Pełna lista krajów z zakazanymi VPNami (zaktualizowana wersja)

W niektórych krajach patrzymy na Ciebie w Chinach, Korei Północnej i innych, swoboda dostępu do CAŁEGO Internetu nigdy nie stała się rzeczą.


Chociaż internet jest uważany za otwartą, międzynarodową platformę, należy pamiętać, że mogą to robić poszczególne kraje i terytoria wprowadzić własne prawa na temat sposobu działania sieci dla ich mieszkańców.

Wiele krajów nakłada ograniczenia na dostawców usług internetowych (ISP) w celu kontrolowania, jaki rodzaj treści jest blokowany przez przeglądarki internetowe. Na przykład rząd może zdecydować o zakazie niektórych witryn do udostępniania plików lub rynków internetowych.

Najłatwiejszym sposobem na obejście tego rodzaju ograniczeń jest użycie wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Z Klient VPN skonfigurowany na komputerze lub urządzeniu mobilnym, nadal łączysz się z Internetem za pośrednictwem lokalnego usługodawcy internetowego lub operatora komórkowego, ale cały Twój ruch jest natychmiast kierowany do serwera innej firmy.

Sesja jest w pełni zabezpieczona i szyfrowana, a Twoim głównym adresem IP staje się zamaskowany do wszystkich zewnętrznych stron internetowych.

Pełna lista krajów z zakazanymi VPNami (zaktualizowana wersja)

Dzięki połączeniu VPN możesz faktycznie kontrolować region, w którym znajduje się Twój adres IP, w zależności od opcji oferowanych przez usługodawcę. Na przykład jeśli twój host VPN ma skonfigurowane serwery w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Australii, możesz połączyć się z dowolnym z nich punkty dostępu i otrzyma zlokalizowany adres IP. Wielu użytkowników VPN korzysta z tej opcji, aby łączyć się z usługami przesyłania strumieniowego wideo lub innymi aplikacjami i stronami internetowymi niedozwolonymi w ich kraju.

Oczywiście, są jeszcze sposoby na to, by rząd to zrobił kontrolować korzystanie z Internetu, nawet przy tak wielu usługach VPN dostępnych obecnie na rynku. Mogą współpracować z dostawcami usług internetowych w celu zablokowania stron głównych VPN lub całkowitego ograniczenia połączeń VPN. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje ograniczeń są egzekwowane przez różne kraje. Poniższa lista jest podana w kolejności od najszybszych prędkości internetu na całym świecie.

Korea Południowa

flaga Korei PołudniowejRząd Korei Południowej nie ogranicza Wykorzystanie VPN dla swoich obywateli. Jednak bierze udział w cenzurze internetowej, ponieważ blokuje wiele stron internetowych związanych z Koreą Północną lub pornografią.

Norwegia

flaga norwegiiW Norwegii są bez bloków na stronach internetowych lub klientach VPN. Uważa się, że kraj ten ma bardzo otwartą politykę internetową, chociaż ostatnie orzeczenia doprowadziły do ​​zablokowania przez norweski rząd kilku najpopularniejszych witryn do udostępniania plików i torrentów, w tym The Pirate Bay.

Szwecja

Flaga SzwecjiMieszkańcy Szwecji mają pełny dostęp do Internetu i mogą łączyć się z dowolnymi usługami VPN. Konstytucja kraju wspiera wolność słowa i prasy, w wyniku czego tak jest cenzura internetowa mało lub wcale w Szwecji.

Hongkong

Flaga HongkonguPomimo geograficznego położenia w Chinach, gdzie korzystanie z Internetu jest ściśle monitorowane i cenzurowane, mają go obywatele Hongkongu bezpłatny dostęp do otwartej sieci. Dostawcy usług internetowych w Hongkongu nie ograniczają użycia VPN, niezależnie od tego, gdzie znajduje się serwer.

