Najlepsze plany NBN w porównaniu do ceny i prędkości

Szybkość internetuWszyscy szukamy tego samego… niesamowicie szybkiego Internetu. ��️


Ten przewodnik pomoże ci zrozumieć różne plany NBN.

Gdy próbujesz wybrać krajową sieć szerokopasmową, która zapewni szybki Internet w przystępnej cenie, znalezienie idealnego planu może być trudne. Często zdajesz sobie sprawę, że aby uzyskać dużą prędkość, musisz zapłacić więcej. Nikt nie chce, aby ich usługa przesyłania strumieniowego wideo zaczęła buforować w trakcie jednego z ulubionych programów, które oglądają.

Poniżej przeczytasz o najlepszym ogólnym planie, najlepszej opcji prędkości i kilku innych uczciwych recenzjach dostawcy. Dwie główne cechy, które zostały porównane, to szybkość i koszt. Chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić rozmowę o najlepszym dostawcy NBN dla każdego popularnego miasta w Australii. Na koniec porozmawiamy trochę o tym, na co powinieneś zwrócić uwagę, robiąc zakupy u swojego następnego dostawcy Internetu.

Dlaczego mi zaufasz? ����

Nazywam się Will i przez ostatnie trzy lata prowadziłem tego bloga bezpieczeństwa, pomagając Australijczykom lepiej zrozumieć prywatność cyfrową (tutaj ogromny przewodnik). Współpracowałem z firmami z Australii, pomagając im zabezpieczyć swoje sieci i strony internetowe. Ta podróż nauczyła mnie też kilku rzeczy na temat funkcjonowania branży usługodawców internetowych.

Moim celem tego przewodnika jest podzielenie się swoim doświadczeniem z wykorzystaniem dosłownie wszystkich poniższych planów NBN przy jednoczesnym konfigurowaniu bezpiecznej infrastruktury IT dla małych firm w Sydney i Melbourne.

Ten artykuł jest w toku, ale skontaktuj się ze mną, jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego planu NBN. Pozdrawiam ��

Contents

�� Co to jest NBN? ��

Australia używa terminu NBN lub krajowej sieci szerokopasmowej, gdy mówi o szybkich firmach szerokopasmowych, które świadczą usługi internetowe dla obywateli Australii. Oferują także usługi bezpieczeństwa, rozrywki, mobilne, a nawet e-zdrowie.

Istnieje kilka różnych technologii, z których korzystają krajowe sieci szerokopasmowe, aby oferować usługi swoim klientom, ale o tym porozmawiamy później. NBN jest podobny do tego, co Amerykanie nazywają dostawcą usług internetowych, ponieważ są zasadniczo tym samym, wykorzystując różne rodzaje technologii.

�� Najlepszy dostawca NBN - porównanie 6 planów ��

W porządku wszystkim, czas na sprawdzenie. Połącz się i zacznijmy naszą przerażającą internetową podróż, aby znaleźć króla australijskiej sceny ISP.

1. Najlepszy ogólny wybór - najlepszy nieograniczony transfer danych NBN

Ogólnym najlepszym wyborem najlepszego planu NBN z nieograniczoną liczbą danych w Australii jest Internode. Ta firma istnieje od prawie 30 lat, a główna siedziba firmy znajduje się w Adelaide w Australii. Internode to gałąź iiNet. Nie ma wątpliwości, że są naszym najlepszym wyborem, ponieważ są najczęściej używanym dostawcą usług internetowych w całej Australii.

OKULAR

 • Darmowa konfiguracja dostępna: tak
 • Opcja wynajmu / zakupu modemu: tak
 • Plany wahają się od 50 do 100 USD miesięcznie
 • Dostępne plany pakietów: tak
 • Dodatki: telefon, pakiet internetowy, pobieranie, pakiety kanałów

PROS

Szeroka gama opcji cenowych
Dostępne opcje płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem
Brak warunków umowy
Obsługa klienta jest niesamowita

CONS

Mniej niż średnia MBps niż inne NBN w Australii

Bez umowy, bez problemu

Wspaniałą rzeczą jest to, że jest to płatna usługa telefoniczna i szerokopasmowa, którą płacisz z miesiąca na miesiąc. Nie ma skomplikowanej umowy, którą musisz podpisać, a ta firma faktycznie zdobyła nagrody za zadowolenie swoich klientów. Standardowa prędkość wieczorna to około 44 Mb / s. Ta firma oferuje nieograniczoną ilość danych za około 50 USD miesięcznie.

Różni się od reszty

Chociaż możesz zauważyć, że dostajesz około 6 megabitów na sekundę mniej niż niektórzy inni krajowi dostawcy sieci szerokopasmowych, korzyści wynikające z możliwości płacenia z miesiąca na miesiąc, doskonałej obsługi klienta i brak umowy, która określa plan Internode Unlimited powyżej reszta. Oferują także biznesplany i inne usługi telekomunikacyjne.

Nagradzany

Jeśli chodzi o nagrody, Internode wygrał wiele z nich. Mają jednego dostawcę usług internetowych miesiąca w czerwcu, lipcu i sierpniu 2019 r. Wygrali również nagrodę dla domowego dostawcy usług szerokopasmowego roku dwa lata z rzędu. Wreszcie wygrali nagrodę za innowacyjność sojuszu komunikacyjnego.

2. Najlepsza prędkość - Aussie Broadband

Jeśli chodzi o najlepszy szybki plan NBN, znaleźliśmy jedną z najlepszych opcji dla Ciebie. Od nas zaczyna się Aussie Broadband. Aussie Broadband zostało założone w 2008 roku i jest prywatną firmą. Główna siedziba firmy znajduje się w Morwell w Australii. Oferują usługi internetowe i mobilne w takich obszarach jak Victoria, Darwin, Lynbrook i Morwell.

OKULAR

 • Darmowa konfiguracja dostępna: tak, jeśli zrobisz to sam
 • Opcja wynajmu / zakupu modemu: tak (i ​​wynajem telefonu)
 • Plany wahają się od 69 do 199 USD miesięcznie
 • Dostępne plany pakietów: tak
 • Dodatki: pakiety rozrywkowe

PROS

Błyskawiczne prędkości
Bez płacenia z kieszeni
Nie trzeba podpisywać umowy
Łatwo dostępny w całym kraju

CONS

Plany mogą być drogie

Crazy Fast Speed

Mają pakiet nieograniczony 100/40. Twoja typowa wieczorna prędkość wyniesie nieco poniżej 90 Mbps. Otrzymasz nieograniczoną ilość danych, a średnia cena to około 100 USD miesięcznie. Ten plan premium jest trudny do przeoczenia. Średnia prędkość dostawcy NBN dla Australii wynosi około 80 Mbps, podczas gdy Aussie Broadband jest bliższy 90 Mbps.

