Hola VPN – Świetny wybór dla BAD Security and Speed

Kiedy VPN nie jest VPN? Kiedy jest Hola VPN. Poważnie. Jednak ciekawy sposób korzystania z sieci P2P.

logo hola VPNHola VPN jest anomalią w branży. Nie zapewnia precyzyjnie tradycyjnych usług VPN, ponieważ zamiast routować ruch internetowy przez dedykowane serwery zlokalizowane w różnych lokalizacjach, Hola VPN jest systemem peer-to-peer. Oznacza to, że gdy użytkownicy logują się do Hola VPN, ich ruch internetowy jest następujący kierowane przez połączenia innych użytkowników.

To podejście może mieć kilka zalet. Na przykład użycie Hola w niewielkim stopniu wpływa na szybkość przesyłania danych. Użytkownicy, którzy są przyzwyczajeni do błyskawicznych czasów pobierania, nie będą rozczarowani. Ponadto korzystanie z sieci VPN typu peer-to-peer oznacza, że ​​strony internetowe zwykle nie mogą wykryć przeglądania przez sieć VPN. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do usług takich jak Netflix, chociaż wydaje się, że rzadko współpracuje z Hola.

Z Hola VPN można również korzystać bezpłatnie. Jeśli jesteś naprawdę świadomy kosztów, może to być dobra rzecz. Jednak żaden z tych ledwo pozytywnych aspektów nie przeważa nad negatywnymi cechami tej usługi. Nie jest to również zalecany wybór bezpłatnych VPN.

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Niektóre zasady rejestrowania
Rozmiar serwera: nie dotyczy
Dystrybucja serwerów: nie dotyczy
Wsparcie: Formularz kontaktowy
Torrenting: Nie dozwolony
Streaming: Nie dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie: Nie istnieje
Główna siedziba: Izrael
Cena £: Darmowy
Oficjalna strona internetowa: https://hola.org/
Więc o co chodzi z Hola?

Społeczność hola VPNKiedy rejestrujesz się w Hola, ty zezwalaj innym członkom na korzystanie z twojego systemu i zasobów w sieci. Publikacje Hola mówią, że robią to tylko wtedy, gdy urządzenia są bezczynne i podłączone do źródła zasilania. Co więcej, firma twierdzi, że średni ruch, jaki bezczynny użytkownik będzie widział w typowy dzień, jest mniejszy niż klip YouTube, który trwa zaledwie kilka sekund. Może to być od czterech do pięciu MB.


Jeszcze większy niepokój budzi fakt, że nie masz możliwości dowiedzenia się, co robią inni użytkownicy Hola, gdy korzystają z Twoich zasobów. Twój komputer może stać się serwerem wyjściowym do nikczemnych celów. Od spamowania po hakowanie - pewnego dnia możesz odkryć, że twój adres IP jest powiązany z dość nieprzyjemnymi rzeczami.

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Bezpieczeństwo i szyfrowanie praktycznie nie istnieją w Hola VPN. Podczas gdy liderzy w branży korzystają z AES-256 i protokołu Open VPN w celu ochrony Twojej tożsamości i prywatności, Hola nie korzysta z żadnego z tych.

Załóżmy, że chcesz zalogować się do Internetu przez Hola w Australii. Po włączeniu Hola logujesz się za pośrednictwem innych, bezczynnych użytkowników w Australii. Dzięki temu wygląda na to, że łączysz się za pomocą innego adresu IP. Hola nalega, aby takie podejście zapewniało klientom „doskonałą usługę VPN przy minimalnych kosztach podstawowych”. Argument jest taki, że ponieważ firma nie płaci za zakup i utrzymanie wielu kosztownych serwerów na całym świecie, może przynieść ci ich usługę za darmo, jednocześnie oferując konsumentom prywatność i ochronę, która jest równoważna ochronie oferowanej przez bardziej tradycyjnych dostawców VPN.

symetryczny szyfr blokowy

Ten argument po prostu nie brzmi prawdziwie. Protokoły szyfrowania, takie jak AES-256 i Open VPN, oferują szyfrowanie na poziomie wojskowym, którego superkomputery nie są w stanie złamać. do tego, Hola przyznaje, że w jego systemie występują luki. Piszą o tym, że „złośliwi ludzie” mogą „przejąć twój hotspot Wi-Fi”, mówiąc, że zamykają te „obejścia”, jak tylko zostaną odkryte..

