovým kódem?

Nejedná se o správce hesel vašeho děda, ale stejně se vám bude líbit, jakmile si na to zvyknete. Mmm … open source software.

Představte si svět bez hesel. Na druhou stranu, nevadí.

Z vašich bankovních účtů na sociální média a e-mail neexistuje způsob, jak pracovat v online prostředí, aniž byste je museli používat.

využít webový tracker správce hesel

Vzhledem k tomu, že se nikdo nechce kousnout, aby se stal obětí online krádeže, má smysl se chránit. To zahrnuje použití nějakého bezpečného způsobu, jak držet krok s vašimi hesly, a nemusí procházet bolestí zapamatování, jakou kombinaci jste použili na kterém webu.

Jinými slovy, potřebujete správce hesel.

Ale nejen starý správce hesel. Potřebujete ten, který vykonává tuto práci, je poněkud flexibilní a že můžete ovládat relativně snadno. KeePass může být pro vás tím pravým.

Zde je třeba vědět o tomto manažeru, včetně toho, co ho odlišuje od podobných produktů.

Contents

Přesně to, co je KeePass?

Pokud jste již dávali pozor, už víte, že KeePass je správce hesel. Možná nevíte, že se jedná o produkt s otevřeným zdrojovým kódem.

Co je open source?

vývoj softwaru s otevřeným zdrojovým kódem

V zásadě jde o software, který používá zdrojový kód, který může kdokoli vidět a změnit, a to doufejme, že vylepšuje funkčnost. To v žádném případě neznamená, že software s otevřeným zdrojovým kódem je ve své podstatě nebezpečný; mnoho příkladů má vestavěné ochrany, díky nimž je chráněno stejně bezpečný jako proprietární značkový software.

Co to znamená, že skupina angažovaných uživatelů může sdílet své nápady a vymýšlet způsoby, jak vylepšit to, co je již dobré.

Pokud jde o KeePass, znamená to, že existují odborníci, kteří také náhodou jsou spotřebiteli, kteří neustále hledají způsoby, jak produkt posílit. To také znamená základní produkt je nabízen zdarma.

Proč potřebuji Správce hesel?

jak funguje správce heselSprávci hesel jsou aplikace určené k ukládání přihlašovacích informací v bezpečném nastavení.

Data jsou uložena v zašifrované podobě a může k nim přistupovat pouze ten, kdo má obvykle tzv. Hlavní heslo. Toto hlavní heslo je to, co umožňuje prohlížeči přístup do seznamu a vytáhnutí správného hesla pro přihlášení na konkrétní web.

Ber to jako virtuální trezor. Cenné předměty uložíte do trezoru (v tomto případě hesla) a zamknete dveře. Bez kombinace se nikdo nedostane do trezoru. Jako ten, kdo má kombinaci, můžete dveře otevřít kdykoli budete chtít.

Ne všichni správci hesel jsou si podobní. Někteří odvádějí lepší ochranu hesel než ostatní. Chcete-li se dozvědět, zda je KeePass hodnotným produktem, čtěte dál.

Potřebuji KeePass nebo jiného správce hesel?

Pokud se vám líbí vzrušení z toho, že se necháte hacknout, neobtěžujte se s KeePassem…

Na druhou stranu, lidé, kteří dávají přednost tomu, aby jejich totožnost nebyla odcizena nebo aby byla jejich data poškozena, budou tento zdroj milovat.

  Co je šifrování AES? Jak to funguje

Jak závažné to může být? Zvažte tyto nedávné události:

vzduchový kanadský tweetV srpnu 2023 společnost Air Canada izolovala narušení mobilní aplikace a uzamkla 1,7 milionu uživatelských účtů aplikace. Když se prach usadil, zjistili, že byly odcizeny přihlašovací údaje více než 20 000 zákazníků. To znamená, že 20 000 lidí muselo změnit své přihlašovací údaje a doufat, že porušení nepovedlo k problémům na jiných stránkách.

Další událost proběhla v prvním týdnu září 2023, kdy British Airways tyto podrobnosti našel Bylo ohroženo 380 000 klientů. Lidé se museli znovu snažit aktualizovat hesla a doufat v to nejlepší.

Každý, kdo používá KeePass, by si mohl snadno odpočinout a vědět, že je porušení pravděpodobně neovlivní.

Na jakých systémech bude KeePass pracovat?

