9 przerażających sposobów Facebook wykorzystuje twoje dane

Ostatnia aktualizacja 16 kwietnia 2019 r


Kelly Gilderson tutaj. Media społecznościowe zmieniają sposób, w jaki działa świat - ale naprawdę przynosi nam korzyści?
Dziś chcę ujawnić kilka szalonych sposobów, w jakie FB i inne wielkie potwory medialne wykorzystują twoje dane i zarabiają MNÓSTWO pieniędzy.

Facebook zrewolucjonizował światową kulturę i ustanowił standard dla tego, co platforma mediów społecznościowych Powinien być. Osoby prywatne, firmy, rządy i centra edukacji używają Facebooka jako sposobu komunikowania się z masami. W ten sposób powierzają Facebookowi wiele swoich prywatnych, osobistych, a czasem wrażliwych informacji.

Kiedy odklejasz warstwy i spojrzysz na ilość informacji, które Facebook ma na temat ogółu społeczeństwa i porównasz, że z naruszeniami prywatności, przerażającymi eksperymentami i psychologicznymi manipulacjami Facebook wykorzystał te informacje do stworzenia przerażającego obrazu..

Facebook to coś więcej niż firma, która wykorzystuje reklamy do zarabiania pieniędzy. Jest to firma, której światowe rządy i branże mogły wykorzystać do gromadzenia, analizowania i użyj swoich danych osobowych.

Ostatnie artykuły prasowe omawiają skandal na Facebooku. Jednak własny interes uniemożliwia wielu mediom mówienie całej prawdy. Przeczesują ciemniejsze aspekty tego, co robi Facebook. Oto kilka niepokojących faktów na temat Facebooka. Naszym celem jest rzucić światło na prawdziwą naturę Facebooka i wyjaśnić, jak to jest zagrożenie do prywatności i jak to przeszkadza w swobodnej myśli.

# 1 - Facebook może wydobywać dane użytkownika bez autoryzacji użytkownika

Aplikacja „thisisyourdigitallife” powiedziała użytkownikom, że aplikacja osobowości zbierała anonimowe informacje do badań psychologicznych. Aplikacja stworzona przez Global Science Research wymagała od użytkowników zgody na warunki aplikacji przed przyznaniem jej dostępu do danych na Facebooku. Aplikacja została podobno wzmocniona przez Amazon Turks. Jest to program, w którym osoby fizyczne wykonują krótkie zadania online, w tym ankiety. Firma Global Science Research sprzedała informacje zebrane na Facebooku i Amazon Turks firmie Cambridge Analytic.

wykres przecieków informacji na Facebooku według Cambridge Analytica

Chociaż jest to niepokojące, większym problemem jest fakt, że aplikacja, którą pobrało tylko około 270 000 osób, również wzięła informacje od znajomych użytkownika. Oznacza to, że w krótkim czasie aplikacja zebrała informacje od milionów użytkowników. Wielu z 87 milionów użytkowników, którzy sprzedali swoje informacje firmie Cambridge Analytica, nigdy nie pobrało aplikacji „thisisyourdigitallife” i nigdy nie wyraziło zgody na wykorzystanie informacji w jakikolwiek sposób.

# 2 - Facebook i państwo nadzoru

W 2003 r. Dokumenty NSA wyciekły i dawały niespotykane spojrzenie na program PRISM. W wyciekających raportach opisano współpracę między NSA i GCHQ, odpowiednimi agencjami nadzoru w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

przegląd prisim

Według Washington Post, NSA i GCHQ, wraz z innymi agencjami szpiegowskimi, wykorzystały centralne serwery dziewięciu wiodących amerykańskich firm internetowych. Wyodrębniono audio, zdjęcia, e-maile, dokumenty i inne informacje, aby dotrzeć do użytkowników.

Facebook został zidentyfikowany jako firma, która dał agencjom szpiegowskim dostęp do swoich serwerów. Jednak Facebook i inne firmy internetowe współpracujące z rządową inwigilacją są prawnie odporne z powodu Ustawy o poprawkach FISA z 2008 roku.

