Avira Phantom VPN – NIE polecamy tego (wyniki testu)

Avira Phantom VPN - NIE polecamy tego (wyniki testu)

Zbyt mało serwerów, zbyt wolno i - och, nawiasem mówiąc - co powiesz na te niemieckie przepisy dotyczące prywatności?


Avira Phantom VPN ma wiele do zrobienia. Wykorzystuje najnowsze i najlepsze protokoły VPN oraz szyfrowanie AES-256 bitów. Co więcej, torrentowanie jest dozwolone, a Netflix wydaje się być w dużej mierze dostępny na wielu serwerach. Avira Phantom ma również wbudowany przełącznik zabijania i możliwość podłączenia wielu urządzeń jednocześnie.

Ta kolekcja pozytywów nie wystarczy, aby przezwyciężyć ten fakt szybkości przesyłania danych są niezwykle wolne z tą usługą. Firma ma również swoją siedzibę w Niemczech, co może stanowić problem dla użytkowników, którzy są szczególnie zaniepokojeni prywatnością swoich danych. Polityka rejestrowania może być dla niektórych osób wyłączeniem.

Rozbijmy to.

logo avira

Przegląd Avira Phantom VPN

Funkcje Informacje
Użyteczność: Bardzo łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Niektóre zasady rejestrowania
Rozmiar serwera: 40 serwerów
Dystrybucja serwerów: 20 krajów
Wsparcie: Baza danych
Torrenting: Dozwolony
Streaming: Dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie: Protokoły OpenVPN, IPSec i Ikev2;
Główna siedziba: Niemcy
Cena £: 4,99 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://www.avira.com

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Avira Phantom ma klientów dla systemów Windows, Android, macOS i iOS. Kiedy łączysz się z Androidem lub Windows, będziesz używać protokołu OpenVPN. Jest to protokół wybierany przez najbardziej poinformowanych użytkowników, ponieważ ma tę zaletę, że jest technologią typu open source. Użytkownicy systemu macOS lub iOS będą mogli korzystać z protokołu IPSec. Zaawansowani użytkownicy mogą zauważyć, że nie ma wyboru, jeśli chodzi o protokoły VPN z tą usługą. Jednak przeciętny użytkownik raczej nie zauważy.

proces szyfrowania VPN

Avira Phantom VPN ma wbudowany przełącznik zabijania, ale ta funkcja jest dostępna tylko dla klientów płacących, a nie dla tych, którzy zdecydują się skorzystać z bezpłatnej wersji tej usługi. Przełącznik zabicia jest niezbędny, ponieważ powstrzymuje aplikacje na twoim komputerze przed kontynuowaniem przeglądania, gdy VPN nagle traci połączenie. Zapewnia to zachowanie całkowitej prywatności podczas sesji przeglądania.

Jednym znakiem na korzyść Avira Phantom jest to, że oferuje ochronę DNS. DNS przekształca adresy URL wyszukiwane przez użytkowników w adresy IP, które komputery mogą łatwiej zrozumieć. Dzięki wewnętrznej usłudze DNS Avira Phantom czyni ją znacznie więcej osobom trzecim trudno jest monitorować żądania DNS użytkownika.

Lokalizacje serwerów Avira Phantom VPN

lista krajów avira VPNJednym z powodów, dla których Avira Phantom VPN jest tak wolny, może być związany z nim mała liczba serwerów. W sumie ma tylko 40 serwerów w 20 krajach. Większość z nich znajduje się w Europie w krajach takich jak Austria, Republika Czeska, Włochy, Niemcy, Francja, Rumunia, Holandia, Polska, Szwajcaria, Wielka Brytania i Hiszpania. Ponieważ siedziba główna firmy znajduje się w Niemczech, koncentracja europejskich serwerów nie jest zaskakująca.

Inne serwery znajdują się w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii, Brazylii i Singapurze. Istnieje kilkanaście serwerów w USA, ale tylko jeden serwer w Ameryce Południowej i Bliski Wschód i Afryka są całkowicie pominięte. Jeśli mieszkasz w jednym z tych miejsc, rozsądnie jest poszukać innego dostawcy VPN.

