Lista oszustw VPN: Usługi nie warte twojego czasu (aktualizacja 2020)

Wirtualne sieci prywatne istnieją już od dziesięcioleci.


Kiedyś uważane za zasób wykorzystywany głównie przez korporacje, teraz są one wspólne dla mniejszych firm, a nawet osób fizycznych. W najlepszych światach, VPN zapewnia większą prywatność, ułatwia zarządzanie bezpieczeństwem w sieci domowej, sieci publicznej i ogólnie zapobiega wpadaniu informacji w niepowołane ręce.

Niestety nie wszyscy dostawcy VPN oferują ten sam poziom usług i wsparcia. Mogą być dobre w przyjmowaniu twoich pieniędzy, ale zapewniają mniej niż korzyści, które twierdzą, że oferują. Jeśli myślisz o zainwestowaniu w VPN lub przejściu na inną usługę, postępuj ostrożnie.

Oto niektóre zasoby, które pomogą Ci poznać najpopularniejsze oszustwa VPN, a nawet sugestie dotyczące najgorszych usług VPN, których należy unikać.

Znaki ostrzegawcze oszustwa VPN

Ze względu na łatwy dostęp do informacji dzisiaj ludzie mogą teraz podejmować bardziej świadome decyzje zakupowe. Czasami jednak to, co mówią, nie jest tym, co zawsze robią.

Na pierwszy rzut oka oferty oferowane przez firmę VPN mogą wydawać się uczciwe i uczciwie wycenione. Ale po dokładniejszym zbadaniu wiele z tych obietnic jest zdecydowanie zbyt trudnych do dotrzymania… Gdy VPN mają szerokie oświadczenia na temat swoich usług - a nie konkretne, konkretne szczegóły - to znak ostrzegawczy.

Kiedy coś wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, istnieje uzasadniona szansa, że ​​coś jest nie tak.

Są to jedne z najpopularniejszych oszustw w okolicy, i to nie bez powodu. Wszystkie mają na celu oszukanie klientów w ten czy inny sposób. Więc nie oczekuj, że wszystko na początku będzie widoczne.

Nie wszystkie sieci VPN mówią Ci wszystko wprost

phishing internetowyW opisach produktów znajdują się stwierdzenia, które prowadzą do wniosku, że rozważana sieć VPN ma świetną robotę, chroniąc Ciebie i Twoją firmę. Wiele mówi się o tym, jak usługa nie prowadzi dzienników aktywności, ale o czym mówią materiały sprzedażowe inne rodzaje dzienników?

  • Czy usługa przechowuje dzienniki połączeń przez dowolny czas?
  • Czy te dzienniki zawierają Twój pierwotny adres IP lub inne dane, które można rozsądnie przywrócić do Ciebie??
  • Czy w dziennikach przechowywanych przez usługę jest coś, co wskazuje, jakie pliki zostały udostępnione lub pobrane?

Jak w przypadku każdego rodzaju badań, warto pamiętać o pięciu W, zanim zdecydujesz się na VPN. Zawsze pytaj: kto, co, kiedy, gdzie i dlaczego.

Jeśli nie możesz uzyskać odpowiedzi, to dobry znak, w przeciwieństwie do NordVPN która ma wyraźną zasadę braku logowania, druga sieć VPN nie radzi sobie tak dobrze z ochroną twojej działalności online, jak chciałby zespół sprzedaży.

Ta bezpłatna sieć VPN może nieco kosztować

Wiesz już, że istnieją bezpłatne usługi VPN, a także usługi odpłatne. Zanim założysz, że bezpłatny jest wystarczający dla twoich potrzeb, upewnij się, że rozumiesz, co to zapewni i nie zapewni, jeśli chodzi o bezpieczeństwo twoich danych i nie prowadzenie dzienników.

płatne vs darmowe VPN

Z pewnością istnieją bezpłatne usługi VPN, które wykonują świetną robotę Surfshark. Inni nie są aż tak silni, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, a nawet mogą mieć wyzwania operacyjne, które pozostawiają cię bez możliwości zalogowania się, gdy jesteś poza miastem. To pozostawia ciebie i wszelkie interakcje, które prowadzisz online bez większego wpływu na ochronę.

