Najlepsze karty kredytowe w Australii

obraz przedstawiający portfel kart kredytowychW ciągu ostatnich 4 lat zostałem kolekcjonerem kart kredytowych. Mój portfel zmienił się z normalnego rozmiaru na jedną z tych zbyt dużych cegieł, które ledwo mieszczą się w kieszeni.

Trochę tak… ale z dużo mniejszą gotówką. ��

I chociaż my, Australijczycy, możemy nie być wtajemniczeni w oszałamiające bonusy za rejestrację, którymi cieszą się nasi przyjaciele w Stanach, szukałem naprawdę wysokich i niskich ofert, aby znaleźć naprawdę niesamowite oferty.

Po drodze nauczyłem się dużo o tym, jak uzyskać najlepsze stawki, jak unikać opłat, a także miałem szczęście podróżować głównie za punkty przez ostatnie cztery lata.

Miałem szczęście założyć wiele firm internetowych w dziedzinie bezpieczeństwa, a płatności cyfrowe były czymś, o czym wiele się nauczyłem.

Jak oceniłem te karty ✅

Z wyjątkiem WestPac Black w tej recenzji wykorzystałem wszystkie karty. Można by pomyśleć, że opłaty, punkty i koszty dodatkowe w przypadku większości tych produktów byłyby dość równe, ale tak nie jest.

Niektóre z tych kart różnią się znacznie pod względem opłat, zwrotu gotówki i płatności odsetek. Zrobiłem co w mojej mocy, aby posortować dane dla wszystkich i pomóc ci zrozumieć absurdalnie długi drobny druk na każdej aplikacji karty (bo wiem, że tego nie przeczytasz ��).

Ta strona jest w toku, ale jestem otwarty na wszelkie dodatkowe sugestie. Dziękuję wszystkim!

Contents

Różne karty kredytowe dla różnych potrzeb

Jak wspomniałem wcześniej, karty nie są sobie równe, a to, czego nie wiesz o posiadanej karcie kredytowej, może cię zranić.

Banki i wydawcy kart wykorzystują te cechy, aby wyróżnić się na tle konkurencji, oprócz kierowania reklam na określony profil klienta.

Innymi słowy, każda karta ma niszowy rynek, w którym się specjalizuje. Mając to na uwadze, wydawcy kart projektują swoje produkty tak, aby spodobały się docelowym klientom. W poniższej sekcji tried Próbowałem posortować je według kategorii.

Dlatego Twoim obowiązkiem jako klienta jest znalezienie karty wśród wielu oferowanych produktów, która pozwoli Ci zwiększyć wydatki, abyś został nagrodzony za styl życia, który lubisz. Mówiąc najprościej, wybierając kartę kredytową, która będzie dla ciebie działać, a nie przeciwko tobie.

Właśnie to ma na celu ten kawałek najlepszych kart kredytowych w Australii. Nienawidzimy patrzeć, jak zmieniłeś się po prostu dlatego, że nie wybrałeś właściwej karty opartej na ignorancji.

Znalezienie idealnej karty kredytowej dla siebie

Poza tym, mając tak wiele kart kredytowych na rynku, nie ma jednej uniwersalnej karty odpowiedniej dla wszystkich.

Aby dać Ci to, co najlepsze, napisaliśmy dogłębną ekspozycję, na których kartach uważamy je za najlepsze z ich rasy, wraz z powodami, z których każda jest spektakularna.

Poniżej znajduje się podział na kategorie, które wykorzystaliśmy do sklasyfikowania kart kredytowych w Australii. Potraktuj to zarówno jako zarys, jak i listę referencyjną, więc możesz przejść do dowolnego, klikając element.

Karta kredytowa na punkty
Karta kredytowa na punkty

Biznesowa karta kredytowa
Biznes

Punkty Qantas
Punkty Qantas

Karta podróżnicza
Podróżować

Karta wynagrodzenia
Nagroda

karta prędkości
Prędkość

Bez odsetek
Bez odsetek

Saldo transferów
Saldo transferów

Brak opłaty rocznej
Brak opłaty rocznej

Karta odsetkowa
Małe zainteresowanie

Ujawnienie: Prywatność Australia jest wspierana przez społeczność. Możemy otrzymać prowizję, gdy zarejestrujesz się na karcie kredytowej za pośrednictwem tego postu. Używam tych pieniędzy, aby płacić za utrzymanie tej witryny, a także wspierać dalsze badania i wsparcie dla Australijczyków uczących się o cyfrowej prywatności. Prywatność Australia aktywnie wspiera kilka grup zajmujących się ochroną prywatności, w tym Electronic Frontiers Foundation i MAP. Ucz się więcej.

Pierwsze kroki - jeśli nadal możesz potrzebować tych informacji, nawet jeśli nie jesteś początkującym:

Zawarliśmy sekcję Pierwsze kroki, aby pomóc tym, którzy dopiero zaczynają od kart kredytowych, zapoznać się ze sposobem działania kart kredytowych. W tej sekcji wyjaśniamy, jak działają karty kredytowe, jak przebiega Twoja historia kredytowa, aby określić wyniki kredytowe, rodzaje dostępnych kart kredytowych, między innymi.

Ponieważ jest on skierowany do początkujących, możesz przejść do sekcji, które bardziej odpowiadają Twoim potrzebom.

Jednak nadal może służyć jako kurs odświeżający dla tych, którzy chcą zaktualizować swoją wiedzę na temat podstaw kart kredytowych.

smacznego!

Najlepsze 3 karty kredytowe ogółem (Australia) ����

Karty, które dostały się do tej najlepszej ogólnej kategorii, niekoniecznie zostały wybrane, ponieważ były wybitnymi liderami pod względem jednej cechy lub cechy (chociaż prawie wszystkie zdobyły nagrody od niezależnych organów).

Są tutaj, ponieważ mają silną kombinację wysokiej wartości stosunku korzyści do kosztów, a także wspierającą obsadę nagród i wygody, które oddzielają ich od stada.

1. Platynowa karta American Express Velocity

Cena zakupu: 20,74% rocznie.

Dni bez odsetek: 55 dni

Roczna opłata: 375 USD rocznie.

Opłata za opóźnienie płatności: 30 USD

Szybkość transferu salda: 0% rocznie przez pierwsze 12 miesięcy z 1% opłatą za przeniesienie salda.

To karta zaprojektowana z myślą o prototypowym podróżniku. Jeśli musisz często podróżować w interesach lub dla przyjemności i mieć dość wydatek na dochód i zdolność do zarabiania, powinieneś skorzystać z okazji, aby zdobyć tę kartę.

