Usługa Opera VPN – za darmo .. Czy to naprawdę? (Wyniki testu)

Jeśli produkt jest bezpłatny, TY jesteś produktem. Przynajmniej twoje dane są.

Do tej pory większość ludzi rozumie znaczenie posiadania najlepszej dostępnej sieci VPN. Chcą chronić swoją prywatność. Chcą mieć dostęp do treści z ograniczeniami geograficznymi i surfować po Internecie bez ograniczeń. Więc kiedy słyszą, że Opera zapewnia darmową usługę VPN z nieograniczoną ilością danych, skaczą na nią.

Czy usługa Opery naprawdę odpowiada temu szumowi??

Contents

Przegląd Opera VPN

Funkcje Informacje
Użyteczność: Łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania: Niektóre zasady rejestrowania
Rozmiar serwera: 10 serwerów
Dystrybucja serwerów: 5 krajów
Wsparcie: Żaden
Torrenting: Nie dozwolony
Streaming: Ograniczony
Protokół VPN i szyfrowanie: Nie istnieje
Główna siedziba: Kanada
Cena £: Darmowy
Oficjalna strona internetowa: https://www.opera.com

To nie jest prawdziwa sieć VPN – to usługa proxy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to Opera nie jest prawdziwą siecią VPN. To jest bezpieczne usługa proxy. Oznacza to, że Opera szyfruje ruch w przeglądarce, kierując go przez serwer obsługiwany przez VPN w Kanadzie. Jednak Opera jest nieprzeznaczony do szyfrowania ruchu w innych przeglądarkach internetowych lub samodzielne klienty e-mail. Gdyby Opera była prawdziwą siecią VPN, szyfrowałaby każdą informację internetową wchodzącą i wychodzącą z urządzenia. Nie ma znaczenia, która aplikacja obsługuje dane. Oznacza to, że Opera jest znacznie mniej bezpieczna niż samodzielna usługa VPN.

Plusy:
 • Całkowicie za darmo
 • Brak ograniczeń przepustowości
 • Działa z Netflix
 • Łatwy w konfiguracji i łatwy w użyciu
Cons:
 • Rejestruje wszystkie informacje
 • Jurysdykcja kanadyjska
 • To nie jest prawdziwa sieć VPN
 • Brak samodzielnego produktu
 • Wykryto wycieki IP
 • Wolne prędkości
 • Brak torrentów
 • Tylko trzy opcje wyboru serwera
 • Brak obsługi klienta

Co nam się podobało w Opera VPN

opera VPN za darmoChcieliśmy zacząć od pozytywnych rzeczy na temat tego „VPN”, zanim przejdziemy do jego wielu wad. Jedną dobrą rzeczą w tej usłudze jest to jest całkowicie darmowy. Nie trzeba rejestrować się w celu subskrypcji i nie ma żadnych ograniczeń przepustowości.

Należy jednak o tym pamiętać bezpłatne VPN zarabiają w jakiś sposób swoje pieniądze, a zazwyczaj zarabiają na danych. Jest takie powiedzenie, dostajesz to, za co płacisz”. W takim przypadku nie może być bardziej prawdziwe. Więc jeśli chcesz prawdziwej oferty, a jednocześnie jest opłacalny, musisz skorzystać z prawie bezpłatnej usługi. Sprawdź naszą listę najlepszych darmowych VPN.

Jest wbudowany bezpośrednio w przeglądarce i jest łatwy do aktywacji. Aby aktywować VPN, wystarczy przejść do menu / ustawień / prywatności / VPN. Po zakończeniu tego procesu możesz po prostu uruchomić i wyłączyć usługę VPN. Możesz także wybrać lokalizację serwera i zobaczyć, ile danych używasz.

Wreszcie, ku naszemu zdziwieniu Opera współpracowała z Netflix. Nie tylko działało, ale działało bezbłędnie. Niektórzy mogą zapytać, czy nie wszystkie sieci VPN powinny współpracować z Netflix? Teoretycznie tak. Jednak z biegiem lat Netflix stał się bardzo rygorystyczny i zastosował potężną technologię anty-VPN do wykrywania i blokowania nawet najlepszych VPN. Wiele sieci VPN wykorzystywanych do strumieniowego przesyłania treści ograniczonych geograficznie w serwisie Netflix napotyka przerażający ekran błędu.

ekran błędu Netflix

To jest coś, co Opera ma na swoją korzyść.