Dowiedz się, co możesz zrobić o przestojach systemu i jakie zabezpieczenia stosuje zespół VPN, aby zapobiec naruszeniom.

Pomaga również dowiedzieć się, czy przechowują jakiekolwiek dzienniki nawet przez jeden dzień. Może to oznaczać próbę uzyskania bezpośrednich odpowiedzi na pytania. Jeśli dostaniesz tylko unik, weź to jako znak, aby przejść do innego usługodawcy.

Ograniczenia dotyczące przesyłania strumieniowego i innych funkcji

Czy wiesz, że nie wszystkie usługi VPN umożliwiają przesyłanie strumieniowe z niektórych bardziej popularnych witryn, takich jak Netflix.com?

W ostatnich latach niektóre z tych stron podjęły kroki prawne w celu uniemożliwienia tego dostępu lub wymagają pewnego rodzaju rekompensaty, aby na to zezwolić. Niestety, nie wszyscy dostawcy VPN są otwarci na temat tego, które strony nie mogą być przesyłane strumieniowo lub jeśli będzie obowiązywać jakaś opłata.

komunikat o błędzie serwisu Netflix

Zastanów się nad sytuacją, gdy transmisja strumieniowa późnych nocy jest częścią weekendu rodzinnego. Będąc ostrożnym człowiekiem, decydujesz się zachować anonimowość ruchu.

Ponieważ jednak Twój dostawca VPN nie wspomniał, że nie możesz przesyłać strumieniowo w popularnej witrynie, z której korzystasz, możesz stracić ten ważny czas łączenia rodzin.

Wydaje się to trochę trywialne? Nie uważamy, więc…

Usługi VPN są zaprojektowane do szyfrowania i zabezpieczania Twojej aktywności online, w tym transmisji strumieniowej. Będąc zmuszonym do poświęcenia prywatności danych, aby po prostu przesyłać strumieniowo treści wideo online, nie chodzi o VPN.

Ograniczenia przesyłania strumieniowego rozrywki po tym, jak dostawca VPN obiecał nieograniczone przesyłanie strumieniowe, to duża czerwona flaga. Jeśli dowiesz się, że dostawca VPN twierdzi, że zapewnia dostęp, a nie, lub jeśli musisz zapłacić opłaty, gdy obiecano inaczej, najwyższy czas przejść do innego usługodawcy.

Nie wszystkie Twoje urządzenia współpracują z VPN

jak działa router VPN

Zarejestrowałeś się w VPN, ponieważ twierdził, że jest kompatybilny ze wszystkimi twoimi urządzeniami i wszystkimi systemami operacyjnymi na nich.

Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujesz ty lub którykolwiek z twoich pracowników. Co dzieje się przy pierwszej podróży i nie możesz podłączyć telefonu do sieci VPN? Czy to uniemożliwi wykonywanie pracy wymagającej wyższego poziomu bezpieczeństwa?

Uważaj na szerokie twierdzenia, że ​​VPN działa ze wszystkimi urządzeniami i systemami operacyjnymi. Idź z usługą, która szczegółowo określa, jakie urządzenia i jakie systemy są obsługiwane VyprVPN z wyraźnymi szczegółami dotyczącymi zgodności.

To wielkie VPN może zostać wykorzystane do stworzenia BotNet

Co to jest botnet? Botnet to sieć urządzeń obsługujących Internet, które są przechwytywane przez złośliwe oprogramowanie, a następnie wykorzystywane przez kontroler bez wiedzy właścicieli o tym, co się dzieje.

Wierzcie lub nie, luki VPN mogą zagrozić komputerowi, stanowiąc część armii botnetów. Oznacza to, że niektóre z twoich zasobów mogą zostać wykorzystane do pobudzenia innych z gotówki poprzez wysyłanie e-maili lub systemów blokowania okupu.

To kolejny powód, aby zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa platformy. Jeśli usługa nie aktualizuje regularnie zabezpieczeń, jesteś zagrożony, nawet jeśli nie prowadzą dzienników. Twoja aktywność w czasie rzeczywistym wystarczy, aby stać się możliwą ofiarą. 

