Recenze LastPass (2020) – Úžasná bezpečnost… Stojí za to cenu?

Zůstat v bezpečí online dnes je tvrdý věc dělat.


Pokud se hackeři a počítačoví zločinci vytrvale snaží ukrást vaše osobní údaje, můžete váhat s důvěrou webových stránek a mobilních aplikací, jako jsou čísla kreditních karet a e-mailová hesla. Porušení dat se stalo běžnou událostí a lidé často opouštějí náchylný k útoku.

hackování heslemInternetová hesla byla navržena jako nejlepší ochrana před online hrozbami. Pokud jste si vybrali jedinečné heslo a nikdy je nesdíleli s nikým jiným, vaše účty a data by teoreticky měla zůstat v bezpečí. Ale jak se kybernetické útoky vyvinuly, i složitá hesla byla napadena a odhalena.

Lidé začali požadovat lepší bezpečnostní nástroje, aby byla jejich data v bezpečí. Správci hesel, jako je LastPass, nabízejí nový způsob zpracování vašich online účtů.

V této recenzi se podíváme na nejdůležitější funkce správců hesel, abychom zjistili, zda LastPass může pomoci zaplnit hrozící mezeru mezi zabezpečením a zranitelností.

Co je to Správce hesel?

Prakticky každý moderní web vyžaduje účet a heslo. To zahrnuje webové stránky související s bankovnictvím, e-mailem, sociálními sítěmi a nákupy.

Doporučené postupy diktují, že byste měli používat jedinečné heslo pro každou jednotlivou online službu, ale snažit se je zapamatovat je velká výzva. Používání stejného hesla pro všechny weby je také špatné, protože vás činí zranitelnější vůči kybernetickým útokům.

jak funguje správce hesel

Nejlepší nástroje pro správu hesel vás mohou zachránit z obou těchto dilemat. Ukládají všechna vaše jedinečná hesla, takže si nemusíte pamatovat každé z nich a zároveň zajišťují, aby byla jednotlivá přihlašovací údaje chráněna. To vám ušetří čas při procházení webu a zároveň dodá kus mysli.

Existují však potenciální negativy, pokud jde o cloudové produkty hesel. Za prvé, pomocí jednoho vyžaduje, abyste měli velkou důvěru ve společnost provozující službu. Pokud si nemůžete být jisti, že nástroj šifruje všechna hesla, která v něm uložíte, existuje riziko pomocí správce hesel.

Před investováním do jakéhokoli nástroje pro správu hesel, ujistěte se, že pravidelně zkoumáte jeho kompatibilitu se všemi zařízeními, která používáte. Pokud službu nelze použít s určitými operačními systémy nebo webovými stránkami, může to ve skutečnosti ztěžovat pokus o spolehnutí se během vašeho každodenního života.

Nezapomeňte také, že obslužný program pro ukládání hesel funguje jako jediný bod selhání. Pokud ztratíte nebo zapomenete své hlavní heslo, v podstatě se zablokujete ze všech svých individuálních účtů, téměř stejný problém při používání sdílených počítačů a na ně nelze nainstalovat software pro správu hesel..

V těchto [doufejme vzácných] případech, kdy nemáte správce hesel, budete samozřejmě muset načíst a zapamatovat si všechna svá jedinečná hesla, která nakonec skončí pomocí jediného hesla pro všechny vaše online účty, které dělá z tebe velmi pěkný cíl pro mého hackerského přítele Čínu.

Vtipy stranou, pokud by tomu tak bylo, dočtěte si tento článek a nakonec vyřešíte tento problém rychleji a plynuleji, než si myslíte..

Přehled

První vydání produktu LastPass bylo postaveno v roce 2008 skupinou čtyř vývojářů, kteří zoufale hledali lepší řešení správy hesel. Tento tým předtím spolupracoval na cloudové platformě a pochopil, že existuje potenciál pro vybudování webového nástroje, který by mohl ukládat hesla online a přitom zůstat bezpečný a bezpečný pro použití.