Zgodnie z wyciekającymi dokumentami PRISM, Facebook współpracuje z NSA od czerwca 2009 roku. W gruncie rzeczy Facebook jest tylko kolejną częścią NSA. Jest to narzędzie, którego NSA użyła do globalnego nadzoru.

# 3 - Facebook wiedział, że dane są niewłaściwie wykorzystywane

W 2015 r. Dziennikarze poinformowali Facebooka o niewłaściwym wykorzystaniu danych użytkownika. Twórca aplikacji „thisisyourdigitallife”, dr Alexander Kogan, powiedział, że dane są gromadzone do badań akademickich. Nalegał, aby w tym czasie nie był zaangażowany w niewłaściwą działalność.

Gdy Facebook dowiedział się o sposobie gromadzenia danych użytkownika w 2015 r., Zwrócił się do Global Science Research usuń informacje. Gdy Facebook dowiedział się, że informacje nie zostały usunięte, oni zerwać więzi z Global Science Research i rozpoczęli własne dochodzenie.

Inwestorzy złożyli pozew. Uważali, że ta informacja powinna zostać ujawniona przez Facebook.

Cambridge Analytica współpracuje z śledczymi, twierdząc, że usunęli informacje. Firma powiedziała, że ​​zebrane informacje nie zostały wykorzystane podczas kampanii prezydenckiej w 2016 roku.

# 4 - Facebook zbiera Twoje zdjęcia za pomocą bazy danych rozpoznawania twarzy

Od 2011 r. Facebook, według PC World, rozwija technologię rozpoznawania twarzy. Gdy tagujesz zdjęcie na Facebooku, wykorzystuje ono technologię rozpoznawania twarzy, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ta osoba wygląda. To samo dotyczy twoich zdjęć, gdy inni Cię tagują.

wydobywanie tabeli informacyjnej

Program rozpoczął się prawie osiem lat temu. Dzisiaj Facebook ma potężny i dokładny system rozpoznawania twarzy oparty na sztucznej inteligencji. Jest to jeden z najbardziej wyrafinowanych i najdokładniejszych systemów tego rodzaju na świecie.

Omawiając program znany jako DeepFace, Wikipedia opisuje go jako program do nauki rozpoznawania twarzy. Ma zdolność rozpoznawania ludzkich twarzy na obrazach cyfrowych. Ma sieć neuronową o głębokości dziewięciu warstw. Jest wyposażony w ponad 120 milionów obciążników połączeń. System jest podobno 97 procent dokładności. Jest to lepsze niż 85-procentowy wskaźnik dokładności systemu identyfikacji Next GEN FBI.

Oznacza to, że za każdym razem, gdy przesyłasz zdjęcie siebie, przyjaciela lub członka rodziny, trenujesz sztuczną inteligencję DeepFace, aby lepiej rozpoznawać rysy twarzy. Tego rodzaju rozpoznawanie twarzy ma druzgocący wpływ na prywatność. Dzięki tego rodzaju rozpoznawaniu twarzy osoba może zrobić jedno zdjęcie, a następnie użyć tego zdjęcia do zebrania wszystkich informacji zebranych przez Google, Facebook i inne witryny w ciągu życia.

# 5 - Facebook jest badany przez FTC, Australię, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię

Facebook spotkał się z Kongresem przez dwa dni po wybuchu skandalu związanego z eksploracją danych. Facebook korzysta z usług prywatnej firmy śledczej. Jednak brytyjskie biuro komisarza ds. Informacji prowadzi własne dochodzenie i zwróciło się do prywatnej firmy Facebook wynajętej o odejście podczas prowadzenia dochodzenia.

