En İyi Web Kamerası Kapakları (2020)

Çevrimiçi gizliliğin son yıllarda önemli bir konu haline gelmesiyle, tüketiciler cihazlarının internete bağlandığında nasıl çalıştığı konusunda daha fazla endişelenmeye başlıyor.

Mikrofonlu ve kameralı bilgisayarların, tabletlerin ve akıllı telefonların veri kaydedebileceği tespit edilmiştir telefonları uyurken veya devre dışı bırakıldığında bile.

Hemen hemen her modern dizüstü bilgisayar, ekranın üstüne yerleştirilmiş bir web kamerası ile birlikte geliyor. Bu izin verir kolay görüntülü sohbet Skype, Facetime veya toplantı konferansı uygulamaları aracılığıyla.

Ancak, gizliliğe gerçekten önem veriyorsanız ve bilgisayarınız, ISS'niz veya hükümetinizin istediği zaman bilgilere uzaktan erişebilmesinden endişe ediyorsanız, muhtemelen bir web kamerası kapağı almalısın.

Bu makale, web kamerası kapakları ile ilgili ortaya çıkan bazı yaygın sorulardan geçecek ve daha sonra birkaç popüler marka için öneriler sunacaktır..


Web Kamerası Kapaklarının Temelleri

Web kamerası kapakları çok süslü bir teknoloji içermez. Basit bir şey yapmak için tasarlandılar: kameranın ekranınızın önünde herhangi bir görüntü yakalamasını engelleyin. Bunu yapmanın en kolay yolu, web kamerasının üzerine karanlıkta gizleyecek fiziksel bir engel koymaktır..

pc web kamerası vektörBilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler dahil tüm cihazlarınız için ayrı web kamerası kapakları almayı düşünebilirsiniz. En iyi yaklaşım web kamerasını her zaman kapalı tutun aktif olarak görüntülü sohbet yapmadığınız sürece. Aksi takdirde davetsiz misafirlerin kameraya uzaktan erişmesine izin verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

�� Güvenlik ipucu: Ek bir güvenlik önlemi olarak, web kamerasının işlevselliğini cihazınızın işletim sistemi aracılığıyla manuel olarak da devre dışı bırakabilirsiniz. Windows kullanıcıları için Başlat menüsüne sağ tıklayın ve “Aygıt Yöneticisi” ni seçin. Ardından “Görüntüleme cihazları” kategorisini genişletin, “Entegre Kamera” ya sağ tıklayın ve [Devre Dışı Bırak] seçeneğini seçin.

Mac işletim sisteminde tüm uygulamalarda katıştırılmış web kamerasını devre dışı bırakmak için bir sistem ayarı yoktur, ancak kameranın ne zaman etkinleştirileceğini belirlemek için Facetime uygulamasını açabilir ve “Tercihler” menüsünü kullanabilirsiniz.

Ayarlar: Akıllı telefonlarda ve tabletlerde Apple’ın iOS sistemi, hangi uygulamaların ön ve arka kameralara erişebileceğini seçmenize olanak tanır. Ayarlar uygulamasına gidin ve “Genel” ve “Sınırlamalar” menülerine gidin. Oradan, her biri için geçişli kamera erişimi talep eden uygulamaların bir listesini göreceksiniz..

Android kullanıcıları için, Ayarlar alanına gidin ve “Uygulamalar” ı tıklayın. Ardından listede “Kamera” yı bulun ve “Devre Dışı Bırak” düğmesine dokunun. Bu mevcut değilse, kamerayı belirli uygulamalar için devre dışı bırakmak için "İzinler" seçeneğini kullanın.

Bir web kamerasını yazılım ve işletim sistemleri aracılığıyla devre dışı bırakmanın her zaman çevrimiçi gizliliğinizi ve anonimliğinizi korumak için yeterli olmadığını unutmayın. Bilgisayar korsanları, bilgisayarınızın donanımını ele geçirebilecek ve web kamerasını uzaktan kontrol edebilecek kötü amaçlı yazılımlar geliştirmiştir.

