Przegląd VPN bez ograniczeń – dlaczego tak naprawdę jest bardzo ograniczony

Co oznacza słowo nieograniczony? Cóż, możesz korzystać z VPN Unlimited przez całe życie za jedyne 200 USD. To jest dla nas dość nieograniczone.

VPN nieograniczone logo

Sieć VPN powinna być kluczowym elementem niemal każdego użytkownika online. Gdy VPN Unlimited po raz pierwszy został uruchomiony, tak naprawdę nie spełniał tego, czego chcielibyśmy od VPN.

Z wersją 5.0 na pewno poprawiony pod względem szybkości, czasu działania serwera i doświadczenia aplikacji. To fantastyczny znak od każdej firmy, ponieważ pokazuje, że prawdopodobnie będą się dalej poprawiać.

Obecna wersja usługi Cię nie zaskoczy, ale oferuje prawie wszystko, czego potrzebujesz z VPN. Ma new przełącznik zabicia i jest świetna platforma dostępu do treści przesyłanych strumieniowo. Jego prędkości nie wysadzą cię z wody, ale kto wie, może tym razem w przyszłym roku będzie to najszybsza sieć VPN.


Usługa zdecydowanie pokazuje największą chęć poprawy w porównaniu z dziesiątkami innych usług VPN.

Więcej informacji o VPN Unlimited

Programy Five Eyes

VPN Unlimited to produkt amerykańskiej firmy KeepSolid Inc., a usługa została uruchomiona w 2013 roku. Jak dobrze wiadomo w niektórych sektorach społeczności internetowej, USA są częścią sojuszy bezpieczeństwa Five Eyes z partnerzy tacy jak Kanada, Australia, Wielka Brytania i Nowa Zelandia. W związku z tym USA nie są uważane za jeden z najkorzystniejszych krajów, w których można oprzeć działalność VPN.

Jest tak, ponieważ uczestnictwo w sieci Five Eyes umożliwia zasadniczo innym narodom członkowskim szpiegować obywateli innych państw, które wyraziły zgodę. Może to być wygodne dla krajów omijać własne przepisy prawne przeciwko szpiegowaniu obywateli ponieważ inny kraj prowadzi faktyczny nadzór, a następnie przekazuje informacje.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych nie ma przepisów, które zmusiłyby usługę VPN do rejestrowania danych, ale gdyby kiedykolwiek był taki kraj, byłyby to Stany Zjednoczone.

Jeśli szukasz VPN, prawdopodobnie stawiasz na bezpieczeństwo, prywatność i anonimowość w Internecie. W związku z tym: Dostawca VPN z siedzibą w USA może nie być najlepszym wyborem.

Zasady rejestrowania, które nie są wystarczające

Jedną z rzeczy, których większość użytkowników nie chce, gdy korzystają z VPN, jest ktoś, kto śledzi, gdzie był i co robił online. Dostawca usług internetowych (ISP) zwykle prowadzi obszerne zapisy ruchu internetowego wszystkich użytkowników. Dane te mogą być wrażliwe, a jeśli dostaną się w niepowołane ręce, mogą siać spustoszenie.

Sieci VPN powinny być inne. Dlatego większość dostawców VPN twierdzi, że ma zasadę „bez logowania”. „Brak logowania” oznacza, że ​​nikt nie przechowuje istotnych danych, takich jak odwiedzane strony internetowe, z kim rozmawiasz online i co możesz zrobić z czasem spędzonym w Internecie.

przeglądać anonimowo

Niestety wiele z tych zasad dotyczących „braku rejestrowania” nie jest tak prostych, jak chcieliby firmy. Zasady rejestrowania VPN Unlimited z pewnością należą do tej kategorii.

Niektóre z ich rejestrowania wydają się odnosić do próby zapewnienia lepszej wydajności dla użytkowników. Na przykład firma monitoruje liczbę osób uzyskujących dostęp do swoich serwerów, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów i zapewnić bezpieczeństwo operacji. Ponadto odnotowują, ile kliknięć wykonują użytkownicy podczas korzystania z oprogramowania VPN w celu ulepszenia interfejsu. Nie jest to szczególnie kłopotliwe, ale reszta ich zasad logowania może być.

