Najlepsza sieć VPN dla komputerów Mac (recenzja 2020)

Nareszcie masz nowego Maca. Poświęciłem czas, aby chwalić się tym znajomym, powiedzieć im, że jest o wiele lepszy niż ich komputery, a potem rozkoszować się nieco wyższością. Po tym wszystkim nadszedł czas, aby uzyskać VPN, aby zabezpieczyć nową cudowną maszynę.

Łatwe, prawda? Cóż, niezupełnie.

Problem polega na tym, że pomimo tego, że jest to lepszy system operacyjny, wiele firm VPN spóźnia się lub całkowicie zaniedbuje portowanie na Mac.

Wiele wielkich nazwisk zaczęło się w systemie Windows i zdecydowało się tam pozostać, co oznacza, że ​​potrzebujesz oprogramowania innych firm, aby działały na komputerze Mac. Takie oprogramowanie ma, powiedzmy, wątpliwą reputację, więc jeśli możesz ominąć tę trasę, naprawdę powinieneś.

Ale zamiast musieć przejść przez męczący proces, by dowiedzieć się, jak nowy Mac nie ma VPN-u, wykonaliśmy za Ciebie emocjonalną pracę. Przeszukaliśmy niezbaczający rynek Mac VPN i znaleźliśmy firmy, które będą odpowiednio traktować Twój system operacyjny.

Logo Apple

TLDR

Mac może być bezpiecznym systemem operacyjnym, ale jego zobowiązania dotyczące prywatności pozostawiają wiele do życzenia.

Dlatego sieć VPN jest tak ważna dla właścicieli komputerów Mac, w tym artykule omówiono najlepsze usługi VPN, jakie można znaleźć, Surfshark, NordVPN i ExpressVPN.

Daliśmy Surfshark ukłon w stronę miejsca numer jeden ze względu na jego fenomenalną cenę i wartość.

Surfshark zapewnia każdy aspekt wymaganej jakości VPN. Przy rozsądnych kosztach i dobrze zoptymalizowanym dla komputerów Mac nie ma się czego nie lubić.

1. Surfshark - Najlepszy ogólny wybór

Co to jest Surfshark?

Surfshark nie pozostawia systemów Mac na późniejszym etapie, stawiając go na równi z innymi typami systemów operacyjnych, które obsługuje. Jako względny nowicjusz w grze VPN, Surfshark uważał, aby nie odrzucić systemu Mac OS, oferowana przez niego aplikacja VPN to dobrze dostosowane narzędzie, a nie źle przeniesiona kopia.

Dzięki wysokiej jakości usłudze prywatności opartej na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i szerokiej kompatybilności z Netflix, niska cena Surfshark jest prawie zbyt dobra, aby mogła być prawdziwa; ale wytrzymuje rygorystyczne testy w każdej kategorii.

Spójrzmy na niektóre z jego charakterystycznych cech:

 • Plany po konkurencyjnych cenach: Tylko 1,99 USD miesięcznie za pełną 2-letnią subskrypcję i 5,99 USD miesięcznie przez jeden rok, jest to jedna z najtańszych funkcjonalnych sieci VPN na rynku
 • Przyjazny dla komputerów Mac: dzięki funkcjom takim jak przycisk „Szybkie połączenie” do natychmiastowego wyboru połączenia, Surfshark jest prosty i łatwy w użyciu
 • Latające kolory: w różnych testach wydajności, bezpieczeństwa, wycieków DNS i prędkości Surfshark zawsze wychodzi z dobrym wynikiem, jedynym blipem są sporadyczne niespójności z prędkością, ale są one poprawiane z każdą łatką
 • Idealna lokalizacja VPN: Brytyjskie Wyspy Dziewicze są wolne od tego, co jest złowieszczo znane jako 14 oczu, notoryczna strefa gromadzenia danych przez rząd. Nie musisz się martwić o Surfshark. Zasadniczo nie ma przepisów, które mogłyby zmusić Surfshark do legalnego zrezygnowania z danych.
 • Ciche Kanarki: Kanarek nakazu jest sposobem na poinformowanie użytkowników, jeśli rząd wydał na nich tajne wezwanie do sądu, Surfshark wykorzystuje to jako kwestię przejrzystości danych i informuje wszystkich użytkowników, jeśli zostanie wydane. Na szczęście jednak VPN może swobodnie chwalić się, że nie wysłano do niego ani jednego wezwania do sądu, być może z powodu uprzedzającego wykorzystania kanarków nakazu.
 • Brak danych logowania: oprócz obowiązkowego adresu e-mail, informacji rozliczeniowych i raportów diagnostycznych, Surfshark nie rejestruje żadnych danych użytkowników, co oznacza, że ​​nie ma niebezpieczeństwa, że ​​ta sieć VPN przekaże dane o użytkowaniu, ponieważ nigdy nie miały go w ogóle!
 • Szybkie dane: choć niespójne na różnych serwerach, prędkość danych jest ogólnie wysoka i nie powinieneś pozostawać z irytującym opóźnieniem.
 • Wyłącznik awaryjny: wersja Mac ma wbudowany przełącznik Kill, co oznacza, że ​​łatwo jest zerwać wszelkie podejrzane połączenia lub złośliwe ataki.

