Najlepší „bezplatný“ antivírusový softvér (2020)

Aj keď si môžeme myslieť, že súčasný výber bezplatného antivírusového softvéru by mohol byť na tejto Zemi tou najlepšou vecou od šúpania zemiakov, existujú situácie, v ktorých sú online Nevhodný.

Stručne povedané, ak robíte čokoľvek, na čom záleží - napríklad online bankovníctvo, obchodovanie s kryptomenami alebo čokoľvek iné, čo by vám zachránilo život, keby vás napadli - preboha, preboha, vyhrajte peniaze za prémiový produkt AV..

Nie sú také drahé v porovnaní s finančným životom, ktorý zostal v troskách. Platené verzie poskytujú prísnejšie uzamknutie a rýchlejšiu aktualizáciu všetkých druhov škodlivých kódov, takže je to jasné. Dokonca ani to najlepšie z bezplatného AV softvéru neponúka robustnú ochranu platenej verzie.

Pravdepodobne však chcete počuť všetko o bezplatných veciach. Pokračujte v čítaní.

Platiť alebo neplatiť

Pay_No-PayČo by teda mal užívateľ webu robiť? Zadarmo alebo platené? Potrebujete viac informácií, prosím! Dobre, poďme túto diskusiu trochu predtým, ako sa dostaneme do našich bezplatných odporúčaní AV. Tu je niekoľko nedostatkov neplatenia.

Obmedzené na nekomerčné použitie: To by nemalo byť prekvapením, ale väčšina dobrých bezplatných softvérových produktov AV je stiahnutá verzia prémiového produktu, ktorý stojí peniaze.

Bezplatná verzia je často obmedzená na osobné použitie, čo znamená, že by ste ju nemali používať ako primárny prostriedok obrany vo svojom obchodnom systéme. Ak naozaj chcete chrániť svoje podnikanie, potrebujete ochranu, ktorá je súčasťou komerčnej bezpečnostnej sady. Neboj sa. Áno, to stojí peniaze, ale je to odpočítateľný náklad.

antivírus zadarmoRobustné vlastnosti: Vzhľadom na to, čo sme práve povedali o bezplatných AV balíčkoch, ktoré sú ľahkými verziami prémiového produktu, by vás nemalo pobúriť, aby ste sa dozvedeli, že keď za ne zaplatíte, získate viac funkcií..

V závislosti od dodávateľa môžete očakávať, že za ochranu prídete s rôznymi inováciami súvisiacimi so skenovaním škodlivého softvéru, bránami firewall a vo všeobecnosti lepšou šancou na zastavenie zneužívania zloduchov a brán z vášho zariadenia.

Lepšia podpora: Ďalšou oblasťou, v ktorej má bezplatný AV softvér tendenciu zaostávať, je dostupnosť a kvalita technickej podpory. Toto sa prejaví pri prvom pokuse vykopať z vášho systému nepríjemný spyware a to najlepšie, čo získate v ceste technickej podpory, je odkaz na systém FAQ a výstižne: „Veľa šťastia, kamoš!“

Zastavte bezplatné vyrazenie

šetri si peniazeInteligentnejší členovia našej čitateľskej skupiny sa teraz môžu čudovať: „Prečo do čerta ste tak tvrdo na slobodnom softvéri, ak sa chystáte odporučiť, ktoré z nich by sme mali používať? Boli ste nedávno spadol na hlavu? “

Varte dole. Skutočne si myslíme, že sú nejaké celkom úžasné produkty AV tam vonku.

K najlepším z nich patria nielen impozantné nástroje na odstránenie existujúceho škodlivého softvéru, ale aj ochrana v reálnom čase proti phishingu, phishingu s oštepom, ransomware, trójskym koňom, robotom atď. Je to kybernetická bezpečnosť poctivá dobrej kvalite pri nulových nákladoch. Tam. Povedali sme to. Zadarmo softvér AV je dobrý. Si šťastný?

Kľúčom je nezávislé testovanie

Myslel som, že je úplne zadarmoV skutočnosti sme veľkým fanúšikom nezávislých laboratórií na testovanie vírusov. Neexistuje tu žiadna výplata. Áno, bezpečnostné spoločnosti môžu platiť za to, aby sa ich produkt skontroloval, ale niet sľubu, že zistenia budú príjemné.

