Recenze VeraCrypt: Vynikající Open-Source Disk Encryption Software

Pokud hledáte řešení šifrování a software s otevřeným zdrojovým kódem je vaše věc, už nehledejte.


Veracrypt logo designMáte-li svědění k zašifrování některých dat, VeraCrypt je šifrovací software s otevřeným zdrojovým diskem, který by právě mohl poskytnout Salve.

Mezi jeho hlavní rysy patří:

 • Schopnost vytvořit virtuální šifrovaný disk uvnitř souboru a připojit virtuální šifrovaný disk, jako by to byl skutečný disk
 • Zašifrujte celý oddíl nebo úložné zařízení, například jednotku flash nebo pevný disk
 • Možnost šifrování oddílu nebo jednotky, pokud je nainstalován systém Windows
 • Potrubí a paralelizace umožňují čtení a zápis dat stejnou rychlostí, jako kdyby jednotka nebyla šifrována
 • Moderní procesory umožňují zrychlení šifrování
 • Pokud jste byli nuceni odhalit své heslo, dává věrohodnou odepření. Skryté svazky a skryté operační systémy poskytují další ochranu

Co to všechno znamená? Pojďme se ponořit hlouběji a vyjasněte si to.

Co pro vás VeraCrypt dělá??

vývojový diagram veracrpytVeraCrypt zlepšuje a zvyšuje bezpečnost algoritmů používá se, když jsou systémy a oddíly šifrovány. Jsou prakticky imunní vůči novému vývoji v případě útoků hrubou silou.

Toto je open source, bezplatný šifrovací software. Může šifrovat složky, soubory a systémy. Poskytuje dodatečnou ochranu proti krádeži dat a únikům dat. Byl vytvořen způsob řešení některých problémů se zabezpečením a zranitelností, které se vyskytly u TrueCrypt.

Mezi další vlastnosti VeraCrypt patří:

 • Ochrana proti útokům za studena
 • Žádný přístup zpět
 • Vytvoří svazky šifrování za běhu
 • Zastaví úniky dat
 • Zabraňuje krádeži dat

Schopnost vytvářet on-the-fly šifrovací svazky znamená, že vaše data jsou šifrována automaticky těsně před jejich uložením. A vaše data jsou dešifrována okamžitě, jak jsou načtena. Z vaší strany není nutný žádný další zásah. Pokud uživatel nemá správné heslo, šifrovací klíče nebo soubor klíčů, nelze dešifrovat ani přečíst žádná data uložená uvnitř šifrovaného svazku. Můžete zašifrovat celý archivační systém, včetně názvů složek, názvů souborů, veškerého obsahu každého souboru, metadat, volného místa a dalších.

Proč preferujeme VeraCrypt před konkurencí

VeraCrypt a BitLocker spolu soutěží. Preferujeme VeraCrypt, protože je otevřený a snadno přístupný. S BitLockerem musíte mít spuštěný Windows 10 Pro, abyste mohli dokonce přemýšlet o použití programu. Většina lidí, kteří jdou ven a kupují nový počítač, dostane něco, co obsahuje domácí verzi systému Windows. VeraCrypt lze snadno používat a instalovat na Windows i na celou řadu dalších operačních systémů.

Průvodce tvorbou svazku veracrypt

VeraCrypt se snadno používá. Stačí nainstalovat program a projít procesem nastavení. I netechnicky důvtipní jednotlivci to dokážou. Není to produkt na klíč. Tím myslíme, že pro to, aby produkt fungoval, nejde jen o přepínání zaškrtávacího políčka. Budete muset přistoupit k procesu vytvoření diskety pro obnovu v případě, že se vše pokazí.

VeraCrypt vám umožňuje vytvořit návnadný operační systém. Pokud jste nuceni dešifrovat, musíte pouze dešifrovat váš operační systém, ale vaše data mohou zůstat šifrovaná. V podstatě se jedná o to, že VeraCrypt je výkonný program. Abyste toho z toho dostali co nejlépe, musíte být ochotni se to opravdu naučit a používat. Ale jakmile pochopíte jen několik jednoduchých procesů, budete schopni je používat s malým nebo žádným dalším úsilím.

Benchmark

VeraCrypt je vybaven nástrojem, který vám umožní porovnat podporované šifrovací algoritmy. Tímto způsobem víte, které algoritmy budou poskytnout vám nejlepší výkon.

