15 najpopularniejszych firm VPN Zasady rejestrowania – czy są bezpieczne?

Pewnego dnia nic nie robiliśmy, więc postanowiliśmy zbadać rzeczywistość dotyczącą prywatności w wiodących dzisiejszych sieciach VPN. Oto, co znaleźliśmy.


VPN lub wirtualna sieć prywatna jest reklamowana jako rozwiązanie problemów związanych z prywatnością w Internecie ale jak dobrze ich zachowanie utrzymuje się pod kontrolą naszych śledczych?

Kiedy rejestrujesz się w celu subskrypcji usługi VPN, darmowej lub płatnej, musisz utworzyć konto z nazwą użytkownika i hasłem. W ramach tego procesu Ty będzie wymagane do zaakceptowania warunków usługi, zwanej także polityką prywatności.

W tym dokumencie dostawca VPN musi szczegółowo wyszczególnić, jakie informacje będą śledzić na temat swoich użytkowników i jak długo będą przechowywać takie rekordy. Wiele firm twierdzi w swoich materiałach marketingowych, że ma brak zasad rejestrowania. W rzeczywistości tak jest rzadko tak jest.

To, co naprawdę powinno mieć dla ciebie znaczenie, to rodzaj dzienników śledzonych przez hosta VPN. Niektóre rodzaje rejestrowania są wymagane do celów administracyjnych i rozwiązywania problemów, podczas gdy inne będą wkraczać na terytorium naruszenia prywatności.

Korzystanie z VPN jest często postrzegane jako obejście, aby uniknąć monitorowania przez dostawcę usług internetowych (ISP), ale należy zrozumieć pełne zasady logowania przed zainwestowaniem w ich usługę VPN.

Na potrzeby tego artykułu podzielimy koncepcję logowania na trzy oddzielne obszary:

Dzienniki błędów

Dzienniki przechwytywane na temat problemów lub problemów z usługą VPN. Dzienniki te mogą zawierać niektóre dane osobowe, takie jak nazwa użytkownika lub adres IP, ale są wykorzystywane wyłącznie do rozwiązywania problemów z błędami i poprawy wydajności VPN.

Dziennik połączeń

Niektóre firmy egzekwują ograniczenia swoich usług, takie jak czas trwania połączenia lub liczba dozwolonych jednoczesnych połączeń. Śledząc dzienniki połączeń, firma może śledzić każdą sesję w swoim serwisie i odpowiednio nimi zarządzać.

Dzienniki aktywności

Serwery VPN są odpowiedzialne za routing całego ruchu przychodzącego przez jego sieć, więc technicznie dostawcy mogą monitorować każde wysłane lub otrzymane żądanie sieciowe. Oznacza to, że host VPN może śledzić całą aktywność internetową dla każdego użytkownika, a nawet określić, jakie typy plików są pobierane.

Dostawca VPN może ustawić poziomy rejestrowania z różnych powodów. Mogą być po prostu zainteresowani ograniczeniem własnego ruchu szerokopasmowego w celu zapewnienia najwyższej wydajności wszystkim swoim użytkownikom. Ale oczywiście istnieje szansa, że ​​Twoja aktywność w sieci może być zagrożone sprzedawane reklamodawcom lub innym zainteresowanym stronom. Poniżej znajdziesz pomocny przewodnik po wielu wiodących rozwiązaniach VPN i sposobie łączenia ich zasad rejestrowania.

NordVPN

 • Serwery dla NordVPN są hostowane w Panamie. Oznacza to, że istnieje niewielka szansa, że ​​twoja działalność zostanie podzielona między agencje bezpieczeństwa narodowego.
 • Polityka prywatności NordVPN stanowi, że usługa ma kompletna polityka braku logów.
 • NordVPN nie będzie śledzić dzienników błędów, połączeń ani aktywności. Twoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, adres e-mail i adres IP, pozostaną anonimowe.

IPVanish

 • Serwery dla IPVanish są hostowane w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ Ameryka ma sojusz danych z wieloma innymi krajami, w tym Kanadą, Wielką Brytanią, Australią i Nową Zelandią, istnieje szansa, że ​​Twoja aktywność VPN może być dzielona między narodowe agencje bezpieczeństwa.
 • Polityka prywatności IPVanish stanowi, że usługa przyjmuje podejście do zerowych logów.
 • IPVanish nie będzie śledzić dzienników błędów, połączeń ani aktywności. Każdy użytkownik usługi jest traktowany jako anonimowy podmiot. IPVanish obsługuje także Electronic Frontier Foundation (EFF), który walczy o ochronę prywatności w Internecie.

