Total VPN – Unikaj tego (poważne problemy z serwerem)

Total VPN - Unikaj tego (poważne problemy z serwerem)

Wysokie ceny, nijakie usługi i funkcje. Ta usługa VPN NIE jest do tego przystosowana.


Logo totalVPNTotal VPN oferuje zaskakująco przyjazny interfejs użytkownika. Jest tak przyjazny, że nowicjusze w świecie VPN nie powinni mieć trudności z korzystaniem z niego. Niestety, nie ma zbyt wielu zalet tej usługi poza jej łatwością użycia.

Ten dostawca usług jest względnie nowicjuszem na rynku VPN. Niemniej jednak ich usługi są dopracowane i wyrafinowane. Total VPN korzysta z niezawodnych protokołów VPN, takich jak Open VPN, ale jej zasady rejestrowania są kłopotliwe i ich dane prędkości transferu pozostawiają coś do życzenia. Istnieją gorsze usługi, ale to nie czyni Total VPN usługą wybieraną przez zaawansowanych użytkowników.

Ogólny przegląd VPN

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Wątpliwe zasady rejestrowania
Rozmiar serwera: Serwery 60 ++
Dystrybucja serwerów: 30 lokalizacji na całym świecie
Wsparcie: 24/7 czat na żywo i system biletów
Torrenting: Dozwolony
Streaming: Ograniczony
Protokół VPN i szyfrowanie: Protokół OpenVPN;
Główna siedziba: USA
Cena £: 4,99 USD
Oficjalna strona internetowa: https://www.totalvpn.com/

Total VPN - mała filia giganta

Total VPN jest własnością Endurance International Group z siedzibą w Burlington, Massachusetts, USA. Organizacja jest spółką macierzystą tak rozpoznawalnych firm technologicznych jak Bluehost, HostGator i Constant Contact. Początkowo Total VPN miała siedzibę w Wielkiej Brytanii. Zarówno USA, jak i Wielka Brytania są uważane za mniej niż idealne lokalizacje do założenia usługi VPN.

The 5 Eyes Alliance

Wynika to z faktu, że oba te narody są stronami umowy o nadzorze Five Eyes, a także z powodu przepisów regulujących przechowywanie danych w tych krajach. Ludzie, którzy są zaniepokojeni zachowanie prywatności i anonimowości zaleca się poszukiwanie dostawcy VPN, który nie jest członkiem Five Eyes.

W związku z tym możesz ufać, że jeśli organ ścigania puka do drzwi w Total VPN, wszelkie zebrane przez Ciebie dane na Twój temat zostaną udostępnione. Potwierdza to polityka prywatności firmy, która zostanie zbadana bardziej szczegółowo później.

Całkowita VPN to absolutnie nie na naszej liście najlepszych VPN dla Australijczyków. Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, dlaczego.

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Użytkownicy otrzymują przynajmniej przyzwoite szyfrowanie dzięki Total VPN. Wynika to głównie z tego, że dostępnych jest kilka opcji. Jednym z nich jest OpenVPN, protokół uważany za najlepszy dostępny do tej pory. Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, OpenVPN daje użytkownikom przewagę na całym świecie. Kod źródłowy jest dostępny dla wszystkich, dzięki czemu można go modyfikować lub ulepszać w celu dopasowania do określonego celu.

Ochrona VPN

Ponadto Total VPN obsługuje również PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol), czyli starszy protokół nie jest już zalecane. Niestety Total VPN domyślnie korzysta z tego protokołu. Oznacza to, że mniej wyrafinowani użytkownicy mogą się opuszczać wrażliwy na hakerów i inne ataki. Inne opcje, w tym IkeV2 i L2TP / IPSec, są znacznie bezpieczniejsze i zapewniają lepszą ochronę. Aby uzyskać więcej świetnych informacji, przeczytaj nasz kompletny przewodnik po szyfrowaniu dla początkujących.

