2020’de en iyi Şifre Yöneticileri

Bu makalenin çarpıcı sonucu için en büyük nugget'ı kurtarmak yerine, önce yoldan çıkalım. Henüz yapmadıysanız, hemen bir şifre yöneticisi satın alın ve kullanın.


Tamam, bu makaleyi okuyana kadar bekleyebilirsin, böylece hangilerinin en iyisi olduğunu öğrenebilirsin, ama fikri anlayabilir misin? Süper önemli! Bugünün siber suçluları, sanki ayak parmaklarınızı kemiren küçük balıklar gibi küçük sıkıntılar değil.

Bu çocuklar ve kızlar, bir ısırık içinde ayağınızı çıkaracak köpekbalıklarıdır. Bilgisayar korsanlarına karşı en iyi savunmanız, dünya standartlarında parolalar oluşturmak ve kullanmaktır ve aşağıdaki uygulamalar,.

Heck'in Parola Yöneticisi Nedir?

Parola yöneticisinin tam olarak ne yaptığını bilmediğinizden (kendi kendini açıklayan kategori başlığına rağmen) farkında olmayabileceğinizin farkındayız. Telaşa gerek yok. Her şeyi berraklaştırmak için buradayız.

İlk olarak, neyi oluşturduğu hakkında biraz bilgi iyi şifre. İşte bir ipucu. Çocuklarınızın veya evcil hayvanlarınızın adlarını içermemelidir - aslında, İngilizce dilinde hiçbir kelimeye benzememelidir. Bunlar parola tahmin yazılımı kırmak için çok kolay.

Çoğu çevrimiçi güvenlik uzmanı, en az altı ila sekiz karakter uzunluğunda bir şey kullanmanızı söyler, ancak bazıları 16'ya kadar yükselir ve büyük ve küçük harfleri ve özel karakterleri eklediğinizden emin olun, böylece böyle bir şey görünmesini sağlar: Hgs3 @ 4j55nKX! Sl . Bunun "bobscomputer" dan daha fazla kırılmasının daha zor olabileceğini görün?

Sonra sorun, Raymond'un zihninden Yağmur Adam kullandığınız her çevrimiçi mülk için şifre gerektiren bu tür karmaşık girişleri hatırlayabilir.

… İşte iyi bir şifre yöneticisi işinize yarayacaktır. Bunların en iyisi, yazılımın içindeki sanal bir "kilit kutusunda" saklanan şifrelerinizi oluşturmanıza ve düzenli olarak değiştirmenize yardımcı olur. ��

Yöneticiniz kullandığınız tüm cihazlarda kendini senkronize eder. Tek yapmanız gereken tek bir şifre hatırlamaktır - şifre yöneticisine girmenizi sağlayan şifre.

Siz göz atarken yöneticiniz web sitelerinin şifrelerini doldurur otomatik olarak, neşeli yol boyunca ilerlemenize ve çevrimiçi ortamda ÇOK daha az savunmasız kalmanıza olanak tanır.

Değerlendirme Süreci

Şifre yöneticilerini karşılaştırırken özellikle aradığımız konuların derinlerine inelim. İncelediğimiz en iyi yazılım ürünlerinin temel unsurlar olarak sağladığı temel bilgiler şunlardır:

 • Bulutta, makinenizde veya mobil cihazlarınızda güvenli veri
 • Yaygın olarak kullanılan şifrelemenin en etkili biçimini uygulayın
 • Windows, macOS, Android ve iOS için paketlerle gelin
 • Ücretsiz seçenekleriniz var, ancak maksimum fayda için biraz bir şey ödemeniz gerekecek
 • Tek bir hesap altında birden fazla cihaza sınırsız kurulum
 • Sınırsız sayıda şifre

Tüm ürünlerde olmasa da bazılarında bulduğumuz diğer önemli özellikler veri ihlali uyarıları ve iki faktörlü kimlik doğrulama (bu iyi bir şey - daha sonra).

Diğerleri, kredi kartları ve kişisel veriler gibi sık kullanılan bilgileri güvenli bir şekilde saklamak için bir yer eklemek için temel şifre yönetiminin ötesine geçer. Buradaki avantaj, çevrimiçi formları doldururken çok kullandığınız şeyleri güvenli ve hızlı bir şekilde doldurabilmenizdir.

Oh evet, bahsettiğimiz ana şifre? Test ettiğimiz ürünlerin hiçbiri unutursanız kurtarmanıza izin vermez, ancak bazı durumlarda sıfırlamanıza izin verilir.

