Recenzja TorGuard – nieźle, ale nie świetnie

Jeśli jesteś wielkim fanem tego, co dzieje się w środkowej części paczki, spodoba ci się to, co zobaczysz w tym przeglądzie usługi VPN.


Czy TorGuard spełnia wysokie obietnice, które składa? Ponieważ to, co twierdzą, brzmi całkiem nieźle.

TorGuard oferuje swoim klientom cały szereg opcji prywatności, w tym inteligentne serwery proxy DNS, wspólne adresy IP i dedykowane adresy IP. W tej recenzji TorGuard zbadamy, czy ta firma naprawdę jest w stanie dostarczyć to, co obiecuje, oraz zapewnić prywatność i anonimowe przeglądanie dla swoich klientów.

Logo TorGuard

Przegląd

TorGuard to program, który został pierwotnie stworzony dla osób zainteresowanych torrentowaniem. Okazało się, że jest jednym z najlepszych VPN dla seederów i pijawek BitTorrenta, aby zabezpieczyć ich ruch internetowy. Dzięki wielu funkcjom bezpieczeństwa i ponadprzeciętnym testom w ostatnich latach produkt przyciągnął większą liczbę odbiorców i jest wykorzystywany jako globalna sieć VPN.

Funkcje Informacje
Użyteczność: Słaby interfejs użytkownika
Zasady rejestrowania: Brak zasad dziennika
Rozmiar serwera: 3000 serwerów ++
Dystrybucja serwerów: 50 krajów
Wsparcie: Połączenie 24/7, czat na żywo i bilety
Torrenting: Dozwolony
Streaming: Dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie: Protokół OpenVPN; 256-bitowe szyfrowanie AES
Główna siedziba: USA
Cena £: 9,99 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa: https://torguard.net/
Zalety TorGuard:
 • Łatwy w użyciu i konfiguracji
 • P2P dozwolone
 • Akceptowana anonimowa płatność
 • Wybór protokołów VPN
 • Prywatny serwer DNS
 • Siedmiodniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • 1600 serwerów w 50 krajach
 • Blokowanie złośliwego oprogramowania
Wady TorGuard:
 • Wahania prędkości działania
 • Możliwy błąd zapobiegania wyciekom z IPv6
 • Wersja podstawowa nie może połączyć się z Netflix z ograniczeniami geograficznymi

Można zaufać TorGuard?

Wygląda na to, że TorGuard ma zasady rejestrowania z góry. Gdy spojrzysz na ich warunki i stronę ich polityki prywatności, powiedzą, że nie będą przechowywać dzienników ani wykorzystania ruchu. Oświadczają, że będą zbierać Twoje informacje przy zakupie ich produktów, ale to wszystko. Teoretycznie, oznaczałoby to, że nie będą mieli żadnych twoich informacji do sprzedaży reklamodawcom ani do przekazania urzędnikom państwowym jeśli pojawią się z nakazem.

polityka prywatności torguard

Jednak bliższe spojrzenie na ich politykę prywatności pokazuje to TorGuard może gromadzić o Tobie więcej informacji, niż byś chciał. Na przykład na swojej stronie prywatności wyraźnie stwierdzają, że adresy e-mail są przechowywane i wykorzystywane do wysyłania informacji o subskrypcjach, opcjach płatności i do wysyłania ofert promocyjnych.

Dane dotyczące płatności służą do zarządzania rejestracjami, płatnościami i anulowaniami klientów. Biorąc to pod uwagę, obiecują to prywatne dane, takie jak numery kart kredytowych, nie są przechowywane.

Mówią, że dzienniki serwera WWW Apache są regularnie usuwane. Brzmi to jednak trochę niejasno. Co regularnie oznacza? Pewnego razu dzisiaj, raz tydzień, raz rok?