Zdobywanie punktów prędkości

Zrobił to na tej liście, ponieważ oprócz oferowania jednego z najlepiej zarabiających punktów prędkości, wciąż ma wiele do zrobienia. Lista profitów obejmuje dwa bezpłatne powrotne loty krajowe Economy z Virgin Australia każdego roku, oprócz wizyt w salonie w Virgin Australia. Salon American Express jest również zawarty w pakiecie nagród, z podobnymi warunkami.

Za każdego dolara wydanego przez posiadacza karty zdobywa 2,25 punktów prędkości. Dzieje się to w następujący sposób: za każdy wydany dolar zdobywa się 1,25 Punkty Prędkości. Jedynym wyjątkiem są agencje rządowe w Australii, w których stopa zwrotu wynosi 0,5 punktu za 1 USD.

Jeśli zakupy są dokonywane w Virgin Australia, otrzymasz 1 dodatkowy Punkt Prędkości za każdego wydanego dolara. Jednak w przeciwieństwie do większości kart, nie ma ograniczenia liczby Punktów Prędkości, które posiadacz karty może potencjalnie zarobić, a ich punkty procentowe są natychmiast przekazywane na ich konto co miesiąc.

I nawet nie dotarliśmy do najlepszej części. Ta karta się wyczerpuje 100 000 bonusowych Punktów Prędkości, jeśli złożysz wniosek, i są zatwierdzone 12 lutego 2020 r. lub później. Następnie należy wydać na kartę co najmniej 3000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy od zatwierdzenia, aby uzyskać zasiłek.

Jego bezpłatne ubezpieczenie podróżne obejmuje loty krajowe i międzynarodowe. Ubezpieczenie od niedogodności związanych z podróżą obejmuje nieodebrane połączenia, opóźnienia lotu i opóźniony bagaż. Przez cały okres członkostwa, jeśli wydasz 50 000 $, zdobędziesz 100 punktów statusu Frequent Frequent Flyer.

Możesz zdecydować o zwiększeniu wskaźnika zdobywania punktów, dodając 4 dodatkowe karty dla przyjaciół lub rodziny bez dodatkowych opłat.

Roczne opłaty?

Niektórzy mogą drżeć z powodu szoku związanego z naklejkami Roczna opłata 375 USD, ale jeśli weźmiesz pod uwagę zakres korzyści, jakie oferuje, od hojnych punktów premiowych, bezpłatnych lotów krajowych i karnetów wypoczynkowych, z nawiązką zrekompensujesz rzekomo wygórowaną opłatę roczną.

Pamiętaj, że niektóre krajowe loty powrotne kosztują 375 USD i więcej, co oznacza, że ​​możesz odzyskać roczną opłatę za jednym zamachem.

2. Bankwest More World Mastercard

Cena zakupu: 19,99% rocznie.

Dni bez odsetek: 44 dni

Roczna opłata: 270 USD rocznie.

Opłata za opóźnienie płatności: 25 USD

Szybkość transferu salda: 0% rocznie przez pierwsze 6 miesięcy z 1% opłatą za przeniesienie salda, potem wraca do 19,99%

Ta karta znalazła specjalną umiejętność łączenia wspaniałych funkcji, które sprawiają, że zarówno kolekcjoner punktów, jak i podróżnicy są szczęśliwi. Ta karta kredytowa premium jest doskonałym wyborem dla osób często podróżujących, których motywacją jest również pomysł zarabiania wyższych stawek niż zwykłe karty Platinum lub Classic.

Karta Bankwest More World Mastercard rzuca się na ogrodzenie, oferując niezwykłe 2,5 punktu za każdego wydanego dolara, bez żadnych ograniczeń dotyczących limitów wydatków. Idealnie nadaje się dla tych, którzy mają środki na duże wydatki, zapewniając 115 000 rocznych punktów bonusowych po osiągnięciu minimalnych rocznych wydatków.

Aby spojrzeć na bonus z perspektywy, jest to równoznaczne z odebraniem karty podarunkowej Davisa Jonesa o wartości 300 USD i 100 000 punktów. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to prawdziwy bummer będziesz musiał dużo wydać - minimum 84 000 $, aby otrzymać te punkty bonusowe. Jednak Bankwest More stosuje swoją roczną premię według wielopoziomowego systemu zgodnie ze statusem karty, więc powinieneś być w stanie znaleźć inną kartę na poziomie, który pasuje do twojego statusu finansowego.

Dodatkowe bonusy

Jest to jednak dość poręczny kawałek plastiku, który trzeba mieć podczas podróży, nie pobierając żadnych opłat za transakcje zagraniczne i wyposażony w ubezpieczenie podróżne, które obejmuje zarówno podróże krajowe, jak i zagraniczne. Bankwest More zapewnia 10 bezpłatnych wizyt w poczekalni na lotnisku co roku, z dodatkową korzyścią umożliwiającą Tobie i Twoim gościom dostęp do ponad 1000 salonów na całym świecie dzięki LoungeKey.

Chociaż Bankwest More oferuje 0% na saldo transferów przez 6 miesięcy, pamiętaj, że nie zarabiałbyś żadnych punktów za tę transakcję. Ale z drugiej strony, przynajmniej możesz użyć tej niskiej stawki, aby spłacić istniejący dług.

3. Pierwsza karta bankowa Visa Platinum

Cena zakupu: 0% rocznie Przez pierwsze sześć miesięcy

Dni bez odsetek: 44 dni

Roczna opłata: 99 USD rocznie.

Opłata za opóźnienie płatności: 20 USD

Szybkość transferu salda: 0% rocznie przez pierwsze 6 miesięcy z 1% opłatą za przeniesienie salda, potem wraca do 19,99%

To, co czyni tę kartę wyjątkową i stanowi część jej wyjątkowego uroku, to jej historia. Bank First to towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, które sugeruje, że jego zaangażowanie i zaangażowanie skupia się na społeczności.

Ponieważ zostało założone przez garstkę nauczycieli, zaangażowanie Banku First w sprawy klientów znajduje odzwierciedlenie w opłatach, świadczeniach i doświadczeniu. Należy jednak zauważyć, że służy wszystkim Australijczykom, więc nie musisz się uczyć, aby otrzymać kartę lub pożyczkę.

Dodatkowe atrybuty

Bank First Visa Platinum to jedna z rzadkich ras kart, które oferują bezpłatne oprocentowanie zarówno zakupów, jak i sald transferów. Ta bieżąca korzyść jest ważna, jeśli posiadacz karty złoży wniosek w dniu 31 grudnia 2019 r. Lub wcześniej.