“Kimliğimi unuttum” ve “şifremi unuttum” düğmelerini iç çamaşırlarınızı değiştirdiğinizden daha sık kullanan biriyseniz, geleceğinizde bazı davranış değişiklikleri olabilir. Endişe etmeyin. Bu iyi birşey.

Gösteri ile!

Hemen başlayalım ve piyasadaki en iyi şifre yöneticileri için seçimlerimizi açıklayalım.

(Bu arada, listedeki son özelliği merak ediyorsanız - biyometrik giriş - gerçekten harika. Belki James Bond şeyler bile. Burası giriş yapmak için ses veya parmak iziniz gibi benzersiz kişisel tanımlayıcıları kullanabileceğiniz yerdir. yazılım.)

# 1. 1Şifre (✨3 Okuyucularımız için Ücretsiz Aylar ✨)

(En İyi Şov - err - Genel)

 • Maliyet: 35,88 $ / yıl
 • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS
 • Ücretsiz Sürüm Sınırı: Sınırsız sayıda cihazla 3 Aylık Ücretsiz Deneme
 • 2FA: Evet
 • Tarayıcı Eklentileri: Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge
 • Biyometrik Giriş: Face ID, iOS'ta Touch ID & macOS, çoğu Android parmak izi okuyucu

Artıları

 Seyahat modu “adam” ın uluslararası seyahat sırasında kişisel bilgilerinizi görmesini engeller.

EKSİLERİ

Biraz daha az pahalı olabilir

1Password, yalnızca bir Apple uygulaması olarak hayata başladı, ancak yıllar içinde çoğu işletim sistemine genişledi ve tüm karttaki işlevsellikte büyük bir gelişme gördü. 1Şifre şimdi global cihazlarda bulunan tüm işletim sistemlerinin neredeyse% 98'i ile uyumlu.

Hizmetleri denedikten sonra, 1Password'un hizmetlerine, herhangi bir hizmet katmanında günde 24 saat müşteri desteğine erişebilen tüm müşterilerinin yararına çok fazla zaman ve kaynak harcadığını çok çabuk fark edeceksiniz, Tüm yıl boyunca haftanın 7 günü. Geçirimsiz koruma, sağlam işlevsellik ve sorunsuz arayüze sahip olacak şekilde tasarlanan 1Password gerçek bir hale geldi Özel servis.

Bu yüzden ücretsiz deneme sürümü dışında ücretsiz bir sürüm beklemeyin, çünkü bu hizmeti sınırlayan şirketlerden biri değildir. Abone olursunuz, tüm güvenlik işlevlerini alırsınız ve inanılmaz destek alırsınız veya hiçbir şey almazsınız ve hiç almazsınız - ki bu kötü değildir, bazı insanlar için ideal değildir.

Normalde, 1Password herkese bir 30 günlük ücretsiz deneme, ama çünkü Gizlilik Avustralya 1Password'u çok seviyor ❤️, bize özel bir anlaşma yapıldı. Gizlilik Avustralya'daki tüm okuyucular 3 aylık ücretsiz deneme bir tek 9 Ekim 2019'a kadar (Hemen almak için buraya tıklayın).

Bütün bunlar, 1Password, tahtadaki en iyi şifre yöneticisi olma tahtını aldı. 1Password incelememizin tamamını buradan kontrol edin.

# 2. Dashlane

(Yeni, Geliştirilmiş ve Öncekinden Daha İyi)

 • Maliyet: 40 $ / yıl
 • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, watchOS
 • Ücretsiz Sürüm Sınırı: Bir cihaz
 • 2FA: Evet
 • Tarayıcı Eklentileri: Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge
 • Biyometrik Giriş: Face ID, iOS'ta Touch ID, çoğu Android parmak izi okuyucu

Artıları

 Çok sayıda şifreyi anında değiştirin.

EKSİLERİ

Diğerlerinden biraz daha pahalı.

İlk olarak 2012'de piyasaya sürülen Dashlane, yıllar boyunca büyüyen bazı acılardan geçti ve şirketin mühendisleri, deneme ve yanılma ile gelişmeyi ilerlemeye devam etti. Şimdi önemli değil.

Dashlane şifre yöneticisi öneriler listemizin en üstünde yer alır ikinci en iyi seçenek olarak. Neden? Birkaç iyi neden.

Öncelikle Dashlane, son baktığımızdan bu yana neredeyse her alanda gelişti. Sadece tarayıcı desteğinde ciddi bir yükseltme yapmakla kalmadı - tüm biggies temsil edildi - aynı zamanda gerçekten muhteşem bir kullanıcı arayüzü ile bir masaüstü, bulut veya mobil çözüm olarak eşit derecede iyi çalışıyor..

