Przegląd tarczy Hotspot: szybka sieć VPN z problemami bezpieczeństwa i prywatności

Ta firma cierpi z powodu zawstydzającej ilości wycieków. To jest wyciek DNS. Jeśli prywatność w Internecie jest nisko na liście priorytetów, może to nie stanowić problemu.

Jeśli kradzież myśli o twoich prywatnych danych online - w tym transakcjach finansowych, historii wyszukiwania w Internecie, e-mailach itp. - wywołuje u ciebie mdłości, być może nadszedł czas na wirtualną sieć prywatną (VPN).

Tam są około stu bilionów usługi do wyboru, a my sprawdzamy je wszystkie pojedynczo.

Nasza recenzja Hotspot Shield pokaże, czy ta wirtualna sieć prywatna, używana przez ponad 600 milionów ludzi na całym świecie, może pomóc ci przejąć kontrolę nad swoją prywatnością i chronić twoją tożsamość.


Przegląd

AnchorFree's Hotspot Shield to szeroko stosowana usługa VPN, która oferuje bezpłatne konto oraz usługę płatną.

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Brak zasad rejestrowania
Rozmiar serwera: Ponad 2500 serwerów
Dystrybucja serwerów: 27 krajów
Wsparcie: System biletów
Torrenting: Dozwolony
Streaming: Bardzo limitowany
Protokół VPN i szyfrowanie: Katapulta Hydra; 128-bitowe szyfrowanie AES i 256-bitowe szyfrowanie AES
Główna siedziba: USA
Cena £: 7,99 € / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://hotspotshield.com
prywatność VPNPlusy Hotspot Shield:
 • Szybkie prędkości pobierania
 • Niska cena
 • Siedmiodniowy bezpłatny okres próbny
Wady Hotspot Shield:
 • Ograniczone lokalizacje serwerów
 • Ograniczone opcje konfiguracji
 • Brak możliwości połączenia z serwisami streamingowymi, takimi jak Netflix i Hulu, spoza Stanów Zjednoczonych
Funkcje dostępne w ramach subskrypcji Elite:
 • Serwery w 25 krajach
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Wyłącznik awaryjny
 • Automatyczne połączenie ochrony Wi-Fi
 • IPv6 i komunikacja internetowa w czasie rzeczywistym
 • Podłącz pięć urządzeń jednocześnie
 • Blokowanie reklam, blokowanie plików cookie, blokowanie modułu śledzącego
 • Podział tunelowania
 • Ulepszona technologia protokołu transportu
 • Dozwolone połączenia peer-to-peer
 • Nieograniczona ilość danych i nieograniczona przepustowość dzięki subskrypcji Elite
 • Dostępnych jest wiele języków

Czy można zaufać Hotspot Shield??

HotSpot Shield szczyci się tym, że oferuje użytkownikom prywatność, anonimowość i zaufanie. Istnieją jednak liczba obszarów budzących obawy może to spowodować, że osoba, która jest szczera w kwestii bezpieczeństwa, przemyśli dwa razy przed skorzystaniem z tej usługi.

powiadomienie e-mail na telefonie komórkowymPodczas rejestracji w usłudze Hotspot Shield prosi o adres e-mail i hasło. Jest to standardowa taryfa dla większości usług VPN. Tarcza Hotspot umożliwia użytkownikom wprowadzanie słabych haseł i nie zachęca użytkowników do korzystania z bezpieczniejszych haseł.

Na Twój adres e-mail wysyłana jest weryfikacja potwierdzająca, że ​​jesteś właścicielem tego adresu e-mail przed udzieleniem Ci dostępu do pulpitu nawigacyjnego Hotspot Shield.