5 oczuPonadto w ich polityce prywatności stwierdza się, że dane nie są przekazywane podmiotom zewnętrznym, chyba że wymaga tego prawo. Jest to przerażające, ponieważ znajduje się adres pocztowy TorGuard Orlando na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Stany Zjednoczone są częścią wielu międzynarodowych porozumień dotyczących wymiany danych wywiadowczych. Jeden z nich nazywa się sojuszem „Pięć oczu”. Niestety, społeczeństwo jako całość pozostaje w ciemności, jeśli chodzi o zakres informacji udostępnianych przez Stany Zjednoczone i innych uczestników sojuszu „Pięć oczu”. Z tego powodu, jesteśmy ostrożni w stosunku do usług VPN mających siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

Bezpieczeństwo

TorGuard najlepiej wykorzystuje nowoczesną technologię w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Jednym ze sposobów jest to, obsługując wiele protokołów VPN, w tym:

 • wybór protokołu torguardOpenVPN
 • PPTP
 • L2TP / IPSec
 • SSTP
 • iKEV2

Doświadczeni użytkownicy mogą zobaczyć potrzebę przełączania się między protokołami. Jednak większość zrobi najlepiej, przestrzegając branżowego standardu OpenVPN.

TorGuard oferuje szyfrowanie AES - 256. Jest to standard stosowany przez rządy i organizacje bezpieczeństwa na całym świecie, gdy chcą szyfrować informacje poufne lub prywatne.

TorGuard jest wyposażony w bezpieczne serwery DNS, a także wbudowaną funkcję ochrony przed wyciekiem DNS i IPv6. To dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa. Wbudowany przełącznik zabijania umożliwia automatyczne odłączanie się od Internetu, gdy TorGuard nie jest uruchomiony. Oznacza to, że nie musisz się martwić przypadkowym zapomnieniem włączenia VPN.

TorGuard pozwala chronić urządzenia z Androidem, Mac, Windows i iOS. Możesz także skorzystać z tej usługi na routerach DD - WRT i Tomato. Nie ma znaczenia, skąd dochodzi ruch, możesz chronić się za pomocą TorGuard.

cennik

tabela cen Torguard

TorGuard ma plan cenowy, który jest dość prosty. Za 9,99 USD możesz wykupić abonament miesięczny i zwiększyć swój abonament do 59,99 USD. Jak można się spodziewać, zakup planu rocznego będzie najbardziej ekonomiczną opcją.

Jedna subskrypcja umożliwia podłączenie pięciu urządzeń do usługi. Możesz dodawać dodatkowe urządzenia za jednego dolara za urządzenie miesięcznie. Możliwość podłączenia pięciu urządzeń za pomocą jednej subskrypcji jest prawie taka sama jak w przypadku płatnych usług VPN. TorGuard ma najlepsze ceny za dodanie dodatkowych połączeń urządzeń.

Istnieje kilka innych dodatków, które można kupić, w tym statyczny dedykowany adres IP, adres IP chroniony przed DDoS w Rumunii, a także adresy IP mieszkalne w Stanach Zjednoczonych.

torguard 7 dniowy bezpłatny okres próbny

TorGuard nie jest najtańszą usługą VPN, ale także nie jest najdroższą. Miło jest, że obiecują siedmiodniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Uważamy, że warto wspomnieć, że na stronie docelowej oferują siedmiodniowy bezpłatny okres próbny. Próbowaliśmy zapisać się na bezpłatny okres próbny i nie znaleźliśmy żadnego sposobu, aby to zrobić. Przyzwyczailiśmy się do czatu na żywo, aby zapytać o proces. Powiedziano nam, że nie jest to siedmiodniowy bezpłatny okres próbny, ale siedmiodniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Następnie zachęcono nas do zakupu produktu i powiedzieliśmy, że nam się spodoba.

Nie chcę za coś płacić i nie odzyskać naszych pieniędzy, zapytaliśmy ile czasu zajęłoby nam uzyskanie zwrotu pieniędzy, jeśli anulujemy produkt. Odpowiedź była prośbą o otwarcie biletu.

Nie trzeba dodawać że, ta interakcja nie napełniła nas pewnością.

metody płatności torguard

TorGuard akceptuje wiele różnych rodzajów płatności, w tym wszystkie główne karty kredytowe, PayPal, kryptowaluta, a także szereg kart podarunkowych w sklepie.

TorGuard I Torrenting

TorGuard jest sercem usługi stworzonej do torrentowania. Niektóre usługi VPN będą naliczać dodatkowe opłaty za dostęp do serwerów torrent. TorGuard zapewnia prostotę, oferując nieograniczona przepustowość i nieograniczone użycie w całej sieci. Prowadzą zerową rejestrację tego, co dzieje się na ich torrentowych sieciach VPN i serwerach proxy. Oznacza to, że klienci mają pewność, że mogą pobierać w pełnej prywatności.

