Przegląd VPN prywatnego tunelu – czy naprawdę warto?

VPN, który uczciwie obciąża swoich klientów? Czy to naprawdę może być prawda??

To pytanie zacząłem rozważać po pierwszym usłyszeniu o Private Tunnel VPN. Najdłużej szukałem sieci VPN, które oferowałyby nieograniczoną ilość danych, ponieważ myślę, że jako konsumenci jesteśmy przekonani, że słowa takie jak „nieograniczony” i „brak ograniczeń” są oznaką, że otrzymujemy więcej pieniędzy.

Ale potem usłyszałem o unikalnych praktykach rozliczeniowych Private Tunnel i zacząłem się zastanawiać, czy „nieograniczony” to tak naprawdę wszystko, czego potrzeba.

Ale potem usłyszałem o unikalnych praktykach rozliczeniowych Private Tunnel i zacząłem się zastanawiać, czy „nieograniczony” to tak naprawdę wszystko, czego potrzeba.


Wyjaśniając: Private Tunnel, komercyjne wydzielenie technologii OpenVPN, pobiera opłaty tylko za używane dane. A nawet nowicjusze, którzy zdecydują się wypróbować ich bezpłatny okres próbny, otrzymują aż 2 koncerty.

Być może pytasz: „Co to za haczyk?”

Zadałem to samo, zanim sam je przetestowałem.

W tej recenzji podzielę się wynikami mojego testu prędkości na temat ich usług, ich łatwości użytkowania, oceny, którą oceniam dla ich obsługi klienta i mojego ogólnego doświadczenia z tą siecią VPN.

Ale zanim przejdziemy do tego, oto małe tło na temat Private Tunnel i ludzi stojących za tą wspaniałą usługą VPN najwyższego poziomu.

Omówienie Private Tunnel VPN

Funkcje Informacje
Użyteczność: Bardzo łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Drobne rejestrowanie
Rozmiar serwera: Serwery 50 ++
Dystrybucja serwerów: 12 krajów
Wsparcie: System biletów
Torrenting: Nie dozwolony
Streaming: Nie dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie: Protokół OpenVPN; 128-bitowe szyfrowanie AES-GCM
Główna siedziba: Kalifornia, USA
Cena £: 6 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://www.privatetunnel.com/

Tło prywatnego tunelu

Private Tunnel jest pomysłem Jamesa Yohana i Francisa Dinha, założycieli OpenVPN Technologies, Inc., kalifornijskiej firmy integrującej pakiet najnowocześniejszych technologii sieciowych i oprogramowania.

Oni mają ponad 3,6 miliona klientów i wciąż rośnie.

Ich strona internetowa ma czysty, profesjonalny wygląd, a ich oprogramowanie ma prosty, łatwy do zrozumienia interfejs.

Ich strona odważnie twierdzi, że codziennie zapobiega milionowi zagrożeń cybernetycznych. Chociaż byłoby to dla nich trudne do udowodnienia publicznie bez prowadzenia jakiejś ewidencji blokowanych przez nich zagrożeń - a zatem prowadzenia dzienników Twojej aktywności online - wydaje się to całkiem możliwe.

W końcu to szalony, szalony świat, w którym żyjemy obecnie, w którym cyberataki zagrażają wszystkim, od banków i instytucji rządowych po prywatnych obywateli.

Jak widzieliśmy w październiku 2017 r., Nawet nasze mamy i tatusiowie są celem cyberprzestępców. Żadne włączenie nie jest bezpieczne… przynajmniej nie, jeśli nie zaczną używać VPN.

Prywatny tunel wygląda i brzmi legalnie, ale wszyscy wiemy, że wygląd może wprowadzać w błąd.

Jedną z rzeczy, o których użytkownicy powinni pamiętać, jest to, gdzie się znajdują. Prywatny tunel jest z siedzibą w Hacienda Business Park w Pleasanton, Kalifornia, USA.

Dlaczego to ma znaczenie?

