Najlepsi australijscy dostawcy usług internetowych

obraz niskiej prędkości internetuJak większość innych Australijczyków walczyłem z moim domowym połączeniem internetowym.


Podczas tworzenia tego bloga i kilku innych firm internetowych zdarzały się okresy, w których moje wolne połączenie internetowe spowodowało poważne frustracje.

Mówimy, uderzając klawiaturą w frustrację. Coś w tym stylu ��

W trakcie badań i próby optymalizacji szybkości biura domowego przeprowadziłem wiele badań na temat australijskich dostawców usług internetowych i planów NBN.

Świat australijskich dostawców usług internetowych

Trudno wyobrazić sobie życie bez stałego dostępu do Internetu. Do 2020 r. Ponad 14,7 miliona Australijczyków ma Internet w domu lub firmie. Oznacza to, że około 88 procent domów i firm jest połączonych.

Korzystanie z Internetu jest równomiernie rozłożone w całej Australii, przy czym mieszkańcy Tasmanii korzystają z mniejszej ilości Internetu niż większość kraju. Telstra Corporation Limited jest największym dostawcą usług telekomunikacyjnych, w tym Internetu, w kraju.

Australia ma reputację jednego z najniższych prędkości Internetu wśród krajów rozwiniętych. Jest za krajami takimi jak Rosja, Węgry i Kenia. Większość abonentów Internetu ma prędkość od 24 Mb na sekundę do 100 Mb na sekundę.

Niedawne badanie umieściło Australijczyka na 62 miejscu najwolniejszego Internetu na świecie. Ojej

Chociaż Telstra Corporation Limited to największa nazwa w branży telekomunikacyjnej, na wyspie działa wielu nowych i uznanych dostawców Internetu. Wybór właściwego może być trudny. Zebraliśmy informacje o największych graczach w australijskiej telekomunikacji, aby pomóc Ci lepiej poznać rynek i podjąć dobrą decyzję.

Oprócz krótkiego przeglądu tych firm, zamieściliśmy kilka istotnych informacji na temat opcji internetowych dostępnych w Australii i ich wpływu na otrzymywaną usługę.

���� 10 największych dostawców Internetu w Australii ����

Przedstawimy 10 najlepszych dostawców usług internetowych w Australii, zaczynając od niektórych większych znanych nazwisk, a następnie mówiąc o niektórych mniej popularnych opcjach.

1. Telstra - najlepsze ogólne połączenie / prędkość

Kiedy Australijczycy myślą o Internecie, myślimy o Telstra. W rzeczywistości ponad 40 procent połączeń internetowych w Australii jest z Telstra.

Telstra oferuje jedne z najdroższych opcji internetowych. Ceny zaczynają się od około 70 USD miesięcznie za pakiet 100 GB, który jest dostarczany z ADSL 2+, NBN lub kablowym.

Jest to znacznie droższe niż to, co oferują niektóre inne firmy.

Telstra to dobry wybór, jeśli szukasz starej firmy, która ma reputację wysokiej jakości i spójnej obsługi. Telstra oferuje dobre wieczorne prędkości NBN. Reklamują 80 procent maksymalnej prędkości połączenia w godzinach szczytu.

Plany mobilne Telstra oferują dostęp do szybkiej sieci 4GX. Niektórzy zdecydowali się na korzystanie z mobilnego internetu szerokopasmowego zamiast swojego domu.

Niektóre z dodatkowych korzyści, jakie otrzymują ich klienci, obejmują tanie bilety do kina, bilety na koncert w przedsprzedaży oraz bilety ze zniżką na niektóre wydarzenia sportowe.

2. Optus - Świetna obsługa / prędkości

Jeśli Telstra jest królem telekomunikacji w Australii, to Optus jest księciem koronnym. Jest drugim najbardziej znanym dostawcą Internetu w kraju. Jego reputacja zajęła lata. Został założony w 1981 roku pod nazwą AUSSAT. W 2001 roku przyjął przydomek Optus.

