Recenze VPN v soukromém tunelu – opravdu se to vyplatí?

VPN, která účtuje svým zákazníkům spravedlivě? Mohlo by to být opravdu pravda?

To je otázka, kterou jsem začal přemýšlet po prvním vyslechnutí VPN privátního tunelu. Nejdelší dobu jsem hledal sítě VPN, které nabízejí neomezené množství dat, protože jako spotřebitelé si myslím, že jsme drsní vidět slova jako „neomezená“ a „žádná omezení“ jako znamení, že za naši babku dostáváme víc peněz.

Ale pak jsem slyšel o unikátních fakturačních postupech v soukromém tunelu a začal jsem se ptát, zda „neomezený“ je opravdu vše, co je.

Ale pak jsem slyšel o unikátních fakturačních postupech v soukromém tunelu a začal jsem se ptát, zda „neomezený“ je opravdu vše, co je.


Vysvětlení: Soukromý tunel, komerční spin-off technologií OpenVPN Technologies, účtuje poplatky pouze za data, která používáte. A dokonce i nováčci, kteří se rozhodnou vyzkoušet je pomocí bezplatné zkušební verze, dostávají neuvěřitelných 2 koncertů.

Možná se ptáte: „Co je to za úlovek?“

Zeptal jsem se totéž, než jsem je vyzkoušel.

V této recenzi se podělím o výsledky mého rychlého testu jejich služeb, jejich snadnou použitelnost, hodnocení, které poskytuji jejich zákaznické podpoře, a celkové zkušenosti s touto VPN.

Než ale do toho skočíme, je zde trochu pozadí na soukromém tunelu a lidí za touto skvělou špičkovou službou VPN.

Přehled VPN privátního tunelu

FunkceInformace
Použitelnost: Velmi snadné použití
Zásady protokolování: Drobné protokolování
Velikost serveru: 50 ++ servery
Distribuce serveru: 12 zemí
Podpěra, podpora: Systém vstupenek
Torrenting: Nepovoleno
Streamování: Nepovoleno
Protokol VPN a šifrování: Protokol OpenVPN; 128bitové šifrování AES-GCM
Hlavní sídlo: Kalifornie, USA
Cena: 6 $ / měsíc
Oficiální webové stránky: https://www.privatetunnel.com/

Soukromé tunel pozadí

Soukromý tunel je duchovním autorem Jamese Yohana a Francis Dinhy, zakladatelů OpenVPN Technologies, Inc., kalifornské společnosti integrující sadu špičkových síťových a softwarových technologií.

Oni mají více než 3,6 milionu zákazníků a počítání.

Jejich webové stránky mají čistý, profesionální design a jejich software má jednoduché a snadno pochopitelné rozhraní.

Jejich stránky směle tvrdí, že každý den předcházejí 1 milionu počítačových hrozeb. I když by pro ně bylo obtížné to dokázat veřejnosti, aniž by si uchovávali nějaké záznamy o hrozbách, které blokují - a proto by si vedly záznamy o vaší online aktivitě - zdá se to však docela možné.

Koneckonců je to šílený, šílený svět, ve kterém právě teď žijeme, kde počítačové útoky ohrožují všechny od bank a vládních zařízení až po soukromé občany.

Jak jsme viděli v říjnu 2017, dokonce i na naše maminky a tatínky se zaměřují kybernetičtí zločinci. Ne, není bezpečné ... alespoň ne, pokud nezačnou používat VPN.

Soukromý tunel vypadá a zní oprávněně, ale všichni víme, že vzhled může být klamný.

Jedna věc, kterou by uživatelé měli mít na paměti, je to, kde jsou. Soukromý tunel je se sídlem v Hacienda Business Park v Pleasantonu v Kalifornii v USA.

Proč to záleží?

Protože USA jsou součástí čtrnácti očí, shluk zemí, které uzavřely mnohostrannou dohodu o spolupráci v oblasti zpravodajských informací.

Tento globální kolektivní odposlech, který je synonymem dohody UKUSA, občanům používajícím softwarový program Echelon, který jim umožňuje zachytit naši komunikaci, ať už jde o příležitostnou online aktivitu, e-mail, textové zprávy, stahování nebo bankovnictví..

Zde v Austrálii přijal Parlament řadu změn ve prospěch přísnějších zákonů o uchovávání údajů, což znamená, že naše telekomunikační společnosti mohou těžit naše osobní údaje pro své vlastní účely nebo pro účely státní kontroly.