Sedm let po tomto prvním uvedení na trh produkt získal společnost LogMeIn již déle 100 milionů dolarů. LogMeIn je společnost specializující se na nástroje vzdálené plochy, které jednotlivcům umožňují bezpečně ovládat servery nebo pracovní stanice přes základní internetové připojení.

Branding společnosti zůstal od akvizice stejný a je v podstatě provozován jako samostatný produkt.

LastPass Solutions

Vynikající správce hesel musí být spolehlivý, bezpečný a snadno použitelný. LastPass svým řešením splňuje všechna tři kritéria, která fungují buď jako rozšíření počítačového prohlížeče, nebo jako mobilní aplikace. Služba podporuje synchronizaci na všech zařízeních které vlastníte.

lastpass trezoru

Pro uživatele počítačů lze rozšíření prohlížeče stáhnout jediným kliknutím. Podporuje všechny populární moderní prohlížeče, včetně Google Chrome, Mozilla Firefox a Microsoft Internet Explorer.

Po instalaci se v pravém horním rohu panelu nástrojů objeví nová ikona. Po kliknutí na tlačítko budete vyzváni, abyste se buď přihlásili k existujícímu účtu, nebo si vytvořili nový od nuly.

Noví uživatelé vytvoří účet propojený s jejich e-mailovou adresou. Poté si budou muset vybrat hlavní heslo, které se bude v rozšíření prohlížeče používat každý den. Tento hlavní heslo funguje jako primární klíč pro použití a správu všech ostatních uložených přihlašovacích údajů ve službě.

Po nastavení hlavního hesla si budete moci prohlédnout svůj soukromý trezor, který dokáže ukládat jednotlivá přihlašovací údaje, kreditní karty a další důvěrné informace. Do tohoto úložiště můžete ručně přidat hesla webových stránek nebo nechat službu, aby to udělala automaticky při procházení webu.

Každý den, když v počítači otevřete prohlížeč, vás rozšíření vyzve k zadání hlavního hesla. Od této chvíle budete mít přístup ke všem účtům v úložišti, aniž byste museli ručně zadávat další přihlašovací údaje. Rozšíření automaticky vyplní vaše uložená uživatelská jména a hesla udržet tyto informace v bezpečí.

Mobilní aplikace je k dispozici pro Apple iOS a Android a funguje téměř stejným způsobem jako rozšíření prohlížeče. Pro zařízení, která jej podporují, lze nastavit ověření otisků prstů takže pokud potřebujete zadat heslo ze smartphonu nebo tabletu, můžete pomocí prstu ověřit své hlavní heslo.

Více funkcí než váš typický správce hesel

Přestože se základní funkce LastPassu mohou zdát jednoduché, vývojáři za tímto softwarem jsou neustále pracuje na nových funkcích aby byl nástroj flexibilnější a komplexnější ve způsobu, jakým spravuje vaše citlivá data. Tyto typy vydání jsou k dispozici všem uživatelům prostřednictvím pravidelných aktualizací softwaru.

ověřovač lastpass

vestavěný generátor hesel Funkce je zásadní pro co nejlepší využití systému správy hesel. Jediným kliknutím vytvoří rozšíření prohlížeče nebo mobilní aplikace složitý, náhodný řetězec hesel, který bude téměř nemožné uhádnout nebo hacknout. Generátor hesel můžete použít pro každý nový web, který navštívíte, a pro každý řetězec automaticky přidán do vašeho soukromého trezoru.

Při procházení soukromým trezorem si na postranním panelu všimnete široké škály nových kategorií. Každá položka nabídky představuje a samostatný typ dat, která můžete bezpečně ukládat. Patří sem například hesla Wi-Fi, čísla tísňových kontaktů a poznámky týkající se pojištění, bankovních účtů nebo pasů.