Optus oferuje klientom pełną gamę usług, w tym plany NBN i ADSL. Dostępne są plany mobilne i plany mobilnego internetu szerokopasmowego. Optus zbudował reputację zapewniającą wysoką jakość obsługi klienta. Chętnie rozmawiają z klientami przez telefon, media społecznościowe, programy czatu i w swoich sklepach.

Optus jest znany przede wszystkim jako dostawca tradycyjnych planów Internetu stacjonarnego i telefonów komórkowych. Rozgałęziają się i oferują więcej domowych produktów bezprzewodowych. Ich plany są konkurencyjne cenowo, a wielu postrzegało swoje opcje bezprzewodowe jako atrakcyjną alternatywę dla ADSL, NBN lub Internetu kablowego.

3. TPG - Solidny wybór pakietu NBN

Kiedy Australijczycy myślą o TPG, jednym z pierwszych słów, które przychodzą na myśl, jest tanie. TPG ma jedne z najtańszych dostępnych planów NBN. TPG ma ponad dwa miliony klientów we wszystkich swoich planach serwisowych. Plany zyskały na popularności ze względu na niskie ceny początkowe i brak dodatkowych dodatków.

Usługa TPG NBN jest nie tylko niedroga, ale także szybka. Testy wydajności przeprowadzone w 2020 r. Wykazały, że usługi TPG na NBN zapewniały klientom prędkość pobierania około 86 procent ich maksymalnej reklamowanej wartości. Jest to tak samo dobre jak, jeśli nie lepsze, niż ich konkurenci. Oczywiście liczby te mogą się wahać regularnie.

TPG oferuje klientom trzy poziomy prędkości NBN:

 • Podstawowy NBN 12
 • Standard Plus NBN 50
 • Premium NBN 100

Plany te zawierają nieograniczoną liczbę danych. Za rozsądną opłatą użytkownicy mogą dodawać telefony stacjonarne i komórkowe.

4. iiNet

iiNet to dobra opcja dla Ciebie, jeśli chcesz mieć plan rozrywki wraz z Internetem. Kupując abonament z nieograniczoną ilością danych iiNet, masz dostęp do dekodera Fetch TV. Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech tej firmy jest to, że oferują usługi Naked DSL. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do Internetu DSL bez płacenia za dodatkową dzierżawę linii telefonicznej. Wielu Australijczyków uwielbia to, ponieważ większość ludzi porzuca swoje telefony stacjonarne i używa tylko telefonów komórkowych.

5. Dodo

Dodo, choć nie zdobywa tego samego rynku, co niektórzy z jego większych konkurentów, zbudował sporą bazę klientów. Jako spółka zależna Vocus Communications, należy do tej samej firmy, która zarządza iPrimus i innymi firmami komunikacyjnymi.

Dodo oferuje domowy Internet, plany telefonów komórkowych oraz domowe produkty energetyczne i ubezpieczeniowe. Oprócz oferowanej przez nich usługi internetowej przyciąga ludzi do Dodo, ponieważ mogą zapewnić gospodarstwo domowe w większości swoich kluczowych usług na jednym rachunku.

Sercem tego, co oferuje Dodo, jest Internet szerokopasmowy. Mają pełną gamę produktów, w tym NBN, ADSL 2+ i mobilne usługi internetowe. Dostępnych jest wiele pakietów internetowych i tylko plany internetowe. Dodo oferuje jedne z najtańszych opcji łączności szerokopasmowej na wyspie.

6. Vodafone

Większość ludzi nie myśli o usługach internetowych, gdy myśli o Vodafone. Ta firma zbudowała swoją nazwę jako firma mobilna. Jednak w ostatnich latach Vodafone zaczął oferować plany NBN, rzucając swój kapelusz w internetową grę biznesową.

