Recenzja SaferWeb: obiecująca usługa, której dostarczenie się nie powiedzie

Usługa Saferweb VPN wzięła tutaj dziś wszystko, a jutro poszło o wiele za poważnie.

SaferWeb VPN to brytyjska firma, która jest stosunkowo nowym wejściem w świat VPN. SaferWeb obiecuje swoim klientom bezpieczeństwo klasy wojskowej, szeroki zasięg serwerów i wsparcie klienta 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Na temat usługi zauważyliśmy wiele pozytywnych rzeczy. Istnieje jednak wiele zasad i funkcji, które pozwalają nam wątpić, czy jest to naprawdę najlepsza sieć VPN dla większości ludzi.

A potem jest jeden NAPRAWDĘ duży problem, o którym porozmawiamy za kilka minut.

Logo Saferweb


Przegląd

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Brak zasad rejestrowania
Rozmiar serwera: 33 serwery
Dystrybucja serwerów: 27 krajów
Wsparcie: 24/7 czat na żywo, system biletów i baza wiedzy
Torrenting: Dozwolony
Streaming: Dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie: Protokoły OpenVPN, L2TP, PPTP; 256-bitowe szyfrowanie
Główna siedziba: Zjednoczone Królestwo
Cena £: 3,99 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://www.saferweb.com/
Plusy:
 • Usługa jest łatwa w użyciu
 • Obsługa IKEv2
 • Nie wykryto wycieków DNS / IP
 • Aplikacje na wiele platform
 • P2P dozwolone
Cons:
 • Prowadzą dzienniki połączeń
 • Firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii

Czy powinienem zaufać SaferWeb VPN?

SaferWeb jest brytyjską firmą. W związku z tym musi przestrzegać bardzo rygorystycznych przepisów Wielkiej Brytanii dotyczących zatrzymywania i monitorowania danych. Zjednoczone Królestwo jest jednym z najgorsze miejsca na świecie mieć dostawcę VPN. Sieci VPN są już wymagane do przekazywania na żądanie dużej części przechowywanych danych rządowi. Teraz, gdy Karta Snoopersa jest na granicy prawa, dostawcy VPN w Wielkiej Brytanii będą mieli jeszcze mniejszą zdolność do ochrony prywatności swoich firm.

Siła szyfrowania VPN dużo mówi o tym, jak dobrze twoja prywatność będzie chroniona. Pracownicy SaferWeb szyfrują 256 bitów. Starają się zoptymalizować swoje sieci, aby zapewnić swoim klientom najlepszą prędkość.

SaferWeb obiecuje nie prowadzić dzienników użytkowania. Jednak przechowują dzienniki połączeń zgodnie z ich polityką prywatności.

funkcje saferwebNiektóre przechowywane przez nich informacje obejmują Twój adres IP, używany protokół, znaczniki czasu itp.

Będą nawet przechowywać rozmowy telefoniczne z tobą.

Gdy korzystasz z mediów społecznościowych, mogą one przechowywać informacje z zewnętrznych portali społecznościowych oraz dane uwierzytelniające używane do logowania do portali społecznościowych, w tym twoje imię i adres e-mail. Mogą także przechowywać informacje, do których mają dostęp w Twojej witrynie w mediach społecznościowych, w zależności od poziomu bezpieczeństwa, jaki masz na stronie w mediach społecznościowych.

Będą przechowywać informacje, które podajesz w ankietach, informacje, które mogą znaleźć publicznie, a także informacje, na które wyrażasz zgodę na ich otrzymywanie za pośrednictwem stron trzecich.

Zgodnie z ich polityką prywatności, informacje te mogą być wykorzystane do monitorowania, jak działają ich usługi, do ulepszania swoich usług, do poprawy marketingu, do reklamowania usług stron trzecich, do docierania do potencjalnych klientów oraz w inny sposób opisany w polityka prywatności.

Będzie SaferWeb udostępnij swoje informacje ze swoimi partnerami, zewnętrznymi dostawcami oraz do celów prawnych. Będą również udostępniać twoje dane osobowe członkom ich rodzinnej rodziny.

