En İyi Bilgisayar Gizlilik Ekranları

Bir ofis ortamında veya başkalarıyla çevrili herhangi bir yerde çalışırken, bilgisayarınızda gizlilik hakkına sahipsiniz. Bu, özellikle dışarıdakiler tarafından görülmemesi gereken hassas kurumsal bilgilerle ilgileniyorsanız geçerlidir. Peki en iyi çözüm tam olarak nedir?


Arkasında saklanacak bir ofis kapınız yoksa, bir sonraki en iyi seçenek bir gizlilik ekranı filtresidir. Arkanıza yaslanan ve ekranınızı okuyan insanlar için endişelenmenize gerek yok.

Bu cihazlar, dizüstü veya masaüstü ekranınızın yalnızca önünüze oturduğunuzda görüntülenebilmesini sağlar. Bu makale bir gizlilik ekranı filtrelerinin çalışma şekline genel bakış ve bugün piyasada bulunan dört ürün için öneriler sunuyor.

Gizlilik Ekranlarının Temelleri

Bilgisayarınızda ilk kez bir gizlilik ekranı filtresi ayarladığınızda, sihir gibi hissedebilir. Ekranın önünde otururken ve doğrudan ona bakarken, koruyucuyu hiç fark etmeyeceksiniz. Ancak, ayağa kalkar veya yan yana hareket ederseniz, ekran tüm metin ve resimler gizlenmiş olarak sıradan bir siyah dikdörtgen gibi görünür..

laptop tıklayarak klavye vektör

Gizlilik ekranı filtrelerinin büyüsü tamamen açılar ve malzemelerle ilgilidir. UV radyasyonu koruması için tasarlanmış güneş gözlükleri gibi polarize edilebilen özel bir plastikten yapılmıştır. Sonuç olarak, plastik ancak düz bir pozisyondan bakıldığında şeffaf olur.

Gizlilik ekranı filtrelerinin ek bir avantajı, güneşten ve diğer ışık kaynaklarından gelen parlamayı azaltmalarıdır. Bu, günün her saatinde çalışmayı kolaylaştırır. Ayrıca, gözler daha az gergin hisseder bir filtre yükledikten sonra bilgisayar ekranındaki uzun oturumlardan.

Bunun nedeni, gizlilik ekranı filtresinin de UV ışınlarını en aza indirir diğer yöne geliyor. Göz yorgunluğuna daha fazla yardımcı olmak için bir çift özel bilgisayar gözlüküne yatırım yapmayı düşünün.

Filtrenizi Boyutlandırma

Bilgisayar ekranları diyagonal bir açıyla inç cinsinden ölçülür. Örneğin, 15 inçlik bir dizüstü bilgisayarın tam 15 inç ölçer ekranın sol üst köşesinden sağ alt köşesine.

Dizüstü bilgisayar ekranınızı veya masaüstü monitörünüzü bir gizlilik filtresine uyacak şekilde ölçerken, onu çevreleyen kenarlık veya çerçeve yerine yalnızca gerçek ekran alanını kullandığınızdan emin olun..

dizüstü ekran ölçme

1. DUYGU

SenseAGE, gizlilik ekran filtreleri de dahil olmak üzere bir dizi bilgisayar, akıllı telefon ve tablet aksesuarı üreten Tayvan merkezli bir üreticidir. Filtreleri öncelikle monitör ekranları için tasarlanmıştır masaüstü bilgisayarlarda kullanıldığından, dizüstü bilgisayar kullanıcılarının alternatif bir çözüm bulmaları gerekebilir.

SenseAGE gizlilik ekranı 23 inçSenseAGE gizlilik ekranı filtreleri hem 16: 9 ya da 16:10 oranında hem de boyutlarda mevcuttur 17 inç ila 24 inç arasında PC kullanıcıları için. Filtreler ayrıca aralarında yarım inçlik aralıklarla satın alınabilir, bu da benzersiz boyutta bir monitörünüz varsa yardımcı olur.

Büyük bir iMac masaüstüne sahip Apple kullanıcıları, SenseAGE'nin bu ekranlar için özel olarak tasarlanmış gizlilik ekran filtreleri sunduğunu bilmekten mutluluk duyacaklar. Bu özel filtrelerin PC masaüstleri için benzer boyutlardan daha pahalıya mal olacağını unutmayın.

görüş mesafesi: SenseAGE gizlilik ekranı filtreleri, bu tür cihazlar için standart olan 30 derecelik açı aralığında görünürlük sağlar. Şirket, filtrelerinin mavi ışık formlarını engellemek için özel olarak tasarlanmıştır bilgisayar kullanıcıları arasında göz yorgunluğunun yaygın bir nedeni olan.