Czy polecam Surfshark na Maca?

Surfshark to rzadki klejnot, który przenosi wszystkie funkcje, które sprawiają, że robi tak imponujące na innych systemach operacyjnych na Maca, a wszystko za tak dobrą ofertę, to zdecydowanie jedna, którą zalecamy.

Za niewielki wzrost ceny w porównaniu do Surfshark, możesz uzyskać wszystko, co sprawiło, że ten pierwszy był świetny, z kilkoma dodatkami, które mogą dla Ciebie zmienić NordVPN.

2. NordVPN - CIA Security

Co to jest NordVPN?

NordVPN przez długi czas był oparty tylko na systemie Windows, ale teraz zintegrował swoje oprogramowanie, aby zapewnić również płynne działanie komputera Mac. W rzeczywistości jest tak dobrze zintegrowany, że możesz używać tego samego pakietu VPN dla dwóch urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi.

Choć jest droższy, długa historia i ponad 5300 serwerów w 59 krajach oznacza, że ​​nadal warto sprawdzić VPN, jeśli poważnie myślisz o ochronie i prywatności swojego komputera Mac.

Spójrzmy na niektóre z jego charakterystycznych cech:

 • Największy dostępny wybór serwerów: Istnieje tak duży wybór serwerów, z którym możesz mieć trudności! Na szczęście NordVPN ma zautomatyzowany system selekcji, jeśli sama ilość wyboru Cię przytłacza!
 • Szeroka kompatybilność z Netflix: chociaż jego serwery nie mogą pochwalić się stopniem zgodności w 100% z Netflix, przy 95%, kompatybilny serwer nigdy nie jest więcej niż jednym kliknięciem.
 • Przyjazny użytkownikowi: interfejs użytkownika jest intuicyjny i bardzo łatwy w nawigacji, na przykład mapa typu przeciągnij i upuść jest jedną z naprawdę wyróżniających się funkcji zorientowanych na użytkownika
 • Szyfrowanie na poziomie wojskowym: Szyfrowanie bezpieczeństwa Nordvpn jest tego samego stopnia, co używane przez wojsko USA, więc wyciek jest bardzo mało prawdopodobny.
 • Brak logowania: niezbędny wymóg dla każdej sieci VPN. W swojej długiej historii NordVPN nigdy nie był ujawniany jako rejestrujący jakiekolwiek dane, więc nie ma powodu zakładać, że złamią obietnicę już teraz
 • Panama: bez obowiązkowych przepisów o zatrzymywaniu danych w Panamie, Nordvpn ma pełną swobodę kierowania ruchem bez dokonywania jednego zapisu, utrzymując Twoje dane zarówno pod względem prawnym, jak i cyfrowym.
 • Podwójne serwery: jeśli ochrona już wojskowa, którą oferuje Nordvpn, nie jest wystarczająco dobra, podwoj ją! Oferują usługę, która kieruje ruchem internetowym przez dwie osobne sieci VPN, zanim dotrze do miejsca docelowego. Śledzenie za pomocą pojedynczej sieci VPN jest niezwykle trudne, ale dwa jednoczesne szyfrowania serwerów są prawie niemożliwe do złamania.

Czy polecam NordVPN dla komputerów Mac?

Jest to jedna z największych sieci VPN z jakiegoś powodu, a duża jej część nie zaniedbała swoich klientów Mac. Nawet jeśli sprawdzony zapis Cię jeszcze nie przekonuje, bezpłatny okres próbny i gwarancja zwrotu pieniędzy oznaczają, że warto się przyjrzeć.