Szwajcaria

Flaga SzwajcariiChociaż sieci VPN nie są blokowane w Szwajcarii, kraj dodał więcej i więcej ograniczeń internetowych w ostatnich latach. Federalny sąd najwyższy wydaje orzeczenia indywidualnie dla każdego przypadku. W szczególności kraj rozprawia się z witrynami hazardowymi.

Finlandia

Flaga FinlandiiKorzystanie z usług VPN jest w pełni legalne dla obywateli Finlandii. Jednak rząd zatrudnił niektórych systemy filtrujące zmusić dostawców usług internetowych do blokowania witryn internetowych, które koncentrują się na udostępnianiu plików lub grach hazardowych online.

Singapur

Flaga SingapuruUważa się, że Singapur ma stosunkowo restrykcyjne podejście do cenzury internetowej, ale narzędzia VPN nie są blokowane dla jego obywateli. Strony z torrentami, takie jak The Pirate Bay, zostały zablokowane w Singapurze, a kilka przypadków rasistowskich komentarzy w Internecie spowodowało przypadki karne.

Japonia

flaga JaponiiJapończycy mają pełny dostęp do sieci i mogą korzystać z dowolnej usługi hostingowej VPN. Dzieje się tak dzięki jego przepisom dotyczącym wolność słowa i prasy. Niektórzy dostawcy usług internetowych w Japonii wprowadzili zasady filtrowania nieodpowiednich treści dla swoich klientów.

Zjednoczone Królestwo

Flaga Wielkiej BrytaniiSieci VPN są dozwolone w Wielkiej Brytanii, ale nie oznacza to, że są tak anonimowe, jak mogłoby się wydawać. W Wielkiej Brytanii obowiązuje ustawa o nazwie Ustawa o uprawnieniach dochodzeniowych, która wymaga od dostawców usług internetowych przechowywania danych klientów i udostępniania ich w przypadkach, w których wymagany jest nadzór krajowy. Firmy VPN obsługujące swoje serwery w Wielkiej Brytanii są związane z tą polityką, chociaż obywatele nadal mogą łączyć się z hostami w innych krajach.

W przeszłości rząd Wielkiej Brytanii miał zablokowany dostęp online do usług udostępniania plików, o których wiadomo, że hostowane są pirackie treści. Ponadto niektórzy z największych brytyjskich dostawców usług internetowych przepuszczają cały ruch przez filtry, które blokują nielegalne strony internetowe i wyświetlają błąd przeglądarki, gdy użytkownik próbuje uzyskać do nich dostęp.

Stany Zjednoczone

Flaga Stanów ZjednoczonychKlienci VPN są w pełni legalni w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Niektóre przepisy dotyczące Internetu mogą być faktycznie kontrolowane przez poszczególne stany, ale ogólnie USA utrzymały otwarte podejście do cenzury internetowej.

Powiedziawszy to, Stany Zjednoczone zostały niedawno oznaczone jako wróg internetu przez niektóre grupy międzynarodowe. Wynika to w dużej mierze z historii kraju w nadzór online nad jego obywatelami. Ponadto ostatnia decyzja rządu o uchyleniu ustawodawstwo dotyczące neutralności sieci może spowodować, że dostawcy usług internetowych zyskają więcej mocy, aby ograniczyć dostęp dla swoich klientów.

Holandia

Flaga HolandiiHolandia ma bardzo otwarte podejście do korzystania z Internetu i nie nakłada żadnych bloków ani ograniczeń na temat korzystania z VPN. Sąd najwyższy tego kraju w przeszłości nakazał największym dostawcom usług internetowych blokowanie niektórych narzędzi do udostępniania plików, takich jak The Pirate Bay, ale neutralność sieci nadal pozostaje celem w Holandii.

Rumunia

Flaga RumuniiRumunia ma brak historii ograniczania korzystania z usług VPN. Jego obywatele mają pełny dostęp do otwartego internetu, oczekują w rzadkich przypadkach witryn hazardowych, które zostały przefiltrowane przez rząd.