To jest wolne od ryzyka

Jest to również świetna opcja, jeśli szukasz czegoś, co praktycznie nie zawiera ryzyka. Nie musisz angażować się w umowę na czas określony ani płacić z własnej kieszeni za wszelkiego rodzaju opłaty konfiguracyjne. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie masz pewności, jakiego rodzaju prędkości będziesz potrzebować lub ilości używanych danych. Możesz łatwo zmieniać plany, jeśli potrzebujesz mniej więcej czegoś.

3. Najlepszy plan Telstra NBN

Telstra jest jedną z najbardziej znanych i używanych krajowych sieci szerokopasmowych w Australii. Są już od kilku lat i mają siedzibę główną w Melbourne w Australii. Oferują garść prostych pakietów, które można łatwo wybrać. Jeśli chodzi o najlepszy plan Telstra NBN, musisz rozważyć, ile danych będziesz potrzebować miesięcznie.

OKULAR

 • Darmowa konfiguracja dostępna: tak
 • Opcja wynajmu / zakupu modemu: tak
 • Plany wynoszą od 75 do 120 USD miesięcznie
 • Dostępne plany pakietów: tak
 • Dodatki: pakiet rozrywkowy, Xbox All Access

PROS

Konkurencyjne pakiety prędkości
Darmowy modem dostępny na odpowiednich warunkach
Netflix bez buforowania

CONS

To jest drogie

Obfite pakiety!

Ich pakiety opierają się na ilości danych, które otrzymujesz. Oferują one plan 100 GB, plan 200 GB i plan nieograniczony. Podobnie jak wielu innych dostawców, oferują również dodatki, takie jak usługi telewizyjne, w tym Netflix. Gdybyśmy musieli wybrać najlepszy najlepszy plan Telstra NBN, musielibyśmy skorzystać z planu nieograniczonego. Dzięki temu płacisz 90 USD za okres rozliczeniowy i otrzymujesz nieograniczoną ilość danych z prędkością NBN 50.

Dostępna jest standardowa prędkość wieczorna plus modem za 216 USD, który jest bezpłatny, gdy korzystasz z ich usług przez 24 miesiące, zniżki na opłaty za połączenie, a nawet nieograniczone lokalne i krajowe połączenia telefoniczne w cenie.

Dostępne dodatkowe opcje rozrywki

Telstra jest świetna, ponieważ ma wiele dostępnych opcji rozrywki. Możesz również uaktualnić swój plan do wyższej prędkości NBN 100, jeśli się kwalifikujesz. Wreszcie nie ma umowy o zablokowaniu. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy zmagają się z zaangażowaniem lub często się przemieszczają.

Obsługa klienta

Ich obsługa klienta jest również czymś, co wyróżnia tę firmę spośród innych dostępnych opcji. Istnieje kilka sposobów na zdobycie przedstawiciela działu obsługi klienta. Możesz rozmawiać z kimś przez telefon, wysłać e-mail, a nawet czat na żywo z przeszkolonym przedstawicielem obsługi klienta w zaciszu własnego domu.

Recenzje planu NBN - Inne świetne wybory

4. Plany TPG NBN

TPG to kolejny niesamowity dostawca dla mieszkańców Australii. Firma zatrudnia ponad 5000 pracowników i od sierpnia 2015 r. Jest drugim co do wielkości dostawcą usług internetowych w Australii. Jedną z rzeczy, o których ludzie mogą nie wiedzieć o firmie, jest to, że TPG oznacza Total Peripherals Group. Ta grupa została założona i założona już w 1986 roku.

OKULAR

 • Darmowa konfiguracja dostępna: tak
 • Opcja wynajmu / zakupu modemu: tak
 • Plany wahają się od 60 do 90 USD miesięcznie
 • Dostępne plany pakietów: tak
 • Dodatki: telefon, pakiet internetowy, rozrywka, sport

PROS

Mnóstwo opcji dodatków
Brak umowy o zablokowanie
Bezpłatna konfiguracja na podstawie umowy 18-miesięcznej

CONS

Wolniej niż średnia prędkość na ich tańszym planie

Szeroki wybór planów

Oferują różnorodne plany, z których wszystkie mają nieograniczoną liczbę danych. Wynoszą one od około 60 USD miesięcznie do 90 USD miesięcznie. Są znani z najszybszej wydajności, jeśli chodzi o prędkości wieczorne ze średnią 88 Mbps. Ponadto, dzięki ich tańszemu pakietowi, otrzymasz nieograniczoną ilość danych, okres bez umowy, 11,1 megabitów na sekundę, typową prędkość wieczorną, wszystko za 60 USD miesięcznie.

Ich średni plan na 70 USD miesięcznie zapewni Ci nieograniczoną ilość danych, brak okresu obowiązywania umowy i prawie 44 Mb / s typowej prędkości wieczornej. Wreszcie, za ich droższy pakiet, 90 USD miesięcznie zapewni ci brak umowy, 78,2 Mb / s typowej prędkości wieczornej i oczywiście nieograniczoną ilość danych.

5. Plany Vodafone NBN

Vodafone jest znaną firmą w całej Australii. Jak na ironię, firma ma siedzibę w Berkshire w Wielkiej Brytanii. Sama firma została założona w 1982 roku w Newbury w Wielkiej Brytanii, ale jest raczej nowa w Australii. Zatrudniają około 2500 pracowników, a ich siedziba główna znajduje się w północnym Sydney.

OKULAR

 • Darmowa konfiguracja dostępna: tak
 • Opcja wynajmu / zakupu modemu: tak
 • Plany wahają się od 59 do 69 USD miesięcznie
 • Dostępne plany pakietów: tak
 • Dodatki: koncentrator Wi-Fi, telefon

PROS

Zaoszczędzasz pieniądze, łącząc pakiet
Bezpłatny hub Wi-Fi
Natychmiastowe połączenie
Kopia zapasowa 4G

CONS

Streaming jest dostępny tylko na wielu urządzeniach w ich droższych planach

Szybkie prędkości przy niskich stawkach

Mają cztery główne plany, które są dość opłacalne. Ich pierwszy plan będzie kosztował około 60 USD miesięcznie, a otrzymasz nieograniczoną ilość danych, okres bez umowy i 23 Mb / s typowej prędkości wieczornej.