Całkowita liczba lokalizacji serwerów VPN

Total VPN szczyci się na swojej stronie internetowej, że ma serwery zlokalizowane na wszystkich siedmiu kontynentach. Następnie mówi, że tak naprawdę nie ma serwerów na Antarktydzie, ponieważ jest za zimno. Najwyraźniej firma nie uznaje, że Ameryka Południowa jest kontynentem, ponieważ twierdzi, że nie ma tam serwerów.

lokalizacje serwerów totalvpnJednak mają 17 serwerów w Ameryce Północnej. Znajdują się one w różnych miejscach w USA, w tym w Nowym Jorku, Los Angeles, Seattle, Miami i Chicago. Istnieje również jeden serwer w Toronto w Kanadzie. W Europie użytkownicy znajdą 20 serwerów. Od Dublina i Londynu po Warszawę i Bukareszt zasięg firmy na tym kontynencie jest dość obszerny - przynajmniej w stosunku do całkowitej liczby jego serwerów.

Azja dostaje pięć serwerów w Singapurze, Hongkongu, Tel Awiwie, Tokio i Mumbaju. W przeciwieństwie do wielu innych firm VPN, Total VPN nie przeoczy Afryki, choć ma tam tylko jeden serwer, który znajduje się w Johannesburgu w Południowej Afryce. Oceania jest objęta jednym serwerem w Sydney w Australii.

3000 serwerów kontra 17 serwerów

Dzięki serwerom w nieco ponad 30 lokalizacjach zapewnia to przyzwoity zasięg firmie VPN tej wielkości. Jest to jednak niewątpliwie imponujące w porównaniu z zasięgiem oferowanym przez głównych graczy w tej dziedzinie. Niektóre oferują nawet ponad 3000 serwerów które znajdują się w ponad 150 krajach na całym świecie. Jeśli często podróżujesz lub chcesz mieć doskonały wybór serwerów, zalecamy wybranie jednego z bardziej elitarnych dostawców.

Używanie BitTorrenta lub P2P z Total VPN

sieć adresów IP VPNNic wyraźnie nie zabrania udostępniania plików ani korzystania ze stron BitTorrent po zalogowaniu się do Total VPN. W rzeczywistości jest to uwzględnione w Warunkach korzystania z usługi, na które klienci muszą wyrazić zgodę podczas rejestracji.

Firma obiecuje nawet serwer dedykowany P2P, który znajduje się w Holandii, ale większość użytkowników twierdzi, że oferuje niesamowitą wydajność.

Jeśli udostępnianie plików jest głównym problemem związanym z korzystaniem z Internetu, istnieje większe prawdopodobieństwo, że inna sieć VPN zaspokoi Twoje potrzeby.

Wyniki testu całkowitej prędkości VPN

Testy prędkości przeprowadzone podczas korzystania z Total VPN wykazały ogólnie przyzwoite, choć bezbarwne, szybkości przesyłania danych. Wystąpiły jednak znaczne różnice w zależności od używanego serwera. Osoby, które zarejestrują się w bezpłatnej wersji usługi Total VPN, prawdopodobnie będą nękane niewiarygodnie niskimi prędkościami transferu. Wynika to z faktu, że bezpłatni użytkownicy mogą łączyć się tylko z trzema serwerami zlokalizowanymi w Singapurze, Islandii i Amsterdamie. Jeśli nie znajdujesz się w jednym z tych obszarów, możesz oczekiwać konsekwentnie niskiej wydajności. Jeśli chcesz skorzystać z szansy na podniesienie prędkości przesyłania danych, musisz zapłacić wyższą cenę.

Testowanie czasów pobierania i wysyłania

wynik prędkości totalvpnPodłączenie komputera w Nowym Jorku w Nowym Jorku do serwera w San Jose wywołało czasy pobierania 31,52 Mb / s, a czas przesyłania 7,88 Mb / s.

Czasy przesyłania były przewidywalnie szybsze podczas łączenia z serwerem w Nowym Jorku. Szybkość pobierania wzrosła do 59,61 Mb / s, a przesyłanie nieznacznie wzrosło do 10,81 Mb / s.