Począwszy od konkurencyjnej opłaty rocznej w wysokości 99 USD, plus niskie 9,84% naliczane od stóp procentowych po wstępnym okresie karencji, a także inne po bardzo niskie koszty, karta kredytowa Bank First Visa Platinum ucieleśnia definicję stosunku jakości do ceny dla klienta.

Ten etos społeczny znajduje odzwierciedlenie w takich praktykach, jak pakiety bankowe, które są bezpłatnymi depozytami terminowymi przeznaczonymi dla szkół w celu ułatwienia planowania i organizacji dotacji.

Jako posiadacz karty będziesz mile zaskoczony, że ma takie zalety jak bezpłatne ubezpieczenie podróżne nawet podczas lotów międzynarodowych oferuje również 24-godzinne platynowe usługi konsjerża, które zaspokoją potrzeby związane z rozrywką i stylem życia.

Jedną z niewielu wad na tej karcie jest to, że może się poszczycić brak programu nagród, chociaż członkowie są automatycznie zapisywani do programu Visa Entertainment, oferując ekskluzywne zniżki na przedmioty związane ze stylem życia, takie jak sport i muzyka.

Najlepsze australijskie karty kredytowe - ocenione według kategorii

Poniżej znajduje się lista najlepszych kart kredytowych dla określonych potrzeb lub doskonałości w danych kategoriach:

# 1 - Karta podpisu NAB Qantas Rewards

Najlepsza karta kredytowa na punkty

Cena zakupu: 19,99% rocznie.

Dni bez odsetek: 44 dni

Roczna opłata: 295 USD rocznie przez pierwszy rok, po czym skacze do 395 $

Opłata za opóźnienie płatności: 15 USD

Szybkość transferu salda: 0% rocznie przez pierwsze 6 miesięcy z 2% opłaty za przeniesienie salda, potem wraca do 21,74%

To była bitwa o wybór karty podpisu NAB Qantas Rewards lub karty kredytowej Qantas Premier Platinum dla tej kategorii. Ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na NAB Qantas, podczas gdy przyznaliśmy Qantas Premier Platinum Credit Card najlepszą kategorią punktów Qantas.

Było to jednak bliskie sprawdzenie, ponieważ obie te karty są ciężkie w kategorii punktów premiowych i jest to zasłużone.

Wymagania dotyczące wydatków

NAB Qantas pozwala zdobądź do 120 000 dodatkowych punktów Qantas, gdy będziesz w stanie sprostać wymaganiom dotyczącym wydatków. Jedno z tych wymagań stanowi, że musisz być w stanie pozostawać otwarty przez 12 miesięcy.

Podział spreadu wymagań jest następujący: jeśli w ciągu 60 dni posiadacz karty spełni wymóg wydania 3000 USD (tylko na kwalifikujące się zakupy), zdobędzie 90 000 dodatkowych punktów Qantas. Reszta (30 000 punktów bonusowych) jest następnie udostępniana w 13. miesiącu od czasu otwarcia karty.

Po pierwszym roku posiadacze kart mogą korzystać z obniżona opłata roczna 295 USD, po czym wraca do 395 USD. Niemniej jednak opłata roczna w obu przypadkach jest dość wygórowana.

Chociaż dostajesz punkt nagrody za każdy wydany dolar, jest to niestety ograniczona do zaledwie 20 000 $ a zdobyte punkty nie są równoważne za każdy 1 $ wydatków. Za pierwsze 5000 USD otrzymasz 1 punkt Qantas za 1 USD, ale później nastąpi powrót do 0,5 Punktu Qantas za 1 wydany od 5,001 do 20 000 USD za każdy okres rozliczeniowy.

Jak widać, wymagania dotyczące wydatków i chmiel, przez który musisz przejść, aby zdobyć punkty bonusowe, są nieco niepewne. Co więcej, karta nie jest dostarczana z niektórymi niezawodnymi dodatkami, które mają inne karty, takimi jak środki na podróż lub karnety.

Jasnym punktem jest to, że jeśli zdobędziesz 120 000 punktów bonusowych, wystarczy, aby lecieć z Melbourne lub Sydney do Hongkongu i wrócić do klasy ekonomicznej premium.

Korzyści z częstego latania

Jest to karta przeznaczona dla osób często podróżujących, którzy chcą gromadzić punkty wydane na kartę, a także korzystać z wielu innych funkcji karty. Fakt, że jest to karta Visa z wirtualnymi wszystkimi akceptowanymi punktami tego typu, stanowi kolejny impuls do wydawania nagród.

Inne zalety karty to świadczenie całodobowej usługi NAB Concierge do pomocy w podróży i innych usługach. Bezpłatne ubezpieczenie obejmuje podróże zagraniczne, które są zapewniane, gdy wykorzystasz co najmniej 500 USD na wcześniej zarezerwowane zakupy podróży karty.

# 2 - Ekspres biznesowy American Express

Najlepsza biznesowa karta kredytowa

Cena zakupu: 16,99% rocznie.

Dni bez odsetek: 55 dni

Roczna opłata: 395 USD

Opłata za opóźnienie płatności:

Szybkość transferu salda: Nie dotyczy

Ogromne korzyści i bonusy lojalnościowe dla firm to tylko niektóre z korzyści dostępnych dla firm, które zdecydują się skorzystać z karty kredytowej American Express Business Explorer.

Skorzystaj z tej karty, aby zwiększyć siłę nabywczą firmy, zwłaszcza jeśli musisz dokonywać kosztownych i kosztownych zakupów biznesowych co miesiąc. Firmy otrzymują do 100 000 punktów premiowych członkostwa.

Działa to poprzez zaoferowanie 2 punktów premiowych członkostwa za każdy wydany dolar, jeśli wniosek zostanie złożony w dniu 15 stycznia 2020 r. Lub przed tą datą, a minimalny wzór wydatków w wysokości 3000 USD ustalany jest co miesiąc przez 3 miesiące. Dla porównania, większość kart tej kadry ma jedynie 2-miesięczne ramy czasowe.

Obecni posiadacze kart nie są również wykluczeni z bonusowej bonanzy za pomocą 50 000 punktów bonusowych świadczenia rozszerzone na nich, gdy wydają co najmniej 100 000 USD na swoją kartę co 12 miesięcy. Kolejną tajemnicą tego sosu jest to, że możesz przyspieszyć swoje zyski, szybciej zdobywając moc, dodając karty pracownicze do swojego konta bez dodatkowych kosztów.

Dzięki niskiemu oprocentowaniu wynoszącemu 16,99% rocznie, możliwości dodania do 99 kart pracowniczych, jest to jedna z najbardziej wszechstronnych biznesowych kart kredytowych w arsenale Twojej firmy. I och, pozwala wygodnie śledzić wydatki biznesowe za pośrednictwem australijskiego oprogramowania biznesowego MYOB, a wszystkie wydatki pracowników są skonsolidowane na jednym koncie.

