Nord VPN vs. PIA – Zwycięzca = Nord

Uzyskanie najlepszej usługi VPN nigdy nie dzieje się przypadkowo. Zazwyczaj jest to wynik wyczerpujących badań, które porównują takie rzeczy, jak kraj, w którym VPN ma swoją siedzibę, prędkość VPN i sieć serwerów.


Być może najważniejsze, klienci muszą wiedzieć, czy ich dane są bezpieczne z tą siecią VPN. Czy dostawca może udostępnić wszelkie zebrane informacje, czy też rzeczywiście przestrzega ścisłej zasady „bez logowania”, która obiecuje całkowitą anonimowość dla użytkownika?

Przeciętnemu konsumentowi nie jest łatwo spędzić dużo czasu na porównywaniu różnych dostawców VPN. Dlatego porównania takie jak ten są tak ważne. Stawiamy dwóch stosunkowo znanym dostawcom VPN w bezpośredniej konkurencji, w której tylko jeden może zwyciężyć.

Przyjrzyjmy się bliżej NordVPN vs. Prywatny dostęp do Internetu, lub PIA.

Wprowadzenie do NordVPN

Z siedzibą w Panamie jest to jedna sieć VPN, która naprawdę przestrzega zasady „bez dzienników”. Dzięki temu jest niezwykle popularny, a testy prędkości ujawniają imponujące wyniki. Dodatkowe cenne funkcje to oprogramowanie do blokowania reklam, wsparcie na żywo przez całą dobę przez czat, serwery, które pozwalają na korzystanie z TOR-over-VPN oraz konfiguracje dla podwójnej sieci VPN. Ich 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy jest godna pochwały.

logo nordvpn

Wprowadzenie do PIA

Osoby szukające podstawowej, niedrogiej sieci VPN mogą być zadowolone z prywatnego dostępu do Internetu. Ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, co wiele osób uzna za wadę, ponieważ ten kraj jest część sieci Five Eyes. Polityka zwrotów PIA jest mniej hojna niż Nord, trwa tylko siedem dni. Ponadto wydaje się, że obsługa klienta PIA pogorszyła się w ostatnich miesiącach.

logo privateinternetaccess

Porównywanie jurysdykcji

NordVPN ma tu niewątpliwie przewagę. Ma siedzibę w Panamie, kraju, który jest nie część sieci pięciu oczu, dziewięciu oczu lub 14 oczu. Porównaj to z PIA, która ma siedzibę w USA. USA są częścią wszystkich tych sieci szpiegowskich. Oznacza to, że dane wywiadowcze pochodzące ze szpiegowania obywateli mogą być udostępniane władzom.

Zasadniczo sieci te umożliwiają agencje szpiegowskie jednego kraju członkowskiego, aby sprawdzić działania online obywateli w innych krajach członkowskich. Mogą to robić zgodnie z prawem dzięki porozumieniom między członkami. Podczas gdy prawo USA zabrania amerykańskim szpiegom działania na ich terytorium bez prawdopodobnej przyczyny, nakazów i innych prawnych subtelności, szpieg z Australii nie ma takich samych ograniczeń.

Jeśli Australia zdoła zdobyć przydatne informacje dotyczące działań obywateli USA w Internecie, udostępniają je władzom amerykańskim, które mogą podjąć działania. Oczywiście jest też odwrotnie. Kiedy szpiedzy USA odkrywają dane dotyczące obywateli Australii, które mogą być interesujące, są one udostępniane władzom australijskim.

W związku z tym amerykańska sieć VPN może nie być w stanie chronić swoich klientów przed ingerencją rządu. Taki VPN też jest podlega prawu amerykańskiemu dotyczące zatrzymywania danych oraz udostępniania tych danych organom.

Natomiast Panama nie ma takich przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Nie są też stronami międzynarodowych umów szpiegowskich, które zmusiłyby ich do udostępniania danych innym narodom. To sprawia, że ​​Panama jest doskonałym wyborem do hostingu VPN.

Która sieć VPN jest szybsza?

