Password Safe Review – jedno z najlepszych narzędzi do zarządzania hasłami typu open source

Password Safe Review - jedno z najlepszych narzędzi do zarządzania hasłami typu open source

Pracuję w technologii, ale przez długi czas opierałem się narzędziom do zarządzania hasłami. Do niedawna właściwie. To wydawało się niepotrzebnym dodatkowym krokiem, gdy moje ważne hasła były przechowywane na karteczce Post-It w moim portfelu. Zanim zaczniesz kulić się zbyt głęboko, wiedz, że były one naprawdę przechowywane w mojej głowie, ponieważ mam świetną pamięć (a przynajmniej tak myślałem), a portfel był tylko zapasowy na wypadek wstrząsu mózgu z rugby.

Potem nadszedł dzień, w którym jeden z nich Witryny WordPress, które właśnie uruchomiłem online, zostały zhakowane. Kolega z pracy wskazał, że powinienem posłuchać mojej własnej rady i zaostrzyć moje hasła zgodnie ze zwykłym zalecanym standardem: co najmniej osiem znaków składających się z wielkich i małych liter, cyfr, znaków specjalnych, bla bla.

Niechętnie zdałem sobie sprawę, że moje hasła BYŁY bzdury ataki brutalnej siły. Ich ulepszenie wymagałoby czegoś lepszego niż moc mojego mózgu.

„Zdobądź menedżera haseł” - powiedział mój kolega. Byłem tak zły na hack, że zdecydowałem, że nie zaszkodzi zbadać kilka.

Odkryłem, że istnieje około miliarda i jedna opcja, ale tak wielu nie ma niezbędnych funkcji lub wymaga subskrypcji, aby uzyskać pełny dostęp do funkcji, których naprawdę potrzebujesz, a potem płacisz za rzeczy nie chcesz lub nigdy nie użyje.

Krótko mówiąc. Zdecydowałem się na Safe Safe i oto dlaczego.

Przegląd bezpiecznego hasła

Interfejs Password Safe jest łatwy w użyciu, nie dajcie się zwieść myśleniu, że to żart z programu, bo tak nie jest. Aktywna społeczność twórców / programistów jest gotowa pomóc, gdy coś pójdzie nie tak. Na razie istnieją nawet nieoficjalne aplikacje na Androida i iOS, co wydaje mi się bardzo fajną rzeczą.

Plusy - co pokochasz
  • Intuicyjny i łatwy w użyciu
  • Obsługiwane przez dynamiczną społeczność open source
  • Całkowicie za darmo
  • Może obsługiwać wiele skarbców
  • Lokalne szyfrowanie danych
Wady - co można poprawić
  • Tylko garść opcji importu
  • Ogranicza się tylko do przechowywania haseł

Czy hasło jest bezpieczne??

tak. Program został zaprojektowany z wieloma funkcjami, dzięki którym jest przejrzysty i bezpieczny.

zamek zabezpieczający

To jest Open Source. Oznacza to, że nie musisz brać słowa projektanta za ewangelię, że program jest bezpieczny. Możesz łatwo pobrać kod źródłowy, przejrzeć go samodzielnie lub poprosić kogoś o większej wiedzy specjalistycznej w tej dziedzinie. Jeśli masz kotlety techniczne, możesz nawet połączyć program przy użyciu pobranych plików źródłowych zamiast plików, które oferuje Safe Password.

Ponadto Password Safe nie ma mechanizmu odzyskiwania ani backdoora - co jest dobre. To znaczy że chyba że dana osoba ma klucz główny, nie ma dostępu do twoich haseł. Dotyczy to programistów i użytkowników.

Sprawdzanie integralności pliku oznacza, że ​​osoba atakująca nie może modyfikować żadnych chronionych plików bez znajomości hasła głównego. Kopie zapasowe poprzednich baz danych są tworzone automatycznie. Użytkownicy mają pełna kontrola nad liczbą kopii zapasowych a także gdzie są przechowywane.

Jak korzystać z hasła bezpiecznego

Hasło Safe pozwala przechowuj wszystkie hasła w bazie danych jednego hasła, lub możesz utworzyć różne bazy danych do różnych celów, jeśli chcesz. Widzę, gdzie przydałaby się baza danych do pracy, a inna do użytku osobistego.

Bazy danych można przenosić między systemami, o ile każdy system korzysta z tej samej wersji Hasła bezpiecznego. Przejdźmy krótką instrukcję konfiguracji oprogramowania.