Různá vydání KeePassu budou běžet na různých verzích Windows. Pokud máte rádi Linux, najdete vydání, která pracují s většinou distribucí Linuxu, včetně systémů Lubuntu. Software je kompatibilní s většinou systémů Android, Mac i iOS.

keepass os app

Možná budete muset udělat nějaké kopání, abyste zjistili, které vydání KeePassu pracuje s určitým systémem. Nedělejte si starosti, pokud stále používáte starší systém, který již nikdo nepodporuje. Najdete vydání, které bude pracovat se systémy starými jako Windows 98.

To je jeden ze způsobů KeePass vyniká v davu správce hesel. Mnoho z nich je navrženo speciálně pro nejnovější operační systémy. Pokud používáte starší počítač, který nebude podporovat nedávná vydání systému, máte štěstí. Pokud jdete s KeePassem, máte dobrou šanci najít manažera, který funguje perfektně.

Mějte na paměti, že aplikace, které vám umožní používat KeePass, jsou stále zdarma, ale mohou vyžadovat, abyste si čas od času prohlíželi reklamy. Kdo nemiluje dobrou reklamu občas?

Pojďme si promluvit

Nastavení je jednou z oblastí, kde kritici nesouhlasí s KeePassem. Není pochyb o tom, že vyžaduje více úsilí při nastavování databáze hesel.

Někteří by to mohli považovat za skličující, jednoduše proto, že si zvykli na vestavěný systém pro ukládání a správu hesel, který se nachází ve většině hlavních vyhledávačů..

Někteří lidé si však myslí, že pečení dortu je skličující, protože je to těžší, než si ho vzít v pekárně. Jiní se daří pečení vlastních koláčů a vyplutí procesem. Pokud jste typ, který se nebojí malého zadávání dat, Nastavení KeePassu bude, no – kousek koláče.

Tady je základní postup. Mějte na paměti, že se může v jednotlivých vydáních mírně lišit:

 • Keepass nastaveníVytvořte jméno a zadejte umístění souboru databáze hesel, který budete v systému uchovávat.
 • Vytvořte hlavní heslo, které budete používat pro přístup k databázi.
 • Vyberte pokročilé možnosti, pokud existují, které chcete použít místo obvyklých ověřování uživatelských účtů nebo společně s nimi.
 • Nastavte předvolby zabezpečení pro KeePass a všechny další funkce, které chcete přizpůsobit.
 • Bavte se výběrem barev pro zobrazení databáze i rozvržení.
  1Password Review - stále to stojí za cenu? (Aktualizováno: 2023)

Pamatujte si to. Mezi zařízeními není automatická synchronizace. Budete muset opakovat proces na každém zařízení, které chcete s KeePassem používat.

Mohu importovat hesla z jiných zdrojů?

Závisí to na zdroji a verzi KeePass, kterou používáte.

import hesel keepass z chromeV Chrome můžete mít například uložená hesla. Většina vydání vám umožní chytit tato hesla a importovat je pomocí vestavěného nástroje. Pokud máte obecný soubor hesel, možná i tabulku s hlavičkami identifikující hesla, můžete je importovat.

Pokud jste již dříve použili jiný typ správce hesel a rozhodli jste se provést přepnutí, je pravděpodobné, že byste mohli chytit vše, co jste uložili do jiného programu, a importovat tato data..

Pokud importujete z vnějšího zdroje, nezapomeňte pečlivě zkontrolovat data. Poslední věc, kterou potřebujete, je pokusit se rychle přihlásit do webu a zjistit, že se něco nedováží správně.

Jak je to s aktualizací mých hesel? Je to těžké?

Už víte, že je chytré aktualizovat hesla čas od času. Co se stane, když chcete aktualizovat hlavní heslo nebo jedno z hesel již v databázi? Není to těžké.

databáze hesel keepass

Měli byste si vytvořit kopii aktuální databáze, pro případ, že by se objevil problém. Poté můžete otevřít databázi, přejděte na Soubor, vyberte Změnit hlavní heslo a postupujte podle pokynů.

Ve většině vydání je aktualizace uložených hesel velmi podobná aktualizaci pole v tabulce. Přejděte do buňky obsahující heslo a změňte jej. Nezapomeňte uložit změny a máte hotovo.

Do budoucna zachytí KeePass nová hesla a uživatelská jména?