SenseAGE ayrıca gizlilik ekran filtrelerinin rakip modellerine kıyasla yüzde 15 ila 23 daha iyi netlik sunacağını iddia ediyor. Ekran netlik kritiktir filtrenizin ekranınızdaki içeriği görme yeteneğinizi azaltmasını istemediğiniz için tüm bilgisayar kullanıcıları için.

yorumlar: SenseAGE tarafından yapılan filtreler genellikle görüntü kalitesi ve engelleme işlevleri açısından olumlu eleştirilere sahiptir. Ancak, bir SenseAGE filtresinin bir bilgisayar monitörüne takılı kalmasıyla ilgili sorunlar bildirildi.

SenseAGE, ürünlerinin kurulum için altı farklı mod sunduğunu söylüyor, ancak çoğu filtreyi ekranınızın çerçevesine bağlamak için yapışkan şeritlere güvenmeyi içeriyor. Bu yapışkan şeritler, toz ve diğer faktörler nedeniyle zaman içinde güçlerini kaybedebilir, bu da filtreyi yerinde tutmayı zorlaştıracaktır.

SenseAGE gizlilik ekran filtrelerinin satın alınması, bir dizi çerçeve sekmesi ve bir dizi yapışkan şerit dahil olmak üzere standart bir aksesuar seti ile birlikte gelir. Güzel bir ek olarak, filtre, cihazdaki toz ve diğer kalıntıları temizlemek için özel bir mikrofiber bezle birlikte gelir.

2. BesLif

BesLif, gizlilik ekran filtresi pazarına giren nispeten yeni bir şirkettir.

Geniş ekran PC monitörlerine uyacak şekilde tasarlanmış bir dizi ürün ve Mac ekranlar için özel olarak üretilmiş birkaç filtre sunarlar. Filtreleri en yaygın ekran boyutlarına uyun SenseAGE gibi rakipler kadar çok çeşit sunmasalar da.

BesLif gizlilik ekranıBesLif tarafından üretilen filtreler görüntülemeyi endüstride standart olan 30 derecelik açıyla sınırlar. Ürünleri ayrıca şunları içerir: parlama önleyici teknoloji ve tersinir kenarları var: biri parlak görünüm için, diğeri mat görünüm için. Kullanıcılar minimum kesinti ile ikisi arasında geçiş yapabilir.

Maliyet: BesLif gizlilik ekran filtrelerinin perakende maliyeti, özellikle Mac dizüstü bilgisayar ve masaüstü sürümleri söz konusu olduğunda diğer rakiplerden daha yüksektir. BesLif'in benzer modellere göre yüzde 12 daha parlak olduğunu söyleyen filtrenin yüksek kaliteli ve şık tasarımı sayesinde fiyat haklı çıkarılabilir.

Artıları: BesLif gizlilik ekran filtresinin en büyük avantajlarından biri, çizilmeye karşı dayanıklıdır ve toplanan toz miktarını en aza indirir. Ayrıca filtreleri, yapışkan şerit veya tutkal gerektirmeden kolay kurulum imkanı sunar. BesLif filtreleri, monitör çerçevelerine güvenli ve güvenli bir şekilde takmak için özel manyetik teknoloji kullanır. BesLif filtrelerinin bazı yeni sürümleri kurulum için bir kaydırmalı ve kaydırmalı seçenek sunar.

BesLif gizlilik ekran filtresinin satın alınması, herhangi bir temizlik bezi veya ekstra aksesuar ile birlikte verilmez. Ancak şirket, yeni bir filtre satın almak isteyen müşteriler için önemli olabilecek, toksik olmayan ve çevre için daha iyi olan basit ambalaj malzemeleri kullanıyor.

3. Aiscpro

Aiscpro şirketi, yerel malzemeler kullanarak Kore'deki gizlilik ekran filtreleri hattını üretmektedir. Aiscpro’nun pazardaki teklifi, bazı rakiplerinden daha az çeşit içerir, ancak satış ve pazarlama stratejilerini basitleştirmeye yardımcı olur.

Aiscpro manyetik gizlilik ekran koruyucusuAiscpro filtreleri iki ana bölüme ayrılmıştır: geniş ekran monitörler ve dizüstü bilgisayar monitörleri. Geniş ekran monitörler için model 19 ila 24 inç arasında bir boyutta özelleştirilebilir. Dizüstü bilgisayar seçeneği sadece 15 inçlik bir modelle geliyor çoğu Mac veya PC ekranına uyar.