Następnie za 70 USD miesięcznie otrzymasz 83 Mb / s typowej prędkości wieczornej, nieograniczoną ilość danych, brak okresu obowiązywania umowy i często znajdziesz ten plan za 20 USD za miesiąc. Wreszcie kolejna opcja 70 USD miesięcznie zapewni nieograniczoną ilość danych, nowy okres obowiązywania umowy i 45 Mb / s typowej prędkości wieczornej.

To nowa firma

Ta firma jest raczej nowa, jeśli chodzi o krajowe sieci szerokopasmowe, ale świetnie sobie radzą w tym, co robią. Jeśli korzystasz z Vodafone na swoim urządzeniu mobilnym, powiesz między 5% a 20% po dodaniu abonamentu szerokopasmowego.

6. Plany Tangerine Telecom NBN

Następnie mamy Tangerine Telecom. Firma powstała w 2013 roku i zatrudnia około 50 pracowników. Jedną rzeczą, która mówi, że wyróżnia się w przypadku Tangerine Telecom, jest to, że mają oni 10 sekund na odebranie połączenia w godzinach pracy. Oznacza to, że kiedy zadzwonisz w godzinach pracy, będziesz rozmawiać z prawdziwą osobą w ciągu 10 sekund. Dawno minęły czasy oczekiwania na wieki.

OKULAR

 • Darmowa konfiguracja dostępna: tak
 • Opcja wynajmu / zakupu modemu: tak
 • Plany wahają się od 64,90 USD - 89,90 USD miesięcznie
 • Dostępne plany pakietów: tak
 • Dodatki: mobilna karta SIM, telefon

PROS

14-dniowy okres bez ryzyka
Opłata konfiguracyjna 0 USD
Często są promocje

CONS

Drogie modemy
Ceny rosną po pierwszych 6 miesiącach

Oferty oszczędzania pieniędzy

Często mają oferty promocyjne, a nawet dwutygodniowy, wolny od ryzyka okres próbny, aby przetestować swoje usługi. Trzy plany z nieograniczoną ilością danych, które ta firma oferuje, wahają się od około 55 USD miesięcznie do prawie 80 USD miesięcznie. Ich tańszy plan zaczyna się od 54,90 USD miesięcznie i oferuje nieograniczoną ilość danych, brak okresu obowiązywania umowy i 21 Mb / s typowej prędkości wieczornej.

Uczciwe ceny

Następnie, za 59,90 USD miesięcznie, otrzymasz usługę umowy terminowej z nieograniczoną ilością danych i 42 Mb / s typowej prędkości wieczornej. Ich najdroższy plan kosztuje 79,90 USD miesięcznie. Otrzymasz nieograniczoną ilość danych, 83 Mb / s typowej prędkości wieczornej i umowę na czas nieokreślony.

7. Plany Exetel NBN

Ostatnim wyróżnieniem, jakie mamy, jest Exetel. Ich siedziba główna znajduje się w Sydney w Australii, a firma istnieje od jesieni 2001 roku. Jest to prywatna firma, która w chwili pisania tego tekstu zatrudnia około 300 pracowników.

OKULAR

 • Darmowa konfiguracja dostępna: tak
 • Opcja wynajmu / zakupu modemu: tak
 • Plany wahają się od 69 do 99 USD miesięcznie
 • Dostępne plany pakietów: tak
 • Dodatki: usługa telefoniczna

PROS

Zmiana planów jest bezpłatna
Brak umowy o zablokowanie
Kontrola prędkości dostępna
Wiele opcji pakietów

CONS

Wyższe koszty początkowe

Zaufana firma australijska

Trzy główne nieograniczone plany mają zakres od 69 USD miesięcznie do 99 USD miesięcznie. Dzięki najdroższemu planowi otrzymasz nieograniczoną ilość danych, bez okresu obowiązywania umowy i 77 Mb / s typowej prędkości wieczornej za mniej niż 100 USD.

Ich środkowy plan to 79 USD, a otrzymasz 40 Mb / s typowej wieczornej prędkości, nieograniczoną ilość danych i wiem, jaki jest termin umowy. Ich najbardziej opłacalna opcja z nieograniczoną ilością danych ma okres bez umowy i typową prędkość wieczorną 20 Mb / s.

Plany NBN Według miasta

Ponieważ plany NBN wydają się różnić w zależności od miasta, w którym mieszkasz, chcieliśmy rozbić niektóre opcje dostępne dla najpopularniejszych miast w Australii. Wielu dostawców NBN świadczy usługi dla kilku miast, a nawet większości kraju.

Najlepsze plany NBN dla Melbourne

1. Nieograniczone należą

należą logo

Pierwszym planem NBN, który jest odpowiedni dla osób mieszkających w Melbourne, jest Unlimited Belong. W tym planie nie ma standardowej opłaty aktywacyjnej, a podpisanie umowy na 12 miesięcy wiąże się z opłatą za modem za zero dolarów.

Otrzymasz nieograniczone miesięczne dane w standardowej prędkości plus 50 Mb / s. Ich najkrótszy plan wynosi 12 miesięcy i umożliwia dostęp tylko przez Internet szerokopasmowy. Będzie to kosztować około 65 USD miesięcznie. Zapewniają również 24 siedem obsługi klienta.

2. TPG Plus

logo tpg

TPG Plus to kolejna świetna opcja na pobyt w Melbourne. Ten plan da ci nieograniczone dane co miesiąc za nieco mniej niż 60 USD miesięcznie. Prędkości są nieco mniejsze, przy podstawowej prędkości wynoszącej 12 Mb / s.

Biorąc to pod uwagę, dla większości ludzi nadal powinna to być wystarczająca prędkość. Wreszcie, ich umowa trwa 18 miesięcy i oferują pakiet usług szerokopasmowego Internetu i telefonu domowego.

3. Pojedyncza oszczędność Sumo

pojedynczy wygaszacz sumo

Sumo Single Saver oferuje 50 Mb / s nieograniczonej liczby usług miesięcznie. Ta opcja jest świetna, ponieważ nie musisz podpisywać umowy, a okres obowiązywania wynosi od miesiąca do miesiąca.

Oferują wyłącznie pakiety szerokopasmowe już od 65 USD miesięcznie. Możesz także zaoszczędzić pięć dolarów miesięcznie, łącząc swój plan dostępu szerokopasmowego z jednym z planów Sumo Electricity.

4. Dodo - Standard Plus Plan

Ostatnią opcją, o której będziemy rozmawiać dla Melbourne, jest pakiet Dodo. ptak dodo Za 70 USD miesięcznie otrzymasz nieograniczoną ilość danych z prędkością 50 Mbps. Ich umowa trwa 12 miesięcy i oferują pakiet łączy szerokopasmowych i telefonu domowego. To niesamowicie szybki internet za przystępną cenę, zwłaszcza jeśli jest to pakiet.