Hotspot Shield akceptuje płatności kartą kredytową, PayPal, a także szereg innych systemów płatności. Jest brak możliwości dokonywania anonimowych płatności lub płatności częściowo anonimowych przy użyciu gotówki lub kryptowalut, takich jak BitCoin. Istnieje jednak możliwość korzystania z kart podarunkowych, w tym kart Target, Best Buy i Starbucks.

płatność Hotspotshield

Polityka prywatności Hotspot Shield mówi, że nie będą długo przechowywać Twojego adresu IP. Gromadzą jednak dane na temat odwiedzanych witryn i używanych aplikacji. AnchorFree, spółka macierzysta odpowiedzialna za Hotspot Shield, twierdzi, że informacje te są gromadzone wyłącznie w celach analitycznych i rozwiązywania problemów. Oświadczają, że gromadzone informacje nie są wykorzystywane do identyfikacji użytkownika. Może to być wystarczające dla niektórych użytkowników. Jeśli jednak zależy Ci na prywatności, Hotspot Shield może nie być dla Ciebie odpowiednią opcją.

Hotspot Shield zbiera informacje, takie jak używana wersja systemu operacyjnego, używana przeglądarka, informacje o sieci komórkowej, a także sprzęt, którego używasz. Hotspot Shield mówi, że te informacje nigdy nie są z tobą kojarzone i są wykorzystywane wyłącznie do celów analitycznych.

Osoby korzystające z darmowej wersji są narażone na ryzyko wycieku danych osobowych do reklamodawców. Wersja Premium Hotspot Shield nie wiąże się z tym ryzykiem. Warto jednak o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli korzystasz z usługi reklamowej i chcesz zachować prywatność.

Centrum Demokracji i Technologii złożyło skargę do FTC, stwierdzając, że Hotspot Shield, wbrew ich obietnicom, gromadzi dane użytkownika. Robią to poprzez aktywne wstrzykiwanie kodu JavaScript w celach reklamowych. Następnie przechwytują ruch i przekierowują użytkowników do określonych witryn e-commerce.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności Hotspot Shield i przejrzeniu ich historii będziesz musiał ustalić, czy poziom bezpieczeństwa, jaki oferują, jest wystarczający, abyś im zaufał. Jeśli Twoim głównym celem jest szyfrowanie przeglądania, abyś mógł bezpiecznie surfować bez względu na to, gdzie jesteś Tarcza Hotspot to właściwa odpowiedź dla Ciebie.

Gdzie znajdują się serwery Shield Hotspot Shield?

Przegląd tarczy Hotspot: szybka sieć VPN z problemami bezpieczeństwa i prywatnościHotspot Shield ma więcej niż 2500 serwerów w 27 krajach. Usługa Hotspot Shield Elite to niezawodna i szybka usługa. Daje użytkownikom dostęp do wielu dobrze zaszyfrowanych adresów IP. Usługa dobrze ukrywa przesyłane dane.

Hotspot Shield ma wiele serwerów w Stanach Zjednoczonych. Lokalizacja serwerów i adres IP nie są jednak dostarczane przez usługę. Członkowie Hotspot Shield Elite mają zapewnioną nieograniczoną przepustowość, mogą jednak napotkać ograniczenia wynikające z zasad swojego dostawcy usług internetowych. Należy pamiętać, że szybkość korzystania z usługi internetowej podczas korzystania z Hotspot Shield zależy częściowo od faktycznej lokalizacji usługi internetowej.

Czy Hotspot Shield jest łatwy w użyciu?

Hotspot Shield zaprojektował swoje usługi tak, aby były proste i łatwe w użyciu. Możesz zmienić swoją lokalizację jednym kliknięciem przycisku, możesz połączyć się z systemem i zmienić swoją lokalizację w razie potrzeby. System wyraźnie pokazuje, kiedy jesteś chroniony, a kiedy nie.

Po połączeniu zobaczysz ekran pokazujący Twój czas, przepustowość, wirtualny adres IP i aktualną lokalizację. które możesz zmienić.

test połączenia z punktem aktywnym

Gdy spojrzysz w lewy górny róg, zobaczysz składane menu. Po kliknięciu tego menu można wybrać tylko kilka elementów. Możesz dostosować sposób działania aplikacji. Na przykład możesz wybrać, czy chcesz, aby aplikacja uruchamiała się automatycznie po uruchomieniu systemu operacyjnego, czy chcesz włączyć przełącznik Kill, czy też chcesz włączyć lub wyłączyć wyciek IP.

