CyberGhost – dobry, ale nie świetny (nasze pełne wyniki testów)

Ten jest całkiem niezły. Nie idealnie, pamiętaj, ale całkiem nieźle. Możesz zrobić gorzej za dużo więcej pieniędzy.


Na swojej stronie internetowej Cyberghost twierdzi, że jest „głównym zwolennikiem i propagatorem praw obywatelskich, wolnym społeczeństwem i nieocenzurowaną kulturą internetową”.

Naszym zdaniem jest to całkiem dobre miejsce na rozpoczęcie.

Ta rumuńska firma została założona w 2011 roku, ale została niedawno przejęta przez Crossrider Limited i Roberta Knappa. W związku z tym wydają się być w stanie oferować stale ulepszane usługi, które mogłyby pomóc firmie osiągnąć jeszcze wyższą pozycję w rankingach usług VPN. CyberGhost twierdzi, że świadczy swoje usługi ponad 20 milionów ludzi na całym świecie. Dodatkowo CyberGhost oferuje solidne protokoły, między innymi z OpenVPN i IPSec. Dzięki szyfrowaniu AES-256 bitów z tą usługą można łatwo zapewnić prywatność i anonimowość.

CyberGhost został zaprojektowany w celu skutecznego ukrywania twojego adresu IP podczas surfowania, a włączenie przełącznika zabójstwa oznacza, że ​​możesz przeglądać bez obawy o ujawnienie swojej prawdziwej lokalizacji i tożsamości.

Możesz nawet mieć do siedmiu urządzeń jednocześnie podłączonych do CyberGhost, co jest idealne dla każdego, kto ma wiele komputerów, tabletów i smartfonów.

Przegląd Cyberghost

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Brak zasad dziennika
Rozmiar serwera: Serwery 3000 ++
Dystrybucja serwerów: 59 krajów
Wsparcie: Czat na żywo
Torrenting: Dozwolony
Streaming: Dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie: Protokół OpenVPN, L2TP i IPSec; 256-bitowe szyfrowanie AES
Główna siedziba: Rumunia
Cena £: 2,75 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://www.cyberghostvpn.com

Rozwiązanie przyjazne wielu platformom

jak działa cyberghostNiezależnie od tego, czy na Twoim urządzeniu działa Mac, Windows, iOS czy Android, są one kompatybilne z CyberGhost. Zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią możliwość podłączenia urządzeń z systemem Linux i połączenia usługi z routerem.

Chociaż nie jest tak rozległy jak inni liderzy branży, CyberGhost oferuje również stosunkowo solidny wybór serwerów zlokalizowanych na całym świecie. Wszystko to jest dostępne w przystępnej cenie, ale zdecydowanie nie jest to darmowy VPN.

Inni dostawcy VPN oferują nieco lepsze protokoły bezpieczeństwa i nieco szybsze prędkości przesyłania danych, a także bardziej rozbudowane sieci serwerów. Niemniej jednak, CyberGhost to niewątpliwie solidny wybór.

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

crack-aes-256

Chociaż CyberGhost nie stosuje środków bezpieczeństwa w stopniu, w jakim robią to inni dostawcy, nadal zapewnia najlepszą w branży ochronę. Obejmuje to różne protokoły VPN, w tym bardzo preferowany protokół OpenVPN. IPSec i L2Tp są również dostępne wraz z kilkoma innymi. Możliwość wyboru odpowiedniego protokołu jest dużym plusem dla wielu bardziej zaawansowanych użytkowników.

Oprócz godnych zaufania protokołów otrzymujesz szyfrowanie AES-256 bitów. Tego rodzaju szyfrowanie jest powszechnie stosowane przez rząd i wojsko. Możesz zaufać, że Twój ruch w sieci będzie szyfrowane na praktycznie niezniszczalnym poziomie.