Bu yüzden, güçlü bir antivirüs tarayıcısına sahip olmak sahip olduğunuz her cihazda tarayın ve bilgisayarınızı düzenli olarak virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın.

1. CloudValley

CloudValley, web kamerası kapaklarının önde gelen perakendecilerinden biridir ve iyi bir nedenle…

Amiral gemisi ürünleri, hem PC hem de Mac dizüstü bilgisayarların yanı sıra en son iPhone ve iPad modellerine uyumlu olma gibi büyük bir avantaja sahiptir. CloudValley web kamerası kapağı çok küçük - sadece 0,6 milimetre kalınlığında - yani farkına bile varmayacaksın cihazını kullanırken.

CloudValley web kamerası kapağıCloudValley web kamerası kapağının bir diğer önemli avantajı basit kurulum süreci. Kapak, cihazınızın çerçevesi veya ekranı ile mühür oluşturan tek bir metalden oluşur.

Yapmanız gereken tek şey kapağı takmak için fotoğraf makinesine on beş saniye boyunca bastırmak. Kapak, ekrana veya kameraya zarar vermeden herhangi bir zamanda kolayca çıkarılabilir.

Kurulduktan sonra, kamera erişimini engellemek için CloudValley kapağını sağa kaydırmanız yeterlidir. Görüntülü sohbet için dizüstü bilgisayarınızı veya mobil cihazınızdaki kamerayı kullanmak istediğinizde, kamera engelini kaldırmak için kaydırmayı tersine çevirirsiniz. Kapak, gösterge ışığını veya cihazınızın başka bir bölümünü etkilemez.

yorumlar: CloudValley web kamerası kapağı alındı yüzlerce olumlu yorumlar dünyadaki kullanıcılardan, tek dezavantajı maliyet. CloudValley'in kapakları, esas olarak üründe kullanılan malzemeler nedeniyle diğer markalardan daha pahalıya mal olacak. Bununla birlikte, dizüstü bilgisayarınızın, telefonunuzun veya tabletinizin şık tasarımını tamamlayan bir web kamerası kapağı istiyorsanız, ek maliyet faydalı olabilir..

CloudValley'den yapılan satın alımlar bir dizi iki web kamerası kapağı ve bir kurulum kılavuzu ile birlikte gelir. Buna ek olarak, CloudValley, diğer müşteri hizmetleri taleplerinin yanı sıra, herhangi bir kaza sonucu hasar veya kusuru kapsayan 18 aylık bir garantiye sahiptir..

2. MagiDeal

MagiDeal, çok fazla para ödemeden web kameralarını engellemenin kolay bir yolunu isteyenler için düşük maliyetli bir çözüm sunar. Markanın temel ürünü, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler de dahil olmak üzere bir dizi cihaza takılabilen üç koyu gri web kamerası kapağı seti içerir.

MagiDeal web kamerası kapağıMagiDeal web kamerası kapağı şu konumda ölçülür: 0.8 milimetre kalınlık, CloudValley kapağından biraz daha fazladır, ancak dizüstü bilgisayarınızın kapağının nasıl kapandığını veya akıllı telefonunuzun bir cebe veya çantaya nasıl oturduğunu etkilememelidir. Tüm kapak soldan sağa ölçülen sadece 18 milimetredir.

MagiDeal web kamerası kapaklarını dayanıklı plastik, bu yüzden onları bazı rakiplerinden daha düşük maliyetlerle satabilirler. Ancak, metal tabanlı web kamerası kapaklarının genellikle plastik veya diğer malzemelerden daha uzun sürdüğünü unutmayın..

Her MagiDeal web kamerası kapağında, ürünün arkasına takılı çift taraflı yapışkan parçaları bulunur; bu, kurulumun kameraya hizalanması ve ardından sıkıca bastırılması için yalnızca birkaç saniye gerektirdiği anlamına gelir. Bununla birlikte, yapışkan malzeme zamanla yapışkanlığını kaybedebilir ve kapak hizalamasını kaybedebilir sonuç olarak.

yorumlar: MagiDeal web kamerası kapakları, basit tasarımları ve kullanımları sayesinde çoğunlukla olumlu eleştirilere sahiptir. Kamera açılışı, bazı rakip ürünlerden biraz daha büyüktür, bu da geniş açılı resmi destekleyen bir web kameranız varsa yardımcı olabilir.