  Co to jest neutralność sieci i jak to zmieni rzeczy?

Powinieneś zaufać Operze?

Otrzymasz odpowiedź na to pytanie, gdy spojrzysz na politykę prywatności Opery. Znajdziesz tam kilka klauzule powodujące, że dana osoba prywatna myśli dwa razy.

Jednym z przykładów jest fakt, że usługa zastrzega sobie prawo do gromadzenia danych o użytkowaniu. Oznacza to, że mogą przechowywać odwiedzane adresy internetowe i adresy IP, ale niekoniecznie zawartość stron internetowych.

To o wiele więcej informacji niż inne sieci VPN gromadzą. Należy pamiętać, że usługa nie jest w żaden sposób powiązana z Twoim nazwiskiem ani z Tobą. Jest podłączony do używanego urządzenia. Oznacza to, że Opera VPN nie buduje historii przeglądania.

Gdy spojrzysz na ich politykę prywatności, zobaczysz, że zbierają oni informacje o twoim systemie operacyjnym, twoim adresie IP i inne informacje, które mogą być wykorzystane do identyfikacji twoich urządzeń w czasie. Ponownie należy zauważyć, że Opera VPN nie ma informacji, które prowadzą do adresu IP.

Opera zarabia na sprzedaży danych – uważaj

opera VPN przez surfeasyKiedy patrzymy na usługę jako całość, mamy wrażenie, że Opera robi to, czego można oczekiwać od darmowej usługi. Zbierają anonimowe informacje i sprzedają je innym. Jeśli szukasz anonimowości i pełnej prywatności, to zdecydowanie nie jest VPN, któremu powinieneś zaufać. Należy kontynuować wyszukiwanie najlepszej sieci VPN zapewniającej prywatność i bezpieczeństwo.

Przeglądarka Opera jest technicznie firmą z siedzibą w Norwegii. Problem polega na tym, że ich usługą VPN zarządza SurfEasy. Ta kanadyjska firma została zakupiona przez Operę kilka lat temu. Kanada jest członkiem stowarzyszenia 5 Eyes Surveillance Alliance.

To jest sojusz gromadzący informacje. Chodzi o to, że wiele narodów może połączyć swoje zasoby razem. Jeśli jeden kraj w grupie ma informacje, dzielą się nimi z pozostałymi czterema. Tak więc nie tylko monitorowanie Opera Opera VPN, ale jeśli rząd kanadyjski zażąda działania, jest zobowiązany do przekazania go.

VPN przeglądarki wykorzystuje algorytm AES-256. Wiemy również, że wykorzystuje standardowe zabezpieczenia HTTPS. Podczas testów nie zaobserwowaliśmy żadnych wycieków webRTC.

Zakładamy, że Opera VPN będzie działać jak jej partner SurfEasy. Uważamy, że używa OpenVPN. Trudno to jednak zweryfikować. Korzysta ze zintegrowanego publicznego Google DNS. Żądanie proxy pochodzi z serwerów VPN.

Korzystanie z VPN

włączanie odznaki przeglądarki opera VPNKorzystanie z VPN w przeglądarce naściennej jest bardzo proste. Po przejściu przez proces włączania serwera VPN zobaczysz niebieską plakietkę VPN na pasku wyszukiwania. Kliknij znaczek VPN, aby przejść do głównego pulpitu nawigacyjnego.

Pulpit nawigacyjny jest prosty w obsłudze. Możesz włączyć lub wyłączyć usługę VPN. Otrzymasz wyświetlacz pokazujący przepustowość wykorzystaną w ciągu tygodnia, a także przepustowość wykorzystaną w ciągu miesiąca. Możesz zmienić wirtualne lokalizacje, klikając swój aktualny wybór. Otrzymasz listę nowych lokalizacji, na które możesz zmienić. Po prostu wybierz nową lokalizację, a zmieni się ona na serwer VPN w wybranym kraju.

Jak szybka jest Opera VPN

Wszyscy rozumieją, że jeśli zamierzasz korzystać z bezpiecznego połączenia VPN, stracisz trochę prędkości Internetu. To jest na równi z kursem. Problem pojawia się, gdy zauważysz ogromne spadki wydajności w imieniu “anonimowość”.

