Jak usunąć historię Google

Google wie o tobie więcej niż twoja matka. Być może Google zna cię lepiej niż siebie.


Jak to możliwe?

Dla Google jest to łatwe. Prowadzą rejestr wszystkiego, co robisz za pośrednictwem ich usług. Z każdego wyszukiwania, które kiedykolwiek wprowadziłeś, dowiedzieli się o tobie więcej, w tym o twoich upodobaniach i zainteresowaniach, a także o identyfikacji osób, z którymi jesteś połączony.

Czy kiedykolwiek używałeś Google do poszukiwania pracy lub aby dowiedzieć się więcej o stanie zdrowia? Co powiesz na wyszukiwanie programów telewizyjnych, muzyków i filmów? Być może szukałeś banku lub domu maklerskiego lub znalazłeś swojego pośrednika w obrocie nieruchomościami za pomocą Google.

Jeśli tak, to Google to pamięta. Google utrzymuje profil użytkownika dla wszystkich użytkowników ich usług.

Są w stanie zebrać najdrobniejsze szczegóły dotyczące Twojej tożsamości i preferencji, po prostu gromadząc wszystkie te dane. Facebook jest jeszcze gorszy pod tym względem, ponieważ ich ostatnie wpadki w zakresie polityki prywatności dotarły na światową widownię.

Oto przykład tego, na co Google ma wpływ:

  • Twoje żądania wyszukiwania
  • Który filmy ty oglądasz
  • Wszystkie z tych reklamy kliknięcie lub wyświetlenie
  • Twój fizyczna lokalizacja podczas sesji przeglądania
  • Który strony internetowe spędzać czas na
  • Dane dotyczące przeglądarek i urządzenia, których używasz podczas uzyskiwania dostępu do Google

To dość kompleksowe, ale zapisy się nie kończą. Każdy, kto ma konto Google, mógł przekazać firmie wiele informacji, takich jak imię i nazwisko, płeć, urodziny, numer telefonu i hasło.

usuń aktywność google

Jeśli komentujesz na YouTube, przesyłasz zdjęcia lub filmy, piszesz e-maile lub dodajesz kontakty, to wszystko też jest rejestrowane.

To nie tak, że Google kiedykolwiek czyści te informacje. Zachowali profile użytkowników z 2005 roku. Oznacza to, że za każdym razem, gdy korzystasz z Google, w Twoim profilu pojawiał się nowy wpis. Ten czas w college'u, kiedy interesowały Cię narkotyki rekreacyjne? Google ma taki zapis.

W rzeczywistości te obszerne zapisy są bezpośrednie zagrożenie dla Twojej prywatności. Chociaż możesz usunąć historię w przeglądarce, nie usuwa to historii Google. Jest tak, ponieważ usunięcie historii przeglądarki działa tylko na Twoim urządzeniu.

Są duże szanse, że martwisz się o swoją prywatność i bezpieczeństwo w świecie online. Chcesz korzystać z najlepszej sieci VPN, aby nikt nie był w stanie rejestrować tego, co robisz online. Jeśli jednak nie wyczyścisz historii wyszukiwania Google, narażasz się na niebezpieczeństwo. Nawet jeśli dane te nie zostaną zhakowane lub niewłaściwie wykorzystane, nadal stanowią naruszenie Twojej prywatności.

Dlaczego Google przechowuje wszystkie te dane??

Google nie usunie informacji, które zgromadzili przez lata. To dlatego, że polegają na nim do różnych celów.

wygeneruj nam przychody z reklam cyfrowych według firmy

Jednym z najbardziej niepokojących z tych celów jest ich udział w masowej inwigilacji. Google ściśle współpracuje z agencjami rządowymi w celu „szpiegowania” ludzi. Program nadzoru PRISM ma szczególne znaczenie dla specjalistów ds. Bezpieczeństwa. W ramach tego programu NSA w USA może zbierać ryz komunikacji online. Podobne programy są aktywne w innych krajach.

Ponadto dane te pomagają Google kierować reklamy za pomocą określonych reklam. Ten płaszcz zimowy, na który spojrzałeś online?

Nagle nie możesz się od tego uwolnić.

Reklama tego podąża za tobą wszędzie.

Google szybko zauważa, że ​​nie sprzedają twoich danych stronom trzecim, ale nadal zarabiają. To dlatego, że reklamodawcy płacą im za umieszczanie reklam. Google odnosi sukcesy w tej grze. Dominują one nad wszystkimi innymi usługami reklamowymi online.

