Testy a kontroly VPN – Kompletní průvodce

Testy a kontroly VPN - Kompletní průvodce

Pokaždé, když se připojíte k otevřenému internetu, riskujete, pokud jde o soukromí dat, určité riziko. Nehledejte dále než všechna porušení a hackery, které se dostávají do zpráv, ať už se týkají finančních webů, sítí sociálních médií nebo podvodů se škodlivým softwarem..

Existuje tedy nějaký způsob, jak zůstat skutečně bezpečný a anonymní online? Silné řešení virtuální privátní sítě (VPN) je vaše nejlepší sázka na dosažení tohoto cíle. Než však spustíte vyhledávání Google a stáhnete první nalezený nástroj, uvědomte si, že ne všechny VPN jsou vytvořeny rovnocenné. Ve skutečnosti, mnoho obsahuje zranitelnosti které mohou mít za následek únik vašich soukromých údajů inzerentům, vládním agenturám nebo počítačovým zločincům.

V níže uvedeném průvodci se dozvíte více o VPN, o tom, jak se vyskytují netěsnosti, ao tom, co můžete udělat, abyste je otestovali a zkontrolovali. Další informace o našich nejlepších VPN pro Austrálii najdete na naší domovské stránce.

zkontrolovat obrázek seznamu

Jak funguje VPN - rychlé zhroucení

Když se připojujete k internetu z domova nebo kanceláře, váš počítač nebo mobilní zařízení nejprve mluví s ethernetovým nebo bezdrátovým směrovačem, který spravuje místní síť. Ve většině nastavení pak router poté komunikuje s poskytovatelem internetových služeb (ISP), což je společnost, kterou platíte za internetové služby.


how-vpn-works Infrastruktura ISP je zodpovědná za přesun síťového provozu na otevřený internet, kde může být podle toho směrována na základě IP adresy. Když například načtete web sociálních médií, váš prohlížeč odešle žádost prostřednictvím poskytovatele internetových služeb, která se dostane na servery webu. Příslušná odpověď je zabalena společně a odeslána zpět k poskytovateli internetových služeb a poté směrována do vaší sítě, zařízení a prohlížeče.

S touto konfigurací má váš poskytovatel internetových služeb plnou znalost vaší online aktivity a může sledovat požadavky, které odešlete. Kromě toho mohou IP adresy, které vám přidělí poskytovatel internetových služeb, použít společnosti třetích stran k vyhledání vaší geografické polohy.

VPN přidá do této rovnice zcela novou dimenzi. Vyžadují dvě základní části: klientskou aplikaci a koncový server. Když se zaregistrujete pro službu VPN, poskytovatel vám vydá klientskou aplikaci s pokyny pro její instalaci do počítače nebo mobilního zařízení. Při každém spuštění aplikace musíte ověřit pouze uživatelské jméno a heslo.

Klientská aplikace VPN otevře jakýsi digitální tunel, který vás spojí přímo s koncovým serverem. Stále používáte šířku pásma přidělenou poskytovatelem služeb Internetu, ale všechny vaše webové požadavky jsou šifrovány a označeny adresou IP přidělenou poskytovatelem VPN..

Jakmile server koncového bodu VPN přijme vaši zašifrovanou žádost, dešifruje data a přesměruje je na otevřený internet stejně jako normální poskytovatel internetových služeb. VPN přidávají kritickou úroveň zabezpečení, protože i když se hackerovi podaří proniknout do místní sítě, všechna data, která ukradnou, budou nečitelná..

Umístění VPN - proč je to důležité

Dnes jsou na internetu tisíce poskytovatelů VPN. Než začnete procházet každou z nich, zvažte geografický faktor. Transparentní poskytovatelé VPN budou otevřeni o tom, kde jsou jejich servery koncových bodů umístěny na celém světě, což může být důležitým faktorem při přemýšlení o úniku VPN a zranitelnosti.

epressvpn vpn umístění

V některých případech můžete chtít použít VPN, která je založena ve vaší aktuální zemi. Mít koncové body umístěné poblíž nabídne vysokou rychlost a další výhody. To platí zejména v podnikových prostředích, kde společnosti vyžadují, aby jejich vzdálení zaměstnanci používali relaci VPN při každém přístupu k interním informacím a systémům.

Ale v závislosti na vašich potřebách, můžete zvážit řešení VPN s koncovými servery umístěnými na jiných kontinentech. Nezapomeňte, že adresy IP jsou seskupeny podle geografie, takže když od svého poskytovatele VPN obdržíte novou adresu, všechny weby si budou myslet, že se nacházíte v dané zemi nebo regionu. Někteří poskytovatelé VPN nabízejí servery koncových bodů na více místech, což vám umožní vybrat si přesně to, kde chcete založit vaši IP adresu.

