Najlepšie kryty webovej kamery (2020)

Keďže ochrana osobných údajov online sa v posledných rokoch stala hlavnou témou, spotrebitelia si začínajú robiť starosti s tým, ako ich zariadenia fungujú po pripojení na internet.

Zistilo sa, že počítače, tablety a smartfóny s mikrofónmi a fotoaparátmi dokážu zaznamenávať údaje aj keď ich telefóny spia alebo sú deaktivované.

Takmer každý moderný prenosný počítač sa teraz dodáva s webovou kamerou zabudovanou v hornej časti obrazovky. To umožňuje ľahké videorozhovory prostredníctvom aplikácií Skype, Facetime alebo konferenčných aplikácií.

Ak sa však naozaj zaujímate o súkromie a máte obavy, že váš počítač, poskytovateľ internetových služieb alebo vláda budú môcť na diaľku získať prístup k informáciám., pravdepodobne by ste mali dostať kryt webovej kamery.

Tento článok sa venuje niektorým častým otázkam týkajúcim sa krytov webových kamier a potom ponúka odporúčania pre niekoľko populárnych značiek.

Základy krytov webovej kamery

Kryty webových kamier nezahŕňajú veľa efektných technológií. Sú navrhnuté tak, aby urobili jednu jednoduchú vec: zablokujte fotoaparát tak, aby nemohol zachytiť žiadne zábery pred obrazovkou. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je umiestniť fyzickú bariéru na hornú časť webovej kamery, ktorá ju skryje v tme.

pc webkamera vektorBudete chcieť zvážiť získanie samostatných poťahov z webovej kamery pre všetky svoje zariadenia vrátane počítačov, smartfónov a tabletov. Najlepším prístupom je webovú kameru vždy zakryte pokiaľ sa aktívne nezúčastňujete videorozhovoru. V opačnom prípade riskujete, že útočníkom bude umožnený vzdialený prístup k fotoaparátu.

�� Bezpečnostný tip: Ako ďalšie bezpečnostné opatrenie môžete tiež manuálne vypnúť funkčnosť webovej kamery prostredníctvom operačného systému zariadenia. Pre používateľov Windows kliknite pravým tlačidlom myši na ponuku Štart a vyberte položku „Správca zariadení“. Potom rozbaľte kategóriu „Zobrazovacie zariadenia“, kliknite pravým tlačidlom myši na „Integrovaná kamera“ a vyberte možnosť [Vypnúť]..

Operačný systém Mac nemá systémové nastavenie na deaktiváciu zabudovanej webovej kamery vo všetkých aplikáciách, ale môžete otvoriť aplikáciu Facetime a pomocou ponuky „Predvoľby“ určiť, kedy je kamera povolená.

Nastavenie: V smartfónoch a tabletoch vám systém iOS spoločnosti Apple umožňuje zvoliť, ktoré aplikácie majú prístup k predným a zadným kamerám. Prejdite do aplikácie Nastavenia a prejdite na ponuky „Všeobecné“ a „Obmedzenia“. Odtiaľ uvidíte zoznam aplikácií, ktoré požiadali o prístup k fotoaparátu, s prepínaním pre každú z nich.

Pre používateľov systému Android prejdite do oblasti Nastavenia a kliknite na „Aplikácie“. Potom v zozname vyhľadajte „Fotoaparát“ a klepnite na tlačidlo „Zakázať“. Ak to nie je k dispozícii, vypnite kameru pre určité aplikácie pomocou možnosti „Povolenia“.

Nezabúdajte, že deaktivácia webovej kamery pomocou softvéru a operačných systémov nestačí vždy na ochranu vášho súkromia a anonymity online. Hackeri vyvinuli malware, ktorý dokáže uniesť hardvér počítača a diaľkovo ovládať webovú kameru.

Je to dôležité mať silný antivírusový program na každom zariadení, ktoré vlastníte, a pravidelne kontrolujte počítač, či neobsahuje vírusy a škodlivý softvér.