Dashlane kullanarak kaybolmayacak veya kafanız karışmayacak. Ücretli sürüm için 40 $ / yıl, biraz fiyat tarafından ertelenmiş hissedebilirsiniz. Bize güvenin, veri ihlali nedeniyle şifreleri toplu olarak değiştirme yeteneğiniz ilk kez olduğunda, mutlu bir kampçı olacaksınız. Dashlane incelememizi buradan inceleyin.

3.. Son Geçiş

(Oldukça Lanet İyi Çok)

 • Maliyet: 24 $ / yıl
 • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone, watchOS
 • Ücretsiz Sürüm Sınırı: Sınırlı şifre paylaşımı ve iki faktörlü kimlik doğrulama
 • 2FA: Evet
 • Tarayıcı Eklentileri: Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge, Maxthon, Opera
 • Biyometrik Giriş: Face ID, iOS'ta Touch ID & macOS, çoğu Android & Windows parmak izi okuyucuları

Artıları

 Mükemmel fiyata sağlam tasarım ve performans.

EKSİLERİ

Bazı insanlar var olmayan gerçek masaüstü kurulumunu tercih eder.

Kalite, özellikler, yapılandırma kolaylığı ve destek söz konusu olduğunda LastPass ve Dashlane arasında bir sivri uç mesafesinin ötesinde bir şey olmadığını söyleyeceğiz..

LastPass ücretsiz versiyonunun Dashlane'den daha az özellik ile geldiği ve ücretli versiyonun yılda 24 $ 'dan fark edilir şekilde daha ucuz.

Buluttaki hayatı sevenler için, bu ürün indirme veya yükleme gerektirmez; bir web arayüzü ve tarayıcı uzantıları ile tamamen erişilebilir.

Yılda yalnızca 24 ABD doları ödemek istiyorsanız ve artık ödeme yapmıyorsanız, LastPass sizin seçiminizdir ve bundan memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Bununla birlikte, LastPass'ın sunduğu her şeyi ve biraz daha fazlasını içeren 40 $ / yıllık Dashlane maliyetini midillendirebilirseniz - ah, vidalayın - bu ikisi arasında kötü bir seçim yok. LastPass incelememizin tamamını buradan kontrol edin.

4.. NordPass

(Deneyimli bir markanın yeni, şık servisi)

 • Maliyet: 35,88 $ / yıl
 • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone, Kindle, BlackBerry
 • Ücretsiz Sürüm Sınırı: Tek cihaz
 • 2FA: Evet
 • Tarayıcı Eklentileri: iOS, Android, Chrome, Firefox, Opera, Edge
 • Biyometrik Giriş: Parmak izi (uygulanabilir cihazlarda)

Artıları

 Mükemmel müşteri destek servisi
 Üst düzey güvenlik

EKSİLERİ

Pahalı Olabilir
Yalnızca parmak izi biyometri kullanılabilir

Nord şirketi (Nords?), Çevrimiçi güvenlik dünyasında eski bir hane adıdır. Basitçe söylemek gerekirse, VPN dünyasındaki en saygın isim. Parola yönetim hizmetleri bu kayda dayanır.

Güvenlik, beklediğimiz gibi, en üst sırada. Üst düzey şifreleme, biyometrik kimlik doğrulama ve sıfır bilgi mimarisi (göründüğünden çok daha akıllı bir sistem) güvenliği Fort Knox'tan daha sıkı hale getirmek için bir araya geliyor.

Kullanımı da kolaydır ve bulabildiğimiz hizmette herhangi bir karışıklık yoktur. Bir şifre yöneticisinin tüm noktası olduğunu düşündüğümüz yerel işletim sistemi uygulamaları ve tarayıcı uzantıları üzerinde kolay sezgisel bir deneyim sunar.

Bir sorun yaşadığınız nadir deneyimde, ödüllü müşteri desteği 7/24 hazır.

Eğer bir kusuru tükürmek için kolumuzu gerçekten büktüyseniz, fiyat akla geliyor. Son derece pahalı değil, ama orada, bu yüzden haklı göstermek için şifre güvenliğinize oldukça adanmış olmanız gerekecek.

Ayrıca NordPass'ın sadece parmak izi Biyometrisi sağlaması da vardır, bu uygulanabilir olmayan cihazlarda bir acı olabilir.

Her iki durumda da, önerdiğimiz harika tarayıcı uzantılarına sahip harika bir hizmet. Ayrıca zaman içinde kullandıkça sıralamalara tırmanmaya devam edebilir.