Uvědomte si, že některé země a území ve skutečnosti zakazují používání klientů VPN kvůli způsobu, jakým mohou skrýt informace od vládních agentur. Stále však hrozí úmyslné úniky, a to i v zemích, kde jsou VPN plně legální.

Například, pokud poskytovatel VPN působí v zemi s přísnými zákony o sledování dat, které vyžadují, aby společnosti zpřístupňovaly informace o zákaznících vládním agenturám, pak existuje šance, že váš internetový provoz bude zaznamenán a vystaven. Protože poskytovatelé VPN mají schopnost dešifrovat všechny požadavky, které vstupují na koncový server, musí jejich systémy vyhovovat předpisům své země..

Sledování aktivity - to, co nechcete

obrázek znázorňující nezabezpečené připojeníJak bylo uvedeno výše, primární odpovědností koncového serveru VPN je přijmout příchozí webový požadavek, dešifrovat jej a poté ho nasměrovat na vhodné místo na otevřeném internetu.. Tato transakce má být anonymní, ale ve skutečnosti vše závisí na důvěryhodnosti poskytovatele VPN, který používáte.

Při prvním přihlášení do služby VPN shromažďuje poskytovatel vaše jméno, e-mailovou adresu a případně další osobní údaje. Nic jim nebrání v připojení těchto dat k činnosti, kterou sledují na svém koncovém serveru. Inzerenti a další třetí strany by chtěli získat tento typ údajů z různých důvodů, ne všichni legální.

Nejlepší pravidlo, které musíte dodržovat, je být opatrný před jakýmkoli poskytovatelem VPN nabízejícím zcela bezplatnou službu. Tyto služby obvykle nabízejí špatný výkon s možnými důsledky pro zabezpečení. Pokud za svého klienta VPN neplatíte měsíční nebo roční poplatek, existuje velká šance, že vaše webová aktivita bude sledována nebo sdílena bez vašeho přímého souhlasu. To však není vždy pravda. Podívejte se na náš seznam nejlepších bezplatných sítí VPN.

Sledování protokolování

vektorový obrázek ochrany soukromí dat

Někteří poskytovatelé VPN vydávají přísliby, že nebudou sledovat aktivitu uživatelů ani neprodávají svá data třetím stranám. Existuje však související typ sledování související s protokoly, které mohou také představovat únik dat. Než tedy investujete do jakéhokoli nástroje VPN, nezapomeňte si plně prohlédnout zásady protokolování poskytovatele.

V mnoha případech je protokolování nezbytné pro provoz společnosti VPN. To platí zejména v případě, že poskytovatel umístí omezení šířky pásma na jednotlivé uživatele. V takovém případě bude společnost muset vést záznamy o tom, jak dlouho jste připojeni a kolik dat používáte.

Pokud jsou pro vás nejvyšší prioritou bezpečnost a anonymita, měli byste hledat řešení VPN, které nabízí neomezenou šířku pásma a politiku nulového protokolování.. U tohoto typu klienta si můžete být jisti, že váš poskytovatel služeb nebo poskytovatel VPN nemůže sledovat žádnou z vašich aktivit.

Netěsnosti adresy IP - nenechte je vědět, kde jste

Nejběžnější formou zranitelnosti VPN je únik IP adresy, ke kterému dochází, když externí web nebo služba dokáže detekovat skutečnou IP adresu přidělenou vaším ISP, i když jste připojeni k VPN klientovi. To umožňuje třetím stranám zjistit vaši skutečnou polohu a případně provést kybernetický útok.

co je webrtcChcete-li začít zkoumat potenciální únik IP adresy, otevřete webový prohlížeč před připojením k VPN a přejděte na whatismyipaddress.com. Na tomto webu se zobrazí adresa IP přidělená poskytovatelem služeb Internetu. Poté spusťte klienta VPN a znovu načtěte webovou stránku a zkontrolujte novou IP adresu. Toto je web, který se zobrazí všem webům, když máte otevřenou relaci VPN.

Díky službě známé jako WebRTC (Web Real-Time Communication), mnoha VPN klientům hrozí odhalení lokální IP adresy jejich uživatelů. WebRTC používá mnoho populárních aplikací a webových stránek k aktualizaci živého obsahu na webové stránce, jako je web sociálních médií nebo e-mailová schránka.

Z důvodu způsobu, jakým jsou data přenášena mezi prohlížečem a weby, které používají WebRTC, se určitým klientům VPN nepodařilo zamaskovat zdrojovou adresu IP. Jako počáteční kontrola má web whatismyipaddress.com test úniku WebRTC, který vám ukáže, jak váš prohlížeč přenáší vaši IP adresu. Pokud test dokáže zjistit IP adresu přidělenou poskytovatelem internetových služeb, znamená to, že vaše informace VPN uniká z vašeho VPN nebo webového prohlížeče.