Oprócz podanego śledzenia wydatków, zarobione punkty członkowskie można wykorzystać na podróż, a także na karnety na lotnisku i bezpłatne ubezpieczenie. Najlepsze jest to, że masz szeroki wybór sposobów wykorzystania tych punktów nagrody.

Możesz zdecydować o przeniesieniu punktów do swojego wyboru spośród wachlarz 8 partnerów linii lotniczych. A może wolisz rozłożyć się na szeroki asortyment nagród oprócz lotów, takich jak zakupy online w David Jones, karty podarunkowe, karnety na lotnisku lub wykorzystać je, aby spłacić saldo na karcie.

Salony lotniskowe obejmują 2 wejścia, z możliwością wyboru w American Express Lounge w Melbourne lub Sydney International Airports.

W przeciwieństwie do innych kart kredytowych, pozwala gromadzić te punkty bez zauważalnych ograniczeń, które ograniczają liczbę punktów, które można zdobyć, oprócz braku daty ważności.

Chociaż oferuje hojny bonus powitalny, jego roczna opłata w wysokości 395 USD jest nadal stosunkowo wysoka i niezbyt konkurencyjna cenowo.

# 3 - Karta kredytowa Qantas Premier Platinum

Najlepsza karta kredytowa na punkty Qantas

Cena zakupu: 19,99% rocznie.

Dni bez odsetek: 55 dni

Roczna opłata: 199 USD

Opłata za opóźnienie płatności:

Szybkość transferu salda: 0% rocznie przez 18 miesięcy (należy jednak pamiętać, że dni bezodsetkowe nie dotyczą nowych zakupów, gdy posiadacz karty ma zadłużenie z tytułu przeniesienia salda).

Platynowa karta kredytowa Qantas Premier po prostu buja! Ta karta daje ci taką możliwość zdobądź aż 120 000 dodatkowych punktów Qantas. Muszę powiedzieć więcej?

Jeśli nie jesteś przekonany, powiedzmy, że przychodzi z roczną zniżką w pierwszym roku i pozwala zarobić do 2 punktów za każdy 1 USD wydany na kwalifikujące się przedmioty. Ta karta jest zbudowana oferują luksusowe korzyści i nagrody premium dla osób często podróżujących, wraz z punktami bonusowymi oraz ekskluzywnymi ofertami Qantas.

Ten niemal nieograniczony potencjał punktów Qantas jest jednak uzależniony od wydawania co najmniej 1500 USD dozwolonych zakupów miesięcznie, aby uzyskać łącznie 120 000 punktów bonusowych przez początkowy okres 6 miesięcy.

Dzieje się tak, ponieważ posiadacz karty otrzymuje 20 000 punktów każdego miesiąca, które spełniają wymagania dotyczące wydatków, począwszy od momentu zatwierdzenia karty (zbliżając się do maksymalnie 120 000 dodatkowych punktów Qantas). Tak więc, mimo że oferta bonusowa jest wysoka, nadal musisz uważnie obserwować, aby spełnić określone warunki.

Bonusy dodatkowe

Oferta obejmuje 2 bezpłatne zaproszenia do salonów międzynarodowych firm, które muszą być klubem Qantas lub placówką prowadzoną przez Qantas każdego roku.

Inne korzyści zintegrowane z kartą kredytową Qantas Premier Platinum to bezpłatne ubezpieczenie podróżne, oprócz 20% oszczędności na wybranych lotach krajowych Qantas i QantasLink dla posiadacza karty i maksymalnie 8 podróżnych.

Jedna boląca uwaga związana z tą kartą polega na tym, że chociaż oferuje ona 0% odsetek za pierwsze 18 miesięcy od przeniesienia salda, stopa procentowa wraca do lustrzanej stopy gotówki po zakończeniu tego okresu karencji.

Ma również minimalny limit kredytowy w wysokości 6000 USD, co zapewnia, że ​​karta zapewnia członkom spory przebieg. Z drugiej strony jednak to wysoki poziom kredytu może uniemożliwić osobom, które są naprawdę zainteresowane, zakwalifikowanie się, jeśli ich uznanie nie jest gwiezdne.

Aby uzyskać najlepszy przebieg z tej karty, zalecamy skorzystanie z jej konkurencyjnej stawki i zwiększenie premii premiowych, które można uzyskać.

Wyróżnienie

Nazwaliśmy już kartę Qantas American Express Ultimate jako jedną z 3 najlepszych ogólnych kart, więc nie jesteśmy pewni, czy to przesada. Ale nie ma wątpliwości, że karta Qantas American Express Ultimate Card zyskała prawo do bycia wymienionym tutaj jako wiodący pretendent do kategorii.

# 4 - Bankwest Zero Platinum Mastercard

Najlepsza karta kredytowa na podróż

Cena zakupu: 17,99% rocznie.

Dni bez odsetek: 55 dni

Roczna opłata: 0 USD

Opłata za transakcję zagraniczną: 0 USD

Opłata za opóźnienie płatności: 30 USD

Szybkość transferu salda: 2,99% rocznie na saldo transferów za pierwsze 9 miesięcy.

Podróżowanie samo w sobie jest dość trudne, z niedogodnością związanymi z opuszczeniem strefy komfortu geograficznego i radzeniem sobie z wieloma cenami, do których zwykle nie jesteś przyzwyczajony.

Na szczęście dla Australijczyków istnieje karta, która zmniejsza kłopoty związane z podróżowaniem, zapewniając nie podwójne, ale wydajność potrójnego działania zagrożenia oszczędności, bezpłatnych korzyści i niskich transferów salda.

Jak trafnie opisali to na swojej stronie, Bankwest Zero Platinum Mastercard chce, abyś cieszył się „oszałamiającą scenerią, a nie oszałamiającymi opłatami za zakupy online i za granicą”.

Podróżować za granicę

Jest to bez wątpienia najlepszy towarzysz niskiej karty na podróż zagraniczną. Dowód A: jest to jedna z tych rzadkich ras kart, które są w zestawie brak opłaty rocznej i brak opłaty za transakcje zagraniczne także. Mogą jednak obowiązywać inne opłaty i opłaty, w tym w przypadku korzystania z zagranicznych bankomatów.

Zapewnia to znacznie lepszą sytuację finansową podczas podróży, ponieważ nie musisz się martwić, że opłaty za transakcje zagraniczne wypalą dziurę w kieszeni.

