Hide.Me VPN Review – Dobry wybór, ale powolne prędkości (wyniki testu)

Hide.me robi kilka rzeczy dobrze. Niestety robią je z prędkością… no cóż… Wyobraźcie sobie lenistwo pływające w kałuży masła orzechowego. Właściwie nie, nie rób tego.


logo hide.meZałożona w 2012 roku Hide.me jest stosunkowo nowy gracz w grze VPN. Wszyscy jej założyciele mają doświadczenie w działach IT sektorów wysokiego ciśnienia, takich jak duże korporacje z biurami w kilku krajach i rządami federalnymi. Oznacza to, że są dobrze wykwalifikowani do projektowania usług, które mają na celu ochronę prywatności klientów.

Pomimo tego rodowodu, Hide.me nie jest tak dobry, jak mógłby być. Na swoją korzyść firma ma siedzibę w Malezji, kraju, który nie jest członkiem Five Eyes ani nawet 14 Eyes. To doskonała wiadomość dla osób, które chcą mieć pewność, że ich prywatne dane nie zostaną przekazane pierwszemu organowi ścigania lub organizacji rządowej, która puka do drzwi Hide.me.

Zobacz lista totalitarna poniżej, a następnie czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co naprawdę myślimy o Hide.me

Użytkownik VPN według kraju

Hide.Me VPN Overview

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Brak zasad rejestrowania
Rozmiar serwera: Serwery 160 ++
Dystrybucja serwerów: 55 krajów
Wsparcie: Wsparcie 24/7 przez czat na żywo, e-mail i system biletowy
Torrenting: Ograniczony
Streaming: Ograniczony
Protokół VPN i szyfrowanie: Protokoły OpenVPN, SoftEther, IKEv2, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP; 256-bitowe szyfrowanie AES
Główna siedziba: Malezja
Cena £: 5,41 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://hide.me

Przyzwoite bezpieczeństwo i szyfrowanie

Na korzyść Hide.me przemawiają również protokoły VPN, z których korzysta. Protokół OpenVPN jest pierwszym wyborem wielu użytkowników, ponieważ szyfrowanie to jest typu open source. Produkt typu open source ma tę zaletę, że korzysta z niej więcej osób, co oznacza, że ​​prawdopodobnie został on dokładniej zbadany pod kątem podatności na zagrożenia niż porównywalne produkty. Inne dostępne protokoły obejmują IKEv2, SSTP i PPTP. Te dwa ostatnie są w dużej mierze przestarzałe i nie zapewniają tego samego poziomu szyfrowania, co w OpenVPN i IKEv2, więc używaj tych z ostrożnością.

Protokół SoftEther jest dodatkowo dostępny za pośrednictwem Hide.me. Większość innych sieci VPN nie ma dostępnej tej technologii. Jego celem jest jeszcze trudniejsze wykrycie ruchu internetowego. Jednak wiele innych VPN ma funkcje, które mają na celu praktycznie niemożliwe śledzenie ruchów użytkownika w Internecie, więc to nie jest powód, aby wybierać usługi VPN Hide.me.

Lokalizacje serwerów Hide.me

W porównaniu z innymi konkurentami, takimi jak NordVPN, Hide.me ma stosunkowo niewiele serwerów. W sumie jest tylko 150 serwerów. Są one zlokalizowane w 34 krajach w 45 różnych lokalizacjach. Inni, bardziej wyrafinowani dostawcy usług VPN mają tysiące serwerów w setkach krajów, dając użytkownikom znacznie więcej opcji.

Za mało serwerów, aby zaspokoić globalny popyt

mapa serwera hide.mePosiadanie tak stosunkowo niewielkiej liczby serwerów oznacza, że ​​więcej użytkowników musi zostać wciśniętych na ten sam serwer. Każda osoba otrzymuje dość małą przepustowość po zalogowaniu, co wpływa na wydajność. Może to być tylko jeden z powodów, dla których Hide.me nie sprawdza się tak dobrze w testach prędkości, jak inne firmy VPN.