Nie ważne jak spędzasz czas online, Szybkość VPN ma kluczowe znaczenie. Niskie prędkości zakłócają działanie przeglądarki, pozostawiając opóźnienia wczytywania strony. Spójrz na wyniki testu VPN poniżej, aby dowiedzieć się, która usługa jest szybsza.

ocena porównania dostawcy VPN

NordVPN zapewnia solidną sieć, która nie zmienia się zbytnio. Pomaga to, że Nord automatycznie łączy użytkowników z najmniej obciążonym serwerem w kraju wybranym przez użytkownika. Mniej zatłoczony serwer zawsze przekłada się na szybsze przeglądanie.

Niemniej jednak prędkości NordVPN nie były imponujące. Pliki do pobrania podczas korzystania z serwera w Tokio mierzyły tylko 1,05 Mb / s. Najlepszy wynik osiągnięto w Amsterdamie przy szybkości pobierania 16,36 Mb / s.

Wyniki testu prędkości PIA były lepsze. Szybkość pobierania w Tokio wynosiła 13,74 Mb / s, aw Holandii - 20,38 Mb / s, co było najszybszą szybkością dla PIA. Początkowe połączenie polega na tym, że PIA wydaje się tracić większość swojej prędkości, chociaż jego konsystencja była dobra we wszystkich obszarach.

To znaczy że PIA ma przewagę prędkości, ale jego dostęp do platform przesyłania strumieniowego jest w najlepszym razie nieprzewidywalny. W związku z tym użytkownicy mogą nadal preferować bardziej niezawodny NordVPN podczas przesyłania strumieniowego.

Która sieć VPN ma bardziej rozbudowaną sieć?

Jeśli chodzi o zapewnienie doskonałej wydajności, ogromne znaczenie ma rozmiar i dystrybucja sieci. Im więcej serwerów oferuje VPN, tym mniej zatłoczony będzie każdy z tych serwerów. Co więcej, pożądane jest dobre rozmieszczenie geograficzne serwerów, aby bez względu na to, gdzie znajdują się klienci na świecie może znaleźć serwer, który jest stosunkowo blisko. Zapewnia to wyższą wydajność, ale oznacza również, że użytkownicy mają znacznie większy wybór, gdy chcą sfałszować swoją lokalizację.

serwery nordvpn europe

NordVPN jest bezkonkurencyjnym zwycięzcą w tej kategorii z jego więcej niż 5000 serwerów znajduje się w 61 różnych krajach. PIA może poszczycić się nieco ponad 3100 serwerów umieszczone w 33 krajach.

Porównywanie bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo jest głównym powodem, dla którego ludzie korzystają z VPN. Coraz więcej osób jest zainteresowanych VPNami ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem, a liczba nagłówków o cyberbezpieczeństwie ryzykuje trafienie na strony z wiadomościami prawie każdego dnia.

W tej kategorii nie można pokonać NordVPN. Mają niezawodne zasady dotyczące rejestrowania, a ich szyfrowanie jest najlepsze, ponieważ otrzymasz protokół OpenVPN i 256-bitowe szyfrowanie AES. Ponadto Nord umożliwia podwójne VPN i obejmuje CyberSec, co pomaga użytkownikom unikać botnetów. Testy wykazały ponadto, że NordVPN nie miał wycieków.

nordvpn cybersec

Nie ma podwójnej sieci VPN z PIA, a domyślne połączenie wykorzystuje 128-bitowe szyfrowanie AES. Możesz jednak wybrać 256-bitowe szyfrowanie AES, a także możesz wybrać BUZDYGAN, co nie jest tak dobre jak CyberSec Nord, ale przynajmniej oferuje pewną ochronę.

prywatne ustawienie dostępu do Internetu

Konkurencja w tej kategorii jest bliska, ale Nord wychodzi na prowadzenie.

Zgodność

Jeśli chodzi o faktyczne korzystanie z VPN, chcesz mieć bezpieczny dostęp do Internetu ze wszystkich swoich urządzeń. Wdrożenie VPN na urządzeniu może być kłopotliwe w wielu scenariuszach. Jeśli ważna jest oszczędność czasu dzięki łatwej w instalacji funkcji VPN, to NordVPN będzie twoim wyborem.

PIA oferuje wszystkie główne systemy operacyjne: Windows, MacOS, iOS, Android, Linux oraz możliwość korzystania z VPN na routerach. Problemem jest - poza głównymi platformami mylące korzystanie z VPN na innych urządzeniach.