Aby zachować spokój w obcym kraju, Bankwest Zero Platinum Mastercard zapewnia bezpłatną ochronę ubezpieczeniową za granicą, a także ubezpieczenie od niewygodnych lotów międzystanowych. Ma również minimalny limit kredytowy w wysokości 6000 USD, co gwarantuje, że masz znaczna poduszka płynności wydatków za granicą.

Jednak w zależności od tego, jak na to spojrzysz, spełnienie wymogu zatwierdzenia tego limitu kredytowego może być trudne, jeśli twoja zdolność kredytowa nie jest szczególnie gwiezdna.

Bankwest Zero Platinum Mastercard nie pobiera żadnych zagranicznych opłat za wypłatę z bankomatu, choć wymaga 2% lub 4 USD, w zależności od tego, która z tych kwot jest większa w przypadku lokalnych i zagranicznych kredytów z góry. Po zakończeniu okresu wstępnego karta wznowi obciążanie posiadaczy kart.

# 5 - Platynowy pakiet American Express Westpac Altitude

Najlepsza karta kredytowa nagrody

Cena zakupu: 20,49% rocznie (American Express: 20,24% rocznie, Mastercard: 20,49% rocznie)

Dni bez odsetek: Do 45 dni

Roczna opłata: W przypadku Westpac Altitude Platinum Mastercard 150 USD za pierwszy rok (199 USD rocznie). W przypadku karty American Express Westpac Altitude Platinum 0 USD w pierwszym roku, a następnie 49 USD naliczanych później.

Maksymalna liczba dni darmowych: Nie dotyczy

Opłata za opóźnienie płatności: 30 USD

Szybkość transferu salda: 0% rocznie na saldo transferów za pierwsze 12 miesięcy

Pakiet platynowy American Express Westpac Altitude zapewnia, że ​​masz więcej niż jedną kartę, aby zdobyć punkty wysokości. Oprócz kart American Express (Amex) posiadacze kart MasterCard mogą również zdobywać punkty wysokości w wysokości od 1 do 3 punktów wysokości za każdego wydanego dolara.

Innymi słowy, posiadacz karty może uzyskać łącznie 110 000 punktów bonusowych, wydając 3000 $ w ciągu pierwszych trzech miesięcy (90 dni) na każdej karcie. Jeśli jednak uważasz, że spełnienie wszystkich wymagań dotyczących wydatków może być problematyczne, być może skoncentruj swoje zakupy na mniej rygorystycznych wymaganiach karty Mastercard. Jednak dzięki Mastercard posiadacze kart otrzymują 80 000 punktów, co oznacza a znacznie niższy bonus dla równoważnej kwoty i okresu.

Oddzielne konta nagród

Należy również zauważyć, że chociaż obie karty są powiązane z tym samym programem nagród i kontem, pochodzą od różnych firm wydających karty. Dlatego, ponieważ Amex pochodzi z American Express, a Westpac jest wydawany przez Mastercard, będziesz musiał uzyskać dwa różne konta kart kredytowych. Oznacza to zarządzanie innym zestawem opłat, harmonogramami płatności i osobnymi wyciągami.

Jednak zalety przeważają nad tymi małymi niedogodnościami. Posiadacze kart mogą zdobyć Punkty wysokości za każdego dolara wydanego na kwalifikujące się zakupy, oprócz zaoszczędzenia 49 USD dzięki obniżona opłata roczna 150 USD w pierwszym roku. Zapewnia się im także dostęp do platynowych korzyści, które obejmują bezpłatne ubezpieczenie podróżne.

To bezpłatne ubezpieczenie obejmuje takie kwestie, jak przedłużone gwarancje, podróże zagraniczne i inne egzotyczne udogodnienia, takie jak wypadki przy tranzycie w związku z bezpieczeństwem zakupu. Ponieważ karta American Express Westpac Altitude Platinum łączy ze sobą dwie karty, każda z nich ma własne stawki, opłaty i stopy procentowe. W niektórych obszarach pokrywają się, ale należy wskazać obszary, które się różnią.

# 6 - American Express Westpac Altitude
Pakiet czarnej karty kredytowej (Velocity)

Najlepsze karty kredytowe Velocity

Cena zakupu: 20,49% rocznie

Dni bez odsetek: Do 45 dni

Roczna opłata: Jest to obniżone w pierwszym roku - 399 USD rocznie w pierwszym roku (dla Amex - 99 USD, a Mastercard - 250 USD, w tym 50 USD rocznej nagrody za prędkość).
W drugim roku - 499 USD rocznie (199 USD rocznie w American Express plus 250 USD rocznie w Mastercard®, w tym 50 USD, które jest opłatą za zapisanie się do programu Velocity Rewards).

Maksymalna liczba dni darmowych: Nie dotyczy

Opłata za opóźnienie płatności: 15 USD

Szybkość transferu salda: 0% rocznie na saldo transferów za pierwsze 12 miesięcy

Łączy to radość z podwójnej różnorodności w pakiecie dwóch kart Amex i Westpac i pozwala zarobić nawet 100 000 punktów premiowych za zapisanie się. Kwalifikujesz się do tego, składając podanie przed 31 marca 2020 r.

Po spełnieniu wymagań i późniejszej akceptacji otrzymasz kartę brak opłat rocznych dołączony do tego. Ponadto posiadacze kart są uprawnieni do zdobycia 1,25 Punktów Prędkości za każdego wydanego dolara. Możesz potencjalnie zarobić 160 000 punktów w pierwszych 12 miesiącach.

The Westpac Altitude Black Mastercard® toruje drogę dla posiadaczy kart, aby zdobyć do 80 000 punktów premiowych prędkości. Aby to zrobić, muszą wydać 4000 USD na dozwolone zakupy, a wszystko to w ciągu 90 dni od zatwierdzenia.

Z drugiej strony, premia w wysokości 20 000 jest dostępna dla członków American Express Westpac Altitude Black Card, którzy wydają kwalifikujące się zakupy o wartości co najmniej 3000 USD, o ile przypada ona w ciągu 90 dni od zatwierdzenia konta.

Dodano bonusy

Liczne profity są dostarczane z tą kartą, takie jak dwa bezpłatne kupony na ulepszenie miejsca w klasie ekonomicznej. Chociaż są one dostępne każdego roku, można je uzyskać tylko wtedy, gdy posiadacz karty wyda je na loty Virgin Australia na swojej karcie Mastercard, aby wykorzystać je na wybranych lotach krajowych.

Posiadacze kart otrzymują nawet 2 bezpłatne wizyty w salonie każdego roku w American Express na międzynarodowych lotniskach w Australii. Black Mastercard zapewni 2 bezpłatne wizyty w salonie krajowym Virgin Australia. Oczywiście kryteria kwalifikowalności nadal dotyczą obu z nich.