Vodafone ma prosty model wyceny. Wszystkie ich plany mają nieograniczoną liczbę danych. Wszystko, co musisz zrobić, to określić prędkość i cenę, którą chcesz zapłacić. Opcje wahają się od NBN 25 do NBN 100. Jeśli wykonasz małe kopanie, zobaczysz, że Vodafone ma tani plan NBN 12. Jest to dobra opcja, jeśli szukasz Internetu z ograniczonym budżetem.

7. Należy

Dzięki nazwie, która sprawia, że ​​wszyscy czują się mile widziani, Belong jest jednym z nowszych dostawców usług internetowych w Australii. Został wprowadzony w 2013 roku, oferując plany ADSL 2+ za 50 USD miesięcznie lub 65 USD miesięcznie. Plany te oferowały odpowiednio 70 GB i 250 GB. Niestety w chwili premiery z usługi mogli skorzystać tylko ci mieszkający w aglomeracji Sydney.

Jednak wraz ze wzrostem zasięgu NBN Belong zaczął oferować plany NBN i plany ADSL na całym obszarze Australii. Począwszy od 2020 r. Belong trzymał się swojej prostej oferty. Dostępna jest jedna nieograniczona opcja planu danych, trzy opcje dla usługi NBN, dwa plany ADSL 2+ i trzy plany mobilne Sim.

Australia ma więcej dostawców usług szerokopasmowych niż kiedykolwiek wcześniej, więc nowi dostawcy, tacy jak Belong, musieli znaleźć sposób na wejście na rynek. Sława Belonga polega na tym, że oferuje on skuteczny sposób strumieniowania Netflix przy ograniczonym budżecie. Gospodarstwo domowe z dwiema lub trzema osobami może z łatwością przesyłać strumieniowo za pomocą usługi Standard Plus 40 Mbps. Większe domy, które szukają nieprzerwanego przesyłania strumieniowego 4K / UHD, skorzystałyby z planu Premium 80 Mb / s.

Chociaż podstawowe plany oferowane przez Belong są atrakcyjne, brakuje im obsługi klienta. Istnieje wiele skarg na słabą komunikację i długi czas reakcji.

8. Aussie Broadband

Aussie Broadband to kolejna nowość dla dostawców Internetu w Australii. To, czego brakuje im w rozpoznawaniu nazwisk, szybko buduje reputację. Klienci Aussie Broadband często komentują, w jaki sposób ten dostawca Internetu obawia się o wydajność swoich usług. Aktywnie współpracuje z klientami, co widać po ich komunikacji z klientami na forach.

9. Exetel

Założona w 2001 roku firma Exetel rozrosła się do ponad 300 000 klientów biznesowych i mieszkaniowych w Australii. Jest to firma, która zrobiła trudne podwórza i istnieje od wielu lat.

Podobnie jak ich konkurenci, oferują wiele poziomów planów NBN, od planu NBN 50 do planu NBN 100. Nie oferują planów NBN 25 ani NBN 12, ale zdecydowali się na przechwycenie klientów z budżetem za pomocą bezprzewodowej usługi szerokopasmowej. Dzięki 12-miesięcznej umowie otrzymujesz modem i nie musisz płacić opłaty konfiguracyjnej. Za około 40 USD miesięcznie dostajesz 250 GB danych.

Użytkownicy, którzy są nieśmiali w podejmowaniu decyzji, mogą uzyskać tę samą usługę szerokopasmową bez umowy, ale za modem trzeba będzie zapłacić około 100 USD. Korzystając z tych opcji, musisz monitorować przydział danych. Jeśli przekroczysz swój przydział, zostanie naliczona opłata 10 USD za 10 GB. Twoja prędkość spadnie z 12 Mb / s do 256 kb / s.

Exetel oferuje również klientom plany ADSL, plany światłowodowe i plany mobilnego Internetu szerokopasmowego. Podobnie jak w przypadku wielu dostawców usług internetowych, które sprawdziliśmy, Exetel oferuje pakiet VoIP dla domu, plany mobilne i abonament stacjonarny w pakiecie.