Jediný způsob, jak blokovat naše ISP (Poskytovatelé internetových služeb) při shromažďování těchto metadat je použití VPN se solidním šifrováním. Další informace o tom, jak zůstat na 100% v bezpečí online, najdete v podrobném průvodci všemi možnými nástroji ochrany osobních údajů.

Ale pokud jde o výběr VPN, je to hodně jako prodej nemovitostí- je to všechno o umístění! Umístění! Umístění!

Problém s privátním tunelem a společnostmi, jako je tento, je v tom, že operují mimo zemi, která je v rámci jejich zákonného práva požadovat, aby VPN předala data, která se vztahují k jednomu z jejich vyšetřování..

To neznamená, že by soukromý tunel okamžitě ochotně vyhověl jakékoli vládní instituci. Naopak tvrdí, že si neuchovávají žádné protokoly aktivit, ale také jsou připraveni na to, že si ukládají některé protokoly připojení.

Tyto protokoly jsou údajně uchovávány pouze pro monitorování výkonu a údržby, ale většina renomovaných sítí VPN udržuje přísné zásady bez protokolů.

Je zcela zřejmé, že soukromý tunel by mohl být nucen předat uživatelské záznamy, pokud by jim bylo doručeno předvolání nebo rozkaz.

Pozitivní je, že nedošlo k žádným případům VPN předávajícím informace vládním institucím z libovolných důvodů. Kdykoli VPN dorazila do zpráv za předání takových dat, jednalo se o trestní případ, obvykle ten, který se týká kybernetického zločince využívajícího služby poskytovatele VPN pro škodlivé účely (potenciálně na tmavém webu).

Kde je tedy soukromý tunel umístěn mezi svými partnery na trhu VPN? Dostali od zákazníků velmi dobré skóre a některé opravdu skvělé recenze.

TechRadar je nazval „Zajímavé točení na VPN,„Nad jejich možností průběžného placení, ale také si všímají jejich omezeného výběru umístění, nespolehlivého výkonu a mimořádně základního klienta.

Na základě mého vlastního testování jejich služeb bych řekl, že se v posledním roce určitě zlepšili na svých rychlostech a problémy s připojením byly jen občasné.

Než se však ponoříme do rychlostí a funkcí privátního tunelu, pojďme mluvit o kompatibilitě, protože to je to, kde to opravdu fungují.

Co nabízí soukromý tunel & Kompatibilita

Soukromý tunel umožňuje anonymní procházení webu skrytím vaší IP adresy a umístění.

Přestože je většina jejich služeb pěkná, jsou zaškrtnuta všechna políčka, která se týkají silného šifrování. Jejich protokol OpenVPN je těžké porazit.

Mezi funkce patří protokolování aktivity, jedinečné datové plány a roční plán s neomezenou šířkou pásma.

Tato služba VPN také podporuje tyto operační systémy a zařízení:

 • iOS
 • Android
 • Linux
 • Okna
 • Mac
 • USB televizory
 • Set-top TV boxy
 • Speciální tablety

Asi nejzajímavější na této VPN je jejich závazek k vývoji a vývoji. OpenVPN, Inc., která se nespoléhá na vavřínech jejich úspěchu, nyní podporuje program OSTIF Bug Bounty Program, program založený na odměnách, který platí vývojářům, když objevují zásadní nedostatky v softwaru s otevřeným zdrojovým kódem..

Nevýhodou je omezený počet serverů na omezeném počtu míst. Protože vždy věřím, že nejlepším způsobem, jak vyzkoušet VPN, je udělat nějaké cestování, Při cestování ze Sydney do New Yorku a zpět jsem použil soukromý tunel.

Měřil jsem pomocí jednoho z jejich tří serverů v New Yorku 26 Mbs ke stažení a 16 Mb / s pro nahrávání. Latence to přivedlo na téměř 79 ms. Kupodivu jsem zjistil, že tato čísla rostla, když jsem se dotkl Austrálie.

Tam jsem byl schopen zasáhnout 50 Mbps stahování a Nahrávání 43 Mb / s s pingem 25 ms. Není to špatné pro službu, o které bylo známo, že je pomalejší než její konkurence.

Bohužel neexistuje přepínač zabíjení s privátním tunelem, takže uživatelé jsou náchylní ke kontrole, pokud se připojení nezdaří, zatímco se účastní online aktivity..

Další funkce

Pokud má soukromý tunel jeden obrovský handicap, je to jejich relativní nedostatek funkcí. Některé z nejlepších sítí VPN poskytují pokročilé funkce, jako je filtrování adres URL, blokování reklam atd.