Minusem tego pakietu kart jest to, że po pierwszym roku miesiąc miodowy zaczyna słabnąć. Posiadacze kart doświadczają: znaczna podwyżka opłaty rocznej 499 USD rocznie Rozkłada się to na 199 USD rocznie w przypadku kart American Express (wzrost z 99 USD rocznie w poprzednim roku); 250 USD rocznie dla Mastercard®. Co więcej, istnieje dodatkowa opłata 50 USD za opłatę za uczestnictwo w programie Velocity Rewards, ale wydaje się, że dotyczy to tylko członków Mastercard®.

Chociaż mają pewne podobieństwa, na przykład ich oprocentowanie zakupów wynosi 20,24% rocznie (Mastercard® wymienia je jako zmienną stopę zakupów), obie karty w pakiecie różnią się w inny znaczący sposób: minimalny limit kredytu dla Amex wynosi 3000 USD podczas gdy Mastercard® kosztuje znacznie więcej niż 15 000 $.

# 7 - Złoto taniej w Commonwealth Bank

Najlepsza karta kredytowa bez odsetek

Cena zakupu: 0% rocznie W ciągu pierwszych 15 miesięcy powraca do 19,74% po okresie karencji.

Dni bez odsetek: Do 55 dni

Roczna opłata: 0 USD w pierwszym roku, a następnie naliczone 89 USD, jeśli nie wydasz co najmniej 10 000 USD w poprzednim roku.

Maksymalna liczba dni darmowych: Nie dotyczy

Opłata za opóźnienie płatności: 20 USD

Szybkość transferu salda: 5,99% rocznie ale tylko przez 5 miesięcy, po czym wraca do 21,24 p.a..

Zapewnia duże oszczędności dzięki 0% oprocentowania zakupów na znaczny okres 15 miesięcy, jeśli złożysz wniosek w dniu 29 lutego 2020 r. lub wcześniej. Jest to jedna z niewielu kart, które oferują zarówno bezpłatne stopy procentowe, jak i 0 USD w rocznych opłatach za pierwszy rok.

Istnieją inne korzystne warunki, o których posiadacze kart powinni pamiętać i korzystać z nich.

Czego jeszcze można się spodziewać

Członkowie, którzy skorzystają z tej oferty, nie otrzymają tylko tego bezpłatnego rocznego okresu karencji opłat, ale wystawca karty będzie co roku rezygnował z rocznej opłaty, jeśli posiadacz karty będzie mógł utrzymać co najmniej 10 000 USD wydatków w poprzednim roku.

Wydatki dotyczą wyłącznie zaliczek i zakupów gotówkowych. O ile nie zrobisz tego, roczna opłata wraca do 89 USD rocznie. Nawet jeśli nie mogą przedłużyć tej rocznej przewagi w opłatach, posiadacze kart czekają na innych godnych gratisów i korzyści, takich jak płacenie 0% dla opłat międzynarodowych (obejmuje również zakupy online), plus bezpłatne ubezpieczenie podróżne i zakupowe.

Niestety, kompromisem do takich niskich lub nieistniejących opłat międzynarodowych jest to, że ostatecznie przegap inne korzyści oferowane przez droższe karty takie jak programy premiowe, których celem jest poprawa komfortu podróży.

Stopa procentowa powraca do 19,74% rocznie po upływie pierwszych 15 miesięcy. Jednak standardowy okres bez odsetek.

Inne funkcje

Jest to typ karty Mastercard z wielokrotnie nagradzane aplikacje online i mobilne zapewnia wygodę dostępu do usług bankowych. Jego ubezpieczenie podróżne za granicą obejmuje Cię na 3 miesiące i jest wyposażone w solidne polisy ubezpieczeniowe, takie jak ochrona zakupu, która zastępuje lub naprawia zakupy, jeśli zostaną skradzione, zgubione lub uszkodzone w ciągu 90 miesięcy.

Chociaż ta karta jest dobrą przeszkodą ze względu na jej odsetki i prezenty roczne, inne karty są bardziej konkurencyjne, jeśli masz saldo, które chcesz skonsolidować. Ponadto jego obecne stawki zakupów (19,74%) i zaliczki gotówkowe (21,24%) są wysokie.

Ponieważ jego szybkość zakupu jest wysoka, powinieneś wziąć tę kartę tylko wtedy, gdy możesz zagwarantować całkowite spłacenie salda każdego miesiąca.

# 8 - Karta Westpac Low Rate

Najlepsze karty kredytowe dla przelewów salda

Cena zakupu: 13,74% rocznie.

Dni bez odsetek: 55 dni

Roczna opłata: 59 USD rocznie.

Opłata za opóźnienie płatności: 15 USD

Szybkość transferu salda: 0% rocznie saldo transferów przez pierwsze 16 miesięcy.

Dlaczego musisz wykonać przelew salda? Według osób zajmujących się finansami osobistymi w NerdWallet: „Przeniesienie salda pozwala przenieść dług z jednej karty kredytowej na inną kartę o niższym oprocentowaniu - najlepiej 0%”.

Właśnie to pomaga karta Westpac Low Rate Card z jej zerowym współczynnikiem transferu salda. Dzięki niskiej rocznej opłacie, to transfer równowagi konkurencyjnej, oraz opcje płatności na raty SmartPlan, oferuje swoim posiadaczom kart ogromne możliwości oszczędności.

Inne koszty do rozważenia

Mimo że brak transferu salda trwa przez 16 miesięcy, ma on w swoim arsenale inne cechy oszczędności, takie jak relatywnie niski wskaźnik zakupów 13,74%. Ta karta jest idealna dla osób, które chcą mieć kartę z minimalnymi dodatkami rdokuj dolne opłaty towarzyszący większości innych transakcji, takich jak 2% zaliczki gotówkowe, lokalnie lub za granicą.

Wadą jest jednak to, że pożądany transfer zerowego salda ostatecznie wraca do wartości wysoka stopa zaliczki gotówkowej 21,49% rocznie po upływie okresu wstępnego. Ale przynajmniej słodzi to raczej skromna opłata roczna w wysokości 59 USD.

# 9 - Karta kredytowa American Express Low Rate

Najlepsza karta kredytowa bez opłaty rocznej

Cena zakupu: 8,99% rocznie, 0% RRSO dla zakupów przez 15 miesięcy, następnie zmienna RRSO, 14,49% do 25,49%.

Dni bez odsetek: 55 dni

Roczna opłata: 0 USD

Maksymalna liczba dni darmowych: Nie dotyczy

Opłata za opóźnienie płatności: 30 USD

Szybkość transferu salda: 0% rocznie na saldo transferów przez pierwsze 15 miesięcy, a następnie 1% później.