5.. Kaleci

(Şifre Koruması için En İyi Ucuz Seçenek)

 • Maliyet: 25,49 $ / yıl (Düzenli $ 30 / yıl)
 • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone, Kindle, BlackBerry
 • Ücretsiz Sürüm Sınırı: Tek cihaz
 • 2FA: Evet
 • Tarayıcı Eklentileri: Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge
 • Biyometrik Giriş: Face ID, iOS'ta Touch ID & macOS, Windows Hello, çoğu Android parmak izi okuyucu

Artıları

 Mükemmel tasarım ve güçlü güvenlik özellikleri.

EKSİLERİ

Pahalı tarafta zayıf form doldurma yeteneği vb.

Keeper, mevcut en yüksek düzeyde güvenlik sağlamaya odaklanmayı seçen iyi bir şifre yöneticisidir.

Bu gönül rahatlığı için ödünleşim birkaç rahatsızlık, bunlardan biri şifreleri toplu olarak değiştirme yeteneğinin olmamasıdır. Diğeri ise, basit bir dört basamaklı pim ile mobil uygulamaya giremeyeceğiniz.

Bir çeşit biyometrik giriş kullanmadığınız sürece, tam ana şifre her seferinde. Kendine bir soru sormalısın.

Kendini güvende hissediyor musun? Şey, punk?

Özür dileriz, bir saniye boyunca Kirli Harry'nin tek katmanlı dünyasına sürüklendik… Gerçeğe dönüş.

Güvenlik ne olursa olsun, ya da yılda 30 dolar, sizin için önemliyse, Keeper sizin çözümünüz olabilir.

6.. Enpass

(İşlevsel - ve Başka Bir Şey Seviyorsanız)

 • Maliyet: 9,99 $ (bir kerelik ücret)
 • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone
 • Ücretsiz Sürüm Sınırı: 20 ürün (yalnızca mobil)
 • İki Faktörlü Kimlik Doğrulama: Hayır
 • Tarayıcı Eklentileri: Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera
 • Biyometrik Giriş: iOS'ta Touch ID & macOS, Windows Hello, çoğu Android parmak izi okuyucu

Artıları

 Devam eden ücret yok.

EKSİLERİ

İşlevsel olarak, LastPass ücretsiz sürümünün eşdeğeri.

Şimdiye kadar incelenen ürünlerle karşılaştırıldığında, Enpass bir pazarlık: masaüstü sürümü için ücretsiz ve cep telefonu kullanımı için bir kerelik ücret (9,99 $).

Açıkçası, böyle tatlı bir anlaşma için başkalarının sahip olabileceği tüm düzgün özellikleri, çanları ve ıslıkları almayacaksınız. Bir durumda - iki faktörlü kimlik doğrulama - sağlam çevrimiçi güvenlik için oldukça önemli bir şey almazsınız.

Parola yöneticisi endüstrisi, diğerleri gibi, bulut depolama ve abonelik planlarına doğru çılgınca devam ederken, Enpass eski okulu tekmelemeyi tercih ediyor. Yerel veri depolamaya odaklanmak, her zaman yeni teknoloji geliştirmeleri arayanların tarzını sıkarken, herhangi bir kişisel veriyi çevrimiçi yapmaktan keyif alan herkes muhtemelen Enpass'ı sevecektir..

Özelliklere ışık tutuyor, ancak istediğiniz tek şey sizin için birkaç şifreyi yönetmek için ucuz bir şeyse, bu ürün sizin yanıtınız olabilir.

7.. Zoho Vault

(Başka bir fırfırlar çözümü)

 • Maliyet: Ücretsiz eklenti hizmeti
 • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Windows Phone
 • Ücretsiz Sürüm Sınırı: Paylaşım yok
 • 2FA: Evet
 • Tarayıcı Eklentileri: Chrome, Firefox, Safari
 • Biyometrik Giriş: iOS'ta Touch ID, çoğu Android parmak izi okuyucu

Artıları

 Ticari olmayan kişiler için tamamen ücretsiz.

EKSİLERİ

Google girişleriyle ilgili sorunları var.

Siz veya şirketiniz zaten Zoho kurumsal araçlar paketine abone olduysanız, Zoho Vault'u bir ücretsiz eklenti hizmeti.

Aradığınız fırfırsız bir şifre yöneticisi ise, bu mükemmel bir çözüm olabilir. Basitçe karşılaştırdığımızda, Dashlane ve LastPass gibi favorilerimizi ölçmediğini bilin.. Kayda değer eksik özellikler toplu şifre değişikliği ve kişisel veri formu doldurmayı dahil et.