10. SpinTel

SpinTel jest jednym z najlepszych dostawców usług internetowych w Australii, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś. Renomowane magazyny finansowe, takie jak Money Magazine, wielokrotnie nagradzały SpinTel za oferowanie tanich opcji internetowych o niskiej jakości.

Podobnie jak wielu jego konkurentów, SpinTel oferuje różnorodne usługi, w tym NBN, plany mobilnego Internetu szerokopasmowego i ADSL 2+. Ich domowe bezprzewodowe usługi szerokopasmowe zapewniają moc łącza szerokopasmowego za pośrednictwem modemu. Umożliwia to udostępnianie Internetu w całym domu. Ponieważ SpinTel sprzedaje abonamenty telefoniczne, możesz kupować abonament telefoniczny BYO, robiąc zakupy w Internecie.

Co oznaczają różne typy usług internetowych?

W naszej recenzji najlepszych dostawców usług internetowych w Australii mówiliśmy o:

 • Internet ADSL
 • Internet kablowy
 • NBN
 • Domowy bezprzewodowy internet szerokopasmowy
 • Naprawiono bezprzewodowy
 • Satelita NBN

Wszystkie te warunki mogą być mylące. Poświęćmy kilka minut na wyjaśnienie, co właściwie oznaczają te warunki, i zobaczmy, jak wpływają one na otrzymywaną usługę internetową.

Co to jest Internet ADSL?

obraz przedstawiający internetowe linie reklamowe w AustraliiInternet ADSL, znany również jako Asymmetric Digital Subscriber Line, to technologia stworzona w celu zapewnienia dużych prędkości połączeń przy użyciu tradycyjnych linii telefonicznych. Pozwoliło to na prędkości, które były wielokrotnie szybsze niż te, które zapewnia Internet dial-up.

Technologia ADSL umożliwiła osiągnięcie prędkości łącza szerokopasmowego. Jest siłą stojącą za Web 2.0.

W niektórych częściach świata Internet ADSL został zastąpiony światłowodowymi połączeniami internetowymi. Jednak w wielu miejscach w Australii ADSL jest technologią dnia. Zrozumienie, co to jest i jak to działa, może pomóc w wyborze połączenia dla domu lub firmy.

Co to jest linia ADSL?

Technologie światłowodowe wymagają kabli światłowodowych. Dla porównania ADSL jest elastyczną technologią. Korzysta z miedzianych linii telefonicznych używanych od dziesięcioleci na telefonach stacjonarnych. Informacje przesyłane są szybkimi liniami miedzianymi, umożliwiając użytkownikom oglądanie serwisu Netflix, wysyłanie wiadomości e-mail i pracę online.

Technologia została wprowadzona po raz pierwszy w 1988 roku, ale minęło lata, zanim technologia zapuściła korzenie, ponieważ jej wdrożenie jest kosztowne. Potrzebne było intuicyjne przetwarzanie sygnału, które wymagało opracowania i produkcji specjalistycznego sprzętu. Na początku XXI wieku większość obszarów została uaktualniona do technologii ADSL.

Zasięg sieci ADSLJak działa ADSL?

ADSL to skomplikowany system, który wymaga wielu technologii do harmonijnego funkcjonowania. W domu będziesz musiał mieć modem ADSL. Modem z domu jest podłączony za pomocą skrętki miedzianych przewodów telefonicznych, zwykle kabli kategorii piątej lub szóstej, które są podłączone do lokalnej centrali telefonicznej. Stamtąd drut miedziany z domu i drut miedziany z domów i firm w Twojej okolicy są podłączone do DSLAM lub cyfrowego multipleksera dostępu do linii abonenckiej.