Inteligentné spoločnosti berú tieto podrobné správy, ktoré sú pravidelne zverejňované aj pre verejnosť, a používajú ich na zlepšenie svojich produktov. Zatiaľ čo softvér predložený na testovanie je zvyčajne prémiovou verziou, špinavé malé tajomstvo je to, že aj bezplatný softvér AV je vybavený úplnou ochranou.

Spoločnosť dúfa, že sa vám páči, ako dobre funguje ich bezplatná verzia, a stanete sa nadšeným fanúšikom, ktorý sa nakoniec rozhodne upgradovať na svoju vlajkovú loď s množstvom pridaných funkcií..

Pointa je, že ak uvidíte produkt dodávateľa, ktorý sa zobrazuje v niekoľkých z týchto laboratórnych prehľadov, je to dobré znamenie, že sa pozeráte na seriózny hráč v priemysle. Vedci laboratória sú príliš zaneprázdnení, aby zbytočne trávili čas výrobkami, ktoré nikdy nič nezmenia. Toto sme povedali všetko.

Jedným z krokov na vyhodnotenie bezplatného softvéru AV bolo prečítanie týchto správ. Ak si laboratórium myslí, že to stojí za ňuchanie, budeme počúvať, čo hovoria, a vytvoriť si počiatočný názor.

���� Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite sa na otca kráľa všetkých testov na ochranu proti vírusom - AV TEST ����

8 vynikajúcich antivírusových softvérových produktov zadarmo

Bez ďalšieho upozornenia sa dostaneme k nášmu zoznamu siedmich bezplatných produktov AV, ktoré odporúčame, a k bonusovým odporúčaniam troch najlepších platených bezpečnostných softvérových produktov, ktoré sme našli. Ak pracujete online alebo obchodujete deň, potom sú to všetky spoľahlivé a slobodné rozhodnutia.

# 1. Celkom AV

(Najlepšie na výber - Chráňte sa pred všetkým)

Na prvom mieste je Total AV. Existujú 2 dôvody, prečo sme túto voľbu zaradili na začiatok zoznamu. Prvý z nich klesá na rýchlosť, väčšina freewarových antivírusových riešení zaberá veľa pamäte, Total AV na druhej strane je ľahký a beží na pozadí.

Druhou možnosťou je iba funkčnosť. Funguje nad rámec bežnej úrovne antivírusu a zabezpečuje nepretržité monitorovanie adwaru, škodlivého softvéru, spywaru, ransomwaru. Má dokonca vzdialený firewall pre ďalšie zabezpečenie.

Kompatibilné so všetkým

Total AV funguje na každom zariadení, ktoré máte. Váš telefón, či android pre iOS a tiež váš procesor.

Správca hesiel a ochrana proti krádeži

To je skvelé mať tiež. Bežný správca hesiel vás môže spustiť kdekoľvek medzi 30 - 80 dolármi ročne a zistiť totožnosť ochrany proti krádeži. TotalAV zahŕňa obidve tieto verzie v profesionálnej verzii, ktorá vám môže ušetriť 100 - 150 dolárov ročne.

TotalAV je majstrom bezproblémového prechodu nechráneného používateľa počítača na antivírusového používateľa počítača. Prechod na druhý je dôležitý.

Robia to tak, že používateľské rozhranie je mimoriadne intuitívne a zároveň zabezpečuje, že ich softvér okamžite odstráni škodlivý softvér. Tím zákazníckej podpory TotalAV je tiež na špičkovej úrovni tímov antivírusovej podpory a môže pomôcť každému používateľovi s problémami, ktoré sa môžu vyskytnúť alebo len pomôcť niekomu začať so softvérom.

Ďalším fantastickým aspektom TotalAV, ktorý stojí za zmienku, je ich úvodné ceny. Za prvý rok používania môžete získať cenu plnú hodnoty.

Celkovo skvelá voľba nielen pre antivírusový program, ale všade okolo ochrany.

# 2. AVAST zadarmo

(Nie, nejde o pirátsky deň)

Vždy chceme pokračovať v písaní AVAST s „kamarátmi“, ale pokúsime sa zdržať sa. Oops. Neskoro. Všetky vtipy stranou, toto je najlepšia lepšia voľba ako elf-on-a-shelf vo voľnej ochrane pred zlými vecami.

