En İyi “Ücretsiz” Antivirüs Yazılımı (2020)

Mevcut ücretsiz antivirüs yazılımı seçiminin patates soymalarından bu yana bu dünyadaki en iyi şey olabileceğini düşünüyor olsak da, bazı çevrimiçi durumlar var Uygun değil.


Açıkçası söylemek gerekirse, çevrimiçi bankacılık, kripto para ticareti veya saldırıya uğradıysanız hayatınızı berbat bırakacak herhangi bir şey yapıyorsanız, Tanrı'nın rızasıyla premium bir AV ürünü için parayı toplayın.

Karmakarışık bir finansal hayata kıyasla o kadar pahalı değiller. Ücretli sürümler daha sıkı bir kilitleme ve her türlü kötü amaçlı yazılımlara karşı daha hızlı güncelleme sağlar, bu yüzden açık olalım. En iyi ücretsiz AV yazılımlarının en iyileri bile ücretli bir sürümün sağlam korumasını sunmaz.

Ama muhtemelen ücretsiz şeyler hakkında her şeyi duymak istersiniz. Okumaya devam et.

Ödemek veya Ödememek

Pay_No-ÖdePeki, bir web kullanıcısı ne yapmalıdır? Ücretsiz veya ücretli mi? Daha fazla bilgiye ihtiyacınız var, lütfen! Tamam, ücretsiz AV önerilerimize girmeden önce bu tartışmayı biraz sürükleyelim. İşte ödeme yapmamanın birkaç dezavantajı.

Ticari Olmayan Kullanımla Sınırlı: Bu bir sürpriz olmamalı, ancak iyi ücretsiz AV yazılım ürünlerinin çoğu, paraya mal olan premium bir ürünün soyulmuş versiyonudur..

Genellikle ücretsiz sürüm kişisel kullanımla sınırlıdır, bu da onu iş sisteminizde birincil savunma aracı olarak kullanmamanız gerektiği anlamına gelir. İşinizi gerçekten korumak istiyorsanız, ticari bir güvenlik paketinde bulunan korumaya ihtiyacınız vardır. Üzülme. Evet, paraya mal olur, ancak indirilebilir bir masraftır.

antivirüs ücretsizSağlam Özellikler: Ücretsiz AV paketlerinin premium ürünün hafif sürümleri olduğu hakkında ne düşündüğümüz düşünüldüğünde, onlara ödeme yaptığınızda daha fazla özellik edindiğinizi öğrenmek sizi öfkelendirmemelidir..

Satıcıya bağlı olarak, koruma için ödeme yapmanın kötü amaçlı yazılım taraması, güvenlik duvarları ve kötü adamların ve gals'ın cihazınızdan ödün vermesini durdurmak için genellikle daha iyi bir şansla ilgili çeşitli yükseltmelerle gelmesini bekleyin..

Daha İyi Destek: Ücretsiz AV yazılımının gecikme eğiliminde olduğu bir başka alan da teknik desteğin kullanılabilirliği ve kalitesidir. Bu, sisteminizden kötü bir casus yazılım parçasını ilk kez kazmaya çalıştığınızda ortaya çıkacak ve teknik destek yolunda elde edeceğiniz en iyi şey, bir SSS sistemine ve doyurucu, “İyi şanslar, dostum!”

Free-Bashing'i Durdurun

para biriktirŞimdiye kadar, okuma izleyicimizin daha zeki üyeleri merak ediyor olabilir: “Hangilerini kullanmamız gerektiğini önermek üzereyseniz, özgür yazılımda neden bu kadar zor oluyorsunuz? Son zamanlarda kafanıza mı düştü? ”

Kaynamaya bırakın. Aslında bazılarının olduğunu düşünüyoruz oldukça şaşırtıcı ücretsiz AV ürünleri dışarıda.

Bunların en iyileri sadece mevcut kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmak için zorlu araçları değil, aynı zamanda kimlik avı, mızrak kimlik avı, fidye yazılımı, Truva atları, robotlar ve daha fazlasına karşı gerçek zamanlı koruma içerir. Bu, sıfır maliyetle dürüstlükten iyiliğe kaliteli siber güvenliktir. Orada. Biz söyledik. Ücretsiz AV yazılımı iyidir. Şimdi mutlu musun?

Bağımsız Test Anahtardır

tamamen ücretsiz olduğunu düşündümAslında, bağımsız antivirüs test laboratuvarlarının büyük bir hayranıyız. Burada bir payola yok. Evet, güvenlik şirketleri ürünlerinin gözden geçirilmesi için ödeme yapabilir, ancak bulguların hoş olacağına dair bir vaat yoktur.