Modem, który masz w domu, wysyła i odbiera dane do iz DSLAM. Sygnały przesyłane tam iz powrotem używają innej częstotliwości niż te wykorzystywane do komunikacji głosowej. Dlatego połączenia telefoniczne i sygnały internetowe mogą być wysyłane jednocześnie przez tę samą linię. Gdy sygnały docierają do centrali, są one dzielone i obsługiwane przez różne technologie sieciowe. Umożliwia to komunikację przez telefon lub komunikację z serwerem internetowym na drugim końcu.

Co wpływa na szybkość Internetu ADSL?

Prędkość Internetu ADSL nie może przekraczać 50 Mb / s ze względu na ograniczenia miedziane przewody używane do połączenia. Istnieją inne czynniki, które mogą wpływać na połączenia ADSL, z których wiele jest poza kontrolą konsumenta.

Jeśli twoje połączenie jest „nieograniczone”, będzie miało maksymalną przepustowość około 10 Mbps. W zaludnionym obszarze wiele lokalnych połączeń pobiera z tej samej przepustowości. Oznacza to, że więcej osób próbuje wykorzystać ograniczoną przepustowość.

Z drugiej strony ograniczone połączenie ADSL ma ograniczenia liczby jednoczesnych połączeń w obszarze. Mogą one osiągać prędkości do 40 Mb / s, ponieważ niewielu użytkowników walczy o tę samą linię.

Na prędkość ADSL ma wpływ odległość między domem a centralą telefoniczną. Im większa odległość, tym wolniejsze połączenie i tym mniej niezawodne może być połączenie. Przedłużacze pętli można wykorzystać do zwiększenia siły sygnału na dłuższych liniach. Jednak krótsze linie są zawsze lepsze.

Ulepszenia linii ADSL sprawiły, że dostarczanie szybkiego Internetu na większe odległości jest bardziej niezawodne. Mimo to połączenia, które są oddalone o 10 mil lub więcej, będą ulegać degradacji i utracie prędkości z powodu odległości.

Co to jest Internet kablowy?

obraz wyjaśniający, jak działa Internet kablowyInternet kablowy korzysta z tego samego kabla koncentrycznego i sieci, które są używane do dostarczenia kabla do domu w celu uzyskania dostępu do Internetu. Twój dostawca usług internetowych wyśle ​​sygnał danych kablem koncentrycznym. Sygnał jest przesyłany do modemu.

Z modemu kabel Ethernet jest podłączony do komputera lub routera. To tutaj masz szybki Internet. Router będzie nadawał sygnał Wi-Fi w całym domu.

Usługa telewizji kablowej wykorzystuje tylko niewielką część przepustowości kabla koncentrycznego. Dlatego usługa internetowa może działać przy użyciu tej samej sieci. Sieci kablowe są rozproszone po całym kraju i służą do łączenia Australii z resztą świata. Internet kablowy pozwala na równomierną dystrybucję sygnału między poszczególnymi użytkownikami. Pozwala także użytkownikom, którzy płacą więcej, otrzymywać większą przepustowość, co oznacza wyższe prędkości.

Czym różni się Internet kablowy od innych form Internetu??

Satelita, światłowód, kabel i ADSL mają wiele podobieństw. Internet kablowy może być lepszy niż Internet satelitarny, ponieważ Internet satelitarny oferuje sygnał niebezpośredni, co oznacza, że ​​mogą występować zakłócenia podczas transmisji. Internet kablowy ma bezpośrednie połączenie, co oznacza niezawodny sygnał przy dużych prędkościach.

Światłowodowe kable internetowe mogą osiągać prędkości przesyłania od 50 Mb / s do 2000 Mb / s. Jest to znacznie szybsze niż w przypadku telewizji kablowej. Minusem jest to, że sieci światłowodowe wciąż się rozwijają i nie są tak dostępne w całej Australii, szczególnie na obszarach wiejskich.

Dla kogo jest odpowiedni Internet kablowy?