Nie zapomnij sprawdzić ich fantastycznej oferty świątecznej, trzyletniej umowy za jedyne 3,49 USD miesięcznie!

Na trzecim miejscu ExpressVPN jest nadal produktem wysokiej jakości, zapewniającym poważną ochronę i anonimowość w pakiecie dobrze zoptymalizowanym dla systemu Mac OS. Dodatkowe koszty i niekompatybilność przesyłania strumieniowego to główne problemy.

3. ExpressVPN - Bezpieczeństwo i niezawodność

Co to jest ExpressVPN?

ExpressVPN jest dedykowany Twojej ochronie i anonimowości. Jest to produkt z wyboru, jeśli regularnie masz do czynienia z cennymi danymi.

Mimo że jest droższy i ma słabą kompatybilność z przesyłaniem strumieniowym, plasuje go na 3. miejscu na liście, nadal jest wysokiej jakości VPN. Co ważniejsze, nie ma problemów z kompatybilnością z komputerami Mac. Utrzymanie szybkości, hartu ducha i łatwości obsługi oryginalnej platformy w nowej aplikacji Mac.

Oto, co czyni ten dodatkowy koszt:

 • Najszybsza sieć VPN w sieci: ExpressVPN jest bardzo szybki, skorzystaj z dowolnego testu, takiego jak SpeedTest.net lub Fast.com, a zostaniesz zdumiony.
 • Ogromny zakres serwerów: z 3000 serwerów w 160 lokalizacjach i 94 krajach, może nie pokonać Nordvpn pod względem wielkości, ale pod względem zasięgu i różnorodności jest z pewnością na szczycie ligi.
 • Intuicyjny przełącznik zabijania: nie ma ryzyka przypadkowych wycieków, a jeśli nawet na sekundę stracisz połączenie z VPN (nawet jeśli nie zauważysz), intuicyjny przełącznik zabicia szybko zerwie połączenie
 • Najpierw klient: ExpressVPN ma długą historię opieki nad swoimi klientami. Dzięki szybkiemu i responsywnemu systemowi wsparcia wszelkie problemy zostaną szybko rozwiązane.
 • Bezpieczeństwo zgodne z ich etyką: Dzięki wojskowemu protokołowi szyfrowania i przechodzeniu każdego testu szczelności, który go przeprowadzamy, jest to bez wątpienia bezpieczny system. ExpressVPN pasuje do tego z zobowiązaniem, aby nigdy nie rejestrować żadnych poufnych informacji; i mając bazę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, jest to prawnie wiążące zobowiązanie.
 • Ceny premium: jeśli szukasz taniej podstawowej sieci VPN, ExpressVPN może nie być dla Ciebie. Ale jeśli szukasz jednego z najbardziej hermetycznych dostępnych systemów bezpieczeństwa VPN, to cena 9,99 USD miesięcznie przez 6 miesięcy lub 8,32 USD miesięcznie przez 12 miesięcy jest rozsądną ofertą.

Czy polecam ExpressVPN dla komputerów Mac?

Jeśli regularnie zajmujesz się wrażliwymi danymi lub po prostu poważnie podchodzisz do swojej prywatności, potrzebujesz ExpressVPN. Zabezpieczenia Ironclad, ochrona prawna i inteligentne systemy bezpieczeństwa oznaczają, że jest to VPN z wyboru, gdy potrzebujesz anonimowości, która wykracza poza.

Co to jest VPN?

Wirtualne sieci prywatne tworzą tunel, który umożliwia internautom bezpieczne przejście z urządzenia do Internetu przez osłaniając ich aktywność przed wścibskimi oczami. Oznacza to, że podczas pracy w drodze możesz uzyskiwać dostęp do plików w sieci domowej lub biznesowej, mając mniej obaw o włamanie się do smartfona lub dostęp do twoich prywatnych danych. Oznacza to również, że Twoi pracownicy mogą pracować na poufnych danych z dowolnego miejsca bez narażania integralności danych klientów.

co to jest diagram VPN

Najlepsze sieci VPN sprawią, że Twoja aktywność w Internecie będzie miała miejsce w innej sieci, z innej lokalizacji. Dzięki temu możesz oglądać filmy i programy telewizyjne w serwisie Netflix w Kanadzie podczas wakacji na Bahamach lub sprawiać wrażenie, jakby Twój smartfon w Australii był podłączony do sieci w Nowym Jorku. To znaczy, że ludzie mieszkający lub odwiedzający kraje, w których panuje cenzura i ucisk, nadal mogą poczuć odrobinę wolności w wirtualnym świecie.