Google jest dalej znany kupując oszałamiającą liczbę firm. Dane, które zbierają od ciebie i innych osób są potrzebne, aby pomóc tym przedsięwzięciom odnieść sukces. Niektóre z ich najnowszych przejęć to Sigmoid Labs, Workbench, Onward, Senosis, GraphicsFuzz, Cask i wiele innych.

Czy nie podoba Ci się pomysł Google, który tak wiele o Tobie wie?

szpiegostwo wektorNie ma wątpliwości, że Google to świetna wyszukiwarka. W mgnieniu oka uzyskujesz wiele doskonałych wyników. Jednak ta usługa ma swoją cenę, a mianowicie twoją prywatność. W miarę, jak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak inwazyjne i powszechne są taktyki Google, rośnie potrzeba szybkiego wymazania historii Google.

Jeśli nie czujesz się komfortowo, gdy jakaś firma ma o tobie tyle informacji, niektóre z nich prawdopodobnie pochodzą z 2005 roku.

Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby sobie z tym poradzić.

Zacznij od konta Google

Wydaje się to sprzeczne z intuicją, ale jedynym niezawodnym sposobem na usunięcie historii Google jest konto Google. W związku z tym, jeśli nie masz konta Google, musisz je utworzyć. Jeśli jesteś jak ogromna większość ludzi, masz już jedną. Jeśli nie, topodawaj Google tylko minimum informacji o Tobie.

Poszukaj narzędzia Moja aktywność

Rozpocznij na stronie głównej Google. Przejdź do prawego górnego rogu, aby zalogować się na konto Google, jeśli jeszcze się nie zalogowałeś. Następnie kliknij ikonę koła.

Google przeniesie Cię na stronę główną konta Google. Wybierz „Dane & Personalizacja ”po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół, aby znaleźć przycisk „Moja aktywność”.

ustawienia google

Na tej stronie zobaczysz niezwykle szczegółową i wyczerpującą listę swojej aktywności online. Po lewej stronie ekranu znajduje się opcja „Usuń aktywność”.

Kliknij na niego i Google może próbować Cię przekonać, że udostępnianie Twoich danych i przechowywanie ich w swoich rejestrach jest ważne. Korzystają z trzech slajdów, które podają powody, dla których uważają, że powinieneś być bardziej otwarty na swoją aktywność.

Można to zasadniczo zignorować, ponieważ nacisk kładziony jest tutaj na ochronę prywatności.

Czy są dane, które chcesz zachować?

Niektóre z twoich poszukiwań mogą nie być szczególnie wrażliwe i możesz nie mieć nic przeciwko, jeśli świat o nich wie. Usunięcie historii Google obejmuje również usunięcie wiadomości e-mail z konta Gmail. W profilu Google mogą znajdować się również inne rzeczy, które chcesz zachować.

W takim przypadku konieczne będzie pobranie danych przed usunięciem czegokolwiek. Jest to istotne, ponieważ opisany tutaj proces usuwania całkowicie usuwa historię Google. Nie chcesz stracić żadnych ważnych e-maili ani innych danych, które nadal są dla Ciebie przydatne.

Aby pobrać wybrane pliki, które wolisz zachować, zaloguj się na swoje konto Google. Znajdź stronę odbioru danych. Google automatycznie wybiera wszystkie typy plików na koncie do pobrania. Ponieważ prawdopodobnie nie potrzebujesz lub nie chcesz pobierać całej historii Google, możesz kliknąć „Wybierz brak”, aby żadne kategorie nie zostały wybrane.

etykiety Gmaila

Stąd możesz wybrać i wybrać pliki lub typy plików, które chcesz pobrać i zachować. Na przykład w obszarze Gmaila możesz wybrać wszystkie elementy ze skrzynki odbiorczej i wersje robocze. Po dokonaniu wyboru kliknij „Dalej” u dołu strony.

Gmail wybiera etykiety następny przycisk

Pojawia się nowa strona gdzie możesz wybrać, gdzie chcesz zapisać swój plik do pobrania. Można również wybrać, czy chcesz mieć plik typu .zip, czy .tgz. Następnie musisz wybrać sposób dostarczenia danych. Większość ludzi woli, aby link do nich był wysyłany pocztą e-mail, ale możesz zdecydować, że link zostanie wysłany do magazynu w chmurze. Następnie kliknij „Utwórz archiwum”, aby rozpocząć proces pobierania. W zależności od rozmiaru pobieranych plików może to potrwać kilka minut.

tworzenie archiwum google

Po otrzymaniu wiadomości e-mail od Google kliknij link, aby pobrać dane. Rozważ zachowanie kopii na komputerze a drugi w chmurze lub na zewnętrznym dysku twardym.

archiwum pobierania Google

Usuwanie danych wyszukiwania

Znajdź przycisk „Usuń aktywność według” na stronie „Moja aktywność”. Możesz wybrać jedną z kilku opcji, aby zdecydować, co usunąć, a co zachować. Możesz usunąć na podstawie określonych tematów lub produktów.