Maliyet: Aiscpro gizlilik ekran filtrelerinin perakende fiyatı, esas olarak malzemelerin türü ve kaynağı nedeniyle benzer cihazlara kıyasla daha yüksek seviyededir. Şirkete göre sonuç, filtrelerinin izleyici için daha iyi netlik ve farklı bir açıdan görüntüleyenler için daha karanlık bir deneyim yaratmasıdır..

görüş mesafesi: Diğer gizlilik ekran filtresi markaları gibi, Aiscpro’un modelleri de gözünüze iyi olma bonusu ile birlikte gelir. Tasarımları UV ışığının yüzde 97'sini engelle ve Mavi ışığın yüzde 70'i, bilgisayarlarda en yaygın iki göz yorgunluğu kaynağı.

yorumlar: Aiscpro’nun gizlilik ekranı filtreleri, büyük ölçüde inceliği ve kolay kurulumu sayesinde web üzerindeki kullanıcılardan olumlu eleştiriler aldı. Diğer birçok filtre markası, ekranınızın önüne bir cam bölmesi koyduğunuzu hisseden kalın plastikten yapılmıştır. Öte yandan, Aiscpro’nun modelleri film benzeri ve ortalama 0.4 milimetre kalınlık, bu da bilgisayarı kullanırken farkedilmez kılar.

Kurulum açısından Aiscpro iki seçenek sunuyor. Daha ucuz masaüstü filtreleri, film filtresini ekranın önünde kolayca kaydırabilmeniz için monitörün yan tarafına taktığınız plastik kaydırıcı parçalarla birlikte gelir. Bu kurulumu kolay veya kaldır ancak merkezde kalması zor olabilir.

Dizüstü bilgisayarlar için daha pahalı Aiscpro filtreleri, BesLif modellerine benzer manyetik teknoloji ile birlikte gelir. Ekran filtresindeki mıknatıslar mükemmel şekilde ortalanmış olarak kalır ve bilgisayarınızın dahili parçaları için bir risk oluşturmaz. Ayrıca, Aiscpro dizüstü bilgisayar ekran filtrelerinde web kamerası erişimine izin vermek için özel olarak tasarlanmış delikler bulunur. Bu, film filtresini kaldırmak zorunda kalmadan görüntülü sohbete veya toplantıya katılabileceğiniz anlamına gelir.

Bir Aiscpro gizlilik ekran filtresi satın aldığınızda, bir mikrofiber temizlik bezi ve bir kullanım kılavuzu alırsınız. Parça montajı gerektiren masaüstü modelleri için, biri kırılırsa veya kolayca takılamazsa, iki set plastik sürgü dahil edilir.

4. KAEMPFER

KAEMPFER, dünya çapında popüler bir marka gizlilik ekran filtreleri üretiminde uzmanlaşmış. Rakiplerinin çoğu gibi, ürün hatlarını iki ana kategoriye ayırıyorlar: her ikisi de desteklenen boyutlarda masaüstü filtreleri ve dizüstü bilgisayar filtreleri.

Mac için KAEMPFER 27 inç

Masaüstü tarafında KAEMPFER filtreleri mevcut 17 inçten başlayıp 27 inç'e kadar gidiyor, rakip birçok marka daha büyük. Masaüstü filtre hattında, yüksek çözünürlüklü retina ekrana sahip iMac bilgisayarların en son sürümünü desteklemek için tasarlanmış belirli modeller vardır.

Dizüstü bilgisayar ekran filtreleri için KAEMPFER, Mac ve PC modelleri arasında ayrım yapmaz. 11.6 inç'ten başlayıp 15.6'ya kadar beş boyut sunuyorlar. Bu, daha az yaygın olan ve diğer markalarla eşleşmesi zor olabilecek bazı dizüstü bilgisayar boyutlarını içerir.

görüş mesafesi: KAEMPFER, endüstri standardı 30 derecelik açı görünürlüğü sunar ve zararlı mavi ışığı ve sinir bozucu parlamayı azaltmak için plastiklerinde polarize bir kaplama kullanır. Çizikleri veya diğer hasarları önlemek için yüksek yoğunluklu malzemeler kullanırlar. Çoğu yorumcu KAEMPFER gizlilik ekranı filtrelerinin uzun süre dayanacak şekilde üretildi.

Eksileri: Ancak, birkaç kullanıcı KAEMPFER masaüstü ve dizüstü bilgisayar filtreleriyle ilgili kurulum sorunları bildirmiştir. Modellerinin tamamı, filtrenin ekran boyunca kaymasına izin vermek için karmaşık bir tırnaklar ve yapışkan şeritler sistemi gerektirir. Ne yazık ki, kurulum talimatları net değil ve sekmeler ve şeritler yerinde olmayabilir. Bazı kullanıcılar filtreyi düz bant kullanarak eklemeye karar verdi.

İşlerin parlak tarafında KAEMPFER önemli ölçüde daha düşük fiyatlar özellikle büyük boyutlu masaüstü ve dizüstü bilgisayar modelleri için filtrelere kıyasla.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me