StrongVPN

 • Serwery dla StrongVPN są hostowane w Stanach Zjednoczonych. USA zawarły umowę o bezpieczeństwie internetowym z wieloma innymi krajami, w tym Kanadą, Wielką Brytanią, Australią i Nową Zelandią. Oznacza to, że istnieje szansa, że ​​Twoje dane mogą zostać udostępnione organom bezpieczeństwa narodowego.
 • Polityka prywatności dla StrongVPN stanowi, że usługa nie przechowuje żadnych dzienników ruchu.
 • StrongVPN nie będzie śledzić dzienników błędów, połączeń ani aktywności. Możesz być pewien, że twoje korzystanie z Internetu nie będzie w ogóle przechowywane na ich serwerach.

ExpressVPN

 • Serwery ExpressVPN są hostowane na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Jako niezależny podmiot oznacza to, że istnieje niewielka szansa, że ​​Twoja działalność zostanie podzielona między agencje bezpieczeństwa narodowego.
 • Polityka prywatności ExpressVPN stanowi, że nie monitorują one aktywności użytkowników ani nie śledzą wykorzystania przepustowości.
 • ExpressVPN nie będzie śledzić dzienników aktywności. Jednak usługa przechowuje ograniczoną ilość informacji dla dzienników połączeń. Obejmuje to datę każdej sesji VPN i używany serwer. Twój adres IP nie jest zawarty w tych danych.

HideMyAss

 • Serwery dla HideMyAss są hostowane w Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania ma umowę o bezpieczeństwie internetowym z wieloma innymi krajami, w tym Kanadą, Stanami Zjednoczonymi, Australią i Nową Zelandią. Oznacza to, że istnieje prawdopodobieństwo, że Twoje dane może być udostępniony w związku z incydentem bezpieczeństwa narodowego.
 • Polityka prywatności HideMyAss wyjaśnia, że ​​usługa nie będzie przechowywać żadnych konkretnych informacji o witrynach odwiedzanych podczas korzystania z ich klienta VPN.
 • HideMyAss przechowuje minimalne dzienniki aktywności, ale śledzą różne typy dzienników połączeń, w tym Twój początkowy adres IP, czas trwania każdej sesji VPN i wykorzystaną przepustowość.

CyberGhost

 • Serwery dla CyberGhost są hostowane w Rumunii. Nie musisz się martwić, że Twoje dane osobowe będą udostępniane organom bezpieczeństwa narodowego.
 • Polityka prywatności CyberGhost stanowi, że usługa nie przechowuje żadnych danych statystycznych.
 • CyberGhost nie będzie przechowywać żadnych szczegółowych dzienników aktywności. Ich dzienniki połączeń są anonimowe i służą wyłącznie do monitorowania obciążenia serwera i rozwiązywania problemów.

VyprVN

 • Serwery VyprVN są hostowane w Szwajcarii. Oznacza to, że istnieje niewielka szansa, że ​​twoja działalność zostanie podzielona między agencje bezpieczeństwa narodowego.
 • Polityka prywatności VyprVN stanowi, że usługa nie będzie rejestrować żadnych danych o ruchu związanych z aktywnością użytkownika lub pobranymi plikami.
 • Mimo że VyprVN nie będą przechowywać dzienników aktywności, przechowują dziennik danych połączenia. Informacje te będą obejmować źródłowe adresy IP, czasy sesji i ilość przesyłanych danych.

Prywatny dostęp do Internetu

 • Serwery prywatnego dostępu do Internetu są hostowane w Stanach Zjednoczonych. Stany Zjednoczone mają sojusz bezpieczeństwa z wieloma innymi krajami, w tym Kanadą, Wielką Brytanią, Australią i Nową Zelandią. Oznacza to, że istnieje szansa, że ​​Twoje dane mogą zostać udostępnione organom bezpieczeństwa narodowego.
 • Polityka prywatności dla prywatnego dostępu do Internetu jest nieco niejasna, stwierdzając, że dzienniki ruchu VPN nie są rejestrowane w ich usłudze.
 • Prywatny dostęp do Internetu wydaje się mieć prawdziwą zasadę zerowego dziennika. Oznacza to, że nie przechowują dzienników błędów, połączeń ani działań, w tym żadnych informacji, które mogłyby zidentyfikować jednego z ich klientów.