Najlepsze plany NBN dla Perth

Perth ma wszystkie plany wymienione powyżej przez Melbourne, ale chcieliśmy uwzględnić kilka specyficznych dla Perth.

1. iiNet Unlimited

iiNet Unlimited oferuje pakiet usług szerokopasmowego Internetu i telefonii domowej. logo iiNetOtrzymasz nieograniczoną ilość danych i prędkość 50 Mbps. Ich plany trwają sześć miesięcy i będą cię kosztować około 75 USD miesięcznie.

2. Niezbędny plan My Republic Unlimited

myrepublic-logo

Moja Republika ma nieograniczony niezbędny plan, z którego korzystają ludzie w Perth. Dzięki temu planowi będziesz płacić 75 USD miesięcznie za nieograniczoną ilość danych. Ich plany trwają 12 miesięcy i oferują tylko łącza szerokopasmowe. Podobnie jak wielu innych dostawców, ten plan ma standardową prędkość plus 50 Mb / s.

3. iPrimus Unlimited Plan

logo iprimus

Następnie mamy plan iPrimus Unlimited. Ten plan to pakiet usług szerokopasmowego Internetu i telefonii domowej. Za 80 USD miesięcznie otrzymasz nieograniczoną ilość danych z prędkością 15 Mbps. Ich plany wynoszą 12 miesięcy, a cena obejmuje dzierżawę linii.

4. Telstra Casual Unlimited

logo telstra

Jeśli szukasz czegoś z miesiąca na miesiąc, Telstra Casual Unlimited ma domowy pakiet szerokopasmowy, który może Cię zainteresować. Dostaniesz szerokopasmowy internet i domowy telefon za 90 USD miesięcznie. Ich standardowa plus wieczorna prędkość to 50 Mbps.

5. Optus

logo optus

Wreszcie dla Pertha jest Optus. Optus oferuje nieograniczoną ilość danych przy 50 Mbps za 90 USD miesięcznie. Obejmuje to pakiet szerokopasmowego Internetu i telefonu domowego. Długość ich usług wynosi 24 miesiące.

Najlepsze plany NBN dla Adelaide

1. Nieograniczone należą

należą logo

Najlepsze opcje dla osób mieszkających w Adelaide to abonament szerokopasmowy Unlimited Belong. Za 65 USD miesięcznie otrzymasz nieograniczoną ilość danych przez 12 miesięcy. Jest to pakiet tylko dla łączy szerokopasmowych, a standardowa prędkość plus 50 Mb / s. Dzięki temu planowi otrzymasz bezpłatną aktywację, bezpłatny modem i 24 siedem wsparcia klienta.

2. Sumo Single Saver

pojedynczy wygaszacz sumo

Sumo Single Saver pojawia się ponownie, tym razem dla ludzi w Adelaide. Dzięki temu planowi będziesz płacić tylko z miesiąca na miesiąc i nadal będziesz mieć nieograniczoną obsługę. Plany kosztują nieco mniej niż 65 USD, a istnieje dodatkowa opcja, aby zaoszczędzić dodatkowe pięć dolarów miesięcznie, jeśli połączysz swój plan wyłącznie z dostępem szerokopasmowym z planem Sumo Electricity. Z tym planem otrzymasz standardowe 50 Mb / s.

3. TPG Plus

logo tpg

Ta kolejna opcja jest nieco dłuższa, a prędkość jest nieco wolniejsza. Z podstawowym planem TPG Plus uzyskasz prędkość 12 Mb / s. Ten plan trwa 18 miesięcy i obejmuje nieograniczoną liczbę danych. Jest to pakiet usług telefonii domowej i Internetu szerokopasmowego za mniej niż 60 USD miesięcznie.

4. Optus

logo optus

Optus oferuje mieszkańcom Adelaide nieograniczony pakiet. Jak zapewne można się domyślić, dzięki temu planowi otrzymasz nieograniczoną liczbę danych. Obejmuje szerokopasmowy dostęp do Internetu i telefon domowy. Plan trwa 24 miesiące, kosztuje 70 USD miesięcznie i ma standardową prędkość 50 Mb / s.

5. Dodo

ptak dodo

Wreszcie, dla tej części Australii, Dodo ma również dostępny plan! Jest to plan nieograniczony, który obejmuje dzierżawę domowej linii telefonicznej w pakiecie z usługą telefonu domowego i szerokopasmowego Internetu. Plan jest nieco dłuższy i wynosi 24 miesiące. Otrzymasz 50 Mbps standardu plus prędkość za 70 USD miesięcznie.

Najlepsze plany NBN dla Brisbane

1. iiNet Unlimited

logo iiNet

Pierwszy plan dla Brisbane, o którym będzie mowa, pochodzi z iiNet Unlimited. Ten plan ma tylko sześciomiesięczną umowę i kosztuje mniej niż 75 USD miesięcznie. Dostaniesz pakiet usług szerokopasmowego Internetu i usług telefonii domowej ze standardową prędkością plus 50 Mb / s. Uwzględniono nieograniczoną liczbę danych.

2. Niezbędny plan My Republic Unlimited

myrepublic-logo

Następnie mamy My Republic. Dzięki nielimitowanemu niezbędnemu planowi zapłacisz zaledwie 75 USD miesięcznie za nieograniczoną ilość danych w standardowej prędkości plus 50 Mb / s. Plan obejmuje wyłącznie łącza szerokopasmowe i potrwa 12 miesięcy.

3. Dodo

ptak dodo

Dodo to świetna opcja dla osób mieszkających w Brisbane. Dostępne są dwie długości planu, 12 miesięcy i 24 miesiące. Oba kosztują 70 USD miesięcznie i zawierają nieograniczoną ilość danych. Istnieje dzierżawa domowej linii telefonicznej z obydwoma planami wraz z 50 Mbps standardowej prędkości plus. Jest to dołączona opcja szerokopasmowego Internetu i telefonii domowej.

4. Optus

logo optus

Optus oferuje mieszkańcom Brisbane Pakiet usług szerokopasmowych i telefonii stacjonarnej z nieograniczoną ilością danych. Za 70 USD miesięcznie przez 24 miesiące otrzymasz 50 Mb / s standardowego Internetu o wysokiej prędkości.

5. Nielimitowany Należy

należą logo

Nielimitowane należą oferty 12-miesięcznych abonamentów szerokopasmowych za 65 USD miesięcznie. Dzięki temu otrzymasz nieograniczoną ilość danych przy 50 Mbps standardowej prędkości plus, bezpłatną aktywację, 24-godzinną obsługę klienta i bezpłatny modem Wi-Fi.

