Proton VPN – doświadczeni liderzy bezpieczeństwa (czy mogą dostarczyć?)

ProtonVPN nie jest jeszcze imponującą usługą, ale wydaje się, że bardzo się starają. Oto moja opinia na temat tego, jak wypadają na tle konkurencji.


ProtonVPN jest pomysłem fizyków z Harvardu, którzy byli za ProtonMail. Powołaniem ProtonMail do sławy jest fakt, że znajdował się w podziemnym bunkrze. ProtonVPN to wirtualna prywatna sieć zaprojektowana w celu zabezpieczenia ruchu sieciowego.

ProtonVPN to usługa ukierunkowana na zapewnienie bezpieczeństwa. Trzeba przyznać, że jest to jedna z niewielu usług VPN, które oferują naprawdę bezpłatną opcję. To dobra usługa. Ale czy kwalifikuje się jako najlepsza sieć VPN? Spójrzmy na kilka czynników, które mogą pomóc nam ustalić odpowiedź.

Przegląd

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Brak zasad rejestrowania
Rozmiar serwera: 3000 serwerów ++
Dystrybucja serwerów: 61 krajów
Wsparcie: Bilet
Torrenting: Ograniczony
Streaming: Ograniczony
Protokół VPN i szyfrowanie: Protokół OpenVPN; Szyfrowanie AES-256
Główna siedziba: Szwajcaria
Cena £: 4 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://protonvpn.com/
Plusy:
 • Serwery są fizycznie bezpieczne
 • Dobra polityka prywatności
 • Klient internetowy jest łatwy w użyciu
 • Przyjazny dla P2P
 • Może zawierać ProtonMail
 • Bezpieczne połączenia rdzenia
Cons:
 • Ograniczone serwery i lokalizacje serwerów
 • Problemy z prędkością serwera
 • Nie wszyscy klienci mają pełny dostęp do funkcji serwera
Cechy:
 • Trzy lokalizacje serwerów z darmową wersją VPN
 • Szyfrowanie AES - 256
 • 2048 - bitowe szyfrowanie klucza RSA
 • HMAC z SHA256 do uwierzytelniania wiadomości
 • Otwórz protokoły VPN
 • Obsługuje PPTP L2TP / IP sec
 • Szwajcarska firma
 • Proton VPNs Secure Core znajduje się 1000 m pod powierzchnią w schronie przeciwatomowym
 • Wyłącznik awaryjny
 • Raport na temat przejrzystości
 • Warrant kanarek

Czy możesz zaufać ProtonVPN??

Przy ustalaniu, czy VPN jest godny zaufania, jednym z pierwszych miejsc, które lubimy, jest polityka prywatności. Omawiając swoją filozofię, ProtonVPN mówi, że są zobowiązani do ochrony prywatności swoich użytkowników. Oznacza to, że zbierają minimalną ilość potrzebnych informacji, aby umożliwić swoim klientom prywatną i anonimową obsługę.

zasady protokołu protonvpnProtonVPN obiecuje nie zbierać żadnych dzienników. W związku z tym zobowiązują się nie udostępniać informacji o twoich połączeniach lub odwiedzanych witrynach.

Przechowują pojedynczy znacznik czasu ostatniej aktywności na koncie logowania. Nie obejmuje to informacji o tym, skąd się logujesz ani jak długo jesteś zalogowany. Jest to standardowa praktyka we wszystkich sieciach VPN. To pozwala im upewnić się, że klienci nie nadużywają swoich usług, ponieważ więcej osób korzysta z VPN niż pozwala na to subskrypcja. Sygnatura czasowa jest nadpisywana przy każdym ponownym połączeniu z serwerem.

Niektórzy zastanawiali się, w jaki sposób ProtonVPN może uniknąć przechowywania danych dziennika, ponieważ jest to obowiązkowe na mocy szwajcarskiego prawa. ProtonVPN szczegółowo wyjaśnił to w swojej polityce prywatności. Od ich bloga jest to, że przepisy, które wymagają przechowywania informacji o logowaniu, dotyczą głównych operatorów telekomunikacyjnych, którymi nie jest ProtonVPN. Nie podlegają zatem tym przepisom.