Ponieważ USA są częścią Fourteen Eyes, grupy krajów, które zawarły wielostronne porozumienie o współpracy w zakresie wywiadu sygnałów.

Ten globalny kolektywny podsłuch dla obywateli korzystający z umowy UKUSA za pomocą Echelon, oprogramowania, które pozwala im przechwytywać naszą komunikację, niezależnie od tego, czy jest to zwykła aktywność online, e-mail, sms, pobieranie lub bankowość.

W Australii Parlament przyjął wiele poprawek na rzecz surowszych przepisów dotyczących zatrzymywania danych, co oznacza, że ​​nasze firmy telekomunikacyjne mogą wydobywać nasze dane osobowe do własnych celów lub do celów kontroli rządowej.

Jedynym sposobem na zablokowanie naszych dostawców usług internetowych (Dostawcy usług internetowych) z gromadzenia tych metadanych jest użycie sieci VPN z solidnym szyfrowaniem. Aby uzyskać więcej informacji na temat zachowania 100% bezpieczeństwa online, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem po każdym możliwym narzędziu do prywatności.

Ale jeśli chodzi o wybranie VPN przypomina sprzedaż nieruchomości—Oto wszystko, Lokalizacja! Lokalizacja! Lokalizacja!

Problem z prywatnym tunelem i podobnymi firmami polega na tym, że działają one poza krajem, który jest objęty prawem do żądania od VPN przekazania danych, które są istotne dla jednego z ich dochodzeń.

Nie oznacza to, że Private Tunnel od razu chętnie zastosuje się do każdej instytucji rządowej. Przeciwnie, twierdzą, że nie przechowują żadnych dzienników aktywności, ale są również szczerzy, że zapisują niektóre dzienniki połączeń.

Podobno dzienniki te są przechowywane wyłącznie w celu monitorowania wydajności i konserwacji, ale większość renomowanych sieci VPN utrzymuje ścisłe zasady dotyczące braku dzienników.

Jest dość oczywiste, że prywatny tunel mógłby zostać zmuszony do przekazania dzienników użytkowników, gdyby zostały im doręczone wezwanie sądowe lub nakaz.

Plusem jest to, że sieci VPN nie przekazały informacji instytucjom rządowym z arbitralnych powodów. Za każdym razem, gdy VPN pojawił się w wiadomościach za przekazanie takich danych, dotyczyło to sprawy karnej, zwykle dotyczącej cyberprzestępcy wykorzystującego usługi dostawcy VPN do szkodliwych celów (potencjalnie w ciemnej sieci).

Więc gdzie jest Private Tunnel wśród swoich konkurentów na rynku VPN? Cóż, otrzymali bardzo dobre oceny od klientów i naprawdę świetne recenzje.

TechRadar nazwał ich „Ciekawy spin w VPN,”Zachwyca się opcją płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem, ale zauważają również ograniczony wybór lokalizacji, niewiarygodną wydajność i niezwykle podstawowego klienta.

Opierając się na własnych testach ich usług, powiedziałbym, że zdecydowanie poprawili swoje prędkości w zeszłym roku, a problemy z łącznością występowały tylko sporadycznie.

Ale zanim zagłębimy się w prędkości i funkcje Private Tunnel, porozmawiajmy o kompatybilności, ponieważ tak naprawdę mają to miejsce.

Co oferuje prywatny tunel & Zgodność

Private Tunnel umożliwia anonimowe surfowanie po Internecie, ukrywając adres IP i lokalizację.

Podczas gdy większość ich usług jest dość wytarta, zaznaczają wszystkie właściwe pola, jeśli chodzi o silne szyfrowanie. Ich protokół OpenVPN jest trudny do pokonania.

Funkcje obejmują brak rejestrowania aktywności, unikalne plany danych oraz plan roczny z nieograniczoną przepustowością.