Najlepsze plany NBN dla Sydney

1. Telstra Casual Unlimited

logo telstra

Dzięki temu nieograniczonemu pakietowi danych zapłacisz 90 USD z miesiąca na miesiąc. Nie ma długoterminowej umowy, a otrzymasz pakiet planu dla szerokopasmowego Internetu i usług telefonii domowej. Standardowa prędkość wieczorna plus to 50 Mbps.

2. Nielimitowany Należy

należą logo

Unlimited Belong jest jedną z najlepszych opcji bez względu na to, gdzie jesteś w kraju. Ich najbardziej przystępny plan obejmuje nieograniczoną ilość danych przy 50 Mb / s standardowej prędkości. Jest to plan tylko dla łączy szerokopasmowych i kosztuje 65 USD.

Najlepsza część? Aktywacja jest bezpłatna, nie musisz płacić za modem Wi-Fi i zawsze możesz skontaktować się z obsługą klienta.

3. TPG Plus

logo tpg

TPG znów robi listę, tym razem dla Sydney. W podstawowym pakiecie zapłacisz 59,99 USD miesięcznie za usługi telefonii szerokopasmowej i domowej. Przez 18 miesięcy będziesz otrzymywać nieograniczoną ilość danych przy podstawowej prędkości 12 Mbps.

4. iiNet Unlimited

logo iiNet

Za 74,99 USD miesięcznie możesz uzyskać pakiet od iiNet, który obejmuje zarówno szerokopasmowy Internet, jak i telefon domowy. Ich plany trwają tylko sześć miesięcy i zapewniają standardową prędkość plus 50 Mb / s.

5. Sumo Single Saver

pojedynczy wygaszacz sumo

Last but not least dla Sydney jest plan z Sumo Single Saver. Oferują miesięczny plan za 64,95 USD miesięcznie, który ma nieograniczoną ilość danych i standardowe prędkości plus 50 Mb / s. Mają też nieograniczony plan, czyli 70 USD miesięcznie, z podstawowymi prędkościami 12 Mb / s, ale po co płacić więcej za wolniejszą usługę?

Najlepsze plany NBN dla Victorii

1. Nieograniczone należą

należą logo

Victoria uwielbia także Unlimited Belong. Istnieje standardowy 12-miesięczny plan, który kosztuje 65 USD miesięcznie. Dotyczy to tylko łącza szerokopasmowego i 50 Mb / s standardowej prędkości plus. Mają też plan, który wynosi 70 USD miesięcznie.

Ten plan jest miesięcznym nieograniczonym pakietem danych szerokopasmowych. Otrzymasz również 50 Mbps standardowej prędkości plus. Główną różnicą między tymi dwoma planami poza terminem jest to, że przy tańszej opcji otrzymasz także aktywację i modem Wi-Fi bezpłatnie. Oba plany są objęte całodobową obsługą klienta.

2. My Republic Unlimited Essential Flexi Plan

myrepublic-logo

Podstawowy plan Flexi z My Republic kosztuje 79 USD miesięcznie na miesiąc. Zapewni to dostęp tylko do Internetu szerokopasmowego, nieograniczonej ilości danych i standardową prędkość plus 50 Mb / s. Ta firma oferuje również 12-miesięczny okres za cztery dolary mniej miesięcznie.

3. iPrimus

logo iprimus

iPrimus ma dwa plany dostępne w cenie 80 USD, ma nieograniczoną transmisję danych, pakiet usług szerokopasmowych i usług telefonii domowej oraz średnią prędkość wieczorną 50 Mb / s. Jedyna różnica między planami polega na tym, że jeden ma 12-miesięczny okres świadczenia usług, a drugi 24-miesięczny. Oba plany obejmują również wynajem linii.

4. Dodo

ptak dodo

Dodo oferuje również dwa plany dla osób mieszkających w Victorii. Oba te plany kosztują 70 USD miesięcznie, są dostarczane z nieograniczoną ilością danych, mają standardowe prędkości plus 58 Mb / s oraz są zarówno pakietami usług szerokopasmowych, jak i telefonii domowej. Są również wyposażone w dzierżawę linii telefonicznej, ale jeden plan ma 12 miesięcy, a drugi 24 miesiące.

5. Optus

logo optus

Optus tworzy listę po raz ostatni. Ich plan wynosi 24 miesiące i kosztuje 70 USD miesięcznie. Otrzymasz nieograniczoną ilość danych i pakiet szerokopasmowy z telefonem domowym. Istnieje standardowa prędkość plus 50 Mb / s.

Przewodnik po planach zakupu NBN w Australii

Może być trudno wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów u następnego dostawcy NBN. Możesz nie mieć pojęcia, ile danych używasz, jeśli warto kupić pakiet, jeśli w umowach są ukryte informacje, a także inne związane z tym czynniki. Dlatego chcieliśmy powiedzieć Ci trochę o tym, czego powinieneś szukać, aby pomóc Ci znaleźć idealny plan dla Ciebie. Poniżej znajduje się przewodnik po zakupach NBN, z którego możesz skorzystać przy porównywaniu jednego dostawcy lub planu z innym.

Używa

Pierwszą rzeczą, którą chcesz wziąć pod uwagę, jest to, do czego będziesz używać NBN. Rzućmy okiem na to, czego potrzebujesz do różnych kategorii poniżej.

Przeglądanie Internetu

Jeśli często przeglądasz internet, prawdopodobnie zużyjesz od 150 do 300 MB na godzinę. Dotyczy to między innymi sprawdzania poczty e-mail, surfowania w Internecie, okazjonalnego sprawdzania w mediach społecznościowych lub przesyłania krótkich filmów z YouTube.

Gry online

Gry online mogą być bardzo zróżnicowane, w zależności od rodzaju gry, w którą grasz i jeśli transmitujesz na żywo do odbiorców. Ogólnie gry wymagają zwykle około 40 MB na godzinę. Jeśli grasz w gry wirtualnej rzeczywistości, jest ona znacznie wyższa. Jeśli połączysz granie w grę, pobieranie nowych gier lub aktualizowanie już posiadanych, prawdopodobnie będziesz potrzebować około 100 do 200 GB na osobę na miesiąc gry. Ponownie, istnieje wiele czynników, które należą do tej kategorii, więc ilość używanych danych może się znacznie różnić.

chłopiec grający w grę komputerową

Spędzanie czasu w mediach społecznościowych

Jeśli uważasz się za kogoś, kto spędza sporo czasu za pomocą mediów społecznościowych, prawdopodobnie zużywasz około 120 MB na godzinę. Służy to do publikowania statusów, pobierania zdjęć lub filmów oraz publikowania zdjęć lub filmów. Wszystko to oprócz wysyłania wiadomości do znajomych i bliskich, ta kategoria będzie działać od 1,8 GB na godzinę do 3,5 GB na godzinę.