Jeśli wolisz korzystać z TOR oprócz VPN, CyberGhost jest dla Ciebie dobrym wyborem. Ta sieć VPN jest doskonale kompatybilna z TOR. Ci, którzy czują potrzebę jeszcze większego bezpieczeństwa, mogą chcieć sprawdzić funkcję podwójnego szyfrowania, co oznacza, że ​​zarówno dane uwierzytelniające, jak i dane VPN są szyfrowane.

Lokalizacje serwerów CyberGhost

Obecnie CyberGhost oferuje łącznie 3066 serwerów. Jest to znacznie więcej niż większość dostawców VPN może zaoferować, ale nie tak dobre, jak to, co jest dostępne za pośrednictwem niektórych najlepszych firm VPN. Serwery CyberGhost są dystrybuowane w 59 krajach, a firma twierdzi, że nieustannie dążą do udostępnienia większej liczby serwerów online w rosnącej różnorodności lokalizacji.

W Stanach Zjednoczonych CyberGhost zarządza ponad 500 serwerami, z dodatkowymi 89 w Kanadzie. Nie mają serwerów w Meksyku, ale jest ich 10 w Kostaryce. Zasięg w Ameryce Południowej jest dość dobry w porównaniu z innymi dostawcami. Serwery znajdują się w Kolumbii, Brazylii i Chile.

Podobnie jak w przypadku wielu innych firm VPN zasięg w Afryce jest dość ograniczony. Niemniej jednak serwery znajdują się w Afryce Południowej i Kenii. Bliski Wschód jest podobnie niedostatecznie reprezentowany - dziewięć serwerów znajduje się w Izraelu, a 10 w Pakistanie, co jest niezwykłym zjawiskiem wśród wielu dostawców VPN.

Serwery w każdym miejscu

lokalizacje serwerów cyberghost

Europa jest kompleksowo objęta z Portugalii na Ukrainę i z Islandii do Grecji. Uwzględniono nawet mniejsze narody, takie jak Albania, Bośnia i Hercegowina, Białoruś, Cypr, Estonia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Macedonia, Serbia, Słowenia i Słowacja.

Serwery znalezione w Hongkongu, Indonezji, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Malezji, Singapurze, Tajlandii i Wietnamie oznaczają, że region azjatycki jest dobrze reprezentowany. Podobnie Nowa Zelandia i Australia są objęte setkami serwerów.

Niektórzy dostawcy usług VPN używają kombinacji serwerów fizycznych i wirtualnych. Serwery fizyczne są faktycznie umieszczone w lokalizacji geograficznej, do której są przypisane. Jednak serwery wirtualne mogą znajdować się w dowolnym miejscu i być wyposażone w oprogramowanie, które sprawia, że ​​wygląda na to, że znajdują się w kraju, w którym usługa VPN twierdzi, że serwer został znaleziony.

W tej praktyce nie ma z natury nic złego. Niemniej jednak niektórzy użytkownicy VPN martwią się o to, przez jaki kraj jest kierowany ich ruch internetowy. Z ich perspektywy woleliby raczej zajmować się serwerami fizycznymi, aby dokładnie wiedzieli, dokąd zmierzają ich dane.

CyberGhost używa kombinacji serwerów fizycznych i wirtualnych. Przedstawiciel firmy zauważa, że ​​większość jej serwerów jest fizyczna. Jednak mają one stopień wirtualizacji na prawie 350 swoich serwerach. Użytkownicy, dla których jest to problem, z przyjemnością dowiedzą się, że te wirtualne serwery faktycznie znajdują się w kraju zgodnie z opisem.

Używanie BitTorrenta lub P2P z CyberGhost

wektor udostępniania plikówWydaje się, że ludzie w CyberGhost chcą, aby ich klienci mieli jak największą swobodę podczas korzystania z Internetu. W rezultacie udostępnianie plików P2P i BitTorrent są dozwolone za pośrednictwem tej usługi. Podczas gdy inni dostawcy mogą ograniczać użytkowników do niektórych serwerów w tym celu lub inni całkowicie nie zezwalają na to działanie, CyberGhost nie stosuje takich ograniczeń.