Google usuwa temat

Kliknij „Wypróbuj” pod „Usuń według tematu lub produktu”. Spowoduje to powrót do głównej strony „Moja aktywność”. Wybierz określone działanie, klikając ikonę z trzema pionowymi kropkami. Wybierz „Usuń”.

google moja aktywność

To tutaj Google zaczyna panikować. Daje ci kartę, która pokazuje, jak Twoja historia sprawia, że ​​Google jest szybszy i bardziej użyteczny. Kliknij „OK”, aby to obejść.

Następnie, Google dwukrotnie sprawdza, aby upewnić się, że naprawdę chcesz usunąć ten wpis. Pomocnie informują, że podobne dane mogą być nadal powiązane z Twoim kontem Google w obszarach takich jak Historia lokalizacji i Historia Chrome. Informuje również, że jeśli chcesz zobaczyć tę inną aktywność, możesz przejść do „Innej aktywności Google”. Kliknij przycisk Usuń, a wybrany wpis zniknie..

Szybszy i bardziej wszechstronny sposób na usunięcie historii Google polega na użyciu opcji „Usuń według daty” zamiast opcji „Usuń według tematu lub produktu”. Kliknij „Wypróbuj”, a pojawi się menu rozwijane z różnymi zakresami dat. Możesz także utworzyć niestandardowy zakres dat do usunięcia.

google usuń temat cały czas

Najbardziej przydatnym wpisem w menu rozwijanym jest jednak opcja „Cały czas”. Kliknij „Usuń” i Google znów wpadnie w panikę. Zobaczysz kartę, która wymaga sprawdzenia, czy naprawdę tego chcesz usuń całą swoją historię.

google usuń temat następny przycisk

Kliknij „Usuń” jeszcze raz, aby zakończyć proces. Masz teraz czyste konto, jeśli chodzi o Google.

Co teraz?

Oczywiście to, że wyczyściłeś swoją historię, nie oznacza, że ​​nie musisz nic więcej robić. Google nadal będzie śledzić każdy twój ruch. Oznacza to, że musisz powtarzać proces usuwania historii Google co kilka tygodni lub miesięcy.

Alternatywnie, możesz uniemożliwić Google śledzenie twoich działań online. Na stronie głównej „Moja aktywność” kliknij ikonę z trzema pionowymi kropkami w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Kontrola aktywności”.

kontrola aktywności google

Każda aktywność Google ma własną kontrolę, więc musisz ją odznaczyć.

Kliknij przycisk „Wstrzymaj” u dołu strony, aby uniemożliwić śledzenie Cię przez Google. Aby zatrzymać jeszcze więcej działań związanych ze śledzeniem, przewiń w dół do dolnej części następnej strony i kliknij „Reklamy”. Ponownie usuń zaznaczenie wszystkich przycisków. Zobaczysz wyskakujące okienko dotyczące personalizacji reklam. Wyłącz to również.

Google wstrzymuje aktywność internetową

Po wykonaniu wszystkich tych kroków możesz mieć pewność, że Twoje prywatne dane nie są już przechowywane w ogromnej bazie danych Google.

Google to gigant żywi się informacjami na temat życia. Za każdym razem, gdy korzystasz z ich usług, musisz zdawać sobie sprawę, że każde działanie jest śledzone, mierzone i analizowane przede wszystkim w celu wyświetlania reklam. Chociaż z pewnością istnieją sposoby na ograniczenie ilości informacji, które Google może uzyskać od ciebie, na przykład za pomocą całkowicie bezpiecznej przeglądarki w połączeniu z VPN (wystarczy nawet dobra darmowa VPN), pamiętaj, że poświęcasz trochę lepszego doświadczenia za każdym razem, gdy jesteś anonimowy.

Ten temat jest bardzo subiektywny, ale zawsze pozostanie kwestią równowagi między prywatnością a wygodą.

Co jest dla ciebie ważniejsze?

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me