Różnorodność lokalizacji serwerów może również mieć kluczowe znaczenie dla wydajności. Ogólnie, szybkości przesyłania danych są większe, gdy użytkownicy mogą zalogować się do serwera VPN, który jest stosunkowo blisko ich rzeczywistej lokalizacji geograficznej.

Zatłoczone serwery i brak wielu serwerów w różnych lokalizacjach oznaczają wolne prędkości przesyłania danych i zmuszenie do wyboru serwera na innym kontynencie, aby się połączyć. Może to prowadzić do powtarzającej się frustracji zwykłych użytkowników.

Jeśli chodzi o lokalizacje, Hide.me wykonuje przyzwoitą pracę, gwarantując różnorodność. Oferuje sześć serwerów amerykańskich i kanadyjskich, jeden w Meksyku i jeden w Brazylii. Większość jego serwerów znajduje się w Europie i Wielkiej Brytanii, a dodatkowe lokalizacje w Maroku i Islandii. Inne serwery Hide.me znajdują się w Melbourne i Sidney, Australii, Indiach, Singapurze, Hongkongu, Korei Południowej i Japonii. Obecnie usługa nie ma serwerów w Rosji, ale mają serwery na Ukrainie i w Turcji.

Używanie BitTorrenta lub P2P z Hide.me

Hide.me umożliwia korzystanie z BitTorrenta i P2P na niektórych serwerach. Serwery w USA, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Australii są godnymi uwagi wyjątkami od tego pozwolenia. Na swojej stronie internetowej Hide.me twierdzi, że użycie proxy SOCKS w ruchu torrentowym P2P przyspiesza prędkości transferu. Jest mało dowodów na poparcie tego twierdzenia. Jednak proxy SOCKS5 ma przełącznik zabijania który pozwala na bezpieczniejsze pobieranie torrentów.

Hide.me VPN Speed ​​Test Results

Korzystanie z dowolnej sieci VPN wpłynie na szybkość przesyłania danych. Zasadniczo, gdy korzystasz z VPN, wszystkie Twoje zapytania online muszą przeskakiwać przez dodatkowe obręcze i zapuszczać się dalej, niż byłyby wymagane.

Wynik testu prędkości hide.meTesty prędkości przy użyciu Usługa VPN Hide.me przyniosła niezbyt imponujące wyniki. Używając serwera w Nowym Jorku, prędkość pobierania wynosiła 17,17 Mbps, podczas gdy prędkość wysyłania była mało inspirująca 10,10 Mbps.

Liczby poprawiły się podczas korzystania z serwera w Amsterdamie. Tutaj prędkość pobierania wynosiła 27,60 Mb / s, a prędkość przesyłania 19,92 Mb / s.

Korzystanie z brytyjskiego serwera w Londynie przyniosło podobne liczby. Pobieranie odbywało się z prędkością 28,69 Mbps, podczas gdy przesyłanie wynosiło 20,41 Mbps.

Serwer w wydajności Hongkongu był szczególnie ponury. Przy szybkości pobierania wynoszącej 11,71 Mb / si szybkości przesyłania wynoszącej 3,19 Mb / s jest dość jasne, że nie jest to prędkość, jakiej oczekują zaawansowani użytkownicy.

Pamiętaj, że Twoje wyniki mogą się różnić. Wyniki każdego testu prędkości rejestrują głównie moment w czasie, na lepsze lub gorsze. Oznacza to, że możesz uzyskać lepsze lub gorsze wyniki na swoich urządzeniach.

Polityka rejestrowania Hide.me

Hide.me może się poszczycić ścisłą polityką braku logowania. Dzięki siedzibie w Malezji, kraju, w którym nie obowiązują przepisy dotyczące obowiązkowego zatrzymywania danych, jest to jedna z niewielu usług VPN, dla których ta chluba się sprawdza. Ma to kluczowe znaczenie, szczególnie biorąc pod uwagę sposoby spędzania czasu online. Przeczytaj więcej o logowaniu VPN tutaj.

Tabela wyników zasad rejestrowania VPN

Chociaż wiele osób szybko twierdzi, że tak "nic do ukrycia" online, to stwierdzenie rzadko jest prawdziwe.