  Trust.Zone VPN Review 2020 - VPN na Seszelach - Prywatność Australia

opera prędkość VPN wynik zurychCo gorsze, kiedy jesteś nawet nie obiecał anonimowości i Ty jesteś zmuszony cierpieć przez powolną służbę.

To właśnie zyskujesz dzięki Opera VPN.

Tutaj widać prędkości, które są znacznie niższe na niedopuszczalnym terytorium.

Ten jest nieco lepszy, ale zdecydowanie nie ma o czym pisać.

To jest jedno z najwolniejszych połączeń VPN, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Opera VPN może więc odblokować Netflix. Ale połączenie jest tak wolne, że streaming ulubionego filmu lub serialu na Netflix zmienia się z przyjemnego w koszmar.

Opcje płatności

Opera VPN jest darmowa. Nie ma opcji płatności, aktualizacji ani ograniczeń czasowych. Oznacza to, że nie musisz się martwić o gwarancję zwrotu pieniędzy lub to, czy używają kryptowaluty do ochrony Twojej prywatności.

Problem z darmowymi VPNami

wady VPNNajlepsza sieć VPN nigdy nie będzie darmową siecią VPN. Bezpłatne sieci VPN będą w dłuższej perspektywie kosztować Cię więcej, ponieważ nie zapewniają prywatności i bezpieczeństwa. Wiele usług umożliwia stronom trzecim przeszukiwanie twoich danych osobowych lub nawet gorzej.

Gdy płacisz za VPN, firma, za którą płacisz, zarabia na subskrypcjach. Oznacza to, że nie muszą sprzedawać danych osobowych innym osobom. Darmowe sieci VPN mogą powodować ryzyko wystąpienia szkodliwych rzeczy, takich jak kradzież tożsamości.

Darmowe VPN mają wolne prędkości połączenia. Darmowe VPN mają niewielką lub żadną obsługę klienta. Darmowe VPN mają niewielki wybór serwerów do wyboru. Darmowe sieci VPN oferują niższe protokoły VPN.

Co z Torrentingiem?

W Opera VPN torrentowanie jest wykluczone. Korzystasz z VPN z torrentami, ponieważ chcesz chronić swoje informacje. Chcesz uniemożliwić hakowanie twojego komputera. Kiedy torrent, łączysz się z komputerami i systemami innych osób i dajesz im dostęp do twojego.

W świecie, w którym wszyscy byli dobrzy i uprzejmi, nie byłoby problemu. Niestety, nikczemne osoby używają torrentów do popełniania cyberprzestępczości. Jeśli korzystasz z VPN, możesz się zabezpieczyć.

statystyki naruszenia danych

Oto problem. Opera nie szyfruje twoich informacji. Nawet jeśli torrentowanie jest w porządku, nie będziesz bezpieczny. I pamiętaj, Opera VPN to serwer proxy oparty na przeglądarce. Będzie więc działać tylko w przypadku informacji przesyłanych przez rzeczywistą przeglądarkę.

Dzięki torrentom łączysz się z programami zewnętrznymi, takimi jak uTorrent. Oznacza to, że możesz pocałować odrobinę ochrony, którą zapewnia tak zwana sieć VPN.

Gdzie znajdują się serwery Opera VPN?

lokalizacje serwera VPNSerwery Opera VPN znajdują się w pięciu krajach. Oni są:

 • Stany Zjednoczone
 • Niemcy
 • Kanada
 • Holandia
 • Singapur

Opera wydała plany rozszerzenia bazy serwerów na różne lokalizacje na całym świecie. Obecnie pozwalają użytkownikom łączyć się z tak zwanymi „preferowanymi serwerami”. Są to serwery w:

 • Amerykanie
 • Azja
 • Europa

Frustrujące jest to nie masz pojęcia, z jakim miastem jesteś połączony. Musisz rzucić kostką i mieć nadzieję na najlepsze.

W tym momencie powinniśmy dodać, że nie ma urządzenia przełączającego zabójstwo. Tego właśnie oczekujesz od VPN. Przełącznik zabicia automatycznie przerwie sesję, jeśli przecieka twoje IP.