Jeśli obawiasz się o prywatność, przeczytanie ich polityki prywatności wystarczy, aby Twoja krew była zimna. Zasadniczo SaferWeb twierdzi, że zgromadzi całą masę informacji o tobie i przekaże te informacje urzędnikom państwowym, reklamodawcom i innym. Każdy, kto martwi się o swoją prywatność, powinien dwa razy pomyśleć o korzystaniu z SaferWeb.

Jak szybka jest SaferWeb VPN?

test prędkości sejfu

Wydajność SaferWeb VPN została przetestowana na wielu serwerach korzystających z protokołu PPTP. Test został przeprowadzony przy użyciu połączenia 10 MB na sekundę. Test koncentrował się na serwerach, które miały większe obciążenie niż inne, takie jak serwery w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Nacisk położono na prędkości przesyłania strumieniowego, a także na możliwość pracy z torrentami. Jak widać w teście, serwer Amsterdamu stracił prawie 60 procent swojej przepustowości. Wyniki były lepsze w Sztokholmie i Londynie. Co ciekawe, Sztokholm to serwer specjalnie zaprojektowany do pobierania torrentów.

SaferWeb nie ma ograniczeń przepustowości ani prędkości. Za dodatkową opłatą możesz uzyskać dostęp do „doładowanych lokalizacji”. Są to superszybkie serwery przeznaczone dla osób, które chcą dużo pobierać i chcą, aby ich pobieranie było szybkie.

Obsługa klienta

wsparcie na żywo saferwebObsługa klienta jest niezbędna do posiadania dobrze działającej sieci VPN. Gdy firma VPN jest w stanie zapewnić odpowiednią obsługę klienta, pokazuje, że dba o swoich klientów. SaferWeb VPN oferuje doskonałą obsługę klienta. Robią to na różne sposoby. Mają czat na żywo przez całą dobę. Oferują wsparcie techniczne. Mają system biletów. Mają bazę wiedzy. I mają często zadawane pytania.

Przetestowaliśmy funkcję czatu na żywo i okazało się, że jest bardzo responsywny. Dostaliśmy prawie natychmiastowe rozwiązanie naszego problemu. Agenci, którzy z nami współpracowali, byli bardzo kompetentni i względnie uprzejmi.

Podobnie jak w przypadku wielu call center, było jasne, że angielski nie był pierwszym językiem przedstawiciela, który z nami współpracował. Mieli jednak wystarczającą znajomość języka, co pozwoliło im swobodnie komunikować się i wyrażać pomysły w jasny i precyzyjny sposób.

Lokalizacje serwerów

lokalizacje serwerów saferwebWiele sieci VPN jest dumnych z posiadania serwerów w wielu lokalizacjach. SaferWeb jest inny. Skupiają się na posiadaniu dobry zasięg w obszarach, które są bardzo poszukiwane przez użytkowników VPN. Z tego powodu SaferWeb ma swoje lokalizacje w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Hongkongu itp.

Usługa zapewnia około 60 serwerów z całego świata. Abonenci mają dostęp do 30 lokalizacji w 24 krajach.

SaferWeb VPN oferuje użytkownikom dodatkową korzyść. Za dodatkową opłatą dostępne są doładowane serwery. Pozwala to użytkownikowi uzyskać dostęp do szybszych prędkości serwerów w niektórych lokalizacjach. Te wyższe prędkości uzyskuje się poprzez minimalizację liczby użytkowników na tych serwerach. W rezultacie każdy użytkownik ma dostęp do większej przepustowości.

cennik

SaferWeb VPN ma bardzo prosty schemat cenowy.

wycena sejfuIch usługa premium jest oferowana za 3,99 USD miesięcznie. Daje to użytkownikom dostęp do siedmiu lokalizacji za pomocą nieograniczona przepustowość i nieograniczony transfer danych. Wszystkie protokoły są dostępne, a użytkownicy mogą podłączyć jedno urządzenie na połączenie.