Soukromý tunel má pouze jednu funkci, která stojí za zmínku - Software pro prevenci narušení. Tím se brání škodlivým útokům věcí, jako je malware a podobně, ale tady se dobroty končím.

Navíc mají pouze 12 míst k dispozici v 9 zemích. Tento nesmírný počet serverů je docela odrazující ve srovnání s bohatstvím serverů nabízených službami, jako jsou NordVPN nebo Surfshark.

Vyrovnávají však tento nedostatek tím, že podporují zařízení, která mnoho jiných sítí VPN nečiní, včetně výše uvedených USB TV klíčů.

Ceny & Plány

Tady soukromý tunel opravdu svítí. Jak již bylo zmíněno, nabízejí bezplatnou zkušební verzi s 2 Gbb dat. Navíc mají dva plány s omezením počtu dat a roční balíček s neomezenými daty.

Jejich rozumně ceny začínají 20 GB a uživatelé platí pouze za to, co používají.

Jejich roční plán také poskytuje uživateli 10 současných připojení, zdaleka nejvíce připojení, které jsem viděl v nabídce VPN.

Soukromý tunel má kombinaci úplných a poměrných záruk vrácení peněz a přijímá různé způsoby platby od tradičních metod, jako je bankovní převod nebo kreditní karta, až po kryptoměny, jako je bitcoin.

Soukromé tunely

ikona proMateřská společnost soukromého tunelu existuje již od roku 2002, což znamená, že za to odpovídají lidé VPN jsou dobře zavedené.

Získáte solidní šifrování od společnosti, která se věnuje špičkovým softwarovým řešením.

Jak jsme viděli, mají širokou kompatibilitu a snadné nastavení.

Mnoho uživatelů také oceňuje skutečnost, že předplatné není třeba. Doslova můžete platit za cesty.

Bezpečnostní & Soukromí

Toto je hlavní problém pro ty, kteří hledají VPN. Chcete anonymitu a bezpečnost a chcete vědět, že to opravdu dokážete.

Z hlediska bezpečnosti má protokol OpenVPN úžasnou pověst mezi online komunitou. Ale i přes tuto skutečnost je problém umístění. Tuto část nemůžu dostatečně zdůraznit.

Poloha soukromého tunelu v USA by mohla představovat skutečný problém pro uživatele, kteří se chtějí dočkat torrentu. Přestože můžete propojit své aplikace a používat BitTorrent pro sdílení souborů, většina amerických společností se při tomto postupu zamračila a není možné říci, co by se mohlo s protokoly z této konkrétní činnosti dělat.

Právní předpisy, jako je zákon o uložené komunikaci, dávají skutečnou moc do rukou americké federální vlády.

Takže, i když 128bitové šifrování AES-GCM v soukromém tunelu chrání vaše datové přenosy, existuje důvod se domnívat, že by vaše aktivita mohla spadnout do nesprávných rukou, pokud se zapojíte do sdílení P2P. Více o šifrování naleznete v našem průvodci.

Je povoleno Torrenting?

Na trhu jsou tisíce VPN. Všechny z nich soupeří o vaše podnikání. To může vést k tomu, že některé sítě VPN slibují hodně, ale trochu nabízejí. To je důvod, proč si opravdu vážíme poctivosti, jednoduchosti a transparentnosti nabízené soukromým přístupem na internet. Jejich dobře implementované šifrování a politika nulových protokolů spojená s jejich levnější cenou jsou některé z důvodů, proč tuto službu VPN doporučujeme..

Pokud je to, po čem záleží, VPN přátelská k torrentu - přečtěte si naše nejlepší vpiny pro torrenting článek.

Mohu použít privátní tunel pro Netflix?

V době psaní tohoto dokumentu nelze získat přístup k USA Netflix a BBC iPlayer. Existuje několik prémiových plánů VPN pro streamování, ale to není jeden z nich. Nedoporučujeme tento pro Netflix (zde jsou některé lepší možnosti).

Zásady protokolování

Jak jsem již řekl, soukromý tunel má nejistou politiku protokolování. Přestože tvrdí, že neuchovávají protokoly uživatelské aktivity, ukládají protokoly připojení pro neurčité účely.

Rychlosti připojení

Spousta služeb VPN se může pochlubit rychlostí „blesku“, ale soukromý tunel ani neučiní takový nárok. Je zřejmé, proč od té doby vám každý uživatel řekne, že zažil zpoždění při více než jedné příležitosti.

Podle mé vlastní zkušenosti jsem měl smíšenou zkušenost. Vypadalo to, že jde o slušnou transatlantickou možnost, ale vzhledem k tomu, že jsou umístěny mimo USA, jsem více než trochu šokován nízkými rychlostmi, které jsem dosáhl při návštěvě New Yorku..