Internet kablowy oferuje szybkie połączenie szerokopasmowe. Może być nawet 10 razy szybszy niż usługi DSL. Internet kablowy jest świetny dla tych, którzy chcą mieć nieprzerwane usługi podczas grania w gry wideo i korzystania z technologii wideo na żywo w Internecie. Istnieje szereg usług telefonicznych, które są obecnie oferowane za pośrednictwem Internetu kablowego, zapewniając wyraźną komunikację za ułamek kosztów tradycyjnych linii telefonicznych.

Co to jest NBN?

Czas by nas zawiódł, gdybyśmy próbowali szczegółowo opisać, czym jest NBN. Oto wersja podsumowania czytelnika. National Broadband Network to sieć, która jest stopniowo rozwijana przez rząd w Australii. Celem NBN jest zapewnienie szybkiego połączenia z każdym domem i biurem w Australii. Pozwala także telefonom i dostawcom usług internetowych dostarczać rozrywkę, e-zdrowie, bezpieczeństwo i wiele więcej do domów i firm.

Jakie technologie wykorzystują NBN?

NBN wykorzystuje wiele technologii, w tym:

 • Światłowód do lokalu
 • Światłowód do węzła
 • Światłowód do budynku
 • Koncentryczny kabel hybrydowy
 • Naprawiono bezprzewodowy
 • Satelita

Większość mieszkańców i firm będzie korzystać z jednej z trzech pierwszych technologii.

Sieć stworzona przez NBN ma na celu przyspieszenie rozwoju gospodarki Australii poprzez oferowanie lepszych połączeń z resztą świata. Większość osób korzysta z NBN jako sposobu łączenia się z Internetem, komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną oraz oglądania usług przesyłania strumieniowego.

Po podłączeniu domu lub firmy do NBN właściciele domów muszą kupić nowy plan NBN i modem. NBN pozwala użytkownikom kontynuować wyszukiwanie w Internecie, jak zawsze, ale z bardziej stabilną siecią i większymi prędkościami.

NBN sprzedaje cztery poziomy prędkości dla dostawców usług internetowych, którzy je przepakowują i sprzedają publicznie. Opcje obejmują:

 • NBN 12
 • NBN 25
 • NBN 50
 • NBN 100

Liczby po NBN odnoszą się do megabitów na sekundę. Zasadniczo liczba ta wskazuje, jak szybko można pobierać rzeczy. Im wyższy numer, tym szybciej można pobrać informacje. Jeśli kupisz abonament NBN 50, będziesz mieć prędkość Internetu większą niż starsze abonamenty ADSL. Wystarczy pozwolić czteroosobowej rodzinie swobodnie korzystać z Internetu.

Kto korzysta z NBN Satellite i stacjonarnych planów bezprzewodowych?

Sygnały bezprzewodowe są idealne dla tych z nas, którzy mieszkają na wiejskich obszarach Australii. Prowadzenie kabli do naszych domów przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, więc sygnały bezprzewodowe pozwalają nam korzystać z Internetu bez poświęcania wydajności.

Możesz to porównać do mobilnego Internetu w telefonie. W całym kraju znajdują się duże wieże transmisyjne, które są częścią NBN. W domu masz antenę lub odbiornik. Jeśli mieszkasz na zaludnionym obszarze, może istnieć jedna wieża transmisyjna obsługująca wiele domów jednocześnie.

Jeśli mieszkasz w odległych częściach kraju, usługa NBN jest dostarczana przez satelitę znaną jako Sky Muster. Na dachu twojego domu będzie antena, a sygnał dotrze do twojego domu z kosmosu. Technologia wydaje się futurystyczna. Ponieważ sygnał przemieszcza się na duże odległości, istnieją ograniczenia dotyczące prędkości sygnału.

Kto korzysta z domowego bezprzewodowego łącza szerokopasmowego?

Chociaż Australia pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o prędkości Internetu lądowego, Australia ma jedne z najlepszych sieci telefonii komórkowej na świecie. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że o wiele lepiej jest korzystać z bezprzewodowego Internetu szerokopasmowego niż z połączenia z usługą stałą, taką jak NBN.