Ta usługa VPN obsługuje również następujące systemy operacyjne i urządzenia:

 • iOS
 • Android
 • Linux
 • Windows
 • Prochowiec
 • Pamięci USB do telewizora
 • Dekodery TV
 • Tabletki specjalistyczne

Być może najbardziej interesujące w tej sieci VPN jest ich zaangażowanie w rozwój i ewolucję. OpenVPN, Inc., nie spoczywając na laurach sukcesu, obsługuje teraz program Bounty Bug OSTIF, program oparty na nagrodach, który płaci programistom, gdy odkryją istotne wady w oprogramowaniu open source.

Minusem jest ograniczona liczba serwerów w ograniczonej liczbie lokalizacji. Ponieważ zawsze uważam, że najlepszym sposobem na przetestowanie VPN jest podróżowanie, Korzystałem z prywatnego tunelu podczas podróży z Sydney do Nowego Jorku iz powrotem.

Zmierzyłem za pomocą jednego z trzech nowojorskich serwerów 26 Mbs do pobrania i 16 Mb / s do przesłania. Opóźnienie doprowadziło go do prawie 79 ms. O dziwo odkryłem, że te liczby wzrosły, kiedy wylądowałem w Australii.

Tam udało mi się trafić Pobieranie 50 Mbps i Przesyłanie 43 Mb / s przy pingu 25 ms. Nieźle jak na usługę, o której wiadomo, że jest wolniejsza od niektórych jej konkurentów.

Niestety w Private Tunnel nie ma przełącznika „zabicia”, więc użytkownicy są narażeni na kontrolę, jeśli połączenie nie powiedzie się, gdy będą oni zaangażowani w aktywność online.

Dodatkowe funkcje

Jeśli jest jeden poważny utrudnienie dla Private Tunnel, jest to ich względny brak funkcji. Niektóre z najlepszych sieci VPN zapewniają zaawansowane funkcje, takie jak filtrowanie adresów URL, blokowanie reklam itp.

Private Tunnel ma tylko jedną cechę wartą odnotowania - oprogramowanie do zapobiegania włamaniom. To chroni przed złośliwymi atakami, takimi jak złośliwe oprogramowanie i tym podobne, ale obawiam się, że właśnie tam kończą się gadżety.

Ponadto mają tylko 12 lokalizacji dostępnych w 9 krajach. Ta kiepska liczba serwerów jest dość zniechęcająca w porównaniu z bogactwem serwerów oferowanych przez takie usługi, jak NordVPN lub Surfshark.

Jednak nadrabiają ten niedobór, obsługując urządzenia, których nie ma wiele innych sieci VPN, w tym wspomniane wyżej urządzenia USB TV.

cennik & Plany

Tutaj naprawdę świeci prywatny tunel. Jak wspomniano wcześniej, oferują bezpłatną wersję próbną z 2 GB danych. Dodatkowo mają dwa plany ograniczone danymi i roczny pakiet z nieograniczoną liczbą danych.

Ich rozsądnie plany cenowe zaczynają się od 20 GB a użytkownicy płacą tylko za to, z czego korzystają.

Alternatywnie, ich roczny plan zapewnia użytkownikowi 10 jednoczesnych połączeń, zdecydowanie najwięcej połączeń, jakie widziałem w ofercie VPN.

Private Tunnel ma połączenie pełnych i proporcjonalnych gwarancji zwrotu pieniędzy i akceptuje różne metody płatności, od tradycyjnych metod, takich jak przelew bankowy lub karta kredytowa, po kryptowaluty, takie jak Bitcoin.

Prywatni profesjonaliści w tunelu

ikona proFirma macierzysta Private Tunnel istnieje od 2002 roku, co oznacza, że ​​ludzie odpowiedzialni za to VPN mają ugruntowaną pozycję.

Otrzymujesz bardzo solidne szyfrowanie od firmy zajmującej się najnowocześniejszymi rozwiązaniami programowymi.

Jak widzieliśmy, mają szeroką kompatybilność i łatwą konfigurację.

Wielu użytkowników docenia również fakt, że nie ma potrzeby subskrypcji. Możesz dosłownie płacić w drodze.