Někteří prémioví poskytovatelé VPN nabídnou ujištění, že jejich produkty nejsou zranitelné vůči únikům WebRTC. Pokud je váš klient ovlivněn, můžete podniknout kroky. K únikům WebRTC dochází na úrovni prohlížeče, ale Mozilla Firefox je jedinou aplikací, která umožňuje zcela blokovat přenosy WebRTC. To lze provést pomocí stránky about: config.

Pro uživatele prohlížeče Google Chrome budete muset nainstalovat plugin prohlížeče jako Zabránit úniku WebRTC. Tento nástroj může ovládat určitá skrytá nastavení ochrany osobních údajů v prohlížeči Chrome a blokovat jakékoli pokusy třetích stran, které se snaží získat vaši IP adresu založenou na poskytovateli internetových služeb.

Netěsnosti DNS - jako únik vaší IP

Otevřený internet se opírá o protokol známý jako systém názvů domén (DNS). Funguje jako globální databáze, která sleduje, jaké adresy IP jsou spojeny s adresami URL webových stránek. Tímto způsobem, když do webového prohlížeče zadáte adresu .com nebo .net, váš poskytovatel internetových služeb přesně ví, kam směrovat provoz..

Servery DNS jsou umístěny po celém světě. Váš ISP obvykle provozuje vlastní sadu serverů DNS, aby provoz udržel co nejrychlejší provoz. Při připojování ke službě VPN by měl být přiřazen jiný server DNS, i když tomu tak vždy není.

co je únik dns

Chcete-li zkontrolovat potenciální únik DNS pomocí klienta VPN, přejděte na adresu dnsleaktest.com a klikněte na tlačítko „Standardní test“. Na webu se provede řada kontrol, aby se zjistilo, jak vaše zařízení získává informace DNS. Na konci testu se stránka pokusí identifikovat vašeho ISP a geografické umístění. Pokud je to správné, znamená to, že vaše VPN má únik DNS.

Naštěstí můžete okamžitě podniknout kroky k úniku DNS. Nejjednodušším řešením je přepsat nastavení poskytovatele služeb Internetu i VPN a místo toho použít sadu ručních adres DNS. OpenDNS a GoogleDNS nabízejí bezplatné služby, které může používat kdokoli na celém světě.

Chcete-li upravit servery DNS, otevřete síťová nastavení zařízení a vyhledejte manuální možnost DNS. Chcete-li použít OpenDNS, zadejte jako primární a sekundární adresu 208.67.222.222 a 208.67.222.220. Pro GoogleDNS použijte 8.8.8.8 a 8.8.4.4. Po uložení bude zařízení používat tyto servery DNS pro informace o adrese URL a zcela obejít poskytovatele služeb Internetu a VPN. Zde je video vysvětlující, jak to udělat.

Recenze, kterým můžete důvěřovat

důvěryhodné recenzeSpolečnosti VPN musí přijít s kreativními způsoby, jak inzerovat svůj produkt a přilákat nové zákazníky. Díky tomu zjistíte, že téměř každý poskytovatel tvrdí, že nabízí maximální bezpečnost a ochranu. To samozřejmě nemusí být, což znamená, že vždy nemůžete věřit marketingovým informacím, které zobrazují.

Místo toho se můžete spolehnout na seriózní recenze z webů jako Soukromí Austrálie, kteří provedli své vlastní testy a studie, aby určili, jak skutečně jsou VPN klienti skutečně k dispozici. Na konci dne se budete muset rozhodnout, co si od klienta VPN nejvíce ceníte: cena, výkon a zabezpečení. Další informace o tom, jak testujeme, naleznete na stránce mise nebo v našich zásadách testování.

Další bezpečnostní opatření

Pokud se stále obáváte o bezpečnost svého klienta VPN nebo jednoduše chcete přidat další ochranu, můžete na svém zařízení nebo prohlížeči podniknout kroky, abyste se ujistili, že jste online opravdu anonymní.

prohlížeč

Nejprve povolte anonymní režim nebo režim ochrany osobních údajů v prohlížečích jako Chrome a Firefox, protože to zabrání externím společnostem ukládat soubory cookie do počítače a sledovat vaši aktivitu. Chcete-li získat další soukromí, zvažte instalaci prohlížeče TOR do svého zařízení, které směruje veškerý webový provoz přes zabezpečenou síť, aby maskovalo vaši identitu.

Nakonec nezapomeňte, že vaše zabezpečení online je přímo vázáno na síť, kterou používáte. Pokud se často připojujete k veřejným sítím Wi-Fi, budete obvykle ohroženi narušení bezpečnosti nebo kybernetickými útoky. Pokud to naprosto potřebujete, ujistěte se, že máte na svém zařízení nainstalovaného dobrého klienta VPN od renomovaných poskytovatelů, jako je NordVPN nebo Surfshark aby vaše informace byly vždy v bezpečí.

Šťastné stezky!

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me