Co jest w nazwie, słynie zapytał Szekspir. Jeśli róża o jakimkolwiek innym imieniu nadal pachnie słodko, to American Express Niska stawka Karta kredytowa nadal spełnia swoją obietnicę, pomagając obniżyć koszty, łącząc politykę braku opłat rocznych z minimalnymi dodatkami.

Chociaż jest to karta bez dodatków, ma jednak skromne zalety, a także ochronę ubezpieczeniową zakupu i refundacji.

Zaletą niskiej stawki jest także dążenie do podniesienia tej korzyści dla posiadaczy kart po raz pierwszy, którzy zwykle potrzebują jej bardziej niż inni. Ta karta oferuje wprowadzenie 0% rocznie oprocentowanie przez pierwsze 12 miesięcy, kiedy nowy posiadacz karty Amex poprosi o przeniesienie salda w momencie składania wniosku.

Istnieje oferta jednorazowa, po której następuje powrót do 1% opłaty za przeniesienie salda. Ma maksymalny limit transferu salda 10 000 $. Ma również minimalny limit kredytowy w wysokości 1000 USD, który zwykle wynosi odpowiedni dla posiadaczy kart po raz pierwszy którzy prawdopodobnie wciąż uczą się odpowiedzialności za zarządzanie wydatkami kredytowymi.

Na co zwrócić uwagę

Te połączone funkcje sprawiają, że jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych tanich kart kredytowych. Niemniej jednak ma swoje wady, takie jak uderzenie cię względnie znaczna kara za opóźnienie w wysokości 30 USD jeśli przegapisz minimalne płatności.

Kolejną wadą posiadania tej karty jest to, że karty America Express (Amex) nie zyskały takiej samej szerokiej akceptacji jak Visa lub Mastercard. Jednak rosnąca liczba sklepów takich jak restauracje, duże sklepy detaliczne, takie jak domy towarowe i supermarkety.

Mimo, że nie ma programu nagród, pochodzi z ekskluzywnymi ofertami zakupów i promocjami za pośrednictwem sieci American Express. Oferuje płatności mobilne za pośrednictwem systemów takich jak Samsung Pay, Apple Pay lub Google Pay.

Inne korzyści obejmują gwarancję ochrony przed oszustwami online, dostęp do całodobowego bezpieczeństwa konta. Pozwala również na dodanie 4 dodatkowych posiadaczy kart do konta.

# 10 - Platynowa karta NAB Low Rate

Najlepsza niskooprocentowana karta kredytowa

Cena zakupu: 0% rocznie przez pierwsze 15 miesięcy, a następnie wraca do 13,99%.

Dni bez odsetek: 55 dni

Roczna opłata: 100 USD

Maksymalna liczba dni darmowych: Nie dotyczy

Opłata za opóźnienie płatności: 30 USD

Szybkość transferu salda: 0% rocznie na saldo transferów przez 6 miesięcy, ale 2% opłaty. Domyślnie stawka wycofania salda transferowego powraca do stawki zaliczki gotówkowej wynoszącej 21,74% rocznie.

Platynowa karta NAB o niskim oprocentowaniu ma jedną z najniższych stawek za kartę wynoszącą 13,99% i nie jest to jej najlepsza cecha. Przez pierwsze 15 miesięcy posiadania karty skutecznie zapłacisz zerowa stopa oprocentowania zakupów.

Dzięki rocznej opłacie wynoszącej zaledwie 100 USD ta karta jest idealna dla osób z zadłużeniem na karcie kredytowej, które mogą skorzystać z 0% rocznie. przeniesienie salda. Jednak ci, którzy starają się to wykorzystać, powinni się upewnić, że spłacą ją przed końcem 6-miesięcznego okresu przeniesienia salda.

Po tym okresie stopa zaliczki powróci do wysokiego 21,74%, a wszelkie pozostałe salda zaczną przyciągać odsetki według normalnej stopy. Ponadto należy wziąć pod uwagę 2% opłatę za przeniesienie salda.

Kiedy nie otrzymywać NAB

Jeśli jesteś obciążony olbrzymim długiem, lepiej rozważyć kartę dłuższą niż 6 miesięcy, aby spłacić dług, zwłaszcza jeśli ma proporcjonalny darmowy transfer salda. Ale nawet jeśli wybierzesz kartę NAB Low Rate Platinum i nie będziesz w stanie spłacić długu w ciągu 6 miesięcy, karta jest stosunkowo niska stopa zakupu 13,99% powinny być dla ciebie dobrą wiadomością.

Konkurencyjne oprocentowanie wraz z kartą kredytową NAB jest kartą premium z dodatkami, takimi jak ubezpieczenie osobiste, ubezpieczenie podróżne i osobista usługa konsjerża. Pozwala na dodanie kolejnej karty bez dodatkowych kosztów i jest wzmocniony ochroną przed oszustwami NAB.

To Ochrona obrony NAB aktywnie działa w celu wykrywania oszustw i zapewnia spokój, na który zasługujesz. Jednak cechuje go osobliwość platynowej karty pozbawionej jakiegokolwiek programu nagród.

Czy to jest dobre w podróży?

Ta karta jest również idealnym towarzyszem podróży solidne bezpłatne ubezpieczenie podróżne aby cię chronić, gdy cię nie ma. Jeśli posiadacz karty wyda tylko 500 USD na koszty zakwaterowania lub transportu podczas planowania przy użyciu karty NAB Low Rate Platinum, wówczas zostanie objęty zagranicznymi wydatkami medycznymi i innymi zdarzeniami, takimi jak zagubiony bagaż i odwołanie podróży.

Karta jest oferowana z szerokim wachlarzem bezpłatnych ubezpieczeń o łącznej wartości siedmiu. Ubezpieczenia te obejmują niedogodności związane z lotami międzypaństwowymi, wypadki transportowe, ochronę cen i włamanie do hoteli w kraju.

Jego ubezpieczenie ochrony ceny / zakupu jest dość genialne, jak to zrobi upoważnia do skorzystania z najlepszych ofert możesz znaleźć, ponieważ NAB jest w stanie zwrócić ci różnicę między zapłaconą ceną a ceną reklamowaną, jeśli jest niższa. Oprócz gwarancji australijskiego producenta na nowe urządzenia gospodarstwa domowego, NAB posiada przedłużone ubezpieczenie gwarancyjne, które zapewnia swoim członkom dodatkowe 12 miesięcy przedłużenia.