Bezpieczeństwo & Prywatność

Jest to główny problem dla osób poszukujących VPN. Chcesz anonimowości i bezpieczeństwa i chcesz wiedzieć, że naprawdę to rozumiesz.

Pod względem bezpieczeństwa protokół OpenVPN cieszy się doskonałą opinią wśród społeczności online. Ale pomimo tego istnieje problem lokalizacji. Nie mogę wystarczająco podkreślić tej części.

Lokalizacja Private Tunnel w USA może stanowić poważny problem dla użytkowników, którzy chcą zrobić torrenty. Chociaż możesz połączyć ich aplikacje i używać BitTorrenta do udostępniania plików, większość amerykańskich firm nie zgadza się z tą praktyką i nie wiadomo, co może się stać z dziennikami z tego rodzaju aktywności.

Ustawodawstwo takie jak Stored Communications Act oddaje prawdziwą władzę w ręce amerykańskiego rządu federalnego.

Tak więc chociaż 128-bitowe szyfrowanie AES-GCM firmy Private Tunnel chroni transmisje danych, istnieje powód, by przypuszczać, że Twoja aktywność może wpaść w niepowołane ręce, jeśli zaangażujesz się w udostępnianie P2P. Więcej o szyfrowaniu w naszym przewodniku.

Czy torrentowanie jest dozwolone?

Na rynku istnieją tysiące VPN. Wszyscy walczą o Twój biznes. Może to prowadzić do tego, że niektóre sieci VPN obiecują wiele, ale oferują trochę. Dlatego naprawdę doceniamy uczciwość, prostotę i przejrzystość oferowane przez prywatny dostęp do Internetu. Dobrze zaimplementowane szyfrowanie i polityka zerowych dzienników w połączeniu z niższą ceną to tylko niektóre z powodów, dla których zalecamy tę usługę VPN.

Jeśli szukasz sieci VPN przyjaznej dla torrentów - przeczytaj nasze najlepsze VPN na temat torrentowania.

Czy mogę korzystać z prywatnego tunelu w serwisie Netflix??

W momencie pisania tego tekstu nie można uzyskać dostępu do US Netflix i BBC iPlayer. Istnieje kilka abonamentów VPN premium, ale nie jest to jeden z nich. Nie zalecamy tego w przypadku Netflix (oto kilka lepszych opcji).

Zasady rejestrowania

Jak powiedziałem wcześniej, Private Tunnel ma co najwyżej niepewne zasady pozyskiwania drewna. Chociaż twierdzą, że nie przechowują dzienników aktywności użytkownika, zapisują dzienniki połączeń dla niejasnych celów.

Prędkości połączenia

Wiele usług VPN może pochwalić się swoją „błyskawiczną prędkością”, ale Private Tunnel nawet nie ma takich roszczeń. Oczywiste jest, dlaczego skoro każdy użytkownik powie Ci, że doświadczył opóźnień więcej niż jeden raz.

Z własnego doświadczenia miałem mieszane doświadczenia. Wydawały się być przyzwoitą opcją transatlantycką, ale biorąc pod uwagę, że pochodzą z USA, jestem więcej niż trochę zszokowany niskimi prędkościami, które osiągnąłem podczas wizyty w Nowym Jorku.

Oto wyniki mojego testu prędkości po przejściu w podróż:

 • Serwer amerykański

  • Ping: 25 ms
  • Pobieranie: 26 Mbps
  • Przesyłanie: 16 Mb / s
 • Serwer UE

  • Ping: 40 ms
  • Pobieranie: 65,46 Mbps
  • Przesyłanie: 46,51 Mb / s

Nie mogę powiedzieć, że byłem zachwycony wynikami, przynajmniej nie, kiedy byłem w USA. Można by pomyśleć, że usługa z siedzibą w USA miałaby najlepszą ze wszystkich prędkości. Zaletą własnego pola. Ale tak się nie stało w przypadku prywatnego tunelu.

Więcej informacji na temat prędkości połączenia można znaleźć na stronie pytań tutaj.

