Recenzja VeraCrypt: doskonałe oprogramowanie do szyfrowania dysków typu open source

Jeśli szukasz rozwiązania do szyfrowania, a Twoim celem jest oprogramowanie typu open source, nie szukaj dalej.


projektowanie logo veracryptJeśli masz ochotę zaszyfrować niektóre dane, VeraCrypt to oprogramowanie do szyfrowania dysków typu open source, które może zapewnić balsam.

Niektóre z jego podstawowych funkcji obejmują:

 • Możliwość utworzenia wirtualnego zaszyfrowanego dysku w pliku, a następnie zamontowania wirtualnego zaszyfrowanego dysku tak, jakby to był prawdziwy dysk
 • Zaszyfruj całą partycję lub urządzenie pamięci masowej, takie jak dysk flash lub dysk twardy
 • Możliwość szyfrowania partycji lub dysku, jeśli zainstalowany jest system Windows
 • Przetwarzanie potokowe i równoległe umożliwiają odczyt i zapis danych z taką samą prędkością, jak gdyby dysk nie był szyfrowany
 • Nowoczesne procesory pozwalają na przyspieszenie szyfrowania
 • Zapewnia wiarygodną zaprzeczenie, jeśli zostałeś zmuszony do ujawnienia swojego hasła. Ukryte woluminy i ukryte systemy operacyjne zapewniają dodatkową ochronę

Co to wszystko znaczy? Zanurzmy się głębiej i uczyńmy to krystalicznie czystym.

Co robi dla Ciebie VeraCrypt?

schemat blokowy veracrpytVeraCrypt poprawia i zwiększa bezpieczeństwo algorytmów używane, gdy systemy i partycje są szyfrowane. Są one praktycznie odporne na nowe wydarzenia w przypadku ataków siłowych.

To oprogramowanie typu open source, bezpłatne oprogramowanie do szyfrowania. Może szyfrować foldery, pliki i systemy. Zapewnia to dodatkową ochronę przed kradzieżą i wyciekiem danych. Stworzono sposób na rozwiązanie niektórych problemów związanych z bezpieczeństwem i luk w zabezpieczeniach, które były widoczne w TrueCrypt.

Inne funkcje VeraCrypt obejmują:

 • Ochrona przed atakami zimnego rozruchu
 • Brak dostępu do backdoora
 • Tworzy woluminy szyfrowania w locie
 • Zatrzymuje wycieki danych
 • Zapobiega kradzieży danych

Możliwość tworzenia woluminów szyfrowania w locie oznacza, że ​​dane są szyfrowane automatycznie tuż przed ich zapisaniem. Twoje dane są odszyfrowywane natychmiast po załadowaniu. Z Twojej strony nie jest wymagana żadna dodatkowa interwencja. Żadnych danych przechowywanych w zaszyfrowanym woluminie nie można odszyfrować ani odczytać, jeśli użytkownik nie ma prawidłowego hasła, kluczy szyfrowania lub pliku kluczy. Możesz zaszyfrować cały system archiwizacji, w tym nazwy folderów, nazwy plików, całą zawartość każdego pliku, metadane, wolne miejsce i więcej.

Dlaczego wolimy VeraCrypt od konkurencji

VeraCrypt i BitLocker konkurują ze sobą. Wolimy VeraCrypt, ponieważ jest on open source i łatwo dostępny. Z funkcją BitLocker musisz uruchomić system Windows 10 Pro, zanim będziesz mógł pomyśleć o korzystaniu z programu. Większość ludzi, którzy wychodzą i kupują nowy komputer, dostanie coś, co ma na nim wersję domową systemu Windows. VeraCrypt może być łatwo używany i instalowany w systemie Windows, a także w wielu innych systemach operacyjnych.

Kreator tworzenia woluminów Veracrypt

VeraCrypt jest łatwy w użyciu. Wystarczy zainstalować program i przejść przez proces instalacji. Nawet osoby nie znające się na technologii mogą to zrozumieć. To nie jest produkt pod klucz. Rozumiemy przez to, że aby produkt działał, nie chodzi tylko o przełączanie pól wyboru. Musisz przejść do procesu tworzenia dysku odzyskiwania na wypadek, gdyby wszystko poszło nie tak.

VeraCrypt pozwala stworzyć system operacyjny wabika. Jeśli jesteś zmuszony odszyfrować, wystarczy odszyfrować system operacyjny, ale dane mogą pozostać zaszyfrowane. Zasadniczo chodzi o to, że VeraCrypt to potężny program. Aby uzyskać jak najwięcej z tego, musisz naprawdę chcieć się tego nauczyć i z niego korzystać. Ale gdy zrozumiesz tylko kilka prostych procesów, będziesz mógł używać go bez większego wysiłku.

Reper

VeraCrypt jest wyposażony w narzędzie, które pozwala na porównywanie obsługiwanych algorytmów szyfrowania. W ten sposób wiesz, które algorytmy będą zapewnić najlepszą wydajność.