1. CloudValley

CloudValley je jedným z popredných predajcov krytov webových kamier az dobrého dôvodu ...

Ich vlajková loď má veľkú výhodu v tom, že je kompatibilná s počítačmi PC a Mac, ako aj so všetkými najnovšími modelmi iPhone a iPad. Kryt webovej kamery CloudValley je extrémne malé - hrubé iba 0,6 milimetra - tak ani si toho nevšimnete počas používania zariadenia.

Obal webovej kamery CloudValleyĎalšou kľúčovou výhodou krytu webovej kamery CloudValley je jednoduchý proces inštalácie. Kryt je vyrobený z jedného kusu kovu, ktorý tvorí tesnenie s rámom alebo obrazovkou vášho zariadenia.

Všetko, čo musíte urobiť, je pritlačiť kryt na fotoaparát na pätnásť sekúnd, aby ste ho pripojili. Kryt sa dá tiež kedykoľvek ľahko odstrániť bez toho, aby došlo k poškodeniu obrazovky alebo fotoaparátu.

Po inštalácii stačí jednoducho potiahnuť kryt CloudValley doprava, aby ste zabránili prístupu k fotoaparátu. Ak chcete použiť kameru na prenosnom počítači alebo mobilnom zariadení na videorozhovory, odblokovaním fotoaparátu otočíte prejdením prstom späť. Kryt nemá vplyv na kontrolné svetlo ani na inú časť vášho prístroja.

recenzia: Obal webovej kamery CloudValley bol prijatý stovky pozitívne recenzie od používateľov z celého sveta, pričom jedinou nevýhodou sú náklady. Obaly z CloudValley budú stáť viac ako iné značky, hlavne kvôli materiálom použitým vo výrobku. Dodatočné náklady však môžu byť užitočné, ak chcete kryt webovej kamery, ktorý dopĺňa elegantný dizajn prenosného počítača, telefónu alebo tabletu..

Nákupy od CloudValley sa dodávajú so sadou dvoch krytov webových kamier a inštalačného sprievodcu. CloudValley má navyše 18-mesačnú záruku, ktorá pokrýva akékoľvek náhodné poškodenie alebo chyby, ako aj ďalšie otázky týkajúce sa služieb zákazníkom..

2. MagiDeal

MagiDeal ponúka lacné riešenie pre tých, ktorí chcú jednoduchý spôsob, ako blokovať webovú kameru bez toho, aby platili veľa peňazí. Základným produktom značky je súprava troch tmavošedých krytov webovej kamery, ktoré je možné pripevniť na celý rad zariadení vrátane notebookov, smartfónov a tabletov..

Obal webovej kamery MagiDealKryt webovej kamery MagiDeal je meraný na Hrúbka 0,8 milimetra, čo je o niečo viac ako kryt CloudValley, ale nemalo by to ovplyvniť to, ako sa zatvára veko prenosného počítača alebo ako sa váš smartphone zmestí do vrecka alebo tašky. Celý kryt je meraný zľava doprava iba 18 milimetrov.

MagiDeal vyrába krycie materiály pre webové kamery vysoko odolný plast, Preto ich môžu predávať za nižšie náklady ako niektorí konkurenti. Nezabúdajte však na to, že kryty webových kamier na báze kovu trvajú zvyčajne dlhšie ako kryty z plastov alebo iných materiálov.

Každý kryt webovej kamery MagiDeal má k zadnej časti produktu pripevnené kúsky obojstranného lepidla, čo znamená, že inštalácia vyžaduje iba pár sekúnd, aby sa zarovnala s fotoaparátom, a potom pevne stlačte nadol. Lepivý materiál však môže v priebehu času a kryt môže stratiť zarovnanie ako výsledok.

recenzia: Kryty webkamery MagiDeal majú väčšinou jednoduché recenzie, a to vďaka ich jednoduchému dizajnu a obsluhe. Otvor fotoaparátu je o niečo väčší ako niektoré konkurenčné produkty, čo môže byť užitočné, ak máte webovú kameru, ktorá podporuje širokouhlý obraz.