Republika Czeska

Flaga Republiki CzeskiejUważa się, że mieszkają w Czechach pełna swoboda jeśli chodzi o przeglądanie Internetu, w tym korzystanie z hostów VPN w innych regionach. Poszczególni dostawcy usług internetowych w Czechach mogą rozważyć filtrowanie określonych stron internetowych, jeśli ich klienci wnoszą skargi.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Flaga Zjednoczonych Emiratów ArabskichZEA ma określone przepisy dotyczące korzystania z usług VPN przez obywateli. Chociaż sieci VPN nie są całkowicie zablokowane, każda czynność wykonywana za pośrednictwem sieci VPN, która zostanie uznana za nielegalną, spowoduje karę w wysokości czas więzienia i duża grzywna.

Dania

Flaga DaniiRząd Danii ma nigdy nie próbował blokować połączeń VPN pochodzących z jego granic. Jeśli chodzi o filtrowanie Internetu, istnieją pewne ograniczenia systemu nazw domen (DNS), głównie wokół stron internetowych z narkotykami i narzędzi do udostępniania plików.

Tajwan

Flaga TajwanuTajwan oferuje swoim obywatelom pełny dostęp do nieocenzurowany internet, w tym możliwość korzystania z VPN do maskowania adresów IP. Dostawcy usług internetowych na Tajwanie nie monitorują ruchu klientów ani nie blokują usług udostępniania plików.

Łotwa

Flaga ŁotwyKonstytucja Łotwy obejmuje prawo do wolności prasy i wolności słowa. W rezultacie, ograniczenia internetowe są minimalne na Łotwie i VPN można swobodnie używać. Rząd nie prowadzi żadnej inwigilacji korzystania z danych e-mail przez obywateli.

Belgia

Flaga BelgiiRząd belgijski nie ma historii ograniczania korzystania z klientów VPN. W kraju obowiązują jednak pewne przepisy, które wymagają tego dostawcy usług internetowych odfiltrować treść internetowa, która jest uważana niemoralne lub nielegalne. Obejmuje to witryny hazardowe i aplikacje do udostępniania plików.

Kanada

Flaga KanadyChociaż pojawiły się spekulacje, że najwięksi dostawcy usług internetowych w Kanadzie mogą starać się ograniczyć użycie VPN, jak dotąd tak się nie stało. Rząd ma organizację, która działa w celu oznaczania nielegalnych stron internetowych, ale poza tym filtrowaniem mają to obywatele Kanady pełny dostęp do internetu.

Tajlandia

Flaga TajlandiiUsługi VPN są dostępne w Tajlandii bez żadnych ograniczeń. Jednak uważa się, że kraj ma bardzo restrykcyjna polityka cenzury, która wzrosła w ostatnich latach. Duża część filtrowania zachodzącego w Tajlandii jest związana z polityką. Rząd może zablokować każdą stronę internetową, która zostanie uznana za obraźliwą lub niepochlebną dla króla.

Irlandia

Flaga IrlandiiObywatele Irlandii nie powinni doświadczać żadnych problemów podczas korzystania z klienta VPN w celu uzyskania dostępu do bezpiecznych sieci i maskowania ich adresu IP. Kraj ma minimalne ograniczenia przeglądania stron internetowych, oprócz kilku witryn do udostępniania plików, które są obecnie blokowane przez rząd.

Białoruś

Flaga BiałorusiKraj Białorusi został wcześniej oznaczony jako wróg internetu a rząd podjął kroki w celu ograniczenia korzystania z VPN przez swoich obywateli. Rząd jest głównym usługodawcą internetowym i ściśle kontroluje sposób korzystania z Internetu. Niedawno władze białoruskie zbankrutowały wraz z klientami torrentowymi. Obywatele mogą zostać ukarani za korzystanie z klientów VPN lub za próby uzyskania dostępu do niektórych zagranicznych stron internetowych.