W międzyczasie jesteś narażony na ataki. Hola VPN w ogóle nie korzysta z protokołu VPN. Twoje informacje są przekazywane przez połączenie proxy bez szyfrowania. Niepopełnić błędu. Naraża to Twoje poufne dane osobowe.

Lokalizacje serwerów Hola VPN

wektor lokalizacji serwera VPNHola nie ma serwerów i chociaż firma twierdzi, że jest to zaleta, z pewnością trudno ją w ten sposób traktować. Klientami korzystającymi z tej usługi są w rzeczywistości serwery. Jeśli nie podoba ci się pomysł, aby nieznajomi korzystali z twojego adresu IP, Hola pozwala ci zrezygnować.

Oznacza to, że będziesz musiał zapłacić za abonament premium. Nawet z płatną subskrypcją powinieneś nie oczekuj żadnych znaczących korzyści. Jedyną rzeczą, jaką dostaniesz, jest nieobecność innych osób kroczących po twoim adresie IP. Dzięki subskrypcji premium nadal nie ma szyfrowania i niewiele przeszkadza w tworzeniu prawdziwych funkcji VPN.

Korzystanie z BitTorrent lub P2P z Hola VPN

Chociaż Hola oferuje pierwszą na świecie usługę VPN typu peer-to-peer, nie należy oczekiwać pobierania torrentów ani udostępniania jakichkolwiek plików za pośrednictwem tego systemu. Chociaż w literaturze Hola nic nie zabrania udostępniania plików, testy to wykazały torrentowanie z Hola po prostu nie działa.

Ponadto nie oczekuj, że będziesz mieć dostęp do Netflix w innych regionach za pośrednictwem Holi. Zostało to przetestowane za pomocą pięciu różnych połączeń i nigdy się nie udało.

Wyniki testu prędkości Hola VPN

Jest to prawie jedyna miara, jaką ma do tego Hola VPN. Szybkości przesyłania danych z usługą nie zawsze były szczególnie odróżnialne od podstawowych prędkości transmisji danych, które nie wykorzystują VPN. Z pomocą subskrybentów Hola w USA prędkości pobierania były względnie godne szacunku dla sieci VPN przy 32,47 Mb / s. Jednak prędkość wysyłania 7,97 Mb / s jest prawie nie do przyjęcia. To jest niezwykle powolne w porównaniu do jednych z najlepszych sieci VPN.

wynik testu prędkości hola VPN

Użytkownicy w UE wypadli nieco lepiej. Szybkość pobierania wyniosła 84,61, co wcale nie jest odrapane w porównaniu z testem porównawczym 97 Mb / s. Przesyłanie było nieco wolniejsze w porównaniu do testu porównawczego. Były to odpowiednio 38,83 i 53.

wynik testu prędkości hola vpn amsterdam

W miarę upływu testów prędkości wyniki te nie są złe. Jednak te poziomy prędkości są osiągane kosztem dowolnego szyfrowania lub prawdziwego bezpieczeństwa dowolnego rodzaju. Jeśli w ogóle nie korzystałeś z VPN, uzyskasz wyższe prędkości transferu i mniej więcej ten sam poziom ochrony bez narażania systemu na ryzyko innych użytkowników.

Zasady logowania Hola VPN

Większość dostawców VPN jest dumna ze swoich zasad braku logowania. W końcu jednym z głównych punktów korzystania z VPN jest unikanie wścibskich oczu i utrzymywanie życia online tak prywatnie, jak to możliwe.