Sdílení hesel s ostatními lidmi je vždy riskantní snahou, i když je to s blízkým přítelem člena rodiny. Aby se snížilo nebezpečí, LastPass nedávno spustil a Nový funkce s názvem Rodiny což usnadňuje sdílení pověření mezi více lidmi.

Můžete propojit šest účtů dohromady a vybrat, která hesla budou přidána do sdíleného prostoru. K těmto informacím o účtu můžete kdykoli přidat nebo odebrat viditelnost.

Vzhledem k tomu, že soukromí na internetu se stává horkým tématem diskuse, experti na kybernetickou bezpečnost naléhají na uživatele internetu, aby do svých online účtů přidali další vrstvy ochrany. Jeden snadný způsob, jak toho dosáhnout, je dvoufaktorové ověřování, kde používáte normální heslo plus jinou formu identifikace.

U „2FA“ je systém textových zpráv nejběžnější formou dvoufaktorové autentizace, ale LastPass navrhl svou vlastní verzi, která funguje jako hardwarový token. LastPass Authenticator vám umožňuje ověřit vaši identitu s mnoha populárními weby pomocí své mobilní aplikace pokaždé, když budete vyzváni k dvoufaktorové autentizaci.

Prémiové funkce bez prémiových nákladů

Noví uživatelé mohou začít s LastPass za absolutně žádné náklady. Rozšíření prohlížeče i mobilní aplikace jsou k dispozici ke stažení zdarma. Bezplatné účty zahrnují neomezené úložiště ve vašem soukromém trezoru a přístup k generátoru hesel a dvoufaktorovým autentizačním službám.

lastpass ceny

Pro ty, kteří touží po více funkcích a funkcích, LastPass nabízí čtyři různé produktové možnosti, včetně dvou pro osobní použití a dvou pro obchodní použití. Osobní možnosti jsou Pojistné a Rodiny a obchodní možnosti jsou Týmy a Podnik.

Náklady na předplatné Premium 3 $ měsíčně a odemkne několik funkcí, které nejsou součástí plán zdarma. Získáte schopnost zašlete zašifrované informace z úložiště externím uživatelům.

Předplatné vám také umožní nastavit nouzový kontakt, který bude mít v případě potřeby přístup k vašim datům. Konečně Premium plán zahrnuje jeden gigabajt šifrovaného úložiště které můžete použít k bezpečnému přesunutí jakéhokoli typu souboru do cloudu.

Možnost Rodiny stojí 4 $ měsíčně a umožňuje vám propojit až šest uživatelů pod stejným zastřešujícím účtem. Jako vedoucí rodinného trezoru budete moci určit, která hesla jsou sdílena mezi všemi jednotlivci, takže je nemusíte posílat nezabezpečenými kanály..

Předplatné týmů je určeno pro menší společnosti, které mají mezi 5 a 50 zaměstnanci. Cena je 4 $ měsíčně na uživatele v organizaci. Všichni zaměstnanci získají přístup do soukromého trezoru a do sdíleného prostoru pro správu hesel, licencí a dalších zabezpečených dat.

U větších společností stojí balíček Enterprise za 6 $ na uživatele za měsíc a nabízí IT kontrolu nad bezpečnou správou dat na úrovni IT. Obsahuje sadu ovládacích prvků správce, které můžete použít k centralizaci vašich systémů pro přístup k identitě. Tento nástroj se navíc může integrovat do vašich stávajících úložišť adresářů.

LastPass Zabezpečení a šifrování

LastPass podporuje plné šifrování na úrovni zařízení, což znamená, že ani jeho vývojáři nevidí ani nezískají uložené informace ve vašem soukromém trezoru. Vaše hlavní heslo není nikdy zasláno na cloudové servery a nemohou k němu přistupovat hackeři, kteří mohou zachytit váš webový provoz.

příklad soli hesla

Produkt je postaven na 256bitové šifře Advanced Encryption Standard (AES), což je vláda USA, která používá k ochraně utajovaných informací. Při ukládání informací o hesle systém spoléhá na algoritmy PBKDF2 a SHA-256. Tento proces je známý jako solené hashe, které fungují jako jednosměrná funkce pro šifrování dat jako náhodných řetězců.