Czy serwery Proton Mail są bezpieczne??

protonvpn brak logówInni obawiają się, że wiele serwerów ProtonVPN nie znajduje się w Szwajcarii. Zamiast tego znajdują się w krajach takich jak Kanada, Stany Zjednoczone i Chiny, w których wymuszane są takie funkcje, jak rejestrowanie i monitorowanie. Można więc zapytać, jak działają zasady braku dziennika w tej sytuacji. Odpowiedź jest taka, że ​​zasady są takie same, niezależnie od tego, gdzie znajdują się serwery. Według ProtonVPN ich serwery nie przechowują żadnych danych osobowych, więc można bezpiecznie połączyć się z dowolnym krajem, w którym użytkownik chciałby.

ProtonVPN jest otwarty i otwarty, ponieważ wie, czy dany klient jest podłączony do usługi VPN. Ale tak jest w przypadku każdej usługi VPN. W ProtonVPN podoba nam się to, że są wystarczająco odpowiedzialni, aby ujawnić ten fakt. Dla nas to dobra rzecz.

Ponadto fakt, że śledzą sygnatury czasowe prób logowania, jest dobry, ponieważ pozwala im chronić się przed atakami siłowymi. Usługa VPN, która mówi, że nie rejestruje prób logowania, albo kłamie, albo nie jest świadoma bezpieczeństwa.

Po przeanalizowaniu różnych aspektów ich polityki prywatności czujemy, że ProtonVPN jest uczciwy. Są otwarci na to, co będą, a czego nie będą zbierać. Są wspierani przez osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prywatności danych i poważnie podchodzą do ochrony prywatności swoich klientów.

Ponieważ są szwajcarską firmą, nie podlegają przepisom UE. Nie są członkami programów nadzoru Five Eyes ani 14 Eyes prowadzonych przez Stany Zjednoczone. Jednak, jak wspomniano powyżej, Szwajcaria uchwaliła również niektóre przepisy dotyczące nadzoru, które każą nam się zastanowić dwa razy. Przepisy te wymagają od operatorów telekomunikacyjnych przechowywania dzienników połączeń przez 12 miesięcy. Z powodu niejednoznaczności sformułowania można odejść, wierząc, że nie dotyczy to wiadomości e-mail i usług VPN. Taką taktykę stosuje ProtonVPN.

Ceny ProtonVPN

ProtonVPN oferuje cztery różne metody wyceny. Każdy punkt cenowy oferuje opcjonalne rabaty, jeśli płacisz rocznie.

ceny protonvpn

Pierwszy poziom usługi jest bezpłatny. Jest to jednak usługa bardzo ograniczona. Masz dostęp tylko do serwerów w Holandii, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Nie są oferowane żadne dodatkowe funkcje. Jeśli jednak zarejestrujesz się w bezpłatnej usłudze, masz możliwość wypróbowania płatnej usługi przez siedem dni za darmo. To dobra opcja, jeśli chcesz się przekonać, czy usługa ProtonVPN będzie dla Ciebie działać.

Kolejną opcją jest plan podstawowy za 4 USD. Masz dostęp do wszystkich ich serwerów. Możesz podłączyć dwa urządzenia jednocześnie. Szybkość usługi jest wyższa niż w przypadku opcji bezpłatnej, ale nie jest to ich najszybsza prędkość.

Kolejna opcja to 8 USD miesięcznie. Twoje ograniczenie połączenia zostało zwiększone do pięciu urządzeń. Tutaj masz dostęp do ich najwyższej prędkości, ich serwerów torrentowych i ich bezpiecznego rdzenia. Jeśli chodzi o pieniądze, jest to najlepszy plan. Daje ci wszystko, czego potrzebujesz z VPN.

metoda płatności protonvpnOstateczny plan wynosi 24 USD miesięcznie wypłacany raz w roku. Ten plan jest bardzo zbliżony do planu 8 USD, z tym wyjątkiem, że masz również dostęp do ProtonMail.

Możesz zapłacić PayPal lub główną kartą kredytową.

ProtonVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Nie jest to jednak gwarancja pełnego zwrotu pieniędzy. To proporcjonalna gwarancja. Otrzymujesz zwrot pieniędzy tylko za niewykorzystaną część miesiąca. Jeśli korzystasz z usługi przez pięć dni, otrzymasz zwrot za niewykorzystane 25 dni. To szczerze mówiąc, nie jest to dobra polityka refundacji, szczególnie gdy patrzysz na inne usługi, które oferują pełną gwarancję zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań.

Z drugiej strony, zgodnie z warunkami świadczenia usług, ProtonVPN może zapewnić proporcjonalny zwrot swoim klientom, jeśli z jakiegoś powodu ich usługa była niedostępna lub niestabilna. Odbywa się to po złożeniu wniosku przez właściciela konta. Wszystkie zwroty są przetwarzane w ciągu 14 dni od żądania.