Streaming wideo

Kto nie lubi strumieniować filmów? Niezależnie od tego, czy oglądasz Netflix, YouTube, czy Presto, filmy przesyłane strumieniowo zajmują największą przepustowość w porównaniu do innych kategorii. To oczywiście będzie się różnić w zależności od tego, ile oglądasz i jakiej jakości oglądasz. Średnio strumieniowanie wideo zużywa około 3,5 GB na godzinę. Na najniższym poziomie przeciętnie gospodarstwo domowe zużywa około 320 GB miesięcznie.

Jeśli mieszkasz z kimś lub jesteś kimś, kto spędza dużo czasu online, liczba ta może znacznie wzrosnąć. Ktoś, kto swobodnie korzysta z Internetu, spędza na nim około 32 godzin miesięcznie. Ludzie zainwestowani w media społecznościowe mogą spędzić znacznie ponad 40 godzin miesięcznie. Wreszcie, większość gospodarstw domowych z łatwością obejrzy filmy o wartości 60 godzin miesięcznie.

Dane

Jedną z głównych rzeczy, które określą, który plan kupujesz, jest ilość potrzebnego limitu danych. Mamy nadzieję, że powyższa sekcja da ci lepsze pojęcie o tym, ile Ty i Twoje gospodarstwo domowe zużywacie na miesiąc. Wszystkie opcje NBN, o których czytałeś wcześniej, miały nieograniczoną liczbę opcji danych.

pobieranie multimediów

Jest to świetny wybór dla większości osób, w zależności od ceny. Jeśli w twoim domu jest ktoś, kto przesyła strumieniowo wiele filmów, pobiera filmy lub gra w wiele gier wideo online, na pewno wydasz swoje pieniądze z nieograniczonego planu danych.

Przeciętny Australijczyk spędza nieco mniej niż 50 godzin online co miesiąc. W zależności od tego, co robisz, możesz zużywać dużo danych w ciągu jednego miesiąca, a prawie wcale następnego. Rozsądnie jest uzyskać trochę więcej danych, niż myślisz, że wykorzystasz, aby uniknąć wyczerpania.

Wielkość gospodarstwa domowego

Kiedy przeprowadziliśmy nasze badania, aby sprawdzić, które plany były najlepsze dla głównych miast w Australii, musieliśmy podać, ile osób było w gospodarstwie domowym. Jeśli mieszkasz sam, prawdopodobnie zużyjesz znacznie mniej danych niż czteroosobowa rodzina. To zależy także od wieku ludzi w domu.

Jeśli masz troje dzieci, z których każde ma własne urządzenie do przesyłania strumieniowego kreskówek, zużyje to dużo danych. Jeśli mieszkasz z grupą studentów, prawdopodobnie spędzą dużo czasu online na studiach, mediach społecznościowych, strumieniowych filmach i ogólnie po prostu surfując po Internecie. Czy widzisz, jak szybko można zmienić ilość potrzebnych danych? Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, jak często ludzie w twoim domu są w domu.

rodzina ogląda coś na laptopie

Jeśli mieszkasz z garstką dorosłych, którzy pracują w pełnym wymiarze godzin, będziesz używać znacznie mniej danych niż gospodarstwo domowe z ludźmi, którzy często przebywają w domu.

Prędkości NBN

Następnie porozmawiamy trochę o prędkości. Szybkość jest absolutnie kluczową funkcją, którą należy wziąć pod uwagę, zanim wydasz jakiekolwiek pieniądze na pakiet lub pakiet. Istnieją trzy główne łzy prędkości dla większości planów NBN.

 • NBN Standard: 25/5
 • NBN Standard Plus: 50/20
 • NBN Premium: 100/40

Kiedy wielu dostawców zaczęło oferować plany dla swoich klientów, najczęściej stosowano standardowy plan NBN. Ponieważ sposób, w jaki korzystamy z Internetu i sposób korzystania z niego, zmienił się drastycznie na przestrzeni lat, firmy zaczynają pozbywać się NBN standardowego planu, ponieważ standardowy plan plus jest najpopularniejszy na całym świecie.

Aby ułatwić nieco przyswajanie, powyższe ułamki dla każdego planu składają się z dwóch liczb. Pierwszy numer odnosi się do prędkości pobierania. Na przykład standardowy plan NBN plus ma prędkość pobierania 50 Mb / s. Drugi numer odnosi się do prędkości wysyłania. Standardowy plan NBN plus ma prędkość wysyłania 20 Mbps.

test prędkości internetu

Jedyną rzeczą, którą możesz zrobić, aby dowiedzieć się, ile danych potrzebujesz i przy jakiej prędkości, jest zastanowienie się, ile urządzeń będzie używanych w twoim domu. Jeśli masz dwa lub mniej ekranów, wystarczy standardowy plan NBN plus. Jeśli masz coś więcej, prawdopodobnie będziesz potrzebować planu premium NBN.

Należy zauważyć, że jeśli chodzi o szybkość planu, jeśli nie wiesz, ile potrzebujesz, lepiej założyć mniejszą niż większą kwotę. Wynika to z faktu, że o wiele łatwiej jest poprosić firmę o zwiększenie prędkości niż jej zmniejszenie.

Koszty planu NBN

Oczywiście musimy rozmawiać o pieniądzach. Plany NBN są oferowane w różnych punktach cenowych, jak pokazano powyżej. Niektóre plany kosztują 60 USD i zapewniają maksymalną prędkość 12 Mb / s, podczas gdy inne mają taką samą cenę i oferują 50 Mb / s. Dlatego ważne jest, aby porównywać plany różnych dostawców NBN. Kolejną rzeczą, jeśli chodzi o koszty, są koszty początkowe. Niektórzy dostawcy mogą wymagać zaliczki lub naliczyć dodatkową opłatę przy rejestracji w celu świadczenia usług.

Podczas gdy niektórzy dostawcy NBN nie będą ponosić żadnych kosztów początkowych, inni mogą mieć koszty początkowe przekraczające 200 USD. Istnieją również opłaty, które pochodzą z okresów obowiązywania umowy w zależności od długości. Często zdarza się, że kiedy zapiszesz się na dłuższy plan, prawdopodobnie zaoferują ci miesięczną zniżkę. Przeciętny Australijczyk zapłaci około 50 USD za swoje usługi NBN. Są dostawcy, którzy będą pobierać ponad 100 USD miesięcznie za niektóre paczki i pakiety.

za pomocą projektu Wi-Fi

Mówiąc o pakietach, jeśli otrzymujesz subskrypcje, możesz płacić nawet 3000 AU $ za dwa lata pracy. Najlepiej jest zacząć od bardziej opłacalnego planu i uaktualnić go w razie potrzeby. W ten sposób nie płacisz więcej za mniej. Przeczytaj drobny druk i nie wstydź się zadawać dostawcom jakichkolwiek pytań dotyczących kosztów.