Wdrożeni Shield Hotspot Shield:
 • 128-bitowe szyfrowanie AES
 • 256-bitowe szyfrowanie AES
 • Katapultowy protokół Hydra do kompresji danych

Jak szybka jest tarcza Hotspot?

AV - Test przeprowadził niezależne badanie, w którym ocenił bezpieczeństwo, szybkość i wydajność VPN i porównał Hotspot Shield Elite z konkurencją.

Tabela wyników opóźnienia VPN

Test sprawdził opóźnienie różnych usług VPN. Opóźnienie to czas, jaki zajmuje pakiet danych, aby dotrzeć do serwera. Oczywiście im bardziej użytkownik i serwer są od siebie oddaleni, tym większe są opóźnienia. Im niższe opóźnienie, tym szybsze połączenie i tym szybsze postrzegane połączenie.

Powyższy wykres przedstawia średnie opóźnienie na tydzień dla różnych sieci VPN. Ponieważ połączenia szyfrowane SSL i połączenia nieszyfrowane nie wykazały dużej różnicy w opóźnieniu, średnie zostały połączone, zapewniając ogólny wynik.

Aby stworzyć równe przypadki testowe dla wszystkich produktów, serwery VPN zostały ręcznie wybrane, aby były takie same we wszystkich produktach. Wybrzeża Zachodnie wybrano do VPN w Stanach Zjednoczonych, a Wielka Brytania do VPN w UE. W tym teście uwzględniono różne czynniki. Na przykład mieliby użytkownika z UE łączącego się z innym użytkownikiem z UE za pośrednictwem amerykańskiego serwera VPN. Oznaczało to, że połączenie musiałoby dwukrotnie przekroczyć Atlantyk.

Jak widać, najszybsza sieć VPN zajęła prawie dwa razy więcej czasu na dotarcie do wyznaczonego serwera niż serwer referencyjny, który nie był podłączony do sieci VPN. Hotspot Shield Elite pojawił się w mgnieniu oka, dzięki czemu jest jedną z najszybszych dostępnych usług VPN.

Prędkość strumienia

To samo badanie wykazało, że Hotspot Shield Elite ma dobry współczynnik transferu. To sprawia, że ​​jest to dobra opcja dla osób, które chcą cieszyć się czystym, płynnym przesyłaniem strumieniowym. Gdy spojrzysz na prędkość strumienia w kilobajtach na sekundę, zauważysz, że Hotspot Shield Elite jest tylko nieznacznie wolniejszy niż prędkość odniesienia, która nie była podłączona do VPN.

Tabela wyników prędkości strumienia VPN

Prędkość torrenta

Popularnym zastosowaniem VPN jest ukrywanie swojej tożsamości podczas korzystania z usług peer-to-peer. Istnieje wiele powodów, aby to zrobić. Niektórzy dostawcy usług internetowych ograniczą protokół torrenta lub całkowicie go zablokują. Inni mogą obawiać się, że otrzymają zawiadomienia z powodu naruszenia praw posiadaczy praw własności intelektualnej. Torrent może być trudny i mieć przyzwoitą prędkość pobierania. Przeczytaj nasze VPN do torrentowania.

Tabela wyników prędkości torrentów VPN

Jak pokazuje powyższy wykres, Hotspot Shield Elite jest około 20 procent szybszy niż kolejna grupa produktów.

Łącze w dół

Szybkość pobierania ma bezpośredni wpływ na szybkość przesyłania treści z Internetu do urządzenia. Jest to najważniejszy czynnik przy określaniu wydajności VPN. Wpływa bezpośrednio na szybkość otwierania stron internetowych, pobierania treści itp.

Tabela wyników łącza w dół VPN

Jak wyraźnie widać na wykresie, testy połączeń, które zostały uruchomione z Hotspot Shield Elite, zostały ocenione jako najlepsze VPN z prędkością, która była o około jedną trzecią wolniejsza niż wartość odniesienia, do której nie podłączono VPN.