Skvelé správy a testovanie, plus veľa bonusových funkcií, ktoré ho katapultujú na hlava balenia našich odporúčaní. Jedinou skutočnou nevýhodou je, že funkcie správcu hesiel nie sú také robustné, ako by sme chceli. Verdikt: môžete urobiť horšie, ale bolo by ťažké robiť lepšie.

# 3. AVG Antivirus

(Stále v hre)

AVG je veteránom bezplatných vojen softvéru AV. Posledné aktualizácie dizajnu a používateľského rozhrania to nezmenili. Stále spoľahlivá voľba pre ochranu online. Testovacie laboratóriá milujú AVG rovnako ako my.

Detekcia škodlivého softvéru je vynikajúca a sme radi pri používaní funkcie doplnku, ktorá vám oznámi, či je web škodlivý. Jedinou zaznamenanou nevýhodou bolo, že dokončenie počiatočného skenovania (čo by mohlo byť v skutočnosti dobré) trvá večne a anti-phishing nebol taký silný, ako sme dúfali. celkovo, AVG zostáva na výber pre bezplatný AV softvér.

# 4. BitDefender

(Opak opakovaného hrania)

Pamätáte si späť, keď sme sa zmienili o tom, ako niektoré spoločnosti používajú rovnakú bezplatnú základnú bezpečnosť ako platená? Tu je jeden príklad tejto myšlienky v akcii. Problém je v tom, že bezplatnej verzii chýba každá užitočná funkcia plateného bitdefenderu.

Ak však hľadáte základnú obranu bez akýchkoľvek ozdôb proti všetkým škorcom, ktorí tam bežia online a môžete žiť život bez zvončekov a píšťaliek, jedná sa o solídny produkt, ktorý generoval najvyššie skóre proti phishingu. Ak už máte štandardné zabezpečenie systému Windows, je to skvelý doplnok.

# 5. Skontrolujte bod ZoneAlarm

(Meh ... je dobré a zlé)

Napriek tomu, že ZoneAlarm licencuje niektoré zo svojich vnútorností od renomovanej antivírusovej značky Kaspersky, ponúka zmiešanú bezpečnostnú ochranu. Na jednej strane firewall funguje skvele v oboch smeroch a ponúka skutočný pokoj.

Na druhej strane neboli vykonané žiadne nezávislé laboratórne testy tohto produktu. * Shrug * Jedna vec, ktorú sme si všimli, bol nedostatok anti-phishingových funkcií, čo je dosť veľká vec na vynechanie. Niečo ako predaj automobilu bez volantu. Nie je zlá voľba, ak nepotrebujete komplexný balík zabezpečenia.

# 6. Cybereason RansomFree

(Ďalšia úroveň zabezpečenia)

Cybereason prináša laserové ostré zameranie na špecifický typ útoku škodlivého softvéru - ransomware. V takom prípade je škodlivý softvér zavedený do vášho zariadenia a uzamknutý, takže je nepoužiteľný, kým nezaplatíte poplatok (výkupné) za jeho vydanie..

Ak máte na miestnom počítači údaje alebo dôležité súbory, môže to byť katastrofálny prienik. Testovanie bolo zmiešané. Produkt fungovali dobre proti útokom výkupného v reálnom svete, ale potom nedokázali zistiť simulované verzie.

Napriek tomu je táto vec bezplatná a ponúka aspoň pokus o ochranu proti tomu, aby sa váš počítač stal rukojemníkom. Nič to nemohlo ublížiť.

# 7. Kaspersky Lab

(Rusi znova - ach, môj!)

Poďme to z cesty. Pri neustálom dohadovaní sa o väzbách s Rusmi sa spoločnosť Kaspersky Labs vrhla do mixu, ale nevideli sme nič o ničom, takže budeme naďalej zdôrazňovať, že tento produkt získava najvyššie známky od nezávislých testerov..

Bezplatná verzia fungovala proti testovaniu škodlivého softvéru iba primerane, aj keď bola vynikajúca pri odstraňovaní a odstraňovaní pokusov o phishing. S produktom bez ozdôbok nie sú zahrnuté žiadne pokročilé funkcie ani priama technická podpora. Len a spojenec s pevnými skalami v prebiehajúcom boji proti zlým kybernetickým veciam.