Szybkość serwera ProtonVPN

ProtonVPN ma dobre prędkości przy użyciu planu plus. Jest to około 13 do 15 procent wolniejsze niż połączenie niechronione. Im fizycznie jesteś bliżej serwera, tym większe są prędkości.

wynik prędkości protonvpnSprawdzanie połączenia za pomocą ich serwerów plus doprowadziło do nieco większej utraty szybkości połączenia. Spodziewaliśmy się tego jednak ze względu na wyższy poziom szyfrowania. Chociaż nastąpiła pewna utrata prędkości, usługa nadal była wystarczająco szybka, aby korzystać z usług przesyłania strumieniowego online.

Połączenia sieciowe Secure Core miały najniższe prędkości ze wszystkich w serwisie. Należy się tego spodziewać, ponieważ ścieżka dostępu do docelowego serwera VPN jest rozszerzona o wiele przeskoków. Ten dodatkowy środek bezpieczeństwa znacznie wydłuża czas pingowania i wyraźnie zmniejsza prędkość Internetu.

wynik prędkości protonvpn 2Począwszy od podstawowej prędkości zmniejszania szybkości łącza internetowego wynoszącej 28 MB na sekundę, szyfrowane połączenie obniża prędkość do 18,46 MB na sekundę. Mówimy o 35-procentowym spadku prędkości. Zauważyliśmy, że te same wyniki były prawdziwe niezależnie od serwera. Prędkość spadła od 25 do 35 procent. Jest to drastyczna utrata prędkości, ale jest wystarczająco szybka, abyś mógł zająć się swoimi działaniami w Internecie, jeśli chcesz poświęcić prędkość w celu zwiększenia prywatności w Internecie.

wynik prędkości protonvpn 3Dzięki bezpłatnej usłudze VPN zauważysz największy spadek prędkości połączenia. Wynika to z faktu, że usługa zapewnia dostęp do niewielkiej liczby serwerów o niskiej przepustowości, które często są obciążone.

Tutaj zaczęliśmy od podstawowej prędkości pobierania ISP wynoszącej 28,22 MB na sekundę. Spadł do około 15,5 MB na sekundę. Jest to spadek o około 45 procent. Inne prędkości testowe spadły od 30 do 60 procent. W zależności od tego, jak szybkie jest Twoje oryginalne połączenie z usługodawcą internetowym, może to dać zauważalny efekt i wpłynąć na Twoją zdolność do surfowania w Internecie. Zatem wolny wybór nie jest tak naprawdę dobrą opcją dla osób, które rutynowo korzystają z Internetu za pośrednictwem sieci VPN. Jeśli rzadko potrzebujesz bezpiecznego połączenia z Internetem lub masz problemy z pieniędzmi, może to być dla Ciebie dobra opcja.

Zrozumienie opcji bezpiecznego połączenia rdzenia

Jedną z wyższych funkcji usługi jest jej sieć Secure Core. Ta sieć to grupa serwerów zlokalizowanych w Islandii, Szwajcarii i Szwecji. Wszystkie te kraje mają bardzo silne przepisy dotyczące prywatności. Serwery tworzące sieć Secure Core znajdują się w centrach danych o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Te serwery są całkowicie własnością i są kontrolowane przez ProtonVPN. Serwery te są połączone z Internetem za pomocą własnego dedykowanego sieciowego adresu IP.

Umożliwia to użytkownikom pełną ochronę przed zagrożonymi serwerami VPN i krajami, przy mniejszym poszanowaniu prywatności w Internecie, takim jak Chiny. Lub chroni użytkowników przed inwigilacją w krajach takich jak Australia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Jeśli dostawca VPN w kraju takim jak Australia został zmuszony do monitorowania ruchu w sieci VPN, może być w stanie wykorzystać korelacje czasowe jako sposób na atakowanie prywatności użytkownika podczas surfowania w Internecie. Gdy użytkownik jest podłączony do sieci Secure Core, ataki korelacji czasowej prześledzą jedynie sieć Secure Core ProtonVPN. Minimalizuje to prawdopodobieństwo, że organ ścigania lub agencja rządowa będzie w stanie zidentyfikować prawdziwy adres IP użytkownika.

opcja bezpiecznego rdzenia protonvpn

Podstawową ideą jest to, że twoje połączenie zaczyna się od wielu przeskoków za pośrednictwem sieci Secure Core. Następnie wykonuje końcowe połączenie z docelowym serwerem VPN. Jeśli łączysz się z serwerem w Stanach Zjednoczonych za pomocą sieci Secure Core, ruch najpierw przechodzi przez serwer w Islandii lub Szwajcarii, a następnie przechodzi do docelowego docelowego serwera VPN w Stanach Zjednoczonych.