Możesz wybrać obsługiwany algorytm szyfrowania, który chcesz utworzyć podczas tworzenia nowych kontenerów lub szyfrowania woluminów w systemie. Zalecamy wybranie jednego z szybkich algorytmów, ponieważ znacznie przyspieszy to proces szyfrowania.

VeraCrypt: produkt skupiający się na bezpieczeństwie

format woluminu veracrypt

Narzędzia szyfrujące są tak dobre, jak oferowane przez nie zabezpieczenia. VeraCrypt obsługuje wiele metod szyfrowania. Ma silne klucze bezpieczeństwa. Jednym z powodów silnego bezpieczeństwa VeraCrypt jest to te same osoby, które opracowały VeraCrypt, również opracowały TrueCrypt.

Wystąpiły pewne problemy z bezpieczeństwem TrueCrypt. Te problemy bezpieczeństwa zostały rozwiązane w VeraCrypt, tworząc produkt jeszcze bardziej bezpieczne.

Oczywiście nie oznacza to, że VeraCrypt to idealny produkt. Istnieją pewne obawy dotyczące złośliwego oprogramowania i problemy z fizycznym dostępem. I chociaż jesteśmy zadowoleni z faktu, że twórcy VeraCrypt zrobili wiele, aby rozwiązać problemy, które sprawiły, że TrueCrypt był mniej bezpieczny, niż tego chcieli, VeraCrypt nadal ma pewne problemy z bezpieczeństwem, które deweloper będzie musiał rozwiązać.

Twórcy VeraCrypt nie obsługują TMP. Jest tak, ponieważ w przeszłości TMP był zagrożony. To nie jest łatwe zadanie, ale zostało już zrobione. Istnieje wiele dobrych programów szyfrujących. Faktem jest, że VeraCrypt jest silniejszy. Zapewnia płynną i przejrzystą opcję dla osób zainteresowanych szyfrowaniem dysku.

Moc prawdopodobnej zaprzeczalności

opcje szyfrowania veracryptJedną z najpotężniejszych zalet VeraCrypt jest to, że masz możliwa zaprzeczalność. Innymi słowy, możesz zaprzeczyć wiedzy o posiadaniu poufnych informacji na swoim komputerze, ponieważ nie ma sposobu, aby udowodnić, że te wrażliwe informacje istnieją na twoim komputerze. Oczywiście osoba lub organizacja, które Cię oskarża, może założyć, że skoro szyfrujesz swoje dane, chronisz coś wrażliwego. Ale nie ma sposobu, aby to udowodnić.

VeraCrypt umożliwia wiarygodną zaprzeczenie, umożliwiając ukrycie jednego woluminu w innym, niewidocznym. VeraCrypt umożliwia także utworzenie zaszyfrowanego systemu operacyjnego. Nie ma sposobu, aby udowodnić, że istnieje ukryty wolumin lub ukryty system operacyjny, dlatego prawdopodobna zaprzeczalność.

Urządzenie zaszyfrowane przy użyciu VeraCrypt lub zaszyfrowana partycja będzie mieć losowe dane bez żadnego rodzaju podpisu, który wskazywałby, że dane w nim zawarte nie są losowe. I prawie niemożliwe jest udowodnienie, że zaszyfrowana partycja lub zaszyfrowane urządzenie jest zaszyfrowanym woluminem VeraCrypt.

Co to jest ukryty system operacyjny?

Utworzenie ukrytego systemu operacyjnego umożliwia utrzymanie prawdopodobnej zaprzeczalności. Pod warunkiem przestrzegania wskazówek dotyczących tworzenia ukrytego systemu operacyjnego, istnienie systemu operacyjnego powinno być niemożliwe do udowodnienia. Świetnym sposobem na zapewnienie wiarygodności ukrytego systemu operacyjnego jest stworzenie systemu operacyjnego wabika.

wolumin szyfrowania veracryptVeraCrypt tworzy moduł ładujący, który jest przechowywany na dysku odzyskiwania VeraCrypt lub gdzieś w systemie, ale nie jest szyfrowany. Oczywiście, jeśli jest tam moduł ładujący, musi istnieć system, który został zaszyfrowany przez VeraCrypt gdzieś na komputerze.

VeraCrypt pomaga obejść ten problem, umożliwiając utworzenie drugiego zaszyfrowanego systemu operacyjnego podczas tworzenia prawdziwego ukrytego systemu operacyjnego. System wabika nie będzie zawierał żadnych poufnych informacji. Nie jest zainstalowany w ukrytym woluminie, więc istnienie jest jasne dla wszystkich. W ten sposób, jeśli ktoś spróbuje zmusić Cię do ujawnienia hasła uwierzytelniającego przed uruchomieniem, możesz to zrobić. Wszystko, co wystawisz, to wabik.