Ich plan super premium zapewnia dostęp do 30 lokalizacji serwerów. Zapewniona jest również nieograniczona przepustowość i transfer danych. Dzięki pakietowi super premium można jednocześnie połączyć trzy urządzenia.

SaferWeb VPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Aby uzyskać gwarancję, musisz anulować usługę w ciągu pierwszych 30 dni użytkowania. Anulowanie musi być pisemna prośba do zespołu wsparcia SaferWeb. W ciągu 90 dni od pisemnej rezygnacji powinieneś otrzymać pełny zwrot wszystkich zapłaconych opłat. Zwrot był ograniczony do podstawowych usług i nie obejmował opłat administracyjnych, instalacyjnych ani konfiguracyjnych. Jeśli wniosek o zwrot pieniędzy nie zostanie złożony w odpowiednim terminie, zwroty nie będą dostępne.

Niestety, SaferWeb nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy usługa jest dla Ciebie odpowiednia, jest zakup jednego z planów. Dostępne opcje płatności obejmują karty kredytowe i PayPal. Nie ma opcji użycia kryptowaluta, taka jak BitCoin.

Proces rejestracji

saferweb sigunpAby zarejestrować się w SaferWeb, potrzebujesz adresu e-mail i nazwy. Klienci proszeni są o utworzenie hasła w połączeniu z ich kontem. Wielu klientów czuje się sfrustrowanych tym, jak nieugięty jest SaferWeb próbujący sprzedać swoje usługi.

Po utworzeniu konta i opłaceniu usługi możesz zainstalować usługę na swoim komputerze. Po pobraniu usługi i przejściu przez proces instalacji, SaferWeb działa jak każda inna sieć VPN korzystająca z openVPN.

Klient miał dwa tryby widoku. Jest tryb łatwy i tryb zaawansowany. Jak sama nazwa wskazuje, tryb łatwy jest przeznaczony dla osób, które korzystają z VPN po raz pierwszy. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku, aby połączyć się z najbliższym serwerem. Tryb zaawansowany pozwala użytkownikom wybrać serwer, a także protokół.

Obejście ograniczeń geograficznych

VPN NetflixNa stronie docelowej SaferWeb może się poszczycić obchodzić ograniczenia geograficzne dotyczące przesyłania strumieniowego treści, takich jak Netflix. Możliwość oglądania treści z ograniczeniami geograficznymi jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie korzystają z usług VPN.

W związku z tym usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, stały się bardzo rygorystyczne w swoich politykach anty-VPN. Znalezienie sieci VPN, która pozwala uzyskać dostęp do serwisu Netflix przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej wydajności przesyłania strumieniowego, jest wyzwaniem.

SaferWeb VPN był w stanie odblokować Netflix, a także inne platformy transmisji strumieniowej, takie jak Hulu i BBC.

Funkcja Kill Switch

przełącznik zabicia saferwebBez względu na to, jak gwiezdna jest twoja sieć VPN, będzie w stanie cię chronić tylko wtedy, gdy faktycznie działa. Z każdą siecią VPN będą występować przestoje. Może to być tylko sekunda lub dwie, gdy usługa VPN rozłącza się i ponownie łączy. W tych momentach, gdy występują problemy z połączeniem, twoja prawdziwa lokalizacja IP jest ujawniona. The funkcja zabicia przełącznika chroni cię, ukrywając swoje prawdziwe IP.

SaferWeb VPN jest wyposażony w przełącznik zabijania, który chroni ciebie i twój identyfikator w przypadku zerwania połączenia. Przełącznik „kill” odetnie połączenie internetowe, aby żadne dane nie mogły być przesyłane do momentu połączenia VPN.

Elastyczność

Wszystkie najlepsze sieci VPN są elastyczne. Działają na większości systemów operacyjnych na rynku, w tym na komputerach stacjonarnych, urządzeniach mobilnych i urządzeniach do gier. SaferWeb został zaprojektowany do pracy na praktycznie każdym urządzeniu.

Kompatybilność z SaferWeb

Czy zalecamy VPN SaferWeb?