Zde jsou výsledky mého testu rychlosti po provedení cesty:

 • US Server

  • Ping: 25 ms
  • Stahování: 26 Mbps
  • Nahrávání: 16 Mb / s
 • EU Server

  • Ping: 40 ms
  • Stahování: 65,46 Mbps
  • Nahrávání: 46,51 Mbps

Nemohu říci, že jsem byl s výsledky nadšený, alespoň ne když jsem byl v USA. Myslíte si, že by služba, která má sídlo v USA, měla nejlepší rychlost ze všech. Výhoda domácího pole, jak to bylo. Zdá se však, že tomu tak není u soukromého tunelu.

Více informací o rychlosti připojení naleznete na stránce s otázkami zde.

Použitelnost

V tomto oddělení musím dát rekvizity Private Tunnel. I když jejich rozhraní je méně než esteticky příjemné, použitelnost byla nejvyšší zářez. Velmi konzistentní, velmi snadné použití a žádné skutečné problémy.

Jejich jednoduché pokyny k nastavení najdete zde. Jak uvidíte, jde o poměrně jednoduchý krok za krokem pro uživatele počítačů i mobilních zařízení.

Nevýhody soukromého tunelu

I když jsem měl dostatečný čas na používání soukromého tunelu pro příležitostné surfování, nemohu říci, že mě o tom něco odhodilo.

Rychlosti byly v pořádku, ale nebyly nic zvláštního. Šifrování bylo spolehlivé, ale každý, kdo používá VPN, již očekává, že OpenVPN bude úžasné.

Jejich jedinečné cenové plány jsou zajímavé, ale stále jsem na plotu, zda je to opravdu lepší nebo horší než neomezené prémiové balíčky od jedné z jejich konkurentů. A konečně, jejich naprostý nedostatek pokročilých funkcí nechává hodně být požadovaný.

Jednou nevýhodou, která na mě hned vyskočila, jakmile jsem je začal zkoušet, bylo toto:

Omezená podpora zákazníků - Uh ....

neutrální smajlíkStejně jako Trust.Zone, Private Tunnel nenabízí možnosti zákaznické podpory, které mnozí z nás očekávali od dobré VPN. Nabízejí pouze systém lístků, kterým jim necháte zprávu a čekají, až se k vám vrátí.

Po vyzkoušení tohoto systému jsem zjistil, že na odpověď na moji otázku trvalo déle než 24 hodin a jejich odpověď nebyla zdaleka přátelská a ultrainformativní, kterou obvykle dostávám od zaměstnanců na NordVPN.

Představ si to? Většina legitimních sítí VPN poskytuje nepřetržitý živý chat. Namísto, Soukromý tunel vám zabere více než 24 hodin. To je další z jejich do očí bijících handicapů a ten, který by měli brzy napravit, pokud chtějí zůstat na tomto vysoce přesyceném trhu..

Doporučuji soukromý tunel?

Ano a ne ... ale většinou ne.

Doporučil bych zájemcům, aby se na to podívali NordVPN a Surfshark jako vynikající volba za zhruba stejnou cenu.

Navzdory mé méně než hvězdné zkušenosti bych musel říci, že je to dobrá volba pro začátečníky. Pokud jste někdo, kdo se právě teď dozví o VPN a chcete něco jednoduchého na praktikování, je to ta pravá VPN pro vás.

Jak jsem již řekl, jejich rozhraní se snadno naviguje, což je dobrá volba pro příležitostného uživatele, který chce sledovat nějaké sporty nebo poslat zprávu kamarádovi, aniž by byl vyzvednut.

Navíc je to docela přijatelná varianta a vždy můžete využít jejich bezplatné zkušební verze a zjistit, co si myslíte.

Ale pro všechny ostatní používejte tuto VPN opatrně. Pamatujte, je to ne vždy nejlepší nápad jít s VPN, která má sídlo v USA nebo kterákoli z dalších zemí, které tvoří čtrnáct očí.

PROFESIONÁLOVÉ

 Kompatibilní s USB TV
 Dostupné cenové možnosti
 Mírné rychlosti
 Dobře šifrované
 Žádné protokoly aktivity
 Snadné použití

NEVÝHODY

Uloží protokoly připojení
Jedinou možností zákaznické podpory je prodej vstupenek
Nedostatek funkcí
Nepovoluje Netflix nebo podobné streamingové služby
Nejasná politika torrentingu

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me