Dożywotnie subskrypcje, które wygasają

Widziałeś usługi VPN zapewniające dożywotnie subskrypcje. Ale czy oni naprawdę?

… Niektóre sieci VPN podtrzymują tę ofertę, dopóki usługa działa. Inni mogą rzucić cię po roku lub dwóch, czasem bez uprzedzenia.

Oszustwo dożywotniej subskrypcji VPN

Jeśli Twój dostawca VPN zrezygnuje z istniejącej dożywotniej subskrypcji, pozostaniesz bez ochrony i prywatności. Znalezienie innej odpowiedniej usługi zajmuje trochę czasu musisz być ostrożny przy wyborze dostawcy VPN i pakietów, na których będziesz polegać.

Zanim zdecydujesz, że dożywotnia subskrypcja jest prawdziwą okazją, zapoznaj się z regulaminem. Co umożliwi anulowanie tej subskrypcji? Jeśli czujesz się niekomfortowo z tym, co odkryłeś, znajdź inną usługę.

Notoryczna aplikacja Scam VPN

Nie brakuje aplikacji VPN opracowanych dla wszystkich rodzajów smartfonów. Od Androida do Apple, sklepy mają wiele opcji - ale nie wszystkie są uzasadnione.

Jakiś czas temu Apple usunęło aplikację VPN, która była używana do oszukiwania ludzi z większych sum pieniędzy. W tym przypadku oferta bezpłatnego okresu próbnego i informacje o automatycznym odnawianiu na koniec okresu próbnego były mniej niż jasne. Przed usunięciem aplikacji ze sklepu Apple, setki ludzi płaciło wygórowane stawki i miało problemy z wyjściem z porozumienia.

Jeśli warunki nie są jasne, aplikacja nie jest warta twojego czasu. Przejdź do tego, który z góry omawia wszystkie opłaty i opłaty oraz sposób rezygnacji przed zakończeniem bezpłatnego okresu próbnego.

Na twoim ruchu są oczy, nawet jeśli nie ma dziennika aktywności

nadzór okaKolejne oszustwo dotyczy dostępu do danych w czasie rzeczywistym. Zasadniczo szkodliwe oprogramowanie jest obecne i przechwytuje przeglądanie, pobieranie plików, oglądanie filmów i inne działania w trakcie ich trwania. Może to mieć wpływ na jedno lub więcej urządzeń używanych do logowania do VPN.

Nie ma dziennika aktywności jako takiego, ale twoje działania są później wykorzystywane do generowania ukierunkowanego marketingu w postaci wiadomości e-mail, SMS-ów i reklam. W zależności od tego, co robiłeś online, informacja, którą można wykorzystać, jest także próbą wyłudzenia pieniędzy.

Szukasz usługi VPN? Skreśl je z listy!

Wystarczy jedno szybkie wyszukiwanie online, aby znaleźć więcej usług VPN, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Niektóre z nich to w rzeczywistości usługi rejestracji VPN, które ostatecznie nie przynoszą żadnych korzyści.

Inne faktycznie działają, ale nie w sposób, w jaki twierdzą. Najlepiej jest zawsze szukać recenzji online, i zapytaj i dowiedz się, co ludzie w Twojej sieci społecznościowej lub biznesowej mogą wiedzieć o każdej VPN, którą rozważasz.

Aby rozpocząć, oto kilka przykładów oszukańcze usługi VPN, które prawdopodobnie nie będą tym, czego potrzebujesz.

Liberty VPN

Logo Liberty VPNUsługa VPN, która niechętnie informuje Cię, gdzie jest oparta, nie jest warta twojego czasu. Podrzucaj pod względem usług, które są mylące i nie mają możliwości odblokowania usług przesyłania strumieniowego, a będziesz mieć pewność, że umowa nie jest dobra.

Gdy miesięczny koszt nie zapewnia dużej przepustowości, a polityka zwrotów jest bardziej skomplikowana niż warunki, dobrze jest poszukać gdzie indziej.

Liberty VPN zapewnia wszystkie powyższe. Jeśli nadal potrzebujesz większej zachęty, aby się nie rejestrować.