Zgodnie z ich zasadami firma nie gromadzi i nie zachowuje działań użytkowników, gdy klienci korzystają z VPN. Jednak firma prowadzi rejestr danych dotyczących daty każdej sesji i całkowitej ilości ruchu internetowego, który ma miejsce podczas tych sesji. Polityka firmy stanowi również, że szyfruje i przechowuje dane o urządzeniach, które klienci powiązali z ich kontem VPN, ponieważ można podłączyć tylko pewną liczbę urządzeń.

VPN Unlimited twierdzi, że angażuje się w tego rodzaju rejestrowanie wyłącznie w celu zapewnienia „szczegółowych informacji przeznaczonych wyłącznie dla każdego konkretnego użytkownika”. Ten niejasno określony cel może podnieść czerwoną flagę dla niektórych użytkowników, szczególnie ci, którzy chcą tylko najlepszej ochrony, jeśli chodzi o anonimowość i prywatność w Internecie.

Jest VPN Unlimited Secure?

Niestety ludzie, którzy polegają na VPN Unlimited, aby oferować im anonimowość online, mogą cieszyć się fałszywym poczuciem bezpieczeństwa. Obszerne testy wielu serwerów firmy wykazały obfite wycieki.

Nawet jeśli użytkownik ma włączone wszystkie ustawienia zabezpieczeń i prywatności w swoim systemie, nadal mogą wystąpić wycieki. VPN powinien zapobiegać tym wyciekom.VPN nieograniczone szyfrowanie

Testy wykazały jednak, że użytkownicy VPN Unlimited mogą być narażeni na wycieki WebRTC, DNS i IPv6. Te wycieki występują pomimo silnego szyfrowania.

VPN Unlimited wykorzystuje szyfrowanie AES-256 z OpenVPN, który jest obecnie prawie złotym standardem. To jest wybrana metoda szyfrowania dla agencji rządowych na całym świecie, więc jest to pozytywna rzecz dla użytkowników VPN Unlimited. Jednak te wycieki stanowią stały problem.

KeepSolid Wise

keepolid dns firewall

KeepSolid Wise to rozszerzenie, które klienci mogą dodać do swojej usługi VPN, jeśli chcą ominąć szczególnie restrykcyjne protokoły rządowe. W państwach totalitarnych rządy często zabraniają korzystania z VPN. Gdy odkryją osobę korzystającą z jednej z tych usług, mogą zakłócać działanie usługi lub uniemożliwić użytkownikowi dostęp do Internetu.

KeepSolid Wise został zaprojektowany tak, aby połączenie VPN wyglądało jak zwykłe połączenie dla każdego, kto może monitorować ruch internetowy. To rozszerzenie jest dostępne tylko w systemach Linux, Android, Windows i iOS. Użytkownicy komputerów Mac nie mogą na razie z tego skorzystać.

Czy VPN Unlimited ma funkcję Kill Switch?

VPN nieograniczony przełącznik zabicia Androida

Jeszcze nie tak dawno VPN Unlimited nie oferował funkcji „kill switch”. Jest to ważne, ponieważ przełącznik „zabicia” jest zabezpieczeniem przed awarią, który zapewnia, że ​​użytkownicy nie będą niepotrzebnie narażać się na działanie w Internecie.

Zasadniczo, jeśli połączenie VPN ulegnie awarii lub stanie się niedostępne podczas sesji przeglądania, sesja ta zostanie automatycznie przerwana przez przełącznik „zabicia”.

Niedawno VPN Unlimited naprawił ten deficyt w swoich usługach przez dodając funkcję Kill Switch.

VPN Unlimited jest teraz niezawodny

W przeszłości testy wykazały, że rzadko było łatwo połączyć się z VPN Unlimited. Wydawało się, że tak się dzieje bez względu na to, z których testerów serwerów próbowano skorzystać. Klient systemu Windows wydaje się być szczególnie podatny na tę awarię. W nowej wersji oprogramowania sytuacja uległa całkowitej zmianie.

Trochę serwery wydawały się po prostu losowo niedostępne. Teraz są one bardzo wyraźnie określone, gdy są dostępne, a kiedy niedostępne. W naszych najnowszych testach próbowaliśmy połączyć się z każdym serwerem i nie mieliśmy problemów.