Akıllı şirketler, düzenli olarak kamuya açıklanan bu ayrıntılı raporları alır ve ürünlerini geliştirmek için kullanırlar. Test için gönderilen yazılım normalde premium sürüm olsa da, Kirli küçük sır ücretsiz AV yazılımı bile tam koruma ile donatılmıştır.

Şirket, ücretsiz sürümlerinin ne kadar iyi çalıştığını sevmenizi ve sonunda bir dizi ek özellik ile amiral gemisi tekliflerini yükseltmeye karar veren çılgın bir hayran olmayı umuyor.

Sonuç olarak, bir satıcının ürününün bu laboratuvar raporlarının birçoğunda göründüğünü görüyorsanız, ciddi endüstri oyuncusu. Laboratuarın bilim adamları, hiçbir şey yapmayacak ürünler için zamanlarını boşa harcamakla meşguller. Bunu söylemek için bütün bunları söyledik.

Ücretsiz AV yazılımını değerlendirmek için attığımız adımlardan biri bu raporları okumaktı. Bir laboratuvar koklamaya değer olduğunu düşünüyorsa, ilk görüş oluştururken söylediklerini dinleyeceğiz.

���� Daha fazla bilgi edinmek için tüm Anti Virus testlerinin büyük baba kralına göz atın - AV TEST ����

8 Mükemmel Ücretsiz Antivirüs Yazılım Ürünleri

Daha fazla uzatmadan, önerdiğimiz yedi ücretsiz AV ürünü listemize ve bulabildiğimiz en iyi üç ücretli güvenlik yazılımı ürününün bonus önerilerine bakalım. Çevrimiçi çalışıyorsanız veya günlük işlem yapıyorsanız, bunların hepsi sağlam ücretsiz seçimlerdir.

# 1. Toplam AV

(Her Yerde En İyisi - Kendinizi Her Şeyden Koruyun)

Bir numaraya gelmek Total AV'dir. Bu seçimi listenin en üstüne koymamızın 2 nedeni var. Birincisi hızlanıyor, çoğu ücretsiz antivirüs çözümü bir sürü bellek alıyor, Öte yandan Total AV hafif ve arka planda çalışıyor.

İkinci seçenek sadece işlevselliktir. Reklam yazılımı, kötü amaçlı yazılım, casus yazılım, fidye yazılımlarının sürekli izlenmesini sağlamak için tipik antivirüs düzeyinin ötesinde çalışır. Ek güvenlik için uzak bir güvenlik duvarı bile vardır.

Her Şeyle Uyumlu

Total AV, sahip olduğunuz her cihazda çalışır. Telefonunuz ister iOS ister android ve CPU'nuz.

Parola Yöneticisi ve Hırsızlığa Karşı Korumayı Tanımlama

Bu da sahip olmak harika. Düzenli bir şifre yöneticisi sizi yılda 30-80 dolar arasında bir yerde çalıştırabilir ve hırsızlığa karşı korumanın yaklaşık olarak aynı olduğunu belirleyebilir. TotalAV, pro sürümünde her ikisini de içerir ve bu da yılda 100-150 $ tasarruf sağlayabilir.

TotalAV, korumasız bir bilgisayar kullanıcısını bir antivirüs bilgisayar kullanıcısına sorunsuz bir şekilde geçirmenin ustasıdır. İkincisine geçiş önemlidir.

Bunu, kullanıcı arayüzünü son derece sezgisel hale getirerek ve yazılımlarının kötü amaçlı yazılımları hemen kaldırmasını sağlayarak yaparlar. TotalAV müşteri destek ekibi aynı zamanda antivirüs destek ekiplerinin en üst kademesinde yer alır ve ortaya çıkabilecek sorunlarda herhangi bir kullanıcıya yardımcı olabilir veya sadece yazılımla çalışmaya başlamasına yardımcı olabilir

TotalAV'ın diğer fantastik yönü de tanıtım fiyatları. İlk kullanım yılı için değer dolu bir fiyat alabilirsiniz.

Genel olarak sadece AntiVirus için değil, her yerde koruma için mükemmel bir seçim.

# 2. AVAST Ücretsiz

(Hayır, korsan günü gibi konuşmuyor)

Her zaman AVAST yazmayı “siz dostlar” ile takip etmek istiyoruz, ancak kaçınmaya çalışacağız. Hata. Çok geç. Tüm şakalar bir yana, bu kötü şeylerden ücretsiz korunmada rafta elfden daha iyi bir seçimdir.