Dünyada Zoho Vault'a karşı hiçbir şeyimiz yok. Ücretsizdir ve aradığınız şey buysa, kötü benliğinize devam edin. Gerçek şu ki, LastPass ücretsiz sürümünde daha fazla özellik elde edersiniz.

Bu şifre yöneticisinin ucuzluğu açısından benzersiz olan bir şey, dört veya daha az ailenin şifreleri paylaşma yeteneğidir.

8.. RoboForm

(RoboCop gibi - Eski ve Huysuz)

 • Maliyet: 20 $ / yıl
 • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS
 • Ücretsiz Sürüm Sınırı: Bir cihaz
 • 2FA: Evet
 • Tarayıcı Eklentileri: Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge, Opera
 • Biyometrik Giriş: Face ID, iOS'ta Touch ID & macOS, çoğu Android & Windows parmak izi okuyucuları

Artıları

 Ucuz ve… ah ... ucuz.

EKSİLERİ

Bugünün ayrımcı çevrimiçi sörfçüsü için sezgisel bir tasarım arıyorsanız, aramaya devam edin. Burada bulamayacaksın.

RoboForm ilk kez 1999'da sahneye çıktı. Bu kadar saymak için neredeyse tüm parmaklarınıza ve ayak parmaklarınıza ihtiyacınız var, bu da onu teknolojik açıdan pratik olarak tarih öncesi yapıyor. Premium sürümün fiyatı yılda 20 ABD dolarıdır, ancak bu, en iyi iki önerimizin ücretsiz sürümlerinden daha az almanın bir başka örneğidir..

Formları ve tarayıcıyı doldururken güvenilir bir şekilde çalışır ve işletim sistemi desteği iyi, Endüstri liderleriyle rekabet etmeye hazır olmadan önce RoboForm'un ciddi bir revizyona ihtiyacı var.

Ilık tavsiyemize rağmen, RoboForm temel bilgileri enfiye kadar gerçekleştirir: sınırsız şifreler, otomatik doldurma formları, bulut yedekleme, çoklu cihaz senkronizasyonu, güvenli depolama ve başka bir RoboForm kullanıcısına acil durum erişimi sağlama yeteneği.

Buluta ya da Bulmaya

Bu makalede yedeklediğiniz bir yerde fark etmiş olabilirsiniz, ürünlerden birinin (1Password) şifreleri yerel olarak saklama seçeneği sunduğundan emin değiliz. 1995 gibi görünüyor, değil mi? Komik olan şey aslında bu senaryo için küçük bir güvenlik avantajı.

Bunun anlamı, tüm verilerinizin ve şifrelerinizin kullandığınız her cihazda depolanmasıdır; bir Dropbox gibi üçüncü taraflar cihazlar arasında senkronizasyon yapmanızı sağlar. En kullanıcı dostu çözüm değildir, ancak aşırı güvenlik konusunda bilinçli iseniz ...

Sık kullanılan Dashlane, LastPass ve diğer birkaç kullanıcı tarafından benimsenen alternatif model, en üst düzey şifreleme teknolojisini kullanarak verileri bulutta depolar.

Yine de, nasıl dilimlediğimiz önemli değil, bulut tabanlı bir hizmetin bilgisayar korsanları ve şifreleriniz tarafından ele geçirilebileceği gerçeği var. Bu, onları yerel olarak depolamanın bir siber suçlunun yaramazlığa neden olma şansı olmadığı anlamına gelmez..

İnternet söz konusu olduğunda, kesinlikle her şeyin savunmasız olma potansiyeli var saldırmak. Bir noktada, tüm tarihin en etkili medya platformuna katılmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz..

Konudaki Son Sözümüz… Şimdilik

İçtenlikle bu makalenin boşuna yazılmadığını umuyoruz - interwebs-land'ta en az bir fakir schlub onu okuyacak ve bir şifre yöneticisi kullanmaya karar verecek. Bugünlerde saçmalamak aptalca.

Kötü amaçlı yazılım saldırılarının karmaşıklığı, siz bir ücret ödeyene kadar bilgisayarınızı kullanılamaz hale getirme noktasına geldikçe (fidye), çevrimiçi güvenlikle uğraşmanın bir anlamı yoktur. Teknoloji, makinenizi ve kişisel verilerinizi gerçekten güçlü parolalarla kilitlemek için var. Bundan faydalanmanızı öneriyoruz.

Umarım bu makale faydalı olmuştur, eğer öyleyse, en iyi VPN hizmetleri Avustralya'da da.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me