NordVPN oferuje każdy większy system operacyjny, który robi PIA. Zawiera również przydatne samouczki dotyczące korzystania z sieci VPN na urządzeniach z systemem Android TV, wielu routerów różnych marek i losowych urządzeń..

Prywatny dostęp do Internetu pokonuje NordVPN pod względem liczby urządzeń, które możesz podłączyć jednocześnie. PIA oferuje możliwość korzystania z 10 jednoczesnych połączeń podczas gdy NordVPN pozwala tylko 6.

Jeśli naprawdę potrzebujesz tych dodatkowych 4 połączeń, PIA przeniósłbyś igłę tutaj, ale w przeciwnym razie NordVPN jest na szczycie, jeśli chodzi o zgodność.

Wybór VPN

W tym porównaniu NordVPN vs. PIA, Nord jest wyraźnym zwycięzcą. Niemniej jednak PIA oferuje niezawodne usługi i ma sens, aby stosować je w określonych scenariuszach.

Obie oferują gwarancje zwrotu pieniędzy, więc warto wypróbować obie opcje za darmo, aby przetestować szybkość lokalizacji, chyba że sprzedałeś już jedną lub drugą. Jeśli NordVPN wytrzymuje prędkości PIA, zalecamy użycie NordVPN, aby skorzystać z ich doskonałego bezpieczeństwa, jurysdykcji i oferty funkcji.

logo nordvpnlogo privateinternetaccess

Twoja lokalizacja może sprawić, że jeden z nich będzie dobrym wyborem. Jeśli jesteś w Tokio, prędkości na NordVPN po prostu nie budzą zaufania do usługi i nie sprawiają, że PIA jest znacznie lepszą opcją. Jedynym momentem, w którym NordVPN naprawdę zostaje pokonany przez PIA, jest określona prędkość lokalizacji, więc gdzie jesteś na świecie, ma duży wpływ na twój wybór.

FAQ

P: Czy NordVPN jest prywatny?

ZA: Tak, jednak NordVPN zezwala na torrentowanie i P2P tylko na wybranej liczbie swoich usług. Uznanie, że torrentowanie jest zwykle tym, co ludzie chcą zachować w tajemnicy, może być problemem dla niektórych osób.

P: Czy NordVPN ma przełącznik zabijania??

ZA: Tak, jedną z ich najlepszych funkcji jest ich automatyczny przełącznik zabijania. Jeśli Twoje dane zostaną ujawnione na sekundę, automatycznie zatrzymają używany program lub zerwą połączenie z używanego urządzenia.

P: Czy PIA VPN jest dobra?

ZA: Tak, jako jedna z bardziej popularnych usług dostępnych obecnie na rynku, oferuje usługi na wysokim poziomie.

P: Jaka jest najbezpieczniejsza usługa VPN?

ZA: NordVPN bierze ciasto w tej kategorii. Chociaż nie zawsze najszybszy, NordVPN oferuje najlepsze bezpieczeństwo.

P: Czy darmowe VPN są bezpieczne??

ZA: W większości nie. Istnieje kilka płatnych usług, które mają darmowe wersje swojego oprogramowania, które są stosunkowo bezpieczne. Dostępne są lepsze opcje budżetu, z których lepiej byś korzystał. Sprawdź nasz najlepszy darmowy przewodnik VPN.

Dodaj swoją recenzję:

Dokładamy wszelkich starań, aby niezależnie badać produkty, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu decyzji. Biorąc to pod uwagę, chcemy również poznać Twoje opinie. Przyjmujemy indywidualne recenzje, które mają charakter informacyjny i nie mają charakteru promocyjnego. Wypełnij poniższy formularz, a my opublikujemy Twoją recenzję. Recenzje promocyjne samych firm nie będą publikowane. Dzięki!

--- Wybierz prędkość ---
Średni
Powolny
Szybki
?>

--- Wybierz użyteczność ---
Łatwy w użyciu
Nieco skomplikowane
Bardzo skomplikowane
?>

Klikając poniższy przycisk, potwierdzam, że przeczytałem i akceptuję Warunki użytkowania.

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ

0
4415

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me