Podczas gdy kilka firm VPN szybko chwali się tym, że nie prowadzą dzienników, te chwile rzadko są obsługiwane przez fakty. Wiele usług VPN prowadzi pewne ograniczone dane dotyczące swoich użytkowników. Oczywiście, istnieją elitarni dostawcy w branży, którzy uważają za ścisłe przestrzeganie zasad braku logowania i absolutnie mają to na myśli.

Ostatecznie jest to rodzaj dostawcy VPN, którego chcesz. Najlepsi dostawcy VPN zazwyczaj mają siedzibę w kraju, który nie jest objęty sojuszami nadzoru Five Eyes, Nine Eyes lub 14 Eyes. Aby uzyskać więcej takich informacji, przeczytaj nasz przewodnik po zasadach rejestrowania VPN.

Izrael - niezbyt duży w zakresie prywatności

krajowy sojusz nato

Hola VPN ma siedzibę w Izraelu, który nie jest członkiem tych sojuszy. Niemniej jednak należy zauważyć, że Izrael jest znany jako „współpracujący” z tymi sojuszami inwigilacyjnymi. Innymi słowy, Izrael ściśle współpracuje z narodami, które są członkami tych grup. Jeśli zostaną zmuszeni do podzielenia się swoją inteligencją, prawdopodobnie to zrobią.

To zła wiadomość dla użytkowników VPN, którzy szukają prawdziwie prywatnego i anonimowego doświadczenia online. Niepokojąco, Hola nie składa żadnego rzeczywistego, deklaratywnego oświadczenia na swojej stronie internetowej na temat swoich praktyk pozyskiwania drewna. Firma ma politykę prywatności, w której wspominają dane dziennika. Ostatecznie w polityce znajduje się fakt, że rejestrują one wszystko na temat używanej przeglądarki, odwiedzanych stron internetowych, ilości czasu spędzanego na każdej stronie oraz daty i godziny dostępu.

To jednak nie koniec. Hola śledzi również dane osobowe każdego członka. Obejmuje to wszelkie dane, które mogą Cię zidentyfikować, w tym imię i nazwisko oraz adres e-mail wraz z adresem IP.

hola gromadzenie informacji VPN

To nie koniec. Polityka prywatności stanowi dalej, że mogą ujawniać dane osobowe klientów „zaufanym zewnętrznym dostawcom usług lub partnerom”. Aktywnie oświadczają również, że udostępnią twoje dane w celu zachowania zgodności z prawem lub postanowieniem sądu.

Innymi słowy, ta sieć VPN wcale nie jest VPN.

Opcje cenowe dla Hola VPN

ceny hola VPN

Pozornie Hola to usługa bezpłatna. Mają abonament premium, który jest dostępny za 11,95 USD miesięcznie. Promocje są często uruchamiane przy zakupie na sześć miesięcy, rok lub dwa lata wcześniej. Są to znacznie tańsze opcje, ale za swoje pieniądze dostajesz bardzo mało.

Czy zaleca się Hola VPN??

Hola VPN ma tak wiele problemów, że trudno jest wiedzieć, od czego zacząć. Jeśli liczy się tylko prędkość, Hola może być właściwą odpowiedzią. Jednak bez jakiegokolwiek zabezpieczenia lub szyfrowania znacznie lepiej jest po prostu surfować po Internecie bez VPN. To jest ponieważ, jeśli użyjesz Holi, będziesz narażać swój system na narażenie użytkowników na niecne zamiary. Zdecydowanie nie chcesz, aby Twój adres IP był powiązany z hakowaniem, spamowaniem lub innymi nielegalnymi lub przynajmniej niewłaściwymi działaniami.

O wiele lepsze usługi VPN, takie jak NordVPN i Surfshark są dostępne. Większość z nich zapewnia szyfrowanie na poziomie wojskowym, fizyczne serwery, które maskują twoją tożsamość i lokalizację oraz zapewniają bezpieczeństwo danych.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me