Gdy użytkownicy mogą się łączyć, pojawia się wiele raportów o utracie połączenia frustrująco często. Niektórzy klienci twierdzą, że muszą kilkakrotnie ponownie uruchomić komputer, aby ponownie się połączyć, w wyniku czego niektóre Zmarnowane 30 do 45 minut próbując po prostu bezpiecznie dostać się do Internetu.

Mówimy tym użytkownikom, aby spróbowali po raz kolejny VPN, jeśli chcą. Rozumiemy jednak, że jeśli spłonąłeś w przeszłości, po co spróbuj ponownie? Przy tak wielu dobrych sieciach VPN klienci ci prawdopodobnie znaleźli alternatywę.

Nie pozwól, by te recenzje Cię zniechęciły, jeśli jesteś nowym użytkownikiem VPN, ponieważ VPN bez ograniczeń zdecydowanie rozwiązał te problemy.

Ograniczające zasady dotyczące urządzeń

Podobnie jak wielu innych dostawców VPN, VPN Unlimited nakłada ograniczenia na liczbę urządzeń, które użytkownicy mogą połączyć z usługą. Obecnie firma umożliwia każdemu użytkownikowi podłączenie maksymalnie pięciu urządzeń do sieci VPN.

VPN nieograniczony limit urządzeńNie wydaje się to wadą, dopóki nie przyjrzysz się bliżej, w jaki sposób VPN Unlimited zmusza Cię do ograniczenia urządzeń używanych w związku z ich usługami. Podczas gdy inne firmy nakładają ograniczenia na liczbę urządzeń, które można jednocześnie połączyć z ich siecią VPN, firma ta zapewnia każdemu klientowi pięć miejsc, z których każde jest przypisane do konkretnego urządzenia. Jeśli spróbujesz zalogować się za pomocą innego urządzenia, które nie jest przypisane do jednego z tych gniazd, nie będziesz w stanie się zalogować.

Możesz zalogować się na autoryzowanym urządzeniu, usunąć jedno z pozostałych urządzeń, a następnie dodać nowe urządzenie, ale to dużo pracy. Powód całej tej komplikacji staje się przejrzysty, gdy zdasz sobie sprawę, że możesz dodać dodatkowe urządzenia do swojego konta za dodatkowe miesięczne opłaty. Duże rodziny lub firmy korzystające z VPN mogą być zainteresowane dodaniem dodatkowych urządzeń, ale ta funkcja jest mało widoczna dla większości ludzi.

Średnia prędkość

Niezależnie od tego, czy przesyłasz, pobierasz czy po prostu przeglądasz, prędkość ma znaczenie i właśnie tam VPN Unlimited jest średni. Znajduje się w samym środku zestawu pozostałych testowanych sieci VPN. W porównaniu do innych dostawców VPN, ten może być tego wart, jeśli podoba ci się interfejs.

Serwer w Mediolanie we Włoszech przetestował około 60 Mb / s na naszym połączeniu 100 Mb / s. To dobrze, ale wydaje się, że jest to najlepsze, co VPN Unlimited może zdobyć. Serwer w Nowym Jorku zarządzał zaledwie 25 Mbps podczas pobierania. Znowu nie świetne, ale nie jest najgorsze. Prędkości przesyłania były znacznie wolniejsze, ale jest to norma, jeśli chodzi o VPN.

wynik nieograniczonej prędkości VPN

Serwer w Hongkongu był równie średni - pobierał około 30 Mb / s, a ładował około 12 Mb / s. Nie trzeba dodawać, że jeśli szukasz niewiarygodnie szybkich wysyłek i pobrań, lepiej byłoby znaleźć najlepszą VPN dla swoich potrzeb.

Czy usługa Netflix jest dostępna podczas korzystania z VPN Unlimited??

Funkcja Netflix KeepSolid

Netflix może, ale nie musi być dostępny przez VPN Unlimited, w zależności od serwera wybranego przez użytkownika. Jest to normalne w przypadku sieci VPN i ta usługa ma dedykowane sieci VPN Netflix, które działały za każdym razem, gdy je wypróbowaliśmy.

Inne serwery są bardziej trafione i chybione. Na przykład wydaje się, że serwery firmy w Holandii i Hampshire w Wielkiej Brytanii blokują dostęp do serwisu Netflix. Z drugiej strony, serwer znajdujący się w amerykańskim stanie Kalifornia i inny znaleziony w Kanadzie, mogli połączyć się z Netflix.