Długość umowy NBN

Kolejną rzeczą, którą chcesz wziąć pod uwagę, jest długość umowy. Jak czytamy powyżej, dostawcy NBN oferują różne długości umów. Niektóre oferują kontrakty miesięczne, podczas gdy inne mają kontrakty 24-miesięczne. Istnieje wiele czynników, na które należy zawrzeć umowę. Jeśli jesteś osobą, która dużo się przemieszcza, ma niestabilne dochody lub nie jest pewna szybkości wykorzystywania danych w twoim domu, umowa na miesiąc jest świetną opcją.

Pozwala to w łatwy sposób uaktualnić lub obniżyć w razie potrzeby. Z drugiej strony, przez większość czasu, kiedy podpisujesz dłuższą umowę, otrzymasz zniżkę. Jeśli planujesz mieszkać w swojej rezydencji lub mieście w dającej się przewidzieć przyszłości, mieć stały dochód i już wiesz, ile danych i prędkości będziesz potrzebować, jest to świetna opcja.

Podpisanie umowy bez względu na to, jak długo może trwać, może być przerażające i przerażające. Idź z dowolną długością kontraktu i unikaj pozwalania dostawcom na rozmawianie z tobą o planie lub długości umowy tylko po to, aby mogli zarobić więcej pieniędzy.

Modemy

Modemy mogą być niezwykle drogie. Jeśli masz już swój, zaoszczędzi Ci to dużo pieniędzy. Jeśli tego nie zrobisz, najprawdopodobniej będziesz mógł wynająć jednego u wybranego przez siebie dostawcy NBN. Należy zauważyć, że nie wszyscy dostawcy oferują modemy do wynajęcia, ale większość z nich to robi. Jeśli chcesz je wypożyczyć, bardzo korzystne będzie spojrzenie na ceny różnych dostawców.

inteligentny modem telstra

Jeden może zaoferować bezpłatny modem z dłuższą umową, podczas gdy inny może obciążyć cię 30 USD miesięcznie za korzystanie z jednego z modemów. W twoim najlepszym interesie jest kupowanie własnego. W ten sposób nie ponosisz odpowiedzialności za sprzęt firmowy i na dłuższą metę zaoszczędzisz dużo pieniędzy.

Obsługa klienta

Teraz możesz na to spojrzeć i pomyśleć, że obsługa klienta nie zmieni twojej decyzji o wyborze planu lub dostawcy. Chociaż może to być prawda, mamy nadzieję, że uwzględnisz obsługę klienta. Sposób, w jaki firma traktuje swoich klientów, może zmienić świat, jeśli chodzi o twoje doświadczenia z nimi.

Może to być szczególnie ważne, jeśli musisz zmienić plany, anulować swój plan lub potrzebujesz specjalisty, który przyjdzie do domu i będzie obsługiwał modem. Jak sprawdzić, czy dostawca ma dobrą obsługę klienta? Jest kilka sposobów. Jednym z najprostszych sposobów sprawdzenia jest przeczytanie recenzji.

Staraj się unikać czytania recenzji na ich bezpośredniej stronie internetowej, ponieważ jest bardzo mało prawdopodobne, aby publikowały jakiekolwiek negatywne recenzje. Sprawdź lokalną wyszukiwarkę lub po prostu wpisz nazwę dostawcy, a następnie „recenzje”, aby zobaczyć prawdziwe i uczciwe opinie klientów. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to sprawdzić, czy nie zdobyli żadnych nagród za obsługę klienta. Trudne w obsłudze klienta jest to, że może być dość kapryśna. Klient może być rażąco niegrzeczny, przedstawiciel obsługi klienta może mieć zły dzień lub coś pomiędzy.

obsługa klienta na smartfonie

Dlatego ważne jest, aby przeczytać kilka pozytywnych i negatywnych recenzji, aby uzyskać najlepszy obraz tego, w co się pakujesz. Na koniec zastanów się, czy nie zapytać znajomych i rodziny o usługodawcę i jego doświadczenia. W zależności od posiadanego przez siebie operatora NBN może to różnić się w zależności od miasta.

Rodzaje technologii NBN

Większość ludzi nie wie, jaki rodzaj technologii już posiada. Jeśli jesteś podobny do mnie, możesz łatwo skontaktować się ze swoim dostawcą, aby się dowiedzieć. Możesz także odwiedzić ich stronę internetową i wpisać swój adres, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj technologii i połączenia zapewnia twoje miasto.

Ponieważ technologia może być niezwykle skomplikowana, chcieliśmy przedstawić kilka prostych rzeczy, aby było to trochę łatwiejsze do zrozumienia. Istnieją trzy różne technologie NBN, które omówimy, a my porozmawiamy o tym, czego powinieneś szukać w domu, poza domem i jaki typ gniazda będzie wymagany.

Fibre to the Premises (FTTP)
 • Rodzaj gniazda: Ten typ technologii NBN nie wykorzystuje gniazda telefonu w domu.
 • W domu: w domu będą wymagane dwa pudełka.
 • Poza domem: światłowód będzie biegał do iz domu do skrzynki ulicznej NBN wraz ze skrzynką zainstalowaną na zewnątrz domu.
Kabel (HFC)
 • Rodzaj gniazda: pudełko wewnętrzne nie będzie montowane na ścianach i nie będzie używać gniazd telefonicznych.
 • W domu: jeśli nie masz jeszcze kabla NBN, musisz go zainstalować w domu.
 • Poza domem: kabel koncentryczny poprowadzi od linii energetycznych do skrzynki węzłowej. Następnie światłowód połączy skrzynkę węzłową ze skrzynką NBN.
Światłowód do węzła (FTTN)
 • Rodzaj gniazda: Wykorzystuje gniazdko telefoniczne w domu.
 • W domu: w domu znajduje się modem podobny do ADSL.
 • Poza domem: linie miedziane poprowadzą z domu do węzła ulicznego. Potem będzie światłowód przechodzący od węzła ulicznego do skrzynki NBN.