Harika raporlar ve testler, ayrıca onu kataran birçok bonus özellik paketin başı önerileri. Tek dezavantajı, şifre yöneticisi özelliklerinin istediğimiz kadar sağlam olmamasıdır. Karar: daha kötüsünü yapabilirdin ama daha iyisini yapmak zor olurdu.

3.. AVG Antivirüs

(Hala oyunda)

AVG, ücretsiz AV yazılım savaşlarının emektarlarından biridir. Tasarım ve kullanıcı arayüzündeki son güncellemeler bunu değiştirmedi. Çevrimiçi koruma için hala güvenilir bir seçim. Test laboratuarları AVG'yi bizim kadar seviyor.

Kötü amaçlı yazılım tespiti harika ve bir web sitesinin kötü amaçlı olup olmadığını söyleyen eklenti özelliğine aşığız. Belirtilen tek dezavantajlar, ilk taramayı (aslında iyi bir şey olabilir) tamamlamak için sonsuza dek sürmesi ve kimlik avının umduğumuz kadar güçlü olmamasıydı. tüm, AVG hala tercih edilir ücretsiz AV yazılımı için.

4.. bitdefender

(Özellik yüklü olanın tersi)

Bazı şirketlerin ücretli sürümde tam olarak aynı temel güvenliği nasıl kullandığından bahsettiğimizi hatırlıyor musunuz? İşte bu fikrin işleyişine bir örnek. Sorun, ücretsiz sürümün ücretli Bitdefender'ın her yararlı özelliğine sahip olmamasıdır.

Bununla birlikte, çevrimiçi ortamda dolaşan tüm çirkinlere karşı fırfırsız temel savunma arıyorsanız ve çan ve ıslık olmadan hayat yaşayabiliyorsanız, bu en yüksek kimlik avı koruması puanını üreten sağlam bir üründür. Halihazırda standart Windows güvenliğine sahipseniz, bu harika bir eklentidir.

5.. Kontrol Noktası Bölgesi Alarmı

(Meh… iyi ve kötü var)

Saygın antivirüs markası Kaspersky'den bazı cesaretlerini lisanslamasına rağmen, ZoneAlarm karışık bir güvenlik etkinliği çantası sunuyor. Bir yandan, güvenlik duvarı her iki yönde de harika çalışıyor ve gerçek gönül rahatlığı sunuyor.

Öte yandan, bu ürünün bağımsız laboratuvar testleri yapılmamıştır. * Shrug * Belirttiğimiz bir şey, kimlik avı önleme özelliklerinin eksikliği idi, bu da dışarıda bırakmak için oldukça büyük bir şey. Sanki direksiyon olmadan bir araba satmak gibi. Kapsamlı bir güvenlik paketine ihtiyacınız yoksa kötü bir seçim değil.

6.. Cybereason RansomÜcretsiz

(Başka bir güvenlik katmanı)

Cybereason, belirli bir kötü amaçlı yazılım saldırısına (fidye yazılımı) lazerle net bir odak getirir. Bu, makinenize kötü amaçlı yazılım tanıtıldığında ve kilitlendiğinde, serbest bırakılması için bir ücret (fidye) ödeyene kadar kullanılamaz hale gelir..

Yerel makinenizde veri veya önemli dosyalar varsa, bu çok zorlayıcı bir izinsiz giriş olabilir. Test karışık bir poşetti. Ürün Gerçek dünyadaki fidye saldırılarına karşı iyi performans gösterdi ancak daha sonra simüle edilmiş sürümleri tespit edemedi.

Yine de, şey ücretsizdir ve bilgisayarınızın rehin alınmasına karşı en azından koruma girişiminde bulunur. Hiçbir şeye zarar veremezdi.

7.. Kaspersky Lab

(Ruslar yine - oh, benim!)

Bunu yoldan çıkaralım. Ruslarla olan bağlarla ilgili sürekli yaygarada Kaspersky Labs karışıma atıldı, ancak hiçbir şey kanıtlamadık, bu yüzden bu ürünün bağımsız test uzmanlarından en iyi notları aldığını göstermeye devam edeceğiz..

Ücretsiz sürüm testte kötü amaçlı yazılımlara karşı sadece bizim için yeterli performans gösterdi, ancak kimlik avı girişimlerini koklamak ve ortadan kaldırmak için harikaydı. No-frills ürünü, gelişmiş özellikler veya doğrudan teknik destek içermez. Sadece bir kaya gibi sağlam müttefik Kötü siber şeylere karşı devam eden savaşta.