Domowe plany bezprzewodowego Internetu szerokopasmowego mają wiele podobieństw do planów mobilnego internetu szerokopasmowego. Jednak plany bezprzewodowe zawierają więcej danych, oferując do 200 GB miesięcznie. Dodatkowo, plany bezprzewodowego Internetu szerokopasmowego będą dostarczane z routerem Wi-Fi, który jest porównywalny z tym, którego używałbyś po podłączeniu do NBN. Są to potężne elementy sprzętu, które pozwalają uzyskać sygnał w każdym pomieszczeniu w domu.

Plany bezprzewodowego internetu szerokopasmowego są nieco droższe niż w przypadku planów NBN. Ponieważ jednak coraz więcej osób zaczyna z nich korzystać, oczekuje się, że cena tych planów zacznie spadać.

FAQ: Jak wybrać najlepszy abonament internetowy?

Przeprowadziliśmy krótką recenzję najlepszych dostawców usług internetowych w Australii. Teraz chcielibyśmy omówić kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć przy wyborze nowego abonamentu internetowego na swój dom. Należy wziąć pod uwagę trzy podstawowe czynniki. Zawierają:

 • Ilość potrzebnych danych
 • Szybkość twojego planu NBN
 • Podpisanie umowy czy nie

Ile danych potrzebuję do mojego planu ISP?

Odpowiedź na to pytanie będzie się różnić w zależności od gospodarstwa domowego. W 2018 r. Przeciętne australijskie gospodarstwo domowe zużywało około 85 GB danych szerokopasmowych miesięcznie. To powiedziawszy, większość ludzi uważa Internet za narzędzie. Nikt nie chciałby kupić stałej ilości energii elektrycznej, wiedząc, że jeśli przekroczą tę stałą kwotę, energia elektryczna zostanie wyłączona. Podobnie większość ludzi chce, aby ich Internet był zawsze włączony. Dlatego większość decyduje się na nieograniczoną ilość danych.

Ile danych obecnie używasz?

Jeśli uważasz, że nieograniczona ilość danych nie jest dla Ciebie odpowiednia, najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak duży pakiet danych jest potrzebny, jest sprawdzenie starych rachunków internetowych. Zazwyczaj mają one miesięczne wykorzystanie. Jeśli nie masz kopii papierowej, możesz znaleźć te informacje na stronie internetowej usługodawcy internetowego.

Kroki w celu zminimalizowania zużycia danych

Jeśli jesteś zaskoczony ilością danych, z których korzystasz, i chcesz zapłacić za tańszy plan, możesz wprowadzić pewne poprawki w korzystaniu z Internetu. Na przykład w mediach społecznościowych ustaw, aby filmy nigdy nie były odtwarzane automatycznie. Ponadto sprawdź jakość przesyłania strumieniowego Netflix. Im wyższa jakość, tym więcej danych używasz. Jeśli pobierasz filmy, pobierz je w SD, a nie w HD. Film w jakości HD w iTunes ma około 4 GB, podczas gdy film w jakości SD średnio 1,5 GB.

Jak szybki powinien być Twój plan NBN?

To może być trudne pytanie dla Australijczyków, ponieważ przez najdłuższy czas nie mogliśmy wybrać szybkości połączenia internetowego. Jednak teraz NBN daje nam wybór.

Są dwa czynniki, które musimy wziąć pod uwagę, określając, jak szybko nam wystarczy. Pierwszą rzeczą, o której chcemy pomyśleć, jest szybkość NBN z punktu widzenia tego, jak szybko jesteśmy w stanie pobierać rzeczy. Następnie chcemy pomyśleć o maksymalnej przepustowości naszych połączeń.