Lokalizacja serwera

lokalizacje serwera protonvpnProtonVPN ma stosunkowo niewielką liczbę lokalizacji serwerów. Przy około 300 jest to o 90 procent mniej niż inne usługi VPN. Na przykład NordVPN ma ponad 4800 serwerów, a Private Internet Access VPN ma ponad 3500 serwerów.

Im więcej serwerów ma firma VPN, tym więcej jest możliwości fałszowania Twojej lokalizacji. Jeśli dużo podróżujesz, chcesz uzyskać dostęp do pobliskiego serwera VPN, ponieważ Twoje połączenie będzie szybsze w porównaniu do tego, który znajduje się w innym kraju lub nawet na innym kontynencie.

ProtonVPN ma 24 lokalizacje serwerów. Na szczęście pracują nad zwiększeniem liczby lokalizacji serwerów.

Są to serwery Secure Core, które służą do dodatkowej ochrony przed zagrożeniami dla punktów końcowych VPN.

Są to standardowe serwery, które służą do zapewniania abonentom połączenia o dużej przepustowości.

Czy zalecamy ProtonVPN?

Chociaż ProtonVPN jest stosunkowo nowy w branży, ma on wiedzę techniczną i wsparcie zespołu stojącego za ProtonMail. W rezultacie ProtonVPN jest bezpieczną siecią VPN. Są dobrą opcją, ale daleko im do bycia w tej samej kategorii, co najlepsze usługi VPN, które sprawdziliśmy.

Ich klient jest łatwy w użyciu w systemie Windows. Sieć Secure Core zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa. Jednak ten wyższy poziom bezpieczeństwa wiąże się z zauważalnym zmniejszeniem prędkości.

Grafika wektorowa 7 dni bezpłatnej wersji próbnejOferują bezpłatną siedmiodniową wersję próbną, w której możesz doświadczyć pełnej mocy VPN. Jeśli jednak ktoś chce użyć ProtonVPN jako bezpłatnej usługi, będzie rozczarowany. Serwery są zwykle nasycone, dlatego prędkość Internetu może zostać zmniejszona nawet o 50 procent.

Mają przyzwoity plan cenowy, a usługa 8 USD plus jest najlepszym wyborem dla twoich pieniędzy. To powiedziawszy, uważamy, że VPN nie ma wielu funkcji, których można oczekiwać od płatnej usługi. Dużym minusem jest dla nas liczba lokalizacji, w których mają serwery VPN. Ponadto w ich obsłudze klienta brakuje opcji czatu na żywo.

Jak powiedzieliśmy, jest to stosunkowo nowa firma. Gdy odwiedzasz ich forum internetowe, widzisz, że aktywnie współpracują z klientami i podejmują kroki w celu poprawy jakości oferowanych usług. Z niecierpliwością czekamy na ponowne sprawdzenie tego produktu i zobaczenie dokonanych przez niego ulepszeń. Ale na razie uważamy, że ta usługa nie jest warta pieniędzy.

Usługa VPN warta swojej ceny - NordVPN

Czy potrzebujesz usługi VPN, która zapewnia wysokiej jakości usługę za uczciwą cenę? Polecamy NordVPN.

NordVPN ma tysiące serwerów rozmieszczonych w 61 krajach na 6 z 7 kontynentów. Mają jasne zasady braku rejestrowania i zapewniają najlepszą obsługę klienta, jaką widzieliśmy.

NordVPN jest łatwy w użyciu i odzwierciedla zobowiązanie firmy do stawiania prywatności swoich klientów na pierwszym miejscu. Nie ma żadnych ukrytych opłat ani klauzul. Możesz chronić wiele urządzeń za pomocą tylko jednej subskrypcji.

Ponieważ znajdują się w Panamie, jesteś chroniony przed szeregiem rządowych programów inwigilacyjnych, które zagrażają twojej prywatności.

 • NordVPN ma fantastyczną obsługę klienta i oferuje 24/7 czat na żywo
 • NordVPN pozwala na torrentowanie za pomocą specjalnych serwerów
 • NordVPN ma plany od 11,95 USD miesięcznie do już od 2,99 USD miesięcznie
 • Większość serwerów NordVPN może ominąć treści ograniczone geograficznie, takie jak Netflix

Z NordVPN, dostajesz to, za co płacisz.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me