Zmiana dostawców

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą dostawców, robienie tego dobrze zależy od kilku czynników. Głównym czynnikiem odgrywającym rolę jest to, czy masz umowę. Jeśli jesteś w jednym, powinieneś porozmawiać z obecnym dostawcą, aby dowiedzieć się, jakie są zasady anulowania i czy są jakieś dodatkowe opłaty.

dostawca orion

Niektóre firmy naliczają opłaty za miesiące pozostające do końca umowy plus opłata za anulowanie. Inne firmy w ogóle cię nie obciążają. Może to być coś do rozważenia, zanim w ogóle wybierzesz dostawcę. Jak zmienić dostawcę, jeśli nie masz umowy? Jest to o wiele łatwiejsze niż w przypadku umowy.

Najpierw musisz skontaktować się z nowym dostawcą NBN. Możesz to zrobić online, telefonicznie, a nawet osobiście. Wspaniałą rzeczą w tym jest to, że nowy dostawca prawdopodobnie porozmawia ze starym lub obecnym dostawcą, aby pomóc ci z łatwością dokonać zmiany. Zwykle stary plan pozostaje aktywny do końca miesiąca.

Gdzie mieszkasz

Gdzie mieszkasz, odgrywa również rolę, w której możesz korzystać z usług NBN. Nie każde miasto ma takie same dostępne opcje. Jeśli nie wiesz, kto świadczy usługi w Twojej okolicy lub dzielnicy, do której się przeprowadzasz, możesz po prostu przejść do witryny dostawcy, z której korzystasz, i wpisać swój adres.

Jeśli nie masz na myśli żadnych dostawców, dostępnych jest wiele witryn, które pozwalają na wpisanie Twojego adresu, i będą one wyświetlać różne opcje na podstawie wprowadzonego adresu.

Sprzedaż wiązana

Sprzedaż wiązana to kolejna rzecz, którą należy rozważyć przed wydaniem jakichkolwiek pieniędzy na nowego usługodawcę. Niektóre firmy oferują oferty pakietów, które sprawią, że garść Twoich wydatków będzie nieco tańsza.

ręka wskazuje na wifi

Na przykład, jeśli masz operatora sieci komórkowej, który pobiera opłatę w wysokości 100 USD miesięcznie za usługę telefoniczną i NBN, który pobiera opłatę w wysokości 75 USD za usługi, możesz sprawdzić u tego NBN, aby sprawdzić, czy oferuje pakiety. Jeśli nie, warto zainwestować w takie pieniądze. Możesz być w stanie uzyskać telefon komórkowy i usługi NBN za mniej niż 100 USD miesięcznie.

Oferty promocyjne

Przez większość czasu dostawcy będą mieli oferty promocyjne, z których możesz skorzystać. Najczęstszą ofertą promocyjną jest obniżona cena za pierwsze sześć miesięcy obowiązywania umowy.

Inne oferty promocyjne będą obejmować takie rzeczy, jak gratisy lub nawet szybsze usługi za mniej pieniędzy. Zapytaj o oferty promocyjne z dowolnym dostawcą NBN, od którego chcesz kupić usługę. Nie wszystkie promocje są zawsze wymienione na stronach internetowych.

Dodatki

Dodatki lub inna popularna funkcja, którą wielu dostawców NBN udostępnia swoim klientom. Większość pakietów dodatkowych dotyczy rozrywki. Może to oznaczać, że dostawca obejmuje subskrypcję Netflix, określone kanały telewizyjne lub subskrypcje gier wideo.

Netflix

Takie usługi są częścią sprzedaży pakietowej. Najlepszym planem, jaki można znaleźć, jest oferowanie usług internetowych, telefonicznych i transmisji strumieniowych. Chociaż różni się to w zależności od osoby, ten rodzaj pakietu byłby niezwykle popularny wśród większości klientów.

FAQ planu NBN

P: Jaki jest cel NBN?

ZA: Głównym celem NBN jest dostarczanie usług, takich jak telefon i internet, klientom w całym kraju. Zapewniają również hurtowy Internet szerokopasmowy dostawcom usług detalicznych w dużych miastach.

P: Czy NBN to dobra rzecz??

ZA: Nie chwalilibyśmy się tym, gdyby tak nie było! Krajowa sieć szerokopasmowa ma znacznie szybsze prędkości niż ADSL. Oferowane przez nich stawki są konkurencyjne, a wiele planów obejmuje nieograniczoną ilość danych.

P: Na czym polega instalacja NBN?

ZA: Jeśli na zewnątrz Twojej nieruchomości nie skonfigurowano wcześniej instalacji NBN, będzie to pierwszy krok. Przyjdą i zainstalują kable lub włókna, w zależności od dostępnej technologii. Następnie zainstalują kabel, jeśli to konieczne, w twoim domu, wraz z pudełkiem lub dwoma. W razie potrzeby pomogą Ci skonfigurować internet tak, abyś był gotowy do korzystania z niego, gdy tylko wyjdą!

P: Czy instalacja NBN jest bezpłatna??

ZA: Jeśli szukasz tylko standardowej instalacji NBN, tak, to nic nie kosztuje! Obejmuje to proces instalacji wymieniony powyżej!

P: Czy możesz używać NBN bez aktywnej linii telefonicznej?

ZA: Absolutnie możesz. Nie ma potrzeby posiadania aktywnej linii telefonicznej, aby NBN mógł działać. Być może firma zainstaluje NBN za pomocą miedzianego drutu i gniazda telefonicznego, które znajdują się w domu, chociaż nie jest to zrobione we wszystkich typach technologii.

P: Czy istnieją alternatywy dla NBN??

ZA: Technicznie tak. Ale jeśli chodzi o porównanie rzeczy, takich jak cena, dane i prędkość, tak naprawdę nie ma innej alternatywy, która byłaby porównywalna z NBN.

Ostatnie słowa

Cóż, masz to. Do tej pory jesteś ekspertem we wszystkim, co ma związek z krajowymi sieciami szerokopasmowymi. Mamy nadzieję, że udało Ci się znaleźć usługodawcę oferującego usługi w Twoim mieście, oferującego ceny mieszczące się w Twoim budżecie oraz oferującego konkurencyjną prędkość i szybkość przesyłania danych. Zanim wydasz jakiekolwiek pieniądze, sprawdź długość umowy, jaką dostawca ma dla każdego planu.

Upewnij się, że kwota, którą płacisz, i ilość danych, które otrzymujesz, wystarczą dla całego gospodarstwa domowego. Pamiętaj również, że w zależności od tego, w jaki sposób ty i inni żyjesz za pomocą Internetu, może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o ilość potrzebnych danych. Najlepszym rozwiązaniem może być nieograniczony pakiet danych, który ma wieczorne prędkości od 30 do 50 Mb / s. Mamy nadzieję, że jesteś o krok bliżej do znalezienia idealnego dostawcy NBN dla siebie. Szczęśliwe zakupy!

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me