Przy pierwszym użyciu hasła będzie to możliwe wybierz przycisk nowej bazy danych.

nowe hasło bezpieczne

Następnie zostaniesz o to poproszony wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać nową bazę danych tak dobrze jak nazwa, którą chcesz przypisać do bazy danych.

pwsafe db location

Zostaniesz poproszony o podanie hasła głównego. Tego będziesz używać do szyfrowania i blokowania całej zawartości nowego sejfu.

bezpieczne wprowadzanie hasła

Jeśli chodzi o korzystanie z zapisanego hasła, istnieje wiele narzędzi, które są dostępne. Wiele z nich wymaga wklejenia informacji do schowka, a inne zezwalają na funkcję automatycznego pisania automatyzuje przesyłanie haseł do formularzy internetowych.

Aby użyć zapisanych haseł, możesz otwórz Bezpieczne hasło. Następnie wybierz nazwę użytkownika i hasło, których chcesz użyć.

pwsafe zapisany login

Wybierz ikonę nazwy użytkownika dla paska narzędzi. I odwrotnie, możesz kliknąć ekran prawym przyciskiem myszy i wybierz „skopiuj nazwę użytkownika do schowka”. Inną opcją jest użycie skrótu Control + U, a następnie wklejenie nazwy użytkownika w żądanym polu.

ikona nazwy użytkownika pwsafe

Aby wybrać odpowiednie hasło, kliknij ikonę hasła na pasku narzędzi lub kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „skopiuj hasło do schowka”. Inną opcją jest użycie Control + C, aby wkleić hasło w żądanym polu.

ikona hasła pwsafe

Dodatkowe funkcje

dostosowanie pwsafe

Hasło Bezpieczne ułatwia tworzenie i edycję loginów, ponieważ wystarczy nazwa użytkownika, hasło i lokalizacja, w której powinna być przechowywana nowa grupa informacji. Możesz ustawić daty ważności swoich haseł, co zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ponieważ często je zmieniasz.

Może kłopot, ale świetny pomysł.

Istnieją konfigurowalne zasady haseł, które pozwalają regularnie zmieniać hasła z wybraną częstotliwością.

Funkcje automatycznego wypełniania i automatycznego logowania ułatwiają korzystanie z haseł. Generator haseł automatycznie tworzy złożone i silne hasła w oparciu o ustawione kryteria.

TAK silny i tak kompleksowy, że nawet nie próbuję ich zapamiętać. To nie jest warte wysiłku.

Kilka innych funkcji, o których warto wspomnieć, to: opcja instalacji oprogramowania na dysku USB oraz funkcja tworzenia kopii zapasowych, która pozwala na wykonanie kopii zapasowej całej bazy danych i zapisanie jej w bezpiecznej lokalizacji na wypadek awarii.

Ograniczenia

Password Safe to świetne narzędzie, które nic nie kosztuje, a pobranie i skonfigurowanie zajmuje tylko kilka sekund. Jedynym minusem jest to obecnie dostępne tylko dla systemów Windows. Nie marnuj czasu na szukanie aktualizacji, ponieważ nie ma żadnych. Zwykle dotyczyłoby mnie to, ale sprawa jest tak prosta i łatwa w użyciu, że obecna wersja powinien działać dobrze przez długi, długi czas.

Logo bezpieczne hasłemW tym miejscu ograniczenia kończą się we wszystkich praktycznych celach. Słowo o obsłudze klienta; ponieważ jest to rozwiązanie typu open source, główną metodą wsparcia są fora, co nie jest złe. Ja, na przykład, wolę wybierać mózgi ludzi faktycznie korzystających z produktu niż tych zatrudnionych przez firmę, aby o tym mówić. Po prostu moje preferencje.

Po zainstalowaniu oprogramowania i przetestowaniu go przez kilka dni jestem tutaj, aby powiedzieć, że nie mogę znaleźć jednego powodu, aby szukać dalej. Password Safe to menedżer haseł, o którym nigdy nie myślałem, że chciałbym, ale dziwnie się do niego przywiązałem.

Po obszernych testach osobistych mogę to powiedzieć Password Safe to doskonały menedżer haseł który nawet rywalizuje z wydajnością naszej wyselekcjonowanej listy najlepsi menedżerowie haseł. Na potrzeby zdecydowanej większości użytkowników nie wyobrażam sobie, byś musiał szukać gdzie indziej.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me