Jeśli Netflix znajduje się na twojej liście „obowiązkowych” dla dostawcy VPN, jest to o wiele lepsze niż inne opcje.

Czy mogę korzystać z witryn Torrent z VPN Unlimited?

BitTorrent i inne formy udostępniania plików nie są powszechnie dostępne za pośrednictwem VPN Unlimited. Firma stwierdza w swoich zasadach, że jej głównym celem jest zapewnienie prywatności użytkownika, a nie pobieranie torrentów.

To powiedziawszy, VPN Unlimited umożliwia korzystanie z witryn torrentowych na niektórych serwerach. Należą do nich serwer w Kalifornii w USA, Ontario w Kanadzie oraz serwery we Francji, Luksemburgu i Rumunii. Biorąc pod uwagę ogólną zawodność usługi, ci, którzy chcą korzystać z witryn torrentowych z dowolną regularnością, prawdopodobnie będą musieli szukać gdzie indziej.

Liczba serwerów i lokalizacji

VPN-Unlimited-LocationsVPN Unlimited oferuje około 400 serwerów w 70 lokalizacjach. W przeciwieństwie do wielu innych dostawców VPN, lokalizacje te obejmują Afrykę, Turcję i Amerykę Południową. Inni konkurenci na rynku oferują więcej, jeśli chodzi o liczbę serwerów i różnorodność lokalizacji.

KeepSolid, spółka macierzysta VPN Unlimited, nie ujawnia, ile serwerów to serwery fizyczne, a ile serwerów wirtualnych. Może to stanowić problem dla niektórych użytkowników, którzy obawiają się o najwyższe bezpieczeństwo swoich danych. Inni dostawcy VPN są znacznie bardziej transparentni niż VPN Unlimited, jeśli chodzi o korzystanie z serwerów wirtualnych, które mogą być umieszczone w jednym miejscu, ale sygnalizują, że znajdują się w innym. Przeczytaj więcej o najlepszych VPNach do torrentowania tutaj.

Obsługa klienta VPN bez ograniczeń

Jednym z obszarów, w których VPN unlimited wydaje się działać wyjątkowo dobrze, jest obsługa klienta. Chociaż nie mają funkcji czatu na żywo, umożliwiają komunikację z personelem pomocy technicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Wydaje się, że większość ludzi reaguje stosunkowo skutecznie w ciągu 20 minut lub pół godziny. Jednym z potencjalnych minusów działu obsługi klienta jest to, że tak się wydaje położony na Ukrainie. To może zrobić dla niektórych bariery językowe.

Ile kosztuje nieograniczony koszt VPN?

Klienci, którzy wolą konfigurację zgodnie z rzeczywistym użyciem, docenią abonament miesięczny za 9,99 USD.

VPN nieograniczona cena

Jeden rok usługi można opłacić z góry, kosztem pięciu dolarów miesięcznie. Lepszym rozwiązaniem jest plan trzyletni, który kosztuje 99,99 USD. Abonament „Lifetime” jest dostępny za około 200 USD, ale jest to zalecane tylko dla tych, którzy są pewni, że VPN Unlimited jest dla nich odpowiedni.

Czy powinienem wybrać VPN bez ograniczeń??

To zależy. Jeśli potrzebujesz przypomnienia o tym, co właśnie przeczytałeś, ma kilka wycieki bezpieczeństwa i Średnia prędkość. Jeśli priorytetem jest oglądanie Netflix jako głównego zadania VPN, to zdecydowanie skorzystaj z VPN Unlimited.

Przez wiele lat sprawdziliśmy tak wiele sieci VPN i przetestowaliśmy je prawie stu różnych dostawców VPN. W tym momencie możemy powiedzieć - z absolutną pewnością - że istnieje kilka dobrych, z których możesz wybierać NordVPN i Surfshark. Wszystko zależy od tego, co jest dla Ciebie ważne. Jeśli potrzebujesz dobrej listy na początek, sprawdź najlepsze sieci VPN na 2020 r. Wystarczy przejrzeć opcje i nie będziesz rozczarowany tym, co znajdziesz.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me