FTC bada, w jaki sposób wykorzystano informacje zebrane przez Cambridge Analytica. Istnieje również australijska organizacja nadzorująca, która analizuje wykorzystanie tych informacji.

kraje objęte dochodzeniem na Facebooku dotknięte skandalem

W toku dochodzenia prawdopodobnie więcej szczegółów wyjdzie na jaw. Nadal istnieje wiele pytań dotyczących sposobu wykorzystania skradzionych danych. Wiele z tych pytań dotyczy, jeśli w ogóle, wpływu skradzionych informacji na kampanie polityczne. Cambridge Analytica utrzymuje, że nie popełniali oni żadnych wykroczeń.

# 6 - Facebook wykorzystuje „Profile cienia” do zbierania danych użytkownika

Facebook wykorzystuje profile cienia, zgodnie z informacjami zebranymi z wielu źródeł, do monitorowania użytkowników spoza Facebooka. Facebook korzysta również z usług stron trzecich i buduje profile cienia w celu monitorowania aktywności użytkowników niebędących użytkownikami.

schemat blokowania profilowania cieni na Facebooku

Facebook buduje cyfrowy szablon biometryczny, wykorzystując każde zdjęcie z twarzą przesyłaną na ich serwery. Obecnie w sprawie przeciwko Facebookowi toczy się proces, w którym twierdzi, że narusza prawa innych osób do prywatności, ponieważ przechowuje informacje biometryczne o osobach bez uzyskania ich zgody. Facebook twierdzi, że samo przechowywanie informacji biometrycznych bez zgody nie szkodzi ludziom.

Oczywiste jest, że rezygnacja ze śledzenia i gromadzenia danych przez Facebooka nie wchodzi w grę. Jedynym sposobem, aby nie dopuścić do tego, by ciemna ręka Facebooka zdobywała twoje prywatne dane, jest zastosowanie dobrych środków bezpieczeństwa prywatności online.

# 7 - Facebook mówi, że został oszukany

Tym, co odróżnia naruszenie Facebooka, jest to, że informacje nie zostały skradzione przez włamanie lub naruszenie bezpieczeństwa podobne do tego, które zaobserwowano w innych firmach. Jednak, jak wyraźnie zauważył Zuckerberg, istniał naruszenie zaufania między Facebookiem, Koganem i Cambridge Analytica.

Ludzie, którzy korzystali z Facebooka, ufali, że Facebook będzie chronić ich dane i że dane te nie będą udostępniane innym osobom. Zuckerberg przyznał, że to jest coś takiego Facebook musi to naprawić.

ankieta zaufania na Facebooku

Andrew Bosworth, wiceprezes Facebooka ds. Rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, który pełnił również funkcję wiceprezesa ds. Reklamy, wyjaśnił, że Facebook jest skonfigurowany tak, aby dane osobowe użytkownika nie są sprzedawane. Nie oznacza to, że programiści nie otrzymują danych, które pomagają im poprawić jakość obsługi ich klientów. Ale Facebook, zgodnie z postem napisanym przez Boswortha, nie zarabia bezpośrednio na tej wymianie informacji. Ich celem jest takie skonfigurowanie Facebooka, aby żadne dane osobowe nie były sprzedawane firmom.

Wyjaśnia, w jaki sposób, jeśli Facebook zna swoich użytkowników lepiej niż inne firmy, pozwala Facebookowi wyświetlać użytkownikom lepsze reklamy, co prowadzi do zwiększenia zysków na Facebooku. Z perspektywy Boswortha sprzedaż informacji zebranych przez Facebooka jest złą strategią.

Aby Facebook był rentowny, użytkownicy muszą mieć pozytywne wrażenia podczas łączenia się z aplikacjami. Jeśli użytkownicy obawiają się, że ich informacje zostaną skradzione, niekoniecznie połączą się z aplikacjami, firmy przestaną współpracować z Facebookiem, a cały proces się załamie. Jest to część argumentu Bosworth, który bronił Facebooka i twierdził, że Facebook nie ujawnił celowo danych użytkownika.