Wiele osób z przyjemnością dowie się, że CyberGhost dodatkowo korzysta z serwerów zaprojektowanych specjalnie w celu usprawnienia przesyłania strumieniowego. To świetna wiadomość dla osób, które chcą korzystać z VPN podczas oglądania Netflix, Amazon Prime lub innych usług przesyłania strumieniowego.

Wyniki testu prędkości CyberGhost

Ogólnie rzecz biorąc, CyberGhost oferuje całkiem niezły pakiet funkcji. Wygląda na to, że coś się rozpada w dziale prędkości. Testy porównawcze przed włączeniem sieci VPN dały prędkości pobierania 98,71 Mb / s, a szybkość przesyłania - 53,00 Mb / s. Włączenie CyberGhost oznaczało, że sprawy stały się znacznie wolniejsze. Połączenie z amerykańskim serwerem w Nowym Jorku spowodowało prędkość pobierania 18,41 Mb / s, a prędkość wysyłania 7,12 Mb / s.

wynik testu szybkości cyberghostPrzy tak niskich prędkościach przesyłania danych równie dobrze możesz skorzystać z bezpłatnej sieci VPN. Sytuacja uległa poprawie w przypadku korzystania z serwera zlokalizowanego w Amsterdamie. Szybkość pobierania wzrosła do 51,10 Mb / s, a szybkość przesyłania zmieniła się na 21,10 Mb / s.

Wyniki testów prędkości w Hongkongu i Londynie były gorsze. Hongkong oferował prawie identyczne prędkości pobierania i wysyłania w dziedzinie 4,0 Mb / s, podczas gdy prędkości pobierania w Londynie wynoszą średnio 5,63 Mb / s i 15,65 Mb / s dla szybkości przesyłania.

Zasady rejestrowania CyberGhost

Jedną z najważniejszych funkcji, jaką może zaoferować każdy dostawca VPN, jest to, że nie prowadzą rejestrów dotyczących swoich klientów. W końcu powodem, dla którego ludzie wybierają VPN, jest przede wszystkim ograniczenie ingerencji w ich prywatność. Chcą wiedzieć, że ich wrażliwe dane nie są zagrożone i że nikt nie ściśle monitoruje, jak spędzają czas online.

Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ jeśli dostawcy VPN prowadzą rejestrację sposobu, w jaki robią to dostawcy usług internetowych, to pokonają cel VPN. Jeśli organy ścigania lub inne organy rządowe zdecydują się zażądać danych klientów od firmy VPN, zawsze lepiej jest, jeśli mają niewiele dokumentów lub nie mają ich wcale.

W związku z tym nie jest niczym niezwykłym, że usługi VPN mogą pochwalić się swoimi zasadami „bez logowania”. Te zasady rzadko są przestrzegane w ścisłym znaczeniu. Zamiast tego, spojrzenie na politykę prywatności lub warunki usługi ujawnia, że ​​niektórzy dostawcy VPN faktycznie prowadzą dość kompleksową dokumentację.

komentarz cyberghostTo jest NIE sprawa z CyberGhost. Ich lokalizacja w Rumunii z pewnością pomaga w tej sytuacji, ponieważ kraj ten nie jest częścią sieci nadzoru 14 Eyes. Nie udostępniają wielu danych innym narodom, a ich prawa dotyczące danych i prowadzenia rejestrów są praktycznie zerowe. Oznacza to, że możesz zaufać, że Twoje działania online nie są monitorowane i przechowywane w miejscu, z którego można by uzyskać do nich dostęp później.

CyberGhost wyraźnie pokazuje na swojej stronie, że nie trzymają się danych śledzenia. Oznacza to brak zapisów historii przeglądania użytkownika, zawartości jego danych, a nawet preferencji wyszukiwania. Firma nie prowadzi nawet dzienników połączeń, więc nikt nie monitoruje, kiedy i jak długo logujesz się do Internetu.