Instalační příručka

poslední instalaceRozšíření prohlížeče LastPass je k dispozici jako bezplatný doplněk pro více operačních systémů z firemního webu ke stažení.

Pro Chrome a Firefox, pouhým zahájením aktivity stahování se rozšíření nainstaluje na panel nástrojů prohlížeče. Uživatelé počítačů Mac, kteří chtějí používat Safari, budou muset dvakrát kliknout na soubor .dmg a přihlásit se ke svému účtu pomocí průvodce instalací. Všimněte si také, že pro Windows je k dispozici univerzální instalační program, který přidá podporu rozšíření pro všechny aktivní prohlížeče.

Z mobilního hlediska si uživatelé mohou stáhnout aplikaci pro chytré telefony a tablety z obchodu iOS App Store nebo Google Play Store. Po instalaci se uživateli zobrazí výzva k přihlášení pomocí e-mailové adresy a hlavního hesla. Služba poté začne synchronizovat všechna uložená přihlašovací údaje.

Je to všechno velmi plynulý proces.

Zákaznická podpora

LastPass nabízí různé úrovně zákaznické podpory na základě předplatného, ​​který máte. Jak by se očekávalo, ti s bezplatnými účty obdrží nižší úroveň služeb než ti, kteří platí za měsíční plány. Všichni uživatelé však mají přístup k databázi znalostí společnosti a obsahu nejčastějších dotazů.

Plány Premium, Rodiny a Týmy všechny zahrnují prioritní technickou podporu. To znamená, že uživatelé mohou odesílat servisní lístky týkající se problémů nebo chyb. Balíček Enterprise jde o krok dále a přiřadí nepřetržitě k dispozici specializovaný tým odborníků podpory zákazníků.

Závěrečné myšlenky - potřebujete LastPass

Díky hackerům a kybernetickým zločincům jste vždy při používání internetu náchylní k útokům. Správci hesel jsou navrženi tak, aby zmírnili některá rizika tím, že vám poskytnou centrální a bezpečné místo pro uložení všech vašich důvěrných informací a pověření účtu..

Jak ale postupujete při výběru nejlepšího nástroje pro bezpečné uložení hesel?

Jak doufáme, že tato recenze LastPass ukázala, služba přichází s dlouhá reputace bezpečnosti a cloudových inovací. Důvěra jakékoli společnosti s hesly se může zdát děsivá, ale jejich implementace soukromý trezor se ukázal jako spolehlivý a chráněný.

Skutečnost, že jejich základní nástroj je k dispozici zdarma, nijak neubližuje, i když uživatelé, kteří potřebují více funkcí nebo podnikovou podporu, mají možnost upgradovat na placené plány.

FAQs

Kterého správce hesel je nejjednodušší použít?

A: Snadné použití závisí na osobě, takže je nejlepší vyzkoušet si bezplatné verze několika nástrojů a zjistit, co pro vás nejlépe funguje. Mezi nejoblíbenější služby dnes patří Keeper, 1Password a LastPass.

Lze LastPass napadnout?

A: Vaše osobní přihlašovací údaje jsou bezpečné, protože se nikdy nepřenášejí na cloudové servery a vždy jsou šifrovány. Pokud se však někomu podaří ukrást vaše hlavní heslo, je ohrožena celá vaše úschovna.

Existuje bezplatná verze LastPass?

A: Ano, bezplatný plán zahrnuje rozšíření prohlížeče, mobilní aplikace a neomezené úložiště pověření ve vašem soukromém úložišti.

Mohu použít LastPass s Yubikey?

A: Ano, podpora je k dispozici pro plány Premium a Enterprise.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me