TorGuard to świetna opcja dla osób, które chcą trzymać z daleka „starszego brata” lub dla tych, którzy martwili się, że nie mogą powstrzymać ISP przed ograniczeniem przepustowości.

Czy Netflix będzie współpracował z TorGuard?

Istnieje ciągła wojna między Netflix a VPNami. Ludzie z całego świata chcą mieć dostęp do upragnionego amerykańskiego serwisu Netflix. Gdy po raz pierwszy użyjesz TorGuard, aby uzyskać dostęp do Netflix, prawdopodobnie zostaniesz powitany przerażającym ekranem błędu Netflix.

nie powiodło się połączenie z serwisem Netflix

Wynika to z faktu, że TorGuard zdał sobie sprawę, że próba walki z konsekwentnym blokowaniem wspólnych adresów IP przez Netflix była prawie nie do pokonania. To było coś, czego nie mogli nadążyć. Więc wymyślili genialne obejście. Zamiast oferować użytkownikom wspólne adresy IP, zaczęli udostępniać użytkownikom dedykowane adresy IP do przesyłania strumieniowego wyłącznie w celu obejścia blokowania geograficznego Netflix. Ponieważ otrzymujesz dedykowany adres IP, którego tylko używasz, szanse, że ten adres IP znajdzie się na czarnej liście, są niewielkie lub żadne.

Oczywiście za każdy dedykowany adres IP trzeba co miesiąc płacić trochę więcej, ale może to być dokładne rozwiązanie, którego szukasz, zwłaszcza jeśli jedynym powodem, dla którego otrzymujesz VPN, jest dostęp do strumieniowego przesyłania danych z ograniczeniami geograficznymi treści takie jak Netflix.

Gdzie znajdują się serwery TorGuard?

lokalizacje serwerów torguardPrzeglądając dostawców VPN, przyglądamy się liczbie serwerów, które mają do dyspozycji. Oczywiście, im więcej dostępnych serwerów, tym większa szansa na znalezienie takiego, który nie jest bardzo zatłoczony, co daje nieco większą przepustowość.

TorGuard ma ponad 3000 serwerów i może pochwalić się solidną dystrybucją geograficzną. Oznacza to, że jeśli podróżujesz po całym świecie, łatwiej będzie Ci znaleźć serwer o niższych opóźnieniach i wyższej wydajności. Z przyjemnością zauważamy, że TorGuard miał serwery w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Indiach.

Test prędkości

test prędkości torguard

Testy prędkości przeprowadzono przy użyciu łącza światłowodowego 50 Mb / s z najsilniejszym szyfrem AES-256 / HMAC SHA512 / RSA-2048. Serwer sieci VPN w USA został przetestowany przy użyciu serwera testowego z siedzibą w Nowym Jorku, a serwery sieci VPN w Wielkiej Brytanii i Holandii zostały przetestowane przy użyciu serwera z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Jak pokazują wykresy, VPN dobrze sobie radził pod względem prędkości, zwłaszcza że zastosowano najsilniejsze ustawienia szyfrowania.

Wniosek

TorGuard daje pewne obietnice. Ma względnie niską cenę początkową i szereg dodatków, które pozwalają dostosować swoje wrażenia. Istnieje wiele dostępnych serwerów, a VPN jest zoptymalizowany pod kątem torrentów.

Nie byliśmy pod wrażeniem niektórych aspektów polityki prywatności, a także wprowadzających w błąd cen. Sama aplikacja jest prosta, ale brakuje jej łatwości korzystania z wielu innych VPN, które sprawdziliśmy. To zdecydowanie VPN zorientowany na prywatność.

Powiemy, że wsparcie i obsługa klienta wydają się być wysokiej jakości. Kiedy zadawaliśmy pytania dotyczące cen, otrzymaliśmy prawie natychmiastową odpowiedź. Podsumowując, TorGuard to ponadprzeciętna sieć VPN, która ma jeszcze trochę do zrobienia, więc dajemy im 3,5 gwiazdki na 5.

Chociaż niektórzy z was mogą być zadowoleni z VPN, takich jak TorGuard, nie możemy winić Cię, jeśli nadal chcesz się rozejrzeć. Na szczęście mamy kilka rekomendacji, które są praktycznie złotym standardem, o który dąży każda inna firma. Oszczędź sobie godzin pracy i po prostu sprawdź nasze recenzje NordVPN i Surfshark. Obiecujemy, że nie będziesz rozczarowany tym, co znajdziesz.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me