Opcje cenowe dla CyberGhost

Wszystkie opcje fakturowania dla CyberGhost obejmują dostęp do każdego z serwerów firmy i możliwość podłącz nawet siedem urządzeń jednocześnie. Obsługa klienta jest zapewniana 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i dostępne są aplikacje kompatybilne z komputerami Mac, Windows, iOS, Android i innymi.

ceny cyberghost

Klienci, którzy zdecydują się płacić miesięcznie, będą płacić 11,99 USD każdego miesiąca. Zniżki są dostępne dla osób, które kupią usługę z rocznym wyprzedzeniem lub dłużej. Pakiet roczny kosztuje 4,99 USD miesięcznie, a pakiet dwuletni kosztuje 3,79 USD miesięcznie. Najtańszą ofertą jest skorzystanie z trzyletniego pakietu za 2,75 USD miesięcznie.

Biorąc pod uwagę dość powolne szybkości przesyłania danych przez CyberGhost, inwestowanie w zobowiązanie na okres jednego, dwóch lub trzech lat może nie mieć sensu, dopóki nie upewnisz się, że produkt jest naprawdę opłacalny. Najlepiej jest wykupić abonament miesięczny, aby dać sobie czas na wypróbowanie usługi przed zakupem większego pakietu. Alternatywnie, 30-dniowy zwrot jest dostępny na wszystkie paczki, jeśli zdecydujesz się nie kontynuować usługi.

Opcje płatności obejmują PayPal i karty kredytowe. Jeśli chcesz pozostać naprawdę anonimowy, to możesz również zapłacić za pomocą Bitcoin.

Czy CyberGhost jest zalecany - Tak

Jako VPN CyberGhost ma wiele do zaoferowania. Jego bezpieczeństwo jest solidne dzięki szyfrowaniu AES-256 bit iz pewnością miło jest mieć różne protokoły VPN do wyboru. To, że protokoły te obejmują OpenVPN i IPSec, to świetna wiadomość dla osób, które obawiają się o bezpieczeństwo. Ponadto opcja podwójnego szyfrowania może być szczególnie cenna dla osób, które chcą uniknąć wścibskich oczu reżimów totalitarnych.

cyberghost proKolejną rzeczą, która sprawia, że ​​CyberGhost jest atrakcyjną opcją VPN, jest pozytywne wrażenia użytkownika. Jest niezwykle łatwy w instalacji i uruchomieniu, co oznacza, że ​​możesz zacząć działać w mniej niż pięć minut.

Użyteczność jest świetna, gdy jesteś w aplikacji CyberGhost. Wszystko wydaje się być na wyciągnięcie ręki i nie musisz dużo polować, aby dowiedzieć się, jak wykonać najbardziej podstawowe operacje. Jeśli użytkownicy tego chcą, można skonfigurować aplikację tak, aby uruchamiała się automatycznie za pomocą jednego kliknięcia.

CyberGhost również nie rejestruje zasad zdecydowany plus, szczególnie dla tych, którzy są naprawdę wrażliwi na problemy dotyczące prywatności i anonimowości w Internecie. Jednak ta firma naprawdę potknęła się, jeśli chodzi o szybkość. VPN, który może pochwalić się siecią ponad 3000 serwerów, powinien być w stanie zapewnić lepsze prędkości transferu. Za każdym razem, gdy używana jest sieć VPN, spodziewane jest spowolnienie, ale wyniki testu prędkości CyberGhost są rozczarowujące.

Należy pamiętać, że wrażenia użytkownika mogą się znacznie różnić w zależności od systemu komputerowego i lokalizacji użytkownika na świecie. Niewątpliwie CyberGhost ma tysiące klientów, którzy są całkowicie zadowoleni z szybkości przeglądania. Pokazane tutaj wyniki testu po prostu pokazują, że możesz chcieć pamiętać o zasadach zwrotów CyberGhost, jeśli nie jesteś zadowolony z usługi.

Oprócz problemów z prędkością, CyberGhost oferuje wszystkie funkcje i zabezpieczenia, których można oczekiwać od płatnej usługi VPN. W związku z tym zaleca się CyberGhost.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me