MagiDeal web kamerası kapaklarını kullanmanın en büyük dezavantajı akıllı telefon kullanıcıları. Arkada iki kameralı yeni bir telefonunuz varsa, MagiDeal kapağı her iki kamerayı aynı anda engelleyemez. ��

3. Forito

Forito marka web kamerası kapakları, bilgisayar korsanlarına ve diğer uzaktan saldırı tehditlerine karşı koruma eklemek için bir başka ekonomik çözümdür. MagiDeal ürünü gibi Forito da her satın alma işlemiyle birlikte tüm dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon modellerine takılabilen üç kapak seti içerir.

Forito web kamerası kapağıForito web kamerası kapağında yaklaşık 0,7 milimetre kalınlığında, Bu da bazı rakiplere kıyasla iyi fakat piyasadaki en ince seçenek değil. MagiDeal kapağı gibi, Forito’nun ürünü çoğunlukla plastikten yapılmıştır ve bu nedenle diğer metal seçeneklerden oldukça ucuz CloudValley gibi.

Kurulum: Forito web kamerası kapağının arkasında 3M şirketi tarafından üretilen bir bant parçası var. Bandın arkası soyulduktan sonra, kapağı herhangi bir cihaz ekranına bastırabilir ve takabilirsiniz. Kapağın çıkarılması herhangi bir çizik veya kalıntı bırakmaz, bu da gerekirse bir kapağı birden fazla cihaz arasında değiştirebileceğiniz anlamına gelir. ���� ��

Bir cihazın web kamerasını Forito kapağıyla engellemek için plastik sekmeyi soldan sağa kaydırmanız yeterlidir. Forito kapakları sadece 5 milimetrenin açılması, ve çoğu rakipten daha küçük. Bu, yalnızca geniş açılı yeteneklere sahip özel bir web kameranız varsa sorun yaratacaktır..

Forito kapağını herhangi bir dizüstü bilgisayara, tablete veya akıllı telefona takmadan önce, ekran alanını mikrofiber bir bezle temizlediğinizden emin olun. Bu, bandın cihaza güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlamak içindir. Forito bir tam değiştirme programı web kamerası kapaklarında herhangi bir kusur veya sorun bulunursa.

4. Niome

Niome web kamerası deklanşör kapağıNiome, öncelikle dizüstü bilgisayar sahiplerini hedefleyen bir web kamerası kapağı da dahil olmak üzere bilgisayar aksesuarlarının küçük bir perakendecisidir. Boyut ve boyutlar Niome kapağı çoğu akıllı telefon veya tablet modeliyle kolayca hizalanmayacak.

Niome web kamerası kapağını düşünmenin ana nedeni renktir. Çoğu rakip sadece Niome kapağının belirli dizüstü bilgisayar tasarımlarını tamamlayabilecek gümüş renginde olduğu siyah veya koyu gri çözümler sunar. Kapakları plastikten yapılmış ancak fırçalanmış metal görünümünü koruyor.

Eksileri: Ne yazık ki, Niome web kamerası kapaklarında da bazı eksiklikler var. Bazı tüketiciler, bir ekrana tutturmaya çalışırken plastik kırılmasıyla ilgili sorunlar bildirdiler. Ek olarak, Niome web kamerası kapağının arkasında kullanılan yapışkan şerit rakiplerden daha düşük yapım kalitesi, Bu, muhtemelen uzun sürmeyeceği ve gevşeyebileceği anlamına gelir.

Çoğu web kamerası kapağı, tüketicilerin genellikle kameraları olan birden fazla cihaza sahip olmaları nedeniyle iki veya daha fazla paket halinde gelir. Niome, modellerini sadece tek paket halinde satıyor. nispeten pahalı bir seçenek, özellikle ek nakliye masraflarında faktoring yaparken.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me