Dalszy wyjazd do Londynu przyniósł wolniejsze stawki. Prędkości pobierania 35,64 Mbps i prędkości przesyłania 8,85 Mbps nie były imponujące.

O wiele najwolniejsze prędkości transferu zostały nagrane podczas korzystania z serwera w Tokio, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę odległość między Japonią a faktyczną lokalizacją geograficzną komputera. Zarówno pobieranie, jak i przesyłanie były ponure przy prędkościach odpowiednio 11,88 Mbps i 4,03 Mbps.

Średnio, korzystanie z Total VPN wydłużyło czas pobierania o około 76 procent, jednocześnie wydłużając czas przesyłania o około 59 procent. Liczby te są znaczące, więc jeśli prędkość jest jednym z najważniejszych wskaźników, może to nie być usługa VPN.

Ogólne zasady rejestrowania VPN

Tabela wyników zasad rejestrowania VPNNiepopełnić błędu, Total VPN śledzi twoje dane tożsamości. Stwierdzono to bez dwuznaczności na stronie polityki prywatności firmy macierzystej Endurance International Group. Wszystko, co podasz im podczas procesu rejestracji, zostanie zachowane. Informacje te mogą obejmować imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, dane karty kredytowej i lokalizację geograficzną. Dane są również rejestrowane, jeśli skontaktujesz się z firmą w celu uzyskania obsługi klienta.

Gorzej niż jest to polityka firmy w odniesieniu do twojego „korzystania z usług, odwiedzin strony i wsparcia”. Zgodnie z polityką, informacje dotyczące adresu IP użytkownika, przeglądarki, której używają, stron, na które patrzą i geografii użytkownika lokalizacja wszystko jest zebrane.

Ponadto firma będzie śledzić, w jaki sposób dotarłeś na stronę usługi i jakie linki wykorzystujesz, aby ją opuścić. Total VPN może odnotować nawet Twoje interakcje w mediach społecznościowych.

Wiele z tych danych jest wykorzystywanych do ulepszania usług i śledzenia wydajności systemów. Twierdzą również, że śledzą Twoje ruchy online, aby zdiagnozować wszelkie problemy z oferowanymi przez nich usługami. Oświadczają jednak również, że przechowywane przez nich dane pomagają im sprzedawać produkty i usługi innych firm. Informacje te mogą być również udostępniane wybranym partnerom i markom związanym z Endurance International Group, stronom trzecim lub „ze względów prawnych”.

Wynik jest taki Twoja prywatność i anonimowość nie są gwarantowane dzięki Total VPN. Jeśli chcesz chronić się online, ta usługa nie jest dla Ciebie odpowiednia.

Opcje cenowe dla Total VPN

cena całkowita VPNTotal VPN jest zdecydowanie nie jest to jedna z bardziej przystępnych cenowo usług tam. Może oferować bezpłatną usługę, ale ta wersja jest ograniczona do użycia tylko trzech serwerów i podlega ograniczeniom danych. Zwykła cena za subskrypcję premium firmy wynosi 14,97 USD miesięcznie, co z pewnością nie jest tak przystępne, jak wielu konkurentów. Oferty specjalne są często oferowane za około połowę ceny miesięcznej.

Roczną subskrypcję można kupić za około 5,99 USD miesięcznie, a klienci, którzy zwiększają swoją ofertę dzięki dwuletniej subskrypcji, będą płacić około 4,99 USD miesięcznie. Należy pamiętać, że są warunki wstępne. Warunki korzystania z usługi firmy pozwalają jej na przedłużenie umowy według pełnej stawki na koniec okresu, więc uważaj na to.

Zaleca się Total VPN?

Ze względu na stosunkowo niskie prędkości i kosztowną strukturę cen, Total VPN nie można polecić w tym czasie. Wiele innych usług VPN, takich jak NordVPN i Surfshark są dostępne na rynku już dziś. Jeśli Total VPN chce być naprawdę konkurencyjny, będzie musiał znacznie poprawić swoją ofertę.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me