Zasadniczo, jeśli zamierzasz stworzyć system operacyjny wabika, musisz go często używać, w przeciwnym razie coś może wyglądać podejrzanie. Dobrym pomysłem jest używanie systemu operacyjnego wabika, gdy angażujesz się w działania, które nie mają nic wspólnego z wrażliwymi danymi. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, aby osoba próbująca odkryć poufne dane zauważyła, że ​​Twój system operacyjny wabika jest rzadko używany, co może powodować, że będą podejrzewać, że na komputerze jest jakiś ukryty system..

partycja wabika veracrypMożesz zapisać swoje dane na partycji wabika i nie martw się, że twój ukryty wolumin zostanie w ogóle uszkodzony, ponieważ system wabika nie jest zainstalowany na woluminie zewnętrznym. Oznacza to, że Twoje urządzenie będzie miało dwa hasła uwierzytelniania przed uruchomieniem, które są całkowicie oddzielne. Jeden zapewni dostęp do systemu wabika, a drugi do systemu operacyjnego, który jest ukryty na twoim urządzeniu.

Oznaczałoby to również, że będziesz mieć trzecie hasło do zewnętrznego woluminu. Jest to zwykłe hasło do woluminu VeraCrypt, które możesz przekazać każdemu bez informowania go o istnieniu ukrytego woluminu lub ukrytego systemu operacyjnego. W sumie będziesz mieć trzy hasła. Dwa z nich można przekazać każdemu bez ujawniania systemu operacyjnego używanego do ochrony poufnych zaszyfrowanych danych.

Wniosek

VeraCrypt to świetne narzędzie do ochrony prywatności. Oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa, jest łatwy w użyciu i jest programem typu open source, więc jest bezpłatny. VeraCrypt może być używany w systemach Windows, Mac OSx i Linux.

Dzięki VeraCrypt dostęp do jednego zaszyfrowanego woluminu można uzyskać jednocześnie z wielu systemów operacyjnych za pośrednictwem sieci. Mimo to VeraCrypt nie zapewnia takiej samej ochrony, jaką można uzyskać z najlepszych dostępnych sieci VPN.

Najlepsza sieć VPN zapewni bezpieczeństwo danych Twojej firmy lub danych osobowych. VPN szyfruje komunikację między serwerami. Przesyłane dane są kodowane, więc osoby z zewnątrz nie mogą ich odczytać.

Łącząc Veracrypt i NordVPN - Maksymalne bezpieczeństwo + anonimowość

Twoje urządzenie lokalne może być szyfrowane, ale ruch internetowy nadal nie jest. Jeśli szukasz idealnej pary, to zalecamy NordVPN. NordVPN oferuje tysiące lokalizacji serwerów w głównych obszarach na całym świecie. Mają jasne zasady braku rejestrowania i niezrównaną obsługę klienta.

NordVPN to przyjazne dla użytkownika i proste oprogramowanie, które odzwierciedla zaangażowanie firmy w ochronę prywatności swoich klientów. Dzięki VPN na najwyższym poziomie nie ma żadnych ukrytych opłat ani klauzul. Nie próbują sprzedawać produktów, a Ty możesz korzystać z usługi nawet na 6 urządzeniach z tylko jedną subskrypcją.

Kluczową cechą NordVPN jest zastrzeżona technologia, której używają, aby umożliwić większości swoich serwerów obejście ograniczeń geograficznych dla usług takich jak Netflix. Możesz pożegnać blokowanie geograficzne na do widzenia.

Ponieważ ich jurysdykcja znajduje się w Panamie, jesteś chroniony przed szeregiem rządowych programów inwigilacji, które mogą zagrozić Twojej prywatności.

 • NordVPN ma fenomenalną obsługę klienta, oferując czat na żywo przez całą dobę
 • NordVPN ma specjalne serwery, które umożliwiają torrentowanie
 • Plany NordVPN wahają się od 2,99 USD miesięcznie do 11,95 USD miesięcznie

NordVPN może być nieco droższy niż niektóre inne sieci VPN na rynku, ale ważne jest, aby pamiętać, że dzięki VPN masz to, za co płacisz.

Nie marnuj czasu ani pieniędzy na słabe sieci VPN, które w najlepszym wypadku nie działają lub w najgorszym wypadku narażają Twoją prywatność i bezpieczeństwo.

Dodaj swoją recenzję:

Dokładamy wszelkich starań, aby niezależnie badać produkty, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu decyzji. Biorąc to pod uwagę, chcemy również poznać Twoje opinie. Przyjmujemy indywidualne recenzje, które mają charakter informacyjny i nie mają charakteru promocyjnego. Wypełnij poniższy formularz, a my opublikujemy Twoją recenzję. Recenzje promocyjne samych firm nie będą publikowane. Dzięki!

--- Wybierz prędkość ---
Średni
Powolny
Szybki
?>

--- Wybierz użyteczność ---
Łatwy w użyciu
Nieco skomplikowane
Bardzo skomplikowane
?>

Klikając poniższy przycisk, potwierdzam, że przeczytałem i akceptuję Warunki użytkowania.

DODAJ SWOJĄ RECENZJĘ

0
1859

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me