Witryna Avira Phantom obiecuje, że w przyszłości zostanie dodanych więcej lokalizacji, ale nie ma żadnych szczegółów dotyczących tego, kiedy to się stanie lub gdzie te serwery mogą się znajdować.

Dlaczego ta stosunkowo niewielka liczba serwerów jest tak istotna??

Gdy dostawca VPN oferuje użytkownikom tylko kilka serwerów do wyboru, oznacza to, że ilość ruchu na każdym serwerze jest zwielokrotniona. W miarę, jak serwer staje się coraz bardziej zatłoczony, spada wydajność, szczególnie szybkość przesyłania danych.

Ponadto im większa różnorodność lokalizacji serwerów, tym bardziej prawdopodobne jest, że użytkownicy znajdą serwer blisko domu, co powinno poprawić szybkość przeglądania. Jeśli ukrywanie lokalizacji geograficznej jest niezwykle ważne, posiadanie większej liczby serwerów do wyboru oznacza również lepsze możliwości fałszowania.

Jeśli spojrzysz na najlepsze typy australijskich VPN, zobaczysz, że większość usług wysokiej jakości ma tysiące dostępnych serwerów.

Korzystanie z BitTorrent lub P2P z Avira Phantom VPN

Członkowie zespołu obsługi klienta Avira Phantom powiedzieli, że nie rozróżniają różnych rodzajów ruchu w sieci. Oznacza to, że P2P i pobieranie torrentów są dozwolone. W przeciwieństwie do innych dostawców VPN, udostępnianie plików nie ogranicza się do określonych serwerów.

Wyniki testu prędkości Avira Phantom VPN

Większość osób, które wcześniej korzystały z VPN, wie, że usługi te mogą pomóc zapewnij swoją anonimowość i prywatność online. Wiedzą również, że cena, jaką płacą za tę anonimowość, to szybkość. Naprawdę renomowany dostawca VPN z siecią tysięcy serwerów i dużą różnorodnością lokalizacji serwerów spowoduje mniejszy wpływ na szybkość przesyłania danych.

avira phantom wynik prędkości VPNNiestety dla Avira Phantom VPN ich system cierpi z powodu niewiarygodnego braku serwerów. Oznacza to niewiarygodnie niskie prędkości przesyłania danych. Testy porównawcze bez użycia VPN dały prędkości pobierania wynoszące 98,71 Mbps i prędkości przesyłania 53,00 Mbps. Kiedy Avira Phantom VPN został włączony, prędkość pobierania spadła do zaledwie 6,98 Mbps podczas gdy prędkości przesyłania były marne 9,02 Mbps.

Ten test został przeprowadzony na serwerze Avira w Holandii, który jest dość daleko od rzeczywistej lokalizacji komputera testowego. Testowanie na serwerze w USA było jeszcze gorzej. To przyniosło wyniki 4,34 Mb / s do pobrania i 2,23 Mb / s dla przesyłania. To prędkość pobierania około 95% wolniej niż wyniki uzyskane bez VPN, podobnie wpłynęły prędkości przesyłania.

W porównaniu z niektórymi większymi dostawcami VPN, wyniki testów prędkości są dość ponure. Wyobraź sobie, że musisz czekać kilka minut na załadowanie strony internetowej. Byłoby to niezwykle frustrujące. Prawdopodobnie poddasz się i odejdziesz na długo, zanim cokolwiek osiągniesz.

Zasady rejestrowania Avira Phantom VPN

bezpieczne przeglądanieWielu dostawców VPN może pochwalić się polityką braku rejestrowania, ale następnie wskazuje w swojej polityce prywatności lub warunkach świadczenia usług, że faktycznie dokonuje pewnego ograniczonego śledzenia i przechowywania danych dotyczących swoich klientów. Avira Phantom VPN różni się tym, że są szczerzy w kwestii rejestrowania.