  • Nie masz możliwości korzystania ze Skype z niektórych krajów
  • Nie ma równoczesnych połączeń
  • Istnieje pewne pytanie, które urządzenia są obsługiwane i w jakim zakresie
  • Wyrzucą cię bez ostrzeżenia, jeśli zdarzy ci się naruszyć którekolwiek z tych trudnych do zrozumienia warunków
  • Co gorsza, zostaniesz obciążony sporą opłatą za „upuszczenie”

Betternet VPN

Logo Betternet VPNBetternet VPN ma pełną nadziei nazwę, która ma wzbudzić zaufanie. Niestety zdarza się, że należy do bezpłatnych usług VPN z mniej niż inspirującymi środkami bezpieczeństwa.

Użytkownicy zgłaszali problemy ze złośliwym oprogramowaniem i wynikające z nich problemy. Oznacza to, że Twoje dane są gromadzone i prawdopodobnie sprzedany oferentowi, który zaoferował najwyższą cenę.

Nie zdziw się, jeśli nie otrzymasz prostych odpowiedzi od zespołów technicznych lub wsparcia. Nie są znani z tego, że są ludźmi najbardziej przyjaznymi dla klientów.

Pamiętaj o tym podczas Betternet reklamuje politykę zerowego dziennika, utrzymuje dzienniki połączeń. Nie jest jasne, jak długo przechowywane są te dzienniki.

Obrona VPN

Logo VPN obronyPo co mieć VPN, jeśli nie będzie działać? To jeden z głównych problemów z obroną VPN. Ich przestoje są znacznie większe niż u konkurencji i jest pewne pytanie o to, jak bezpieczni są klienci, nawet gdy sieć jest uruchomiona.

Niektórzy klienci zgłaszają również problemy z przesyłaniem strumieniowym i zauważają wzrost spamu, który wydaje się dziwnie związany z przeglądaniem podczas logowania do sieci. Inni zauważają, że ich obsługa klienta nie wydaje się być w pętli, gdy pojawiają się problemy, co sprawia, że ​​wszyscy nie są pewni, co się dzieje.

Jeśli nie lubisz chaosu i nie masz pojęcia, kto ma Twoje dane, najlepiej szukać usług gdzie indziej.

Dot VPN

logo dotvpnCo sądzisz o VPN, która jest oparta na jednym kraju, ale przede wszystkim obsługuje serwery w jednym z narodów, które są częścią umowy Five Eyes?

Co powiesz na serwery w kraju, który ma pewną wzajemność w zakresie udostępniania danych innym narodom? Chyba że wiesz, jak to wpływa na twoją prywatność i nie masz nic przeciwko, wybranie usługi takiej jak Dot VPN NIE jest dla Ciebie.

Z siedzibą w Hongkongu z serwerami w Niemczech można się założyć, że prowadzone są dzienniki połączeń i użytkowania. W tym przypadku VPN oznacza to, że masz dostęp do zapisów przez okres do dwóch lat.

Połącz to z reputacja słabej wydajności i musisz się zastanawiać, dlaczego ktokolwiek ryzykowałby rejestrację.

OneVPN

logo onevpnNiezadowolony z wydajności lub faktu, że OneVPN prowadzi dzienniki połączeń podczas reklamowania zasady zerowego dziennika? W końcu brak dzienników oznacza brak dzienników.

To źle. Mają sposoby obejścia swojej gwarancji zwrotu pieniędzy, co spowodowało, że niektórzy użytkownicy byli źli i biedniejsi.

Ponieważ nie są oni świadomi dzienników połączeń i twierdzą, że są jedną z najszybszych dostępnych usług VPN, musisz się zastanawiać, czego jeszcze nie chcą ci powiedzieć. Zarejestruj się na własne ryzyko.

Dolna linia

Istnieje wiele legalnych usług VPN, które oferują świetną obsługę, mówią dokładnie, co mogą, a czego nie mogą zapewnić, i pobierają rozsądne opłaty.

Pomiń te, które pozostawiają Ci wiele pytań i skup się na usługodawcach, którzy robią wszystko, aby być uczciwym wobec potencjalnych klientów. W dłuższej perspektywie dostaniesz więcej korzyści i mniej bólów głowy.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me