Najväčšou nevýhodou pri používaní krytov webovej kamery MagiDeal sú používatelia smartfónov. Ak máte na zadnej strane novší telefón so systémom dvoch kamier, kryt MagiDeal nebude môcť zablokovať obe kamery súčasne. ��

3. Forito

Značka webových krytov Forito je ďalším ekonomickým riešením na zvýšenie ochrany pred hackermi a inými hrozbami vzdialeného vniknutia. Rovnako ako produkt MagiDeal, aj Forito obsahuje sadu troch krytov s každým nákupom, ktoré je možné pripojiť ku všetkým modelom notebookov, tabletov a smartfónov..

Kryt webovej kamery ForitoKryt webovej kamery Forito má hrúbka približne 0,7 milimetra, čo je dobré v porovnaní s niektorými konkurentmi, ale nie najtenšou možnosťou na trhu. Rovnako ako obal MagiDeal, aj produkt Forito sa vyrába väčšinou z plastu, a preto je podstatne lacnejšie ako iné kovové možnosti ako CloudValley.

inštalácie: Na zadnej strane krytu webovej kamery Forito je kúsok pásky vyrobený spoločnosťou 3M corporation. Po odstránení zadnej časti pásky môžete zatlačiť kryt na ľubovoľnú obrazovku zariadenia a pripevniť ju. Odstránením krytu nezanecháte škrabance alebo zvyšky, čo znamená, že v prípade potreby môžete prepnúť jeden kryt medzi viacerými zariadeniami. ���� ��

Ak chcete blokovať webovú kameru zariadenia s krytom Forito, jednoducho musíte posuňte plastovú kartu zľava doprava. Kryty Forito majú otvor iba 5 milimetrov, čo je menšie ako väčšina konkurentov. To bude predstavovať problém, iba ak máte špeciálnu webovú kameru so širokouhlými schopnosťami.

Pred inštaláciou krytu Forito na akýkoľvek prenosný počítač, tablet alebo smartfón nezabudnite vyčistiť plochu obrazovky pomocou handričky z mikrovlákna. Tým sa zabezpečí, že páska môže byť bezpečne pripevnená k zariadeniu. Forito ponúka a kompletný program výmeny ak sa zistia nejaké chyby alebo problémy s krytom ich webovej kamery.

4. Nióm

Kryt uzávierky webovej kamery NiomeNiome je malý predajca počítačového príslušenstva vrátane krytu webovej kamery, ktorý je určený predovšetkým majiteľom prenosných počítačov. Veľkosť a rozmery Kryt zariadenia Niome sa nebude dať ľahko zladiť s väčšinou modelov telefónov a tabletov.

Hlavným dôvodom na zváženie krytu webovej kamery Niome je farba. Väčšina konkurentov ponúka iba čierne alebo tmavošedé riešenia, ktorých krytie Niome je dodávané v striebornej farbe, ktorá môže dopĺňať určité designy prenosných počítačov. Ich kryty sú vyrobené z plastu, ale zachovávajú vzhľad brúseného kovu.

Zápory: Bohužiaľ, kryty webkamery Niome majú aj určité nedostatky. Niektorí spotrebitelia nahlásili problémy s plastovým lámaním a pokúšali sa ho pripevniť na obrazovku. Okrem toho je lepiaca páska použitá na zadnej strane krytu webovej kamery Niome nižšia kvalita zostavenia ako konkurencia, čo znamená, že pravdepodobne nebude trvať tak dlho a môže sa uvoľniť.

Väčšina krytov webovej kamery sa dodáva v baleniach po dvoch alebo viacerých, pretože zákazníci často vlastnia viac zariadení, ktoré majú fotoaparáty. Niome ich model predáva iba v samostatných baleniach, čo z neho robí relatívne drahá možnosť, najmä pri zohľadňovaní dodatočných nákladov na dopravu.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me