Przewodnik zakupu kart kredytowych

Kupując karty kredytowe, należy wziąć pod uwagę różne rzeczy. Przyjrzyjmy się typowym typom kart kredytowych, funkcjom, na które należy zwrócić uwagę, i często zadawanym pytaniom:

Rodzaje kart kredytowych

Zasadniczo istnieją trzy główne typy kart kredytowych w zależności od udzielanego kredytu:

 • Kredyt odnawialny: Są one objęte maksymalnym limitem zadłużenia i możesz dokonywać zakupów do tego limitu. Jesteś jednak zobowiązany do dokonywania minimalnej płatności co miesiąc. Kwota do zapłaty może stanowić dowolną część zaległych opłat, aż do pełnej kwoty. Jeśli dokonasz częściowej płatności, przeniesiesz pozostałą część salda lub obrócisz dług. Większość kart kredytowych liczy się jako kredyt odnawialny.
 • Karty obciążeniowe: Karty te były wcześniej wydawane przez sprzedawców detalicznych na wspólnej podstawie do wyłącznego użytku w ich zakładzie. Jednak karty obciążeniowe są obecnie dość rzadkie. Mimo że karty obciążeniowe są używane podobnie jak karty kredytowe, ale nie pozwalają na utrzymanie salda: wszystkie opłaty należy uiścić w całości co miesiąc.
 • Karty serwisowe: Jak sama nazwa wskazuje, karty te obsługują różnorodnych dostawców usług, takich jak dostawcy usług i udogodnień, takich jak prąd, gaz, siłownia, telefon komórkowy, telewizja kablowa, internet i tak dalej. Usługi te są zazwyczaj świadczone przy założeniu, że będą wypłacane co miesiąc. Większość CRB i systemów oceny zdolności kredytowej zawiera teraz historię tych płatności za usługi jako część końcowego wyniku.

Porównywanie kart kredytowych

Karty kredytowe można porównać pod względem szeregu funkcji i cech. Dodaliśmy krótki komentarz do przedmiotów, które wymagają dalszego opracowania:

 • Zalecana ocena kredytowa
 • Świetne dla
  • Podróżować
   • Karty pozwalają zdobywać nagrody w portach lotniczych i hotelach
  • Przeniesienie salda
   • Dobry na spłatę zadłużenia karty kredytowej, szczególnie przy zerowych lub niskich stopach
  • Nagrody
   • Oferuje korzyści, takie jak zwrot gotówki i nagrody podróżne
  • Oferty bonusowe
   • Premie za rejestrację zapewniają ograniczone oferty czasowe na zarobienie gotówki lub korzyści
  • Zwrot gotówki
  • Gaz
  • Zły kredyt
  • Niskie odsetki / zero procent
   • Użyj tej karty, aby skonsolidować istniejące zadłużenie lub spłacić duże przedmioty zakupu
 • Roczna opłata
  • Bezpłatnie, 0 USD
  • Zrzeczenie się przez pierwszy rok
 • Oferta bonusowa
  • Ciesz się jednorazową premią
 • Kurs nagród
 • Wstęp APR
 • Wychodzące RRSO
 • Cena zakupu

Często zadawane pytania dotyczące karty kredytowej

Pierwsze kroki - jak działa kredyt?

Gdy cel czegokolwiek zostanie źle zrozumiany, wzrasta prawdopodobieństwo nadużycia. Dlatego pierwszym krokiem w efektywnym i odpowiedzialnym korzystaniu z karty kredytowej jest zrozumienie, w jaki sposób została zaprojektowana.

„Karta kredytowa jest formą niezabezpieczonej pożyczki osobistej”. Chociaż zdarza się, że jest plastikowa, należy zachować taką samą ostrożność, jak w przypadku obosiecznego miecza. Ponieważ podobnie jak to drugie, może ci pomóc lub zranić cię w zależności od tego, jak zdecydujesz się go użyć.

Ponieważ pożyczka nie jest zabezpieczona żadnym zabezpieczeniem, jedynym sposobem, w jaki bank ocenia Twoją zdolność kredytową, a tym samym minimalizuje ryzyko ekspozycji, jest ocena reputacji w zakresie obsługi zobowiązań finansowych.

Jak mówią, przeszłe działania są najlepszym wskaźnikiem przyszłych zachowań. Dlatego utrzymanie dobrego wyniku kredytowego i historii jest najważniejsze, ponieważ pokazuje potencjalnym kredytodawcom - w tym przypadku firmie wydającej karty kredytowe - że masz dobrą historię pożyczania i spłacania funduszy.

Dobry lub doskonały kredyt jest główną bramą dla wielu możliwości oszczędzania pieniędzy. Ponieważ kredyt opiera się na zaufaniu i reputacji, dotrzymywanie zobowiązań poprzez terminowe regulowanie rachunków i redukowanie zaległych długów do minimum to przepisy na dobrą historię kredytową.

Tak więc, jeśli nauczysz się tylko jednej rzeczy z tej sekcji, niech tak będzie, że aby wykorzystać możliwości oszczędności i nagrody oferowane przez karty kredytowe, musisz żyć odpowiedzialnie, przestrzegając swoich zobowiązań.

Informacje wykorzystane do ustalenia zdolności kredytowej obejmują niektóre z tych historycznych szczegółów:

 • Liczba rachunków kart kredytowych otwartych na twoje imię i związane z nimi dane finansowe, takie jak limity zadłużenia i saldo należności, które rachunki te zgromadziły.
 • Stopień, w jakim miesięczne płatności były wypłacane niezwłocznie lub były spóźnione lub całkowicie pominięte.
 • Niezależnie od tego, czy doświadczyłeś jakichkolwiek niepowodzeń finansowych i ich dotkliwości, takich jak bankructwa, odzyskanie samochodu i przejęcie nieruchomości.
 • Pożyczki zaciągnięte przez Ciebie i do jakiego stopnia zostały spłacone.

Ta lista nie jest wyczerpująca, ale powinna wskazywać rzeczy, które należy monitorować, aby utrzymać zdrowy wynik.

Jak znaleźć moją zdolność kredytową w Australii?

Aby to zrobić, po prostu poproś o raport kredytowy od krajowego organu kredytowego (CRB), które są akredytowanymi podmiotami wymienionymi na stronie internetowej australijskiej agencji rządowej.

Te obecnie wymienione są następujące:

 • Equifax, numer telefonu: 138 332
 • Experian, numer telefonu: 1300 783 684
 • numer telefonu: 1300 734 806

Equifax (wcześniej Veda) to największe biuro raportowania zdolności kredytowej w Australii, które ocenia Cię na podstawie wyniku Equifax, który jest liczbą od 0 do 1200.

Musisz podać dane identyfikacyjne, aby mogli cię zidentyfikować, ale zazwyczaj jest to szybki proces i powinieneś natychmiast uzyskać informację zwrotną i wynik, który pokazuje pełny raport kredytowy.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me