Firma twierdzi, że oni przechowuj dane dotyczące informacji diagnostycznych dzięki czemu mogą wyprzedzać błędy i inne problemy, które mogą zakłócać komfort użytkowania. Avira może również śledzić, czy konkretni użytkownicy są płatnymi czy bezpłatnymi klientami, ponieważ istnieją ograniczenia dotyczące ilości danych, z których darmowy klient może korzystać w ciągu jednego miesiąca.

Poza tym firma twierdzi, że nie śledzą witryn, które odwiedzają jej klienci ani ich adresów IP.

Opcje cenowe dla Avira Phantom VPN

Avira Phantom oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne wersje swoich usług. Darmowa wersja ogranicza klientów do zaledwie 500 MB miesięcznie. Cały ruch jest szyfrowany i można uzyskać dostęp do witryn z ograniczeniami geograficznymi. Włączone jest zapobieganie wyciekom DNS i możliwy jest dostęp za pośrednictwem wielu urządzeń.

avira vpn proWersja płatna nosi nazwę Phantom VPN Pro. Użytkownicy, którzy wybiorą tę usługę, mają dostęp do nieograniczonej ilości danych, a także do wszystkich funkcji zawartych w bezpłatnym abonamencie. Jednak płatna usługa ma dwie główne funkcje, które nie są dostępne dla bezpłatnych klientów. Te funkcje to wyłącznik awaryjny i dostęp do obsługi klienta.

Dobra cena lub zawyżone ceny?

Zgadza się. Każdy, kto zdecyduje się nie płacić za Avira Phantom VPN, nie będzie miał przewagi automatycznego przełącznika zabijania, który ochroni go w przypadku, gdy jego usługa VPN stanie się niedostępna. do tego, bezpłatni klienci nie mają żadnego dostępu do obsługi klienta.

Strona internetowa Avira Phantom VPN ma bazę wiedzy, ale niekoniecznie ma odpowiedzi, których szukają użytkownicy. Fora użytkowników są również dostępne, ale doświadczenie sugeruje, że nie jest to wydajny ani skuteczny sposób rozwiązywania problemów z usługami.

Posiadanie obsługi klienta w ramach płatnego planu również niekoniecznie jest świetną okazją. Dostęp jest dostępny przez telefon lub e-mail, a obsługa jest zapewniona dla osób posługujących się wieloma językami. jednak, czasy reakcji wydają się być powolne i rozciągają się na godziny lub dni. Kiedy odpowiedzi są odbierane, często nie mają sensu, wymagając więcej w tę iz powrotem. Rozwiązanie prostego problemu może zająć tydzień lub dłużej.

Płatna subskrypcja kosztuje 10 USD miesięcznie. Nie jest to zła cena, ale brak obsługi klienta i powolne przesyłanie danych oznaczają, że usługa nie jest tego warta. Jedną fajną rzeczą jest to, że Avira Phantom VPN umożliwia podłączenie nieograniczonej liczby urządzeń. To szczególnie dobra wiadomość dla właścicieli firm lub osób, które mają wiele urządzeń do ochrony.

Czy Avira Phantom VPN jest zalecany?

Router VPNAvira Phantom VPN to Niepolecane Z kilku powodów. Chociaż jest dostępna do użytku na urządzeniach z systemem Windows, Mac, iOS i Android, nie można skonfigurować tej usługi na routerze, aby wszystkie podłączone urządzenia miały taką samą ochronę. Dodatkowo tak jest nie można użyć Avira Phantom w połączeniu z TOR aby zapewnić sobie dodatkową warstwę ochrony. SmartTV, konsole do gier i urządzenia Linux podobnie nie są kompatybilne.

Istnieją lepsze usługi o znacznie szybszych prędkościach przesyłania danych i konkurencyjnych cenach. Jeśli chcesz Zalecenia dotyczące prywatności w Australii, następnie sprawdź naszą recenzję NordVPN. Nie będziesz rozczarowany.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me