8.. Sophos Seyahat

(Ev kullanımı için iş koruması)

Sophos, uzun zamandır çitin iş tarafında çalışıyor, asla tüketici pazarına gerçekten dikkat etmiyor. Sophos Home is onların bu yeni bölgeye ilk girişim ve bunun başarılı bir hamle olduğunu söyleyebiliriz.

Kaspersky gibi, bağımsız laboratuvarlarla elde edilen puanlar, özellikle kötü amaçlı yazılımları itmek ve temiz, düzgün bir arayüz sunmak için etkileyiciydi. Kendi testlerimizin sonuçları o kadar etkileyici değildi, ama önerimizi çekecek kadar kötü değil.

3 Değerli Antivirüs Ürünleri

Ödediğiniz AV sağlayıcıları listemizdeki ücretsiz listeden aynı adları gördüğünüzde şaşırmayın. Daha önce de belirttiğimiz gibi, sektördeki çoğu şirket, sonunda ücretli platforma geçmenizi sağlamak için ücretsiz sürümleri yem olarak kullanıyor.

Bunda yanlış bir şey yok. Sadece koruma ihtiyacınızın ücretsiz olarak elde ettiğinizin ötesine geçip geçmediğine karar vermelisiniz.

İşte üstün olduğunu düşündüğümüz üç ücretli AV ürünü. Neden üç? Neden olmasın?

# 1. Bitdefender Antivirus Plus (yıllık 39,99 ABD doları)

İsmine dayanarak, kesinlikle bu köpek yavrusu ile basit antivirüs korumasından daha fazlasını alırsınız. Ayrıca bir şifre yöneticisi, sertleştirilmiş tarayıcı, güvenli silme, fidye yazılımı koruması ve daha fazlası dahildir.

Eksiklik bir güvenlik duvarı, spam koruması ve ebeveyn denetimleridir. Muhtemelen açık piyasada yılda 24 $ karşılığında bulabileceksiniz, bu da size bir cihaz için koruma sağlıyor. Hem laboratuvar testlerinde hem de uygulamalı testlerimizde etkileyici performans, ancak kötü amaçlı yazılım engellemede bilim adamlarından biraz daha az etkili bulduk. Çok fazla koruma için biraz para.

# 2. Kaspesky Anti-Virüs ($ 59.99)

Kaspersky’nin övgülerini söyleyen sadece biz değiliz. Bu ürün bağımsız laboratuarlar tarafından övülür ve hatta editörün seçimleri PC Magazine gibi prestijli web sitelerinde, sesimizi olumlu koroya borç vermekten çekinmiyoruz.

Özellikle dikkat çeken şey, internette hareket eden herhangi bir şey tarafından kötü niyetli davranışlar için gözünüzü temiz tutan Sistem İzleme özelliği. Ransomware-buster olarak tanıtılmasa da, temelde aynı şeyi yapar. Önerilen MSRP yaklaşık altmış dolar, ancak perakendeciler aracılığıyla bunun yaklaşık yarısı için bulabilmelisiniz..

3.. McAfee AntiVirus Plus (59,99 ABD doları)

Belki en iyi anlaşma. Yılda 19,99 ABD doları bulabileceğiniz tek bir abonelik, sizin veya ailenizdeki herkesin sahip olduğu her Windows, Android, macOS ve iOS cihazı için koruma sağlar.

Bu, hane halklarının artık internete eriştikleri tek bir masaüstü bilgisayara sahip olmadıklarının farkındadır. Ama işe yarıyor mu? McAfee, siber yaramazlıkla mücadelede uzun zamandır ve iyi bir nedenden ötürü yüksek bir tanıma sahipti. Hem testlerimizde hem de bağımsız laboratuvarlarımızda genellikle iyi puan aldı.

Alt çizgi

Ücretsiz veya ücretli AV yazılımı arasında seçim yapma nedenlerinizi tekrarlayarak zamanınızı boşa harcamayız. Yapmak istediğimiz son nokta birini ya da diğerini seçmelisin şu anda korumasızsanız. Bize inanın - kötü adamlar sizi eninde sonunda alacaktır ve bunu yaptıkları zaman tavsiyemizi almanızı dileyeceksiniz. Orada iyi şanslar!

Ayrıca…

Çevrimiçi güvenlik bir endişe kaynağıysa, kesinlikle en iyi VPN'leri okumayı ve kendinize yüksek kaliteli bir şifre yönetim sistemi almanızı öneririz..

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me