Uplink

Szybkość łącza zwrotnego to prędkość, z jaką dane są wysyłane od użytkownika do serwerów w celu umieszczenia w Internecie. Ta prędkość określa szybkość dostępu do usług w chmurze, przesyłania kopii zapasowych lub serwerów hosta lub udostępniania informacji, które chcesz opublikować w mediach społecznościowych.

Tabela wyników połączenia w górę VPN

Czy Hotspot Shield działa z Netflix?

Netflix nie powiodło sięJednym z głównych powodów, dla których ludzie szukają sieci VPN, zwłaszcza jeśli mieszkają poza Stanami Zjednoczonymi lub Wielką Brytanią, jest uzyskanie dostępu do transmisji strumieniowych premium, takich jak Netflix.

Testowaliśmy Hotspot Shield i byliśmy nie można połączyć się z Netflix. Wielokrotnie otrzymaliśmy przerażający ekran błędu serwera proxy Netflix.

Oznacza to, że Netflix był w stanie wykryć naszą sieć VPN i uniemożliwił nam dostęp do ich usług.

cennik

Hotspot Shield oferuje szereg opcji cenowych, począwszy od planu z miesiąca na miesiąc, który kosztuje 12,99 USD miesięcznie, aż do ich trzyletniego planu, który kosztuje 3,49 USD miesięcznie. To sprawia, że ​​Hotspot Shield jedna z droższych sieci VPN na rynku.

Jedyną różnicą między tym, co otrzymujesz za każdy abonament, jest czas korzystania z VPN Hotspot Shield. Poniżej znajduje się najnowszy podział ich cen.

ceny hotspotshield

Ich ceny są dość proste. Nie ma żadnych ukrytych opłat, możesz uzyskać dostęp do VPN chwilę po zapłaceniu za to i nie ma próby, aby cię sprzedać. Dodatkowo, jeśli nie będziesz zadowolony z usługi przez pierwsze siedem dni, możesz łatwo zrezygnować za darmo. Jeśli przed upływem 45 dni nie będziesz zadowolony z usługi, zwrócą Ci w całości twoje pieniądze. Nie ma żadnych pytań. Ułatwiają zwrot pieniędzy swoim klientom.

Obsługa klienta

operatorzy czatuDla nas jest to jeden obszar, w którym Tarcza Hotspot zdecydowanie poprawiła się z czasem. Nie tak dawno temu jedyną dostępną opcją składania reklamacji był bilet pomocy technicznej. Hotspot Shield miał wątpliwą reputację, jeśli chodzi o szybkość i wydajność, z jaką reagowali na zgłoszenia do pomocy technicznej.

Teraz mają czat na żywo. Użyliśmy go wiele razy, aby zadać różne pytania, i otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pytania w ciągu kilku sekund od postawienia pytań. Odpowiedzi były szczere, bezpośrednie i na temat.

Oprócz czatu na żywo, Hotspot Shield ma także wiele blogów, artykułów i często zadawanych pytań, które mają pouczyć użytkowników o tym, jak najlepiej wykorzystać ich produkt.

Czy Hotspot Shield jest wart swojej ceny?

Możliwie. Jak widać w naszych recenzjach, oferują one wyjątkowo szybkie prędkości, usprawnioną i przejrzystą obsługę oraz szereg funkcji. Biorąc to pod uwagę, jeśli głównym powodem zakupu VPN jest ochrona prywatności podczas nawigacji w sieci, ta firma może nie być dla Ciebie odpowiednią opcją.

Były liczba wątpliwych działań z udziałem tej firmy oraz ich zdolność lub chęć ochrony prywatności swoich klientów. Rejestrują informacje, a ich polityka prywatności jest celowo dwuznaczna, co sprawia, że ​​dalej kwestionujemy ich zaangażowanie w ochronę prywatności klienta.

Hotspot Shield ukryje twój adres IP. Jednak cierpi z powodu wycieków DNS, które mogą potencjalnie zagrozić Twojej prywatności. To przyzwoita opcja z mnóstwem potencjału. Istnieją jednak inne opcje, które mają tę samą cenę lub są tańsze (pomyśl NordVPN), które naszym zdaniem lepiej pasują do rachunku.

Oceniamy Hotspot Shield trzy z pięciu gwiazdek.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me