Jednou z funkcí, kterou někteří uvidí jako nevýhodu, a jiným nebude vadit zadávání hesel pro nové účty. KeePass je nepřidá automaticky do databáze.

Budete se muset přihlásit pomocí hlavního hesla a data zadat ručně. Nebude to však trvat dlouho. Navíc je jisté, že váš kamarád nepřidá svá hesla do databáze když mu dovolíte půjčit si notebook, zatímco je v obchodě.

Mohu si to vzít se mnou?

vektor databázeVětšina vydání KeePassu je navržena tak, aby byla umístěna na ploše, notebooku, tabletu nebo smartphonu.

Existují však edice, které můžete načíst na skokovou jednotku a vzít s sebou kamkoli. Databáze zůstává na skokové jednotce a přistupuje se k ní přímo, než ke stahování na jakýkoli stroj, který používáte.

To je užitečné, když si s sebou vezmete na cestách, a nechtěli byste laptop laptopem.

Pojďme si promluvit! Kolik mě KeePass vrátí zpět?

Pamatujte, že jsme řekli, že KeePass je software s otevřeným zdrojovým kódem? To znamená, že vás to nestojí nic.

  Co je proxy server? Jednoduchý průvodce

Jistě, najdete skokové jednotky nebo CDR, na kterých je již KeePass načten, obvykle na aukčních webech a podobných obchodech. Co kupujete, není samotný software, ale objekt fyzického úložiště.

Neztrácejte čas a peníze nákupem KeePass CD nebo skokové mechaniky (pokud se u vás stejně nestane ohromnou touhou koupit si novou skokovou mechaniku).

Vydání si můžete stáhnout, pokud máte relativně rychlé připojení k internetu.

Jak tedy najdu správné vydání?

Neexistuje jediné vydání KeePassu. Spolu s 1.x a 2.x existují varianty navržené pro práci na řadě různých platforem. Před zahájením lovu přemýšlejte o těchto faktorech:

 • Typ zařízení, které používáte: stolní počítač, notebook, tablet, smartphone, skoková jednotka.
 • Operační systém: existují edice, které budou fungovat pro staré systémy jako Windows 98 celou cestu přes Windows 10 nebo nejnovější produkt Linux. Musíte jen vědět, které vydání funguje s čím.
 • Prohlížeč: dáváte přednost Safari nebo lásce pomocí Silk? Existují vydání, která s méně známými prohlížeči fungují dobře.

V současné době existuje více než dvě desítky derivací a seznam roste. Hledání můžete zúžit identifikací zařízení, operačních systémů a prohlížečů a najít ty, které pro vás budou fungovat.

Souhrn to

Výhody:
 • Snadná instalace a přizpůsobení.
 • Kompatibilní s mnoha zařízeními a operačními systémy.
 • Pop to na skok jednotku a vzít vaše hesla kdekoli.
Nevýhody:
 • Někteří mohou mít potíže s nastavením.
 • Mezi zařízeními není automatická synchronizace.
 • Musíte zadat nová hesla nebo sami aktualizovat stará hesla.

Doporučení: Vyzkoušejte KeePass na jednom ze svých zařízení. Hrajte si s tím a uvidíte, co si myslíte. Pokud se vám líbí, nahrajte jej do všech svých zařízení. Může to být trochu práce na front-endu, ale ochrana se vyplatí.

Pokud patříte mezi nejrušnější v okolí, zvažte zvážení našich recenzí nejlepších správců hesel. I když většina z nich vás může stát, nezapomeňte s cenou přichází pohodlí.

Nakonec jde o rozhodnutí, co pro vás vaše bezpečnost znamená.

Přidejte svoji vlastní recenzi:

Snažíme se samostatně zkoumat produkty, abychom našim čtenářům lépe pomáhali při rozhodování. Vzhledem k tomu chceme také slyšet vaše názory. Přijímáme jednotlivé recenze, které jsou informativní a nepropagační. Vyplňte níže uvedený formulář a my vaši recenzi zveřejníme. Propagační recenze od samotných společností nebudou zveřejněny. dík!

— Vyberte rychlost —
Průměrný
Zpomalit
Rychle
?>

— Vyberte prosím použitelnost —
Snadné použití
Mírně komplikované
Velmi komplikované
?>

Kliknutím na tlačítko níže potvrzuji, že jsem si přečetl a akceptuji Podmínky použití.

PŘIDAT MOJE PŘEZKUM

0
1563

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me