Krótko mówiąc, każdy powód, dla którego potrzebujesz bezpiecznego dostępu do informacji podczas surfowania w Internecie lub korzystania z konta w chmurze, jest wystarczającym powodem do korzystania z VPN.

Najlepsze VPN dla komputerów Mac

Jak powiedziałem, to smutny fakt, że wiele firm VPN po prostu zaniedbuje komputery Mac. Nawet z około 300 dedykowanych sieci VPN dla komputerów Mac występują poważne problemy. Spora ich część została wykonana, aby wypełnić próżnię rynkową gorszym produktem; zepsute aplikacje, wycieki danych i katalog innych problemów nękają te sieci VPN.

Najlepsza sieć VPN dla komputerów Mac (recenzja 2020)

Na szczęście niektóre z najbardziej szanowanych (ale początkowo opartych na systemie Windows) sieci VPN pomyślnie migrowały na komputery Mac i mogą zapewniać ochronę tak samo, jak na innych urządzeniach. Niektóre systemy, takie jak NordVPN, są tak dobrze migrowane, że możesz zsynchronizować jedną sieć VPN z komputerem Mac i systemem Windows jednocześnie.

Ogólnie rzecz biorąc, musisz być bardzo czujny podczas wyszukiwania sieci VPN zgodnej z komputerami Mac. Istnieją wszystkie normalne obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa, takie jak zasady rejestrowania, lokalizacja dostawcy itp .; plus mnóstwo bardziej szczegółowych problemów.

Ogólnym celem tych konkretnych problemów jest rozprzestrzenianie się słabych dostawców VPN. Nawet większe firmy, takie jak ProtonVPN, IPVanish i TunnelBear, okazały się źle dopasowane do komputerów Mac. Cierpią z powodu podejrzanych połączeń, niewiarygodnego bezpieczeństwa i ogólnie słabego interfejsu użytkownika. Sam Mac OS jest względnie solidny pod względem prywatności, jeśli jest poprawnie skonfigurowany, więc największym problemem są dostępni dostawcy VPN, a nie oprogramowanie.

Właśnie dlatego sugerujemy jedną z tych na naszej liście, po prostu nie warto przeszukiwać wszystkich pułapek Mac VPN, gdy ciężka praca została już dla Ciebie wykonana! Surfshark, NordVPN i ExpressVPN to niektóre z niewielu przykładów dostawców VPN w pełni zgodnych z komputerami Mac.

Darmowe VPN są dobre?

Znalezienie bezpłatnej aplikacji w Google Play lub Apple Store jest kuszące. Prawdopodobnie są ich setki.

Jednak darmowe aplikacje VPN mogą mieć ukryty koszt.

Niewielu programistów tworzy aplikację z dobroci serc. Większość chce zarabiać pieniądze lub musi sprzedawać inną usługę lub aplikację i robi to kosztem danych i prywatności online. Dostaniesz wolniejszą prędkość i ograniczony dostęp, chyba że przełączysz się na ich usługę „premium”, a oni często powiadamiają Cię o wyskakujących oknach. Lub sprzedadzą twoje informacje reklamodawcom zewnętrznym. Wielu prowadzi dzienniki twojej aktywności, a twoje IP może być nadal widoczne dla innych.

Jeśli firma korzysta z własnych serwerów nazw domen, Twoje dane mogą wyciekać. Innymi słowy, twój wolny, prywatna sieć może nie być tak tajna ani darmowa. Komercyjne sieci VPN oferują dobry zwrot z inwestycji. Za niewielką opłatą będziesz mieć dostęp do szyfrowania na poziomie wojskowym bez poświęcania szybkości i prywatności. Płacenie za usługę oznacza również, że będziesz w stanie omijać narzędzia do śledzenia online, pliki cookie i irytujące reklamy.

Wniosek

Mac jest pełen podejrzanych dostawców i słabych produktów, więc wybierz tani, wysokiej jakości produkt, taki jak Surfshark, który Cię nie zawiedzie. Zapewni wszystko, czego potrzebujesz do komputera Mac, nie tracąc przy tym podstawowych cech VPN, takich jak bezpieczeństwo, prywatność i anonimowość.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me