Załóżmy na przykład, że wybraliśmy najtańszy plan NBN 12. Otrzymujemy 12 Mbps. Jednak w naszym domu mamy sześć osób, które często są w Internecie. Jeśli wszyscy są jednocześnie w trybie online, każda z nich otrzymuje tylko około 2 Mb / s, co jest niczym.

W większości przypadków zalecamy zakup planu NBN 50. Pozwoli to czteroosobowej rodzinie połączyć się z Internetem z dobrą prędkością. Oczywiście zaoszczędzisz kilka dodatkowych dolarów, kupując wolniejszą usługę. Jednak gdy wszyscy w rodzinie walczą o transmisję strumieniową Netflix, oglądanie filmów na YouTube lub granie w gry online, zdasz sobie sprawę, że kilka dodatkowych zaoszczędzonych dolarów nie jest tego warte.

Czy powinniśmy otrzymać plan ISP na podstawie umowy?

Odpowiedź zależy od tego, czego chcesz od Internetu.

Korzyści wynikające z bezpłatnej umowy

Możesz potrzebować bezpłatnego abonamentu miesięcznego, ponieważ nie jesteś w nim zamknięty na dłuższą metę. Najprawdopodobniej będziesz musiał uiścić opłatę konfiguracyjną i prawdopodobnie zostanie naliczona opłata za router i modem. Ale możesz zrezygnować z usługi w wolnym czasie. Jeśli nie podoba ci się twój dostawca, możesz przejść w dowolnym momencie. Jest to dobra opcja dla osób, które rozważają wypróbowanie nowego dostawcy, do którego nie są pewni.

Będziesz także mógł łatwo zmieniać dostawców, jeśli znajdziesz lepszą ofertę. Jeśli jednak znaleziona nowa transakcja jest również ustalana co miesiąc, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić kolejną kosztowną opłatę konfiguracyjną. Tutaj w Australii nasz rynek łączy szerokopasmowych nie jest tak silny jak rynek smartfonów. Oznacza to, że konkurencja jest mniejsza, więc prawdopodobnie nie zobaczysz dużej fluktuacji cen od jednego dostawcy do drugiego, chyba że istnieje umowa.

Korzyści z uzyskania umowy

Jeśli wybierzesz trasę umowy, Twój dostawca usług internetowych zablokuje Cię na okres od 12 do 24 miesięcy. Z czasem jednak zaoszczędzisz pieniądze. Niektóre korzyści wynikające z podpisania umowy mogą obejmować nie uiszczenie opłaty konfiguracyjnej, uzyskanie bezpłatnego lub zdyskontowanego modemu oraz obniżenie ceny miesięcznej.

Umowy długoterminowe zwykle zawierają pewien rodzaj premii. Mogą obejmować telewizor, laptop lub dostęp do innych usług. Chociaż wszyscy dostawcy usług internetowych korzystają z umów, tylko nieliczni pracują z miesiąca na miesiąc.

Mamy nadzieję, że podobała Ci się nasza ocena 10 najlepszych dostawców usług internetowych w Australii. Jak zawsze uwielbiamy słyszeć od naszych czytelników. Poinformuj nas o swoich doświadczeniach z różnymi dostawcami usług internetowych, których użyłeś w sekcji komentarzy poniżej.

Dodaj swoją recenzję:

Dokładamy wszelkich starań, aby niezależnie badać produkty, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu decyzji. Biorąc to pod uwagę, chcemy również poznać Twoje opinie. Przyjmujemy indywidualne recenzje, które mają charakter informacyjny i nie mają charakteru promocyjnego. Wypełnij poniższy formularz, a my opublikujemy Twoją recenzję. Recenzje promocyjne samych firm nie będą publikowane. Dzięki!

--- Wybierz prędkość ---
Średni
Powolny
Szybki
?>

--- Wybierz użyteczność ---
Łatwy w użyciu
Nieco skomplikowane
Bardzo skomplikowane
?>

Klikając poniższy przycisk, potwierdzam, że przeczytałem i akceptuję Warunki użytkowania.

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ

0
6858

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me