Nie. Jest kilka rzeczy, które dotyczą nas w tej firmie. Po pierwsze, ich praktyki fakturowania są wątpliwe. Cena wprowadzająca, którą oferują, nie jest tą samą ceną, którą płacisz z upływem miesięcy.

Ta firma stale próbuje sprzedać swój produkt. Naszą preferencją jest praca z sieciami VPN, które oferują wszystkie swoje usługi z góry, nawet jeśli cena subskrypcji jest nieco wyższa niż u konkurencji. Lepiej poznać całkowity koszt, niż być nikczemnym i pozbawionym pieniędzy.

Praktyki prywatności tej firmy są okropne. Nie tylko zbierają informacje, ale rażąco twierdzą, że wykorzystają te informacje do celów reklamowych i udostępnią je stronom trzecim. Są otwarci na przekazanie informacji rządowi.

Szczególnie przerażające okazały się informacje, które ta sieć VPN zbiera od ludzi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jeśli nie przeczytasz drobnego druku, możesz zostać narażony na szereg potencjalnych zagrożeń.

SaferWeb ma siedzibę w Wielkiej Brytanii. Powinien to być znak ostrzegawczy dla każdego, kto obawia się o prywatność. Wielka Brytania nie jest wcale sygnałem prywatności, ale nieustannie podejmuje kroki w celu zaatakowania prywatności w sieci.

**Aktualizacja**

Rozmawialiśmy z obsługą klienta SaferWeb. Prosimy o wyjaśnienia dotyczące cen. W rozmowie wyszło na jaw, że SaferWeb VPN nie oferuje już swoich usług.

rozmowa dotycząca wsparcia dla saferweb

Oświadczyli, że nadal oferują wsparcie dla istniejących klientów. Nawet jeśli zechcesz przeoczyć wszystkie negatywne aspekty tej usługi, takie jak problemy z prędkością, problemy z logowaniem, problemy z prywatnością i pytania rozliczeniowe, SaferWeb VPN nie jest już dostępną opcją.

Usługa VPN, która nie zniknie jutro

Czy chcesz mieć usługę VPN, której możesz zaufać przez wiele lat? Polecamy NordVPN.

NordVPN ma ponad 5000 serwerów zlokalizowanych w 61 różnych krajach na całym świecie. Mają wyraźną politykę braku rejestrowania i oferują najlepszą obsługę klienta, jaką widzieliśmy.

NordVPN istnieje na rynku od 2008 roku. Stworzyli sobie reputację stawiając swoich klientów na pierwszym miejscu. To jest VPN najwyższego poziomu. Nie ma żadnych ukrytych opłat ani klauzul. Możesz zabezpieczyć do 6 urządzeń za pomocą tylko jednej subskrypcji.

VPN z siedzibą w Panamie jest często numerem jeden na listach najlepszych VPN. Niektóre z tego przyczyn to:

 • NordVPN oferuje 24/7 czat na żywo
 • NordVPN pozwala na torrentowanie
 • Koszt planów NordVPN 2,99 USD miesięcznie do 11,95 USD miesięcznie
 • NordVPN ma wydzielono specjalne serwery, które pomogą ci obejść usługi udostępniania plików P2P lub torrenty
 • NordVPN współpracuje z dziesiątkami usług przesyłania strumieniowego, w tym Netflix

Dodaj swoją recenzję:

Dokładamy wszelkich starań, aby niezależnie badać produkty, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu decyzji. Biorąc to pod uwagę, chcemy również poznać Twoje opinie. Przyjmujemy indywidualne recenzje, które mają charakter informacyjny i nie mają charakteru promocyjnego. Wypełnij poniższy formularz, a my opublikujemy Twoją recenzję. Recenzje promocyjne samych firm nie będą publikowane. Dzięki!

--- Wybierz prędkość ---
Średni
Powolny
Szybki
?>

--- Wybierz użyteczność ---
Łatwy w użyciu
Nieco skomplikowane
Bardzo skomplikowane
?>

Klikając poniższy przycisk, potwierdzam, że przeczytałem i akceptuję Warunki użytkowania.

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ

0
1771

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me