Můžete si vybrat podporovaný šifrovací algoritmus, který chcete při vytváření nových kontejnerů nebo šifrování svazků v systému. Doporučujeme vybrat jeden z rychlých algoritmů, protože to výrazně urychlí proces šifrování.

VeraCrypt: Produkt, který se zaměřuje na bezpečnost

veracryptový objemový formát

Šifrovací nástroje jsou pouze tak dobré jako zabezpečení, které nabízejí. VeraCrypt podporuje řadu metod šifrování. Má silné bezpečnostní klíče. Jedním z důvodů silné bezpečnosti VeraCrypt je to stejní jedinci, kteří vyvinuli VeraCrypt, také vyvinuli TrueCrypt.

U TrueCrypt došlo k některým problémům se zabezpečením. Tyto bezpečnostní problémy byly vyřešeny ve VeraCrypt, takže produkt byl vytvořen ještě bezpečnější.

To samozřejmě neznamená, že VeraCrypt je dokonalý produkt. Existují určité obavy týkající se malwaru a některých problémů s fyzickým přístupem. A přesto jsme potěšeni skutečností, že vývojáři VeraCrypt udělali hodně pro řešení problémů, díky kterým je TrueCrypt méně bezpečný, než chtěli, aby byl, VeraCrypt má stále nějaké bezpečnostní problémy, které bude muset vývojář řešit.

Vývojáři VeraCrypt nepodporují TMP. Je to proto, že TMP byl v minulosti kompromitován. Není to snadné, ale bylo to hotovo. Existuje celá řada dobrých šifrovacích programů. Faktem je, že VeraCrypt je silnější. Poskytuje bezproblémovou a transparentní možnost pro zájemce o šifrování disku.

Síla věrohodné odepření

možnosti šifrování veracryptJednou z nejsilnějších výhod VeraCrypt je to, že máte věrohodná deniability. Jinými slovy, můžete popřít znalost citlivých informací v počítači, protože neexistuje způsob, jak prokázat, že uvedené citlivé informace v počítači existují. Jednotlivec nebo organizace, která obviňuje, můžete samozřejmě předpokládat, že jelikož šifrujete data, chráníte něco citlivého. Neexistuje však žádný způsob, jak to dokázat.

VeraCrypt umožňuje věrohodnou odepření tím, že vám umožňuje skrýt jeden svazek uvnitř neviditelného svazku. VeraCrypt vám také umožňuje vytvořit šifrovaný OS. Neexistuje způsob, jak prokázat, že skrytý svazek nebo skrytý operační systém existuje, tedy věrohodná deniability.

Zařízení, které je šifrováno pomocí VeraCrypt nebo šifrovaný oddíl, bude mít náhodná data bez podpisu, což by naznačovalo, že data, která obsahuje, nejsou náhodná. A je nemožné dokázat, že šifrovaný oddíl nebo šifrované zařízení je šifrovaný svazek VeraCrypt.

Co je skrytý operační systém?

Vytvoření skrytého operačního systému umožňuje zachování věrohodné odmítnutí. Pokud budete postupovat podle pokynů pro vytvoření skrytého operačního systému, existence operačního systému by neměla být prokázána. Skvělý způsob, jak zajistit věrohodnou deniabilitu, pokud jde o skrytý operační systém, je vytvoření elegantního operačního systému.

Veracrypt šifrovací svazekVeraCrypt vytvoří zaváděcí zavaděč, který je uložen na obnovovacím disku VeraCrypt nebo někde v systému, ale není šifrován. Samozřejmě, pokud existuje zavaděč, musí existovat také systém, který je někde v počítači zašifrován pomocí VeraCrypt.

VeraCrypt vám to pomůže obejít tím, že vám umožní vytvořit druhý šifrovaný operační systém při vytváření skutečného skrytého operačního systému. Systém návnady by na něm neměl žádné citlivé informace. Není nainstalován ve skrytém svazku, takže existence je jasná pro všechny. Tímto způsobem, pokud se vás někdo pokusí přinutit zveřejnit heslo pro předběžné spuštění, můžete. Vše, co vystavíte, je vaše návnada.

Obecně platí, že pokud chcete vytvořit nástražný operační systém, musíte ji používat často, jinak by něco mohlo vypadat podezřele. Je vhodné používat váš klamný operační systém, když provádíte činnosti, které nemají nic společného s citlivými daty. Poslední věcí, kterou chcete, je to, že se jednotlivec snaží odhalit vaše citlivá data a všimne si, že se váš operační systém s návnadou sotva používá, což by mohlo způsobit, že se stanou podezřelými, že v počítači je skrytý systém.