# 8 - Facebook przeprowadzał na Tobie eksperymenty psychologiczne bez Twojej zgody

Dyrektor wykonawczy Facebooka, Sheryl Samberg, przeprosił użytkowników Facebooka po tym, jak wyszło na jaw, że Facebook przeprowadził eksperymenty na ponad 700 000 użytkowników bez ich zgody.

Jak na ironię, kiedy czytasz przeprosiny, widzisz Samberga nigdy nie przeprosił za eksperymenty psychologiczne, które Facebook przeprowadził, ale zamiast tego za to, że Facebook źle się komunikował o eksperymentach z użytkownikami.

Powinieneś się tym przejmować. Staje się bardzo jasne, że Facebook jest pracując nad manipulowaniem emocjami. Jaki obłąkany powód ma Facebook? Nie wiemy Wiemy, że stało się to w przeszłości i prawdopodobnie nadal się dzieje.

Były dyrektor Facebooka omówił, w jaki sposób Facebook szkodzi psychicznie naszemu społeczeństwu. W dyskusji, którą prowadził na temat Facebooka, były szef Facebooka wyjaśnił, jaki odczuł psychologiczny wpływ Facebooka na współczesne społeczeństwo. Omówił, w jaki sposób dzięki Facebookowi zmniejszył się dyskurs obywatelski i współpraca. Narasta dezinformacja i nieprawda. Kontynuował, stwierdzając, że wpływ Facebooka na społeczeństwo to nie tylko problem, przed którym stoją Amerykanie, ale problem globalny. Oczywiste jest, dlaczego tak wiele osób uważa Facebook za zagrożenie psychiczne, którego należy unikać za wszelką cenę.

# 9 - Chroń się

U podstaw Facebooka udowodniono, że jest socjopatyczny. Najbardziej niepokojące jest to, że po wszystkich przesłuchaniach, wszystkich skandalach i dochodzeniach FTC, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, rządów Australii i innych rządów na całym świecie nic się nie zmieni.

Wiele tych samych instytucji, którym powierzono zadanie zbadania Facebooka, czerpie największe korzyści z gromadzonych informacji. Agencje rządowe, duże firmy, centra edukacji i inne grupy potrzebują informacji zebranych ze stron takich jak Facebook, aby móc zachować kontrolę i władzę oraz stale manipulować masami.

Od czasu do czasu Facebook będzie dostępny złapany w skandal. Wtedy będą miały miejsce następujące rzeczy:

  • Facebook napisze token przeprosin i powie, że naruszenie danych było spowodowane błędem.
  • Media będą się szaleć na punkcie skandalu, dyskutując o tym, jakby naruszenie prywatności było czymś nowym lub zaskakującym.
  • Facebook będzie jak zwykle kontynuował interesy. Będą rozpowszechniać twoje dane, wykorzystywać je w niepokojący sposób i przeprowadzać przerażające eksperymenty na nieświadomym i nieświadomym społeczeństwie.

Nie ma powodu, dla którego miałbyś myśleć, że Facebook zmieni sposób, w jaki działa. Facebook jest dosłownie dodatkowym elementem nadzoru państwowego. Wydają miliony dolarów każdego roku na lobbowanie polityków, aby mogli kontynuować działalność jak zwykle.

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się zabezpieczyć:

  • Najpierw pozbądź się mediów społecznościowych.
  • Po drugie, znajdź dobrą przeglądarkę ukierunkowaną na prywatność, aby chronić swoje dane.
  • Po trzecie, znajdź dobrą sieć VPN, aby uczynić swoją działalność online anonimową.
  • Po czwarte, użyj narzędzi ochrony prywatności jako sposobu ochrony danych

Jeśli nie chcesz zerwać więzi z Facebookiem, skorzystaj z ustawień Facebooka, aby ograniczyć udostępniane dane. Zwróć szczególną uwagę na to, które aplikacje innych firm autoryzowałeś do zbierania danych. Nie ochroni Cię to, gdy zewnętrzne źródło znajdzie sposób na dostęp do informacji na Facebooku. Ale przynajmniej to początek.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me