Obsługa klienta

forum opera VPNSzczerze mówiąc, mieliśmy ochotę pozostawić tę sekcję pustą. W końcu o czym można rozmawiać? Ile nic nie dostaniesz?

  Recenzja BetterNet - BĄDŹ Z DALA, jeśli cenisz sobie prywatność

Zobacz, jeśli potrzebujesz pomocy, Opera nie chce słyszeć od ciebie. Kliknięcie przycisku pomocy nie uruchamia czatu na żywo, nie prowadzi do formularza kontaktowego i nie otwiera biletu pomocy. Nic. Wystarczy, że przejdziesz na stronę, na której możesz przeczytać więcej o tym, czym jest VPN i jak ma ci pomóc.

Opera ma forum wsparcia. Ale to forum obejmuje szerokie spektrum tematów związanych z przeglądarką. Nic nie dyskutuje bezpośrednio o VPN. Kolejne uderzenie przeciwko temu pkt VPN.

Chińscy inwestorzy

Chiny nie mają dobrej reputacji, jeśli chodzi o bezpłatny Internet lub prywatność w Internecie. Niedawno chińska grupa inwestycyjna współpracowała z przeglądarką Opera. Najwyraźniej nie obejmuje to Opera Media Group ani usługi Opera VPN. Wygląda na to, że na razie są one w rękach oryginalnej norweskiej firmy. Biorąc to pod uwagę, jeśli martwisz się o prywatność, możesz się zastanawiać, ile Chińczycy mają do Opery VPN i gromadzone informacje.

Końcowe przemyślenia

Opera VPN dobrze wygląda na powierzchni. Mam na myśli, kto nie będzie podekscytowany czymś darmowym i odblokuje ograniczenia geograficzne Netflix? Opera VPN jest łatwa w użyciu. Nie musisz wiedzieć, jak skonfigurować VPN, a nawet czym jest VPN, aby uzyskać korzyści. Przepustowość nie ma ograniczeń, a transfery są szyfrowane przy użyciu szyfrowania klasy wojskowej.

Jeśli jednak w jakikolwiek sposób, w jakiejkolwiek formie lub formie martwisz się o prywatność i prawdziwe bezpieczeństwo, to nie jest opcja dla ciebie. Pamiętaj, że nie kupujesz najlepszej sieci VPN na rynku. Jest to bezpłatna usługa, która działa tylko z informacjami przesyłanymi z przeglądarki Opera.

VPN włączona operacja wyskakująca VPN

Jeśli zapoznasz się z polityką prywatności lub warunkami korzystania z usługi, tylko poczujesz się mniej bezpiecznie. Prędkości połączeń są ogromne. Opera VPN nie tylko rejestruje twoje użycie, ale może także sprzedawać twoje dane. A dzięki niejasnej jurysdykcji jest bardzo możliwe, że ta firma ujawni twoje dane organom ścigania, jeśli zostaną o to poproszone.

Usługa jest bezpłatna. Nadal nie uważamy, że jest to warte swojej ceny.

Jeśli chcesz VPN, zdobądź True VPN

Czy chcesz wypróbowaną i przetestowaną usługę VPN, która chroni wszystkie dane przesyłane przez Internet? Następnie zalecamy NordVPN.

NordVPN ma tysiące bezpiecznych lokalizacji serwerów na całym świecie. Mają wyraźną politykę braku oferty i ofertę niezrównana obsługa klienta.

Jest również bardzo łatwy w użyciu, co odzwierciedla zaangażowanie firmy w dostarczanie produkt, który naprawdę działa. Nie ma żadnych ukrytych opłat ani klauzul. Możesz chronić wiele urządzeń za pomocą tylko jednej subskrypcji.

Dzięki ich lokalizacji w Panamie, NordVPN chroni cię przed szeregiem rządowych programów inwigilacyjnych, które grożą naruszeniem twojej prywatności.

 • Oferuje fenomenalną obsługę klienta i czat na żywo, który jest dostępny 24/7
 • ZAspada torrentowanie
 • Plany NordVPN wahają się od 2,99 USD miesięcznie do 11,99 USD miesięcznie
 • NordVPN ma specjalne serwery odłożone, aby pomóc ci ominąć ograniczenia geograficzne w usługach takich jak Netflix
David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me