Użyteczność

Muszę dać rekwizyty Private Tunnel w tym dziale. Mimo że ich interfejs jest mniej niż estetyczny, użyteczność była na najwyższym poziomie. Bardzo spójny, bardzo łatwy w użyciu i bez żadnych rzeczywistych problemów.

Ich proste instrukcje konfiguracji można znaleźć tutaj. Jak zobaczysz, jest to dość prosty krok po kroku dla użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych.

Wady prywatnego tunelu

Mimo że spędziłem wystarczająco dużo czasu, używając prywatnego tunelu do swobodnego surfowania, nie mogę powiedzieć, że coś mnie poruszyło.

Prędkości były w porządku, ale nie były niczym specjalnym. Szyfrowanie było solidne, ale każdy, kto korzystał z VPN, już oczekuje, że OpenVPN będzie niesamowity.

Ich unikalne plany cenowe są interesujące, ale wciąż zastanawiam się, czy jest naprawdę lepszy czy gorszy niż pakiet nieograniczonej premii od jednego z ich konkurentów. I wreszcie ich całkowity brak zaawansowanych funkcji pozostawia wiele do życzenia.

Jedną z wad, która rzuciła się na mnie, gdy tylko zacząłem je testować, było:

Ograniczona obsługa klienta - Uch….

neutralny emotikonPodobnie jak Trust.Zone, Private Tunnel nie oferuje opcji obsługi klienta, których wielu z nas spodziewa się po dobrej sieci VPN. Oferują tylko system biletów, za pomocą którego zostawiasz im wiadomość i czekasz, aż się odezwą.

Po przetestowaniu tego systemu stwierdziłem, że odpowiedź na moje pytanie zajęła ponad 24 godziny, a ich odpowiedź była daleka od przyjaznego i bardzo informacyjnego, który zwykle otrzymuję od pracowników NordVPN.

Wyobraź sobie, że? Większość legalnych sieci VPN zapewnia czat na żywo przez całą dobę. Zamiast, Prywatny tunel potrzebuje więcej niż 24 godzin, aby się z tobą skontaktować. Jest to kolejny z ich rażących utrudnień, który powinni wkrótce naprawić, jeśli chcą pozostać na tym bardzo przesyconym rynku.

Czy polecam prywatny tunel?

Tak i nie… ale przeważnie nie.

Poleciłbym osobom zainteresowanym obejrzenie NordVPN i Surfshark jako doskonały wybór za mniej więcej tę samą cenę.

Pomimo mojego mniej niż gwiazdorskiego doświadczenia, muszę powiedzieć, że jest to dobry wybór dla początkujących. Jeśli jesteś kimś, kto dopiero teraz uczy się o VPNach i chce czegoś prostego do ćwiczenia, jest to odpowiednia sieć VPN dla Ciebie.

Jak już powiedziałem, ich interfejs jest łatwy w nawigacji, dzięki czemu jest dobrą opcją dla zwykłego użytkownika, który chce po prostu obejrzeć sport lub wysłać wiadomość do przyjaciela bez szpiegowania.

Ponadto jest to dość przystępna opcja i zawsze możesz skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, aby zobaczyć, co myślisz.

Ale dla wszystkich innych używaj tej sieci VPN ostrożnie. Pamiętaj, że tak nie zawsze najlepszy pomysł na VPN z siedzibą w USA lub którykolwiek z innych krajów, które obejmują Czternaście Oczu.

PROS

 Kompatybilny z pamięciami USB TV
 Niedrogie opcje cenowe
 Umiarkowane prędkości
 Dobrze zaszyfrowane
 Brak dzienników aktywności
 Łatwy w użyciu

CONS

Zapisuje dzienniki połączeń
Jedyną opcją obsługi klienta jest system sprzedaży biletów
Brak funkcji
Nie zezwala na serwis Netflix ani podobne usługi przesyłania strumieniowego
Niejasne zasady dotyczące torrentów

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me