Rzeczywistość jest taka, że ​​nikt nie chce, aby ktoś inny przeglądał wiadomości e-mail, uzyskiwał dostęp do informacji bankowych lub innych informacji finansowych lub „nasłuchiwał” podczas prywatnych rozmów.

W związku z tym niezwykle ważne jest korzystanie z najlepszej sieci VPN dla prywatności i upewnienie się, że nikt nie śledzi twoich osobistych ruchów online

Hide.Me ukrywa swoje zasady rejestrowania?

Aby uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzialności prawnej, Hide.me twierdzi, że nie rejestruje danych osobowych użytkowników ani nie prowadzi żadnych rejestrów na swoich serwerach. Hide.me oświadcza również, że w żaden sposób nie monitoruje tego, co robią ich użytkownicy w wirtualnym świecie. W rzeczywistości podjęli dość nietypowy krok, aby uzyskać certyfikat niepowiązanego analityka bezpieczeństwa, który oświadczył, że Hide.me nie prowadzi rejestrów klientów.

Zgodnie z publikacjami firmy nie rejestrują nawet prawdziwego adresu IP żadnego użytkownika, ani nie ma znacznika czasu na połączeniu. Ponieważ prywatność jest jednym z największych powodów korzystania z VPN, Polityka braku logowania Hide.me to jedna z funkcji, która jest bardzo korzystna dla firmy.

Opcje cenowe dla Hide.me

Kolejną zaletą tego dostawcy VPN jest to, że oferują swoją usługę za darmo. Istnieją jednak pewne znaczące wyjątki i ograniczenia dla użytkowników, którzy wybierają bezpłatną wersję Hide.me. Klienci nie muszą podawać informacji o swojej karcie kredytowej w bezpłatny plan, ale mają dostęp tylko do trzech lokalizacji serwerów. Ponadto są ograniczone do używania jedno urządzenie na raz. Jeśli szukasz darmowego, oto kilka lepszych darmowych opcji VPN.

Kolejnym frustrującym ograniczeniem jest to, że bezpłatni klienci są ograniczeni do zaledwie dwóch gigabajtów danych miesięcznie, co jest niewiarygodnie małą ilością. Darmowa wersja Hide.me jest irytująco powolna, pomimo obietnicy firmy, że dołoży wszelkich starań, aby utrzymać prędkość na poziomie co najmniej trzech Mbps. Wolnym użytkownikom może się nie podobać, że dostępne protokoły VPN są ograniczone do IPSEC, SSTP, PPTP i L2TP. IPSEC, który obejmuje IKEv1 i 2, jest niezawodną opcją, ale inne najnowsze i największe protokoły są zarezerwowane dla płacących klientów.

ceny hide.me

Plan Plus jest dostępny za około 4,99 USD miesięcznie. Limit transferu danych został znacznie podniesiony do 75 GB, ale użytkownicy na tym poziomie są nadal ograniczone tylko do jednego połączenia na raz. Członkowie uzyskują dostęp do wszystkich lokalizacji serwerów i wszystkich protokołów VPN. SOCKS proxy jest dostępny z tym pakietem.

Abonament Premium podwaja ceny miesięczne do 9,99 USD miesięcznie, ale użytkownicy otrzymują nieograniczony transfer danych i mogą podłączyć do pięciu urządzeń jednocześnie. Ten program obejmuje również wszystko, co oferuje plan Plus, oprócz stałego adresu IP i dynamicznego przekierowywania portów.

Zarówno plany Plus, jak i Premium posiadają 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli użytkownicy nie są zadowoleni. Jest to stosunkowo krótki okres, ale powinien być wystarczający dla zwykłych użytkowników, aby ustalić, czy usługa działa dla nich.

Zaleca się Hide.me?

Ze względu na brak prędkości i zawyżone koszty planu, obecnie nie możemy polecić Hide.me. Jeśli Twoim celem jest znalezienie najbardziej opłacalnego rozwiązania, lepiej jest użyć Surfshark, który oferuje większą funkcjonalność po niższych cenach.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me