TorGuard

 • Serwery dla Torguard są hostowane w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na lokalizację tych serwerów i umowy zawarte przez USA z innymi krajami, Dane VPN mogą zostać przechwycone w przypadku bezpieczeństwa narodowego.
 • Polityka prywatności TorGuard wskazuje, że przestrzegają oni prawdziwej polityki braku logów.
 • TorGuard nie będzie śledzić dzienników błędów, połączeń ani aktywności. Wszelkie dane osobowe powiązane z kontem VPN są traktowane jako w pełni anonimowe.

Buforowane

 • Serwery dla Buforowane są hostowane na Gibraltarze. Oznacza to, że istnieje niewielka szansa, że ​​Twoja działalność zostanie podzielona między agencje bezpieczeństwa narodowego z innych krajów.
 • Polityka prywatności dla buforowanych stanowi, że klienci to zrobią nigdy nie monitoruj ich czynności związanych z przeglądaniem lub pobieraniem.
 • Buforowany nie przechowuje dzienników aktywności, ale przechwytuje niektóre informacje o połączeniu, w tym przychodzące adresy IP, czasy sesji i rozmiar danych. Te dzienniki połączeń są przechowywane maksymalnie przez 30 dni.

Goose VPN

 • Serwery GooseVPN są hostowane w Holandii. Ponieważ Holandia jest częścią niektórych międzynarodowych sojuszy bezpieczeństwa, istnieje istnieje ryzyko, że Twoje dane VPN mogą zostać ujawnione w dochodzeniach związanych z bezpieczeństwem narodowym.
 • Polityka prywatności dla GooseVPN wskazuje, że usługa nigdy nie będzie śledzić dzienników aktywności z danymi osobowymi.
 • Chociaż GooseVPN nie przechowuje dzienników aktywności, stosują praktyki rejestrowania wokół informacji o połączeniu, takich jak system operacyjny i lokalizacja geograficzna. Adresy IP nie są uwzględnione w tych dziennikach.

Hotspot Shield

 • Serwery dla Hotspot Shield są hostowane w Szwajcarii. Przepisy w Szwajcarii nie zezwalają na dzielenie się działalnością internetową z innymi krajami.
 • Polityka prywatności dla Hotspot Shield stwierdza, że ​​dzienniki połączeń są śledzone, ale następnie usuwane na koniec każdej sesji VPN.
 • Hotspot Shield przyznał, że w swoich logach agreguje przeglądanie. Adresy IP nie są uwzględnione w dziennikach, ale oznacza to, że Twoje zachowanie w Internecie jest nadal śledzone.

Astrill

 • Serwery dla Astrill są hostowane na Seszelach. W kraju nie ma międzynarodowych sojuszy związanych z udostępnianiem danych w Internecie.
 • Polityka prywatności Astrill to potwierdza dzienniki połączeń są przechowywane na ich serwerach.
 • Chociaż Astrill nie przechwytuje dzienników aktywności, ich dane połączenia obejmują adresy IP i ogólne informacje o urządzeniu. Służy do monitorowania jednoczesnych połączeń z jednego konta.

ZoogVPN

 • Serwery dla ZoogVPN są hostowane na Wyspie Man. Oznacza to, że istnieje niewielka szansa, że ​​twoja działalność zostanie podzielona między agencje bezpieczeństwa narodowego.
 • Polityka prywatności ZoogVPN twierdzi, że firma ma zasady zerowego dziennika.
 • ZoogVPN najwyraźniej nie przechowuje dzienników aktywności, ale ich serwery przechwytują informacje o tym, ile przepustowości jest wykorzystywane na sesję VPN.

Anonimizator

 • Serwery dla Anonimizator są hostowane w Stanach Zjednoczonych. Stany Zjednoczone zawarły umowę o bezpieczeństwie Internetu z innymi krajami, w tym Kanadą, Wielką Brytanią, Australią i Nową Zelandią. Oznacza to, że istnieje możliwość zażądania lub udostępnienia danych w ramach dochodzenia w sprawie bezpieczeństwa narodowego.
 • Polityka prywatności Anonimizatora stanowi, że usługa przechwyci wszystkie dzienniki że zgodnie z prawem można przechowywać na ich serwerach.
 • Polityka prywatności anonimizatora jest sprzeczna z twierdzeniami zawartymi w materiałach marketingowych, które mówią, że wyświetlają lub śledzą Twoją aktywność online. Polityka prywatności stanowi również, że firma może udostępniać dane dziennika innym podmiotom.
David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me