# 8. Domov Sophos

(Ochrana podnikov na domáce použitie)

Sophos pracuje na obchodnej strane plota už dlhú dobu, nikdy sa skutočne nevenovala pozornosť spotrebiteľskému trhu. Domov Sophos je ich prvý podnik na tomto novom území a povedali by sme, že to bol úspešný krok.

Rovnako ako Kaspersky, skóre v nezávislých laboratóriách bolo pôsobivé, najmä pri odpudzovaní škodlivého softvéru a poskytovaní čistého a elegantného rozhrania. Výsledky našich vlastných testov neboli dosť pôsobivé, ale nie dosť zlé na to, aby sme vytiahli naše odporúčanie.

3 hodnotné platené antivírusové produkty

Neprekvapte, že z nášho bezplatného zoznamu v našom zozname poskytovateľov audiovizuálnych služieb, za ktoré platíte, neuvidíte rovnaké mená. Ako sme už spomenuli, väčšina spoločností v tomto odvetví používa bezplatné návnady na návnadu, aby ste sa dostali k platovej platforme.

S tým nie je nič zlé. Musíte sa len rozhodnúť, či vaša potreba ochrany presahuje to, čo získate zadarmo.

Tu sú tri platené produkty AV, ktoré považujeme za vynikajúce. Prečo tri? Prečo nie?

# 1. Bitdefender Antivirus Plus (39,99 $ / rok)

Vďaka tomuto šteniatku určite získate viac ako jednoduchú antivírusovú ochranu. Zahrnuté sú aj správca hesiel, tvrdený prehliadač, bezpečné vymazanie, ochrana ransomware a ďalšie.

Chýbajú brány firewall, ochrana proti spamu a rodičovská kontrola. Pravdepodobne ho budete môcť nájsť na otvorenom trhu za 24 dolárov ročne, čím získate ochranu pre jedno zariadenie. Pôsobivý výkon v laboratórnych testoch aj v našich praktických testoch, aj keď sme zistili, že pri blokovaní škodlivého softvéru je to o niečo menej účinné ako vedci.. Trochu peňazí na veľa ochrany.

# 2. Kaspesky Anti-Virus (59,99 dolárov)

Nie sme jediní, ktorí spievajú chválu spoločnosti Kaspersky. Tento výrobok je chválený nezávislými laboratóriami a dokonca je zaradený do zoznamu výber editora na prestížnych webových stránkach, ako je PC Magazine, preto sa nesmieme hanbiť požičiavať náš hlas sboru pozitívov.

Obzvlášť pozoruhodná je funkcia System Watcher, ktorá dohliada na škodlivé správanie všetkého, čo sa tam pohybuje na internete. Aj keď nie je propagovaný ako ransomware-buster, robí v podstate to isté. Navrhuje sa, že MSRP je takmer šesťdesiat dolárov, ale mali by ste ho nájsť asi na polovicu oproti maloobchodníkom.

# 3. McAfee AntiVirus Plus (59,99 dolárov)

Možno to bude najlepšie. Jediným predplatným, ktoré môžete nájsť za 19,99 dolárov za rok, získate ochranu pre všetky zariadenia Windows, Android, MacOS a iOS, ktoré vlastníte vy alebo niekto z vašej rodiny..

Je to uznanie skutočnosti, že domácnosti už nemajú jeden stolový počítač, cez ktorý majú prístup na internet. Ale funguje to? Spoločnosť McAfee je už dlho a z dobrého dôvodu uznávaná v boji proti počítačovej neplechu. Všeobecne dobre skóroval v našich testovacích aj nezávislých laboratóriách.

Spodný riadok

Nestrácame čas opakovaním dôvodov, ktoré si môžete vybrať medzi bezplatným alebo plateným softvérom AV. Posledným bodom, ktorý by sme chceli uviesť, je musíte si vybrať jeden alebo druhý ak momentálne nie ste chránení. Verte nám - zlí ľudia vás nakoniec dostanú, a keď áno, budete si želať, aby ste nás prijali. Veľa šťastia tam!

Tiež ...

Ak ide o bezpečnosť online, určite vám odporúčame prečítať si o najlepších sieťach VPN vonku a potom získať kvalitný systém správy hesiel..

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me