Irak

Flaga IrakuW Iraku dostawcy VPN są generalnie zbanowani. Oznacza to, że każda próba dostępu do strony głównej dostawcy VPN lub każda próba uruchomienia połączenia klienta VPN zostanie zakończona przez dostawcę usług internetowych. Jeśli jesteś w stanie znaleźć usługę VPN, która omija ograniczenia, pamiętaj, że Twoja aktywność będzie monitorowana i możesz być ścigany za korzystanie z VPN.

Iran

Flaga IranuRząd irański ma surowe przepisy dotyczące korzystania z VPN. Nie są technicznie nielegalne, ale obywatele są dozwolone tylko rejestrowanie się w usługach VPN uprzednio zatwierdzonych przez rząd. Pod wieloma względami jest to sprzeczne z celem VPN, ponieważ zatwierdzone przez rząd opcje prawdopodobnie zablokują wiele takich samych treści jak zwykli dostawcy usług internetowych.

Iran został uznany za wroga Internetu, głównie ze względu na przepisy dotyczące filtrowania, które będą blokować niektóre treści polityczne i religijne przed wszystkimi obywatelami. Wiele sieci społecznościowych jest również całkowicie zablokowanych w Iranie.

Chiny

Flaga ChinChiny są znany z ograniczania korzystania z Internetu przez swoich obywateli. Zapora ogniowa, którą rząd wprowadził, blokuje wiele najpopularniejszych stron internetowych hostowanych w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o VPN, Chiny często blokują główną stronę główną dostawców VPN. Utrudni to obywatelom pobranie powiązanego klienta VPN, chociaż nie może całkowicie blokować połączeń wychodzących.

Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, wiele aplikacji VPN zostało przymusowo usuniętych z chińskich sklepów z aplikacjami na iOS i Androida. Chiński rząd blokuje również wiele stron internetowych związanych z kontrowersyjnymi działaniami politycznymi lub wydarzeniami historycznymi.

Korea Północna

Flaga Korei PółnocnejNic dziwnego, że Korea Północna ma niektóre z nich najostrzejsze regulacje internetowe na całym świecie. Niewiele wiadomo na temat tego, jak dokładnie egzekwowane są ich prawa, ale można bezpiecznie założyć, że zewnętrzne sieci VPN hostowane w innych krajach są niedozwolone. Wszystkie strony internetowe w Korei Północnej są zarządzane przez rząd i nie ma dostępu do szerszej sieci.

Oman

Flaga OmanuW przeszłości rząd Omanu blokował wielu czołowych dostawców VPN, którzy hostują swoje usługi w innych krajach. Rząd filtruje wszelkie treści internetowe, które uzna za niemoralne, Dotyczy to sieci VPN i innych narzędzi zaprojektowanych w celu anonimowości adresów IP.

indyk

Flaga TurcjiObywatele Turcji mają ograniczony dostęp do Internetu, ponieważ rząd podjął działania w celu kontroli typów treści dozwolonych przez jego filtr. Wiele najpopularniejszych usług VPN jest zablokowanych w Turcji, a mieszkańcom nie wolno przekierowywać ruchu sieciowego przez zagraniczne serwery.

Media społecznościowe są również mocno uregulowane w Turcji, a kilka platform zostało całkowicie zabronionych. W przeszłości obywatele byli karani za komentarze w sieci społecznościowej.

Rosja

Flaga RosjiW tej chwili polityka rosyjskiego rządu w sprawie VPN jest taka blokować strony główne poszczególnych usługodawców. Rzeczywisty ruch VPN z zamaskowanymi adresami IP nie jest blokowany, więc obywatele Rosji muszą po prostu znaleźć sposób na uzyskanie bezpiecznego narzędzia VPN. W kraju działa szeroka czarna lista innych zablokowanych stron internetowych, w tym wszelkie treści, które rząd uważa za nielegalne.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me