Veracryp decoy partitionMůžete ukládat svá data do návnadového oddílu a nemusíte se obávat, že se skrytý svazek vůbec poškodí, protože systém návnad není na vnějším svazku nainstalován. To znamená, že vaše zařízení bude mít dvě ověřovací hesla před spuštěním, která jsou zcela samostatná. Jeden udělí přístup k návnadovému systému a druhý pro operační systém, který je ve vašem zařízení skrytý.

To by také znamenalo, že byste měli vnější heslo pro třetí svazek. Toto je běžné heslo svazku VeraCrypt, které byste mohli dát každému, aniž byste jim dali vědět, že existuje skrytý svazek nebo skrytý operační systém. Celkem budete mít tři hesla. Dva z nich mohou být poskytnuty komukoli bez odhalení operačního systému, který se používá k ochraně citlivých šifrovaných dat.

Závěr

VeraCrypt je skvělý nástroj pro ochranu osobních údajů. Nabízí vysokou úroveň zabezpečení, snadno se používá a je to open source program, takže je zdarma. VeraCrypt lze použít pro Windows, Mac OSx a Linux.

VeraCrypt umožňuje přístup k jednomu šifrovanému svazku současně z více operačních systémů v síti. VeraCrypt však sám o sobě neposkytuje stejnou ochranu, jakou byste získali od nejlepších sítí VPN v okolí.

Špičková VPN zajistí, že vaše společnost nebo vaše osobní údaje budou v bezpečí. VPN bude šifrovat komunikaci mezi servery. Když jsou vaše data přenesena, jsou zakódována, takže si je nemohou přečíst cizí lidé.

Kombinace Veracrypt a NordVPN - maximální zabezpečení + anonymita

Vaše místní zařízení může být šifrováno, ale váš internetový provoz stále není. Pokud hledáte perfektní pár, pak doporučujeme NordVPN. NordVPN nabízí tisíce serverových umístění v hlavních oblastech po celém světě. Mají jasnou politiku bez protokolování a bezkonkurenční zákaznickou podporu.

NordVPN je uživatelsky přívětivý a jednoduchý software, který odráží závazek společnosti chránit soukromí svých zákazníků. S touto prvotřídní sítí VPN neexistují žádné skryté poplatky ani klauzule. Nepokoušejí se prodávat produkty a službu můžete používat až na 6 zařízeních s jedním předplatným.

Klíčovou vlastností NordVPN je patentovaná technologie, kterou používají k tomu, aby většina jejich serverů obcházela geo-omezení služeb jako Netflix.. Můžete se políbit na geo blokování sbohem.

Protože jejich jurisdikce je v Panamě, jste chráněni před řadou vládních programů dohledu, které hrozí, že budou ohroženy vaše soukromí.

 • NordVPN má fenomenální zákaznickou podporu a nabízí nepřetržitý živý chat
 • NordVPN má speciální servery, které umožňují torrenting
 • Plány společnosti NordVPN se pohybují od 2,99 $ měsíčně až 11,95 $ měsíčně

NordVPN může být o něco dražší než jiné VPN na trhu, ale je důležité si uvědomit, že s VPN získáte, za co platíte.

Neztrácejte čas ani peníze na podoblasti VPN, které přinejlepším nefungují nebo přinejhorším ohrožují vaše soukromí a bezpečnost.

Přidejte svoji vlastní recenzi:

Snažíme se samostatně zkoumat produkty, abychom našim čtenářům lépe pomáhali při rozhodování. Vzhledem k tomu chceme také slyšet vaše názory. Přijímáme jednotlivé recenze, které jsou informativní a nepropagační. Vyplňte níže uvedený formulář a my vaši recenzi zveřejníme. Propagační recenze od samotných společností nebudou zveřejněny. dík!

--- Vyberte rychlost ---
Průměrný
Zpomalit
Rychle
?>

--- Vyberte prosím použitelnost ---
Snadné použití
Mírně komplikované
Velmi komplikované
?>

Kliknutím na tlačítko níže potvrzuji, že jsem si přečetl a akceptuji Podmínky použití.

PŘIDAT MOJE PŘEZKUM

0
1859

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me